RIJNSTREEK Installatie van pastoor Standenmeyer in Noordwijkerhout MA ANDAG 7 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zondag is de nieuwe herder van de Sint Jozef-parochie te Noordwijker hout, pastoor Standenmeyer, op plechtige wijze door deken Brinkman van Noordwijk geïnstalleerd. De in stallatie vond plaats Zondagmorgen vóór de Hoogmis van kwart over ne gen. Door een stoet van bruidjes werd de nieuwe pastoor weer de kerk bin nengeleid waarna de zinrijke plech tigheden van de installatie volgden. Met luide stem las deken Brinkman de benoemingsbrief voor, waarna het Veni Creator werd gezongen. Na de installatie hield deken Brink man een toespraak tot de nieuwe pas toor en de parochianen. Plotseling, temidden van zijn pries terlijke arbeid, zo begon de deken, werd pastoor Van der Waarden door de dood weggenomen. Temidden van de zorgen over zijn financieel beleid betreffende de restauratie van zijn kerk werd hij door God opgeroepen, om rekening en verantwoording te geven over zijn leven en zijn werk. Hierna richtte de deken zich per soonlijk tot de nieuwe pastoor en zei- de: U komt in een grote parochie; dat heeft U al bemerkt bij uw intrede Vrijdag jl. Het is de parochie in mijn dekenaat, die het snelst groeit. In 10 jaar tijd bv. met 1500 zielen. Deze pa rochie is niet ver meer van de 6000 parochianen. Het zal Uw taak mis schien nog worden, om een nieuwe parochie te stichten. Deze parochie vraagt grote zorgen, zowel op finan cieel als geestelijk gebied. Uw voor ganger heeft met pijnlijke nauwge zetheid gewaakt over de financiën van de kerk U zult ook voor deze zware taak komen te staan. Op gees telijk gebied zullén U ook zorgen wachten, want hoe groter het aan tal parochianen, hoe moeilijker het valt hen bijeen te houden, niet alleen in de kerk, maar ook daarbuiten. Noordwijkerhout heeft zijn isolement verbroken doordat de laatste jaren ook een stroom van vreemdelingen zich hier hebben gevestigd en vele zomergasten hier komen. Dit zal niet nalaten, dat er een andere atmosfeer zal komen. U is een pastoor met een warm hart, een koel hoofd en goed doorzicht. U zult dijken op moeten werpen en kanalen graven om de geestelijke stroom in de juiste bed ding te houden. Dit zal niet in een korte tijd kunnen gebeuren en met wijs beleid gedaan moeten worden, want haastige spoed is zelden goed. Gij staat hier voor de zaak van Christus moet alleen op Gods genade steunen. Tot de parochianen zei deken Brinkman: Hier is Uw geestelijke vader, leraar en vriend. Hij stelt zich dag en nacht beschikbaar voor U met het enige doel, dat gij goede christe nen zult zijn, dat het geloof bij U stand zal houden. Tenslotte richtte h'j zioh weer tot de pastoor en zeide: Als gij dit volk gewonnen hebt, biMven ze U trouw, het is een godsdienstig volk, zij zullen U steunen. Na de toespraak droeg de pastoor met assistentie van kapelaan Lem mers en pater De Klerk CssE. een plechtige H. Mis op, tijdens welke al le parochianen naderden ter H. Tafel. 's Middags celebreerde de pastoor om 5 uur een plechtig danklof met assistentie van de beide kapelaans. Kennismaking. Om 6 uur was'de pastoor weer aan wezig is de mooi versierde zaal van hotel Van der Geest om kennis te maken met de besturen van organi saties e.d. Er was een groot gezel schap aanwezig, toen kapelaan Lem mers de bijeenkomst opende. Hij gaf pastoor de verzekering, dat hij op de organisaties zou kunnen steunen. U vindt hier leken, zei de kapelaan, die bereid zijn hun taak in de kerk te vervullen. Het koortje van zuster Hortensia zong hierna een paar liedjes. Vervol gens sprak de burgemeester de pas toor toe namens de gemeente. - Hij heette hem van harte welkom en I sprak de hoop uit, dat de pastoor in Noordwijkerhout een langdurig en vruchtbaar pastoraat zou mogen hebben. De burgemeester memory---- de het overl den van pastoor v. d. Waarden-, die door zijn eenvoud en gemoedelijk optreden de sympathie wist te verwerven van allen, die aan zijn zorgen waren toevertrouwd. De burgemeester vroeg de speciale aan dacht van pastoor Standenmeyer voor het onderwijs na de lagere school. Als oud-bischoppelijk inspecteur, zo zei- de spreker, zal deze materie zeker uw belangstelling hebben. Het koortje zong nog een liedje ?n er werd koffie rondgediend. Na de koffie dienden zich nog enkele spre kers aan. Allereerst pastoor Brink van de St. Victorparochie, die zeide, dat hij door een misverstand niet bij de intrede Vrijdag kon zijn. Daarom nam hij nu de gelegenheid te baat zijn collega te begroeten. Pastoor Brink gaf zijn co'lega de verzekering, dat hij in de Sint Victor een goede buur zou vinden en wenste hem een vruchtbaar pastoraat toe. Namens de collectanten sprak de heer Buschman, die herinnerde aan de goede samenwerking met de vo rige pastoor. Namens de hoofden van scholen, het onderwijzend personeel en de kinderen riep de heer Prins de nieuwe pastoor een hartelijk welkom toe. Hij wees er op, dat in de paro chie 3 scholen zijn met 900 leerlin gen. Hij gaf een klein beeld van de onderwijssituatie ter plaatse. Namens de Stille Omgang sprak de voorzitter dezer afdeling, de heer P. P. van Denzen. Tenslotte sprak de voorzitter van de KAB die de pastoor mededeelde, dat er in Noordwijker hout een KAB is met 650 leden. Deze spreker sprak over de grote zorgen, welke ontstaan, doordat vele jonge mensen worden weggetrokken naar de industriële centra met alle grote gevaren daaraan verbonden. Hierna was er gelegenheid om zich aan de pastoor voor te stellen. Om 8 uur volgde nog een receptie voor de overige parochianen. KATWIJK Nieuwe organisatie. Op initia tief van een comité bestaanae uit cte heren D. Kruyt, J. Mugge en J. Dijk huis was een vergadering uitgeschre ven van pensionhouders in Casa Cara De opkomst was groot en onder de aanwezigen waren o.m. de voorzitter van de Ned. Ver. van Pension-, Rusthuis- en Kamerverhuuroedrij- ven, de heei H. Meijer te Amsterdam en bestuursleden van de afdeling Leiden dezer vereniging. De heer Mugge opende de vergadering en de heer J. Sohoneveld zette hierna, het doel der vergadering uiteen. In ver band met de aanstaande wettelijke voorschriften voor pensionbedrijven, die ook in Katwijk volledig zullen worden toegepast, valt er, volgens spreker, maar één weg te bewande len en dat is dat allen zich zullen organiseren in een speciale vereni ging vrin pensionhouders. Wil men b.v. een pensioenbedrijf of kamer verhuurbedrijf houden, dan dient men als pension ten minste 5 bed den ter beschikking te hebben met de daarbij behorende accomodatie en de nodige kennis van service. Ka- merverhuurbedrijven moeten min stens 5 kamers te verhuren hebben om een vergunning te kunnen krij gen. Katwijk heeft zeer vele kleine familie-pensions, zodat er hier nogal voetangels en klemmen zullen komen. Alle aanwezigen, op 3 na gaven zich op voor de afdeling Katwijk van eerstgenoemde vereniging. De hieroy volgende bestuursverkiezing had tot uitslag, dat werden gekozen: tot voorzitter de heer J. Schoneveld, tot secr. de heer J Mugge, tot penn. de heer J. van Beelen en tot comm. de dames mevr. Vossen en mevr. Van der Velden—Parlevliet. WARMONW WARMUNDATHB 0—1. Warmunda dat met twee invallers tussen de lijnén verscheen, heeft in deze wedstrijd de volle winst aan de Haarlemmers moeten laten. Van het begin, tot het einde heeft THB ge vochten voor de overwinning, voor de rust was het reeds THB dat met een vinnig spelletje de toon aangaf en ware er betere schutters ge weest dan had het er voor Warm. niet zo best uitgezien, want deze hadden kennelijk nog de lange rustperiode in de benen, want het wilde deze middag niet vlotten. Zelfs de verde diging kon dikwijls niet anders doen dan een corner cadeau geven en dank zij het goede aptreden van de invaller-keeper v. Dam kwamen er voor de rust geen doelpunten. Na de thee hetzelfde spelletje, de THB'ers waren steeds even eerder bij de bal en daar zij het midden veld geheel in bedwang had golfde weer aanval op aanval op het Warm.-doel af. In de 25e minuut na de rust krijgt THB een vrije schop te nemen die keurig voor het doel wordt geplaatst waar de midvoor met een mooie kopbal keeper v. Dam ver schalkt (01). Wat Warm. de laat ste 20 min. ook probeert, het wil niet lukken, de laatste 5 min. staat THB met de rug tegen de muur maar doelpunten komen er niet, zodat THB met een verdiende overwinning en blijde gezichten het veld verlaat. Uitvoering „Nut en Vermaak". De afd. toneel van de K.A.B. ..Nut en Vermaak" bracht als afsluiting van het winterprogramma een blij spel in drie bedrijven van Joop Spit, getiteld „Dokter Lexo". Dr. Lexo, een arts in ruste, wordt, volgens zijn zeggen, opgescheept met een klein dochter van 19 jaar, die hij nog nooit had gezien; als gevolg van de staat van oorlog die er heerst tussen hem en z'n schoondochter. 't Was een onmogelijk kind, dat bij hem te logeren komt. Klein ge houden door de moeder en een va der, die van pure narigheid voor de wil van z'n ega moest bukken. De „gebruiksaanwijzing" die bij Aridia aan dr. Lexo werd afgegeven, wordt door hem racicaal genegeerd, zodat binnen afzienbare tijd de pop zich tot een levenslustige vlinder ontwik kelde. Dan volgt een komische situa tie in verband met de liefdesperike len van Aridia, waarin de ontstem ming van de grootvader tegen deze verloving met één slag omgedraaid wordt in een warme pleitbezorging, omdat de schoondochter zich tegen deze verloving heftig verzet. Al met al een gezond stuk humor, op aanvaardbare wijze gebracht. „Nut en Vermaak" heeft getoond, dat haar leden tot veel in staat zijn en haar toeschouwers datgene weet te bie den, wat in deze tijd zo broodnodig is, n.l. een gulle lach. STOMPWK Stompw. Boys De jaarlijkse feest avond van Stompw. Boys moest dit jaar wegens de minder rooskleurige financiën, ontstaan door de slechte weeromstandigheden gedurende de laatste maanden, op bescheiden voet gehouden worden. Ondanks dit feit, was het toch erg gezellig. Voorzitter Luiten memoreerde in zijn openings woord bovenstaande en het de ver dere leiding van de avond over aan de Vi'ijbuiters, die met spelletjes en schetsjes de leden en genodigden aangenaam bezighielden. De g.a. kap. J. Velthuyse sprak ook nog een be hartigenswaardige woorden, speciaal over het doel van de sport en de trai ning. VVSBTONEGTDO GTNG NA GEHARREWAR NIET DOOR. Gelet op de weerberichten en de weerstoestand had de consul van de KNVB gisterochtend vroeg het WSB-terrein afgekeurd. In het dorp werd dit bekend gemaakt en ook To- negido kreeg bericht van het be sluit. Toen het weer plotseling op knapte vond de consul het beter de wedstrijd toch maar te laten spelen. In het dorp werd dit nieuwe besluit weer bekend gemaakt en ook de se cretaris van Tonegido kreeg bericht. Hij beloofde te zullen komen. Tegen 1 uur kwam er een telefoontje uit Voorburg, dat enkele Tonegido-spe- lers na het bericht van afkeuring waren weggegaan en niet meer te bereiken bleken. Na veel geharrewar werd er dus toch niet gevoetbald. ALPHEN AAN DEN RIJN 84 Etagewoningen komen in de steigers Zeer binnenkort gaat de gemeente een aanvang nemen met de bouw van 84 étage-woningen. Het plan daartoe is reeds bestedingsklaar. De defini tieve goedkeuring van den Haag wordt dezer dagen tegemoet gezien. Deze woningen worden ongeveer het type van de eerste serie hoogbouw van de gemeente, aan de Pieter Flo- resstraat en de Prins Bernhardlaan. Men verwacht, dat ze begin 1956 gereed zullen zijn. Deze woningen worden gebouwd aan de lage zijde, in driehoeksvorm, deels aan de oprit van de Koningin Julianastraat, deels aan een parallelweg van de Oranje Nassausingel (de Provinciale wegl en deels aan de een nieuw aan te leg gen straat van welke uit tevens een aansluiting wordt gemaakt met de Ruijsdaelstraat. Tegelijk met deze woningbouw wordt tevens gereali seerd de grote wens van zeer vele middenstanders om een aansluiting (oprit) te krijgen op de oprit naar de brug voor klein verkeer. Hiertoe wordt dan ook een voetpad gemaakt, waarlangs dan bakfietsen e.d. rijdend naar en over de brug kunnen komen. De ontwerp-tekening is vervaar digd door de tekenaar van gemeen tewerken, de heer A. Verry. Geboren: Heiltje Giisbertje Maartje d. van G. van Zwieten en J. M. v. Egmond; Johanna d. van C. Westmaas en K. J. Krotie; Johanna Gerarda d. van J. van Wilgen en J. G. Straijer; Simon Gijsbertus Maria z van G. A. M. v. Leeuwen en M. C. Poel; Pieter z. van H. v. d. Torre en H. Meijer: Petrus Adrianus z. van Cornelis A. de Rijk en Hermina J. Hoogland; Anthonia Wilhelmina d. van J. C. de Bruijn en Dirkje Vlug; Maartje d. van D. de Vries en A. J. Rosmolen; Gerrit z. van J. Hooge- veen en J. van Dijk. Ondertrouwd: Johannes Uithol 26 j. en Johanna Koelewijn 24 j. Getrouwd: Jan I. Thomasse en Jo hanna C. Moerkerk; Pieter Noorlan- der en Japina P. Groenendijk; Arie Groene velt en Marrigje Oppelaar; Matthijs van Rijn en Cornelia van Winkel; Willem Kortman en Janne tje Bijleveld. Overleden: Jan M. Steehouwer 75 j.; Alida vah Egmond 87 j., wede. van W. Redegeld; Geertruida van Wieringen 80 j., echtg. van C. Waar denburg; Johanna C. Griffioen 82 j.; Jakoba A. Bos 79 j., wede. van D. J. van der Helm. AARLAMETERVEEN MUZIEKUITVOERING VAN D.S.S. Onder grote belangstelling zijn Za terdag- en Zondagavond de jaarlijkse muziekuitvoeringen gehouden. Voorz. Poelwijk opende met een woord van welkom. Een zestal nummers werden ten ge hore gebracht, waarvan de populaire Potpourri no. 1 wel het meeste suc ces oogstten. Hierna richtte secr. v. d. Berg zich tot de aanwezige. Een jaar van zcrg en ijver ligt weer achter ons. In dit jaar moesten wij afscheid nemen van een van de beste leden van ons corps de heer P. Mol, die zijn plaats afstond aan de jongeren. Na 27 jaar voortref felijk lid te zijn geweest, waarin hij juist in de moeilijke jaren de veren, hielp staande te houden. Daarna schet. ste spr. het succes behaald op het laatst gehouden concours, in welke wedstrijd D.S.S. promoveerde naar de afd. uitmuntendheid. Vervolgens vroeg secr. de belangstelling voor het „Anjerfonds", welk fonds, aan de ver eniging een subsidie in het vooruit zicht heeft gesteld van 350.voor het op te riohten tambourcorps. Dan nog een woord van dank aan degenen, die voor de muziek een ko nijn hebben gefpkt, welke actie de muziek 350 gulden in kas bracht. Hierna vroeg hij de aandacht voor het toneelspel „Dokter Aart Donus" opgevoerd door de R.K. Gem. Toneel vereniging „D.I.T.O.". Dit spel was een vervolg van het reeds eerder opgevoerde toneelstuk „Vrouwe Regina". Hoewel deze stukken los van elkaar staan, menen wij toch, dat het nu op gevoerde beter tot zijn recht zou ko men wanneer men het eerste even eens had gezien. Men kan zich, on danks de voortreffelijke vertolking van de rollen, niet zo in de sfeer ver plaatsen, waarin in het vorige spel is gespeeld en geleefd. Voor de spelers niets dan lof. St. Deus DeditOnder voorzitter schap van de heer C. v. Egmond hield de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" haar jaarvergadering in de zaal van de heer W. v. d. Berg. D voorz. deelde mede, dat op 16 Febr. in het Patronaat te Langeraar de jubileum-film van het 50-jarig be staan vertoond'zal worden, de leden van de afd. hebben hiervoor gratis toegang. Uit het jaarverslag van de secr., de heer J. N. Wyfje, bleek, dat het le dental dit jaar met 8 was vooruit ge gaan; de penningm., de heer S. S. Eijs, had een batig saldo van 107.24. Bij de bestuursverkiezing werd voorz. v. Egmond (aftr.) bij acclamatie herko zen. Hierna deelde de secr. nog mede, dat de lonen in de tuinbouw per 1 Febr. waren verhoogd. Vervolgens wees hjj de leden er op toch vooral het werkboekje bij te houden, daar dit van groot belang is bij werkloos heid. BODEGRAVEN FEESTAVOND TRIOMF. Zaterdagmiddag klonken de trom mels van het Tambourcorps „Triomf' over het dorp, om de aandacht te ves tigen op de geldinzameling van „Het Vierde Prinsenkind", 's Avonds kwa men de leden met hun dames bijeen in het feestelijk versierde clublokaal in de Kerkstraat. De bijeenkomst werd geopend door de secretaris, de heer B. Weisenbach, die o.a. verwel komde de heer A. Smolders, instruc- teur, en de heer A. de Wit, die de avond zou opvrolijken met goochel-1 trucs en liedjes. Eerst was het woord aan eigen leden, en 't was vooral de heer M. Plomp, die zich ontpopte als een goed artist met zijn muziek en schetsjes. Daarna kwamen nog an dere leden aan bod met vrolijke nummertjes. De heer De Wit hield vervolgens het publiek in spanning met velerlei aardige goocheltrucs. Ook zijn liedjes sloegen in. Hierna werd de rest van het programma weer gevuld met het optreden van eigen leden. Aan het eind van de avond werd besloten een dergelijke feestavond elk jaar te houden. De benodigde gelden moeten door de le den zelf bijeen gespaard worden. Ongelukkige val. Mej. Zaal, wo nende in de Nieuwstraat, zou even de kelder ingaan, maar kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dat zij een dijbeen brak. Zij lag lange tijd zon der hulp, totdat een passerende kran tenbezorger het hulpgeroep hoorde. Zij werd naar een Gouds ziekenhuis vervoerd, nadat dr. Beije en de Rode Kruisman v. Waveren de eerste hulp hadden verleend. Goed afgelopen. De 10-jarige H. v. L. zou zijn moeder helpen met vleesbraden. De jongen stond met z'n neus boven de pan en kreeg een re gen spetters hete jus in het gezicht. Hevige pijnen waren het gevolg. Na dat de dokter verschillende inspui tingen in de ogen had gegeven, min derde de pijn en hield de jongen een gezicht met blaren over en een be schadigd oog. Voor het diploma typen slaag den de volgende dames en heren: mej. T. Zaal, J. Doorduijn, A. Pun- selie, G. Sloof, B. Kooistra, L. v. d. Berg. De geslaagden werden opge leid door het instituut VABOS te Bodegraven. LANCERAAR ALTIOR—WETERINGSE BOYS 6-1. Gisteren speelde Altior 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Weteringse Boys. Het was een wed strijd zonder spanning en kan alleen nut hebben, om de spieren wat los te houden. We hebben in deze wedstrijd ook dikwijls kunnen zien hoe men een wedstrijd niet moet spelen om succes te hebben. Dikwijls hield men de bal veel te lang bij zich en dan kreeg men weer sbowvoetbal te zien dat geen ander resultaat ople verde dan dat de bal prooi werd van de tegenstander. Het begon voor Weteringse Boys goed want reeds in de eerste minuut hadden zij suc ces. Voor iemand er op verdacht was lag de bal achter de Altior-keeper (01). Het was echter een korte vreugde want enkele minuten later maakte Altior gelijk door de rechts buiten (11). Na 20 min. forceert W. B. de eerste hoekschop maar deze leverde niets op. Ondanks dat Wet. B. alle zeilen bijzette, verover de Altior door de linksbinnen de leiding (21), en deze zelfde spe ler vergrootte kort voor de rust de voorsprong tot 31. De tweede helft begon met een neriode waarin Weteringse Boys flink kwam opzetten. In de 20e mi nuut oroduceerde Altior echter het 4e doelount door de rechtsbuiten en vijf min"ten later trof de Altior- midvoor de roos (51). Fen toege wezen penalty werd door Altior zeer soortief niet benut. Kort voor het einde maakte de m'dvoor het 6e doelpunt voor Altior. Met de stand 61 kwam het einde van dit oefen- partjjtje. NIEUWIffMiP Nieuwkoop 2—DONK 4 8—2. Nieuwkoop speelde voor de rust voor de wind maar dit had aanvankelijk weinig succes, omdat DONK al spoe dig 't eerste doelpunt acoorde (01). Hierna ontwikkelde zich een sterke overmacht van Nieuwkoop, waaruit niet minder dan 5 doelpunten voort kwamen 51 Na de rust begon DONK met een zeer sterk aanvallend spel, dat inder daad nogmaals tot een doelpunt leidde 52. Het nog steeds veel ster ker spelende Nieuwkoop zag even wel nog kans om voor het einde van de wedstrijd nog driemaal de DONK- doelman te passeren (82). 0UD-ADE Toneeluitvoering KAB De to neelclub van de KAB vergastte de talrijke bezoekers op een echt feeste- lijke uitvoering van de vrolijke co-j medie „Kapitein Venijn", geschreven door Jan Naaykens. Vrolijk en vlot spel, gedragen door de onberekenbare kapitein, heeft de bezoekers doorlo pend doen lachen. Waren de dames in het begin een tikje nerveus, toen eenmaal de kapitein en dokter San chez in het krijt traden was het suc ces verzekerd en verliep het spel zeer Plannen voor studentenkapel te Leiden krijgen 'n vaste vorm Naar wij vernemen heeft de studentenpastoor te Leiden, prof. dr. Henri van Rooyen O.S.Cr., de Haarlemse architect, de heer N.^An- driessen, gepolst over de bouw van een studentenkerkje te Leiden. De architect is bereid een opdracht tot het ontwerpen van een der- Y gelijke kapel te aanvaarden. De katholieke studentenvereniging „Sanctus Augustinus" heeft X hiertoe het pand van de vroegere St. Josepligezellen, Rapenburg 52a, A aangekocht, het is echter nog niet aan haar overgedragen. Het is de bedoeling, dat het pand aan het Rapenburg behouden zal blijven om dienst te doen als pastorie. Het achterhuls en de zaal zullen A echter worden afgebroken om plaats te maken voor de bouw van y de kapel, die aan 200 personen plaats zal bieden. A De ingang tot dit kerkje komt aan het Pieterskerkhof. Mogelijk y zal de kerk ook via het Rapenburg toegankelijk zijn. Als de architect X spoedig met de opdracht wordt belast, zal het ontwerp tegen half X Mei gereed kunnen zijn. Houtvoorlichtings Instituut: „Gebruikt meer hout Voorlichtingsdag te Leiden Zoals wij reeds eerder gemeld heb ben wordt Donderdag a.s. door he Houtvoorlichtings Instituut te Lelden een z.g, houtvoorlichtingsdag gehou den. Het instituut doet dit in ge meenschap met de samenwerkende patroonsverenigingen. Niet alleen om met een soort „he* hout is weer best"-campagne dit doelmatige materiaal, dat langzamer hand door andere materialen (staal, beton etc.) op een tweede plaats ge drongen dreigt te worden, weer in de aandacht te brengen, maar ook om over de toepassing en de moge lijkheden van hout deskundige voor lichting te geven. Vooral aan dit laatste schijnt tegenwoordig bij al len, die beroepshalve met het ver- geanimeerd. Het duurde echter tot aan het einde van het vierde bedrijf, voordat de harde schors, die het hart van de kapitein omringde, bezweek en hij zich gewonnen gaf. De speel sters en spelers verdienen alle lof voor het vertolken van deze voor hen ongewone rollen. Goed verzorgde grime, 'n fleurig toneel en echt blijspel hebben bezoe kers en spelers een prettige avond bezorgd. RIJNSATERWOUDE Dammen. De uitslag van de on derlinge bordencompetitie van de damclub L.U.T.O. 2e Ronde: A v. RijnM. Bik 02, J. KinkelE. Mur 02, R. Reumer- manG. Roest 11, A. KooyT. v. Luiing 0—2, A. v. RijnB. Roest 02, M. BikJ. Jansen 20. Z0ETERW0UBE SANTA LUCIA GAF SUCCES VOLLE UITVOERING. De zangvereniging „Santa Lucia" te Zoeterwoude gaf gisteravond voor een overvolle zaal haar jaarlijkse uit voering. Het koor zette de avond in met .Zomeravondgroet" van O. de Waal, het nummer waarmee van de zomer de eerste prijs behaald werd. Het was dan ook goed merkbaar, dat dit repertoirestuk terdege gekend werd; feilloos werd dit betrekkelijk eenvoudige muziekje gezongen. Het zestiende eeuwse ,Matona mia cara" (serenade van een landsknecht) van Orlando di Lasso, was het muzikale hoogtepunt. Hoewel deze meerstem mige, vrolijke muziek hoge eisen stelt aan dirigent en koor werd het een alleszins geslaagd nummer. Er werd met precisie gezongen en als nog meer gelet wordt op de staccato's kan Santa Lucia met „de Landsknecht" nog veel eer behalen. Verdi's „Sla venkoor" uit Nabucco was een over gang naar het populaii-e genre: wal sen van Strauss. Deze instrumentale muziek, bewerkt voor koor, stelt hoge eisen aan de stemmen. Als zo'n wals gezongen wordt door een massa ongeschoolde stemmen wordt de toon al gauw schraal. „Rozen uit het Zui den" werd met geestdrift gezongen en het enthousiasme bij „Aan de schone blauwe Donau" leidde tot en kele oneffenheden bij inzetten en on nauwkeurig aangehouden slotnoten. Tenslotte het humoristische „Spijs kaart" van Zöllner. Deze gezellige compositie werd door het publiek zéér gewaardeerd. Indien het koor nog enkele tenoren en bassen er bij krijgt en bovendien haar repertoire gaat kiezen uit de onvervalste vo cale composities, zoals ze nu al deed met de prachtige „Landsknecht" van Di Lasso, zullen haar muzikale pres taties nog meer in waarde stijgen. Het kinderkoor o.l.v. K. Cappen- dijk zong nog een paar mooie liede ren en had bij de talrijke ouders vooral veel succes met het charmante „Sur le pont d'Avignon". Na de pauze speelde de Voorhoutse toneelgroep ,,'t Masker" het „Spel met een droom" van Hans Nesman. Dit spel met zijn zwaar dramatische accenten hield de zaal meer dan twee uur in zijn ban. De boeiende dialo gen waren nog aangrijpender ge maakt door kundige vertolking en de bijzonder levendige regie van Aad Vlasveld. Suzanna, die door de droom van het verleden geobserveerd wordt, was een prachtige rol. Dit mengsel van hysterie en liefdeloosheid in de koele en hautaine vrouw was aan grijpend. Freek was een goed gety peerde figuur. Zijn spel was zó na tuurlijk, dat hij ons meermalen de vraag deed stellen of hjj nog wel speelde. Ook de andere vertolkingen waren zeer goed, zodat het succes van „Het Masker" weer groot was. ZWAMMERDAM Met ingang van 1 April 1955 is benoemd tot commies ter secretarie, in plaats van de heer J. T. Stegeren, de heer L. Melissant, thans adj. com mies ter secretarie van Ede. j erken van hout te maken hebben >g wel het een en ander te ontbre- sn. In deze tijd van toenemende them atisering blijkt het hout in de we- enschap maar een tamelijk houterig estaan te voeren. Om hierin verbetering te brengen organiseert het instituut cursussen •R z.g. houtvoorlichtingsdagen. Lei- ien maakt Donderdag a.s. voor het ^erst kennis met zo'n voorlichtings dag. Om 2 uur worden de leerlingen van de technische scholen en de vor- mingsklassen van de huishoudscho len in de foyer van de Stadsgehoor zaal ontvangen. Met films, een leer zame lezing en een tentoonstelling worden zij bezig gehouden DOCOS—STOMPW. BOYS 3—2. Met 21 voor Docos zou de rust zijn ingegaan, als de snelle rechts buiten van de Boys net één secondé voor het half-t'me fluitje de bal on houdbaar via de paal in het Docos- doel had geschoten. De rust ging dus in met een gelijke stand (22). De Boys uit Stomp wijk, strijdend vol vuur voor een betere rangplaats op de competitielijst, begonnen de strijd tegen een elftal, dat moest vechten om aanspraak te bliiven ma ken op de bovenste plaats. Of de ze- ruwen een grote rol speelden, of dat Docos de draad kwiit was, in elk ge val deden Storno wij kse Boys abso luut niet voor Docos onder. Gedu rende de gehele wedstrijd was er maar weinig sprake van keurig oo- bouwende aanvallen en beide elf tallen leden onder een tekort aan inzicht, dat vooral op natte en slech te terreinen zo een belangriike rol speelt. Hoe kan men zuiver plaatsen op lange afstanden, wanneer men zelf moeite heeft om zich staande te houden! Na de rust vielen de gasten weer zwaar aan, maar de Docos-verdedi- ping zette zich schrap en doelman Smits hield constant elk afgevuurd schot uit zi.in heiligdom. Onverwachts kwam het doelount, dat beslissend was voor de uitslag van Docos door Jan van Marwjjk, die uit een tameliik scherpe hoek de Boys-keeper wist te verrassen (32). Iedereen verwachtte, dat Docos zwaar do overhand zou Paan nemen, maar niets daarvan, Stompwiikse Boys bleef vechten tot het bittere einde. Iedereen was blij, toen de scheids rechter, die deze wedstrijd tot grote tevredenheid van beide ploegen en het publiek le'dde, het einde blies. Zodoende kon Docos op het jaarfeest van de vereniging een overwinning aan haar bestuur aanbieden, maar willen ze de goede plaats op de rang lijst behouden, dan zal het "in de vol gende wedstrijden toch uit een ander vaatje moeten tappen. Laatste Berichten 30.000 UITGELOOT. In de tweede klasse van de 526e Staatsloterij is vanochtend de prijs van 30.000 uitgeloot. De prijs viel op lot No. 5384. EIGENARESSE KREEG KOSTBARE RING TERUG. Drie jaar geleden verloor een Haagse dame, die wandelde op het terrein van de Zuid-Hollandse Jacht- vereni-ing, een ring ter warde van 10.000,—. De vinders dachten -aanvankelijk, dat het sieraad niet veel bijzonders was en namen daarom niet de moeite aangifte van het gevondene te doen. De dame heeft thans haar eigen dom terug. De vinders zijn naar te vredenheid beloond. De jaarlijkse bondstranddag van de Koninklijke Ned. Bond tot, het Red den van Drenkelingen, KNBRD, zal op Zaterdag 30 Juli worden gehou- ■den op het strand van Scheveningen. In de Zaterdagmiddag te Leiden gehouden vergadering van de con tactcommissie kustbrigades van de KNBRD werden de heren P. van der Meije uit Zandvoort, P. J. Coppens uit Rotterdam en G. Schuitemaker en J. E. J. Blankwater, beiden uit Haarlem, bij acclamatie herkozen. De heer H. van der Wel uit Wijk aan Zee nam de plaats in van de aftre dende heer M. Plug uit Noordwyk. Marktberichten ROTTERDAM, 7 Febr. Vee. Aan voer 1854 stuks. Vette koeien en os sen 1233, varkens 621, vette koeien 254—270, 224—242, 190—200. varkens 190—18818G, Vette koeien aanvoer korter, handel slepend, prijzen la ger, enkele prima's boven notering. Varkens aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen vooral niet ho ger.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3