DUINSTREEK Verheugend grote belangstelling omgaf het 10-jarig bestaan van de bond Militaire Oorlogsslachtoffers Binnen 5 minuten werd cel verwisseld voor vrijheid en liepen zij op straat Drieling in Vlaardingen Jeep op overweg gegrepen In Roelofarendsveen of omgeving is een S*lLS*-huis ondergedoken MAANDAG 7 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Twee gevangenen en een laddertje Een der uitbrekers wil zich vrijkopen De twee ontsnapte Haarlemmers, die Vrijdagavond de vrijheid verkozen boven een verblijf in de Amsterdamse gevangenis, schijnen een nieuw hoofdstuk te willen schrijven in het dikke boek van merkwaardige ont snappingen. Een hunner heeft in de loop van Zaterdag een Nederlands dagblad opge beld en in enkele trekken de ontsnapping geschetst Hij was werkzaam in de stookinrichting van de gevangenis en vroeg aan de burgerstoker die het toezicht daar heeft, of hij diens overall eens goed zou wassen. De man stemde hierin toe en zo kwam de gevangene aan kleding, die hem de ontsnapping mogelijk moest maken. Hij zaagde de tralies voor het raam bijna geheel door en wachtte totdat Vrijdagavond de adjunct-directeur de ronde gemaakt zou hebben. Deze vond de gevangene ijverig met zijn werkzaamheden bezig en bemerkte niet de merkwaardige toestand, waarin zich de tralies bevonden. Toen de adjunct-directeur verdwe nen was, deed de gevangene de lich ten uit en vrij spoedig daarna meld de zich een tweede gevangene bij hem, die in de smederij van de ge vangenis werkte, met wie hij samen de ontsnapping zou wagen. Behulpzame hand. De tralies werden weggebroken en met een trap van 1 meter 75 wisten zij drie muurtjes te „nemen', die hen van de vrijheid scheidde.' Het laatste muurtje, dat hen bin nen 5 minuten op de openbare straat bracht, leverde enige moeilijkheden op, want de ladder wilde nfcar niet goed komen staan, doch een behulp zame voorbijganger hield de trap even vast en beide uitbrekers bereik ten de openbare straat en verdwe nen, na de behulpzame hartelijk be dankt te hebben. De uitbrekers zetten onmiddellijk koers naar Slotermeer, waar zij zich met een veerpontje over lieten zet ten; langs de spoorbaan ging het verder naar Halfweg, waar men dwars door de polder naar het Noordzeekanaal trok en met de Vel- ser pont de overkant bereikten. Vandaag terug? Hier namen de twee mannen af scheid van elkaar en de trap, die tot dan toe goede diensten verricht had, Drama te St. Michel sgestel 30-|arige doodde zijn 18 jarige stiefdochter Neergeschoten op vlucht Een dertigjarige uit St. Michiels gestel heeft Zondagmiddag tijdens een achtervolging in de onmiddellijke om geving van zijn woning zijn achttien jarige stiefdochter met een pistool schot gedood; het meisje overleed vrijwel onmiddellijk, nadat zij was getroffen. Het slachtoffer, dat in Den Bosch in betrekking was, kwam zelden thuis in verband met een familiekwestie. Zij was Zondag bij familie in het dorp waar ook haar stiefvader kwam. Toen later de moeder van het meisje arri veerde, zijn zij gezamenlijk naar huis gefietst in de afgelegen buurtschap de Tielse Hoeve. De stiefvader was vooruitgereden en wachtte thuis de komst van moe der en dochter af. Zijn dreigende hou ding maakte het meisje angstig, zodat zij wegvluchtte met het bovenvermel de gevolg. Zij was de oudste van de vier kin deren uit het eerste huwelijk van haar moeder. Het gezin telt thans ne gen kinderen. Rijkspolitie en parket uit Den Bosch leiden het onderzoek cn wens ten voorlopig geen verdere gegevens omtrent dit drama te verstrekken. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: „De psychische oorzaken van ongevallen op de weg" door dr J. Schouten. 11.30 Gram. 11.45 Voor de vrouw. 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nws. 13.15 Meded. 13.20 Rep. 13.30 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 Omr.koor en -ork. 14.40 Schoolradio. 15.00 Mezzo-sopr. en piano. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 48.30 R. V.U.: „Sociaal gedrag in de dieren wereld" door dr G. van Beusekom. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Kamerkoor. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Journ. 20.15 Gevar. progr. 22.20 De Ant woordman. 22.35 Muz. caus. 22 55 Ik geloof, dat.23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Film program. HILVERSUM n. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en Kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 9.40 „Lichtba ken", caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Land- en tuinb.medel. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Katholiek nws. 13.20 Metropole Ork. en solist. 14.00 Gevar. progr.a 15.00 Schoolradio. 15.30 Ben je zestig". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Schoolradio. 17.15 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen overzee: Henk Dennert: „Antilliaanse jongeren en de zangkunst". 18.00 „Dit is leven", caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. Villa als vaarwel Zondag 6 Februari was het 40 jaar geleden dat men een begin maakte met de inpoldering van de moeras gronden van Steenwijk; 135 h.a. moeras zijn tot vruchtbare cultuur grond gemaakt. Van het begin af is de heer P. K. Meyer, bedrijfsleider geweest van de Steenwyker laagveenontginning. Hij heeft Zaterdag in een feestelijke bij een komst afscheid genomen van de polder. Voor 'zijn verdienstelijk werk bood de directeur van de maatschap pij, de heer U. D. Reinders uit Hoo- gezand, de scheidende bedrijfsleider een nieuwe villa aan als afscheids geschenk. Zaterdagnacht heeft mevr. Boo gaart-Jonkers uit de Valeriusstraat 34 te Vlaardingen in de Noletstich- ting te Schiedam het leven geschon ken aan een drieling, n.l. drie jon gens: Anton, Gijsbertus en Mattheas. Anton weegt 1450, Gijsbertus 2130 en Mattheas 1800 gram. Het eerste en derde kind zijn blond, het tweede heeft donker haar. Moeder en kinde ren maken het uitstekend. Het ouderpaar was reeds in het bezit van drie jongens. Burgemeester pleegde valsheid in geschrifte Groenlo vaderloos De burgemeester van Groenlo, mr. H. J. S. is Zaterdagavond door de politie gearresteerd op verdenking van financiële onregelmatigheden. Hij is overgebracht naar Zutphen om door de officier van justitie aldaar te worden verhoord. Mr. S. zou gelden hebben verduisterd ten nadele van maatschappelijke instellingen, in welker bestuur hij zitting had. Daar hij overspannen was, genoot mr. S. reeds geruime tijd ziektever lof. Enkele weken geleden heeft hij ontslag als burgemeester gevraagd. S. is door de officier van justitie te Zutphen in voorlopige verzekerde bewaring gesteld, als verdacht van verduistering en valsheid in geschrif te. Hij zou zich gelden hebben toe geëigend tot een bedrag van meer dan 20.000, welke hem ter hand waren gesteld voor bepaalde doel einden. Woensdag zal S. voor de rechter-commissaris worden geleid. „Grapjas" moet een week zitten Zaterdag heeft voor de Haarlem se politierechter terecht gestaan de arbeider P. S. uit Alkmaar, wegens het toebrengen van lichamelijk let sel aan een 15-jarige leerling hout bewerker uit LJmuiden. Op 18 November had de man een misplaatste grap uitgehaald. Hij werkte bij Bruynzeel te Zaandam met een zgn. hogedrukspuit, een ap paraat dat wordt gebruikt voor het stofvrij maken van deuren. Toen de leerling gebukt stond had de man de spuit tegen zijn zitvlak gehou- 2 Engelse matrozen na passagieren verdronken Ongeval te Vlaardingen Van de Engelse tanker „Akenity", die aan de steiger van de nieuwe Matex te Vlaardingen gemeerd ligt, zijn in de nacht van Zaterdag op Zondag twee Engelse matrozen ver dronken. Het waren de 50-jarige Jo seph Patrick Gee uit Cardiff en de 28-jarige Malcolm Maclellan uit Du- noot. Van een andere Engelse tan ker, de „Asperity", raakte de 28-ja rige raatroos Peter Newland te wa ter! Hij kon gered worden. Na Zaterdagavond gepassagierd te hebben kwamen de matrozen der Engelse schepen per taxi op de kade aan. Bij het aan boord gaan verlo ren de .drie genoemden het even wicht; zij kwamen tussen schip en kade terecht. De' stoffelijke overschotten van Maclellan en Gee zijn op het droge gebracht en naar het ziekenhuis te Vlaardingen vervoerd. werd bij een vrachtrijder afgegeven „om afgeleverd te worden aan het huis van bewaring te Amsterdam". Welk doel de smid heeft gehad met uit te breken, is nog niet be kend, tenzij dit gezocht moet worden in een ontembare drang naar vrij heid; de stoker heeft echter een vastomlijnd plan gehad: Hij wilde een boete van f 150,— bij elkaar zien te krijgen om daarmede de 3 maanden gevangenisstraf, welke hij vóór zijn ontsnapping uitzat, af te kopen. Hü is van plan om zich in de loop van vandaag te melden en met de 150,die hij thans bij elkaar heeft weten te krijgen, hoopt hij dan de officiële vrijheid te bemachtigen. OVERREDEN EN ONGEDEERD Vrijdagmiddag is op de Admiraal de Ruyterweg niet ver van de Krom- mert een driejarig knaapje nagenoeg ongedeerd onder zijn vaders auto, een luxe bestelwagen, vandaan gekomen, waardoor hij zojuist was overreden. Het kind was zijn vader vermoede lijk achterna gelopen, toen deze van huis startte. Een van zijn beentjes is daarbij onder een achterwiel van de bestelauto geraakt maar een dadelijk geraadpleegde arts kon geen letsel van betekenis vaststellen. Voor alle zekerheid moet het ventje thuis wat van de schrik gaan uitrusten. EEN DODE Op een onbewaakte overweg in de buurt van Nunspeet is hedenmor gen omstreeks acht uur door de ex- pressetrein ZwolleAmersfoort een jeep gegrepen. Het voertuig maak te deel uit van een colonne voertui gen van het 4e verkenningseskadron van de Huzaren van Boreel. De jeep werd door de electrische locomotief aangereden en een eind meegesleurd. De 20-jarige dpi. huzaar P. J. J. Verstaten werd op slag gedood. DrieSeptember aanvangende nieuwe jeeps van de colonne waren de over-[schooljaar zal melden, wordt het mi- weg reeds gepasseerd, de vierde nimum-aantal leerlingen, dat vereist werd gegrepen. is om een nieuwe school te stichten De expressetrein was om 7.50 uurbelangrijk overschreden, uit Zwolle naar Amersfoort vertrok- Het ligt in de bedoeling per 1 Sept. ken. Tot half tien waren beide spo ren tussen Amersfoort en Zwolle gestremd. Alle Walcherse boerderijen zul len in de naaste toekorpst van elec- trïsch licht worden voorzien, het geen voor de afgelegen bedrijven een groot lichtpunt wordt. Gisteren bezochten 15.800 per sonen de bedrijfsauto-tentoonstelling in het RALgebouw, daarmede het aantal bezoekers sinds Donderdag middag reeds over de 35.000 bren gend, hetgeen al bijna 20.000 meer is, dan vorig jaar op dezelfde tentoon stellingsdag. Wie heeft nummer B 349721 Griezelige spanning In Roelofarendsveen, en meer spe ciaal in de nieuwe parochie van Ma ria Presentatie, heerst sinds Zater dagavond een opgewonden stemming rond het grote vraagteken: „Wie is de winnaar van het S.U.S.-huis. Tot op heden meldden de win naars van de S.U.S.-huizen zich vlot, maar Zaterdagavond kwam er een kink vin de kabel. Het winnende nummer werd beleend gemaakt, maar de winnaar meldde zich niet.' Nu kan men bij de EHBO wel nagaan waar het lot zo ongeveer moet zitten. Dg heer Bergers en zijn medewerkers trokken er daarom met een geluids wagen op uit en belandden na hun OEGSTGEEST BOUW 2e OPENBARE SCHOOL. a~* 5„ Aohebben gevraagd onder ogen te Zaterdag vermeld j zien, of het terwille van kostenbe- In verband met de goedkeuring van bovengenoemd crediet hebben I Ged. Staten aangedrongen op een zo sober mogelijke opzet van het plan. raadsvergadering van Woensdag a s. te Oegstgeest zal gorden behandeld ±ent het plan niet tevens ruimten het voorstel van B. en W. VOQr bej. bureau gemeentewerken op van een 2e openbare school en de te nemen 6 bouw van een Brandweerkazerne en I De ar'hitecten dr Jonkman en BUWaatUde°Suwevanndllde op'enbireDorp uit deze gemeente hebben wal ae DOUW van uc b- plannen en ontweroen gemaakt, sthool betreft kunnen we melden,De begrotingscijfers (^ncL inven_ dat het aantal leerl g taris) luiden: le enkele brandweer- ^rnn^n^tetin dtle'èrungen^van f 200 000,-; brandweergara- 3e Sn 6e klas'over 2 lokalen metf ^bur^au ^werken j sparing wellicht aanbeveling ver eigen leerkracht zijn verdeeld. Daar in ieder lokaal slechts 48 leer- verhoging van het gebouw f 30.000. B. en W. achten de bouw in twee lingen mogen worden toegelaten zijn I e°p ""^p Se aanm«kel«k ho .^JSrESlr'? kosten, niet verantwoord. maximaal bezet, respectievelijk met 46 en 47 leerlingen. Aangezien het Ten einde het plan toch zo sober mogelijk te houden hebben B. en W. leerplan van de doenbare school is j wd aigejien van het v00rnemeni om ÏÏ5ÏÏ& fn52SV&ÏÏS ME in beginsel voor de twe^e openbareechter ontworpe* dat de Pm0. ^staande school beMhikbaar^ ge^ fieliikheid van bouw dezer woningen „„a w? hl»„.(.iwSS dat0D het terrein aanwezig blijft. B. en voegd bu het aantal leerlingen dat w_ overwegen hier in de toekomst zich voor een le klasse m het in wonir_„en £et RHksDremie te bou. wen, hetgeen besoaring van kosten geeft. De op het terrein staande orde woning moet worden afgebro ken. Brandweerverordening.Op de vergadering zal ook worden behan- a.s. met zo mogelijk 4 klassen te be- ginnon, zodat al dadelijk één van de <?eld de nieuwe brandweerverorde- speurtocht in de nieuwe parochie van Roelofarendsveen. Hier vond men al spoedig iemand, die een num mer had, dat slechts 1 hoger was dan het winnende nummer. Ook het prijswinnende nummer plus 2 werd gevonden. Bij onderzoek van de adviesfor mulieren- bleek, dat in Roelofarends veen niet alle loten verkocht werden Een klein gedeelte werd teruggezon den kort voor de trekkingen begon nen. Dit kleine gedeelte zit verzegeld opgeborgen in een kluis te Rotter dam. De mogelijkheid bestaat dus, dat het winnende lot zich daartussen bevindt. Overigens zfin er nog andere mo gelijkheden in overvloed. Het kan, dat een soldaat uit de Venen met het waardepapier in zijn zak loopt in de een of andere garnizoensplaats. Ook doen er allerlei geruchten de ronde over loten, die per ongeluk in een wasmachine zijn terechtgeko men of die op kasten gelegd zijn en sindsdien niet meer werden gesigna leerd. Tenslotte houdt men er ook reke ning mee, dat de winnaar een grap jas kan zijn of iemand, die publici teit schuwt. In beide gevallen zou hij (of zij) zijn mondje kunnen hou den en aan het slot van de loterij een aangetekende brief naar de EH BO in Rotterdam kunnen sturen. Allemaal gissingen, die de span ning ten top voeren. De heer Bergers en zijn medewer kers hebben al het mogelijke gedaan. Met toestemming van burgemeester Kolfschoten hebben zij met een ge luidswagen door de gemeente Alke made gekruist. Van half twaalf tot half drie riep een microfoonstem al le bewoners van Roelofarendsveen en Oude en Nieuwe Wetering op om hun loten nog eens te inspecteren. Maar wat er ook te voorschijn kwam, niet het lot B 349721. den, maar de jongen heeft een been gebroken. De in Voorschoten oefenende ploe gen van de „B.B." (Bescherming Burgerbevolking) hebben tot nu toe weinig naar buiten van zich doen horen. Er is slechts eens een oefe ning van de vrijwillige brandweer met corpsen uit de omtrek in B.B.- verband gehouden. Het volgen van EHBO- en andere cursussen (voor iedere nood wachter verplicht) spreekt ook weinig tot de tegenwoordige 3e klassen6torn wor-|ning Voornaamste verschilpunten Ó^spectJcjSahï middelen^"anee" den overgenomen aangezien de nieu- zyn: le. Het personeel mag niet op spectaculaire middelen is aange - - - ge_ I ouder dan 55 jaar zijn. (Voor de com- ver-1 mandant en de ondercommandant is dit 60 jaar). 2e. Een voorafgaande medische keuring wordt verplicht ge steld. we school per 1 Sept. nog niet reed is, zal naar een tijdelijk blijf worden omgezien. BOUW BRANDWEERKAZERNE. Bij besluit van 16 Dec. 1953 werd een crediet beschikbaar gesteld van 6000,voor het maken van een plan voor de bouw van een brand weerkazerne annex bureau van ge meentewerken, op een perceel frond H. aan de oude Rijnzichtweg en Rhijn- Schoolstraat geraakt. De fietser heeft geesterstraatweg. er niets van gemerkt en is doorgere- V00RSSH0TEN JONGETJE AANGEREDEN. Zaterdagmiddag is de vierjarige v. d. B. door een fietser in de Een vo'k dat zijn oorlogsslachtoffers eert, verheft zichzelf Het fundament voor bouw van bungalow ^££^5 0wJ°offVvS voor ernstig gewonden reeds gelegd 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 hij nog last van hoofdpijn. „We ma- Lichte muz. 19.30 Avondgebed en ken wel meer grapjes", verklaarde lit kal. 19.45 Gram. 20.40 Act 20.55 de man. De gewone man. 21 00 „Uit het boek der boeken", caus. 21.15 Prijzencar naval. 22.00 Rep. 22.20 „Ken een haan 'n ei liggen?" 22.35 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15--24.00 Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA. VPRO. 20.15 Avondopening. 20.20 Act. en weerber. 20.35—22.30 „Klei ne kinderen worden groot", blijspel, verenigen. In dc donkere maanden van de hongerwinter, toen de bevrijding ver der dan ooit verwijderd leek, werd in Leiden het initiatief genomen voor het oprichten van een bond, die voor de belangen van hen zou opkomen die in de strijd tegen de bezetter een groot offer hadden moeten brengen. Zo kon het dus gebeuren dat Za terdagmiddag in de Doelenkazerne het tienjarig feest van de afdeling Z.-Holland Noord van de Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers werd gevierd, bijna vijf maanden voordat de landelijke bond aan haar feest viering toe is. In de jaarvergadering, die aan de middagviering vooraf ging werden enkele huishoudelijke zaken afge daan. Het bestuur werd vervolgens met de heren N. Wassenaar en H. Booy uitgebreid. Gelukkig teken. De overgrote belangstelling bij de receptie was een gelukkig teken van de belangstelling waarin de bond zich mag verheugen. In een toespraak, gehouden door de heer H. de Jager, voorzitter van den, waardoor de jongen een grote afdeling, liet deze zijn gedachten hoeveelheid lucht in het lichaam ge- terug gaan naar Mei 1940, toen on- perst kreeg. Hij geraakte half be- de moitairen, die hun plichten wusteloos en heeft acht dagen met 0 zichte van het vaderiand ver. kunnen werken. Voortdurend heeft vuldan_ siaöhtoflers vielen. Voor hen kon veel worden gedaan. Als een beperkt aantal verbeteringen op het gebied van de pensioenrege ling zullen worden verwezenlijkt, kan de Bond op dit gebied zijn laak in 'het algemeen als geëindigd be schouwen Er zijn echter nog vele andere problemen. Die van de aan de ruggegraat gewonde invaliden, die zich slechts in een rolstoel kun nen voortbewegen en van wie men weet, dat passende arbeid en sport- De officier van justitie noemde de grap „bijzonder gemeen". „Als de verdaohte zichzelve wil opblazen moet hij dat zelf weten, maar tegen over kinderen komt zoiets niet te pas". Hij eiste een gevangenisstraf van één week. De politierechter kon zich hiermee beoefening een heilzame werking op hen uitoefent. Teneinde hen voor die arbeid ge schikt te maken en om in hun be hoefte aan huisvesting te voorzien, heeft de B.N.M.O. plannen ontwor pen voor de bouw van een bungalow met werkplaats in Doorn. In die ge meenschap moet iedere dwarslaesie zijn eigen woning hebben en tevens moet hij daar scholing krijgen voor zijn toekomstige werkkring. Vele problemen. Een tweede vraagstuk, dat om een oplossing vraagt, vormen de ernsti ge invaliden, die thans nog thuis bij hun ouders worden verpleegd, maar die de zorg moeten ontberen, als hun familieleden komen te overlijden. Op het terrein te Doorn wordt voor deze oudstrijders een verblijf inge richt. Het „plan Doorn" kost naar schatting ruim f 1.000.000,De regering is bereid f 600.000,bij te dragen. Het ontbrekende bedrag moet worden ingezameld. Er wordt verder gedacht aan het inrichten van een vacantie-oord voor weduwen, wezen en oorlogsinvali- die vervolgens prees de uitmuntende samenwer king die er altijd tussen de beide verenigingen bestaan heeft. Aanbieding bungalow. Overste Gerth van Wijk bepleitte de moge^kiieia om Ljtiens het con gres in Juni, de bond een bungalow aan te bieden, waarvoor de gelden door de Zuidhollandse afdeling zou den zijn samengebracht. De volgende spreker, de heer D. van den Heuvel, lid van het hoofd bestuur zeide dat een volk dat zijn oorlogsslachtoffers helpt en eert, zich zelf verheft. Hij wekte de aanwe zigen verder nog op de getroffenen normaal te behandelen en hun op deze wijze de mogelijkheid te ver schaffen, als volwaardige mensen te op spectaculaire middelen is aange wezen, bleef de B.B. min of meer in de kou staan. De B.B. heeft echter warme belangstelling nodig en zint daarom op middelen, om in het brandpunt te komen. De noodwachters van blok 6 heb ben reeds een bijeenkomst gehad on der leiding van het blokhoofd, de heer L. Popp, om samen te bespre ken hoe men naar buiten kan treden. Daarbij waren aanwezig de heer mr A Merens pl.v. hoofd B.B. en het hoofd zelfbescherming, de heer A. H. J. van Schaick. De heer Popp memoreerde de op handen zijnde reoganisatie van de B.B. in Voorschoten, die over enkele maanden pas tot bepaalde resultaten zal kunnen leiden. Daarvoor is ech ter een sterke onderlinge band no dig. Blok 6 heeft nog 8 noodwach ters nodig, maar beschikt reeds over een volledige EHBO-ploeg. De heer van Schaik schetste de moeilijkheden, waarmee de B.B.- ploegen, die het eerst zijn opgericht, I hebben geworsteld. Er was geen er varing en geen materiaal, zodat de ambitie verflauwde. Er kwam nogal wat verloop onder de noodwachters, zodat reorganisatie dringend nodig is geworden. Men zoekt nu naar nieuwe middelen om een nieuw fun dament te leggen. De B.B. moet een paraat leger zijn voor allerlei rampen. De werving zal regelmatig moeten doorgaan, cursus sen moeten gegeven en gevolgd wor den en met het thans aanwezige prachtige materiaal zal over en;ge tijd regelmatig geoefend kunnen en moeten worden. Het ligt in de bedoeling alle blok ken voor 24 Febr. afzonderlijk te doen samenkomen, waarna een ge nerale samenkomst volgt op 27 Fe bruari in het gemeentehuis. Vervol gens zal een gezamelijke oefening in het voorjaar deze eerste acties af sluiten. Toneelavond voor S.V.L.V. tafel tennis. Gisteravond organiseerde leven. Namens de afdeling Gouda de tafeltennisafdeling van S..V.L.V. werd het woord gevoerd door de een toneelavond, waarvVn de baten heer A. W. Molenbeek. bestemd waren voor versteviging van In zijn dankwoord kondigde de de kas. De toneelgroep „Adelante" heer de Jager onder luide bijval aan, een gift van ir. J. J. Jurgissen te be stemmen voor de bouw van de bun galow. Uitgebreide belangstelling. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich o.m.: mej. M. Vergalen den en het uitzenden van kinderen en mevr. Lub van de R K. Invaliden- naar internationale kinderkampen van de Wereldfederatie van oud- strijders, aldus de heer De Jager. De heer De Jager dankte particu lieren en bedrijven in en buiten Lei den" en in het bijzonder de comman dant van de K>ksschool, luitenant kolonel Gerth van Wijk en zijn per soneel voor de spontane reacties, die de viering van het 10-jarig bestaan mogelijk maakten Op grond van zijn verdiensten bood hij de com mandant van de Koksschool het ere lidmaatschap van de afdeling Zuid- Holland Noord aan. Generaal b.d. W J. Rijkens, voor zitter van het comité meer ontspan- bond; wethouder J C. van Schaik jhr. mr. R. Sandberg van' Boelens, burgemeester van Sassenheim; de heer R. J. Meijer, commissaris van politie; de heer D. W. van der Wal, hoofdinspecteur van politie; de heer Van Heusden, afd. Leiden Stichting 1940'45; de heer P. D. Beversluis, oud-onderofficieren; mr. J. de Ruy- ter de Wildt, voorz. Ereschuld en dankbaarheid en Stichting Be vrij - dingsdags en verder deputaties van afd. Leiden van Nederlandse res. officieren. Ned. Algemene Invaliden Bond; Pro Patria, toneelver. Nut en Vermaak, Brandweerver. De Vlam en Ned. Vet. Legioen. verzorgde de avond met het spel „De Kat en de Kanarie" van John Willard De aanwezigen hebben genoten van het griezelspel. Er heerste een be klemmende sfeer in de zaal. De spe lers en speelsters van „Adelante" heb ben zich ten volle ingezet om deze thriller goed te brengen. De heer Roos van Raadshoven bracht' aan het einde van de voorstel ling dank aan het gehele gezelschap en aan de regisseur Bert Peeters en overhandigde aan de vrouwelijke le den van de toneelgroep namens de ta- feltennisveren. een bououet bloeden. Hierna volgde de uitslag van de lote rij. Tenstette kwam het nieuw ge vormde Voorschotense bandje op het toneel en verzorgde de dansmuziek. stoelen gingen aan de kant en met een dansje en een gezellig samenzijn werd deze avond besloten. WASSEKS1R Overleden: Gustaaf L. C. Zeedijk 69 j. Hendrik W. Hoogenbos 56 j. Ja cobus Clemens 39 j.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2