Oranjeverenigingen krijgen meer subsidie voor kinderfeesten Optimistische klanken op jaarvergadering van Vita Nova Dertiende Bijdorpconcert WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT Dinsdagmiddag kwam de raad van Noordwijkerhout in vergadering bij een, afwezig was het lid van der Ploeg met kennisgeving. Dé burgemeester hield een nieuw jaarsrede. Hij wees op de prettige verstandhouding in de gemeenteraad en de goede samenwerking in het college van B. en W. De voorzitter herdacht in sympathieke bewoordin gen pastoor Hansen, die in het af gelopen jaar is overleden en pastoor van der Waarden, die kort geleden plotseling stierf. De burgemeester noemde het jaar 1954 voor de gemeente in econo misch opzicht een goed jaar. Hij haalde het investeringsplan voor de komende jaren aan en sprak de hoop uit, dat door harmonieuze samen werking tussen raad, B. en W. en de ambtenaren - dit programma in de aangegeven tijdvakken zijn vol tooiing zal vinden. De rede van de burgemeester werd beantwoord door het oudste lid van de raad, de heer Ruigrok. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de heer C. J. Hoger - vorst, Schulpweg, om alsnog een subsidie te mogen ontvangen in de door hem betaalde kosten wegens aansluiting van zijn perceel aan het electriciteitsnet enige jaren geleden. Met algemene stemmen werd afwij zend hierop beschikt. De raad besloot de gebruikelijke premie toe te keni.en in de kosten van verbetering der woningen 's-Gravendamseweg 27, Wassenaar- seweg 10 en 12, Jansensteeg 7, 9 en 11. Hierna stelde de raad enige ver goedingen en voorschotten vast voor het lager onderwijs. De vergoeding per leerling ingevolge artikel 101 der L.O.-wet werd voor het lager onderwijs bepaald op 30,- per leer ling en voor het VGLO op 60 per leerling. Verschillende verzoeken om ver goeding voor reiskosten in verband met het bezoeken van lagere scho len en ulo-scholen werden hierna behandeld. Met toepassing van de in de vorige vergadering vastgestelde tabel voor de berekening van de te gemoetkomingen werden de vergoe dingen vastgesteld. Rechtspositie ambtenaren. De raad besloot vervolgens de rechtspositiereglementen voor de ambtenaren aan te passen aan de ontwerpen van het centraal orgaan, ingevolgen de gemeenschappelijke regeling betreffende de behandeling van gemeentelijke 'personeelsaange legenheden. Bij de behandeling van een ver- dening regelende de bezoldiging van de ambtenaren ter secretarie en van de gemeente-architect kwamen de tongen los. Het lid Duivenvoorden vond dat het voorgestelde salaris van de ge meente-architect te hoog was in ver gelijking met de hoogste administra tieve ambtenaren, die een lange en gedegen studie achter de rug heb ben. Een vrij langdurige discussie ont stond in verband r et dit punt. De voorz. zeide, dat in verband met het tekort aan technisch perso neel, de salarisnormen van deze men sen thans hogergesteld worden. Het lid Janssen zei, dat van een gem.-architect verwacht mag wor den dat hij een MTS-diploma heeft, dit is oog een dure studie. In verband hiermede vroeg het lid Blaauw inlichtingen over de oplei ding van de gemeente-architect. Hiermede werd de discussie- geslo ten. De betrekkelijke salarisverordenin- gen werden met algemene stemmen aangenomen. De raad besloot vervolgens mede werking te verlenen tot uitbreiding der school „de Voorzienigheid" met een gymnastieklokaal. Eveneens werd besloten om een gedeelte van de Dorpsstraat Lange- velderweg en Zilkerduinweg van een riool te. voorzien. Hierna kwam het punt „Vaststel ling van 'de begroting 1955, aan de orde. Namens de R.K. Raadsfractie hield de heer Meijer algemene beschou wingen. Op deze beschouwingen zullen wij in een ander nummer nog terugkomen. De burgemeester beantwoordde enige punten uit de rede van de heer Meijer. De secretaris las hierna de uit gaafposten van de begroting voor. Het lid Blaauw zeide de post lonen voor de plantsoenen te hoog te vin den. Na enige discussie werd deze RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Vervalsing. Een 45-jarige loge menthoudster uit Noordwijk moest voor de Haagse politierechter ver schijnen omdat zij in Februari 1954 opzettelijk de kwijting op de keerzij de van een postwissel had vervalst. De postwissel was bestemd voor haar echtgenoot met wie zij in scheiding leefde. Zij had dit viermaal gedaan en voerde tot haar verweer aan, dat ze vroeger altijd voor haar man moest tekenen. Ze had gedacht dat het kinderbij slag was. Haar financiële omstandig heden waren niet gunstig, want haar man gaf niets voor de kinderen. De officier van Justitie eiste 100. boete of vijftig dagen en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De rechter vond het een grensgeval voor onvoorwaar delijke gevangenisstraf maar voor ditmaal ging hij toch met de eis. van de officier meer. post echter toch met alg. stemmen aangenomen. Subsidie Oranjeverenigingen. Bij post 18 presentiegelden raads vergaderingen zei het lid Janssen, dat hij gezien heeft, dat geraamd is voor 8 raadsvergaderingen. Hij zegt het op prijs te zullen stellen, dat Werkelijk 8 vergaderingen worden gehouden, doch gelijkmatig verdeeld over het gehele jaar. Bij de post subsidie aan Oranje verenigingen in verband met kin derfeesten kwam in behandeling een verzoek van de Oranjevereniging „Noordwijkerhout" om de subsidie a. d. O.V. waarvoor in dorp en Zilk in totaal 500 uitgetrokken is te ver dubbelen, in verband met het feit dat het aantal kinderen sterk is toe genomen. Het lid van der Sleet zei, dat ver- SASSENHEIM TONEELAVOND RIJKSPOLITIE. De grote zaal van het KSA-gebouw was gisteravond stampvol met ge nodigden van het beroeps- en reser- vepersoneel der Rijkspolitie van de groep Sassenheim. Deze groep omvat de gemeenten Sassenheim, War- mönd, Rijnsburg en Valkenburg. On der de aanwezigen waren de burge meesters van Sassenheim, Warmond en Rijnsburg met hun echtgenoten, Overste Warmoltz, commandant van dit district, de wethouders van Sas senheim en verscheidene andere pro minente figuren. De burgemeester van Sassenheim heette alle aanwezigen welkom en in het bijzonder wel het toneelgezel schap van de Amsterdamse politie „Kunst Verheft" alsmede een kwin tet van de Amsterdamse Politie Staf- muziek. Dit gezelschap zou de ver dere avond vullen met een toneel stuk getiteld „Het witte schaap van de familie". Alvorens het gezelschap hiervoor de gelegenheid te geven me moreerde de burgemeester nog even het jubileum van de groepscomman dant, de heer H. G. A. v. d. Laan, die ffiwcg.emee&te% aan £i&&e laaxdt daatyeCicfit hoging van deze subsidie werkelijk [op 1 Januari j.l. 25 jaar in politie- hard nodig is. Meerdere leden vallen i dienst was. hem bij. Stemmen gingen op dit jaar Aangezien zich uit de burgerij een zelfs nog een extra subsidie te ge-comité had gevormd om tot een hul ven in verband met de 5 Mei-viering. Het lid Van der Sleet deed het voor stel dit jaar nog extra 590.te verstrekken. Met algemene stem men besloot de raad hiertoe. Bij hoofdstuk 6 Openbare werken stelde het lid Blaauw voor een toe te voegen om een trottoir aan te diging van de jubilaris te komen kon de spreker volstaan met een kort memorandum. Bij monde van de heer J. Wesse- ling werd de heer v. d. Laan gehul- "lamens de burgerij werd hem echtgenote een bankstel en xoe te voegen om een irouoir aan iejcen boekehkast aangeboden. Z'n leggen langs de Herenweg vanaf de echteenote ontvina noe epn fraai Ned. Herv. Begraafplaats tot aan het einde van de aaneengesloten bebou wing. Dit in verband met het grote gevaar van het verkeer voor de kin deren en ook des avonds voor de ouderen. Besloten werd een post van ƒ40.000,te ramen. Dit zal in petto worden gehouden als de onderhande lingen van de gemeente met de pro vincie over de aanleg van een rij wielpad langs de Herenweg op niets zouden uitlopen. De raad besloot ten slotte aan J. van Leeuwen te gunnen de bouw van 12 woningen in De Zilk. Eveneens besloot de raad tot het bouwen van 40 woningen in het dorp (Zuidelijk gedeelte). B. en W. wer den gemachtigd tot ondershandse aanbesteding van deze woningen, doch in overleg met de commissie van openbare werken. Ontwikkelingsdag K.A.V. uitge steld. Door omstandigheden is de ontwikkelingsdag van de K.A.V. uit gesteld. HOORirWIJK Feestavond K.A.B. Gisteravond had in Hotel Royal de jaarlijkse feestavond plaats van de KAB. Zijn de vergaderingen van de KAB steeds goed bezocht, de avond van gisteren spande hier natuurlijk de kroon. De voorz., de heer J. v. Leeuwen, sprak in zijn openingswoord vreugde over de opkomst uit. De actie „Naar de 400.000", werd onder de aandacht ge bracht en spr. verwachtte, dat allen in eigen omgeving hieraan zullen medewerken. Na deze officiële opening kwamen voor het voetlicht de Verenigde Noordwijkse Spelers met het toneel stuk in 3 bedrijven „Werp geen steen" door Maarten van Vucht. In dit stuk werd op voortreffelijke wijze uitgebeeld de conservatieve opvat tingen, die er vroeger bestonden en waarvan het gewone volk de dupe was. Het stuk werd zeer goed ge speeld. De muzikale omlijsting was bij de heer Hermans in goede handen. Gemeenteraad. De raad zal op Dinsdag 8 Februari a.s. 's avonds te 8.30 in openbare zitting bijeenkomen voor het behandelen van de navol gende agenda's: Goedkeuring reke ning Weeshuis over 1953; gewijzigde uitvoering woningbouwplannen 1955 1956; gebruik van gemeente-gron den als volkstuinen; verkoop van grond tussen de Q. v. Uffordstraat en de Henriette Roland Holststraat; huur van grond aan de Maandagse Wetering; vaststelling exploitatie vergoedingen aan de bijzondere scho len over 1955; opdracht voor aanne ming van de verzorging en het be heer van de vuilnisbelt; machtiging tot het treffen van overeenkomstige financiële maatregelen voor het ge- meentepersoneel als voor het rijks personeel; credieten voor: uitbreiding straatverlichting, een signaalkabel naar het pompstation, verbetering voedingsleidingen voor de gasvoor- ziening, kabellegging voor de electri- citeitsvoox-ziening van het Sluispad en de Herenweg, verwarming van het bureau van gemeentewerken; garantie in verband met hypotheek verlening aan particuliere bouwers; gemeenschappelijke regeling inzake de opleiding van politiepersoneel. De heer H. B. Farensbach slaag de aan de T.H. te Delft voor het can- didaatsexamen electrotechnisch in genieur. Aanbesteding. Door de Inge nieurs en Architecten, Ir. J. P. van Brugge c.i, G. Drexhage, Ir. J. J. Sterkenburg c.i. en A. Bodon te Rot terdam is namens B. en W. aanbe steed: het bouwen van een dubbele woning in het Langeveld te Noord- wijk. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: H. S. Strijk, Oegst- geest 32.384,Brandenburg en Brand, Overveen, 32.250,Walen- veld, Haarlem, 31.743,Fam. Van Duin, Katwijk a. Zee, ƒ31.010,D. v. d. Wiel, 'Noordwijk, 30.600,S. J Koster, Haarlem, 30.400, De gunning is aangehouden. Geboren: W. H. dr van A. G. v. As ten en E. Smit. Petrus G. A. F. zn van L. Bruggeman en I. A. Homma. Marco H. zn van Th. J. van Hameren en J. P. Vink. Willemien A. dr van H. v. Beelen en A. H. Horst. Huibert zn van J. M. de Bruin en G. de Haan. Ondertrouwd: A. K. Zwaan en N. v. Beelen. S. Visser en O. B. Stok- huyzen. W. Paschier en J. Klinken berg. H. C. Duivenvoorde en J. Smit. Getrouwd: L. C. van Schie en M. J. v. Bohemen, Overleden: K. Sanders 90 jr. bouquet bloemen. De heer van der Laan was zicht baar geschokt door dit cadeau. Hij dankte met enige korte woorden zo wel de burgemeester als het comité. De hulde, die hem is gebracht, komt echter niet alleen hem toe doch het gehele personeel. Hierna kwam het toneelgezelschap voor het voetlicht met het gezellige blijspel. Het was zoals de bui-gemeester van Warmond in zijn dankwoord zeide: dit was het beste toneelgezel schap, dat we de laatste jaren in de bollenstreek mochten ontmoeten. Een zilveren Sikkens-jubileum. Het was vandaag 25 jaar geleden, dat de heer H. Dijkman in dienst trad bij Sikkens' Lakfabrieken N.V. te Sassenheim. De jubilaris is een kwart eeuw geleden in Groningen bij het bedrijf gekomen. In 1947 werd hij baas-voorman in de Cellulosefabriek en later is hij bevorderd tot produc tie-chef van de Olielakfabriek, in welke functie hij thans nog werk zaam is. Omringd door zijn naaste familie leden en in aanwezigheid van tal rijke genodigden uit het bedrijf is de heer Dijkman gehuldigd in de met bloemen versierde cantine. Bij deze feestelijke gebeurtenis werd de jubilaris in hartelijke be woordingen toegesproken door de directie, de bedrijfsleider en enkelen van zijn collega's, waarbij hem ver schillende cadeaux werden 'aangebo den. Nadat er verversingen waren rond gedeeld, was er gelegenheid om de heer Dijkman geluk te wensen. Hier van werd door velen gebruik ge maakt. Geboren: Neeltje dr van K. Tukker en A. Verbree. Petronella Leonarda Johanna dr van B. J. van Vliet en J. M. van Dijk. Maria Johanna dr van L. Feeleus en M. J. Herruer. Monica Theresia Maria dr van C. L. J. Mei man en M. G. Verbakei. Dirk zn van H. Lobik en M. van der Lugt. Corne lia Johanna Maria Bernadette dr van J. C. M. van Vliet en J. C. M. de Ko ning. Onderti'ouwd: P. Kattenberg 24 jr en E. Kuipers 20 jr te Oostdongera- deel. Getrouwd: J. Uithol 29 jr en F. W. van Waardenburg 19 jr. R. der Ne derlanden 28 jr te Hillegom en A. G. van Teijlingen 24 jr. Overleden: M. van Seggelen w. v. Hoogervorst 77 jr. HILLEGOM Ondertrouwd: J. Botter en E. Lief- man; J. J. Warmerdam en A. G. de Groot. Voor de zesde keer hield de Coö peratieve vereniging voor kunstma tige inseminatie „Vita Nova" in Den Burcht te Leiden hedenmorgen haar jaarvergadering. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter, de heer J. Rijlaarsdam, deed de heer J. C. van der Geest een optimistisch boekje open over'de in het afgelopen jaar bereikte resulta ten. De vereniging, aldus spreker, heeft in 1954 een winst geboekt van 47 leden. Hierdoor is het totaal aan tal ingeschrevenen op 707 gekomen. Niet minder dan 11630 koeien wer den voor het eei-st geïnsemineerd. Voor het jaar 1955< verwachtte spre ker nog een stijging tot 12.000 dieren. 65,4 Procent van de voor het eerst geïnsemineerde koeien werd drach tig. Dit getal ligt 1.4 hoger dan dat in het jaar 1953. Uit het financieel jaarvex'slag van de heer*B. Staal bleek, dat Vita No va er ook geldelijk gunstig voor staat. De rekening sloot met een zeer gering verlies van f 22,34. De totale uitgaven, die het vorig jaar 123.472,74 bedroegen, worden voor het lopende boekjaar geraamd op 118.000,De mogelijkheid wordt verder overwogen om de in- seminatiekosten op 8,50 te bren gen. De heer N. A. Commandeur liet hierna enkele optimistische klanken horen over de exportmogelijkheden van de vereniging. Vervolgens werd vastgesteld dat de inlegkosten per koe in 1955 ƒ4, zullen bedragen, bij een voorschot heffing van 10,per dier. Over de heffing van ƒ1,voor het beschikbaar stellen van het jaar boek van de Provinciale Melkcon- trole werd druk gedebatteerd. Ten slotte kon ook dit voorstel met de goedkeuring van de vergadering de hamer passeren. De bestuursverkiezing bracht hier na de heer W. C. van der Geest uit Oud-Ade met algemene stemmen wederom in een bestuurszetel. De heer J. Verburg uit Bodegraven zag zich in de Raad van Toezicht gekozen, en de heren C. P. Roest en J. W. Bonda werden in de aankoop commissies herkozen. In zijn technisch verslag toonde de VOORSCHOTEN Gisteren kon men aanwezig zijn bij een stijlvol Bach-concert in „Huize Bijdorp", verzorgd door Catherine Gris Ritsema, clavecimbel, Froukje Giltay en Joachim Röntgen, violen. Nadat zij het concert geopend had met de Prelude en Fuga in D gr. uit „Das Wohltemperirte Clavier", speel de Catherine Gris Ritsema de Engel se Suite in A kl., één van de zes sui tes gecomponeerd door J. S. Bach in opdracht van een onbekende Engels man. Deze suites onderscheiden zich van de Franse door hun grotere op zet en lengte; vóór de eigenlijke sui te komt namelijk een inleidend stuk, de Prelude in dit geval. Mocht men zich de Sarabande iets breder ge wenst hebben, mevrouw Ritsema leg de in de andere drie dansen zoveel muzikaliteit en speelsheid, dat dit ï'uimschoots vergoed werd. De Fran se inslag van de Courante en Gigue werd prachtig naar voren gebracht, de twee divertimenti tussen Sara bande en Gigue: de Bourrée I en II en de Gigue zelf, zo moeilijk door het steeds maar springen en over slaan van de handen, werden met verbluffend gemak uitgevoerd. Daar na speelden Froukje Giltay en Joa chim Röntgen de Sonate in E kl. voor twee violen van W. Fr. Bach, de oud ste zoon van J. S. Bach, een stuk met een vrolijke, ietwat luchthartig-ro- mantisohe klank, tekenend voor 't ka- ï-akter van de componist. Onmiddel lijk vielen de grote geroutineerdheid van Joachim Röntgen en de mooie, diepe toon van Froukje Giltay, die zeer goed volgde, op. Nadat Catherine Gris Ritsema in de Prelude en Fuga in d kl. van haar grote technische kunnen blijk had gegeven, bereikte de avond het hoog tepunt in een sublieme uitvoering van het „Italienische Konzert", waar in de mogelijkheden van het orkest samengevat zijn op één enkel clave cimbel. De tegenstelling tussen tutti en solo, de vorm van een vioolcon cert, dit alles liet Mevrouw Ritsema in deze Italiaans georiënteerde en op Vivaldi geïnspireerde muziek zo duidelijk naar voren komen, dat men de suggestie onderging, een volledig orkest te horen. Tot besluit werd uit gevoerd de Sonate in C gr. voor twee violen en basso continuo, evenals de twee voorgaande werken van J. S. Bach. Het samenspel in deze sonate was verzorgd en het geheel liet een bevredigende indruk achter. Jammer was echter, dat er geen cello aanwe zig was om de bas-stem te onder steunen, daar deze door het beschei den geluid van de clavecimbel tegen over de klank der violen nogal ver vaagde. Moge tenslotte nog speciaal de na druk gelegd worden op het lofwaar dige initiatief van de heer en mevr. Ritsema tot het organiseren van deze kamermuziek-avonden het was reeds het dertiende Bijdorp-concert waardoor zij een aparte plaats in het Leidse culturele leven hebben in genomen. heer N. A. Commandeur zich wel tevreden maar niet voldaan. Getracht zal worden bet percentage van 91.7 pet. drachtige koeien via de rectale methode nog omhoog te brengen. Spreker bepleitte vervolgens de toepassing van de diepvriesmethode, waardoor een zekere reserve ge vormd kan worden. De heer Van der Goot, inspecteur van de N.R.S. gaf tenslotte een verslag van de aankoop commissies. RK Technische school „Don Bosco" Geslaagde ouderavond Ter voltooiing van het Don Bosco- feest, dat Maandagmorgen met 'n ge meenschappelijke H. Mis en de in wijding van het nieuwe beeld in de school werd ingezet, waren gister avond veJe ouders van leerlingen uit de tweede klas in de gymnastiekzaal van de R.K. technische school „Don Bosco" aanwezig. De directeur, de heer J. Bayens, heette allen welkom. Het beeld van Don Bosco, dat nu in de gang staat, staat ook gegrift in de harten van allen, die in deze school aan de vor ming van de jeugd meewerken. Maar wij weten allen, zo betoogde hij, hoe moeilijk het is dit sublieme voor beeld na te volgen. Spreekuur. De weleerwaarde heer G. Beek, moderator van de school, gaf vervol gens een inleiding op de te vertonen Don Bosco-film. In verband hier mede wekte hij de ouders oo het ge zag van de leraren van de school hoog te houden. Hij stelde 'n spreek uur in het vooruitzicht met het doel het contact tussen ouders en school ook op geestelijk gebied te bevorde ren. De ouders kunnen iedere Vrij dagavond (over twee weken) van half acht tot negen uur met de mo derator in contact treden. Na de pauze werd de prachtige film over het leven van de H. Don Bosco vertoond. Deze film is van Engels fabrikaat, in Italië opgenomen en daaraan is het wellicht te dan ken, dat hij de felheid en de scherpe visie in de goede Italiaanse rolprent vertoont. EEN 25-JARIG JUBILEUM BIJ DE L.D.M. A.s. Donderdag 3 Februari hoopt de heer E. Bulthuis het feit te her denken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. De jubilaris heeft als fitter le klas een groot aandeel gehad in werkzaamheden voor de uitbi-eiding en het onderhoud van het hoofdlei dingnet in onze gemeente en omge ving. De heer Bulthuis maakt deel uit van het bestuur van het Jubileum fonds van het personeel der L.D.M. De huldiging vindt voorlopig in kleine kring plaats, maar zal t.z.t. op een te houden feestavond voor het gehele personeel, officieel ge schieden. KLAVERJASSEN. Afd. 1 A.: T &D I—Groenoord I 7-5; SLF IOosthoek I 75; Zaalberg I MDS I 914—2y2\ LBF I—Beuth I 8K-sy2. Afd. 1 B.: MDH I—T D II 7—5; PVH I—AWS I 7—5; LBF II—SLF II 5—7; DKB I—Krantz I 8—4. Afd. 2 A.: T D III—DKB II 7U —4]/2; T D IV—Krantz II 4—8; Groenoord III—SLF III 5U—614. Afd. 2 B.: ODR in—T D V 3—9; LBF HI—DJM II 8—4; SLF IV— MDS III 5—7; Groenoord IV—DSB V 3—9; Krantz III—DJM I 9—3; Kpantz III—DKB II 3—9. In Lisse is het bevolknigsonder- zoek op t.b.c. gisteren begonnen. Burgemeester mr, Th. M. J. de Graaf kwam als eerste voor het apparaat om zijn longen op de gevoelige plaat te laten vereeuwigen. Foto: Mielo. 40-jarig jubileum van B. j. Moolenaar Het is heden 40 jaar geleden, dat de heer B. J. Moolenaar "zijn intrede deed bij de Haarlemsche Bankveren. N.V., Haarlem. Na op dit kantoor alle afdelingen doorlopen te hebben en van 1916 tot 1920 werkzaam te zijn geweest op het kantoor IJmuiden var» genoemde instelling, volgde per 1 Jan. 1930 zijn benoeming tot procuratie houder voor het kantoor Zandvoort van de Haarlemsche Bankveren. N.V. Toen per 1 Januari 1931 de kanto ren van de Haarlemsche Bankveren. N.V. werden opgenomen in het con cern van De Twenlsche Bank N.V., volgde zijn benoeming in gelijke functie bij het kantoor Leiden van De Twentsche Bank N.V. Eind 1945 werd de jubilai'is belast met de zorgen voor de toen geopende Zitdag te Oegstgeest. De groeiende zaken deden weldra de noodzaak rij zen, aldaar een kantoor te openen, hetgeen in November 1952 plaats vond, en waarvoor de heer Moolenaar de functie van bestuurder werd toe bedeeld. De heer Moolenaar is tevens een bekend figuur in de zwemwereld. Hy was o.m. voorz. van de Kring 's-Gra- venhage en secr.-penningm. van de Zwembond. Tevens trad hij als offi cial op bij de Olympische Spelen t« Berlijn, Londen en Helsinki. De jubilaris heeft zich aan alle hul debetuigingen willen onttrekken en vertoeft in het buitenland. Burgerlijke Stand Geboren: Paulus Jacobus zn van J. de Nobel en H. v. d. Meij; Hendricus Jacobus zn van D. J. v. Klaveren en W. E. Noordermeer; Liesbeth Corne lia Maria dr van W. A. Devilee en C. M. v. d. Hoeven; Judith dr van M. Clements en R. Staat; Theodora Cor nelia Johanna dr van J. T. J. Ludlage en C. van Veen; Wilhelmina dr van G. Harland en J. Paauw; Catharina dr van A. Tegelaar en C. de Boer; Cornells zn van C. van Duijn en L. Schaap; Thomas Hendrikus Gijsber- lus Joseph zn van H. J. v. d. Meer en J. H. M. Thijssen; Jacobus Cornelis Jacob zn van A. Robbers en W. Rijs- dam; Dorus zn van D. de Wolff en A. C. Bongers; Christina Maria Pe tronella dr van J. van der Steen en J. M. Wijsman; Cornelis Willem zn van J. Platteel en A. M. Oudshoorn; Ronald Johannes zn van J. J. Beij en S Kokkedee; Jacoba dr van J. van Egmond en C. S. Brandt; Simon zn van G. Kralt en C. H. van Duijn; Leendert Jan zn van G. Krolt en C. H. van Duijn; Johanna Petronella dr van W. van Breda on J. P. Wolters; Roelfina Marina dr van E. Egberts en G. Bol; Josephine Maria Leonie di van G. W. van den Hout en M. L. Bertholet. Gehuwd: I. van de Wetering en E. Marijt; H. J. Teeuwen en W. Cossee; F. A. van der Putte en V. E. Urban. Overleden: M. W. de Koning vi-ouw 83 j.; F. W. van Heijst man 66 j.; W. Sluimer wed. v. van Beek, 73 j.; J. van Rossen huisvr. v. Blansjaar, 66 j. J. P. W. van Wieringen zoon 2 dagen; S. Hofker vrouw 74 i.; B. Oosting man 28 j.; M. J. Ta Musers vrouw 56.j.; A. M. C. Broekmans huisvr. v. Duijverman, 78 j. Marktberichten WOERDEN, 2 Febr. Kaas. Aan gevoerd 20 partijen; eei-ste soort 226—230, tweede soort 220—225; extra 234; handel traag. LEIDSCHENDAM, 2 Febr Groen te. Peterselie 6.507.60, was- pecn 1424, boerenkool 2133, wit lof 3536, spruiten 2432, prei "931.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3