[RIJNSTREEK De verkiezlngsactie werd reeds met succes ingezet BEDIENDE (MNL. of VRL.) Jubilerend ziekenfonds A.Z.A. hield receptie in Alphen a. d. Rijn Kring Leiden van de K,V«P* Leiden 100 leden erbij! Tijdelijke Medewerkers MAANDAG 31 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 In een officiële bijeenkomst in Hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn werd Zaterdagmiddag het 25- jarig bestaan van het Algemeen Zie kenfonds Alphen aan den Rijn en omstreken herdacht. Er was een grote belangstelling uit kringen van artsen, tandartsen, vakorganisaties, verzekerden en an deren uit heel de Rijnstreek, terwijl de landelijke Federatie van zieken fondsen en de ziekenfondsraad als mede vele andere fondsen eveneens vertegenwoordigd waren. Ook'de ge meentebesturen, in welker gebied het fonds werkzaam is, waren verte genwoordigd. Dr. A. J. Zwartendijk uit Alphen a. d. Rijn, die sedert 4 April 1952 het voorzitterschap van dit fonds be kleedt, noemde het een gedenkwaar dige dag. Spr. bracht enkele punten naar voren uit het door de administrateur van het fonds, de heer A. P. Stui- venberg samengestelde gedenkboek en constateerde dat de groei tot te vredenheid stemt. Het boompje, zo als burgemeeste Witschey het in zijn inleidend woord noemde, is inder daad uitgegroeid tot een stevige eik. Spr. ging enkele hoogtepunten na, om tenslotte met vreugde te consta teren, dat het fonds thans 75 pet. van de bevolking in het werkgebied Omvat. Spr. ging enkele oorzaken na, wel ke een sterke premieverhoging in de loop der jaren van 18 ct. per week per verzekerde tot 1.36 noodzake lijk tot gevolg moesten hebben en bracht daarbij naar voren de opmer kelijkheid, dat de geneeskundige verzorging zoveel meer is gestegen dan het dagelijks onderhoud. Of schoon lang is stilgestaan bij de laatste premieverhoging van 1955 en getracht wérd met slechts 15 ct. te volstaan, uitte dr. Zwartendijk de vrees, dat het hierbij toch niet zal kunnen blijven. Wethouder A. J. Dekker van socia le zaken vertolkte de gevoelens van het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn en memoreerde de uitste kende samenwerking. Spr. herinner de aan de vele zorgen die destijds zich in de huisgezinnen opstapelden vanwege de geneeskundige verzor ging en was dankbaar voor de voor treffelijke taak welke het wonds ver vult. Dr. S. Beije uit Bodegraven, wn. voorz. van de Alphense afd. van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering van de geneeskunst, wenste het fonds ge- LANGERAAR DONATEURSAVOND „ARTT. Gisteravond was het de eerste der drie feestavonden, welke Arti aan ere-leden en donateurs aanbiedt. De grote zaal van het parochiehuis was reeds voor het aanvangsuur tjokvol, Een bewijs dat het Arti niet aan vrienden ontbreekt. Het programma was gesplitst in twee gedeelten. I^erst een muzikaal gedeelte en na de pau ze toneel. Even later dan het vastge stelde tijdstip trad de kleine staf voor het voetlicht om met een kort show optreden de avond te beginnen. Daar na sprak de voorz. de heer C. A. Vol- gering het openingswoord. Spr. ver welkomt kapelaan Buis, burgemeesr ter B. J. Hogenboom, oud-directeur C. v. Dam en alle ere-leden en dona teurs alsmede het toneelgezelschap Concordia. Bijzondere aandacht werd geschonken aan het devies voor dit jaar gekozen door Arti in verband met het 7e lustrum „Jubileumjaar Instrumenten jaar ".Om te komen tot een bezetting nieuwe instrumenten zal er een instrumentenfonds gesticht worden. Voor dit doel is er op deze avonden een loterij, en verder wordt de in voorbereiding zijnde fancy-fair voor dit zelfde doel warm aanbevo len. Onder leiding van de dirigent de heer Alex Muller ving Arti aan met de uitvoering van het muziekpro gramma dat bepaald rijk gevarieerd genoemd mocht worden. We hoorden een oorspronkelijk modern werk van Gerard Boedijn de grote Neder landse vertolker van het Harmonie en fanfarerepertoir Caesar en Cleo patra. Het min of meer klassieke werk Valse Triste van Jean Sibelius, de lichtere muziek bestaande uit de zwierige Weense walsen en marsen en ook nog een genre stukje van Ke- telby „In de kloostertuin". Zo was er voor iedere smaak iets bij. Voegen we hierbij dan nog dat dirigent Muller op zeer muzikale wijze dit program ma door zijn mannen liet uitvoeren, dan mogen we van het eerste pro gramma deel zeggen dat dit zeer ge slaagd is, en veel te genieten gaf. Na de pauze was de beurt aan Con cordia. Op lofwaardige wijze heeft zij hét blijspel in drie bedrijven van R. Feenstra: „Het hoedje van Marius" voor het voetlicht gebracht. De regie was van de heer J. Ham. Het is een goede uitvoering geweest van een blijspel vol verwikkelingen, maar toch niet de gebruikelijke liefdesver wikkelingen en ook geen speculatie op een goed lachsucces. Het is een origineel gegeven met afwisselend ernst en luim. De spelers en speel sters hebben hun beste beentje voor gezet. Voor een ziek geworden speel ster was een vervangster gevonden in Stompwijk. En voor de wijze waar op zij zo onverwacht een belangrijke rol vertolkte was het aparte applaus zeer zeker verdiend. Het publiek ge noot en beloonde gedurende de avond zowel muzikanten als tonelisten met 'n spontaan applaus. Het was een ge slaagde avond. Herhaling op Maan dag 31 Jan. en Dinsdag 1 Febr. luk met dit jubileum en getuigde van de grote waardering voor het' door het fonds verrichte werk. De heer C. Koren, Alphen aan den Rijn, sprak namens de verzekerden- raad en dankte met een geschenk (sigaren en sigarettendozen in luxe uitvoering voor de bestuurstafel) welke werden overhandigd door mevr. BergshoeffVan Wieringen. Mr. J. Bakhuizen van den Brink uit 's-Gravenhage, sprak namens de nationale ziekenfondsraad en wees op de ideale positie van het A.Z.A. om te mogen werken in een eigen gebied zonder politieke of geestelijke strijd. Het is spreker bekend, dat vele malen andere fondsen die met moei lijkheden zitten, naar Alphen aan den Rijn worden verwezen. Als twee de gunstige kenmerk noemde spr. de gastvrijheid, voorkomendheid en te gemoetkoming, welke deugden A.Z.A. aan de dag legt. Dr. F. Schrijver, uit Woerden, die namens „Het Zilveren Kruis" de ge lukwensen aanbood, prees zich geluk kig met de vriendschap van het A.Z.A., waarin spr. ook een goede buur heeft. De heer Kuiper uit Leiden sprak namens de afd. Rijnland van de op ticiens; de heer A. G. v. Helden uit Boskoop namens de vervoerdersor ganisatie, die een schilderij (dorps gezicht) aanbood, vervaardigd door G. van Donk. Nadat dr. Zwartendijk allen had dank gezegd voor de gesproken woorden en de aangeboden geschen ken, sprak nog dr. Van Leursen als voorz. van de landelijke Federatie van ziekenfondsen, die door omstan digheden te laat arriveerde. Spreker noemde het A.Z.A. de parel van de kroon van de Federatie, die leeft dank zij de Alphense geest. BIJ STOEIPARTIJ TEGEN DE BUS GELOPEN. Een stoeipartij Zaterdag tussen drie jongens op de scheefswerf van de firma Kempers in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn hoe onschuldig het er aanvankelijk ook uitzag, had voor een hunner een minder pret tig gevolg. De drie jongens waren bezig el kaar met water nat te hozen. Toen ae schipper R. v. N. uit Zutphen met een emmer water kwam aandragen, sloeg de zoon van de heer Kempers op de vlucht en vloog het erf af de rijweg over. Dit liep zonder ongeluk ken af, doch de schipper, die hem bijna op de voet volgde, werd op de rijweg gegrepen door een Citosabus die in de richting Leiden reed. Hoe wel de chauffeur door links uit te wijken een aanrijding trachtte te voorkomen, slaagde hij hierin niet, mede doordat de schipper een te grote vaart erin hield. Hij werd ge grepen en met vrij grote kracht te gen de grond gesmakt. Hij liep een hersenschudding op en enkele ver wondingen. Schoorsteenbrand. Zaterdagmid- omstreeks 5 uur moest de brandweer uitrukken voor een schoorsteenbrand in het perceel Hooftstraat 191, be woond door het echtpaar Slagter. De brandweer heeft de schoorsteen schoongemaakt, waarna het gevaar geweken was. BODEGRAVEN Te Wageningen aan de Land bouwhogeschool slaagde voor het candidaatsexamen Nederlandse land bouw, de heer M. P. de Jong. LEIMUIDEN Jaarvergadering LTB. In het café.J. Keyzer hield de afdeling Lei- muiden en Rijnzaterwoude haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeling in '54 6 leden rijker was geworden terwijl er 2 had den bedankt. Het ledental bedraagt thans 52. De penningm., de heer Q. v. Wieringen, presenteerde het finan- tieel verslag, dat sloot met een ba tig saldo groot 57.22. De heren A. H. Rotteveel en Q. v. Wieringen waren aftredend. Beide werden met bijna algemene stemmen herkozen en namen hun benoeming aan. Uitvoerig werd het Landbouw schap besproken. Nu dit is inwer king getreden, wordt de contributie gewijzigd. De contributie is door het Landbouwschap als volgt bepaald op 3.per h.a. Indien men echter lid is van een standsorganisatie wordt 1.25 per h.a. gerestitueerd. Voor water wordt 10 pet. afgetrokken van de bedrijfsoppervlakte. Reeds eerder was gesproken over de aanschaffing van een eigen vaan del. Na een uitvoerige bespreking werd besloten een schaap te weiden om de kas te versterken en voor de aankoop van een vaandjel. Aange zien dit slechts voor 1 jaar de be doeling is waren ter vergadering reeds 14 leden bereid een schaap te weiden. De niet aanwezige leden zullen door het bestuur gevraagd worden ook hierbij hun medewerking te verlenen. De secretaris deed hierna een op roep namens de begrafenisvereniging St. Barbara om ook van LTB-gezin- nen personen bereid te vinden zich aan te melden als drager. Aangezien St. Barbara de overle den leden uit alle standen ter aarde besteld, is het billijk dat ook jonge boeren en tuinders zich inschakelen bij dit werk van barmhartigheid. Helaas is de poging voor dit liefde werk bij de agriërs vruchteloos ge bleven. De geestelijk adv. besprak hierna de verstandhouding tussen werkgever en werknemer. De LTJ is nog zwak en spreker vroeg daar om de steun der ouderen. ROELOFARENDSYEEN „VOX LAETA" OPENDE MET BLIJDE STEM HET LUSTRUMJAAR. De gemengde zangvereniging ,,Vox Laeta" heeft zich in de bijna 10 ja ren van haar bestaan een zeer bij zondere plaats weten te verwerven. Vooral in haar begrijpelijk wat schaars optreden naar buiten, heeft zij zich een aparte eigen stijl weten aan te meten. Een stijd uitstekende boven het middelmatige. Ook Zon dagavond bracht zij weer een alles zins geslaagde uitvoering voor haar gelukkig talrijke sympathiserende leden. Voorz. P. J. Koek, richtte zich bij de opening speciaal tot de solis ten en de als gast medewerkende ge mengde zangver. „Arti et Oharitate" uit Leidschendam, alsmede tot pas toor Th. Schoenmaker, pater C. van Dijk, kap. J. Sikking, burgemeester E. J. M. Kolfschoten en echtgenote, gemeentesecretaris W. A. van Har- teveld en de oud-directeur en ere lid van „Vox Laeta" Toon Vranken. Natuurlijk memoreerde voorz. dat een lustrumjaar was ingegaan, waar bij hij zich met een belofte verplicht te om met de blijvende morele steun der sympathiserenden dit 10-jarig bestaan nog op grandioze wijze te zullen vieren. Alhoewel men van ons als leek geen critisch gesteld verslag mag verwachten, mogen wij toch niet nalaten met enkele woorden op het met zorg gekozen programma in te gaan. Voor de eerste maal betrad „Vox Laeta" onder leiding van haar nieuwe directeur Jan v. d. Meer het podium. Zij opende het programma met de Canon „Hier boven voor des Hemels troon", waarna wij speciaal willen noemen het „Ave Maria van Hub. Cuypers, dat door het soliëren van de heren W. Hillebrand en P. J. Koek een nieuwe gewaardeerde vorm in de uitvoering bracht, en het „Jesu Dulcis" van Toon Vranken. Een zeer gewaardeerd onderdeel was weer het solistische optreden van de sopraan mej. Lize Schoo uit Oude Wetering. Met pianobegelei ding van Jan v. d. Meer zong zij na „Maria Wiegenkind" van M. Reger „Die Forelle" van Fr. Schubert en zij besloot met het prachtig door Wil lem Pijper bewerkte „Jesus Bloem hof". Onder leiding van haar direc teur F. Cappendijk bracht „Arti et Charitate" uit Leidschendam een viertal nummers o.a. Justorum Ani- mae van Orl. die Lasso een wat zware opgave, en in het sluitstuk „Ave Maria van Mendelsohn, waar bij mej. Lize Schoo solistische me dewerking verleende. Jan v. d. Meer speelde op de piano werken van Mo zart., Grieg en Fr. Chopin. Het gedeelte voor de pauze werd besloten met een optreden van bei de zangverenigingen. In het tweede gedeelte vormden een tweetal walsen van Strauss wel het hoogtepunt n.l. door „Vox Laeta". „Arti et Charitate" zong o.a. „Rozen uit het Zuiden". Voortreffelijk waren de door Lize Schoo gezongen fragmenten uit „Le Nozze die Figaro" van Mozart. Het applaus waarmede deze onderdelen door de stampvolle Pancratiuszaal beloond werden bewees wel dat „Vox Laeta" met haar uitvoei'ing bij haar donateurs weer een zeer goede beurt gemaakt heeft. Een goede ver dienste was voorts de vlotte afwer king van het programma, waardoor een tijdig einde kon worden ver kregen. Lize Schoo kreeg bloemen, NOORDWIJK SOCIETY-HÜWELIJK. In het gemeentehuis te Wassenaar waren de Haagse Society en vele functionarissen van buitenlandse za ken Zaterdag tegenwoordig bij het huwelijk van jonkvrouwe Saskia de Muralt en Jan Hein van de Mortel. De bruidegom was overgekomen uit Djakarta, waar hij verbonden is aan het Hoge Commissariaat. Velen zul len zich deze zoon van een oud-bur gemeester van Noordwijk herinne ren. Vele jaren was hij de speelka meraad van de Belgische prinsen tij dens hun vacantie in Noordwijk. BOTSING. Zaterdagmorgen had op de hoek VinkenlaanPickéstraat een botsing plaats tussen 2 luxe auto's, waarbij eveneens de bakfiets van de melk handelaar v. d. P. in het gedrang kwam. De heer C. passeerde de hoek Vinkenlaan juist toen een auto uit de Vinkenlaan kwam. Een botsing was onvermijdelijk, waarbij de heer C. en een inzittend dochtertje enkele lichte verwondingen opliepen. De melkbakfiets, welke in de nabijheid stond, kreeg ook nog een duw met gevolg dat een aantal flessen melk het moest ontgelden. De maeriële schade viel betrekkelijk mee, zodat deze gecompliceerde botsing nog 80ed afliep. ZOETERMEER R.K. OntwikkclingsclubDe zeer bloeiende R.K. ontwikkelingsclub hield in haar clublokaal jaarverga dering. De secretaris gaf in zijn uitvoe rig jaarverslag een overzicht van de gebeurtenissen van het afgelopen jaar, waarin de familieavond, de jaarlijkse feestavond en de contact avond met Pijnacker hoogtepunten waren. De penningmeester had een batig saldo van ƒ39.98. Bij de vaststelling van de begro ting werd een stevig bedrag gereser veerd voor de viering van het eerste lustrum. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de aftredende function- narissen G. v. Stein 'en H. v. Haas- tert met algemene stemmen herko zen. Bij de reglementswijzigingen werd o.m. bepaald, dat nieuwe leden alleen door 't bestuur kunnen worden voor gedragen en dat een inleggeld van 2.50 vereist is. De contributie werd verhoogd tot 1.50 per maand. De kieskring Leiden in voorberei ding van de verkiezingen in 1956: Dat was een van de redenen, waar voor de afgevaardigden en een groot aantal afdelingsbestuursleden Zater dagmiddag bijeen waren in het Anto- nius-clubhuis aan de Mare te Leiden, om zich op de hoogte te stellen van de plannen in de K.V.P. voor het jaar 1956. De voorzitter, de heer A. C. A. Deerenberg uit Schoonhoven, wilde bijzondere aandacht vragen voor de punten die op de agenda zijn aange geven en voor wat de heren Gras en Hoonhout hierover te zeggen hebben. Hij verheugde zich over de grote opkomst en sprak een bijzonder woord van welkom tot de Tweede Kamerleden de heren v. d. Ploeg en v. d. Weyden en de Statenleden Van Nispen en Vergouwen. Reeds nu wilde de voorz. medede len, dat in het begin van April de jaarvergadering zal worden gehou den, waarop als spreker zal worden uitgenodigd Prof. Gielen over het on derwerp „De positie van de katholiek in het maatschappelijk leven". Bo vendien wordt er gewerkt aan de or ganisatie van een bijeenkomst op 11 Februari, waarop de voorz. zal behan delen „Woningbouw en bouwvolume" en een bijeenkomst op 25 Februari, waarop het onderwerp „Ruil- en her verkaveling" zal worden behandeld. Voor deze onderwerpen waarvoor reeds nu grote belangstelling bestaat zullen burgemeesters en wethouders, katholieke Raadsleden en allen die met woningbouw en bouwvolume te maken hebben worden uitgenodigd. Vandaag zijn wij bijeen, aldus de voorz. voor de opbouw van de actie voor de verkiezing 1956. Door de secretaris, de heer H. J. v. Mil, werden de notulen gelezen en onder dank goedgekeurd. Het uitnemende verslag van de ge houden Bestuursraad-vergadering, uitgebracht door de heer Witteman uit Noordwijk, werd met een dank baar applaus beloond. DIVERSE MEDEDELINGEN: Dat tot Jongerenkringcommissaris is benoemd de heer J. v. Zonneveld te Leiden, Dijkstraat 3, die zich be schikbaar zal stellen voor hulp bij de oprichting van Jongeren-afdelingen LISSE K.A.J. De K.A.J. liet Zondag avond aan haar donateurs zien, wat zij in haar mars had. Een eigen bon te avond had zij in elkaar gezet en de artisten leverde zy zelf. De voorzitter, de heer 'J. Baak, opende deze goed bezochte avond met een woord van welkom en bracht aan de donateurs dank voor hun financiële bijdragen, waardoor het werk van de Kath. Arbeiders Jongeren naar behoren gedaan kan worden. Het is mede hierdoor, dat do afd. Lisse een der beste afdelin gen van het diocees is. Met „Meester Muis", een zeer aar dige een-acter, werd het programma ingezet. Ook Willem Parel met draai orgel kwam oip de proppen. De mu ziek werd ten gehore gebracht door de Blue Moon Combo's. Er was inderdaad „elck wat wils". Om de avond goed te doen besluiten werd zij gesloten met een dansje, hetgeen door de jongelui, die er in groten getale waren, zeer op prijs werd gesteld. en het helpen van deze afdelingen bij het opzetten eijguitvoeren van de po litieke vorming van de jongeren. Dat op 11 en 12 Maart a.s. voor de kring Leiden een kader-weekend zal worden gehouden in Baarn, waarbij verzocht werd opgave voor deelname in te zenden bij de secretaris. Dat bijzondere belangstelling werd gevraagd voor de toegezonden over zichten van ledenaantallen in de af delingen over 5 jaren, de uitslagen van de verkiezingen en de gedane be talingen. DE NIEUWE BESTUURSRAAD. Door het bestuur waren voor de drie te vervullen plaatsen 2 candida- ten gesteld, terwijl voor de 3e plaats door de Afdelingen Hillegom, Lisse I, Lisse II en Sassenheim als candidaat was gesteld de heer P. van Beek te Lisse. Zodat bij enkele candidaatstel- ling als leden van de Bestuursraad werden aangewezen de heren W. Hoonhout te Gouda, H. J. van Mil te Zoeterwoude en P. A. van Beek te Lisse. - Naar 1956, dat was de aankondiging voor de verschillende acties in voor bereiding. De heer Gras, hoofd van de vorming-, voorlichting- en propagan- dadienst van de K.V.P. zeide zich wel. eens wat ongerust te hebben gemaakt over de weinige activiteit van diverse afdelingsbesturen, maar tot zijn vreugde heeft hij mogen constateren dat er in tal van plaatsen verandering komt. Hij geeft een overzicht van de suc cesvolle actie in Limburg en hoe er in Brabant aan een grootscheepse ac tie gewerkt wordt; honderden nieuwe leden zijn reeds ingeschreven. Het roert in de Partij, want wij zijn op de goede weg. Toch zijn er ook nog afdelingsbesturen die het wel gelo ven; die nog niet beseffen wat het zal worden. Kijken wij niet te veel naar de grote steden, maar laten wij ons houden aan de kleinere afdelingen, want daar zal in 1956 de grote slag geleverd moeten worden. Het gaat om een grote zaak, om de katholieke eenheid en het gaat er ook om aan de V.V.D. en de P.v.d.A. te tonen dat een doorbraak niet mogelijk is. En wanneer ik dan, aldus de heer Gras, een beroep doe, dan is dat voor al op het jonge volk, de partij van de Jeugd. Het politieke werk is ook een apos- tolaatswerk, het is toch de politieke gemeenschap geweest die gezorgd heeft dat er katholieke scholen kwa men en nog zijn. En hoe zou het zijn met onze K.R.O., de pers en onze vak- en standsorganisaties, wanneer er geen K.V.P. was. Wanneer wij daarvoor werken dan doen wij niet anders dan dienen, en werken aan het algemeen welzijn Dat algemeen welzijn eist een behoor lijke levensstandaard, de zorg voor 't grote gezin en de mogelijkheid van een persoonlijkheid. Maar voor een katholiek eist het nor meer, het gaat er om uit welke beginselen dat pro gram naar voren is gekomen. Weet U wel, zeide de heer Gras. dat wanneer U als bestuurslid het wel gelooft, U te kort schiet in een vrij willig aanvaarde plicht om mede te werken? Daarom wil hij nog eens aansporen tot ledenwerving. Dit zal door huisbezoek moeten geschieden. Aan de Opmarsactie moet gewerkt worden en de twee kwartjes-actie is nodig en vooral de medewerking die moet worden gezocht. Wij zullen moeten strijden voor 'n Christelijk Europa en daar moet U medewerkers voor kunnen vinden. Voer de strijd in fier zelfvertrouwen en zelfbewustzijn, wees er trots op en werkt van nu af met geestdrift. Na dit geestdriftige woord, waar voor de voorz. de heer Gras dankte, volgde een korte pauze. DE PROPAGANDA IN EIGEN KRING. Na de pauze toen de dikke rook wolken waren verdwenen, kon de heer Hoonhout, de propagandaleider van de Kring mededelen, dat juist vandaag in de stad Leiden het 100ste nieuwe lid was ingeschreven. Hij be sprak in aansluiting op de woorden van de heer Gras het voorbereidende werk in de kring. Het resultaat in Leiden was toch wel een bewijs dat er wel veel te be reiken is. Daarom wilde hij vragen dat de afdelingsbesturen óm de twee maanden bijeen zullen komen om de werkzaamheden te regelen. Ook het propagandawerk in de kring vraagt uitbreiding. Daarvoor is een Kringpropagandaraad gevormd bestaande uit: de heren C. A. H. Deerenberg Jr. te Schoonhoven, E. Slingerland te Warmond, A. Th. P. Meijers te Noord wij kerho*ut, P. A van Beek te Lisse en J. C. J. van de Leeuw te Pijnacker. Ook in Leiden zal nog een lid worden aangezocht. Aan de afdelingen zal nog nader worden medegedeeld hoe een en an der zal worden geregeld. Na het dankwoord van de voorzit ter die nog als aanvulling gaf dat het Kringbestuur zich ook met de Vrouwen-organisaties in verbinding zou stellen kwamen nog verschil lende vragen en raadgevingen uit de vergadering, die zowel in de afde lingen als in het kringbestuur nader kunnen worden bezien. De nieuwe Jougeren- kringcommissaris. Aan de heer v. Zonneveld werd de gelegenheid geboden zich in zijn nieuwe functie voor te stellen. Hij verklaarde zich bereid de provincie in te trekken, om door huisbezoek en onderling gesprek de eerste voor bereidingen te treffen. De start zal deze week beginnen in Noordwijker- hout. Hij deelde reeds mede dat 14 en 15 Mei een speciaal weekend voor de Jongeren in Baarn zal worden ge geven. De voorzitter verzoekt de afdelings besturen aan de Jongeren-Kring commissaris medewerking te willen verlenen bij de uitvoering van zijn taak, omdat alleen dan de functie zal kunnen strekken tot nut van het po litieke werk onder de Jongeren. Rondvraag. Bij de rondvraag was het de voor zitter van de afdeling Hillegom die aan het Kringbestuur verzocht het werk voor allen mogelijk te maken, door niet steeds op Zaterdagmiddag te vergaderen omdat dan zoveel mid denstanders zijn uitgesloten. De voorzitter wilde hiermede wel rekening houden. Als voorbeeld noemde hij de twee reeds aangekon digde vergaderingen. Marktberichten ROTTERDAM, 31 Jan. Vee. Aanvoer 1348 vette koeien; 636 var kens, 59 schapen. Prijzen: vette koeien 2.60—2.74, 2.30—2.50, 2.002.10; vai'kens 1.90, 1.88, 1.86; lammeren 1.20, 1.05, 0.95. Vette koeien aanvoer groter, handel redelijk, prijzen van vorige week bleven met moeite gehandhaafd. Pri ma's boven notering. Varkens aan voer even minder, prijzen tamelyk, handel prijshoudend; lammeren aanvoer matig, prijzen goed, handel als vorige week Dinsdag. DE EERSTE NEDERLANDSE AUTORIJWIEL- FABRIEK E.N.A.F. VRAAGT: van 2235 jaar om mede te helpen aan de ver vaardiging van het Rijwiel Solex. Zij, die ervaring hebben in de rijwielfabricage of -reparatie, ge nieten de voorkeur. Uitsluitend mondelinge sollicitaties op Woensdag 2 en 9 Februari a.s. tussen 13.30 en 14.00 uur aan de fabriek, Laakweg 142, Den Haag. ADMINISTRATIEKANTOOR bekend met boekhouden en sociale verz. Leeftijd circa 20 jaar. Goed salaris. Brieven onder no. 797 bureau van dit blad. 7 Nette werkster gevr. voor 2 dagen per week. Mevr. Brummel, Regen- tesselaan 30, Oegstgeest. 7 Gevraagd: een flinke boerenknecht met 1 Mei goed kunnende melken bij C. L. van Veen, Weipoort- seweg 72, Zoeterwoude. 7 Huwelijk. Weduwnaar, 54 j., werkman, met 4 grote kinderen, zoekt ser. ken nismaking met alleenst. R.K. vrouw of weduwe zonder kinderen. Leeftijd 50 jaar. Brieven onder no. 802 Leidse Courant. 7 Dames! Bij ons is de permanent beter. Prijzen vanaf 5.—. Geen warmte, Wassen, Watergolven, On- duleren en Haarknippen. Haarverven in de natuur lijke kleur. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappersbuis, Apothe- kersdijk 8. 4463B 7 Verloren een dames polshorloge, gaande van Steenstraat (Peter Lee- nen) naar de bushaltes Beestenmarkt. Tegen bel. terug te bezorgen bij J. v. Diest, H. Rijndijk 367, Zoe terwoude. 4466 7 Naaimachines. Voor een goede Naaimachine in de ruimste sortering met de meeste en vakkundige service. Dernee. Haven 7, Tel. 25365. Leiden: Waai gat 17. Tel. 2278. Katwijk aan Zee. 7 Mooie collectie voor jaarskunstbloemen, gras matten en grasranden, ge malen kurk. geslagen mar mer enz. Leidse Etalage Industrie, Fokkestraat 2 C. hoek Oude Singel 16. Tel. 20324. Meer dan 300 ver schillende decoratiepapie ren. 801 7 Schrijfbureau's, boe kenkasten. melkbankjes, bascules, weegschalen, ge wichten, was-, spek- en regenkuipen, golfplaten. A. J. Hartwijk, N. Bees tenmarkt 79, Tel. 26627- 24013. Glansverzinken van roestige teilen, wasketels, emmers onder garantie. 7 Pr ijs jassen om de be kende mooie prijzen. Dins dagavond 8 uur. Café Den Hollander. Zoeterwoude. 7 Zware kwaliteit crème keukenuitzet. waarvan iets beschadigd nu 65,was machine met wringer, niet noemenswaardig geschon den v. 397.50 nu 325,—: practische wringermachinc nu ƒ75,Bernard Schulte. Voorhout (Tel. K2532 - 7306). 791 7 Wegens vertrek, mo derne handnaaimachine in zeer goede staat te koop aangeboden, billijke prijs. Herenstraat 23. agent Sin ger Mii. N.V. 793 Telefoontjes worden dagelijks geplaatst

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3