RIJNSTREEK Minister Mansholt opent Visserijschool te Katwijk Nieuwe C.A.O. arbeidsvoorwaarden vastgesteld Raad van Voorschoten beraadde zich over rotjes en zevenklappers Na lange lange discussies kwamen de voetbalvelden er Zi_AG 29 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Lonen in bloembollenbedrijf Pe nieuwe visserijschool te Katwijk aan Zee werd gistermorgen door de minister van Landbouw en Visserij, S. L. Mansholt, officieel geopend. De directeur van de visserijschool, C. Varkevisser, toont de minister de> techniek van het netten breien. Na gebleken overeenstemming tij dens voorafgaande besprekingen zul len in een heden te Haarlem te hou den vergadering de volgende bepa lingen van de C.A.O. in het bloem bollenbedrijf worden vastgesteld, voor wat de lonen betreft: 1. Het loon voor de leidinggeven de' en meer vakbekwame arbeiders, die op schriftelijke individuele ar beidsovereenkomst als zodanig zijn aangenomen en/of aangesteld en de voor de verschillende klassen be paalde minimum-leeftijd hebben be reikt, zal bedragen: Klasse A: minimum-leeftijd 26 jaar; minimum 75.50 per week. Klasse B: minimum-leeftijd 25 jaar: minimum ƒ69.,per week, maxi mum 75,per week. Klasse C: minimum-leeftijd 23 jaar: minimum ƒ65.50 per week, maxi mum 68.50 per week. Klasse D: 23 j. en ouder: minimum ƒ62.50 per week, maximum 65, per week; 22 jaar: minimum 59.25 per week, maximum ƒ61.75 per week; Gisteravond kwam de raad van de naar aanleiding van een vraag van de gemeente Voorschoten in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving was afwezig wethouder Schrama. Na de opening hield de burgemeester zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede, waarin de burgemeester een beeld gaf van de trieste situatie op het gebied van de woningbouw. De heer Van der Hulst dankte de burgemeester voor het uitspreken van de rede en voor de vele goede wensen. Binnengekomen was het jaarver slag over 1953 van de Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem. Hierbij maakte de heer Pels de be merking, dat het nuttig is deze ver slagen te ontvangen, maar Voorscho ten maakte niet zo'n best figuur. Ter plaatse bedraagt het aantal afgekeur de monsters 16. Van de Coöp. Tuinbouwveiling „Veur en Omg. G.A." was een adres binnengekomen inzake het bouwen van kassen op de gronden gelegen langs de Veurseweg nabij het land goed Duivenvoorde. In de vorige ver gadering was over deze kwestie lang en breed gesproken. Besloten werd dit stuk voor kennisgeving aan te ne men. De heer v. d. Hulst gaf het College in overweging er toch iets op te vinden om de tuinders in deze om geving wat tegemoet te komen. De verhoging van de subsidie aan het psychologisch Instituut te 's Gra- venhage van 10.00 naar 12.50 per leerling kreeg de goedkeuring. Alleen de heer Van Oosten wenste de aan tekening van te hebben toegestemd. Er hangt iets In de lucht. B. en W. stelden voor de overeen komst met de N.V. Gekro te Schie dam inzake de destructie van vee en vlees andermaal te verlengen en wel tot uiterlijk 31 December 1956. De heer v. d. Hulst had bezwaar tegen deze overeenkomst. In het bijzonder omdat deze N.V. geen exploitatiecij- fers verstrekt en vooral omdat de veehouders geen enkele vergoeding ontvangt voor een geleverd kadaver, terwijl dit toch gezien kan worden, als verschaffing van grondstoffen aan de industrie. Er schijnt een wet tot regeling van deze aangelegenheid in de lucht te hangen en dat gaf de doorslag tot het aanvaarden van deze regeling. Het voorstel werd na stem ming dan ook aanvaard met twaalf tegen twee stemmen (v. d. Hulst en v. Dodeweerd), terwijl diverse raads leden een restrictie hadden en wel, dat het college zou proberen een ver goeding te krijgen. De heer Mol betuigde zijn dank voor de huurverlaging van de neu trale kleuterschool, doch vond de huidige prijs relatief nog hoog. De jaarlijkse vergoeding voor het ge bruik van het Gezondheidscentrum is bepaald op 1000. Het voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 2500.voor het bouwrijp maken van de gronden in het complex „Vlietwijk" werd deze avond van de agenda afgevoerd. Alle gronden van dit complex zijn nog niet in bezit van de gemeente. Tussen de Voorschriften en de Bouwverordening bestaande geschil len geven in de praktijk aanleiding tot moeilijkheden. Dientengevolg vond een wijziging van de bouwver ordening plaats. De rondvraag was een allerlei. De heer v. d. Hulst had bemerkt dat een andere gemeente een rijksbijdrage ontving bij de aanleg van sportvel den en gaf in overweging dit ook voor onze gemeente te proberen. Dit zal bezien worden. De héér Van Eist besprak de te ge ringe politiebezetting ter plaatse, en sneed het netelige probleem aan van het ajstéken van vuurwerk op Oude jaarsdag. Dit kreeg bijval van de ver schillende leden van de raad en ge zien zal worden of dit gemeentelijk is te regelen. De heer Lamboo attendeerde de ge meente op het rooien van bomen door particulieren en vroeg om een ver ordening. Woonwensen en voorzie ningen zijn getroffen voor de bewo ners van Klein Langenhorst. Hij vroeg dit ook voor de bewoners van de Nw. Voordorpstraat en de Hya- cinthenstraat. Voor de viering van de Nationale Feestdag op 5 Mei is volgens de voor zitter contact opgenomen met de Ko ningin Wilhelminavereniging. Dit heer Pels. De heer Eysink Smeets informeer de of er bij de inrichting van het tweede gymnastieklokaal ook reke ning gehouden is met de gymnastiek verenigingen en of daar ook contact en overleg met deze verenigingen is geweest, zodat ook de leden van deze verenigingen van de toestellen en derg. gebruik kunnen maken. Met deze wensen zal rekening worden ge houden. Medische dienst De Zondags dienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. HILLEG0M Aanbesteding 26 woningen. Vrij dagmorgen heeft de directeur van Openbare Werken namens het ge meentebestuur van Hillegom aanbe steed het bouwen van 26 woningen aan de Noordzijde van de Brouwer- laan (architect: J. G. de Groot, Uit hoorn). Ingeschreven- werd door de navol gende bouwbedrijven, voor de achter de namen vermelde bedragen. H. C. Smit Co, Beverwijk i 384.675,—; H. C. Grauwelman, Half weg 387.770,—; A. C. v. d. Oever, Leiden ƒ391.400,C. van Strijk, Oegstgeest 392.500,H. Bakker, Bennebroek, 396.000,H. Bakker Nieuw Vennep 398.000,C. G. Waleveld, Haarlem 413.845,S. J. Koster, Haarlem 424.000,C. van Dijk, Nieuwveen 427.000,Fa. J. Evers, Leiden 438.000, De gunning werd aangehouden. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst. De Zondagsdienst voor de patiënten van de dokters Slagmolen, Lodder en Cleveringa wordt waargenomen door dokter P. Visser, Zeeweg 77. Boerenleenbank. Onder voor zitterschap van de heer D. Kleen vergaderde de Boerenleenbank. Na een openingswoord door de voorzit ter had bestuursverkiezing plaats. De heer G. van der Rhee werd herkozen tot secretaris en de heer J. van der Marei tot lid van de Raad van Toe zicht. De kassier de heer J. van Rijn deed financieel verslag. Het taal bedrag aan spaargelden was 6.439.684,83, een stijging dit jaar van 1.300.000,Het aantal spaar ders steeg met 994 tot 7477. Het to taal bedrag aan verstrekte hypothe ken en credieten was 4.471.611,28. De credietgelden in Rek. Courant be liepen een bedrag van 1.272.020,65. Het balanstotaal was bijna 8 mil- lioen. De omzet in 1954 was 77,2 millioen tegen 68.8 in 1953. Na af schrijvingen en reserveringen tot een bedrag van 25.575,bleef 'n winst over van 28.136,35. Hierdoor steeg de reserve tot 250.000,De kassier werd dank gezegd voor zijn beheer. Na rondvraag sluiting. W. Taat Wzn. overleden. Gister morgen is plotseling overleden de heer W. Taat Wzn., die de leeftijd van 67 jaar bereikte. De heer Taat was firmant van de rederij gebr. Taat. Hij was jarenlang secretaris van de K.N.Z.H.R.M. Dinsdag heeft de begrafenis plaats op de alg. be graafplaats. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor zover het betreft de pa tiënten van de doktoren Hueting, Bergman en E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zondagse dienst waargenomen door dr. J. Bergman, Valkenburgseweg la, Tel. 2921. 21 jaar: minimum ƒ56,per week, maximum 58.50 per week. 2. Het loon voor de vaste vakar beiders (ten minste 3 jaar in teelt of export werkzaam) zal bedragen: 23-j. en ouder ƒ61.50; 22-j. ƒ58.40; 21-j. ƒ55.35; 20-j? 51.05; 19-j. ƒ44.90; 18-j. ƒ38.75; 17-j. ƒ32.50. 3. Het loon voor vaste ongeschool de arbeiders zal bedragen: 23-j. ƒ56,—; 22-j. 53.20; 21-j. ƒ50.40; 20-j. ƒ46.50; 19-j. 40.90; 18-j. ƒ35.25; 17-j. ƒ29.70. 4. Het loon voor losse vakarbei ders zal bedragen: Vanaf 2 Mei tot en met 29 Oct.: 23-j. en ouder 64, 22-j. ƒ60.80; 21-j. ƒ57.60; 20-j. ƒ53.10; 19-j. ƒ46.70; 18-j. ƒ40.30; 17-j. ƒ33.90. Vanaf 1 Maart t.m. 30 April en v. 31 Oct. t.m. 29 Febr.: 23-j. ƒ62.50; 22-j. ƒ59.35; 21-j. ƒ56.25; 20-j. ƒ51.85; 19-j. ƒ45.60; 18—j. ƒ39.35; 17-j. ƒ33.10. 5. Het loon voor losse ongeschool de arbeiders zal bedragen: 23-j. en ouder: 58.50; 22-j. ƒ55.55; 21-j. ƒ52.65; 20-j. ƒ48.60; 19-j. ƒ42.75; 18-j. ƒ36.85; 17-j. ƒ31,—. Het loon, waarop de arbeiders van 17 tot en met 23 jaar ingevolge hun leeftijd recht hebben, gaat in de eer ste volle week na hun verjaardag. Het loon voor niet-volwaardige arbeiders kan in onderling overleg tussen patroon en arbeider worden geregeld, mit de Sociale Districts commissie haar goedkeuring hecht aan het aldus vastgestelde loon. Voor jeugdige vaste en losse ar beiders beneden de leeftijd van 17 jaar wordt het loon in onderling overleg tussen werkgever en arbei der naar redelijkheid en billijkheid vastgesteld, met dien verstande, dat het loon niet hoger mag zijn dan het loon van resp. vaste en losse arbei ders van 17 jaar. Accoordwerk. 1. Patroons en arbeiders zullen het verrichten van diensten in ac- coord of in aangenomen werk zo veel' mogelijk beperken en hiertoe slechts overgaan in gevallen, waar in zulks noodzakelijk is. 2. a. Voor onderstaande werk zaamheden zijn de volgende tarieven vastgesteld, welke gelden voor de normale bloembollen-zandgronden: ALPHEN AAN DEN RIJN JONGEN DOOR MOTOR GEGREPEN. Toen de 7-jarige Roelof Keizer, Mauritsstraat, Vrijdagmiddag om streeks 5 uur de rijweg van de Em- malaan ter hoogte van de vernisfa- briek Varossieau en Cie N.V., plot seling onoplettend overstak, werd hij gegrepen door een juist passerende motor, waarvan de bestuurder, de heer W. J. Verhoef uit Waddinxveen, komende uit Leiden, verwachtte dat de knaap zou blijven staan. Het ven tje liep hersenschudding, schaafwon den en bloeduitstorting op het ach terhoofd op. Dr. Stehouwer verleen de eerste hulp, waarna het slachtof fer naar de ouderlijke woning werd overgebracht. HOGERE VERGOEDING VOOR V.G.L.O. Zoals men zich zal herinneren heeft het bestuur van de Stichting voor christelijk voortgezet gewoon lager onderwijs destijds beroep inge steld bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tegen het raadsbesluit, waarbij het voor 1953 beschikbaar gestelde bedrag werd vastgesteld. Ged. Staten hebben het bedrag der vergoeding nader bepaald op 78,54 met en op 73,20 per leerling zonder de kosten instandhouding der school gebouwen. Het door de raad inge stelde hoger beroep tegen dit besluit werd bij Kon. Besluit van 23 Oct. 1954 ongegrond verklaard, waardoor do genoemde bedragen derhalve de finitief zijn geworden. Ondertussen heeft hetzelfde school bestuur een beroep bij G. S. ingesteld tegen het raadsbesluit waarbij deze bedragen voor 1954 werden vastge steld op f 61,70 indien de kosten van instandhouding der schoolgebouwen wèl en op 58,indien deze kosten r.iet ten laste van het schoolbestuur zouden komen. In het Kon. Besluit heeft het schoolbestuur aanleiding gevonden het college van B. en W. te verzoeken om te bevorderen, dat de vergoeding voor het jaar 1954 op hetzelfde bedrag als voor 1953 zou worden bepaald. Het schoolbestuur heeft inmiddels het beroep voor 1954 bij G. S. ingetrokken, hetgeen ver eist was om een uitvoering aan voor meld verzoek gevolg te kunnen ge ven. Nu is de mogelijkheid geopend om tot verhoging van het beschikbaar gestelde bedrag voor het V.G.L.O. te Alphen aan den Rijn voor 1954 over te gaan. B. en W. geven dit de raad in Gemeenteraad Hazerswoude Na de opening van de vergadering herdacht de raad het overlijden van het raadslid Ravensberg. De heer Ravensberg is na zijn langdurige ziekte nog eenmaal in de raadsver gadering aanwezig geweest. Op 10 December 1954 is hij overleden. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, staat de voor zitter stil bij enkele bijzonderheden welke in het afgelopen jaar hebben plaats gevonden. In de. raad ontstond na 18 jaar een vacature door het overlijden van de heer Ravensberg. De heer Ommering werd benoemd verklaard doch daar deze zijn benoeming niet aanvaardde werd de heer Van Rijn benoemd verklaard. Deze heeft zijn benoeming aangenomen, terwijl de geloofsbrie ven in deze vergadering ter goedkeu ring zullen worden voorgelegd. In de heer J. Dekker hebben wij een bekwaam en geziene kracht ver loren. Burgemeester en wethouders hopen in de eerstvolgende vergade ring een aanbeveling te kunnen doen. De voorzitter wijst daarna op de slechte staat van de huidige ge meentesecretarie. Alhoewel er van binnen het een en ander is opge knapt, is het gebouw in wezen ver sleten en bovendien te klein. Boven dien zal door de benoeming van een volambtelijke architect uitgezien moeten worden naar meer werk ruimte. B. en W. hebben reeds enkele bezoeken aan gemeenten gebracht. Door wijlen de heer Dekker is reeds een prachtig voor-ontwerp gemaakt. Hopenlijk zal bij de begroting 1956 een ontwerp Ier bestudering en be oordeling worden voorgelegd. De voorzitter stelt in het vooruit zicht het nemen van zeer belangrijke besluiten ter voorkoming dat de ge meente zal vastlopen met de uitbrei ding omdat er geen bouwgronden noch uitbreidingsplannen zijn. Gedurende de ziekte van de heer J. Dekker is door B. en W. voorlopig voorzien door de benoeming als waarnemend gemeente-architect van de heer J. Dekker Jr. In verband met de toename van de werkzaam heden achten B. en W. het gewenst van deze functie een volambtelijke functie te maken. Op een vraag van de heer Van Klaveren of een hogere instantie op een volambtelijke func tie heeft aangedrogen antwoordt de n.l. maar ƒ500, voorzitter dat dit niet het geval is. De voorzitter is van mening dat de functie van gemeente-architect zo lang mogelijk een eenmansdienst be hoort te blijven en in velband daar mede zal aan de nieuwe functionaris speciale eisen worden gesteld voor wat betreft zijn capaciteiten. De heer Kaashoek vraagt of het mogelijk is één architect voor twee gemeenten te benoemen. De voorzitter heeft hierover met een hogere instantie overleg gepleegd waaruit is gebleken dat elke gemeente boven 5000 zielen een eigen gemeente-architect heeft. In verband met de vol-ambtelijke functie van de gemeente-architect wordt de salarisverordening over eenkomstig het voorstel van B. en W. gewijzigd (waardoor het salaris van de gemeente-architect wordt vastge steld op ƒ5000tot ƒ7000, Voetbalvelden. Nadat de raad besloot tot aankoop van een stukje grond, waar thans de nieuwe school in de Groenendijk op is gebouwd, voor 0,30 per m2 en voor een totaalprijs van ƒ3055,50, werd overgegaan tot het voorstel tot het aanleggen van twee voetbalvel den. De voorzitter heet twee verte genwoordigers van de Grondmij uit Sassenheim welkom en nodigt hen, uit aan de raadsvergadering deel te nemen, opdat eventuele problemen van technische aard door deze des kundigen kunnen worden beant woord. In de raadsvergadering van 12 No vember j.l. is besloten tot aankoop van grond voor het aanleggen van 2 voetbalvelden en 'n zwembad. Thans is de juiste grootte van de te kopen grond bekend n.l. 3.40.68 ha. tegen de prijs van 0,90 per m2 plus 0,20 per m2 wegens schadeloosstelling aan de pachter. Tevens zal de ge meente nog kopen 100 m2 grond in het verlengde van de Burg. War- naai-kade om deze te kunnen verlen gen. Deze grond wordt niet berekend. De heer F. J. Kouwenhoven zegt dat hem de haren ten berge zijn ge rezen bij het zien van de begroting voor de aanleg van de voetbalvelden terwijl er dan nog geen kleedhokjes en een zwembad bij zijn inbegrepen. Volgens de exploitatierekening komt het grote bedrag weinig terug Erg duur! De kosten voor de aanleg van de velden wordt begroot op 45.320, en daarbij komt de prijs voor de grond. Spreker voelt er veel voor om eerst een zwembad te maken en met de aanleg van de velden te wachten tot de volgende begroting. Ook de heer Kaashoek viel de be groting tegen. Hij vraagt of de raad wel zulke grote bedragen kan uit geven, temeer daar hij vreest dat de volgende objecten ook boven de be groting uit zullen komen. Naar zijn mening mag de raad zulke uitgaven niet doen tegenover de ingezetenen, die er geen gebruik van maken. De heer Van Klaveren vraagt, of er op de begroting bezuinigd kan worden, 1750,voor plantsoenen kunnen we altijd wel besteden. Twee velden voor Hazerswoude vindt spreker een luxe. Geen nabu rige gemeente heeft twee velden. De heer P. J. Rietveld heeft in de vorige vergadering voorgesteld om zoveel grond te kopen dat de moge lijkheid bestaat om twee velden aan te leggen maar heeft hiermede geens zins bedoeld om nu al twee velden klaar te maken. Een handbalclub heeft z.i. geen behoefte aan een veld dat „af" is. Spreker acht het klaar maken van één speelveld voldoende en het tweede gedeelte te gebruiken voor handbal en speelweide. De heer Wille is de prijs van de grond opgevallen en hij is van me ning, dat een grotere oppervlakte toch wel in prijs zal schelen. De heer Van Vliet zal wel in zijn schik zijn met de grondprijs zo meent spreker. Een voetbalveld met speelweide vindt de heer Wille al een hele sprong. .Dankbaar voor critiek. De voorzitter is dankbaar voor alle critiek, die toch uiteindelijk tot doel heeft om zo goed mogelijk uit de bus te komen. Spreker is er van over tuigd geen verstand te hebben van voetbalvelden doch daar zijn mensen die het wel hebben. De heren van het Olympisch Comité hebben ge schikte grond aangewezen voor de aanleg van de velden en daarmede eindigde hun taak. De heren De Rijke en Steenbergen zijn onze advi seurs om ons als vakman terzijde te staan. De „Grondmij" is een N.V. en is verplicht winsten te maken. Deze N.V. verricht veel werk voor de overheid. De voorzitter zegt, dat er geen poging is gedaan om van een eventuele andere maatschappij een begroting te krijgen. Wanneer de aanleg van de vplden zou moeten wachten op de D.U.W. tegenwoordig C.T.D. dan kan dat nog wel lang du ren, aangezien er op het ogenblik (gelukkig) zeer weinig werklozen zijn. Ook de voorzitter was van mening dat op het eerste gezicht een heel bedrag begroot is. Voor de aanleg van 1 voetbalveld moet toch ook de wals komen, moet toch ook graaf werk verricht worden. Voetbaltech- nisch is het onverstandig om maar 1 veld aan te leggen terwijl we grond en geld hebben voor twee velden. Er zijn zoveel elftallen, dat er Zater dagsmiddags 2 wedstrijden worden gespeeld. De gemeenschap heeft toch profijt van dit recreatieoord. Wan neer we 126.000,— voor voetbal en zwembad uitgeven blijft er van de twee ton nog ƒ74.000,— over voor wijkgebouw/badhuis. Alhoewel wethouder Kaptein zelf ook geschrokken is van de begroting stelt hij zich volkomen achter het voorstel van B. en W. De heer Slootweg wil overleg ple gen met zijn fractiegenoten, hetgeen dan ook geschiedt. Aangenomen. Nadat de schorsing van de verga dering is opgeheven zegt de voorz. dat de begroting er een is van reëele uitgaven. De winst bestaat uit het bedrag van het toezicht. Het voorstel tot aanleg van twee voetbalvelden wordt met 6 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stem den de heren F. J. Kouwenhoven en J. F. Kaashoek. Vervolgens werd besloten de aan leg van een voetpad langs de Rijndijk onderhands op te dragen aan de Fa. K. van Barneveld te Zeist voor de totaalprijs van ƒ29.262,—. Het tegel pad wordt dan gelegd vanaf werk plaats J. Zwartjes tot perceel Jaag pad 36 tegenover de pastorie R.K. Kerk in het Zwaantje. De heer Kouwenhoven breekt een lans voor het verlenen van een vol ledige vergunning aan mevr. Van Vliet—Van Meurs in het Rietveld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt het verzoek afgewe zen, omdat het Rietveld een uiter mate moeilijk controleerbaar gebied is, waar beter geen vergunningloka liteit kan zijn. De heer Slootweg deelt mede, dat de geloofsbrieven van het benoemde raadslid Van Rijn in orde zijn be vonden. Ten aanzien van het voorstel om subsidie te verlenen tot een bedrag van 1200,om ongeveer 800 kin deren in de gelegenheid te stellen óp school 1 liter melk per week te drin ken wordt besloten te informeren bij de leverancier de Landbouw te Lei den, om ook de plaatselijke handela ren in te schakelen. Delven 20 duim 1.37 per R.R. Delven 24 duim ƒ1.75 per R.R. Delven 30 duim f 2.50 per R.R. Planten: Hyacinthen 0.83 per R.R. Tulpen ƒ0.75 per R.R. Narcissen (inrooien) 0.68 per R.R. Narcissen (planten) ƒ0.80 per R.R. Rooien: Hyacinthen 0.82 per R.R. Tulpen: 0.77 per R.R. Narcissen 0.72 per R.R. Overwerk. In lid 2 worden de overwerkver goedingen resp. bepaald op 1.60 's avonds vóór half tien en ƒ1.85 per uur 's avonds na half tien. overweging, tot het door Ged. St. vastgesteld bedrag. Geboren: Johan z. van Dirk Kruit en Corn. A. Graafland; Maria Christina d. van P. J. van Schie en G. M. Straathof; Marinus z. van A. Tatje en C. van Dolder; Louise Wal- draut d. van G. Snatersen en M. W. Werner; Cornelis z. van A. Verburg en S. F. van Vliet; Cornelis z. van A J. van Boksel en C. G. Bruines; Caroline Elisabeth d. van P. van Doorn en A. Strijker; Hendrik z. van A. Verrij en Pieternella Groene- woud; Klaas z. van M. Stapper en A. A. Barth; Car la Francisca d. van K G. E. Enghardt en P. Prinse; Ka- rel Maria z. van Adr. C. van Leeu wen en M. W. Schoonbrood. Getrouwd: Jacobus A. de Wit en Theresia M. J. d eJong; Jacobus P. Eurgmeijer en Petronella P. van de Loo; Matthijs Schenkel en Johanna van Leeuwen; Hendrikus Vis en So phia H. A. van den Berg. Overleden: Pieter Goedhart 76 j.; Helena C. van Veen 56 j., wed. van H Slothaak. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. In de raad van Leimuiden gaf de voorzitter een overzicht van de voor naamste gebeurtenissen in 1954. De bevolking is gestegen van 2504 tot 2572 inwoners; in totaal werden 12 woningen gebouwd door de gemeente en 9 door particulieren. De raad kon goedvinden dat de gemeente aan de heren P. Pont en C. v. d. Wijngaard een borgtocht ver strekt terzake een aan deze heren te verstrekken hypothecaire geldlening ten behoeve van de bouw van een dubbel woonhuis. De heer Tasseron, beantwoordde de Nieuwjaarsrede. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd, het be sluit van de raad d.d. 23 Juli 1954 tot de koop van percelen land voor de verbreding van de Herenweg. Ged. Staten schrijven dat het feit, dat en kele eigenaren, hogere prijzen wen sen, geen reden mag vormen om aan andere eigenaren van overeenkomsti ge gronden meer te geven dan zij zelf vragen. De inzending van de nog niet ont vangen besluiten wordt door Ged. St. tegemoet gezien. De voorz. deelt me de dat die andere eigenaren 0.70, 0.75, 1.en 2.per H2 willen hebben. Hoewel de voorlopige koop akte reeds is opgemaakt, wenst de raad nog geen definitief besluit te nemen tot de aankoop van deze gron den. De beslissing wordt tot de vol gende vergadering uitgesteld. De voorz. vindt dit jammer en zegt dat in den vervolge door deze houding vertraging zal ontstaan bij de uitvoe ring van werken. De begroting voor het jaar 1955 wordt aangeboden. Alle leden van de raad behalve de wethouders zullen in in de Commissie van onderzoek zit ting nemen. Hierna sluiting. LTJ opgericht Al geruime tijd leefde in de harten van enkele jonge boeren het verlangen een plaatselijke afdeling der LTJ in het leven te roe pen. Ook het bestuur van de LTB was natuurlijk bereid tot medewer king, en het leek dan ook onbegrij pelijk dat eerdere pogingen steeds gefaald hadden. Deze week waren de jonge boeren i tuinders opgeroepen in een ver gadering in het parochiehuis. Kape laan W. Kutschrutter, die de aalmoe zenier zal zijn, zette uiteen het doel en streven, maar wees ook op de plichten tegenover een plaatselijke standsorganisatie die met een klein aantal leden grote activiteit zal moes ten ontplooiien. Men ging tot de oprichting over en tot voorzitter werd gekozen Nic v. d. Salm. Een programma werd nog niet samengesteld maar wel werd gespro ken over de mogelijkheid tot samen werking met NKJB. Over enkele we ken zal reeds een programma belegd worden waar de heer Th. v. Son een spreekbeurt zal houden. St. Deus Dedit De leden van de afdeling Leimuiden en Rijnsaterwou- de kwamen deze week bijeen in het café van de heer C. J. v. Graas. De opkomst was 27 leden. De overleden penningmeester H. V. de Rijk werd herdacht Besloten werd voor zijn zielerust enkele H.H. Missen te laten opdragen. Na het offciële gedeelte wat onder leiding van voorzitter C. J. de Rijk werd afgewerkt ging men over tot een kaart wedstrijd waar voor iedereen een prijs of prijsje kon veroveren. Na 3 ronden werd de uit slag bekend gemaakt die er als volgt uitzag. 1. P. v. d. Zwaan; 2. P. M. Kuypers; 3. L. C. Rijkelijkhuizen. NIEUWKOOP Ondertrouwd: J. B. Schalkwijk 32 j. en R. Vermeij 28 j. Overleden: W. A. C. Pauëlsen 75 j., weduwe van A. Janmaat. RIJNSATERWOUDE Luto Uitslag van de onderlinge bordencompetitie 2e ronde is: R. Reu- mermanE. Mur 02; J. JansenR. Reumerman 02; B. RoestJ. Kin kel 0—2; G. Roest— T. v. Luiing 0—2 A. KooyB. Roest 2—0; E. Mur—M. Bik 2-0; J. JansenA. v. Rijn 11; E. Mur—B. Roest 2—0; A. Kooy—M. Bik 20; J. KinkelR. Reumerman 20; B. RoestG. Roest 11; A. KooyR. Reumerman 11; A. v. Rijn—E. Mur 0—2; J. Jansen—T. v. Luiing 02.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6