Rijnstreek Bergen aan Zee vreest gevaarlijke concurrentie van naam Bad-Bergen Liften bij de benzinestations? SLA UW SLAG.' Goed jaar voor de arbeiders nieuwkoop oud-ACE z0eterw0ude leiderdorp k:udekerk Brutale inbraak in Hogewaard ter aar Plan zwembad en voetbalveld komt a.s. Vrijdag in de raad zoeterwoup?- r0el0farendsveen DONDERDAG 27 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Vreemdelingen verkeer in opstand Drie hotelhouders te Bergen aan Zee die het voornemen van de Ber gense V.V.V. om in hua propaganda de naam „Bad-Bergen" te gaan voe ren, als een ernstige vorm van on eerlijke concurrentie beschouwen, en bovendien bezwaar maken tegen de plannen, die dezelfde V.V.V. heeft om een bijkantoor in Bergen aan Zee te vestigen, hebben een kort geding aanhangig gemaakt, waarin het ver bod van uitvoering van beide voor nemens wordt gevraagd op straffe van een dwangsom van 1000.per dag voor elke overtreding, Woens dagmiddag zijn voor de president van de Alkmaarse rechtbank de plei dooien in dit kort geding uitgespro ken. Mr. H. Scholten, optredende na mens de eisende partij, voerde aan, dat Bergen aan Zee een eigen, goed functionnerende V.V.V. heeft en dat .de vestiging van een bijkantoor van de Bergense zustervereniging als een vorm van onrechtmatige concurren tie beschouwd moet worden. Immers, aldus mr. Scholten, dit bijkantoor kan nooit beschikke over de juiste gegevens, want geen van de onder nemers te Bergen aan Zee is lid van de V.V.V. Bergen. Men zal dit voor nemen dus moeten zien als een po ging tot afroming van de gasten die naar de kust willen en als zodanig is dit een onrechtmatige daad. De benaming Bad-Bergen voor het dorp Bergen-Binnen is misleiding van de toerist. Bergen-Binnen ligt op 5 km afstand van de zee. Mr S. D. Sluis, die de belangen van V.V.V.-Bergen behartigde, voerde M IJNH ARDTJES sterke bestrijders van kou en griep g (Advertentie). In een bespreking van de minister van Oorlog en van Marine, met ver tegenwoordigers van het Nationaal Katholiek Thuisfront, de Koninklij ke Nederlandse Automobielclub en J- - de Koninklijke Nederlandsche Toe- V13 collectebus VlCr J ristenbond ANWB, is naar voren ge- dagen naar Engeland1 komcn' door de nieuwe «u-ver. voer-regeling voor militairen, welis- Zeer binnenkort zullen 21 dames waar de behoefte aan meerijden be- en heren uit Nederland, die zich met rjjk verminderd en zelfs T00r vele andere beijverd hebben om de 6 v klaprooscollecte tot een succes te de parate troepen van de landmacht maken, op uitnodiging van „Het jn het geheel niet meer nodig is, Britse Legioen" een vierdaags bezoek Versëringsrecepien voor bevrijdingsdag Allerwege treft men momenteel voorbereidingen om de a.s. bevrij dingsdag met grote luister te vieren. Het comité, dat zich speciaal met deze v^orbereit ing bezighoudt, heeft thars ej. Bottema opdracht gege ven r werkbladen voor versier- kuj. nen te stellen. Deze werkbladen zullen aan alle Nederlandse gemeenten verstuurd worden en daarmede zal een bijdra ge geleverd zijn tot het smaakvol en niet kostbaar versieren van straat en gevel. Vooral zal veel aandacht geschon ken worden aan werk, dat door kin deren en zieken gedaan kan worden, terwijl men tevens het te verwerken materiaal zo goedkoop mogelijk houdt Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22)40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VP RO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Pianorecital. 11.00 Voordracht. 11.20 Gram. 11.35 Orgel spel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Musette- ork. 13.55 Koersen. 14.00 Radio Phil- harm. ork. en solist. (I. d. pauze (pl.m. 14.20—14.40) Boekbespr.). 15.00 Gram. 15.15 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.20 Muzikale caus: 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Dans- muz. 18.45 „De strijd voor meer wel vaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 „Wij zoeken een stadstuin", spel m. muz. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespr. 20.15 Kamerkoor. 20.30 „Leert uw landgenoten kennen". 21.35 Bui- tenl. weekoverz. 21.50 Lichte muz. 22.20 „Wordende Wereld", klankb. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Romantische muz. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws., weer ber. en kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.45 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Franse chansons. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Voor de vrouwen v. h. platteland. 12.40 Tenor en orgel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Piano, Ham mondorgel en zang. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenade-ork. en sol. 15.00 Schoolradio. 15.30 Strijkkwart. en sol. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 B^ursber. 17.45 Pianorecital. 18.05 Gevar. muz. 18 30 Vragenbe- antw. 18.45 Gram. 18.55 Caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz. „Ver klaring en toelichting", waarin op genomen te pl.m. 19.20 uur het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21 00 Politiek Forum. 21.30 Mu zikale uitz. 22.00 Mil. ork. 22 30 Jazz- muz. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Idem. als voornaamste argumenten aan, dat de samenwerking tussen beide V.V. V.'s veel te wensen overlaat en dat de afspraak om niet plaatsbare gas ten uit Bergen aan Zee naar Bergen- Binnen af te voeren door eerstge noemde vereniging niet is nageko men. Wat de benaming Bad-Bergen betreft, zeide mr Sluis, dat zowel het dorp als de badplaats vallen onder één gemeente. Als ondeelbare een heid moet men beide delen van de gemeente beschouwen en het voeren van de naam Bad-Bergen zal dan ook nooit verboden kunnen worden. Op 2 Februari zal de president in de kort geding uitspraak doen. SPELERS SNEL BERECHT. Zaterdag werd een Haags gezel schap, dat zich bezondigde aan ha zardspel door de politie op heterdaad betrapt en gisteren versohenen de boosdoeners al voor de rechtbank. De hoofdbewoners van het huis, waar de gok gepleegd was, werden veroordeeld tot geldboeten en voor waardelijke gevangenisstraffen; de medespelers(sters) moesten allen een behoorlijk geldsbedrag op de groene tafel leggen. Naar aanleiding van de ontslag aanvrage van de woonruimtecom missie te Pijnacker, waarvan enige dagen geleden melding werd ge maakt, is een bespreking gehouden tussen de commissie van het college van burgemeester en wethouders. Men is nog niet tot een oplossing van het gerezen misverstand geko men, doch wel wordt het waarschijn lijk geacht, dat de commissie de ont slagaanvrage zal Intrekken. Nieuw voorstel aan Engeland brengen. De Britse organisatie voor oud strijders wil met deze uitnodiging haar dank tot uiting brengen voor de wijze, waarop hier in Nederland de oorlogsgraven verzorgd worden. De 21 dames en heren zijn geko zen uit al de collectanten, die op de „klaproosdag" met de collectebus op straat geweest zijn; het lot heeft hen aangewezen. maar dat toch een aanvulling van de ze vervoermogelijkheid (voorlopig voor het weekeinde) wenselijk is. Deze mogelijkheid zou, zo deelt ons de ANWB namens genoemde organi saties mede, vermoedelijk gevonden kunnen worden indien de medewer king verkregen kan worden van een aantal benzine verkopende maat schappijen. Deze medewerking wordt Nog maar 3 nachtjes s/apen Ie Trekking 30 Januari (K.R.O.) 5006 prijzen w.o. 6 woonhuizen EEN KWART MTLUOEN GULDEN leder lol Irekl 5 mee. Prijs per lol I. 1.- Nu kunt U nog bestellen: Giro 402Q of Postbus 601, EHBO, Rotterdam ggk d. Min. r. Just. dd. 30-10-'54. 3» Aid. A LO. 540/108 aldus gedacht, dat bepaalde daar voor in aanmerking komende ben zine-stations aangewezen worden als plaatsen, waar automobilisten, die militairen willen meenemen, de ze kunnen treffen. Hierbij is voorts gedacht aan een speciale vlag, wel ke bij de benzine-stations zal worden geplaatst, ten teken ,dat zich daar militairen voor dat doel bevinden. De genoemde organisaties hebben de verzekering gekregen, dat de be trokken militaire instanties gaarne accoord zullen gaan met zulk een re geling. Indien deze maatschappijen hun principiële medewerking aan dit denkbeeld geven, zullen de details in onderling overleg en in samenwer king met de Nederlandse territoriale bevelhebber worden uitgewerkt. DUBEC roken is... verfijnd roken! Meer en meer gaat men thans over op de zachte, edele Oriënt-cigaretten, vervaardigd van uitgelezen, geurige tabakken met een uitzonderlijk laag nicotine gehalte: DUBEC dus! DUBEC roken is een verfijnd genot. Éénmaal aan -w- DUBEC gewend altijd aan DUBEC verknocht! Koop vandiag nog DUBEC in bet van ouds bekende rode doosje: 90 Ct. DUBEC, de edele Ori'ent-cigaret Eiwit-winning uit de aardappelafval Momenteel worden op initiatief van verschillende aardappelmeel fabrikanten in de Veenkolonieën proeven genomen op het gebied van de eiwitwinning uit het vruchtwater van aardappelen. Deze experimenten schijnen een uitermate gunstig verloop te hebben en de verwachting is gewettigd dat nieuwe wegen voor de aardappel- meelindustrie open zullen staan en dat tevens een vuilwaterprobleem, dat speciaal in de veenkolonieën zo nijpend geworden is, of gelost zal kunnen worden. In een proeffabriek is een procédé ontwikkeld, waardoor het mogelijk is het vruchtwater, dat tot dus ver uit de fabriek regelrecht in het kanaal wordt geloosd, eiwit vrij te I maken. Dit eiwit hlijkt als veevoe-1 der een zeer hoge biologische waar de te hebben. Het eiwit heeft dezelf de groeibevorderende werking als de antibotica, die tot dusver, zij het met bezwaren, werden toegepast. Ge poogd wordt wegen te vinden om het nieuwe eiwit ook in andere sec toren van de consumptiesfeer te ge bruiken, want voor een rendabele productie is grote afzet noodzakelijk, aangezien voor het vrijmaken van het eiwit een kostbare apparatuur nodig is. In een verklaring, die Woensdag is uitgegeven door David A. Morse, de directeur-generaal van de Interna tionale Arbeidsorganisatie te Genè- ve, wordt het jaar 1954 genoemd als waarschijnlijk de beste periode van twaalf maanden na de oorlog voor de arbeiders over de gehele wereld. Morse zei: „Onvolledige doch over tuigende statistieken, die van over de gehele wereld binnenkomen, ge ven tezamen een beeld van matige vooruitgang op de meeste gebieden, die bepalend zijn voor het welzijn van de arbeider. Dit beeld is in het bijzonder gunstig wat West-Europa betreft." Uit de verklaring van Morse kwa men de volgende punten naar voren: 1. Minder werkloosheid dan in 1953. 2. Werkloosheid nog steeds een bron van zorg in de Verenigde Staten, Canada, Japan, West-Duitsland en Italië. 3. Gedurende de laatste drie jaar stabiele prijzen van consumptie goederen. De meeste landen mel den verandering van minder dan drie percent. 4. Matige verhoging van werkelijke salarissen in de meeste landen die verslag hebben uitgebracht. 5. Weinig tijd verloren door stakin; gen. ONEERLIJKE VUILNISMANNEN, Enkele werklieden van de gemeen te reiniging te Winschoten schijnen zich reeds geruime tijd bezig gehou den te hebben met de verkoop van oude lompen en materialen, die zij bij dienstwerkzaamheden aantroffen. Daar dit aardig in de papieren loopt en verboden is, zijn thans 5 personen door de politie gearres teerd. Hangende het onderzoek toon de de politie zich zeer zwijgzaam. secretaris, de heer Jac. Dobbe, bracht het jaarverslag uit, terwijl de heer J. Vork een batig saldo van 138.26 in het financieel verslag ver antwoordde. De heren Jac. Dobbe en J. Baak aftr. werden als bestuurs leden herkozen. In de vacature G. Mesman werd gekozen de heer W. Ubink. Namens de controlecommis-1 sie rapporteerde de heer M. Ubink. Wanneer er voldoende belangstel-1 ling voor is zal men een feestavond houden, maar buiten bezwaar van de kas. De voorzitter sloot na de rond vraag te hebben gehouden de verga dering. Geslaagd voor het candidaats- examen medicijnen aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam de heer J. D. Speelman. SECRETARIS VAN „ST DEUS DEDIT" IN HET ZILVER. In zijn openingswoord richtte voor zitter Jac. Verhaar 'n bijzondere wel komstgroet aan pastoor Th. Lampe en de hoofbestuurder, de heer Lens, herdacht het overleden lid J. Bartels, waarna men voor diens zielerust bad. Nadat notulen en bescheiden onver anderd goedgekeurd waren, was het woord aan hoofdbestuurder Lens, die de heer L. Olyerhoek hulde bracht bij diens 25-jarig jubileum als secretaris van de afdeling. Hij schetste de heer Olyerhoek als een ijverig secretaris voor de afdeling en een grote steun van het hoofdbestuur. Hij hoopte, dat het de heer Olyerhoek gegeven mocht zijn nog vele jaren zijn steun te geven aan dit nuttige werk. Na mens het hoofdbestuur schonk hij de jubilaris een prachtige vulpen-set. Ook pastoor Lampe, de geestelijke adviseur, feliciteerde de jubilaris en stelde hem als voorbeeld voor de af deling. Namens het bestuur en de leden bood de voorzitter de feesteling een schilderij aan en hoopte dat de jubi laris en diens gezin daar nog vele ja ren plezier van mocht beleven. Na een korte pauze, met gratis consump tie, werden de aftredende bestuursle den P. v. Seggelen en A. v. d. Ing bij acclamatie herkozen. Hierna lichtte vriend Lens nog enkele punten van 't contract toe en ontstond een uitvoe rige discussie over het vacantie-loon. Na de rondvraag dankte de heer Olyerhoek voor de waardering, die hij deze avond toch wel op bijzondere wijze, had mogen ondervinden en be loofde de afdeling nog vele jaren zijn beste krachten te zullen wijden. Handbal. In verband met het ongeval van de trainer, de heer Kriek, is er hedenavond geen trai ning. We hopen zeer binnenkort weer te kunnen beginnen. Kernvorming en persoonlijkheids- voming. Gisteravond sprak rector Brans in het Parochiehuis op een door de Raad van Overleg belegde vergadering. De rector zette uiteen, dat het bisschoppelijk mandement richtlij nen geeft voor de hedendaagse si tuatie. De maatschappelijke verhou dingen wijzigen zich steeds, daarom moeten steeds nieuwe vormen ge zocht worden om de noden van de tijd effectief op te vangen en op te lossen. Ook de organisaties moeten zich dus aanpassen aan het steeds veranderde tijdsbeeld. Hoe dichter de organisatie zich aansluit bij de tijdsomstandigheden, hoe beter zij functionneert. In no. 25 van het mandement geven de bis schoppen aan dat de kern, b.v. de Credo-Pugno-club, speciaal in staat is om de fluctuerende tijdsstromin- gen dicht te benaderen en zo in die conforme geest een waarlijk aposto lische taak te verrichten. Maar dan moet zo'n kleine club zich, na gere gelde bezinning, ook in het leven plaatsen, dus het licht op de kande laar. Hopocrisie in verleden en he den heeft het altijd doen voorkomen alsof missioneringswerk alleen in ont kerstende milieu's moest plaatsvin den maar nu schrijven de bisschop pen, dat het apostolaat zich ook moet richten tot eigen kring. Het fa tale proces van ontkertening moet gestopt worden. Dit consigne mag, moet opgevat worden als een Ruim f 1200,- gesloten Terwijl de heer F. Geerlof, krui denier in de Hogewaard, met zijn echtgenote een Zendingsbijeenkomst in de Gereformeerde Kerk bijwoon de, hebben ongenode gasten kans gezien bij een bezoek aan zijn wo ning ƒ1200,— te stelen. Toen het echtpaar omstreeks 10 uur thuis kwam, ontdekte het tot zijn schrik, dat er tijdens zijn afwezigheid was ingebroken. Aan de achterkant van het huis hadden de dieven een ruitje inge drukt, waarna zij door de aldus ge forceerde opening naar binnen kwa men. Daar zij weinig ravage hebben aan gericht, bestaat het gegronde ver moeden, dat de daders niet geheel en al onbekend zijn geweest met de toestand in de woning van de heer G. en met de plaats, waar hij ge woonlijk zijn geld bewaafde: een bu reau. Met medeneming van ruim 1200,zijnde het gehele handels kapitaaltje van de heer G., zijn de dieven langs de zijkant van het huis verdwenen. Men begrijpt, dat het slachtoffer zwaar gedupeerd is! Onmiddellijk na de ontdekking, werd de politie gewaarschuwd, die dadelijk het on- zoek met kracht ter hand nam. IJsvereniging „Nooit Gedacht". In café Kalshoven hield de ijsvereni- ging „Nooit Gedacht" te Korteraar de jaarvergadering. Voorzitter M. Heijns memoreerde in zijn openings woord het overlijden van de heer G. Mesman in wien ds ijsvereniging een trouw bestuurslid heeft verloren. De noodkreet: laten we proberen de ge- Een. van de punten van het inves teringsprogramma van Leiderdorp voor de komende jaren is de aanleg van een zwembad en een voetbal veld, waarvoor de Ned. Heidemaat schappij een plan heeft ontworpen, dat a.s. Vrijdag in dë raad behandeld zal worden. Sinds jaar en dag werd in Leider dorp het gemis gevoerd van een zwemgelegenheid. Een gebied van ongeveer 10.000 zielen, zich uitstrek kende over Leiderdorp, Zoeterwou- de H. R. en Leiden H. R. met als mid delpunt Leiderdorp beschikte over geen enkele zweminrichting. Het stemt dan ook tot verheugenis, dat het gemeentebestuur het initiatief genomen heeft tot de stichting van een zwembad. Hiermede zal dan een achterstand worden ingelopen, wat betreft de uitgaven voor de volksge zondheid die in Leiderdorp, volgens het rapport van het Bureau voor Ve rificatie en Financiële Adviezen, aan dc- lage kant waren. Want al leeft bij B. en W. de verwachting, dat, wan neer tot stichting van het zwembad zal worden overgegaan, in de ge meente een zwemvereniging zal wor den opgericht die de exploitatie ter hand zal nemen, zij ontveinzen zich niet, dat onder de tegenwoordige omstandigheden de exploitatie niet rendabel gemaakt kan worden. De gemeente zal dus in het tekort moe ten bijdragen. De kosten worden glo baal begroot op 200.000, Het fonds voor dorpsuitbreiding betaalt in deze stichtingskosten 50.000,alsmede de grond. De exploitatie is als voLgt gedacht: Aan rente en aflossing: 5 van f 150.000,— 7500,— Onderhoud 1500,— Personeelskosten 6000, Stroomkosten 1500, Waterverbruik 1500,— Chemicaliën 700, Beheerskosten 500, havende restanten van het Neder landse katholicisme te behouden en een nieuwe toekomst opbouwen. Om die missieplicht als door de kernbijeenkomst begeesterde Chris ten te vervullen is het noodzakelijk, dat hij zich incarneert, zich in de wereld plaatst, zonder nochtans van de wereld te worden. Hij moet dan de christelijke levenswijze laten zien en daardoor voor andersdenkenden het zicht op de Kerk mogelijk ma ken. Die levenswijze demonstreert zich o.a. in de beroepsheiliging. Hoe wel gevormd in de organisatie moet er op gelet worden persoonlijkheid te blijven, zodat men niet de „taak van de organisatie „hoort" maar de uit ei?en overtuiging gevormde stijl te zien is. Na dit hartverkwikkend betoog ging rector Brans op geestige wijze in op een vraag over de beroepshei liging van de boer. LE!l»ER!WRP Jaarvergadering K.A.V. Gister avond hield in het parochiehuis de Kath. Vrouwenbeweging haar jaar vergadering. Het was de eerste bij- eenkoTnst in het nieuwe jaar en te vens de eerste kennismaking met de nieuwe geestelijk adviseur, pastoor Kouwenhoven. Een schrijven van het hoofdbestuur voor grotere contribu tie-afdracht, nodig voor de admini stratie, zou met zich mede brengen een contributieverhoging voor de le den. Aangezien men het niet wense lijk vond de contributie te verhogen, zal dit schrijven eerst nader bespro ken worden. Na het huishoudelijk gedeelte, deelde de geest. adv. mede, dat hij besloten had, ter verhoging van het geestelijk leven in de paro chie, over te gaan tot oprichting van een Mariacongregatie. Maar. zo zei hij, niet meer zoals vroeger. Het gaat nu op moderne wijze en meerdere onderwerpen zullen behandeld wor den. Op 2 Februari zal de eerste bij eenkomst zijn. Na de pauze liet de geest. adv. zich kennen als een uit stekend declamator. Na een drietal kleine stukjes volgde een grote de clamatie getiteld: De zeven rozen. De muzikale omlijsting van deze uitste kend geslaagde avond was weer toe vertrouwd aan mevr. Wand. Opbrengst 50.000 baden a 25 cent 19200,— 12500,— Verlies 6700, B. en W. stellen voor dit verlies voor rekening van de gemeente te nemen, waardoor, met een mogelijke bezuiniging op de personeelskosten, het mogelijk is voor een vereniging een sluitende exploitatie te krijgen. Gelijktijdig met het te stichten zwembad zal de aanleg van een twee de voetbalveld ter hand worden ge nomen. De kosten hiervoor worden geschat op 54460,De kosten voor grondaankoop zijn weder voor reke ning van het fonds dorpsuitbreiding. Het zal van de middelen van dit fonds afhangen, of naast de bijdrage voor het zwembad nog een bedrag overblijft voor het voetbalveld. Het fonds is momenteel groot ruim f 53.000,Daar komt bij in de ja ren '55 en '56 35.000,en komt dus op een totaal van f 88.000, Hiervan moet worden bijgedragen voor bouwrijp maken van gronden in complex II 18.000,voor het zwembad 50.000,zodat voor voet balveld en speelweide over blijft f 20.000,Dit voetbalveld is be stemd voor de voetbalvereniging R.C.L. Raadsagenda. Voor de raadsver gadering op Vrijdagavond a.s. te 8 uur staat op de agenda: aanleg van speelweide in de Doeswijk; stichting van een zwembad en aanleg van een voetbalveld; aanschaffing van een nieuwe vrachtauto; aanschaffing van een Leitz Prado projectietoestel ten behoeve van het onderwijs op de la gere school; verlenging pacht over eenkomst met de heer Braat; aan gaan van een kasgeldlening in 1955 tot maximaal 875.000,voorstel tot het aangaan van een dading, met de heer J. v. Leeuwen; voorstel on derhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van gronden in complex V. „Poespas" voor ouden van dagen. Reeds eerder heeft een plaatselijk revuegezelschap met inslaand succes een avond verzorgd, waarvan de ba ten geheel ten goede kwamen aan het Comité Ouden van Dagen. En gedachtig hieraan had het comité blijkbaar gemeend wederom een be roep op dit naamloze gezelschap te moeten doen en te trachten hieruit weer munt te slaan voor de jaar lijkse uitgaansdag der bejaarden. On der leiding van de heer Cees v. d. Meer, die weer voor voortreffelijke conferences zorgde, bracht men thans een revue getiteld „Poespas" ten tonele. Met een lied, schets, en vooral ook de zeer gewaardeerde me dewerking van het orkest „De Vrij buiters" wist men weer de bekende vrolijke sfeer te scheppen, en in een beschaafd programma de aanwezi gen naast een waarderende glimlach tot een dankbaar applaus te dwin gen. Een aardig en gewaardeerd on derdeel van het programma vormde als gebruikelijk de door dr. Mus- kens vervaardigde film van de uit gaansdag der ouden van dagen in 1954. Het welkomstwoord werd gespro ken door de voorz. van het comité, de heer M. Nieuwint, welke een vrij behoorlijk bezette Pancratiuszaal een prettige avond kon toewensen. Het was een geslaagde avond, welke met wat meer „poesoas" als reclame zeer zeker een herhaling waard is.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6