DE CSRCUSBARO (Wxe ió.de dad&c C* L. Kerdel Voorzitter C* A* Volgering bij zilveren jubileum gehuldigd MAANDAG 17 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGTNA3 VAN HET TAFELTENNISFRONT TREFFERS—POVAC 7—3 Zaterdagavond openden Treffer» in de Pancratiuszaal te R'veen de tweede helft van de competitie tegen het Amsterdam se Povae wel zeer verrassend. Begonnen zij de eerste helft tegen dit zelfde team met een 100 nederlaag, thans wisten de Veenders het volledige Povac met niet minder dan 7—3 te slaan. Zoals bekend was in het Treffersteam een wijziging aangebracht en had Jan v. d. Zwet de plaats van zijn neef Wil ingenomen. Het is geenszins onze bedoeling om hieraan de overwinning toe te schrijven, aange zien Jan v. d. Zwet alleen maar wist te winnen van Gompelman, welke laatste sinds korte tijd wegens dienstplicht de terugslag ondervindt in zijn sportpresta ties. Toch wist jan v. d. Zwet ook te gen Piet Weel de eerste game na span nende strijd met 2422 te winnen, maar de beide overige games waren hem toch te machtig. Mogelijk echter, dat Jan v. d. Zwet het nodige fortuin in de Tref fersgelederen gebracht heeft, om in te genstelling tot de uitwedstrijd tegen Po vac, thans de balans juist ten gunste Van Treffers te doen overhellen. Was het de vorige keer zo, dat Treffers zij het regelmatig met klein verschil, geen en kele maal tot winst kon komen, thans was het de beurt aan de Amsterdammers om een zelfde lot te moeten ondergaan. En nu ondervonden zij ook wat het be tekent tegenover een „Wout Heemskerk in vorm" aan tafel te moeten staan. Want wederom bewees Wout Zaterdag avond een speler van klasse te zijn door zich voor zijn nederlagen uit de eerste wedstrijd voor de volle honderd procent te revancheren, en dus wederom alle partijen te winnen. Dit ondervond reeds direct Gompelman in de openingspartij, die na winst uit de eerste game zich ook in de tweede reeds op winst waande, maar nu pas de kracht van zijn tegen stander ondervond door met 2119 te verliezen, waarna hij in de beslis sende game met 2111 van tafel werd geveegd. Tegen Grijzenhout aanvankelijk hetzelfde resultaat maar nu moest Wout in de beslissende game al zijn talenten op tafel leggen om met de benauwde cij fers 2220 te kunnen winnen. De laatste partij enkel bracht Wout Heemskerk te gen P. Weel aan tafel. Alleen deze laat ste zou door een overwinning de kans op een gelijk spel weten te behouden, maar de Veender maakte in twee games aan alle onzekerheid een einde en bracht toen alreeds de stand op 63 in 't voor deel v^n Treffers. Nico Heemskerk verloor zijn eerste partij in twee games van Weel, maar liet toen reeds zien weer in betrouwbare vorm te verkeren. Dit bewees hij vooral tegen Gompelman, die hij in de 3e game onder adembenemende spanning met 24 22 de winst afhandig maakte. Ook te gen Grijzenhout was de strijd uiterst spannend, maar deze moest tqch in twee games tegen Nico capituleren. Nadat het Het Bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft, zoals ge meld, besloten de heer C. L. Kerdel (Wassenaar) te benoemen tot chef de mission van de Nederlandse af vaardiging naar de Olympische Spe len, die van 22 November tot 8 De cember 1956 in Melbourne worden gehouden. De heer Kerdel, die 38 jaar is, heeft verscheidene takken van sport be oefend. Als actief all-round sportbe oefenaar heeft hij met vele Neder landse athleten contact gehad en in latere jaren heeft hij enkele functies op organisatorisch gebied bekleed. Hij is president van de H. H. Y. C. sedert 1951 en sedert 1953 voorzitter van de Nederlandse Ski Vereniging. Uit zijn actieve sportloopbaan is nog in herinnering te brengen, dat hij in 1937 Nederlands Ski Kampioen werd te Arosa. dubbel de einduitslag op 73 voor Tref fers had gebracht, konden de Veenders met dit resultaat begrijpelijk dubbel en dwars tevreden zijn, en zullen wij maar hopen, dat dit tevens, evenals in voor gaande competities, weer de inzet is een tweede helft met betere resul taten dan het eerste gedeelte. Treffers 2 wilde hier blijkbaar niet voor onder doen en won met 82 in Den Haag van DSS. To» Hoogenboom en Jos. v. d. Meer bleven ongeslagen, terwijl Wil v. d. Zwet voor twee winstpuntjes zorgde. Het dubbel kwam aan de Hage naars. De verdere uitslagen in de hoofdklasse zijn: Quick—Wibo 6—4; Wifra—Luck Raeck 46; NedlloydSparta 2 64. De stand is nu: Sparta 1 8—16; Wlfra 914; Luck Raeck 910; Povac 09; Quick 9—9 Nedlloyd 9—9; Wibo 9—5; Treffers 95 Sparta 2 93. BAT-nieuws. De tweede helft van de competitie bracht het eerste dames team een 73 nederlaag tegen Cebusta Jammer was het, dat mevr. Schuch verhinderd was. Dit echter was voor het team geen reden om zich maar direct gewonnen te géven en met wat meer geluk had mej. v. d. Werf zeker 2 par tijen gewonnen, doch beide malen moest zij in de 3e game na verlenging toezien, ook geluk of pech een hartig woordje meespreekt. Niettemin schijnt mej. v. d. Werf haar inzinking volkomen te boven te zijn en zien wij de strijd tegen Wibo met belangstelling tegemoet. Het eerste herenteam verloor van het iterke Scylla 3. Met 7—3 werd verloren- De uitstekend spelende Goosen won al zijn partijen. Ook het 2e team verloor van het sterke Batswingers met64. Voor de winst hier zorgden Wong 2, De Vrind 1 en Lagas 1 maal. Voor een prettige ver rassing zorgde het 2e damesteam door met 91 van Swallows te winnen. Al leen mej. Bik verloor één partij. Programma: 20/1 Dames BAT—Wibo; BAT 2—SVLV 2. Steeds Vooruit. Het le damesteam behaalde een goede overwinning op de dames van SVLV uit Voorschoten. Met 64 bleven de dames van Steeds Voor uit de baas over de dames van SVLV. In de le helft der competitie werden in deze wedstrijd de punten gedeeld. Door deze overwinning staat het le damesteam van Steeds Vooruit op de 2e plaats, gevolgd door de dames SVLV. Als het le damesteam Steeds Vooruit zo door gaat zal ze goedp kans maken op promotiewedstrij den naar de 2e klasse. Het 2e damesteam leverde ook goed werk, door met een klein verschil (4—6) te verliezen van de koploper in de 4e klasse, Unitas uit Den Haag. Het le herenteam liet te Noordwijk bij TOV 1 zien, dat het een gevaarlijke tegenstander is. Werd in de le helft der competitie van TOV 1 met 73 verloren, thans behaalde ze een gelijkspel (55). Het programma voor de komende week luidt: Het 2e damesteam gaat vandaag naar Den Haag, om daar „Sportief" 3 te ontmoeten. Vervrek vanuit Warmond om 6.45 uur per fiets. Aanvang 7.30 uur. Het le herenteam gaat Dinsdag op be zoek bij het Leidse „Docos". Vertrek per fiets uit Warmond" om 7 uur. Aan vang om 7.30 uur. Het 2e herentepm gaat Woensdag op bezoek bij TOV 3 te Noordwijk. Vertrek per fiets om 7 uur uit Warmond. Aanvang 7.30 uur. Het 3e herenteam zal morgen zijn krachten gaan meten met ATTC 3 te Alphen aan den Rijn. Vertrek om 7 uur uit War mond per fiets. Aanvang 8 uur. ATTC. ATTC 1 heeft de eerste uit wedstrijd van de tweede helft van de competitie, tegen het Leidse „Den Burcht" 3 met 91 gewonnen. Alleen P. v. d. Laken verloor en wel in 3 games van Van Haaren. De andere wed strijden werden alle in twee games be slist. ATTC 2Bat 4 (Leiden) werd een krappe 6—4 overwinning voor de Alphe- naren. D. Riemens zorgde voor 3 pun ten, P .v. Gent won 2 partijen, C. Ver heul verloor al zijn partijen met geringe verschillen. De Alphenaren P .v. Gent i en D. Riemens boekten in het dubbelspel een mooie overwinning op het duo van Bat. ATTC 3 speelde tegen Bat 3. Zoals verwacht werd verloren de Alphenaren en wel met 73. J. Henry zorgde voor 2 fraaie overwinningen, J, Barendse won één partij, T. v. Gils kon geen zijn partijen in winst omzetten. VOLLEYBAL COMPETITIE AFD. LEIDEN NEVOBO De uitslagen van de afdeling Leiden NeVoBo zijn: Heren eerste klas: LUW 1—Donar 1 3—0; LUW 1—HVL 1 1—3. Heren tweede klas: Prof.Wijk 3—Rouw koop 1 3—0; Sleutelr. 3—GGV 1 3—1; Donar 2—LUW 2 1—3. Heren derde klas: Prof. Wijk 4Fair Play 0—3; RKL 1—K. en G. 1 3—0 Rouwkoop 2Or. Groen 1 13; Salvo 2 Sleutelr. 4 31. Dames eerste klas: Donar 1Argos 1 F-3 Prof. W. 2—Rouwk. 1 2^2. Finale digtricten-tournooi herep: Prof. Wijk 1Celebes 1 21; Prof.wijk 1 OVC 1 0—2; Celebes 1—OVC 1 2—1. To taaluitslag (gamecijfers beslissen): 1. OVC 1 (Den Haag) 2. Celebes 1 (Den Haag); 3. Prof.Wijk 1 (Leiden). Rol zelf eens Uw Ameri'kaai sigaret van echte Amerikaanse sigarettentabak. (Advertentie). R.K. Bond voor muziekgezelschappen 3 Meisjes veroorzaakten ernstig verkeersongeval Zelf ernstig gewond Zaterdagmiddag z«jn op de Meers- senerweg te Maastricht bij het druk ke kruispunt te Limmel drie meisjes van respectievelijk 7, 5 en 4 jaar ge grepen door een truck met oplegger. De drie kinderen moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het 7-jarige meisje M. A. H. Concken ver keert in levensgevaar; het 5-jarige meisje M. C. H. van Hijste werd zeer ernstig gewond, terwijl het 4-jarig meisje Th. S. van Hijste, na behan deling in het ziekenhuis, naar huis kon terugkeren. De drie meisjes stonden langs de verkeersweg te wachten om te kun nen oversteken. De bestuurder van een uit de richting JVIeerssen komen de truck met oplegger zag een der kinderen een beweging maken om de weg over te lopen, waarna hij naar links uitweek. De truck kwam hierdoor in botsing met een uit andere richting komende personenauto. Daar door werd de cabine tegen de opleg ger gedrukt. Door deze manoeuvrebond zo zegenrijk is geweest. Uw lei- schoot de oplegger naar rechts en ding is zodanig geweest, dat u de raakte de kinderen met de rechter vriendschap en het grote vertrouwen achterzijkant De auto's werden van iedere vereniging hebt verwor- zwaar beschadigd. I ven. De jaarvergadering der R.K. Bond van Muziekgezelschappen In Zuid- Holland kreeg dit jaar een bijzonder aspect door de herdenking van het feit, dat de Bondsvoorzitter, de heer C. A. Volgering, uit Langeraar, 25 jaar bestuurslid van deze bond is ge weest. Op eenvoudige maar hartelijke wijze werd de jubilaris een huldiging bereid. Van de zijde der aangesloten ver enigingen bleek 'n groot medeleven met de zaken van hun bond, getuige de zeer grote opkomst. Ter inleiding van de vergadering sprak de voorzit ter een welkomstwoord tot de geest, adv., deken van der Meer, de leden van het Bondsbestuur en de talrijke afgevaardigden. In het openings woord sprak de voorz. over enkele gebeurtenissen en wijdde aandacht aan o.a. het gewenste contact tussen bondsbestuur en aangesloten vereni gingen, de kampioenswedstrijd der R.K. Federatie, het eigen bondscon- cours, het maandblad „St. Cecilia" en vooral ook onze kath. muziekver enigingen als gelegenheden voor een goede vrijetijdsbesteding. Huldiging. Na dit openingswoord sprak de se cretaris, de heer J. v. Dijk, de voor zitter en diens echtgenote, die pp verzoek van het bestuur mede aan wezig was, toe. De officiële datum van het jubileum van de voorz. was 21 Nov. 1954. Gaarne had het bonds bestuur toen reeds 'n huldiging door alle verenigingen aan de jubilerende voorz. aangeboden. Dit zou met de wens van de jubilaris weinig in over eenstemming zijn geweest en daarom had het dag. bestuur persoonlijk op die dag de gelukwensen overge bracht. De verenigingen wilden echter ook van haar medewerking blijk geven. Namens alle aangesloten verenigin gen sprak de heer J. H. van Vree, uit Kwintsheul. Spr. herinnert er aan, dat van de 25 jaren, die de heer Vol gering bestuurslid is geweest hij hiervan 18 jaren als voorz. de lei ding van de bond in handen heeft ge had. Hij feliciteert de jubilaris en zijn echtgenote, maar ook de bond, die al deze jaren door de jubilaris zo uit stekend is geleid. Hij brengt de moei- lyke jaren in herinnering, en de rus tige verstandige leiding, die voor de Ook aan mevr. Volgering worden hartelijke gelukwensen aangeboden. Als dank voor de vele uren die zij haar man heeft afgestaan voor de bond worden haar namens de ver enigingen onder luid applaus bloe men aangeboden. Bijzondere taak. Aan de jubilaris bood de heer Van Vree als dank voor het toegewijd en tactvol beleid een kostbare vulpen houder aan. Aansluitend aan de heer Van Vree sprak deken v. d. Meer, die zeide zich in alles aan te sluiten bij wat hier gesproken is. Veel ervan had hij ook willen zeggen. Maar vooral wilde hij verklaren, dat hU de voorzitter had leren kennen als een man die weet wat hij wil. Die door bijzondere tact ze weet te leiden, dat bereikt wordt, wat hij wenst dat tot stand komt, Spr. hoopte van harte dat de leiding nog lange tijd in de veilige handen van deze voorzitter zou blijven en dit hem niet tot een last maar tot een vreugde zou zijn. De jubilerende voorzitter sprak daarna een dank woord Hierin liet hij uitkomen, dat hij uit zichzelf tot niets in staat zou zijn geweest. Maar God had zijn on misbare ze^en aan het werk geschon ken, aan Hem bracht hij op de eer ste plaats dank. Maar ook de toege wijde medewerking van de medebe stuurders, en het door de leden ge schonken vertrouwen. Dit alles teza men heeft er toe geleid, dat het al tijd zo ened is gedaan. Hij dankte voor de hulde gebracht aan zijn vrouw, en ook voor het prachtige geschenk, dat altiid bii het gebruik hem een her'nnering zal ziin aan d« dank deze middag tot uiting gebracht. Gewone agenda. Terugkerend tot de gewone orde deed de voorz. mededeling over en kele punten, en las een telegram van gelukwens voor van het dag. be stuur van de R.K. Fed. van Muziek- bonden in Nederland. Het jaarverslag van de secr., heer J. van Dijk, te Lisse, was een keurig resumé van alle belangrijke feiten van het jaar. Ook het finan cieel verslag, dat de bondspenning- meester, de heer J. L. Weijers, te Warmond, uitbracht was tot in de puntjes verzorgd. De begroting voor 1955 werd na ampele bespreking met algemene stemmen goedgekeurd evenals de re kening 1954. De aftredende bestuursleden C. A. Volgering en Th. R. van Dijk, wer- (60) fÜLlc6CMmi/6 nrnmlmmtmiaectorr y^rsrmn boven en wmktmhop oeimuumci] den bij acclamatie herkozen. Eerst genoemde tevens weer als voorzitter. Het bestuursvoorstel om ook dit jaar weer dilettanten-examens te houden vond algemene instemming. Aan de hand van verzamelde ge gevens valt op te maken, dat er nog altijd verenigingen zijn die niet in het genot gesteld zijn van een ge meente-subsidie. De voorz. hoopte, dat de tijd niet ver meer zal zijn, dat ieder gemeentebestuur er van over tuigd is, dat hier een zorg ligt die niet verwaarloosd mag worden. Voor de verificatie 1955 werden aangewezen de verenigingen te Voor hout en Roelofarendsveen. Bondsconcours. Bij de vaststelling van het bonds concours 1955 werd bfcj stemming be slist dat „De Phoenix" te Waterin gen het concours zal organiseren. Een uitgebreide gedachtenwisseling ont stond over een voorstel om concert wedstrijd en marB- en drumbandwed- strijd niet meer op ééndag te organi seren. Het bestuur zit ten deze voor de grote moeilijkheid dat er op één dag tijdnood ontstaat, en daarom gaarne als proef dit voorstel aange nomen zag. Er ontwikkelden zich hiertegen bezwaren van financiële aard, en ook achtten sonmige afge vaardigden de homogeniteit in de vereniging hierdoor aangetast. De voorz. stelde hiertegenover dat de bond als taak hooft er voor te zor gen dat de wedstrijden volwaardig blijven Men werd het niet eens. Het bestuur zal dit probleem opnieuw be studeren, doch de oplossing is nog niet gevonden. Na beantwoording van een aantal schriftelijke vragen en een korte rondvraag werd deze prettige verga dering, waarop men zeer openhartig de zaken besprak, gesloten. (Advertentie). rvetnerKlanken DINSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8,00—21.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: „1 3 psychologische oorzaken van ongevallen op de weg", door dr. J. Schouten. 11.30 Gram. 11.45 Kook- praatje. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Van het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Musette-ork. 13.55 Koersen. 14.00 Ra dio Philharm. ork. 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopr. en piano. 15,30 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwereld en caus. 17.30 Jazzmuz, 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU; „Oudheid kunde en Nederland", door dr. P. Glazema. Eerste lezing: „De Romein se tempels ,te Eist". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Harmonie-ork. 19.40 Meded. of gram. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Journ. 20.15 Gevar. progr. 22.20 De Antwoordman. 22.35 Orgelconc. 22.55 Ik geloof dat,... 23.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nwa., weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 00 Voor de huisvr. 9.40 „Lichtba ken", caus. 10,00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.60 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewlj- 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Kamerork. en soliste. 14.00 Gev:.r progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Bcr. je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.40 Beursber. 7.45 Regeringsuitz.: Ne derland en de wereld: drs. B. van El- „Vijf jaar economische ontwik keling in Indonesië". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muz. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 „Uit het Boek der Boe ken". 21.15 Ooeraconc. 22.00 Viool en piano. 22 25 „Ken een haan 'n ei lig gen". 22.40 Gram. 23.00 Nieuws, Televisie-programma's. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.35 Demonstratie op oude muziek instrumenten met toelichting. 21.05 „Grijze vossen doden niet", spel. 22.05 22.15 dagsluiting. Oorspronkelijk detective-verhaal door F. J. 4) Door de deur, die in 't betere jaar getijde nagenoeg altijd openstond kwam men direct in een kleine con versatiezaal, die tevens als gelagka mer dienst deed. Op deze ruimte kwamen aan de achterzijde dus vlak tegenover u, twee deuren uit, waar van de ene links, naar de trap leidde, waarlangs men een aantal kamers op de eerste en enige verdieping bereik te. De tweede deur voerde naar. het kantoortje van de eigenaar. Rechts van de conversatiezaal wandelde men de i'uime eetzaal binnen, die langs de gehele voorzijde van het als landhuis opgetrokken gebouw liep, en aan deze zelfde zijde door middel van glazen deuren en een terras toegang gaf tot de straatkant. Als men van deze kant de eetzaal betrad, zag men tegenover zich een kleine bar en daarachter de keuken. Geheel rechts van de eetzaal, dus juist tegenover de ingang van de gelagkamer bevond zich de deur van een grote tuinkamer. Die deur stond eigenlijk in een soort dwarsgang, waarop nog twee andere kamers uit kwamen, die aan de zijkant van het gebouw waren gelegen. In deze dwarsgang waren tevens de toiletten, terwijl de gang zelf door een deur toegang gaf tot de achter zijde van het huis. Eetzaal, keuken, tuinkamer, enz. vormden dus de rechtervleugel, en lagen ietwat afge zonderd, doordat dit gedeelte uitslui tend gelijkvloers was gebouwd. In de tuin achter het huis bevonden zich nog enkele tuinhuisjes, die in hun ge heel verhuurd werden; in het sei zoen dan altijd. Deze min of meer uitvoerige be schrijving van de indeling van Ro.cy- House was nodig voor een goed be grip van wat er stond te gebeuren. Bij zijn aankomst werd inspecteur Fielding verwelkomd door de eige naar en diens gade, die in dit stillere jaargetijde een plaatsje in cle gelag kamer hadden gezocht. Mr. Brooks, en zijn vrouw waren buitenmensen van het zuiverste water, eerlijk als goud, en hartelijk in de omgang. Zij waren beiden al niet zo jong meer, en het was dan ook geen overdreven weelde, dat zij zich voor allerlei werkzaamheden verzekerd hadden van de hulp van een flinke jonge- dochter. En hoe staat het hier met de drukte? informeerde de detective, toen de eerste begroeting voorbij was. Het kon slechter, mr. Fielding, werkelijk 't kon slechter, antwoord de de waard. Het doortrekkend publiek blijft belangstelling voor me hebben, en wat de verhuurderij be treft: ik heb zelfs nog gasten, voor onbepaalde tijd. Zo, zo! zei mr. Fielding. Ja, knikte mr. Brooks glim lachend. Een van de kamérs hier beneden heb ik verhuurd aan een oude dame uit Londen. Ze is hier nu al een dag of tien, en ze praat nog niet van weggaan. En gistermiddag kreeg ik een meneer uit.... uit.... Waar kwam hij ook al weer vandaan. Dorothy? Uit Melbourne, hielp z'n vrouw. Ja, mijnheer, helemaal uit Australië. Hij wist ons hier te vinden! Kende hij u dan? roeg de detec tive. Dat niet bepaald, lachte de waard. En zo moet u de woorden van mijn vrouw ook niet opvatten. Zij wil alleen maar zeggen: hoe curieus, dat die meneer juist hier komt. Ik heb hem trouwens niets ge vraagd. Dat is mijn gewoonte niet. En, voegde hy er met een knipoogje aan toe, ik zou waarschijnlijk ook niet veel wijzer geworden zijn, want spraakzaam is hij zeker niet. Als hij tien woorden tegen me gezegd heeft, zal het veel zijn. Wat jij, Dorothy? Hij was moe, James, zei mrs Brooks, ontzettend moe. Ziet u, mr. Fielding, zodra hij wat gegeten had, vroeg hij onmiddellijk, of we een kamer voor hem hadden, want hij wilde vroeg naar bed. En toen hebben we hem boven naar kamer 7 gebracht, de rustigste kamer, die we hebben, vulde mr. Brooks aan. Zoveel ik weet, is hij nog geen ogenblik van zijn kamer af geweest. Toch wel, zei mrs. Brooks. Van morgen vroeg hij mij de weg naar het dorp. Ik had hem juist zijn ont bijt gebracht (omdat hij dat zo ge vraagd had), toen hij belde. Jij was naar de markt. Ik wees hem, hoe hijj gaan moest, en toen zei hij tevens, dat b'j ook de lunch op zijn kamer i wilde hebben, wanneer hij terug kwam. Ach ja, dat is waar, ik was het vergeten, zei mr. Brooks. Nu dan weet u zo'n beetje hoe het hier gaat, mr. Fielding. En als ik u vragen mag, mijnheer, wat zijn uw verdere plannen? Ik zou hier graag een paar da gen blijven, mr. Brooks, verklaarde de detective. En als het kon, zou ik graag kamer 10 van u hebben, net als vorig jaar. De grote tuinkamer dus, zei mr. Brooks. Daar is niets tegen, mr. Fiel ding. Ik zal Lisette direct de kamer in orde laten maken. Dat is best, zei de detective. Ik ga dan eerst een kleine wande ling maken. Daarna kom ik terug, om wat uit te pakken, en dan zal het wel zo langzamerhand tijd worden om bij u te komen eten. Het sloeg vijf uur in de eetzaal. Mr. Fielding had juist een beetje orde gesteld op zijn bezittingen en wilde nu de lamp uitdraaien, om zich naar de gelagkamer te begeven, toen er aan de deur werd geklopt. Hallo! riep hij. De waard kwam binnen. Hij zag er ietwat ontstemd uit. Ik vraag u duizendmaal om ver ontschuldiging, mijnheer, begon hij. Het is een vervelende kwestie, maar ik moet nu eenmaal.... Enfin, om kort te gaan, ik kwam u vragen, of u er op tegen zou hebben, uw kamer te ruilen Te ruileh? zei mr. Fielding ver wonderd. Hoe zo dat? En met wie? Wol kijk, mijnheer, zei mr. Brooks bedremmeld, het is maar een verzoek ziet u, maar mijnheer Lons dale, dat is die mijnheer uit Australië heeft daar straks aan mijn vrouw ge vraagd, of we misschien een kamer gelijkvloers voor hem hadden, zodat hij gemakkelijk in en uit kon lopen. Aha! Hij heeft dus de openslaande deuren van deze kamer gezien! zei de detective vrolijk. Dat denk ik ook, mijnheer, want voor de kamer hiernaast, tus sen u en de oude juffrouw Marsh, voelde hij niets. En toen zei mijn vrouw, dat we dat dan met u moes ten bespreken. Ziet u mijnbeer Fiel ding, die kamer boven is gezellig in gericht, daar ontbreekt het niet aan, maar meneer Lonsdale had de ka mer niet zelf gekozen. En nu wil hij zich hier voor onbepaalde tijd in richten, en hij weet niet, hoelang u hier blijft En nu wilt u hem graag terwille zijn, omdat hij een goede klant be looft te worden! (De detective scha terde het uit). Nu mr. Brooks, zeg maar aan mr. Lonsdale, dat hij deze kamer mag hebben.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7