Verliezend Nederland bezorgt de N.S. iedere vier maanden een vol warenhuis HET HEB VAH Ameublement werd in bagdgenet achtergelaten Zwitserse zeeman liep gevoelige averij op in waas van romantiek Nieuwe motorbrandstof zorgt in de zomer voor de ijskast in auto Avonturierster bewerkte ralley- rijdster voor tocht naar Kaapstad Chefarin©4 WOENSDAG 12 JANUARI 1955 DE I.EIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 U en wij en iedereen vergeten wel eens wat in de trein, een handschoen wij altijd de rechter, zodat we met een hele verzameling linker hand schoenen zitten te kijken, hetgeen erg onpractisch is een paraplue of een hoed, maar wij persoonlijk zijn nog nooit een petroleumkachel, een ameublement of een zware trailer-achterband, die we mee op reis genomen hadden, vergeten. Eerlijk gezegd plegen we zelden of nooit met dergelijke attributen op reis te gaan, maar wanneer we dit wel zouden doen, kunnen we ons moeilijk voorstellen, dat we hen vergeten zouden. Toch schijnen er lieden in ons goede vaderland te zijn, die zo weinig prijs stellen op deze althans in onze ogen begerenswaardige goede ren, dat zij ze eenvoudig in de trein laten staan en de eerlijke vinder zeult ermede naar de stationchef, om zodoende via het hoofdbureau te Utrecht een bijdrage te leveren voor de „spoorveiling", die eens in de 4 maanden in de spoorstad gehouden wordt. uitgerekend heeft, dat een retour tje Utrecht in vele gevallen goed koper is, dan de toeslag, waarmede de opkoper in ruil voor zijn diensten de prijs bezwaard, zijn de echte koopjes verdwenen. GEEN AARDIGHEID MEER. „De aardigheid is eraf", weten de bedrukte opkopers te vertellen, die voor deze veiling een retourtje Utrecht plegen te némen. Vroeger moet het geweldig geweest zijn en waren er werkelijk spotkoopjes te vinden op deze merkwaardige vei ling, maar sinds het grote publiek Aetherklanken DONDERDAG. Televisieprogramma. AVRO: 17.00 Voor de kinderen. 17.2017.30 Schimmenfilm voor de kinderen. 20.15 „Over smaak valt te,twisten", caus. 20.40 Act. en weerpraatje. 21.00 Een terugblik op 50 jaar theaterleven. HILVERSUM 1. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 De Antwoordman. 11.15 Gram. 12.00 Orgelsp. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 „Uit het bedrijfs leven", caus. 13.00 Nieuws. Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Beurs berichten. 14.00 „De verdwenen Ko ning", hoorsp. 14.45 Solistenkwart, en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Dr. R. Luyken: „Voe dingsproblemen in Zuid Nieuw- Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.30 AVRO: Jazz-Societeit. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Lichte muz. 19.45 Buitenl. overz. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojourn. 20.15 Kamerork. en blaastrio. 21.05 Disco-causerie. 21.45 Lichte muz. 22.00 „Brief aan een vriend", hoorsp. 22.30 Gram. 22.40 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 ~KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8,20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianosp. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert (12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 12.40 Voor het platteland). 12.55 Zonnewijzelr. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Cello en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Promenade ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.22 Omr.ork. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Celloconc. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.10 Vocaal ensemble en soliste. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heilskwart. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Dis cussie. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 22.00 Tijdschrif tenkroniek. 22.10 Gram. 22.20 Orgel concert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Hoeden per kavel. Merkwaardig is de veiling ook nog om de wijze, waarop geveild wordt. Normaal koopt men een jas of een hoed of een wandelstok, maar bij de spoorveiling kan men alleen maar bundels kopen. Alleen zeer .speciale soorten worden bij het stuk geveild, doch alles, wat een weinig naar uni formiteit zweemt, wordt in stapels gepakt en „per kavel" verkocht. Wanneer dat niet gebeurde zo weet de veilingmeester zou men dagenlang werk hebben, want voor al de meer kleine en algemene voor werpen worden bij stapels tegelijk vergeten door het reizende publiek. Men kent op het bureau gevonden voorwerpen te Utrecht speciale „sei zoenartikelen"; een regenachtige dag betekent een regen jassen-oogst soms van 60 per dag en meer en winter staat gelijk met handschoe nen 150 paar per dag vormt geen uitzondering. Achter het net. Gisteren was het „kijkdag" in het notarishuis. Achter Sint Pieter te notaishuis, Achter Sint Pieter te men niet te klagen. Natuurlijk zijn 't ameublement, de motorfiets, de haard en de petro leumkachel geen voorwerpen, die men in het bagagenet van een derde klas coupé gevonden heeft; dergelij ke voorwerpen zijn meestal afkom stig van geweigerde zendingen, waar de eigenaar kennelijk ook geen prijs meer op stelde.als men het ameublement ziet, krijgt men begrip voor dit standpunt! Slechts het vierde deel. De gehele verzameling goederen, die gisteren voor de belangstellende in Utrecht ter bewondering uitgestald was, vormt slechts een deel van het warenhuis, dat in de afgelopen vier maanden door reizend Nederland is vergeten. Want volgens de statistie ken wordt ruim het derde gedeelte van al de goederen, die in de trei nen achtergelaten worden, door het publiek teruggevraagd; ruim een derde bereikt de stationchef nooit, omdat de hoed of de jas de eerlijke vinder toevallig als gegoten paste en hij toevallig zo'n voorwem hard nodig had; het overschot dus on geveer 25% komt als „hopeloos geval" in 't Utrechtse bureau terecht, dat genoodzaakt is eens in de vier maanden een uitverkooo te houden, daar het anders bergruimte te kort zou komen. Het formuliertje. Gisteren en vandaag viel aan de lopende band de hamer van de af slager; een ambitieuze heer kocht een „doos snuisterijen" en vond tus sen de armbandjes en koperen rin getjes-met-echt-geslepen-glas een kunstgebit, en de vele tientallen ac- tetassen moesten al van bijzonder goede kwaliteit zijn, wilden ze meer dan 10,— opbrengen. En terwijl de goederen met kar- revrachten uit het bureau verdwe nen, deed verliezend Nederland al weer zijn uiterste best om de opslag ruimte niet in ledigheid te laten rus ten. Voor wie het nog niet mocht we ten: wanneer men een paar hand schoenen, een hoed, een paraplu, een hondenhok of een cylinderbu- reau in de trein achterlaat, is bij ieder station een formulier te krij gen, waarop men aangifte van de vermissing kan doen. Dit formulier gaat dan naar Utrecht, waar men on middellijk op zoek gaat naar het ver miste voorwerp, dat zo aanwezig onmiddellijk aan de eigenaar ge retourneerd wordt. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gistermid dag na kort debat, waaraan de heren Molenaar (V.V.D.) en Oosterhuis (Arb.) deelnamen, een zevental wetsontwerpen goedgekeurd, die be trekking hebben op de aanpassing van de loongrenzen en de uitkerings- bedragen der sociale verzekerings- wetten aan het loonniveau, dat ten gevolge van de laatste loonronde ho ger is komen te liggen. De V.V.D.- fractie verklaarde echter bij monde van prof. Molenaar, dat zij geacht wilde worden te hebben gestemd te gen het wetsontwerp tot verhoging van de loongrens van de ziektewet enz. van 5300 tot 6000. Stille Omgangen op 13, 20 en 27 Maart De nachtelijke Stille Omgangen zullen dit jaar gehouden worden op de Zondagen 13, 20 en 27 Maart (het Mirakelfeest valt op Woensdag 16 Maart). De algemene intentie voor het jaar 1955 zal zijn: „Dat gods dienst en vre-'e mogen heersen in onze gezinnen". Vele technische voordelen Het ligt in de bedoeling binnen af zienbare tijd in het Westen des lands een aantal propaan (LPG) tank stations op te richten. De plannen daartoe zijn gereed voor onmiddellij ke uitvoering, zodra Tiet ijkwezen de voor deze stations ontworpen T.A.B.- installaties en pompen heeft goed-l gekeurd. Zoals men weet, is het eerste tank- station voor dit onder hoge druk vloeibaar gehouden gas op Schiphol in Augustus 1954 geopend. Auto's, die op dit gas rijden, krijgen een speciale tankinstallatie aan boord. Het „liquid petrol gas", een meng sel van voornamelijk propaan met andere restgassen van de petroleum industrie, biedt bepaalde technische voordelen boven benzine. Bovendien is het tot dusverre goedkoper. Diver se industrieën gebruiken propaan- gas om ovens, b.v. moffelovens, te verhitten. Te Elburg en in een reeks andere gemeenten wordt propaan- gas als lichtgas gebruikt of als aan vulling voor lichtgas. In Amerika is „LPG" reeds volop in gebruik. Ijspegels aan tanks. Het gas is onder druk vloeibaar en dan zo koud, dat men de vrachtauto's soms midzomer met ijspegels aan de tanks ziet rijden. Proeven hebben bewezen, dat LP G voor het gebruik in personen- en vrachtauto's hier te lande rendabel kan zijn. Vandaar de activiteit om tankstations op te richten. Een Ame rikaanse autofabriek importeert hier te lande reeds vrachtauto's, die 'ge-boot blijven, heel voor LPG-verbranding zijn in-l Zes maanden voor oplichting „Er ligt een waas van romantiek over deze zaak", zei gistermiddag mr, R. F. Borcewijk als verdediger in een rechtszaak tegen de 31-jarlge Zwit ser P. voor de Rotterdamse recht bank. P. was met een ouderwetse Engelse kotter op 25 Augustus j.l. van Londen naar ons land komen varen. Na Vlissingen en Hoek van Bolland aangedaan te hebben, koos hij tenslotte ligplaats in de Rotter damse haven. Maar om in zijn onderhoud te kun nen voorzien was geld nodig en dat had Hij niet. Wel cheques. Daarmee ging de Zwitser gekleed in een schitterend uniform en getooid met een baard naar diverse Rotter damse restaurants en gaf daar na iets gebruikt te hebben een cheque af, v/aar hij geld voor in de plaats vroeg. Hij vertelde dan, zo gaf hij gister middag ook toe, onvoldoende Neder lands geld te hebben, maar hij had nog een tegoed bij de National Pro vincial Bank Limited. Het geld ver telde hij dan nodig te hebben voor reparatie aan zijn zeiljacht de mast zou zijn gebroken en voor zijn vertrek. Zelf had hij geen gele genheid naar de bank te gaan. Deze was of gesloten, of hij moest op de gericht. Met betrekkelijk weinig kos- ten kunnen ook normale benzinewa gens voor LPG-gebruik omgebouwd worden. Men denkt er aan om b.v. het tamelijk noodlijdende taxibedrijf op zo groot mogelijke schaal van propaangas-installaties te gaan voor zien. i Bonte mengeling. Voor de rechtbank zei hij gister middag niet geweten te hebben, dat de cheques ongedekt waren. Hij had gedacht, dat zijn bankrekening in Londen groter zou zijn. „Het is een mengeling van oplich- Fortuinen in donker Afrika Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Door belangrijke ontdekkingen op het gebied van pijnbestrijding is het mo ge! ik geworden een tablet te maken dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen (alen. De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Geleerden hebben vastgesteld waan en hOB prjn ontslaat en zij hebben geleefd pijn te ntQtonm Daarna heb ben zij kans gezien de werking van een der oudste pijnbestrijders beangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen - en ook bij griep - beter' dan elk middel afzonderlijk. Een fantasierijke avonturierster, de 42-jarige S., zonder beroep, wo nende te Den Haag, had het vorige jaar het plan opgevat een recordrit van Kaapstad naar Londen per auto te maken. Zij zocht daarvoor een ralley-rijdster, mevr. M. V.-T. aan, die wel interesse had voor een der gelijke prestatietocht. De initiatief neemster had het plan samen een waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De mogelijkheid dat zij dan nog een paspoort zou kunnen krijgen is daarmede tevens uitgeslo ten. Mej. S. was nl. het vorige jaar uit Liberia gedeporteerd, omdat zo als zij zeide haar visum was verlo pen. De rechtbank meende dat deze deportatie was geschiedomdat zij in dat land vele schulden had gemaakt. De officier van justitie noemde mej. S. een internationale oplicht- ster met een min of meer verward brein. De verdediger bepleitte vrij spraak omdat er volgens hem van auto te kopen en samen de kosten I oplichting geen sprake was. Uit te dragen. Mevrouw V. voelde hier niet voor en uiteindelijk werd besloten dat de auto zou worden gekocht door mej. S. Begin September van het vorig jaar vroeg mejuffrouw S. aan mevr. V. 2000.ter leen omdat zij 1000 te kort kwam voor de auto en 1000 voor enige andere onkosten. In Afri ka had zij de beschikking over geld, verklaarde zij. Auto's en reptielenhuiden. Gistermorgen stond mejuffrouw S. terecht voor de rechtbank te 's-Gra- venhage, beschuldigd van oplichting. Zij ontkende echter oplichting te hebben willen plegen. Het was in derdaad haar plan de tocht te ma ken. In Afrika stonden 5 auto's van haar gestald en lagen partijen rep tielenhuiden opgeslagen.Deze zou zij te gelde hebben kunnen maken als zij in dit werelddeel was aange komen. Voorts had zij vrienden, die bereid waren het geld voor de aan te schaffen auto te financieren. De namen van de vrienden kon zij ech ter niet noemen omdat deze niet in een rechtzaak gemengd wilden wor den. Twee getuigen a décharge ver klaarden dat deze vrienden inder daad bestaan. Een van de getuigen kende deze vrienden persoonlijk maar had moeten beloven dat zij de namen niet zou noemen. Reeds een maal gedeporteerd. De officier van justitie requireer- de tegen mejuffrouw S. een gevan genisstraf van vier maanden voor- 25 Januari a.s. Hotel „Zomerzorg" te Reeuwijk uitgebrand Het zeer bekende hotel „Zomer zorg" te Reeuwijk is gisteren bijna geheel door het vuur vernield. Om streeks twee uur werd de eigenaar, die in de benedenverdieping werk zaam was, gewaarschuwd dat de vlammen uit het dak sloegen. Geas sisteerd door de Goudse brandweer bestreed de brandweer uit Reeuwijk het vuur met negen stralen. Na een uur was men de brand meester, maar men kon niet voorko men dat de gehele bovenverdieping van het huis uitbrandde. De café inventaris kon tijdig gered worden. De schade, die op ruim 50.000, geschat wordt, zal door de verzeke ring gedekt worden. Vermoed wordt dat een brandend petroleumkacheltje de oorzaak van deze brand is. MOEDER VAN VERMOORD KINDJE GEARRESTEERD. ting en flessentrekkerij", zei de offi cier in zijn requisitoir. Verdachte is in Zwitserland ook a] enige malen veroordeeld. De eis luidde zes maan den gevangenisstraf met aftrek. De raadsman vroeg vrijspraak, hij meende dat alles berustte op een te grote nonchalance van aijn cliënt. Papieren, dat deze over ruime geld middelen beschikt zou hebben, legde de verdediger over. Zijn verzoek om onmiddellijke invrijheidstelling werd door de rechtbank afgeweken. De uitspraak volgt op 25 Januari. Lichtreclame op aufo gevaar voor verkeer De Rotterdamse kantonrechter moest gistermiddag wél toegeven dat de eigenaar van een garagebedrijf een aardige reclame op zijn auto ge zet had, maar hij kon niet tolereren dat hiermee het verkeer in gevaar werd gebracht. Op een van de auto's was namelijk 'n lichtinstallatie aangebracht, waar van de letters via een vernuftig sy steem letter voor letter aanfloepten. Als de naam van de garage in zijn volle glorie tot het publiek was ge komen, doofden de letters en begon het spelletje weer van voor af aan. De verkeerspolitie had echter een spaak in het wiel gestoken en de hele schone opzet bedorven. De garage eigenaar wilde nu een gerechtelijke uitspraak uitlokken, omdat hij er een principiële uitspraak in zag. De amb tenaar leerde hem echter dat hij door het voeren van meer licht dan regle mentair is toegestaan uitermate straf baar was. De kantonrechter veroor deelde tenslotte conform de eis tot elf gulden boete of vijf dagen hech tenis. Antwoordman met mond vol sneeuw De Antwoordman van de AVRO is anders voor geen gat te vangen, maar gisteravond was hij toch even met stomheid geslagen. Niet eens door een extra moeilijke vraag, maar ge woon door een sneeuwbui. Die sneeuw kwam namelijk terecht op de uitwendige installatie van de zen der in Lopik, juist op een nogal kwetsbare plaats. Sluiting in de in wendige installatie was er het ge volg van en zo kwam het, dat de toe- stelbezitters een minuut lang stilte kregen in plaats van antwoord op dringende vragen. In die minuut werd het mankement verholpen, men zond nog even op halve kracht tot dat men helemaal zeker wist dat al les weer in orde was en liet toen de stem van de antwoordman weer in volle glorie door de aether gaan. He lemaal met stomheid geslagen was hij toch ook weer niet, want de aan geslotenen op de radiodistributie, die niet van de zender afhankelijk z'jn, hebben van het incident niets ge merkt. HAARLEM IN HET A.S. BOLLENSEIZOEN. Het bestuur der stichting Haarlems Bloei heeft voor het a.s. seizoen plan nen gemaakt in het belang van toe risten en vacantiegangers in Haar lem en omgeving. Gedurende de bol len tijd verwacht men weer zeer veel buitenlanders. Getracht zal worden allen onderdak te verschaffen even als vorig voorjaar, toen dank zij me dewerking van particulieren in de bloembollentiid 1700 toeristen bij in woners van de Soaarnestad konden worden ondergebracht. Op Zaterdagavonden zullen Neder landse muziekcorpsen uitvoeringen rijkspolitie te Haaksbergen ook zullen ^ptoe's worden heeft de 29-jarige M. te Haaksber-r>" gen gearresteerd. Zij is de moeder van het kindje, waarvan het lijkje op 2 Januari werd opgegraven te Oele. gemeente Hengelo. Zaterdagavond heeft een 33-jarige textielarbeider, die bij de weduwe in de kost was, bekend het pasgeboren kind te heb ben vermoord. gehouden. In de eerste week van Augustus is het jaarlijkse bloemenfeest. Op het programma staat weer een water corso op het Spaarne, met medewer king van watersportverenigingen, ook uit het buitenland. Op het Houtplein zal een lichtmo- nument worden opgesteld. ^de 7 wijzerplaten^ 96) Hij begon met z'n verhaal en mijn heer Thesiger ontkende eerst ver ontwaardigd, maar toen hij zag, dat het middel begon te werken, gaf hij alles toe en zei dat mjjnheer Ever- sleigh het derde slachtoffer was. Toen mijnheer Eversleigh bijna be wusteloos was nam mijnheer Thesi ger hem mee naar beneden, naar de wagen en hielp hem erin. De kap was omhoog. Hij moest u reeds op gebeld hebben, dat mijnheer Ever sleigh het wist. Hij deed u een slim voorstel. U moest zeggen dat u me juffrouw Wade naar huis bracht. U sprak niet van een boodschap van hem. Later als uw lijk hier ge vonden werd, zou mejuffrouw Wade een eed doen, dat u haar naar huis had gereden en naar Londen gegaan was met het plan hier alleen in dit huis te dringen. Mijnheer Eversleigh bleef de rol van bewusteloze spelen. Ik kan u zeggen, dat zodra de twee jongelui de Jermynstreet verlaten hadden, een van mijn mannetjes zich toegang verschafte en de vergiftigde whiskey vond, die genoeg hydrochloride van morphine bevatte om twee mensen te doden. De wagen waar zij inzaten werd ook gevolgd. Mijnheer Thesi ger reed de stad uit naar een bekend golfveld, waar hij enkele minuten zich vertoonde en ervan sprak een ronde te spelen. Dat was natuurlijk voor een alibi als dat nodig zou blij ken. Hij liet de wagen met mijnheer Eversleigh erin een eind op de weg staan. Toen reed hij terug naar de stad en naar de Zeven Wijzerplaten- club. Zodra hij Alfred weg zag gaan, reed hij naar de deux, sprak tegen mijnheer Eversleigh, terwijl hij uit stapte, in geval u luisterde, kwam het huis binnen en speelde zijn kleine comedie. Toen hij vorgaf naar een dokter te gaan, gooide hij in werkelijkheid al leen de deur dicht en kroop rustig naar boven en verborg zich achter de deur van deze kamer, waar mejuf frouw Wade u kort daarop onder enig voorwendsel naar toe zou stu ren Mijnheer Eversleigh was natuur lijk verschrikkelijk geschrokken toen hij u zag, maar hij vond het 't beste zijn rol te blijven spelen. Hij wist dat onze mensen het huis bespiedden en dacht dat u geen onmiddellijk gevaar dreigde. Hij kon te allen tijde weer „levend" worden. Toen mijnheer The siger zijn revolver op tafel gooide en het huis verliet leqk het veiliger dan ooit. En wat het volgende gedeelte betreft. Hij zweeg en keek Bill aan. „Misschien zoudt u dat willen vertellen, mijnheer". „Ik lag op die donderse sofa en trachtte er bewusteloos uit te zien en werd hoe langer hoe zenuwachtiger. Toen hoorde ik iemand de trap afko men en Loraine stond op en ging naar de deur. Ik hoorde Thesiger' stem maar niet wat hij zei. Ik hoorde Loraine zeggen: „In orde; het gaat schitterend". Toen zei hij: „Help me hem naar boven dragen. Het zal nog al een karweitje zijn, maar ik wil ze samen hebben. Een aardige verras sing voor No. 7. Ik begreep niet hele maal, waar ze het over hadden, maar ze sleepten me op de een of andere manier de trap op. Het was een heel karwei voor hen. Ik hield me zelf goed zwaar en zij sleepten me hier binnen en toen hoorde ik Loraine zeggen: „Weet je zeker dat het in orde is als ze niet bijkomen?" En Jimmy, die verduivelde ploert zei: „Daar is geen kans op". Ik raakte buiten me zeiven. Ze gingen weg en deden de deur op slot en toen deed ik de ogen open en zag jou. Mijn God, Bundie, ik zal me nooit meer zo absoluut ellendig voelen. Ik dacht dat je dood was". „Ik denk, dat myn hoed mijn red ding was", zei Bundie. ,Half", zei hoofdinspecteur Battle. „Maar het kwam ook half door mijn heer Thesiger's gewonde arm. Hij be sefte het zelf niet, maar hij had maar de helft van zijn gewone kracht. Toch is dat geen eer voor de Afdeling. We hebben niet zo go'ed voor u ge zorgd als dat behoorde lady Eilèen. en het is een smet op de hele zaak". „Ik ben heel taai", zei Bundie, „en ook tamelijk gelukkig. Ik kan er ech ter niet bij, dat Loraine er in ge mengd is. Het was zo'n lief ding". „Ah", zei de hoofdinspecteur, „dat was die moordenares uit Penton- ville, die vijf kinderen vermoordde ook. Daar kan je niet op aan. Het zit in het bloed. Haar vader had meer dan eens in de gevangenis behoren te komen". „Hebt u haar ook gearresteerd?" Hoofdinspecteur Battle knikte. „Ik denk niet dat ze haar zullen ophangen. Jury's zijn teerhartig maar de jonge Thesiger zal zeker en vast hangenen'maar goed ook. ik heb nog nooit een meer door en door verdorven en verhard misda diger ontmoet. En nu", voegde hij er aan toe. „Als uw hoofd u niet te veel pijn doet, lady Eileen. Hoe denkt u over een kleine feestviering? Om de hoek is een aardig klein restaurant". Bundie stemde gretig in. „Ik sterf van honger, hoofdinspec teur Battle. En bovendien moet ik al mijn collega's leren kennen". „De Zeven Wijzerplaten", zei Bill, „Hoera! We moeten wat champie hebben. Hebben ze dat daar, Battle?" „U zult nergens over behoeven te klagen mijnheer. Laat u dat maar aan mij over". „Hoofdinspecteur Battle, zei Bundie, bent een wonderlijk iemand. Het spijt ipe dat u al getrouwd bent. Nu zal ik me wel met Bill tevreden moeten stellen". VIER EN DERTIGSTE HOOFDSTUK Lord Caterham geeft toestemming. „Vader", zei Bundie, „ik moet u voorzichtig een nieuwtje mededelen. U gaat me verliezen". „Onzin", zei lord Caterham. „Ver tel me maar niet dat je lijdt aan vlie gende tering of een zwsk hart of iets dergelijks, omdat ik het gewoon niet geloof". „Het is geen overlijden" zei Bundie. „Het is een huwelijk" „Bijna even erg", zei lord Cater ham. „Ik denk dat ik op de bruiloft zal moeten komen, helemaal in strakke lastige kleren gestoken en dat ik je aan de bruidegom zal moe ten overdragen. En Lomax zal het wel nodig vinden me in de sacristie te kussen". „Goeie hemel! U denkt toch niet dat ik George Lomax ga trouwen, wel?" riep Bundie. „Och iets dergelijks scheen in de lucht te hangen, toen ik je de laatste keer sprak", zei haar vader. „Gister- moi'gen weet je?" „Ik ga iemand trouwen, die hon derd keer zo aardig is als George", i Bundie. „Ik hoop dat inderdaad", zei lord 'Caterham. „Maar men kan nooit we ten. Ik weet niet of je werkelijk een goede kijk op karakters hebt. Je zei, dat Thesiger een blijmoedige niets- nutter was en uit alles wat ik nu hoor, blijkt dat hij een van de suc cesvolste misdadigers van de dag is. Het ergste is, dat ik nooit kennis met hem heb gemaakt. Ik heb er over ge dacht weldra mijn mémoires te schrij venmet een speciaal hoofdstuk over moordenaars die ik gekend heb en door een eenvoudige technische vergissing heb ik nooit kennis ge maakt met deze jonge man". „Doe niet zo dwaas", zei Bundie, „u weet toch wel, dat u geen energie genoeg hebt om mémoires te schx-ij- „Ik zou ze zelf ook niet schrijven. Ik geloof dat dat nooit gebeurt. Maar ik heb onlangs kennis gemaakt met een dame wier speciaal baantje dat is. Zij verzamelt het materiaal en schrijft het in werkelijkheid". „En wat zou u dan doen?" „O, haar iedere dag een half uurtje de feiten mededelen. Niets meer dan dat". Hij dacht even na en ging reeds weg, maar draaide zich toen opeens om en zei luchtigweg over zijn schou der: „Tussen twee haakjes Bundie, met wie trouw je nu?" „Ik was al xieuwsgierig", zei Bundle, „of u me dat vragen zou. Ik ga met Bill Eversleigh trouwen". De egoïst dacht er over na. Toen knikte hij volkomen tevreden. „Uitstekend", zei hij. „Hij speelt onder gelijke voorwaarden, nietwaar? Hij en ik kunnen samen in de four somes spelen in de hex-fstcompetitie". EINDE.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6