RIJNSTREEK DUINSTREEK Gecombineerde Bioemlust II Ook „Trou moet Blycken" in nieuwe uniformen gestoken Jubilerende besteller Huigsloot de vraagbaak van De Veen Kloosterbalsem "ERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE F.N VERTROKKEN DINSDAG 11 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJK POSTZEGELVERZAMELAARS. Onder leiding van de heer H. Ver schuur Hzn. heeft de pl. afd. van de Ned. Ver. van Postzegelverzamelaars een vruchtbare jaarvergadering ge houden in Hotel „Centraal". Vrucht baar vooral voor wat de aanwinst van nieuwe leden betreft. Vijf post zegelverzamelaars treden als lid toe. De vereniging nadert haar tienja rig bestaan, dat einde van dit jaar valt. Men maakt zich nu reeds op, om dit feit o.m, te herdenken met een groot opgezette postzegelten- toonsteiling. Er gaan stemmen op, om deze tentoonstelling te houden in samenwerking met de pl. fotoclub „Alphoto". Een commissie werkt de plannen uit. De voorz. zeide, dat de liefhebberij voor het verzamelen van postzegels toeneemt. Dit verschijnsel is ook in het buitenland waar te nemen. Voor al uit de V.S. komen vele aanvragen om zegels. Een oplage van b.v. 7 mil- lioen Wordt daar maar leuk weg een schaarse zending genoemd. Hierin schuilt de verwachting, dat de prij zen over de gehele linie zullen stjj- Sen. Opmerkelijk is ook, dat men t tegenstelling tot enkele jaren ge leden, overwegend belangstelling koestert slechts voor gave zegels. Spr. gaf nog een overzicht van en kele veilingen en de opbrengsten van een aantal kavels. waren zeker niet slecht. De heer en mevr. G. KromhoutBoer scoorden 1060 punten, waardoor zij in aan merking kwamen voor een prijs van de N.B.B. Bovendien legden zij be- willige Hulpactie waarvan een af deling is opgericht tezSmen met Lei- muiden. Het Nutsgebouw was be hoorlijk bezet toen burgemeester Bakhuizen een inleidend woord sprak, en de activiteit prees van de dames uit de beide gemeenten. Hier na verscheen de K.A.B.-toneelclub „Ons Genoegen" uit Leimuiden op het toneel die zich geheel belang' slag op een der drie extra prijzen,] loos beschikbaar had gesteld voor de welke waren uitgeloofd door „De Telegraaf". Bovendien werd de beslissingswed strijd om de wisselbeker Alphen- Boskoop gewonnen, evenals het vo rig jaar, waardoor de stand nu 22 is. Wanneer de B.B.C. de volgende keer de laatste wedstrijd weer weet te winnen dan is zij definitief in het bezit van de beker. NIEUWKOOP Kerkschapen. 13 Januari 1955 zullen de kerkschapen worden ver kocht op het erf van de heer W. v. d. opvoering van hei toneelspel „Het Verleden Sterft niet." Tijdens dit spel geschreven door M. J. Terlingen maakten we kennis met de zaken man op leeftijd Hubert Verbeek die van zijn verdiende rust had gaan kunnen genieten, wanneer zijn kin deren hem niet allerlei moeilijkheden hadden bezorgd. Wegens achterdocht en jalouzie maakte men van de toe komstige bestemming van vader al lerlei problemen, en onenigheden. De 10 speelsters en spelers van Ons Genoegen hebben hun uiterste best gedaan het publiek een genoeglijke avond te bezorgen en hierin zijn zij Bosch (Hotel Het Vliegende Paard), dan ook heel behoorlijk geslaagd, al welke schapen de voorgaande maan den door de veehouders zijn geweid. M 3. Nu het liften voor de mi litairen niet meer is toegestaan zijn er bij de heer C. Hilhorst alhier pam fletten verkrijgbaar voor automobi listen die toch de militairen in hun wagens willen laten meerijden. Deze M 3 (Militairen Mogen Meerijden)- biljetten moeten dan voor op het raam worden geplakt. Het bestuur van Nat. Kath. Thuisfront hoopt dat hier een gretig gebruik van zal wor den gemaakt. Schaken. In de deze week Het jaarverslag van de penning- houden wedstrijd voor de onderlin- meester, de heer C. Koslewijn was minder optimistisch. Hij sloot zijn overzicht met een gering batig sal do van 33.56, terwijl het lustrum fonds nog maar 47.80 rijk is. In dit opzicht zullen de leden dus alle zei len moeten bijzetten. De jeugdclub, die telkens een uur voor de bijeen komst van de groteren in „Centraal" bijeenkomt, bevindt zich eveneens in stijgende lijn, voor wat het aantal leden betreft. Het aantal is zo onge veer tot een kleine dertig gegroeid en velen treden als ze 18 jaar ge worden zijn toe tot de pl. afd. Uit het jaarverslag van het sectie hoofd van de rondzendingen, de heer H. Oudshoorn bleek, dat in het afge lopen jaar, middels deze dienst een service van de bond voor S 419.81 aan postzegels werd ver kocht onder de leden. De secr., de heer H. Korthals heeft behalve de verenigingsverslagen, ook een overzicht uitgebracht als bi bliothecaris. De kas hiervan bedraagt 18.70. De voorz. vestigde in dit kader de aandacht van de leden op het gratis gebruik mogen maken van practisch alle boekwerken op het gebied van de philatelie, welke de bond bezit. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren C. Koelewijn en H. Oudshoorn werden bij acclamatie herkozen. De contributie van de afdeling werd van 2.op 2.50 gebracht. De contributie van de bond blijft ge handhaafd op 5.Hiervoor ont vangt men alle mogelijke service, als ook het prachtige maandblad. BODEGRAVEN LTJ. De Kath.- en Tuinbouw Jongeren vergaderden voor jde veer tiende maal in dit seizoen in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer A. Droogh, verwelkomde bijzonder kap, Voortwist als geest, adv., de heer C. v. Schaik als technisch advi seur en de heer C. de Vos van de Rijks Landbouwvoorlichtingsdienst. Het voornaamste agendapunt was de bespreking van het eerste lus trum. Dit zal a.s. Zondag 16 Jan. worden gevierd. Om 9.15 uur zal in de parochiekerk van de Meije een H. Mis worden opgedragen. In „De Halve Maan" zal een gezamenlijk ontbyt klaar staan, waarna rector Regeer een inleiding zal houden, ge titeld „De Jongeren van deze tijd", 's Avonds zal door eigen krachten het toneelstuk „Acht maal vijftig" worden opgevoerd in het Parochie huis te Bodegraven. Vervolgens werd de vergadering een 20-tal vragen voorgelegd, die groepsgewijze werden beantwoord en door een jury beoordeeld, waarna 'n levendige discussie ontstond. Dit viel zeer in de smaak van de aanwezigen. Het komende seizoen zal een cursus gegeven worden „Spreken in 't openbaar". Het bestuur rekent op aller deelname. BOSKOOP Soldaat verdronken Bij een wak onder Boskoop is gis teren een militaire baret en een aan tal papieren aangetroffen, waardoor enige ongerustheid werd gewekt. Men begon onmiddellijk te dreggen, doch zonder resultaat. Pas gister ochtend werd het stoffelijk overschot aangetroffen van de 20-jarige onge huwde militair J. H. Verhagen uit Reeuwijk, die vermoedelijk tijdens het schaatsen in dit wak in de Lan sing is gereden. Boskoopse Beurs. Het bestuur van de „Boskoopse Beurs" heeft grote belangstelling voor het initia tief, om te komen tot de bouw van een grote beurszaal. Het Veilingge bouw immers, waar tot nu toe de beurs wordt gehouden biedt niet vol doende ruimte meer nu de belang stelling steeds groter wordt. Het be stuur besloot dan ook twee bestuurs leden af te vaardigen naar het co mité, dat de plannen voorbereidt. Teneinde in de bouw financieel deel te kunnen nemen acht het bestuur het gewenst, om een fonds te vor men. Daarom werd besloten over te gaan tot verhoging van de prijzen voor entrée, tafelbuur en stands. Bridgeclub. Door 13 paren, allen leden van de Boskoopse Bridgeclub werd deelgenomen aan de door de Nederlandse Bridgebond uitgeschre ven bied-wedstrijd. De resultaten I ge competitie werden de volgende re sultaten behaald: E. v. d. Veer Sr. Th. Teunissen 01; J. VermeijA Vijfhuizen 1—0; G. J. Bremer—Th. Ruiterman 10; P. VerkleijD. C. v. d. Laan afgebr.; A. PlaizierH. v. d. Marei 10; J. G. LangendoenP. J de Rooij 01; E v. d. Veer Jr.W. v d. Bosch ViK; A. A. Ruiterman K. C. Angenent 10. RIJNSATERWOUDE Vluchtelingenhulp. avond had in het Nutsgebouw een toneeluitvoering plaats tenbate van Vluchtelingenhulp en Oostenrijk. Dit programma was georganiseerd door de Federatie van Vrouwelijke Vrij- was de opdracht voor sommigen wel wat zwaar. De organiserende dames hadden voor deze gelegenheid bij de inwoners van de beide gemeenten aangeklopt om het finantieel resul taat te verhogen. Ook zij zijn hierin geslaagd, want de verloting die tij dens de pauze gehouden werd, bood vele aantrekkelijke prijzen, die alle geschonken waren. Dank zij dit al les kan men 228,45 aan Vluchte lingenhulp afdragen. Na afloop sprak mevrouw G. Behrend een hartelijk woord van dank tot allen, die hadden meegewerkt om dit mooie resultaat voor dit prachtige doel te bereiken. Damver. LutoDe uitslag van de onderlinge bordencompetitie is: 1ste ronde: J. JansenE. Mur 02; B. RoestM. Bik 2—0; A. v. RijnA. Kooy 02; C. v. I^orpT. v. Luiing WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Vrijdag a.s. te 19.30 uur. Op de agenda staat o.m.: Subsidie-aan vragen van: a. Het kraamcentrum van het Wit-Gele Kruis in de Veen- streek; b. de vereniging tot IJsbe- strijding te Leiden; Toekenning 6% salarisverhoging aan het gemeente- personeel; Waterleidingaansluiting Woudsedijk; Electrificatie Veender- dijk; Weteringpad. Z0ETERMEER BE KWAKEL Uitvoering „Tavenu", Zondag avond gaf de muziekvereniging „Ta venu" haar jaarlijkse uitvoering voor y. leden en donateurs in de zaal Leen- voor de Stille Omgang gehouden in ders. Het programma werd onder Stille Omgang. ©nder auspiciën van de afdeling Gouda, waaronder Zoetermeer ressorteerd, is gister avond een grootse propaganda-avond het parochiehuis. Bedroevend was het ,dat zo weinig jonge mannen gehoor hadden gege ven om op deze avond, die buitenge woon geslaagd mag heten, aanwezig te zijn. Dit was des te meer bescha mend, omdat de heer L. Schrijvers, een onvermoeide propagandist voor de Stille Omgang, ondanks het slech te weer uit Leiden was gekomen om geheel belangeloos te spreken over het H. Sacrament van Mirakel. Op waarlijk meesterlijke en ont roerende wijze, deed spreker de ge schiedenis van het Mirakel herleven en toonde op overduidelijke wijze aan, waarom op bepaalde punten voor zekere inenties gebeden moet worden, 'n Unieke verzameling lan taarnplaatjes illustreerde het boeien de betoog van deze vurige propagan dist. Het dankwoord van de heer A. v. Well vertolkte de dankbaarheid van de aanwezigen. Kap. Hamers, die de bijeenkomst gedeeltelijk bijwoonde deelde mede de feestpredicatie tijdens de Stille Omgang in Amsterdam te zullen houden. Geboren: Jacobus A. M. Berk; Francina M. Priem; Jacobus G. Zon- derop; Margaretha M. P. Fischer; Willem de Ruiter en Johannes G. Nieuwenhuysen. leiding van haar dirigent, de heer J. v. d. Zwaard, voortreffelijk uitge voerd. Hierna trad op de toneelver eniging „De derde slag" uit Katwijk aan den Rijn met 't vrolijke blijspel „Drie is te veel". Dat „Tavenu" een goede keus gedaan heeft, om deze vereniging naar de Kwakel to laten komen, bleek wel uit het applaus, dat hun na de opvoering ten deel viel. -# LISSE Op Dinsdag 1 Maart a.s. zal de Tweede Bloemlust-tentoonstellihg, de r.g. Daffodil-show, te Lisse worden geopend^ Aan deze tentoonstelling zal een demonstratie verbonden worden van handel, nijverheid en industrie uit de Bloembollenstreek. De Eerste BIoemlust-tentoonstelling was gecombineerd met een mechani- satie-show en deze combinatie is een groot succes gebleken. Met het oog op herhaalde suggesties dienaangaan- de heeft het Bloemlust-bestuur be- De Harmonie „Trou moet Blieken" te Lisse is gisteravond in de unifor men voor het voetlicht verschenen. Het uniform is lichtblauw, afgezet met gele biezen, voorzien van een harp op beide revers en het wapen van Lisse op de linkermouw. De mu zikanten dragen een platte pet. Het geheel zag er tip top uit. Bovendien is het corps nog verrijkt met een saxaphoon, twee dieptrommels en 'n stel pauken. Op deze gala-avond waren o.m. aanwezig het volledige college van B. en W., dr. J. M. van Dijk, het gehele comité voor de uniformen en vele anderen, die hebben medegewerkt om tot de aanschaffing van de uni formen te kunnen oyergaan. Nadat de heer A. Marseille een kort begroetingswoord had gespro ken was het woord aan de burge meester, mr. Th. M. J. de Graaf, te vens beschermheer van „Trou moet Blijcken", die verklaarde steeds diep getroffen te zijn, wanneer Lisse zijn gemeenschapszin wederom toont, zo-, als op deze avond. Allerlei instellin gen, middenstanders en verenigingen werken gezamenlijk mede om tot een doel, zoals het verschaffen van uniformen aan „Trou moet Blijcken" te geraken. Het mooie hiervan is evenwel, dat dit alles niet is uitgegaan van de har monie, doch het initiatief hiertoe is genomen door de burgerij. Met milde hand en grote blijheid is voor dit doel gegeven. Frappant vond spr. het, dat uit de statistische gegevens is gebleken, dat Lisse zo weinig muziekminnend is. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat slechts ongeveer 500 a 600 personen op de ruim 12.000 zielen muziekmin nend genoemd kunnen worden, doch de prestaties van deze muziekliefheb bers zijn dan ook over het algemeen hoog. De voorzitter van Trou moet Blij eken, de heer J. v. d. Pol, verklaarde steeds vervuld geweest te zijn van gevoelens van dank gedurende het laatste jaar, omdat reeds bij het on langs gevierde jubileum is gebleken, dat een grote schare belangstellen den achter de harmonie staat. Bij dit hoogtepunt van de vereniging kan hij het dan ook niet nalaten zijn dank te vertolken en dit betrof allereerst de burgemeester, die thans weer de overdracht der uniformen heeft wil len doen verrichten, die reeds als be schermheer van de vereniging zulk een stuwende kracht is en die steeds klaar staat, wanneer de harmonie een beroep op zijn bijstand doet. Dank bracht hij aan de directie van Hobaho voor het beschikbaar stellen van de hal, aan de fa. Tissing, die belangeloos de uniformen heeft leverd, aan de fa. Tibboel, die aan de aankleding van het podium heeft medegewerkt, aan de fa. Randsdorp vo'or het maken van het podium, de padvinderij, de N.V. Lissese Kisten fabriek, Scheepmaker enz., die allen in een bepaalde vorm hebben mede gewerkt tot het welslagen van het beoogde doel. Niet het minst ging zijn dank uit naar de commissie, die zich belast had met het verkrijgen voor de uniformen en aan de gevers en geefsters. Zoals reeds is gereleveerd bleef 't op deze avond niet alleen bij de schenking van de uniformen, doch de vrouwen van de leden hadden ge spaard en boden de vereniging een sloten, voor Bioemlust II de proef te nemen met koppeling aan een de monstratie van handel, nijverheid en industrie uit de Bollenstreek (Haar lem, Leiden en tussengelegen plaat sen en Haarlemmermeer). Deze tentoonstelling wordt gehou den van 15 Maart in de HBG-hal- len te Lisse, waar ook de Daffodil- show gehouden wordt. Adspirant- deelnemers kunnen zich tot uiterlijk 24 Januari opgeven bij het bestuur van „Bioemlust" te Lisse. Donderdag 13 Jan. a.s. zal het pre cies 25 jaren geleden zijn, dat bestel ler Gerrit Huigsloot bij de P.T.T. in dienst trad. In de grote plaatsen is het anders, maar op het platteland heeft een postbestellèr een meer per soonlijk contact met de bewoners. Vandaar ook dat de postbode in de dorpsgemeenschap een zeer bijzon dere plaats inneemt. Als men iets wil weten over frankeren naar het buitenland, of over onverschillig wat betreffende de postverzending, dan gaat men niet naar het postkantoor, maar vraagt men het eenvoudig aan de besteller. En Gerrit Huigsloot is altijd een vriendelijke vraagbaak. En mocht men als vreemdeling in Roelofarendsveen of Nieuwe Wete ring postbode Huigsloot tegenkomen, en men weet wel de naam maar niet het adres waar men moet zijn, vraag het hem dan gerust, want hij kent alle adressen vlot uit zijn hoofd. Ook in sportkringen heeft hij zich vele vrienden weten te verwerven. Eerst als actief voetballer en later als scheidsrechter. Het is zelfs nog niet zo lang geleden, dat wij Huigsloot nog mee zagen spelen bij de vetera nen. Thans kan men hem bij iedere wedstrijd van DOSR langs de lijn vinden. Voorts mag hij zich tot een van de meest ijverige en gewaar deerde medewerkers rekenen van de Knutselclub der K.A.B. Menig stuk speelgoed voor de kinderen der K.A.B.-leden is door zijn handen ge gaan. Het zal hem op deze dag, door gebracht in zijn woning Zuidhoek 25 te Roelofarendsveen, omringd door zijn vrouw, kinderen en vrienden, niet aan belangstelling ontbreken. GERRIT HUIGSLOOT „LIEFDE VOOR HARMONIE" GAF GOEDE INZ^T VAN VASTEN AVOND. Het is thans bijna een traditie van 70 jaar, dat de muziekver. „Liefde voor Harmonie" op Koppermaandag met haar uitvoering voor de dona teurs de Vastenavond opent. En een gewaardeerde traditie. Dit bleek wel uit het feit, dat niettegenstaande de zeer slechte weersomstandigheden de Pancratiuszaal stampvol was. In zijn openingswoord bracht voorzj J. Bakker dank aan de donateurs voor de ondervonden steun, welke meer dan ooit onmisbaar is. De toe loop van jonge muzikanten een gelukkig en gunstig teken vereist J grote uitgaven voor instrumenten en muziek. Dank bracht spr. ook aan directeur en werkende leden voor het prachtige succes op het bonds- concburs in het afgelopen jaar. On der leiding van directeur Nieuwint stelde de muziekver. „Liefde voor Harmonie" zich in smetteloos wit op, waarna zij het muzikale programma opende met de vlotte Jubelklang- mars van Ernst Uebel. Afgewisseld door de graag gehoorde marsmuziek brachten zij o.a. de ouverture „Carpe Diem'' van S. G. v. Leeuwen, alsme de „Marcella" van H. Lureman. Een extra applaus bracht de waardering tot uiting van een dankbaar en aan dachtig gehoor. Na de pauze was, zoals de laatste jaren gebruikelijk, het woord aan de toneelclub der K.A.B., welke het to neelstuk „Zo waarlijk helpe mij" van Tom Dekker ten tonele bracht. Een uiterst gevoelig spel, waarin recht uiteindelijk over onrecht zepeviert. Een knap geschreven verhaal. Alle lof voor het zeer goede spel van spe lers en speelsters, waardoor de zaal tot het einde geboeid bleef, en „Lief de voor Harmonie" een alleszins ge waardeerd sluitstuk bracht voor zijn jaarlijkse feestavond. Heden- en morgenavond heeft de gebruikelijke heropvoering plaats. ANJERFONDS SUBSIDIEERT - „VOX LAETA". Naar wij van het bestuur der ge mengde zangvereniging „Vox Laeta" vernamen, is door het Anjerfonds aan haar vereniging een subsidie toegekend ad 300. Natuurlijk werd dit bedrag dankbaar aanvaard. Hier voor kunnen de nodige vernieuwin gen in het muziekprogramma wor den aangebracht. Onnodig er op te wijzen ,dat hierdoor het Anjerfonds nog meer dan anders de daadwerke lijke belangstelling van de ingeze tenen verdiend. saxafoon aan, een instrument, waar aan groot gebrek was; de tamboer leden hadden met elkaar een tweetal dieptrommen bij eengespaard en over handigden deze eveneens, terwijl de leden van het corps zelf al even spaarzaam waren geweest en het muziekgezelschap een stel pauken kon overhandigen. De voorzitter nam met een zekere verlegenheid alle cadeaux in ont vangst en bracht zijn hartgrondige dank namens de vereniging over. Onder leiding van "de dirigent, de heer L. van der Hoef, opende Trou moet Blijcken het muzikale gedeelte met het Wilhelmus, hetwelk staande werd aangehoord, waarna zij nog een mooi programma afwerkte. Na de pauze trad het bekende dio-gezelschap van André Carell op. WINTERhanden en - voeten Voor velen een jaarlijkse kwel ling. Onmiddellijk verzachting van jeuk en pijn met het ideale middel, dat ontsmet en geneest VOORHOUT SCHUTTERSDAG. Uitslag vogelschieten. Ie Vogel: 1. G. Langeveld Hzn.; 2. J v. d. Hoeven; 3. S. Langeveld Gzn.; S. Langeveld Gzn.; 5, P. J. v, d. Hulst; 6. L. P. H- Vester. 2e Vogel: 1. G. Langeveld Hzn.; 2 J. Westerhoven; 3. Bern. Schulte; 4 G. Langeveld Wzn.; 5. J. Winters 6 mr. v. Berckel, burgemeester van Noord wijk. Prijzen buksschieten: 1. J. Winters 101 punten; 2. J. v. d. Berg 98 pnt.; 3 H. C. Verdegaal 93 pnt.; 4. J. de Roode 92 pnt. VOORSCHOTEN Schaakclub „Voorschoten". We beginnen deze keer met de tweede groep omdat daar de meeste spelers waren. Hulscher handhaafde zich op de eerste plaats door te winnen van v. d Kooy, terwijl Jansen op de twee de plaats kwam door een overwin ning op Verstraten. N. Segaar verspeelde een kostbaar punt door van Heijer te verliezen. Tenslotte behaalde den Os de zege over Noorhoff. In groep I werd de afgebroken partij tussen P. Segaar en Maat, na rog enkele zetten, door eerstgenoem de gewonnen. De uitgestelde theorie-avond, te verzorgen door de heer W. v. d. Nat, zal nu de 13e Januari worden gehou den in „Het Wapen van Voorscho ten". D.E.S. Voor de onderlinge bor dencompetitie werden nog enige in- haalpartijen gespeeld. Oudshoorn won na een spannende wedstrijd van Storm, terwijl ook Zitman zijn in- healpartij tegen Storm tot winst bracht De afgebroken partij Storm- Weggen werd zonder verder spelen remise. De uitdagingswedstrijd tus sen B. v. Bemmelen en Oostergo werd een fraaie overwinning voor B. v. Bemmelen. De twee bovenste plaatsen in het eerste tiental zullen door dit resultaat respectievelijk door B. v. Bemmelen en G. H. Oos tergo worden ingenomen. In de tweede klasse won van Delft van Wouda, terwijl Knol een aanval van H. v. d. Vlekkert op de derde plaats met succes afsloeg, waardoor de situatie in de kopgroep ongewij zigd bleef. De jaarlijkse Contact-avond voor de leden en hun dames, welke een gevarieerd en aantrekkelijk program ma biedt, zal a.s. Woensdag (12 Jan.) worden gehouden. Kinderpostzegelverkoop. - Door de medewerking van de Federatie V.V.H. is de kinderpostzegelverkoop in de hal van het postkantoor een groot succes geworden. Aan de stand werden dit jaar 7374 zegels verkocht met een totale waarde van f 896,63. De toeslag voor de diverse instellin gen bracht daardoor 324,70 op, d.i. 140,—, meer dan vorig jaar. Gevestigde personen in de week van 3 tot en met 8 Januari 1955 C. A. T. Baake, typiste, B. Ballotstr. 48; C. J. v. Bakkum, landarbeider, Transvaalhof 2; M. A. J. Belt, huishoudster, Dijkstraat 35 F. P. Flu en fam., arts, Witte Singel 40; P. Groenhart, plantkundige, Lorentzka- de 52, M. Hanlo, Boerhaavelaan 32; H. Havenaar IJ verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. A. L. M. Hoeberechts, soc. werkster, Plantage 16. A. J. Holtrop, stationsassis tent, De Genestetstr. 36, E. J. Houpt, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. van den Hoven van Genderen, echtgen. v. Büchli, Fagelstraat 18; W. P. Jalink en fam., so cioloog, Mariënpoelstr. 15; C. W. Jans sen, militair, Morsweg 2; G. Koelstra en fam. werktuigkundige, Lorentzkade 40; J. C. de Kok, handelsreiziger, Varken markt 7; R. Meertens, werkman schoon maakbedrijf, Coornhertstr. 22. H. v. Holk Meijer, predikante, de M. v. Streefk. str. 34; A. M. A. Nieumeijer, verpleeg hulp, Hooigracht 38. M. J. Oudshoorn, fabr. arb., Weverstr. 22; W. M. Over- mars, Rapenburg 105. C. H. Pastoor en fam., jurist-economist, Rijnsb.weg 140. A. G. A. Rempt, hulp in de huishouding, Rijnsb.weg 10. C. W. Rijneveen en fam., slagersknecht, Valdezstraat 6, A. M. Sanders, verpleegster, Witte Singel 27. B. Squires, Hoogl. Kerkgracht 22. A. W. Stoffer, 11. stationsambt., de Genestetstr. 110a. G. M. Teuwisse, Lorentzkade 52. J. F. van Thiel, handelsreiziger, Hoflaan 12. F. T. C. Voogt, sergt. telegrafist KM, Noordeinde 2a. J. C. Vork, Pr. Wilhel- minastr. 30. C. A. Warmerdam en fam., employé petr. mij., Gasstraat 50. A. A van der Zwam, Kagerstraat 24. Vertrokken personen van 3 (pt en met 8 Januari 1955. A. Admiraal, Aalmarkt 1, Nieuw Zeeland. L. F. Arron en fam., Rijnsb.weg 179, Suriname. A. Belt, W. Rozenstr. 9, Zeist, Amersfoortseweg 41C. W. Buis, Marienpoelstr. la, Breda, Kloos- terln 28a. A. E. Buijs, Rijnsb.weg 10, Sliedrecht, Rembrandtin 6. L. Castelein, Oostdw.grt 19a, Voorburg, Tollenskade 20. C. Dirkse, Fagelstr. 17, Emmeloord, Onder de Toren 20. B. Dragt, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Valkenbosln 22. A. Dijkstra, Thorb.str. 34, Hilversum, Hoge Larensweg 225. H. Gartner, Stieltjesstr. 33, A'dam, Nic. Witsenstr. 4. J. A. Gee- nen, Meerhof, A'dam, Josephus Jittastr. 55. T. Houwink, Breestr. 85, A'dam, v. Eeghenstr. 113. J. Huizing, Bilderdijkstr. 8, A'dam, G. Gezellestr. 2. C. W, Jansen, Rijnsb.weg 10, Heerlen, Zonnestr. 14. K. J. Jap, Sumatrastr. 44a, A'dam. Adm. de Ruyterstr. 222. F. Kamma en fam., Utr. Jaagpad 16a, Ned. Nieuw Guinea. J. H. Kelt j ens, Hoflaan 109, Den Helder, Bui tenhaven 5. J. Verkerk—v. Klaveren, de Sltterln 66, Utrecht, Groeneweg 52. D. Klein en fam., Kruisstr. 17, Voorschoten, a.b. „Vrachtschip", nabij Rijndijk 196. H. M. Kouprie, aan boord, Katwijk, Dria- plassenweg 17. A. J. J. Kuik en fam., v. Baerlestr. 2a, Indonesië. W. F. v. d. Laan en fam., P. de la Courtstr. 13, Gouda, Domela Nieuwenhuisstraat 29. R. G. Lamfers, Maarsmansstg 25, Vlagtwedde, Ter Apel, Hoofdstr. 29. L. M. Lampert, Rijnsb.weg 10, Huizen, Crailoseweg 116. J. P. M. Lelkens en fam., H. Morsweg 76, Tilburg, Burg. Janssenstr. 45. M. H. J. Loe, Rijnsb.wg 10, A'dam, Valeriusstr. 49 III. P. J. Lu A SI, Rijnsb.weg 179, Su riname. F. J. Maat, Jac, Catsln 54, R'dam Duivenvoordestr. 89. H. G. Matthes, Breestr. 73a, A'dam, Vondelstr. 126hs; S. de Meer, Herenstg 21a, Sassenheim, Hortusln 28. H. F, Meijer en fam., aan boord, Schiedam, a.b. „Erophila" ligg. Willemskade t.o. nr 35. J. M. Nauta, Rijnsb.weg 10. Leeuwarden, Noordersin gel 88. T. T. Oei en fam., Weidehof 55, Indonesië. P. A. v. d. Poel, Haarl.str. 227, Groot Brittannië. J. T. Stikkelman—v. Polanen, Julianastr. 22, Nieuw Zeeland. H. Poot, J. W. Frisostr. 39, Spijkenisse, Voorstr. 23. G. van de Poppe. Rijnsbweg 10, Utrecht, Troelstraln 26 II. M. V. Roinshagen, W. Singel 65, 's Gravenhage, Rlouwstr. 185. A. O. Rietveld en fam., Wasstr. 25, Gouda, Fr. Hendrikstr. 55. H. Heidstra—Rikse en fam., Cosijnstr. 18, A'dam, Semarangstr. 363h. N. B. M. Roo- vers, Gasstr. 7, Goirle, Nieuwkerk 2. G. M. Rotgerink, Mariënpoelstr. 17, Poor- tugaal Albrandswaardsedijk 74A. M. G. T. Rotgerink, Hngewoerd 29, Poortugaal, Albrandsw.dijk 74A. W. H. Wolterink— I" 'IImm JfXzm* mi—■■III i imwwimihij» Schoonwater, Schapenstg 2, Leiderdorp, Burg. Brugpln 4. A. J. van Senus. Hoge- woerd 158, R'dam, Strekkade 31. W. J. M. Simonis en fam., Haarl.str. 138, Voorburg Pr. Marianneln 9. J. M. Snijders, W. Sin gel 27, Nieuwkoop, Dorpsstr. 22. A. Stik kelman, v. d. Waalstr. 41, Nieuw Zeeland B. E. Stokhuyzen, Rijnsb.weg 114, Zwol le, Hagelstr. 6. A. A. Suyderhoud, Rapen burg 77, 's Gravenhage, Waalsdorperweg 267. G. Pont—Swagers. Papengrt 6, De Bilt U, Waterweg 37. S. H. The, Thor- beckestr. 58, Indonesië. J. Versteeg, v. d. Brandelerkode 29. Ede Gld, Stationsweg 71. B. Verweij en fam., Lombokstr. 69a, Sassenheim, Marijkestr. 28. H. P. J. Vi- lier en fam., Minnebroersgrt 7, 's Gra venhage, Rembrandtstr. 163. A. A. van OvostVink, Janvossenstg 32, Den Hel der, Jac. Roggeveenstr. 29. A. C. v. d. Wal, Voldersgrt 32, A'dam, Jul. v. Stol- bergstr. 39hs. Baron A. J. O. van Was senaar en fam., Paviljoenshof 9, Den Hel der, Bremstr. 73. W. van Westbroek, Le- gewerfstg 5a, Putten Gld, I 110. N. Wol- terstorff, Herensingel 32, Leiderdorp, Koninkstr. 17. „OPNEEMPLAATSEN" IN LEIDEN. In strak gesloten rijen zullen Vrij dag en Zaterdag de militairen naar de opneemplaatsen in Leiden mar cheren. Of de auto's in even strak gesloten rijen aanwezig zullen zijn om de jongens op te pikken, valt na tuurlijk te bezien, maar zeker is dat het onordelijk geloop en geduim langs de weg voorgoed tot het ver leden behoort en daar ging het de minister tenslotte om. Voor zover de dienst het toelaat kunnen de militairen elke dag een lift wagen vanaf het Noordeinde bij de Witte Poortbrug. Door de week van 18.0019.00 uur, Zaterdags van 13,0015.00 uur en Zondags van 16.00—18.00 uur. Terugreis niet eenvoudig. Verlofgangers voor de richting Utrecht kunnen alleen Zaterdags van 13.00 tot 15.00 uur aan de Wilhel- minabrug van de medewerking der automobilisten profiteren, terwijl klanten voor het Noorden van het land op hetzelfde tijdstip op de Rynsburgerweg hoek Houtlaan te recht kunnen. Terug naar zijn gar nizoensplaats op Zondagmiddag zal de militair dus alleen van het Noord einde mogen vertrekken. Ongetwijfeld zal nu het verbod nog vers in het geheugen ligt het de mi litairen de komende weken niet aan reisgelegenheid ontbreken. Het lijkt ons echter hoogst onwaarschijnlijk dat, wanneer het liftverbod geen actueel nieuws meer zal zijn, veel automobilisten op eigen gelegenheid naar de opneemplaatsen zullen rij den.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2