Meerburg begon het nieuwe jaar niet slecht Se S.pattmen&en aan 1951 Alphen verloor van HPSVjl-2 Ernstig ongeluk bij bobsleeën Chelsea, enig winnaar van zes leiders in de le divisie MAANDAG 3 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGTOA 2 Een 3-1 zege op DOSR, dat evengoed had kunnen winnen Hoewel Meerburg zich in de eer ste helft, dank zij het sterke wind- voordeel, een 10 voorsprong had weten te verschaffen, zal vermoede lijk de hele Meerburgaanhang met een bang hart de tweede helft tege moet gezien hebben. Het vertoonde spel verwekte geen illusies voor de einduitslag. DOSR, in de eerste helft met de sterke wind tegen, wist des ondanks het spel in evenwicht te houden zij het dat Meerburg iets meer in de aanval was. Zij vertoon de ook meer vechtlust en was steeds iets sneller dan de Meerburg men- ten die zich bovendien te veel lie ten afdekken. De tweede helft be gon even sensationeel als zij eindig de. Zowel in de eerste als in de laat ste minuut maakte invaller van Vel- zen op vrijwel dezelfde wijze een doelpunt. Het moet echter gezegd dat, als de stand 31 in het voor deel van DOSR had geweest, nie mand dit ongewoon zou hebben ge vonden. Meerburg heeft een invaller voor Uljee en heeft daarvoor L. v. Velzen op de midvoorplaats gezet en de Jeu weer op zijn oude plaats als linkshalf opgesteld. Ook DOSE had een invaller. De eerste helf heeft beide ploegen enige kansen gege ven, die niet worden benut. Er zat niet veel spanning in en ook het spel bleef beneden de verwachting vooral bij Meerburg. Een moment van behoorlijk samenspel tussen v. Velzen en J. Zandbergen schept een van de kansen, doch keeper v. d. Tang is op zijn plaats en grijpt de bal uiit de hoek. Een misser van v. Mil brengt een kans voor Kortekaas maar deze schiet van dichtbij hoog over. Na 25 min. krijgt Meerburg we gens hands een vrije schop te ne men op de strafschoplijn. Th. Zand bergen lost een harde schuiver, die d. Tang wel stopt, maar hij laat waardoor er geen ruimte blijft om de bal te spelen. Doelpunten blijven voorlopig uit tot een slechte uittrap van Owel de bal bij linksbuiten Olijerhoek brengt die ongehinderd een afgemeten voorzet geeft. Het is zijn vleugelgenoot Amsterdam, die fraai opgesteld met een prachtige kopbal Pelk passeert (21). Nog moet B. de Jeu een keer red dend optreden als een weggewerkte corner opnieuw wordt ingeschoten buiten bereik van de uitgelopen Pelk. Hij staat juist in de goede hoek en werkt weer corner. Dat weet Meerburg zich los te werken en on derneemt enige aanvallen. Bij een van deze is J. Zandbergen op links afgezwaaid en breekt daar door. De linksback tracht eerst tevergeefs J. Zandbergen vast te houden, hetgeen over vallend. Hij houdt daarbij de bal met de handen vast en ditmaal ziet de scheidsrechter de overtreding en geeft strafschop. Tot teleurstelling van al wat Meerburg is verdwijnt de harde schuiver langs de verkeer de kant van de paaL Dit geeft DOSR weer een morele injectie en opnieuw wordt het Meerburgdoel belegerd. De Meerburgers raken mitgespeeld. Olijerhoek krijgt nog een vrije kans, maar Pelk slaat de van dichtbij in geschoten bal uit het doel. De span ning is nu evenvoelbaar. DOSR vecht voor de gelijkmaker en Meer burg voor behoud van de overwin ning. In de laatste minuut verzamelt B. de Jeu nog even zijn laatste rest je energie en van uit de achterhoe de sjouwt hij met de bal langs de lijn. Twee, drie spelers gaat hij voor bij en geeft dan juist op tijd over naar v. Velzen, die ook nu we«r keu rig op zijn plaats is. Weer loopt v. d. Tang uit en weer is v. Velzen hem te vlug af. Evenals in de eerste mi nuut ziet de keeper de bal langs zich in het doel verdwijnen (31). Hier mede is het lot van DOSR beslist. Als zij aftrappen blaast de scheids rechter, die soms wel eens een on begrijpelijke beslissing nam maar die gelijkelijk verdeelde, het einde en lLbb^h^n\ViLPPneet vooTde F* doeUUn blijft liggen. Van Velzen de scheidsrechter schijnbaar ontgaat heeft Meerburg zijn eerste wedstrijd en struikelt dan daarbij languit voor- gewonnen. verschoten, want tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Reeds in de eerste helft was het voor de insiders aan te zien, dat de bezoekers er beter in kwamen. Dit werd al spoedig na de hervatting be vestigd en resulteerde in een goed doelpunt van de middenvoor, die een fout van v. Heijningen wist af te straffen (11). Enthoven, Alphens linksachter, stapelde daarna fout op fout, waarvan de snelle rechtsbuiten handig wist te profiteren. Meer en meer kwamen de bezoekers in de aanval en al spoedig moest Britsem mer opnieuw naar het net, toen Ent hoven de rechstbuiten niet wist te houden (12). In de laatste minuten werd de strijd definitief beslist toen de rechtsbuiten voor de zoveelste maal zioh langs Enthoven schoof en hard en laag inschoot (13). Hier mede kwam tevens het einde. Voor Alphen gaat 'het er in de der de klasse steeds donkerder uitzien en het wil ons voorkomen, dat de Alphe- naren de moeilijkheden niet zo maar in een handomdraai uit de weg ge ruimd hebben. Het is vooral het voorhoedepro bleem, dat de elftalcommissie grijze haren bezorgd heeft. Echter dit keer liet in de wedstrijd tegen HPSV ook de achterhoede een dusdanig aantal steken vallen, dat het doelpunten ma ken voor de HPSV-voorhoede niet al te moeilijk was. Toch was de eerte helft nog voor Aiohen en hoewel het spel van beide elftallen weinig om het lijf had, wa ren de gastheden toch de minst zwak ken. In de twintigste minuut wist bij een goed opgezette aanval R. Tuinen- burg de bal keurig vrij gespeeld voor de naar binnen gekomen rechtsbui- stormt toe, maar een de rood-gelen is hem net iets te vlug af en trapt de bal op het nippertje tot hoekschop. Dan is DOSR weer aan de beurt, maar Amsterdam die is doorgebro ken, weet alleen voor Pelk staande, de bal toch nog naast de paal te plaatsen. Er is 35 min. gespeeld als by een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval van Meerburg de bal door v. Wetten vrij wördit gespeeld en over- passeerde (10). Hiermede had Al phen echter meteen ook al haar kruit V.V.P.LUGDUNUM 3—2. Doordat midhalf Hoekstra over schrijving heeft aangevraagd, hadden bestuur en spelers hem niet meer op gesteld en stond daar nu de jeugdi ge Teeuwen hem niet onverdienste- geeft naar de vrij staande de Jeu,1 lijk te vervangen. die achter zijn voorhoede mee naar voren is gekomen. Van vrij grote af stand last hij een kogel in de linker bovenhoek. Wel slaat keeper v. d. Tang de bal weg, maar via de bin nenkant van de staander verdwijnt de bal in het net. (10). DOSR komt meer opzetten, maar gevaar levert dit niet op en als v. Wetten een fraaie kopbal uit een voorzet van Th. Zandbergen juist over de Jammer was het, dat juist deze li nie verdedigend zeer goed bleek, maar aanvallend faalde en de voor hoede zonder ruggesteun speelde. Wel waren de eerste aanvallen voor Lugdunum, doch de strijd ging later vrijwel ge1 ijk op. Na ongeveer een kwartier talmde de Lugdunum- achterhoede met wegwerken en uit een felle doel worsteling nam de thuisclub de leiding (10). Bij de kruising van de lat heeft gekopt, isvolgende aanval presteerde Bekke- het rusten. j ring het kunststukje de gehele WP- In de tweede helft schijnt DOSRachterhoede te passeren, om voor de mening toegedaan te zijn het vrij open doel toch nog naast te schieten, gemakkelijk te zullen krijgen. Als! Kort voor rust kreeg van Pijlen de haar eerste aanval afgeslagen wordt [bal verkeerd op zijn voet en schoot en Meerburg deze overneemt laat de middenlinie van DOSR verstek gaan. Een prachtige pass van v. Wetten brengt de bal voor de voeten van v. Velzen juist buiten bereik van de uitlopende keeper en beheerst schuift hij de bal langs v. d. Tang (20). Dit is DOSR te bar en overdonderend komt zij opzetten, een kwartier staat Meerburg met de rug tegen de muur, maar het al te sterk opdrin gen veroorzaakt een kluwen van spelers voor het Meerburg-doel Wassenaar, met invallers, verloor van Fluks1-0 Een met drie invallers in de voor hoede verzwakt Wassenaar-eiital heeft het gistermiddag in Dordrecht niet kunnen bolwerken tegen Fluks, vooral niet, omdat het de \vassenaar- ders bepaald niet mee zat. De gasthe ren kregen met de 10 zege net iets meer dan hun toekwam. R. Timmer en de gebroeders Remmerswaal ont braken bij Wassenaar op het appèl. Hun plaatsen werden ingenomen door Boef, v. Roekei en v. Eyk. In de eerste helft speelde Wasse naar met de wind in de rug. De groen-witten trokken direct ten aan val, maar de voorhoede, waarin de invallers overigens hun uiterste best deden, miste de stootkracht en de snelheid om het de Dortenaren al te lastig te maken. Bovendien, hun doel man Hardenboek was in prima vorm en als de gevaarlijke man uit de Was senaarvoorhoede, R. Buytelaar, een enkele maal doorbrak, dan was hij het, die het gevaar wist te keren. Ook Fluks ondernam verschillende aanvallen en bij een daarvan kon v. Wissen op de doellijn redding bren gen voor Wassenaar nadat keeper van Oostrum gepasseerd was. De rust kwam met dubbelblanke stand. Direct na de hervatting trok Fluks, door de wind gesteund, ten aanval, maar de Wassenaarse achterhoede riep het offensief een halt toe en er ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd. Halverwege de tweede helft kende de scheidsrechter, toen Dirkse een Dordtse aanval trachtte te keren, de thuisclub een strafschop toe, zonder dat duidelijk werd waarom. De gast heren maakten van deze kans ge bruik om de leiding te nemen (1—0). Wassenaar trok fanatiek ten aanval, maar het mocht ,niet gelukken de stand in evenwicht te brengen. in eigen doel (2—0). Direct na rust wist Verhoeven ein delijk zijn bewaker te ontlopen en werd de stand 21. Lang ging de strijd van doel tot doel, totdat de linksbuiten van WP een voorzet in 't doel zag verdwijnen (31). Even later werd Verhoeven te fel op de huid gezeten en uit de strafschop kon v. Well 32 maken. Nog even kwam de nodige spanning, echter zonder resultaat, zodat de Leidenaars twee kostbare puntjes verspeelden. BOSKOOP—OUDEWATER 0—4 Het is de boomkwekers niet gelukt Oudewater de voet dwars te zetten. Tegenover het zeer goede spel van de bezoekers kon een gehavend Bos koop met drie zieken in de voorhoe de, waarom de opstelling was gewij zigd maar een zeer matig ant woord vinden. Het verband was zoek, het plaatsen meestentijds slecht, ter wijl de afwerking der sporadische aanvallen evenmin een voldoende konden halen. Aanvankelijk ging de strijd wel on geveer gelijk op, maar al spoedig bleek Oudewater over een goede ploeg te beschikken, waarin het plaatsen goed verzorgd was. De ach terhoede der thuisclub stond voor een zeer zware taak en zo wekte het •geen verwondering, dat een keer de bal niet voldoende kon worden weg gewerkt, waarvan de snelle linksbui ten der gasten handig gebruik maak te (01). Tot aan de rust hield het spel eenzelfde karakter. Snelle aan vallen der gasten en een soort wan- hoopsverdediging van de thuisclub. Doelpunten werden er niet meer ge scoord. Na de hervatting werd het spel van de bezoekers steeds beter en was Boskoop nergens meer. Niets lukte er bij Boskoop en nu hadden zij in derdaad enkele keren pech bij goed gerichte schoten. De achterhoede van Öudewater kreeg overigens steeds de gelegenheid om de aanvallen te on derscheppen door het te peuterige spel van Boskoop. Na ongeveer vijf tien minuten wisten de gasten de stand op 02 te brengen door Vlas man. Kort daarop werd het zelfs 0 toen de Boskoop achterhoede de si tuatie weer eens niet meester was. Er ontstond nog even verschil van mening over de geldigheid van dit doelpunt, doch sportief werd door de eigen grensrechter doelpunt gegeven. Kort voor het einde maakte van Dam er nog 04 van, waardoor Boskoop nog meer bij de onderste plaats is beland. Zij mag wel op haar tellen passen want anders zal het verblijf in de 4e klasse niet van lange duur zijn. De beroemde renners Roger Bannister en Chris Chataway zijn tijdens een plechtigheid in het Savoy Hotel te Londen benoemd tot „Sportmannen 1954". De .Sportman van het jaar" -beker werd uitgereikt aan Bannister, terwijl Ohataway de nieuwe televisie-onderscheiding verkreeg, welke door de televisieafdeling van de BBC beschikbaar werd gesteld. We zien hier Chateway (links) en Bannister met hun prijzen na de plechtig heid. ROODENBURG—TONEGU>0 2—1. Feitelijk een eentonig verhaaltje, maar ook nu bleek de thuisclub over wegend sterker. Door te veel per soonlijk spel bleek zij evenwel zon der stootkracht en geen doelpunten. Het eerste half uur was geheel voor de thuisclub maar onnodig treu zelen en slecht schieten voorkwam doelpunten. Eindelijk, na een kwar tier zette linksbuiten Jagel goed voor, miste Ouwerkerk de opgelegde ksns en kreeg Lens een niet te mis sen gelegenheid In te schieten (1—0). Een kwartier na rust wist niemand waarvoor Tonbgido een strafschop kreeg toegewezen, maar dankbaar bracht de rechtsachter de stand op 11. Roodenburg zag het gevaar in, kwam sterk in de meerderheid, maar had weinig geluk met schieten. Ein delijk gelukte het van Rooyen de lei ding te nemen (21). Wel probeer den de gasten nog een gelijk spel te forceren, maar de Roodenburg ach terhoede bleef paraat zodat toch nog een overwinning uit 't vuur werd ge sleept. HAMBURGER SPIEL VEREIN KOMT DEFINITIEF. Het bestuur van de Hamburger Spiel Verein (HSV Hamburg) heeft NEWELL'S OLD BOYS (ROSARIO) NAAR NEDERLAND? Met een gecharterde DC 6 B van de KLM vertrekt op 10 Januari uit Bue nos Aires een ploeg van de FC Well's Old Boys uit Rosario voor het maken van een trip door Europa. Het gezel schap bestaat uit 30 spelers en 16 of ficials. Onderhandelingen zijn gaan de voor enkele clubswedtrijden in ons land tegen de Newell's Old Boys, o.a. voor een wedstrijd in Amsterdam. VAN RHEE EN SCHREURS SPELEN VOOR NEC. Het eerste elftal van NEC heeft deren. Het zijn Van Rhee en Schreurs twee oud-WV-spelers in zijn gele die in de wedstrijd tegen GVAV, in het team van NEC hebben gespeeld. De secretaris van NEC verzekerde ons, dat da berichten, als zouden ook de VW-spelers Van der Hogen en Driesen in de toekomst voor NEC spelen, onjuist zijn. HFC—OUD INTERNATIONALS. Niet minder dan 7000 toeschouwers woonden op Nieuwjaarsdag te Haar lem de traditionele wedstrijd bij tus sen HFC en de oud-internationals De ontmoeting werd door de oud-inter nationals met 51 gewonnen, nadat de rust met een 2>1 voorsprong was ingegaan. Louk Biesbrouck en Kick Smit scoorden voor de pauze en Bies brouck (tw "2 keer) en Rozen in de tweede helft. V.V.S.B.—BLAUW ZWART 5—5. WSB speelde een uitgestelde ne derlaagwedstrijd tegen Blauw Zwart Wereldkampioen Johnson ernstig gewond Tijdens openingswedstrijden op de Olympia-bosbaan te Garmisch-Parten- kirchen vloog de bob van de Amerika nen Lloyd C. Johnson en Biasidecki in de Kreuzeckbocht uit de piste met het gevolg, dat de wereldkampioen van 1953 Johnson ernstig werd gewond. In de Kreuzeckbocht was een scheur in het ijs ontstaan en toen de bob van Resch/ Terne (Reissersee) over dit gedeelte van de baan ging, kon Resch slechts met de grootste moeite voorkomen, dat zyn slede over de ijswand vloog. Het be wuste stuk werd gerepareerd. Daarna ging de bob van Johnson, die aan het stuur zat en Biasidecki (remmer) over de baan. De slede sloeg op dezelfde plek over de kop. De remmer werd over de ijswand in de sneeuw geworpen en de uitnodiging om op 19 Januari in I uit Wassenaar, d'e th-*ns koploper is Nederland een wedstdijd tegen het in de 3e klasse KNVB. Bondselftal te spelen, aangenomen. De bezoekende club verscheen met HSV won de competitiewedstrijd in 2 invallers, de thuisclub telde één in de Noordelijke Liga met 84 van valler. Arminia (Hannover), waarby jeugdige midvoor Seeler enkele doel punten voor zijn rekening nam. Jupp Posipau, de ook in Nederland beken de spil en aohterspeler van de HSV hij kwam in het Fifa-elftal uit was in uitstekende vorm, maar kon niet verhinderen, dat de voorhoede van Arminia vier doelpunten scoor de. De plaats, waar de wedstrijd tus sen het bondselftal en de Hamburger Spiel Verein wordt gespeeld, zal de zer dagen worden aangewezen. Het is een aantrekkelijke wed strijd geworden, betgeen de uitslag kan doen vermoeden. Het spel der bezoekers was in ver schillende opzichten beter dan van WSB, alleen ontbrak het hun aan schutters. WSB speelde een enthousiast par tijtje voetbal, combineerde hee! goed en wist van de geboden kansen een beter gebruik te maken, waardoor de balans toch in evenwicht bleef. Het was een nuttige oefenwed strijd voor de Noordwijkerhouters! Te Oirschot is een 8100 meter lange internationale cross gehouden, waaraan ongeveer 65 athleten deelnamen. Het toch al zware parcours, dat over zand heuvels leidde, werd nog moeilijker door een lichte sneeuwval. Winnaar van de wedstrijd werd Verbaan (Festina). die de afstand aflegde in 26 min. 40 secon den vóór Van der Linden (Holland), die er 19 seconden langer over deed en Van Rooyen (Holland) in 27 min. 16 sec. WHITEFIELD KRIJGT JAMES SULLIVAN TROPHEE De James Sullivan trophee, de hoog ste onderscheiding van de Amerikaanse amateur athletiek unie voor amateur athleten, is voor 1954 toegekend aan Malvin Whitfield, houder van het we reldrecord voor de 880 yards en zowel bij de spelen van 1948 in Londen als bij die van 1952 te Helsinki winnaar van de 800 meter. Hij is de eerste kleurling aan wie deze eer te beurt valt. Whitfield werd eerste geplaatst door 252 van de 657 uitgebrachte stemmen,, en daarnaast zo vaak tweede en derde, dat zijn puntentotaal 1689 bedroeg, ruim 350 meer dan Patricia Keller Mc Cormick, de olympische kampioene schoonsprin- gen en torenspringen, die 1328 punten verkreeg en tweede werd bij de stem ming. Whitfield, die evenals Patricia Keller in Los Angeles woont, kon verleden jaar niet voor de trophee in aanmerking ko men in verband met een onderzoek, dat gaande was. omdat hij zich aan inbreu ken op het amateurisme zou hebben schuldig gemaakt. Hij werd later vrijge sproken van elke tenlastelegging. De Sullivan trophee wordt jaarlijks toegekend aan de athleet, die door zijn verrichtingen, voorbeeld en invloed de zaak van dc sport het beste gediend heeft. VAN DE ENGELSE VELDEN Chelsea, de Londense club, was de reglementaire speeltijd te komen. enige van het zestal leiders in de eerste divisie, dat met een overwin ning huiswaarts kon keren. En daar mede steeg Chelsea op de ranglijst enkele plaatsen en neemt thans de tweede positie, achter Sunderland, in, met slechts één punt' verschil. Chelsea speelde heel wat beter dan de thuisclub, de Bolton Wanderers en zou toch gewonnen hebben, ook al hadden de Wanderers een gedeelte van de wedstrijd niet met tien man gespeeld. Peter Sillett scoorde een doelpunt uit een strafschop, een te ken aan de wand, immers, de laatste weken heeft Chelsea niet minder dan vijf penalty's mogen nemen en nim mer werd daaruit een doelpunt ge boren. Sheffield United bracht het tot een grote zege op Newcastle Uni ted (62). Vier doelpunten werden ir. de eerste acht minuten gemaakt. West Bromwich Albion had de lei ding met rust maar in de tweede helft werd de druk van Arsenal zo groot, dat een gelijk spel tenslotte het resultaat werd. Notts County doet een machtige poging om bovenaan in de tweede divisie te komen. Dit keer moest West ham United er aan geloven. De held van de 5—1 zege was Jimmy Jack son, dia vier goals voor zijn rekening nam. Onlangs is deze speler uit Ca nada teruggekeerd. Hij heeft nu in zeven ontmoetingen meegespeeld, waarvan enkele in het reserveteam van Notts County. In totaal scoorde hij in deze zeven wedstrijden niet minder dan 17 doelpunten. In Liver pool viel een jubileum te noteren. Billy Diddell speelde zijn 350e wedstrijd voor de thuisclub en scoor- Manchester United speelde prachtig i de 1 van de twee doelpunten voor voetbal tegen Blackpool, bij welke wedstrijd 50.000 toeschouwers waren. In de ontmoeting tussén Arsenal en West Bromwich Albion vond een eigenaardig incident plaats. De arbi ter floot rust op een teken van een der grensrechters, maar dat bleek vijf minuten te vroeg te zijn ge weest. De scheidsrechter moest de beide ploegen terugroepen om tot de Liverpool. Hij was het ook, die de doelverdediger van Derby County met zo'n verschrikkelijk hard schot trof tegen het hoofd nog wel dat de laatste geruime tijd naar de rechtsbuitenplaats moest verhuizen, zc versuft was hy. In de derde divisie Zuid haalde Ley ton Orient het stoute stukje uit om de leiders, Bristol City met 41 te verslaan. Nog staat de City bo venaan, met 1 punt meer dan de Orient, maar laatstgenoemde club heeft twee wedstrijden minder ge speeld en staat er dus relatief veel beter voor. Bovendien viel duidelijk te constateren, dat Leyton Orient be ter en vooral ook sne^er voetbal speelde dan de Bristol City. In de noordelijke afdeling verloor Scunthorpe United in een thuiswed strijd van York City en door deze nederlaag heeft Scunthorpe de lei ding, welke men sinds October be zat, moeten afstaan aan Hartlepool, dat met slechts 10 van Carlisle won, dank zij een doelpunt van Ri chardson. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalW. Brrom- wich Albion 22; Aston Villa—Shef field Wednesday 00; Bolton Wan derersChelsea 25; Burnley Manchester City 20; Huddersfield Town—Charlton Athletic 00; Lei cester CityCardiff City 21; Man chester UnitedBlackpool 41 Preston North EndEverton 00; Sheffield UnitedNew Castle United 62; SunderlandTottenham Hot spur 11; Wolverhampton Wande rersPortsmouth 22. Tweede divisie: RoversDoncaster Rovers 10; FulhamBury 00; Hull CityNotts Forest 23; Lin coln CityLeeds United 20; Liver poolDerby County 20; Luton TownIpswich Town 32; Notts CountyWest Ham United 51; Ply mouth ArgylePort Vale 00; Ro- therham UnitedBirmingham City 02; Stoke CityMiddlesbrough 12; Swansea TownBlackburn Ro vers 23. kwam er zonder kleerscheuren af. John son daarentegen was er erger aan toe. Met een gebroken neus en een gebroken sleutelbeen werd hij naar het ziekenhuis te Garmisch overgebracht. Men vreest, dat Johnson niet zal kunnen deelnemen aan de wereldkampioenschappen, welke over enkele weken te St. Moritz wor den gehouden. Op het ogenblik van het ongeval had de slede een snelheid van 90 a 100 km. per uur; Biasidecki verklaarde later, dat zij drie maal over de kop was geslagen. De fatale scheur in de baan zou ont staan zijn door te krachtig remmen in deze bocht. Na het ongeluk werden dc wedstrijden onmiddellijk gestaakt. Er ontstond nog een incident tussen toe schouwers en fotografen alsmede film operateurs, die opnamen van de gewon de Johnson wilden maken. De camera- lieden werden door het verontwaardigde publiek achteruit gedrongen. Een toe schouwer maakte zich zo kwaad op een fotograaf, dat hij deze z'n neusbeen kapot sloeg, hetgeen weer opnieuw woordenwisselingen tengevolge had. Tot op het ogenblik van de onderbre king werd de beste totaaltijd gemaakt door Resch/Tener (Reissersee) 2.50.80. Op de tweede plaats kwamen Kitt/Leeb (München) met 2.56.92 en op de derde plaats Schelle/Koller (Ohlstadt) met 2.57.13, allen voor twee races. WINTERSPORT Een stoere jongedame 77 uur in de sneeuw Nadat ze 77 uur rondgezworven had door het bergland in Noord Zweden, zonder voedsel en zonder geschikte win- terkleding bij een temperatuur van soms 15 graden Celsius onder nul, is de 26-jar. hotel-empolyée Majvor Rriksson Zondag gevonden door een reddingsploeg, die werd geleid door Lappen uit de bergen. Ze was in goede conditie, op enkele lichte verwondingen na aan handen en voeten, veroorzaakt door de vorst. Mej. Eriksson werd sinds Donderdag j.l. vermist, nadat ze het toeristenhotel te Groevelsjoen in Noord Dalekarlie, waar ze werkzaam is, had verlaten voor wat als een kort ski-tochtje bedoeld was. Ze kent de omgeving goed, maar heeft geen ervaring als skiloopster. Drie dagen lang hebben een hefschroefvlieg- tuig en reddingsploegen vergeefs naar haar gezocht, in een gebied van 20 vier kante mijl. Ze was eerst verdwaald en was later ook haar ski's kwijtgeraakt. De reddingsploeg vond haar voetsporen in de sneeaw, die naar een bergriviertje leidden, waar ze juist twee vissers ont moet had. Het tochtje had langer dan drie etmalen geduurd. SCHAATSENRIJDEN OUDE JA ARS VIERING TE HAMAR. Kokkie v. d. Eist won de 500 meter. Op Oudejaarsdag hebben de leden van de kernploeg van de KNSB onder leiding van Klaas Schenk een 500 meter op tr)d gereden. Kokkie van der Eist no teerde de beste tijd met 45.2 sec., gevolgd door Bertus van 't Oever met 46.4 sec Wim de Graaf met 46.8 en Kees Broek man met 46.9 sec. De lucht was bedekt, het kwik stond vijf streepjes beneden nul, het ijs was goed, maar niet snel. De andere rijders lieten de volgende tijden voor zich afdrukken: Paping 47.2 sec., Bant 47.3 sec., Bruin de Bruin 47.4 sec Wervers 48 sec., Van der Berg 49 sec., Doets 49 sec. en Bestebreurtje 49.4 sec. Na de 500 meter werd de 1500 meter onder handen genomen met tempomanen van 39.8 sec. er tussen door. De mogelijkheid is groot dat Gerard Maarse en Nico Olsthoorn in de loop van deze week op Fjetre zullen arrive ren ten oinde zich bij de kernploeg te voegen. De Oudejaarsavond is op prettige wijze gevierd. Do gedachten van de jon gens waren thuis. En een bescheiden wens hadden zij allemaal: wat meer post uit Holland tijdens hun verblijf in het hoge Noorden. ZWEMMEN JOAN HARRISON. Te Eastlonden (Zuid Afrikai werd in de Buffalorivier een wedstrijd over 380 yards gehouden, welke door Joan Har rison in de tijd van 12 min. 36.7 sec. werd gewonnen. Haar jongere zuster Glenda Harrison werd tweede in 13 min. 7.5 sec. Het vorig jaar won Joan Har rison deze wedstrijd in de recordtijd van 10 min. 27.5 sec. De deelneemsters had den dit keer echter de stevige wind. die golven op de rivier veroorzaakten, tegen. De wedstrijd over 1 mijl voor heren werd gewonnen door Cedric Savage (Nata) in de tijd van 23 m. 59.1 sec.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6