R IJ NS TREEK DUINSTREEK Bezoekt de GROTE FARCY-FAIR DE NIEUWSTE ATTRACTIES!!! Gemeenteraad Hillegom Nieuwe wegen om de woningnood krachtiger te gaan bestrijden SU 19il DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAÜINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN AMATEUR-INBREKERS AAN HET WERK. In de nacht van Dinsdag op Woensdag de eerste stormnacht van deze week, hebben ongenode gasten zioh via een W.C.-raampje toegang verschaft tot de kan/toren van de bouwmaterialen, en draineerbuizen- handel van de firma C. Goedhard en Zn., Hoorn 128 en van de Graanhan del en Veevoederfabriek van de fa. A. v. d. Vaart, gelegen naast eerstge noemd bedrijf. Het was hun klaarblijkelijk alleen om geld te doen, want, behalve een paar doosjes sigaretten en een doos je sigaren uit een bureaulade zijn geen voorwerpen van enige waarde aangeroerd. Hoewel zij, zowel bij de firma Goed hart als bij de fa. v. d. Vaart ge tracht hebben de brandkasten te for ceren, zijn zij in hun werk niet vol ledig geslaagd. Dit mislukken van de nachtelijke inbraak wijt de politie aan de klaarblijkelijke ondeskundig heid, waarmede men optrad. Met bij- tels en ander onvoldoend materiaal heeft men getracht de zware brand kasten open te breken. Er is meer schade aangericht door verbreking van kasten en schrijfbureaux. dan men aan geldswaarden heeft ont vreemd. Slechts een klein geldbe drag van enkele guldens viel in han- van de dieven. Hoewel de politie omtrent de iden titeit van de dieven nog in het duis ter tast, beschikt zij wel over enkele vingerafdrukken, welke haar de ze kerheid verschaffen dat de inbraak binnen niet al te langen tijd opgehel derd zal kunnen worden. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Toen de 69-jarige wielrijder, de heer H. Booij, van de Gouwsluise- weg, omstreeks 11.30 uur Donderdag morgen, de Gouwsluiseweg ter hoogte van de Prinsen laan overstak, zonder op ander verkeer te letten, werd hij door een hem achteropkomende per sonenauto zo ernstig aangereden, dat hy met een hersenschudding en een bovenbeenbreuk in het ziekenhuis De Wijk te Gouda moest worden op genomen. Dr. Gill uit Zwammerdam verleende de eerste hulp. Zowel de auto als het rijwiel werden zwaar beschadigd. Twee jubilarissen. In de ruineus uitziende oude machinekamer van de gemeentelijke water- en lichtbedrij- ven te Alphen aan den Rijn werden Donderdagmiddag twee zilveren ju bilarissen gehuldigd. Het waren de heren H. v. d. Linden, le klerk ten kantore en C. J. Kapteijn, stoker toen het bedrijf nog in functie was en thans terrein werker. Bij ontstentenis van weth. C. M. en echtgenote van huis gehaald, om door de directie te worden ontvan gen. De directeur, de heer J. van De venter, sprak de heer Tegelaar toe. Hij prees diens prestaties gedurende de afgelopen 25 jaren. De directeur overhandigde hem de gebruikelijke geschenken, het V.T.-eremetaal in zilver, alsm«ïe een gratificatie. Me vrouw Tegelaar ontving een bouquet bloemen. Vervolgens boden de heren P. Kui per, bedrijfsleider, H. O. van Os, di rectie-assistent, J. H. Witkamp, af delingschef, de jubilaris hun geluk wensen aan. Namens chefs, bazen en personeel der spinnerij en hekelarij, huldigde de heer W. Kooien, baas in de spinnerij, de heer Tegelaar. Hij deed zijn gelukwensen gepaard gaan met een porcelein theeservies. Nog andere geschenken werden aangebo den. NIEUWKOOP Geboren: Sijda dr van H. van den Bosch en A. de Jong; Jacoba Anna Maria dr v. J. L. J. de Jong en H. J. van der Zwet; Saskia Liesbeth Helmi dr van T. Koster en M. C. Fakkel; Cornelia Gerarda Maria dr van Th. J. van den Helder en J. M. H. Riet veld; Wilhelmus Gerardus zn van H. W. van der Peet en W. C. van der Meer; Adrianus Wilhelmus Maria zn van A. Balvert en J. H Vermeij; Adriana dr van D. Vermeij en A. E. van Galen. Overleden: A. C. Steenhuizen 93 jr. Gehuwd: J. Vermeij 27 jr en J. M. C. van der Zwet 27 jr; J. Th. Straat hof 25 jr te Haarlemmermeer en M. P. van Schie 25 jr. NIEUWVEEN Biljarten De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden om 't persoonlijk kampioenschap van de biljartver. DITO waren: Th. Noten boomG. J. van den Berg 20; H. A. LeliveldA. Straathof 20; G. KeijzerTh. Notenboom 20. NOORDEN Stormschade. De storm heeft in Noorden ook zijn tol geëist. Bij J. Wansinck is de kap van de hooiberg afgewaaid. Bij de Gebr. Van Veen is het dak van het schuurtje afgewaaid. Ook de gemeente is er niet zonder meer afgekomen. Van de huizen in het Vlietpark zijn namelijk pannen naar beneden gekomen. Hierbij komt nog de glasschade bij diverse tuin ders. OUDE-WETERIKG KERSTAVOND K.A.B. EN K.A.V. De Kerstviering van de K.AB. en K.A.V. mag weer een groot succes genoemd worden. De voorzitter open de de goed bezochte bijeenkomst met een hartelijk welkom, in het by-on- der aan het K.A.V.-bestuur van Lei- Deerenberg sprak weth. A. J. Dekker i rr.uiden en de populaire spreker van van onderwijs en sociale zaken de j deze avond, pater Engelbertus o.f.m. gelukwensen uit van het gemeente- J bestuur. Eigenlijk moet ook de ge-1 - - - meente gefeliciteerd worden met zul ke trouwe ambtenaren en werkers, zeide de heer Dekker, die grote waardering -aan de dag legde voor de trouw en toewijding waarmede de ju bilarissen hun taak volbrengen. Spr. overhandigde de jubilarissen een gra tificatie. De directeur van de bedrijven, de heer A. J. Heemskerk sprak een woord van gelukwens en bood de heer Kapteijn een kist sigaren en de I heer v. d. Linden een fruitmand aan. Vervolgens voerde het woord de I heer J. Koumans, de administrateur, die opmerkte, dat vandaag „tech niek" en „administratie" gezamen- j lijk jubileren. Beide taken zijn be- langrijk. Namens de personeelsvereniging sprak de heer B jleveld, die de eerste jubilaris een polshorloge en de twee- de een geschenk onder couvert aan bood. De heer P. Koren, sprekend namens de collega's besloot de rij van spre kers, met enkele herinneringen op te roepen uit het verleden. Aankoop woningen. I.v.m. de doortrekking in de toekomst van de Prins Bernhardlaan in de richting van Gouwsluis, stellen B. en W. voor aan te kopen de woningen Vis serstraat 41 en 43, waarvoor de eige naar de heer M. C. A. Tolk te Apel doorn totaal 7.000,vraagt, met beding, dat de gemeente de sloot dempt, welke achter de vyf overige woningen, eveneens eigendom van de heer Tolk, loopt en een afschei ding aanbrengt. De huurprijs van de woningen bedraagt 278,20 per wo ning per jaar. Nieuwe straat. Door het Pen sioenfonds van D. en Joh. Boot N V. werden woningen gebouwd tussen de Steekterweg en de oprit van de he£- brug, ten westen van de N.H.-kapel. De straat, waaraan deze woningen gebouwd worden, stellen B. en W. voor de naam te geven van „Gouwe straat". Na het zingen van „Nu zijt welle kome" werd door de heer A. van Vel- zen op verdienstelijke wijze het ge dicht „Advent" gedeclameerd. Hier* na was het woord aan pater Engel bertus, die in een gloedvol en boeiend betoog de betekenis van het eerste Kerstmis schetste. Na een dankwoord van de heer Van Veen en een gezamenlijk Kerst lied was het pauze. Tijdens deze pau ze vond de trekking plaats van de verloting die ten bate van de Kerst actie der K.A.V. was georganiseerd. De heer C. v. d. Tang werd de geluk kige bezitter van een Kerstgroep, welke door de K.A.B. werd verloot. Na nog diverse declamaties, die bij de aanwezigen zeer in de smaak vie len, werden tot slot van deze avond de pakketten van de K.A.V. uitge deeld. R0EL0FARENDSVEEN Te Utrecht slaagde de heer P. de Jong Hzn voor het examen in Vak- en Handelskennis van de Eerste Ne- derl. Slagersvakschool te Utrecht TER AAR Raadsagenda. Dinsdag 28 Dec. des namiddags te half drie komt de gemeenteraad bijeen. De volgende agendapunten komen o.a. in behan deling: Huur tuinbouwschool met woning. Het treffen van voorzienin gen aan de 18 woningwetwoningen te Aardam. Overname van enige percelen grond en/of wegsloot in verband met de verbetering van de Langeraarseweg. Vaststelling ge meentebegroting en begroting ge meentelijk grondbedrijf 1955. Vast stelling onderwijs vergoedingen. WOUBRUGGE Donderdagavond om 7 uur vond de ingebruikneming plaats van het ge heel gerestaureerde kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Hoogmade. Onder de genodigden zagen we o.m. het college van B. en W. van de ge meente Woubrugge, de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente van Woubrugge, afgevaardigden van om liggende 'kerkelijke gemeenten, de gemeente-secretaris, de voormalige predikant van Woubrugge, ds. G. W. K Hugenholtz, en vele anderen. De president-kerkvoogd, de heer J. Visser, opent deze dienst en geeft, na allen te hebben verwelkomd, een resumé van hetgeen aan de restau ratie vooraf ging en betuigt zijn dank aan allen, die hetzij in welke vorm ook, tot de restauratie hebben bijgedragen. Na deze woorden vond de overdracht van het kerkgebouw plaats aan de Kerkeraad. Ds. de Jong leidde daarna de dienst. Hierna was er gelegenheid voor de genodigden om het woord te voeren, waarvan gebruik gemaakt werd door burgemeester J. C. van Wageningen, ds. J. van Dijk van Woubrugge, ds. G. W. K. Hugenholtz en de heer D. Kwakernaak, namens de Kerkeraad van Hoogmade. van de R.K. V.V. „ALPHENSE BOYS" op 2e Kerstdag, Maandag 27 en Dinsdag 28 December a.s. in de ST. JOSEPHZAAL, PARADIJSLAAN, naast de R. K. KERK te ALPHEN AAN DEN RIJN. SENSATIE!! PRACHTIGE P..IJZEN SENSATIE!! GEOPEND: 2e Kerstdag Maandag 27 December Dinsdag 28 December 126 uur en 711 uur 36 uur en 711 uur 36 uur en 711 uur In de gemeenteraad van Hillegom werd behandeld een verzoek van het bestuur van de St. Joseph-jongens- school, voor uitbreiding van de school met twee lokalen, een onder wijzerskamer, een dokterskamer on een kamer voor het opbergen van leermiddelen. In de toelichting op dit voorstel wijzen B. en W. er op, dat bedoelde jongensschool thans 8 leslokalen heeft die volledig bezet zijn, terwijl een 9e klas is ondergebracht in een lokaal van de R.K. Lagere tuinbouwschool. De nieuwbouw in de omgeving van de school zal toename van leerlingen tengevolge hebben, ook de overige lokalen zijn een behoefte. Hot schoolbestuur kreeg bericht van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dat een urgentie- verklaring zal worden afgegeven, zo dra de bouwplannen zijn goedge keurd. De raad ging accoord met dit voorstel. Wij hebben in ons nummer van Vrijdag 18 December 1.1. reeds weer gegeven het voorstel van B. en W. tot aankoop van de pastorie van de St. Martinus-parochie. Zoals gemeld werd hiervoor een bedrag van 35.000,als koopsom voorgesteld, met de bepaling dat de geestelijkheid nog tot eind 1956 in de pastorie zou kunnen blijven wonen. De raad ging echter geheel accoord met het voorstel van' B. en W. Ook het voorstel tot aanleg van twee tennisbanen met de bouw van een kleedlokaal, waarmede een be drag van ƒ40.000,gemoeid zal zijn, werd aangenomen. De heer Van Lierop was wel geschrokken van het bedrag, maar het voorstel werd toch aangenomen. Ook Spierpijn en rheumatlsche pijnen wrijft U weg met (Advertentie) BOBEGRAVEN PASTOOR JANUS 70 JAAR. Woensdag vierde pastoor W. E. J. Janus zijn 70-ste verjaardag. De schoolkinderen verzorgden een aller aardigst programma in de grote zaal van hotel Van Rossum. Een jongens koortje zong leuke liedjes en alle klassen boden een geschenkje aan, dat vergezeld ging van een aardig gedicht. De opvoering van de „Ge laarsde Kat" was het hoogtepunt van het feest. LEIOERDORP Zilveren jubileum. Donderdag herdacht de heer G. Tegelaar, on- aerbaas in de afdeling Hekelarij der N.V. Verenigde Touwfabrieken te Woensdag Leiderdorp, zijn 25-jarig dienstjubi- gende. leum. Des morgens werden jubilaris 9273 Advertenrif 1 HAARLEMMERMEER Geboren: Anna Maria dr van J. H. Hoff en E. Bloemen; Margaretha di van W. Kamerman en G. Lammers; Joannes Jacobus Maria zn van B H. Broxterman en A. J. Tebbens; Petrus Engelbertus Maria zn van N. A. Ves- ter en W. J. van der Burg; Maria Ja coba dr van A. van Beinum en M. Gehrels; Maria Margaretha Johanna dr van L. H. van der Peet en A. E. M. G. Dijkzeul; Johannes Hendrikus Ma ria zn van L. P. van der Lans en E. C. Aartman; Martien Howard Brian zn van N. Stolp en E. E. Pethiek; Christiaan zn van D. Blees en S. P. v. Apeldoorn. Ondertrouwd: A. Zonderwijk 25 jr en T. M. de Wreede 23 jr. Gehuwd: N. Celie en A. C. M. Uitermark; A. G. van Arkel en J. H. Stoeltie. Overleden: J. Mens 70 jr e. v. A. A. de Rijk; J. Trouwen 75 jr w. v. T. M. van Ooijen. KATWIJK Einde zandvervoer. Het vervoer van zand door de persleidingen naar de Cantineweg en „De Koestal" is thans beëindigd en de buizen, waar door zand en water naar genoemde OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van Gemeentewer ken maakt hekend, dat, in verband met de a.s. feestdagen, op Zaterdag een huis in de Burgerdijkstraat. Dit 25 December en Zaterdag 1 Januari; huis werd zeer ernstig vernield waar landerijen geperst werd, kunnen weer worden opgeruimd. Hiermede is ook het gevaar voor dijkbreuk en het onderlopen van bollenvelden ge weken hetgeen voor de betrokkenen een geruststelling geeft. Geboren: Jacob z. van C. van der Bent en K. Haasnoot; Jacob W. z. van W. de Boer en K. Schaap; Willem z. van G. Nijgh en D. G. Vlie land. Ondertrouwd: H. Messemaker en J Roest; J. van den Oever en J. Jonker; P. van Ommen en P. van der Haak; C. A. Grimbergen en J. C. A. A. van den Berg; H. C. Grim bergen en H. A. Elfrink; C. Haasnoot en N. van Duyvenbode; C. van der Plas en J. van der Bent; W. Haas noot en E. van Duyn; C. Jonker en A de Wit; J. Guyt en A. Ouwehand; J van Rijn en A. van der Plas; L. C van Duyn en A. van den Oever; J R. Stet en A. C. vau der Valk. Getrouwd: W. van der Bent en A. Fnserup; C. van der Niet en W. A. Rovers; Jac. Korpelshoek en L. Berk man J. D. Noort en M. Koppe; A. van der Plas en J. van der Bent. Overleden: K. M. Visser 69 j., echt- gen. van A. de Vries. KATWIJK AAN ZEE STORMSCHADE. Van een gebouw aan de Wilhelmi- nastraat is door de storm het dak af geslagen. Het dak kwam terecht geen huisvuil zal worden opgehaald. Men wordt verzocht het huisvuil te bewaren en af te geven op respec tievelijk Woensdag 29 December en Januari daaraanvol- (Ingez. med.) door de gemeentelijke autoriteiten 't noodzakelijk achtte, dat het gezin, bestaande uit 8 personen, het huis verliet. Dit gezin is hierna tijdelijk ondergebracht in een pand Zeeweg 43 Van schipper Jonker is een scheep je dat in de Buitenwatering gemeerd lag, door de hevige storm gezonken. Een schadepost voor de heer J. DODELIJKE VAL. Schilder Hoek ging zekerheidshalve des avonds -naar het werk om te zien of alle nog in orde was. Vermoedelijk is hij door de storm in een kelder ge vallen. Toen hij wat erg lang weg bleef, ging men op onderzoek uit en vond, men hem dood in de kelder. LEIDSSKENDAM Geboren: Gijsbertus J. M. z. van P. /B. Onderwater en A. M. P. de Jong; Arnoldus A. z. van A. J. A. van Rijn en H. W. van Swieten; Theodo rus C. M. z. van Th. J. Gahrmann er C A. M. van Loenen; Johannes C. M. z. - van C. G. M. van Santen en A. M. Th. Lexmond; Rudolf R. z. van H. Huisman en A. J. van den Bosch; Jacoba W. M. d. van N. C. Bolleboom en C. M. Zoetendaal. Ondertrouwd; Antoine E. L. Ki- derlen te Den Haag, en Magdalena R. A. Vermeulen; Cornells H. van Swieten en Jeanne G. Kouwenhoven. Getrouwd: Carel J. Hermeling te Den Haag, en Catharina J. M. Koel man; Antonius P. Wintermans te Voorburg, en Cornelia A. van der Helm; Johan G. Wiegand en Sofie Hart; Johannes L. van Velsen te Zoeterwoude, en Helena M. de Groot (wed. v. d. Salm); Theodorus C. J. Kroon en M. Buitenom; Leonardus H E. Hendriks en Johanna Th. Hij dra. LISSE JA ARVERGADERING BLOEMBOLLENVEILING H.B.G. Omzet boekjaar 1953-1954 bedroeg ruim IZ14 millioen. Onder voorzitterschap van de heer D. van Egmond hield de Coönera- tieve Bloembollenveilingver. H.B.G. (gui.) te Lisse haar jaarvergadering in de veilingzaal. Directeur v. Egmond gaf in zijn openingswoord een kort overzicht van het afgelopen jaar, waaraan we ontlenen, dat de oogst van de hoofd producten over het algemeen goed was. De oogst van het vierde artikel, de gladiool, was niet best, zodat vele kwekers zelfs niet hebben kunnen profiteren van de ongekend hoge prijzen, wegens gemis aan opbrengst. De exporteurs, aldus spr. hebben over het algemeen een niet gemak kelijk jaar achter de rug. Dat des ondanks de November-betalingen zelfs zeer vlot verlopen zijn is een feit, dat ook wel eens vermeld mag worden. Met dankbaarheid mag geconsta teerd worden, dat de omzet van de H.B.G. weer zeer belangrijk gestegen was en over het boekjaar 1953-1954 bedroeg de omzet ruim 12.500.000,— hetgeen een verhoging betekent van ruim 30 Wederom kan daarom een tegoed- schrijving plaats vinden op de leden rekening. De vergadering nam met instem ming kennis van deze mededelingen, waaruit blijkt, dat de veiling H.B.G. een belangrijke en voorname plaats in het veilingwezen en in het bloem bollenvak inneemt, dank zij het thans prachtig geoutilleerde bedrijf en het goed geschoolde personeel. De .procuratiehouder, de heer Mon tagne, gaf hierna een overzicht van het financiële gedeelte, waaruit bleek dat de omzet via het In- en Verkoop bureau wederom flink gestegen is. T.B.C.-doorlichting. Het plaatse lijk comité tot opsporing van tuber culose herinnert ér nog eens aan, dat voor het huisbezoek ter voorberei ding van het bevolkingsonderzoek op GEMEENTERAAD NOORDWIJK Gisteravond kwam fte raad van Noordwyk bijeen onder voorzitter schap van burgemeester v. Berckel. Bij de inkomen stukken was een schrijven van de heer M. J. Smit, welke een aanbieding deed voor het beheer van de vuilnisbelt en hier voor 750.per jaar wilde toebe- talen. In verband met dit schrijven werd punt 7 opdracht voor aanne rning van de verzorging en het be heer van de vuilnisbelt, van de agenda afgevoerd, om deze materie nog eens nader te bezien. Tot ge meentegeneesheer voor 1055 werd benoemd dr Kruijt. Herbenoemd werden W. S. v. d. Meer als commis saris van de Noordwijkse Spaarbank, W. Baalberg als gasthuismeester, D. Berkhey als weeshuismeester. In de commissie van toezicht op schoolverzuim werden benoemd mej. A. A. v. d. Schalk en de heren H. G. de Boer, G. Marijt, J. K. de Vries, E. L. de Witt, voor de tijd van 3 jaar. Voor de adviescommissie vordering woonruimte werden gekozen mevr. v. d. Weijden-de Groot, A. A. Mes- ker, S. Miedema, H. A. J. Rooijers en E. L. de Witt. In de commissie vna toezicht op het Lager Onderwijs werden be noemd mevr. E. C v. Nes-Heins, J. de Roock en G. H. Ykel. Door weeshuismeesters was het voorstel ingediend om aan halfwezen en wezen, voor zover zy althans voor wezenrente in aanmerking ko men, evenals in 1954, ook voor 1955 en 1956 een uitkering te verstrek ken van 120.resp. 225.per kind per jaar. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Reinigingsrechten. Nu de vuilnisophaaldienst per 1 Jan. a.s. een gemeentelijke instelling zal worden, hadden B. en W. een concept verordening hiervoor sa mengesteld, waarvan wij de z.g.n. reinigingsrechten reeds eerder pu bliceerden. Deze rechten zijn vast gesteld op de basis kosten van deze dienst, welke worden geraamd op 38000.per jaar, voor 80% dekken. De afvalstoffen uit de be drijven zullen zich mogelijk niet lenen voor berging in de beschik baar gestelde emmers, deze afval stoffen mogen, voor zover het be perkte hoeveelheden betraft, door of vanwege de belanghebbende zelf worden afgevoerd naar de stort plaats, gelegen aan de Losplaatsweg. Dit vervoer mag evenweL uitsluitend geschieden met een handkar of klei ner voertuig, waarvoor geen rech ten zijn verschuldigd. Indien het vervoer in verband met de hoeveel heid der afvalstoffen moet plaats vinden met een groter voertuig, mag de storting slechts geschieden op de gemeentelijke vuilnisbelt aan de Buurtweg zal men 1.per 1 M3 of gedeelte daarvan moeten be talen. Voor het op verzoek ophalen van afvalstoffen per keer voor ode eer ste M3 5.voor elke M3 of ge deelte daarvan 2.50. In verband met deze verordening, bracht de heer Riemsdijk nogmaals zijn mening naar voren om de verplichte emmers door de betrokkenen te laten beta len, hetzij in eens of in termijnen, dit ter vereenvoudiging van de ad ministratie. B. en W. menen, dat het ingeno men standpunt, dat de emmers eigendom van de gemeente blijven en aan de ingezetenen in bruikleen worden afgestaan, moet worden ge handhaafd. In deze geest werd de verordening z.h.s. aangenomen. Woningbouw. Door B. en W. was een lijvig rap port samengesteld voor de bevorde ring van particuliere woningbouw, dat hier op neer komt, dat particu lieren woningen kunnen bouw met T.B.C. minstens 150 vrijwilligers no dig zijn. Het aantal aanmeldingen is tot dusver echter nog beneden de verwachtingen gebleven. Pluimvee- en Konijnententoonstel ling. De kwaliteit van de ingezon den dieren op de pluimveetentoonstel ling te Lisse is zeer goed. In verge lijking ryet vorige tentoonstellingen was het aantal dieren belangrijk kleiner, ofschoon hun aantal toch nog bijna 400 bedroeg. De keurmeesters hebben geen ge makkelijke taak gehad, want het in gezonden materiaal was over het al gemeen van zeer goede kwaliteit Uit eindelijk hebben zij de hoofdprijzen toegekend aan: Grote hoenders: Neuteboom te Lei den, wisselbeker. Krielhoenders: E. Luijk, Lisse, wisselbeker, hoogst aantal punten en mooiste collecte in kleur en ras. Afd. konijnen: grote rassen, hier voor werd geen hoofdprijs toegekend. Middenrassen: W. Rhode, te Voor hout, wisselbeker. Kleine rassen: Joh. Broekhuis te Leiden, wisselbeker. Weners: A. Eijkelenboom, te Sas- senheim, wisselbeker. Langharige- en dwergrassen: hier voor werd geen hoofdprijs toege kend. Geboren: Johannes Petrus z. v. A. M. Koomen en P. M. v. d. Berg; Nikolaas Adrianus z. v. N. Geerlings en M. Tn. de Groot. Ondertrouwd: Gerardus Jacobus Loos 35 j. te Alkemade en Emerentia Cornelia Kortekaas 34 j. Getrouwd: P. Timmers te Voorhout en D. v. rd. Oever. J. W. v. d. Zwet tf- Sassenheim en J. G. M. Baltus. Overleden: Antje Roelofse 70 jaar, echtgen. v. Chr. v. d. Weerd; Maria Balkenende 65 j. wed. van J. de Vreede. een hypotecalre lening van 85% van de Stichtingskosten van ten hoogste 13000.onder garantie van de gemeente. Na een zeer breed voerige discussie werd dit voorstel, waarvoor zich reeds een 20-tal ge gadigden hadden opgegeven aange nomen. Aansluitend op dit voorstel, stelde de heer Riemsdijk voor, de moge lijkheid onder de ogen te zien, dat bewoners van gemeentelijke woning wet-woningen, deze door een te treffen regeling in eigendom kunnen krijgen. Weth. van Leeuwen deelde mede, dat dergelijke aanvragen nimmer zijn ingekomen. Indien een derge lijke aanvrage worden gesteld, zijn B. en W. gaarne bereid, hierin me de te werken. Het woningbouwplan 19541956 ontlokte een discussie van ruim 1 uur. In de jaren 1954 en 1955 mo gen worden gebouwd 88 woningen, waarvan 24 in 1954 zijn gebouwd, 2 woningen zullen in 1955 verrijzen in het Langeveld, zodat in 1955 ge bouwd kunnen worden 62 woningen. B. en W. zijn van opvatting, dat de ze woningen grotendeels in Noord wij k-binnen moeten komen, omdat in 1954 uitsluitend te N:ordwijk/zee is gebouwd en stellen voor in 1955 te bouwen 44 kleine woningen en 10 bejaardenwoningen in Noordwijk Binnen en te Noordwij k/zee 11 du plex woningen; in 1956 te Noordwijk zee 33 middenstandswoningen en 5 grote woningen. In overeenstemming met de com missie van openbare werken, stel den B. en W. voor in Noordwijk- binnen aan de Weteringkade en Eg- n.onderstraat en te Noord wij k/zee op het v.m. Golfterrein, met gebruik making van de premie en bijdrage regeling 1953 in totaal 103 wonin gen te bouwen en daarvoor een cre- diet beschikbaar te stellen van 1.230.386.83. De heer Alkemade stelde in ver band met de aangenomen regeling voor de particuliere bouw, welke als deze tot stand komt, wel hoofdzake lijk te Noord wij k-Zee zal plaatsvin den, de verdeling voor 1956 nog aan te houden. B. en W. adviseerden, om Vet plan in zijn geheel aan te nemen. Valt de particuliere bouw te Noord wij k-Zee mee, dan heeft de raad al tijd nog het recht, de verdeling voor 1956 te herzien. De heer Sedelaar kon met het voorgestelde plan volkomen instemmen. Het instellen van een commissie van advies over de wo ningverdeling vond de kath. raads fractie niet nuttig. Uit de besprekingen die volgden, kwam duidelyk naar voren, dat Je meerderheid van de raad achter het advies van B. en W. stond, zodat er geen commissie van advies voor de woningverdeling zal komen. Rest agenda. Het restant van de agendapunten, waren slechts hamerstukken. Door de voorzitter werd nog mededeling ge daan, dat de burgemeester van Men ton, vorige week een onofficieel be zoek had gebracht aan Noordwijk, waarbij hij de toezegging heeft ge daan, dat hij met een delegatie in 't komende seizoen een officieel bezoek aan de badplaats zal brengen. De heer Sedelaar juichtte dit contact ten zeerste toe en bracht lof aan de bur gemeester voor dit door hem geno men initiatief. In de rondvraag bracht de heer Rippe met enkele woorden de Zee bad-kwestie naar voren,waarop de voorzitter mededeelde, dat deze kwestie eerst in besloten zitting zal worden besproken. BE KWAKEL Geboren: Johannes Gerardus Maria zn van N. C. van Vliet en M. H. P. Piël; Maria Agatha Euphemia dr van J. C. Bakker en G. A. Winter; Wil- helmina Josephina dr van N. A. L. Elderhorst en T. M. A. v. Dijk; Theo dorus Maria zn vqn T. Groot en D. M. Bakker; Wilhelmina Jacoba Maria dr van A. Hogerwerf en M. M. *Vork; Johanna Gerarda Maria dr van G. J. van Trigt en J. Spring in 't Veld. Ondertrouwd: J. J. Paans en G. Kruijt; C. F. van Zwieten en A. M. v. Dort; C. A. J. Verhaar en J. P. Schul- SASSENHEIM Geboren: Maria Huberta Hendrika dr van W. van der Lans en H. C. Duijndam; Wilhelmus Andreas Maria zn van A. N. Slijkerman en C. van Gerven; Pieternella dr v. A. Knetsch en G Moerkerken. Ondertrouwd G. W. van Leeuwen 29 jr en H. A. Segers 35 jr; A. van der Nagel 26 jr te Hilversum en C. P. Vis 26 jr; J. A. Maas 47 jr en R. M. K. Streef 49 jr te 's Gravenhage; A. Heijns 25 jr en A. Molijn 32 jr; T. J. van der Vliet 23 jr en J. van Digge len 24 jr. Overleden: P. H. M. Tibboel 54 jr VOORSCHOTEN Schoorsteenbrand.Gistermorgen werd om half acht de brandweer ge alarmeerd vnor een schoorsteenbrand op de Leidseweg 347. In verband met de bulderende storm was groot alarm gegeven, maar de brandweer had de brand gelukkig snel geblust en kon erger voorkomen. Om half negen was het gevaar geweken en kon worden ingerukt. Geboren: Bernard Cornelis zn van B. Focke en H. M. van Houwelingen; Waltherus Phi lippus zn van H. P. W. Hasselo en A de Visser; Robert Geert zn van G. P. Sluiter en K. Smits; Charles Antoine Hélène Marie zn v. J. W. Kersten en A. W. A. Kemps. Geboren te Leiden: Ar^rms zn van A. Singerling en I van id. Gehuwd: F. W. 't Hoe'! te Gronin gen en E. Lekkerkerker.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2