Blauw Zwart kwam met één punt uit Zandvoort terug ASC dwong Teylingen een gelijk spel af in de tweede helft: 22 RKAVV had het niet gemakkelijk tegen Westerkwartier, doch won met 32 Afpken won van The Rising Hope: 21 Eenzijdige wedstrijd werd gespeeïd tussen VVSB en DOSR: 7-1 Wolverhampton Wanderers' eerste nederlaag na negen wedstrijden MAANDAG 6 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Met een gelijk spel, dat pas in de laatste minuten bereikt werd, beeft Blauw Zwart zich gisteren in Zand voort tegen het stevige Meeuwen elftal tevreden moeten stellen. De Wassenaarders mogen zelfs tevreden zijn met deze uitslag, want een klei ne zege voor de gastheren, die veel beter samenspeelden, was niet eens onverdiend geweest. Na wat wederzijds verkennen trok Blauw Zwart het eerst ten aanval. Maar Zandvoortmeeuwen namen het initiatief over en al spoedig bleek, dat de achterhoede der bezoekers het moeilijk zou krijgen tegen de goed combinerende aanvalslinie van de te genstanders. Vooral de vleugelspe lers waren zeer snel. Reeds na 10 mi nuten leidde zo'n snelle aanval van de linkervleugel tot resultaat: de Zandvoortse linksbinnen, die een ogenblik niet bewaakt werd, snelde op het doel af en scoorde (10). Blauw Zwart antwoordde met enke le goede tegenaanvallen, die echter •lechts 2 hoekschoppen opleverden. Na 20 minuten spelen werd de stand gelijk. Een van de backs van de thuis club maaide over de bal heen, Arie Riem speelde zich vrij en doelpuntte onhoudbaar (11). Nauwelijks 2 mi nuten later herhaalde zich iets der gelijks, nu voor het Blauw Zwart - doel: Leo Ruygrok miste en de Zand voortse rechtsbinnen wist, over de te ver uitgelopen doelman Dick van Roodenhurg verloor met 12 Surprise van THB Een teleurstellende wedstrijd voor de thuisclub. In de eerste helft, met wind mee, is Roodonburg overwe gend sterker, maar gebrek aan schot- vaardigheid en slechte afwerking deed vele kansen verloren gaan. Doordat de THB-doelman in prima vorm was en v. Rooyen en Ouwer- kerk weinig geluk hadden met hun schoten kon Ouwerkerk eerst na 25 min. raak schieten (10). Ondanks de thuisclub fel in de aanval bleef onderging de stand geen verande ring. Na rust waren de rollen geheel om gekeerd. Door groter enthousiasme verkreeg THB een veldm eerderheid en reeds na 10 min. werd de stand gelijk (11). Met een kans op de overwinning kwamen de gasten nog feller opzetten en kon Roodenburg zijn gewone spel niet ontplooien. Na 25 min. zoogde de THB-midvoor voor 12 en nadien trokken de gasten zich in de verdediging terug. On danks moedige pogingen bleef de stand onveranderd, zodat de thuisclub een onverwachte nederlaag te slikken kreeg. Lugdunum boekte dubbele cijfers Tegen onvolledig HPSV Een HPSV, dat slechts met 10 man verscheen en een uitslag, die geen twijfel overlaat. Reeds dadelijk bleek, dat de gasten practisch niets hadden te vertellen, want steeds was en bleef de thuisclub im de aanval. Met doelpunten van Filippo (lx), Verhoe ven (3x), Quiste en Mizee had Lug dunum bij rust reed». een 60 voor sprong. Ook in de tweede helft bleef groen-wit sterker en nadat Verhoe- hoeven de stand tot 70 had opge voerd, slaagde HPSV er zowaar in nog een tegenpuntje té maken (71). Bekkering (2x) en Verhoeven brach ten de eindstand op 101. Het was een spel van kat en muis, met Lug dunum de grote kater. Leeuwen heen te scoren (21). Zo kwam de rust. In de tweede helft begon Blauw Zwart met aanvallen, die nu wat be ter werden opgezet dan in de eerste drie kwartier. De Zandvoortse doel man redde op fraaie wijze, toen Klaas van Leeuwen een kogel loste en even later kreeg keeper Dick van Leeu wen gelegenheid zijn kwaliteiten te demonstreren. Langzamerhand kwa men de Meeuwen weer feller opzet ten. Bij een van deze aanvallen, in de 34ste minuut speelde Leo Ruygrok de bal met de hand. De scheidsrechter kende de gastheren een strafschop toe, die echter door Dick van Leeu wen uit de hoek gestompt werd. In de laatste phase van de wed strijd kwam Blauw Zwart nog even iets in de meerderheid 3 minuten voor het einde toen Leo Dekleermae- ker van de reohtsbuitenplaats een ho ge voorzet plaatste, was Vrouwe For- tuna de Wassenaarders welgezind. Want een windstoot veranderde de bal van richting en over de onthut ste doelman heen verdween het leer in het net (22). VEP—ALPHIA 0—2. Veel succes bracht deze wedstrijd niet voor de thuisclub, want het moest genoegen nemen met een 20 nederlaag en, het is er met deze uit slag nog betrekkelijk goed afgeko men. Als we de kansen nagaan, welke de oranje-witte-voorhoede on benut liet, dan zou het normaal zijn geweest als de einduitslag reeds bij de rust was verkregen. Ook daarna sprong de Alphia-voorhoede wat non chalant om met haar scoringskansen, doch plots waren er slechts twee mi nuten voor nodig om haar een O—2 voorsprong te verschaffen. Reeds vanaf de aftrap namen de gasten een licht overwicht en mede door betere techniek bleef dit onveranderd. Wel kwamen de gastheren ook tot aan vallen, maar Uithol en Naber en vooral ook v. Laar, wisten deze vroegtijdig tot staan te brengen. S. Bouthoorn wist zich een fraaie kans te scheppen, maar op onverklaarbare wijze faalde hij. Een magnifiek schot van Klaverstein ging even voor rust juist naast. Na de hervatting eerst een aanval lend VEP, maar na een kwartier wist Bouthoorn een foutje van de overi gens uitstekende Woerdense doelman af te straffen (01). Bij een volgen de aanval wist Klaverstein een prach tige pass op te pikken en met een keihard schot passeerde hij de Woer- De in het zwart gestoken Leide- heimers beslist beter, hetgeen de naars, met een invaller voor Van stand 12 goed weer gaf. Na de rust Nierop, die echter verdienstelijk echter hadden de ASC-ers doorgaans werd vervangen door Van Duuren,het heft in handen, zodat uiteindelijk hebben hun aanhang een aangena me (Sinterklaas) verrassing bezorgd, door het hoger geplaatste Teylingen een punt afhandig te maken. In de eerste helft zag het daar niet naar uit, want toen speelden de Sassen dense doelman, maar de lat bracht redding. De terugspringende bal werd echter door rechtsbuiten De Hertog ingeschoten en zo leidde Alphia binnen 2 minuten met 02. In dezelfde minuut wist v. Egmond nogmaals met een listige kopbal te scoren, maar op advies van de VEP- grensrechter werd dit doelpunt ge annuleerd. De VEP-voorhoede kon nu wat meer aanvallen, maar gevaar leverde dit weinig op, deels door van te grote afstand te schieten en mede door het falen van het binnentrio Met deze overwinning (de vierde in successie) is Alphia weer tot een ern stige medegegadigde voor de boven ste plaats geworden. Na 10 en 12 kwam toch de zege Na een voor RKAW zware wed strijd tegen de nieuwe 3e klasser Westlandia zijn de Leidschendam- mers er tenslotte toch nog in gelsaagd een puntenmeerderheid te behalen. Gemakkelijk is het niet gegaan, want de groenwitten hebben door hun vlug openspel steeds gevaarlijke aanval len kunnen doen. Nadat RKAVV de toss gewonnen had deed de thuis club al dadelijk scherpe aanvallen waardoor het gastendoel viermaal met uiterste inspanning van keeper Verbeek schoon gehouden kon wor den. De druk van RKAVV was echter te groot, zodat een door v. d. Sman toegespeelde bal door Henk van Oos ten langs de verdediging van groen wit in het net gewerkt werd en zo was na 10 minuten de stand 10. RKAW bleef daarna stevig door spelen en kreeg 4 hoekschoppen te nemen, welke geen resultaat oplever den. Toen Westlandia zich daarna be ter begon thuis te gevoelen kreeg de keeper van RKAW het ook zwaar te verantwoorden. Na een hoekschop bij de gasten kwam Westlandia sterk op zetten en juist op het moment, dat de scheidsrechter voor buitenspel floot, ging de bal in het net. West landia was het er wel niet mee eens, maar na enig gepraat legde het zich toch bij de beslissing van de scheids rechter neer. Van beide kanten wor den nu goede kansen opgebouwd, maar de rood-witten werken niet goed af en hun schoten gaan steeds naast. Westlandia bleef nu flink ach ter de bal aanzitten en tegen het ein de van het eerste deel richtte rechts buiten Gardien een kogel op de kee per, die de bal niet voldoende weg werkte. Hierdoor kreeg van Zeijl een prachtkans en kwam de gelijkmaker. (1—1). Na de thee gaat RKAW meer open spelen waardoor het groen-witte doel heel wat keren in gevaar kwam. Ook de 4 corners gaven geen succes voor RKAW. De bal belandde wel een keer in het net, maar ook nu was het buitenspel. De gasten komen nu aan bod en door zeer vlug reageren i^ia- ken zij het de Leidschendammers heel moeilijk totdat ten slotte Gar dien inschiet en Westlandia de leiding heeft (1—2). Nu blijven de gasten stevig door spelen. Hun verdediging laat niets passeren. Vooral de backs waren goed op dreef. RKAVV bleef nu ge- Alphen had voor de ontmoeting te gen The Rising Hope opnieuw een be roep gedaan op een der „oudjes", na melijk door M. Tuinenburg, de vroe gere linksbuiten, op de middenvoor- plaats op te stellen. Daar het boven dien niet de beschikking had over doelman Britsemmer stond J. v. d. Leij onder de lat, waardoor de op stelling wel een beetje vreemd aan deed. In de eerste helft toen Alphen de sterke wind tegen had, waren de Rot terdammers het meest aan het woord en mocht men zich in het Alphen- kamp gelukkig prijzen, dat schieten nu niet bepaald de sterkste zijde van de voorhoede der gasten was. Zo kon het gebeuren, dat v. d. Leij slechts eenmaal naar het net behoefde, name lijk in de twintigste minuut door de rechtsbinnen, die de pas van de rechtsbuiten goed begreep (01). Goede uitvallen van Alphen leverden geen ander resultaat op, dan dat R. Tuinenburg bij een dezer de bal naast kopte. In de tweede helft bleken de rollen omgekeerd en zagen wij voortdurend een aanvallend Alphen tegen een zich sterk verdedigend The Rising Hope. Al vrij spoedig kreeg de Rotterdam se doelman voor de eerste maal het nakijken door R. Tuinenburg toen deze een door Landkaar opgezette aanval goed wist af te werken (11). Even later kopte Landkaar zelf juist over de lat, maar R. Tuinenburg deed het beter, door vanaf de rechtsbuiten plaats snel naar binnenkomend zijn sprint met een keihard schot te be sluiten dat doel trof (21). Alphen bleek nu veel sterker en toen M. Tui nenburg tot driemaal achtereen de bal inschoot was het meer geluk dan wijsheid, dat hierdoor geen doelpunt ontstond. Bij het laatste fluitsignaal had Alphen een volkomen verdiende zege behaald op een sterk tegenval lend elftal. PUBLIEK BEMOEIDE ZICH ER MEE De vierde klasse wedstrijd afd. D district Zuid I tussen Vlijmense Boys en Haarsteeg had geheel het karak ter van een derby. Fel werd om de zege gestreden en de 7000 toeschou wers stonden onder hoogspanning, daar tot een kwartier voor het einde de stand nog 11 was. Op dat ogenblik loste een speler van de Boys een schot op het Haar- steegse doel, doch een der achterspe lers van Haarsteeg trapte de bal nog juist voor de lijn weg. Vlijmense sup porters beweerden luidruchtig, dat de bal had „gezeten". Het Haarsteegse publiek was het daar evenwel niet mee eens en toen scheidsrechter Koe- voets uit Breda zich tot een der grensrechters wendde om advies stormden tal van toeschouwers het veld op en gebruikten soms door slaande argumenten om te bewijzen, dat de bal wel of niet had gezeten. Een speler moest zich verweren te gen een beschonken kerel, die hem te lijf wilde. En de dienstdoende po litieagenten stonden machteloos te- genov.er een massa, die luidruchtig bleef debatteren over die terugge- schopte bal. De spelers van beide partijen, die het best met elkaar had- den kunnen vinden, en de scheids rechter, trokken zich tactisch terug. Toen het publiek na enige minuten het speelterrein nog niet had vrij ge geven, retireerden scheidsrechter en spelers definitief. ruime tijd onder de maat, maar te gen het einde toen het wat hard te gen hard begon te worden, kwam RK AVV er weer beter in. Na drie minu ten volgde nu een doelpunt van v. d. Sman en in de laatste minuut kon Piet Hakkaart, na eerst nog een hoek schop genomen te hebben het laatste en tevens het winnende doelpunt sco ren (32). Westlandia heeft haar huid zeer goed verdedigd, maar toch de beide punten moeten afstaan. DE BELANGEN VAN HET AMATEUR-VOETBAL. Mr. E. W. Fiellietaz Goedhart is toegetreden tot het comity tot bevor dering van de belangen van het ama teurvoetbal, waarvan ir. E. M. Neuer- burg voorzitter is en de heer H. Erbe te Amsterdam secretaris. Het comité heeft thans een oproep gericht tot alle verenigingen, afdelingen en le den van de K.N.V.B., om steun te ver lenen als „vriend" van het amateur voetbal en hiervan mededeling te doen aan het secretariaat van het comité. In de oproep wordt gezegd, dat sedert de invoering van betaald voetbal, weinig aandacht is besteed aan de positie van het amateurvoet bal in Nederland. De belangen van dit amateurvoetbal, hetwelk toch door de overgrote meerderheid der* leden van de K.N.V.B. wordt gespeeld, trekken door de moeilijkheden om het betaalde voetbal te regelen,' niet steeds zoveel aandacht als wenselijk is. Het is de bedoeling, dat het co mité tot bevordering van de belan- sultaat op. LISSE—WARMUNDA 0—0. Op een zwaar veld heeft Lisse weinig aantrekkelijke wedstrijd een kostbaar punt weten te veroveren op een over het algemeen iets beter spe lend Warmunda. Vooral voor de rust werd er steeds op de Lisse-helft gespeeld, de ach terhoede van de oranje-zwarten kreeg het hard te verantwoorden. In deze periode bleek de Lisse-verdedi- ging volkomen voor haar taak bere kend, al moet direct hieraan toege voegd worden, dat het aanvals- quintet van de bezoekers niet bijzonder gevaarlijk was. Op won derlijke wijze ontkwam het Lissedoel aan een doorboring, maar door een gelukkige manoeuvre van doelman Baak werd een doelpunt voorkomen. Eerst vlak voor de rust kreeg Lisse de eerste mooie kans toen v. d. Zwet een mooi schot loste, dat evenwel op fraaie wijze door doelman Witteman werd gekeerd. In de tweede helft toen Lisse het voordeel van de wind had, volgden al direct enige gevaarlijke aanval len van Warmunda, maar Baak in het Lisse-doel weerde zich geducht. Ook de Lisse-aanval liet zich niet on betuigd, maar gevaarlijke aanvallen waren slechts sporadisch, daar mid- half Zwaan het spel volkomen be heerste. Het laatste kwartier werd de strijd spannende, P. Wassenaar probeerde het met een ver schot, dat de res.- doelman die na 20 minuten in de tweede helft doelman Witteman had vervangen op fraaie wijze ten koSte van een corner wist te redden. Ook midvoor v. d. Zwet kreeg vlak voor het einde nog een goede kans, maar ook zijn schot leverde geen re- het gelijke spel beide partijen kon bevredigen. Na een twintigtal minu ten gaf Zwaan met een mooi boog schot misschien in buitenspelpo sitie zijn ploeg de leiding. Een so loren van De Goey, besloten met een goed schot, waar Gules tever geefs naar dook, bracht de partijen echter weer op gelijke voet. Uit een voorzet van linksbuiten Van Kam pen doelpuntte vervolgens de nog al tijd gevaarlijke Van Elk met een fraaie kopbal, doch de scheidsrech ter, die niet altyd even correct floot, had afgefloten. Na een half uur verkleeg Teylin gen toch zijn verdiende voorsprong, toen linksbuiten Van Kampen uit stekend voorzette en de toestormen de center voor Zoet prachtig langs de verraste Spoor kopte. Nadien kwam de ASC-defensie er steeds beter in en vooral de jeugdige Teegelaar werkte onvermoeid om Sassenheim- se doelpunten te voorkomen en waarin hij slaagde. Minder goed vlot te het in de Leidse aanval, waarin middenvoor Spiering zijn medespe lers op fraaie passes tracteerde, die evenwel niet bekroond werden met goede schoten. Na een aanvankelijk gelijk op gaande strijd in de tweede helft werd ASC sterker; doch jammer voor de thuisclub miste Spiering een se rieuze kans, wat linksbuiten Van Daalen hem even later nadeed. De Leidenaar voelden nu echter, dat er winst in de strijd zat en gedurende lange tijd moest de Teylingen-defe- sie, waarin Hooymans op de spil- plaats en Gielen in het doel prima werk leverden, alle zeilen bijzetten. Een hard schot van Spiering vloog rakelings over; even later was het wederom Gielen, die redding .bracht. Zeer sportief deed het in deze pe riode aan, dat op een gegeven mo ment, deze speler de scheidsrechter op een fout in het nadeel van de Leidenaars attent maakte, waarop de arbiter zijn beslissing herriep en corner gaf. Het applaus was onge twijfeld verdiend. Tenslotte kreeg ASC toch loon naar werken, toen Brard een goede pass gaf aan Van Dorp, Gielen ge hinderd werd door het modderige veld, de bal niet onder controle kon krijgen, waar de ASC-rechtsbuiten handig van profiteerde door de ge lijkmaker te scoren. Even trachtte Teylingen nog de bakens te verzet ten. Een maal belandde de bal nog tegen de lat, moest Spoor nog een maal een fraaie save verrichten en toen was het einde daar van een aardige wedstrijd, die door de weer- en terreinsomstandigheden veel van de spelers had gevergd. Veenders redden de eer door strafschop gen van het amateurvoetbal samen werkt met alle geledingen en bestaan de belangenorganisaties in de K.N. V.B. teneinde een orgaan te verkrij gen, dat het amateurvoetbal bevor dert en zijn belangen verdedigt. Hoe beide partijen zwoegden, ge doelpunt werd er niet, zodat beide ploegen ieder een punt in de wacht sleepten. Bij Lisse viel het spel van spil v. d. Poel bijzonder op. Deze wedstrijd is een eenzijdige ver toning geworden, doordat de Veen ders wel heel erg teleurstelden. Van combineren was er bijna geen sprake bij de gasten, die het alleen zochten in verre trappen. Dit is juist een kolf je naar de hand van de WSB-defen- sie, die met dergelijk voetbal wel raad weet. Met de regelmaat van de klok werden dan ook de doelpunten door de WSB-scoringsmachine ge scoord. Het eerste ontstond uit een penalty wegens hands, welke keeper Nijgh benutte (10). Daarna was het Koomen. die de bal kreeg aangegeven van Marijnen en onhoudbaar doel puntte (20). WSB bleek in alle opzichten de betere ploeg. Goed werd er gecombineerd en tegen dit samen spel wisten de DOSR-mensen geen raad. Telkenmale werd de DOSR- verdediging der gasten uit elkaar 'ge speeld. Bij een prachtige aanval trok Koomen de verdediging der gasten uit elkaar, lokte een spil naar zich toe en en na een keurig pasje aan Nederstigt zorgde deze laatste voor no. 3 (34). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust eenzelfde spelbeeld. De Veenders sjouwden geweldig, maar vergaten, dat bij 'voetbal meer komt kijken dan sjouwen en harde trappen geven. Nederstigt zorgde al gauw na de rust voor no. 4, toen hij wederom een afgemeten pass kreeg van Koo men. De WSB-aanvallen bleven golven op de DOSR-veste, waar de keeper doorlopend in actie was. Nu was het Marijnen, die naar binnen zwenkte en de bal aan Warmerdam gaf, die met een hard schot de stand op 50 bracht. De stopper der gasten ging nu naar voren, maar ook dit mocht niet baten. Rustig speelde VV SB haar eigen spel wat nadien nog re sulteerde in een goal van Nederstigt. Daarna was het v. Duin, die met een hard schot de keeper verschalkte en daarmee de stand op 70 bracht. Uit een penalty voor hands wisten de gas ten de eer te redden, zodat de eind stand 71 werd. TOESCHOUWER BIJ VOETBAL WEDSTRIJD OVERLEDEN. Tijdens de wedstrijd MetoRos (derde klasse D Zuid I te Hooger- heide) had de spil van Meto, van Pul, het ongeluk een been te breken. Een week geleden was de middenvoor van Meto bij de wedstrijd tegen Hon- tenisse hetzelfde overkomen, zodat de club uit Hoogerheide twee spelers voor geruime tijd zal moeten missen. Kort voordat het ongeluk met van Pul gebeurde zakte een der suppor ters van de club, de 75-jarige F. Pa lings, die aan de lyn stond, ineen. HJj bleek aan een hartverlamming te zijn overleden. In verband met een en ander werd de wedstrijd 20 minuten voor het einde gestaakt. VAN DE ENGELSE VELDEN Vier punten verschil tussen de nummers 1 en 13 Het was een slechte dag voor de leidende clubs in de vier Engelse voetbaldivisies, want in de eerste en tweede afdeling verloren Wolver hampton Wanderers en Blackburn Rovers en in de derde divisie Noord en Zuid konden Scunthorp United en Bristol City het niet verder brengen dan een gelijk spel. De omstandighe den waren op deze competitiedag we derom bijzonder slecht. Een ver schrikkelijke storm met windstoten van 100 km per uur, gepaard gaande met hevige regenval, teisterde de spe lers, de toeschouwers en de velden. In de eerste divisie wist Chelsea een verrassende 43 overwinning te behalen, in een wedstrijd nog wel, tegen de Wolves. 5 min. voor het ein de scoorde de Engelse international Roy Bentley voor Chelsea het win nende doelpunt, waarmede twee kost bare punten in de wacht werden ge sleept. In het vorig'seizoen wonnen de Wolves met 81 van Chelsa, wel een verschil dus met de ontmoeting van Zaterdag, waarin de overwinning van Chelsea verdiend mocht wor den genoemd. Overigens werd de overwinningenreeks van Wolver hampton Wanderers de Wolvers hadden negen leaguewedstrijdenn ge speeld zonder een ontmoeting te ver liezen op kernachtige wijze onder broken. Chelsea kon de punten inderdaad goed gebruiken en het was de eerste overwinning iri een uitwedstrijd van de Londenaren sinds eind September. Wolverhampton Wanderers zagen hun voorsprong van 3 punten tot 1 punt terug lopen. Op de tweede plaats staat Sunderland en Manches ter United bezet derde plaats. Sunder land won van Manchester City met 3—2. Shackleton, die Woensdag te gen Duitsland had uitgeblonken, was ook nu op dreef en scoorde twee fraaie doelpunten voor zijn club in de eerste helft. Dank zij het voortref felijke werk van doelman Trautmann werd de score van Sunderland niet hoger. i Manchester United won met 31 van Leicester City, waarbij de cijfers niet voldoende de meerderheid van de thuisclub uitdrukten. Het is ove rigens opmerkelijk hoe dicht de clubs op elkaar staan op de ranglijst, want nummero 1 en nummero 13 van de ranglijst verschillen slechts 4 pun ten. De verrassing van de dag was de 61 overwinning van Portsmouth op de Cupwinnaars West Bromwich Al bion. Portsmouth was de laatste we ken niet op dreef en had achtereen volgens van Cardiff en Chelsea ver loren. Sheffield United staat thans op de een na onderste plaats van de rang lijst dank zij een 31 nederlaag te gen Charlton Athletic. De Zuid-Afri kaan Eddie Furmani liet alle drie doelpunten voor zijn club noteren. Het is overigens merkwaardig, dat de beide clubs van Sheffield, United en Wedensday, onderaan bengelen. Stanley Matthews was weer de uit blinker in de wedstrijd tussen Black pool en Arsenal, welks in een gelijk spel 22 eindigde. In de tweede divisie is Leeds Uni ted wederom naar voren gekomen. Na zes wedstrijden stond Leeds United vrijwel onder aan de ranglijst en thans heeft de club evenveel pun ten als de beide leiders Blackburn Ro vers en Fulham. Alleen door beter doelgemiddelde staan de Rovers nog bovenaan. Fulham heeft een aardige kans laten voorbij gaan om de lei ding van Blackburn Rovers over te nemen. Tegen Notts Forest kon Ful ham het niet verder dan een gelijk spel brengen. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaCardiff City 02; BlackpoolArsenal 22; Charlton AthleticSheffield United 31Huddersfield TownBurnley 01; Manchester UnitedLeicester City 31; PortsmouthWest Brom- wicht Albion 61; Sheffield Wednes dayNewcastle United 03; Sunder land—Manchester City 32; Totten ham HotspurEverton 13; Wolver hamptonWanderersChelsea 34. Tweede divisie: Balokburn Rovers Leeds United 12; Bristol Rovers Stoke City 11; Derby County Lincoln City 3—0; Doncaster Rovers Hull City 22; FulhamNotts Fo rest 11; LiverpoolMiddlesbrough 31; Notts CountyBirmingham City 32; Plymouth ArgyleRother- ham United 21; Port ValeLuton Town 11; Swansea TownIps wich Town 61; West Ham United Bury 33. De Engelse eerste divisie-club Ever ton heeft Zaterdag Tottenham Hotspur, eveneens uit de eerste divi sie, een 31 nederlaag toegebracht. Foto: Aller ogen zijn gericht op Ramsay van de Spurs die tracht een doelpunt van Everton dat op het mod derige veld danig kwam opzetten, te voorkomen. Het gehikte echter niet,f het werd 21 voor Everton.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6