BLBNK's Automobielbedrijf Laaiende brand maakte 'n Tilburgse fabriek tot vuurzee: 3 millioen schade St. Raphael' '-congres had felle critiek op beleid van de K.L.M. Behandeling begroting ging samen met gunstige wijziging van de financiën MA Ai L>- (_^,o».ANT DEfUJJS BLAD - PAGINA 2 RODE ZATERDAG VOOR TEXTIELW1JK Honderden arbeiders in drukke tijd werkloos Zaterdagavond omstreeks half negen ontdekten omwonenden van de Janssens en van Buren's wollenstoffenfabriek te Tilburg, dat het fabrieks gebouw in lichterlaaie stond en de onmiddellijk gewaarschuwde brandweer arriveerde bij een vuurzee, die aangewakkerd door een gierende storm vrij spoedig voor de verre omgeving een dreigend karakter aannam. Het vier verdiepingen hoge gebouw brandde al vrij spoedig als een fakkel en toen het dak instortte, daalde een dichte vonkenregen op de omliggende huizen en gebouwen neer. De brandweer heeft uren werk gehad om de brand meester te worden en de directe schade wordt voorlopig op 3 millioen geschat. Doch naast dit verlies, zal het bedrijf enorme schade oplopen door het feit, dat enkele belangrijke afdelingen geheel verwoest zijn, waardoor dus de productie stil zal komen liggen. Enkele honderden arbeiders zijn hier door voorlopig op non-actief gesteld Urenlange strijd De omwonenden van de geteisterde fabriek hebben Zaterdagavond bange uren beleefd. Toen de brandweer arriveerde, werd het al vrij spoedig duidelijk, dat het fabrieksgedeelte, waar de brand ontstaan is, reddeloos verloren was. Met schier onstuitbare vaart joeg het vuur door de gebouwen. Muren begaven het en de ene na de andere verdieping stortte in. Dank zij de gunstige windrichting konden ketel huis en fabrieks-schoorsteen behou den blijven, maar daarentegen dreig de het vuur telkens weer te zullen overslaan naar de weverij Hierop concentreerde zich dan ook alle be langstelling en mede dank zij een stenen liftkoker kon het vuur wor den gestuit, nog voor het de weverij welke voortdurend werd nat ge houden kon aantasten, Na uren van ingespannen arbeid was brandweer rond elf uur het vuur meester. Toen kon men beginnen met het nablussingswerk, dat de ge hele nacht en Zondag voortduurde.. Hieraan werd behalve door de ge meentelijke brandweer ook deelge nomen door de bedrijfsbrandweer van de AABEE fabrieken. De brandweer van Hilvarenbeek, welke op eigen initiatief naar Tilburg was gekomen,, behoefde geen dienst te doên. Oorzaak onbekend. Vele duizenden belangstellenden hebben deze, sinds jaren in Tilburg grootste an spectaculairste, brand van nabij kunnen gadeslaan. De politie zorgde voor een afzetting, daarbij holpen door militairen van het plaat selijk garnizoen, die aanvankelijk te hulp waren geroepen met het oog op het dreigende gevaar voor de woon huizen. De heer JanssensLaane, een der directeuren van de wollenstoffenfa- briek verklaarde, dat men omtrent Mierlose boerderij in vlammen opgegaan Kinderen speelden met vuur Gistermiddag tegen twaalf uur ontdekte de landbouwer A. Vlem- mings te Mierlo dat het tegen het woonhuis aangebouwde stalgedeelte in brand stond. De heer Vlemmings slaagde er in het op stal staande vee in veiligheid te brengen, op twee varkens na. Een achttal koeien kon met veel moeite worden gered; en- kelge dieren liepen brandwonden op. Binnen enkele minuten nadat zij was gealarmeerd, was de Mierlose brandweer ter plaatse, maar zij kon niet verhinderen, dat stal en woon huis afbrandden. In de nabijheid staande schuren en een andere boer derij konden evenwel worden 'be houden. Vrijwel de gehele inboedel van de boerderij van de heer Vlemmings is verloren gegaan, evenals een deel van de roggeoogst die juist Zaterdag was binnengehaald en gedorst. De brand, waarvan de schade door de verzekering gedekt wordt, is ont staan, doordat enkele kinderen in de schuur met lucifers hebben gespeeld. Roofmoord te Ravenstein F1.000,beschikbaar gesteld door P.T.T. voor aanwijzingen Het hoofdbestuur van PTT heeft duizend gulden ter beschikking ge steld van de officier ven justitie te 's-Hertogenbosch voor uitreiking aan degene die in staat is dé politie aan wijzingen te verstrekken, die leiden tot de opsporing van de man, die de overval op de kantoorhouder van de post te Ravestein pleegde. De identi teit van degene die de inlichtingen geeft, blijft slechts bekend aan de officier van justtie of de politiefunc- tionharis, die de inlichtingen ont vangt. DANK VOOR STAKEN EN WERKEN. „In 1944 heb ik als minister van justitie het spoorwegpersoneel be dankt omdat het zo voorbeeldig staakte. Moge ik als hoge commissa ris via u het spoorwegpersoneel tien jaar later bedanken, omdat het zo voorbeeldig werkte." Dit heeft de hoge commissaris der Verenigde Naties voor de vluchtelin gen, mr. G. J. van Heuven Goedhart, geseind aan personeel en directie van de Nederlandse Spoorwegen. Hij dankte hen voor de 94.000 gulden, die zij voor de vluchtelingen hebben bijeengebracht. de oorzaak van de brand, die op de tweede verdieping van de spinnerij schijnt te zijn ontstaan, volledig in het duister tast. Kort voor het uit breken van de brand had de waker nog een rondgang door de fabriek ge maakt en niets bespeurd. Verzekering dekt de schade. De schade aan machines, gebou wen en grondstoffen er is geen kilo garen meer over schat hij op tenminste 3.ÖOO.OOO.Het bedrijf was tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. De gevolgen van de brand zullen zeer ernstig zijn. Door het uitvallen van de assortimenten, de ket tinggl ij mach i ne en de twijnmachi- nes komen in de weverij, die met kantoren en wolvoorraad behouden bleef, honderden getouwen stil te staan. Enige honderden arbeiders kunnen daardoor niet meer aan de slag. Dit, terwijl het bedrijf juist Maandag zou gaan overwerken naar aanleiding van een belangrijke bui tenlandse order. Met grote erkentelijkheid gewaag de de heer. Janssens-Laane tenslotte van de steun, hem nog tijdens de brand door collega-fabrikanten toe- bezegd. Nog geen erkenning Vandaag en morgen houdt de Ne derlandse Katholieke Bond van Ver voerspersoneel St. Raphaël in Utrecht zijn tweejaarlijkse congres. De aftredende bondsvoorzitter de heer J. M. Blommers is bij enkele candidaatstelling herkozen verklaard. Evenzo is dit het geval met de twee aftredende bestuursleden in de be drijfsgroepen wegvervoer en burger luchtvaart, resp. de heren A. W. Mo lenaar en P. J. J. van Houten. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer J. M. Blommers, stond het congres onder leiding van de tweede voorzitter de heer P. M. Dimmers. In zijn openingsrede heeft de con gres-voorzitter de heer Dimmers met klem de verantwoordelijkheid afge wezen voor de „voor het arbeiders belang ontstane schadelijke situatie" vanwege de verbreking der geregle menteerde samenwerking in de raad van vakcentralen en in unieverband door het N.V.V. Nadat de voorzitter zijn teleurstel ling had uitgesproken over deze breuk in de samenwerking, werd een nieuw geschapen vorm van samen werking genoemd, een contactorgaan tussen de Katholieke werkgevers- en werknemersorganisaties bij het be roepsvervoer over de weg. De bedoe ling van deze instantie is, een ge- sprekcentrum te zijn. Internationale samenwerking. De belangrijkste ontwikkeling op internationaal gebied heeft zich voortgezet. Wanneer men bedenkt, dat het spoorweggoederenvervoer in West Europa voor 40 a 50 procent drijft op het vervoer van erts, staal en kolen, dan is het duidelijk, dat de daadwerkelijke verwezenlijking van de Europese kolen- en staalge meenschap grote consequenties heeft voor deze bedrijfstak. Spr. herinnerde in dit verband aan de totstandkoming van de goederen- wagenpool. In de sector van de burgerlucht vaart werd onlangs in Straatsburg een bijeenkomst gehouden met ah doel een hechtere samenwerking tus sen de Verschillende luchtvaartmaat schappijen tot stand te brengen. De heer Dimmers uitte in dit ver band zijn leedwezen over het feit dat tot nu toe de werknemersvakbewe ging nog niet werd ingeschakeld. St. Raphael zal door middel van de in ternationale organen niets onbe proefd laten om tot die deelneming te komen, zo zeide hij. Voor de sectie burgerluchtvaart zijn er nieuwe internationale statu ten opgesteld, die aangepast zijn aan de huidige gewenste vormen; in 1955 zull endeze aan de orde komen. Nog geen erkenning. Ondanks een ministeriële belofte van interventie, weigert de K.L.M. nog steeds „St. Raphael" te erken nen en volhardt in haar houding door overleg alleen te laten geschie den met het N.V.V. Spreker hoopte dat deze zeer on verkwikkelijke geschiedenis tot een bevredigende oplossing zal komen. Hij achtte het in geen enkel opzicht acceptabel, dat voor een belangrijke ONBEKEND WRAK ONTDEKT. Op de bodem van de Nieuwe Wa terweg, tussen Vlaardingen en Per nis, is een wrak ontdekt, waarvan men het bestaan niet wist. De ont dekking is bij toeval geschied, door dat het Panamese vrachtschip „La gos Erie" dat ongeveer een maand geleden in de Rotterdamse haven kwam, moest gaan dokken omdat het daar op een hard voorwerp was ge stoten. Het is trouwens niet zo verwon derlijk, dat het obstakel niet eer dei- werd ontdekt, omdat het buiten de vaargeul ligt en zo diep ,dat de sche pen van kleiner formaat er gemak kelijk overheen kunnen varen. Volgens de eerste onderzoekingen moet er erts in het wrak zitten. Reeds heeft rijkswaterstaat aan Van der Tak's bergingsbedrijf te Rotter dam opdracht gegeven met duikers een ander onderzoek in te stellen. Dan zal tevens komen vast te staan met welk schip men te doen* heeft. categorie personeel van de KLM ni reeds meer dan vier jaren de con-i fessionele vakbeweging met telkens andere onhoudbare argumenten bui ten de deur wordt gehouden. KLM-beleid gelaakt. Ook inzake de toestand voor het uitgezonden personeel van de KLM had spr. maar weinig waardering voor Nederlands nationale burger luchtvaart. Nadat er in Indonesië loon- en ar- beidsmoeilijkheden gerezen waren en de KLM-directie na aandrang van de vakbonden opgetreden was, weigerde de KLM de in Indonesië toegepaste regeling voor al het uit gezonden personeel te laten gelden. Nieuwe besprekingen en toezeg gingen werden te-niet gedaan door de dood van dr. Plesman en de nieuwe directie is zich al 11 maanden „aan het beraden", of zij het stand punt van dr. Plesman kan delen. VERGADERING K.A.J. TE UTRECHT De Katholieke Nationale Arbeiders jeugd, die volgend jaar als K.A.J. haar tienjarig bestaan met een na tionaal landsjuweel hoopt te vieren, hield gisteren in Utrecht haar ne gende nationale raadsvergadering. Dc voorzitter, de heer Gerard van Bakel, wijdde enige woorden aan de brief van het Hoogwaardig Episco paat, waarin omwille van de conti nuïteit in de vorming van de arbei dersjeugd aan de jeugdstandsorgani- satie der K.A.J. verlof wordt gege ven om, waar dit in onderling over leg met de plaatselijke of parochiële geestelijkheid en de diocesane aal moezeniers van K.A.J.B. en K.A.J. wenselijk wordt geacht, onder eigen leiding en verantwoordelijkheid de jongste arbeiders van 14 tot 17 jaar te vormen. Binnenkort verschijnt er een in structieboekje, zo werd bekend ge maakt, waarin uitvoerig wordt inge gaan op de werking van de K.A.J. onder deze jonge arbeiders van 14 tot 17 jaar. Overwogen wordt op welke wijze de vertrekkende missionarissen het best kunnen worden voorgelicht over de methode van de K.A.J., terwijl te vens gedacht wordt aan de uitzen ding van Kajottersleiders naar de missiegebieden, die momenteel zeer sterk industrialiseren. Ook komt er in de toekomst meer overleg met de Katholieke Centrale Emigratiestich ting. Bij het internationaal secreta riaat der K.A.J. bestaan voorts plan nen om in 1957 een internationale bedevaart naar Rome te organiseren. AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR Tevens vóór verhuur beschikbaar: Chevrolet 1954, Volkswagenbusdes 1954. Fords Consul 1954 en Volkswagens 1954 met radio en schuifdak. NIEUWSTRAAT 33—41 TELEFOON 30600 HARTE STEEG 6 is dat de gemeente bemiddelend gaat optreden of zelf iets doet bij crediet- verstrekking en verlening voor win kelbouw, winkelverbouwing, voorzie ning etalageruimte en derg. voor de middenstand. Andere mening. De heer Van Orsten (Prot. Ohr.) De mogelijkheid van een Nederlandse informeerde verder naar de stónd ...„-j* T„ van zaken betreffende het sane ringsplan en hoe het gesteld is met commissies worden ook van de meeste zaken de bezien. financiële zijden deelneming wordt overwogen. Eindhoven wordt 26 en 27 Maart 1955 een sociaal-economisch jeugdcongres gehouden, waar gesproken zal wor den over scholing, arbeidstijd, ar- beidsbeloning enz. naar aanleiding van het pas gehouden onderzoek on der 10.090 jongeren. Het ledental der K.A.J. bedroeg 31 December 1953 46503. De heer Hey van Leendert, dioce saan voorzitter van de K.A.J. en lid van het nationaal bestuur hield een inleiding over de dienstbaarheid van en in de Kajottersbeweging, waarbij hij verschillende suggesties gaf. Tot ridder in de orde van de H. Silvester is benoemd de heer M. H. Cox, burgemeester van de gemeente Heeze. De bisschop van Den Bosch, mgr. Mutsaers heeft de nieuwe rid der Zaterdagavond de versierselen, behorende bij de orde, op de borst gespeld. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Bij de behandeling van de begro ting in Voorschoten hebben de div. fracties bij monde van hun voorzitter algemene beschouwingen gehouden. Het zijn meest wensen en verlan gens, richtlijnen voor de toekomst of critische bemerkingen op het gevoer de beleid. De som van de wensen, verkregen, wanneer men al de ver langens van de verschillende spre kers bijelkaar heeft geteld, geeft dan wel aan wat er zo in het komende jaar te verwachten valt. De pessimistische geluiden, die bijna elke spreker liet horen over de dienstjaar 1954 sloot met een na- dienstjaar 1954 sloot met delig slot van 177.157,verloren in hoofdzaak hun betekenis, toen de voorzitter meedeelde, dat er van de Provinciale Griffie bericht was bin nengekomen, dat het basisbedrag van de subjectieve uitkering van het Gemeentefonds zou worden ver hoogd, waardoor de nadelige saldi van de afgelopen boekjaren komen weg te vallen en het huidige nade lige saldo zal slinken tot 19.066, Verwacht kan dan worden, dat de financiële zaken in gunstige zin zul len verlopen. zicht op de juiste uitvoering daarvan, het bestuderen van de plaatselijke bouwverordening, het doen van voor stellen op het gebied van het verder aantrekkelijk maken van Voorscho ten. De commissie zou zich dan te vens kunnen bemoeien met het acti veren en zoeken van mogelijkheden van herstel der gemeentetoren, de restauratie van het Ambachtshuis en de molens in de gemeente, het be houden en voorkomen van het Voor straatcomplex en derg. gebouwen en huizen van traditie en cultuur. De diverse subsidies werden nader be- sproken, waarbij nog werd gewezen na-jop het werk van de iR.K. Gezinszorg de diverse plaatselijke jeugdver enigingen, die in aanmerking komen voor subsidiëring. In overweging werd gegeven of het niet mogelijk Woningen. Door de heer Fortanier, sprekende namens de KVP-fractie werd de wo ningbouw en de woningpolitiek wei nig rooskleurig genoemd. Aangedron gen werd op verkrijging van een gro ter contingent. Voorburg en Rotter dam zijn hierin geslaagd. Spreker verzocht het college alles in het werk te zetten, om uit de impasse van de .woningnood te geraken. Speciale aandacht werd gevraagd voor 'n gro ter type woning en mocht het zijn, dat het door onze fractie gewenste type voor bepaalde gezinnen te duur zou worden, dan zou de KVP-fractie voorstander zijn van het van meentewege verlenen van een reduc tie op de huur, Gewezen werd op de verkeersvei ligheid in het dorp. Wordt de verbin ding PapelaanKon. Julianalaan, die nog voor het einde van dit jaar zal worden aanbesteed ook een voor- rangsweg? En is de aanwezigheid van het gevaarlijke punt bij de Haagse Schouw, geen argument om uitbrei ding van de politie te verkrijgen? Met betrekking tot het kleuteronder wijs stelde de KVP-fractie voor de subsidie voor dit onderwijs nogmaals te verhogen met 5,waardoor het subsidie-bedrag f 35,wordt. Het college kan zich hiermede verenigen en een voorstel hiertoe kan binnen kort worden verwacht. Woongemeente. Daarna besprak spr. Voorschoten s woongemeente. Aangedrongen werd op meer groen in de gemeente en wandelpaden. Gevraagd werd om instelling van een commissie, die zich bezig zal houden met de niet technische aspecten van het uitbrei dingsplan, het doen van een uitge werkt voorstel tot het doen van kracht worden van een schoonheids- of welstandsverordening en'het toe- de aanbesteding van woningen. Aan gedrongen werd op een algemene re geling voor de verhoging van sub sidies. Verschillende gemeenten heb ben dit. Wij moeten dit zeker niet stimule ren. Met de verhoging van de sub sidie aan het kleuteronderwijs gaat' deze fractie accoord. Namens de P. v. d. A.-fractie sprak de heer Pels. Spr. beschikte over een heel repertoire. De voornaamste pun ten zullen wij vermelden. Spr. pleitte voor betere ventilatie in de raadszaal en verbetering van publieke tribune, om meer inzicht te krijgen in de financiële aangelegenheden vroeg spr. om instelling van een financiële commissie. B. en W. delen deze me ning niet en zien nog geen aanleiding am hiertoe over te gaan. Alle zaken betreffende het gemeenschapsleven werden -aangesneden, gezondheids zorg, zwembad, drinkwatervoorzie ning, kwalijke dampen uit Pernis, de veiligheid, de burgerlijke verdedi ging en de B.B., het organiseren van tentoonstellingen, melkverstrekking op de scholen, tehuis voor ouden van dagen en het aankweken van burger zin. Omdat de heer Korthals verhin derd was deze vergadering bij te wo nen sprak namens de VVD de heer Van Eist. Kort gezegd waren de wensen van deze fractie, instelling van een financiële commissie, afsto ten van huizenbezit der gemeente en subsidieverhoging van het kleuter onderwijs, woongemeente maken, maar geleidelijk aan, geen belasting verhoging. Beantwoording. Het antwoord van het college kwam hierop neer, dat de meeste zaken in studie of in behandeling zijn of dat zij in aandacht worden, genomen. Concrete antwoorden werden gege ven in dc navolgende zaken. Het rapport over de woonwensen is ge reed. De algemene politieverorde- ning in gewijzigde vorm is persklaar. Aan instelling van een financiële commissie bestaat geen behoefte. Er zijn voldoende commissies en in deze Over de burgerlijke verdediging en de B.B. zal in een volgende raad uit voerig bericht worden gegeven. In stelling van een marktdag, gevraagd door de P.v.d.A. fractie is momen teel niet wenselijk. Het hoofdbestuur voor Markt- en Rivierhandel zelf heeft in deze kwestie afwijzend beschikt. De verhoging van subsidie aan het kleuteronderwijs, waarvan de fintnciële gevolgen 3000zullen bedragen, zal op de eerste plaats om deze reden geen beletsel zijn. School- melkvoorziening achtte de wethouder voor onderwijs in Voorschoten niet direct noodzakelijk. Er is ten deze overleg met de schoolhoofden. De woningbouw heeft in het afgelopen jaar vele moeilijkheden ondervon den. De aankoop van gronden voor woningbouw op dit punt is het colle ge actief en momenteel zijn onder handelingen gaande en wonneer deze slagen houdt dit de mogelijkheid in, dat er binnenkort 70 woningwetwo ningen kunnen worden gebouwd. Het plan Vlietwijk komt op 3 December m de raad. Het is de bedoeling het zwembad te stichten op het aanslui tende terrein nabij het soortvelden- complex. In 1955 zal een groot ge deelte woningwetwoningen worden gebouwd. Omtrent het tehuis voor Ouden zijn er bij de Katholieken en Protestanten plannen en deze komen binnenkort in de commissie. Aan het provinciale fietspodennet heeft Voor schoten weinig. Pliervan valt niet te profiteren. Na dit antwoord waren de diverse sprekers nog long niet ten volle bevredigd, maar het nachtelijk uur was reeds lang ingetreden en in versneld tempo moest worden door gegaan. Daarna werd eerst het praeadviei van B. en W. inzake de rioolbelastinf in stemming gebracht. Met dit ad vies ging de raad accoord. De be- drijfsbegroting werd in stemming ge bracht en kreeg do goedkeuring. Het bleek, dat de gemeente nog voldoen de plattegronden bezit. De gemeente begroting werd daarna hoofdituk voor hoofdstuk goedgekeurd. Diphterie, Kinkhoest? - Neen\ Inenten ertegen? Ja! Bij uw dokter: Iedere Woensdag van 23 uur ook Uw keuze WALA - beha nr. 3214 bijzonder geschikt voor zwaardere figuren. Balelnt|es in maagband en hoogopgeknipt in de rug met brede schouderbanden specialiste adviseert U gaarne In de pojkomer Pas eerst, kies dan Vraagt ook onze WALA ONDERJURKEN met de verschillende cups. WALA Corsetten- Speciaalzaken Warnecke BREESTRAAT 126 STATIONSWEG 6 B ONZE MODERNE 7 PERS. TROUWAUTO's zijn niet te vervangen Van 7.50 af. DE GROOT Beestenmarkt. 525ste STAATSLOTERIJ Klas 9a lijst iMiT, qsJMUg ™2 8117 0478 HOGE PRIJZEN iO«7"ÏOT07" ÏÏ207" liSS* 133S5 (l?L 3B a»i oiSs lüffiï 20320 20692 20926 21730 5463 16195 18419 10835 18848 PRIJZEN VAN f 80.— 1096 263 399 518 654 698 734 754 862 9635 148 486 884 787 788 890 913 945 955 cl? 244 215 258 389 428 488 496 537 584 625 636 679 877 907 983 951 4220 237 286 376 462 492 547 575 629 8197 170 230 277 353 407 424 501 527 10967 969 988 121 216 S9° 522 564 954 17067 184 307 344 353 389 455 482 526 59S 628 712 716 723 747 853 010 928 929 §55 18250 420 491 613 667 991 997 998 1O703 131 257 337 384 568 572 611 ti4t> 720 itiiï 2Ü ;iS 221 t?A «SA «?2 551 m 10035 038 157 353 11021 138 149 194 204 961 349 398 456 531 5Ï057 065 300 SSI 3IT 702 713 963 NIETEN 1992 084 094 112 129 163 211 267 325 328 i°A9o iïi 5?? 619 697 772 787 801 806 ®26 848 860 866 871 900 960 990 on» ooS 27Ü 084 186 216 239 248 262 288 289 307 821 372 404 459 465 486 494 802 518 546 616 714 726 740 778 798 805 838 879 949 956 973 977 995 *056 061 090 148 151 214 219 232 250 271 w «ia ka!' 24i 387 400 446 487 802 507 519 539 540 558 563 581 592 638 668 89 763 774 833 886 899 982 997 053 085 114 145 212 214 216 217 234 270 400 420 424 428 439 518 529 530 552 So? S!2 S-5 867 668 676 084 688 698 712 976 099 787 819 825 945 953 961 8923 082 122 125 140 152 160 185 21i 832 372 377 445 554 564 568 571 60, %w fg X SS 731 733 791 378 829 918 •§g| Sll St? S3! SI? J8I Jgg 138 isg IS3 387 400 446 494 498 521 579 609 619 620 f49 888 694 716 721 745 774 787 793 813 828 827 868 909 920 928 928 974 986 982 118 119 121 134 148 1«1 163 167 2ZS 22? 2?? 222 341 398 408 412 462 493 817 531 535 579 594 627 643 694 703 960 993 0 878 885 921 948 8058 100 104 172 388 219 268 271 272 289 293 394 315 329 387 371 383 382 403 500 542 616 681 709 781 861 886 904 909 910 °037 059 110 151 262 264 297 332 338 340 122 112 171 187 504 506 500 eao «34 912 921 970 080 3 789 822 827 832 10222 221 212 22® 155 215 340 273 338 bso S72 SS? ??8 453 470 472 853 570 626 .716 721 744 785 822 836 940 956 987 11003 042 087 121 172 174 241 283 316 360 388 384 488 471 512 623 538 601 619 651 696 710 780 758 786 846 901 989 972 Prijs van 200van 8223 is de 8 weggevallen Prijzen van 80— bijvoegen 7370 Nieten: 11616 moet zijn 11669, bijvoe- gen 1'5033 van 15707 is de eerste 7 weggevallen. 12074 089 095 194 310 340 358 371 410 411 482 497 500 517 52(1 535 560 566 039 640 841 84« 733 743 771 791 808 837 847 850 880 887 904 905 978 18818 WO 046 132 169 217 210 246 204 278 398 334 303 412 470 482 336 841 577 569 818 580 631 672 Ü80 608 704 729 780 788 892 828 «39 871 924 927 960 961 992 .i4 172 183 198 290 202 215 267 300 349 494 429 468 500 506 517 530 553 595 iroo7 lui ?R2 725 73a 823 828 8H" 9119 970 '■f 378 a4 g? s 33 m jr ,'S X 8? ss 38 SS Kt KI KI I 830 861 865 875 802 860 671 '07 801 I 897 916 970 985 Slft 029 049 041 981 998 132 213 243 272 286 353 372 376 386 430 462 465 477 5?? nnl Sil 831 849 881 Ö71 086 098 714 748 772 778 783 786 808 821 825 832 871 882 897 905 938 940 837 900 009 17939 989 103 108 142 160 181 244 253 278 311 310 349 354 361 366 428 452 485 511 318 528 531 859 563 589 591 594 614 648 649 686 695 714 743 745 753 753 803 807 866 867 895 954 077 18951 958 957 143 163 166 179 102 107 212 238 279 271 273 324 345 434 458 470 518 523 559 595 590 506 604 609 636 653 656 961 971 859 888 896 808 905 960 10082 084 102 132 136 165 171 234 261 277 283 308 339 347 451 490 493 526 603 685 825 649 664 703 728 740 761 819 883 §70 875 900 911 924 937 060 202?2 I57 049 050 088 136 184 179 251 286 22? na? 212 Ü11 373 464 4811 494 820 837 all 738 788 778 800 M0 888 31992 993 984 978 105 164 207 216 227 284 28? 248 398 322 395 400 421 455 476 502 to m Jg gf SS 938 663 878 881

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9