/ÜJ LA m „Falderie, faldera" scheurt een teer spinsel van de verbeelding in flarden De wandelaar baadt zich in zeëen van licht Burgemeester opende Lichtweek met druk op de knop tlm Brandstof-ee«fm£e De woningnood in Noordwijk bereikt angstwekkende hoogte VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Een wandeling door de verlichte Sleutelstad \I7AT IS LEIDEN dit jaar feeëriek en rijk verlicht! Als U daar een goede voorstelling van wilt hebben, moei U eens de toer volgen, die wij gisteravond al wandelend, kijkend en genietend ge- maakt hebben. Het is best mogelijk, dat ons in de veelheid nog wel een paar schone plekjes zijn ontgaan, maar in een stad zo vol met draden mist men één, twee lampjes niet. Bent U dan de Steenstraat doorgewandeld (laten wij aannemen, dat met lege boodschappentas en een gemoed vól kooplust van buiten bent gekomen), waar spitse lantaarns en rood-witte lampjes herinneringen wekken aan tijden van weleer, dan draait U m»t een kreet van bewonde- 1 ling de Haarlemmerstraat binnen. Wij raden U echter zuinig te zijn met deze spontane kreten, want U zult die op uw rondgang, door de lichtende Sleutelstad nog vaak moeten slaken. In de Haarlemmerstraat heeft men het gezocht in bogen als koningskronen. Deze geven deze anders zo gemoedelijke straat dan ook een majesteitelijke aanblik. Wees zuinig met kreten van verbazing AAN het eind van de Haarlemmer- straat draait rechtsom de groene pracht van de Hooigracht binnen. In tussen heeft u door verschillende dwarsstraten en -stegen al een mooi kijkje kunnen krijgen op de achter kant van het verlichte Stadhuis en de lampjestractatie daar in de omge ving. De kunstzinnige sierders van de Hooigracht hebben een begrijpelijke voorkeur getoond voor de kleur van de hoop. De versiering is zo groen als de Hooigracht oud is. DE KARNEMELKSBRUG ALS FEESTTAART. Aan het eind van de Hooigracht wachten u nieuwe verrassingen. Hier krijgt ge alvast een likje van de feesttaart, die de Karnemelksbrug is geworden. Ook de oude walkanten van de Nieuwe Rijn hebben van de Lichtfabrieken een omlijsting gekre gen. Als motten naar het licht worden wij in de richting van het Stadhuis getrokken. We passeren de Koren beurs, die een hoed met gekleurde kralen heeft opgezet en staren dan geboeid naar de zaohtglanzende toren van het Raadhuis. Van binnen uit straalt een geheim zinnig gouden licht. Alle personeelsle den hebben in 'n epidemie van vergeet achtigheid het licht in het gemeente huis laten branden. Zo lijkt het ten minste, want alle lampen binnen zijn aan. Vergeet, liohtminnende wandelaar, niet intussen ook te kijken naar de versieringen, die particulieren aan hun huizen hebben aangebracht. Op de Nieuwe Rijn bijv. staat het pand van een magazijn in electrische artikelen te coquetteren naar zijn spiegelbeeld in het Rijnwater. Wij zeiden al, dat de zeeën van licht rond het Stadhuis ons even uit de koers hebben getrokken. We ke ren terug naar het eindpunt van de Hooigracht en staan, na de brug over de Nieuwe Rijn gepasseerd te hebben midden in de lawines van lampen en luidspreker in de Ho^ewoerd. De artisten van de Ho ge woerd heb ben zich uitgeleefd in de wiskunstige figuren. De ontwerper heeft spelen derwijs een keeel op panier gezet en dit met een sierlijk kransje bekroond. FEEëN IN DE BREESTRAAT. Over de Breestraat hebben wij gis teren de loftrompet al gestoken. Bij deze sprookjesachtige versiering ho ren eigenlijk vreemde'harpaccoorden. Men zou boven in iedere lichtmast een fee of een kobold willen ontdek- den. De Leidse burger zou er één met zijn wandelstok moeten kunnen aan wijzen: „Kijk daar zit een fee oo die lantaarn"; juist zoals een wandelaar in het bos zijn metgezel een eek hoorn aanwijst. Maar kom, weinig tiid blijft ons voor lyrische ontboezemingen, als wij KRUITHUIS IN GOUDEN SCHIJN. Aan de overzijde van de Zoeterwoud- se Singel heeft men een prachtige kijk op het verlichte kruithuis aan de Jan van Houtkade. de schoonheid van het verlichte Lei den een weinig recht willen doen gel den. Klanken als' „Falderie, faldera" scheuren ook al gauw het spinsel van onze fantasie aan flarden. Bij 't Gangetje ketst ons het licht van vele fel-witte lampjes in het gelaat. Hier zweeft ook, als de won derlijke Sinterklaas uit de kinder dromen, een lampjes-beeltenis van de goed-heilig man boven het water van de Steenschuur. Zoals bekend, heeft de Leidse bur ger de opdracht het aantal lampjes in dit stuk te tellen. Een goede raad: „Tel de lampjes van het spiegelbeeld in het water mee en deel de uitkomst door twee". KRUITHUIS. Langs 't wapen van Leiden boven 't het water voor het Van der Werff- park omringd door waterlelies en fonteinen komen wij via een verlichte brug in de Doezastraat. In deze straat heeft ieder winkelier zijn eigen boogje. Bij elk boogje hangt zijn naam. Het is echter wel tekenend voor de eenheid in gedachten en sa menwerking van de winkeliers van de Doezastraat, dat alle bogen het zelfde zijn. Zo rijen ze zich tot achter in de straat aaneen tot één lommer laan van lampjes. Door de rechte lijnen in het pers pectief is dit 'n aantrekkelijk laantje n TWEEMAAL WAPEN VAN LEIDEN. Vóór het Van der Werffpark vindt men het wapen van Leiden weerspie, geld in het water van de Steenschuur. voor fotografen om den brode of om de mode. De fotograaf wordt echter geraden wat kiekjes onbelicht in zijn camera te laten, het schoonste moet nog komen. Want na een waarderende blik in de Herenstraat geworpen te hebben vinden uw ogen links op de Zoeter- woudse Singel een schouwspel, dat het slaken van een tweede kreet rechtvaardigt. Wandel langs deze met de toverstof van 220 volt beroerde singel en uw naar schoonheid dor stende ogen zullen fonteinen vinden, die steeds van kleur veranderen, van bet koelste geel, tot het warmste rood. Aan het einde van de singel wacht u de grootste verrassing: het kruithuis op de Jan van Houtkade. Hier staat dit historische kruitge- bouwtje in 't licht van gouden schijn werpers te peinzen aan de „kruidi- ger" tijden van weleer. VUURPIJLEN OMHOOG, MOLEN VERLICHT Vorig jaar overtroffen De burgemeester heeft gistermid dag op de brug over de Rijnsburger- singel en de Steenstraat met een sim pele druk op een knop 't gehele me chaniek van de lichtweek in bewe ging gezet. Zeer simpel voorgesteld zou men gelijk met het gaan bran den van de verlichting van de mo len „De Valk" en de stadversiering het begin van beweging kunnen zien van de hand, die naar portemonnaie in tas of achterzak tast Vóór Leidens eerste burger de lidhtweek opende, was in het Schut tershof een gezelschap bijeen, dat zich op het bijzondere van dit met inspiratie en transpiratie vóórbereide moment wenste te bezinnen. DANK AAN ALLEN. Wethouder Van der Kwaak heette als voorzitter van de V.V.V. de aan wezigen, onder wie de burgemeester met echtgenote, wethouder S. Menken, gemeenteraadsleden, vice-voorzitter en adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel, resp. de heren C. Meerpoel en mr. A. G. de Blécourt, vertegenwoordigers van de Leidse middenstand, hoofden van dienst van de gemeente Leiden, vertegenwoordi gers van de straatcomité's, de ge meente-secretaris mr. J. Bool, de gar nizoenscommandant Gerth van Wijk van harte welkom. Hij légde de nadruk op het vreem delingenverkeer, dat door de licht week bevorderd wordt en dankte alle medewerkers, die dit Leidse evene ment hebben, voorbereid. De ge meentewerken, liohtfabrieken, de straatcommissies, de commissaris van politie, die het woord onmogelijk uit zijn woordenboek heeft geschrapt. Na hem sprak de burgemeester: „Vorig jaar hebben wij een voor proefje gehad van de lichtweek", al dus de burgemeester. „Het was heel aardig, maar wordt dit jaar vele ma len overtroffen." Hij meende, dat dit de geest van Leiden karakteriseerde: crescendo, hogerop met alles, dus ook met de lichtweek. GROOT BEDRIJF. De voorzitter van de Leidse Mid denstand1, de heer J. C. J. Lamber- mont, bracht dank aan burgemeester en wethouders, dank aan V.V.V., die in de voorbereidingen een leeuwen aandeel heeft gehad, de hoofden van dienst, de gemeentewerken en de po litie; zeker niet op de laatste plaats de verkeerspolitie, die voor elke drei gende verkeerspanne 'n passend dek seltje vond. Ook gewaagde de heer Lamiber- mont van de sympathie van het grootbedrijf te Leiden voor dit licht- week-initiatief TWEE TAARTEN. Tijdens deze bijeenkomst in het Schuttershof werden ook de eerste geschenken van Sint Nicolaas gesig naleerd. Voor burgemeester en echtgenote heeft de mensenvriend twee cadeau tjes uit de rijke overvloed bestemd. Het waren twee romige taarten. Na de opening die werd geaccen tueerd door tien knallen en evenzo veel strepen in de lucht van vuurpij len, die met de molen „De Valk" een wedstrijd in hoog vliegen speelden, verplaatste het gezelschap zich naar de tent van het waterorgel. Hier zette de burgemeester op uit nodiging van de voorzitter van de waterorgel-commissie, de heer A. B. G Sanders, het mechaniek van dit apparaat in werking. Vervolgens ge noot het gezelschap van enige klater- nummertjes gespeeld door de water- orgelvirtuoos Johnny Broekhoven. Advertentieprijsvraag briefkaart op Nogmaals willen wij er de aandacht op vestigen, dat de op lossingen van de advertentie- prijsvraag toegezonden moeten worden op een briefkaart. Nog$ dagelijks bereiken ons oplossin- gen, die zeer officieel in een couvert zijn gestoken. Dit brengt echter bij de lawine van inzen dingen zo enorm veel meer werk met zich mee, dat wij met de meeste klem op inzendingen per briefkaart aandringen. Het is bovendien goedkoper en heeft 'op het aanwijzen van de prijs winnaars geen enkele invloed. Ongetwijfeld zult U genieten van de lichtweek welke de stad Leiden U biedt. Zeker is het, dat U de gehele winter geniet, wanneer U onze anthraciet 20/30 stookt, welke wij U kunnen aanbieden a 10.05 per H.L., franco bergplaats. Kantoor en magazijn: V. SPEIJKSTRAAT la/a - Tel. 21484 8009(Adv.) Burgerlijke Stand Geboren: Simon zn van S. Voor berg en W. Kleijwegt; Theodorus Go- defridus Bernardus zn van G. v. d. Hoorn en A. W. v. Emmerik. Gehuwd: P. H. Bonn en H. A. H. de Haas; D. P. Hederik en H. J. Ploeg makers; C. A. van Lierop en E. J. A. Vilders; A. N. de Goede en J. P. M. v. Veldhuizen; W. J. Jagers en T. M. J. E. Lampo; C. J. Overdijk en R. H. T. Owel; J. van Haastrecht en A. C. M. Oomen; A. de Wit &n J. G. Devi- lee; P. S. van 't Hoff en C. J. W. T. Boogers; W. Dijkman en M. T. P. Mank. Overleden: G. M. Oud, huisvr. van Wagenaar 55jr; G. Bruurmijn, huisvr. van Dekkers 56 jr. LOURDES-FILM IN LEIDSE VERTONING Ik wil hier een tempel op Massabièls rots hier zal ik doen schitt'ren de wonderen Gods. Allen, die eens als pelgrim de reis naar Lourdes hebben gemaakt, zul len zich deze tekst herinneren uit het lied „Te Lourdes op de bergen". Het klinkt als een machtige hulde op in de avondlucht, als de duizen den pelgrims jich opmaken om de massale lichtprocessie mede te ma ken. Lourdes in kleuren. De Lourdesfilm brengt ons in de echte Bedevaartssfeer. Deze film doet ons opnemen in het devote ru moer dat in Lourdes heerst, het doet ons zingen, bidden en genieten in Lourdes zelf. We zien het eenvoudige huisje van de Soubirous. We beleven het won derbaarlijke van de verschijningen, die het simpele en ongeletterde meisje Bernadette beleeft. De opbrengst van de film komt ten goede aan het fonds dat de zie ken in staat stelt een bedevaart naar het genade-oord te maken. A.s. Dinsdag 30 November om 8 uur wordt Katholiek Leiden ver wacht in het Antonius Clubhuis. Plaatcbespreken a.s. Zondag van 12 2 aan de zaal. Bij het onderzoek van de raad over de door B. en W. ingediende begro ting voor 1955 van Noordwijk, dat ge schiedt in twee afdelingen, hebben beide afd. vragen gesteld aan B. en W. over het Woningbouw-contingent 19541956. De gang van zaken bij de verwezenlijking van het bouwcontin- gent 19541956 kan de bewondering der afdelingen niet wegdragen. Al hoewel het eerste jaar bijna voorbij is, constateert de tweede afd. met leedwezen, dat nog geen nieuwe plannen aan de raad zijn voorgelegd, en ook in de algemene inleiding noch in de begroting hierover met enig woord wordt gerept. Een lid van de tweede afd. vraagt waarom, integenstelling tot andere gemeenten, hier zo weinig voor de particuliere bouw werdt beschikbaar gesteld. Een ander lid dezer afd. acht 'n eis van sociale zekerheid, dat eigen bezit van huizen zoveel mo gelijk wordt bevorderd en vraagt daarom of de gemeentelijke huurhui zen niet in huurkoop kunnen worden gëgieven. Dan wel dat op anders wij ze het verkrijgen van huizen in eigen dom van de bewoners wordt bevor derd. Weer een ander lid wijst hie j op de goede resultaten welke verkregen zijn met de z.g. hypotheekhuizen aan de Zandvoortsestraat, waarvan de ge meentelijke hypotheken nu alle zijn afgelost. Ten slotte wordt door een lid van de eerste afd. de mening van B. en W. gevraagd omtrent de in stelling van een vrouwelijke advies commissie voor het uitbrengen van adivies in zake de indeling en outil lage van nieuw te bouwen woningen. Antwoord van B. en W. B. en W. hebben hierop het navol gende geantwoord: Medegedeeld kan worden, dat de schetsplannen voor de bouw van wo ningen in de jaren 1954 tot 1956 de commissie voor openbare werken heb ben gepasseerd en nu voor behande ling in de raad gereed worden ge maakt. Hoewel hiermede de nodige spoed betracht wordt, dient men er rekening mee te houden, dat de bouwbewaking van het departement van Wederopbouw en Volkshuisves ting niet toestaat, dat met de uitvoe ring van nieuwe plannen wordt be gonnen aleer de aan de gang zijnde bouw op het voormalige golfterrein is afgewerkt. Ondanks de voortgaande woning bouw is de woningnood in de ge meente gestegen tot een na de oorlog nog niet gekende hoogte. Het aantal ingeschreven woningzoekenden steeg van 1 Jan. 1948 tot 1 Jan. 1954 van 309 tot 557 en heeft nu een hoogte van 568 bereikt. Hierbij waren respect. 1068, 1812 en 1980 personen betrokken. Het is zonder meer duide lijk, dat het college bij deze angst wekkende nood huiverig is om ge meentelijk bouwvolume af te geven voor particulieren woningbouw en daarmede voor een groot gedeelte de zeggenschap over de verdeling te verliezen. Niettemin geven zij, oor- het eigen woningbezit te bevorueren, aan de eigenaren van leeg komende woningen, gelegenheid deze te ver kopen aan een Noordwijkse woning* zoekende, waarvan veel gebruik wordt gemaakt. Moeilijke kant. De ervaringen met huurkoopwonin- gen zijn niet bijster gunstig geweest, omdat gebleken is, dat betrokkenen hun verplichtingen in een tijd van hoogconjunctuur wel kunnen nale ven, maar met onoverkomelijke moei lijkheden te kampen krijgen als de inkomsten teruglopen. Onze eigen huurkoop woningen zijn dan ook alle in normale huurwoningen omgezet. Inzake hypotheekwoningen het vol gende: De geweldige stijging der bouwkos ten heeft gemaakt, dat de verhouding rendabel/niet rendabel gedeelte bij nieuwe woningen wel grondig is ver anderd .vergeleken met de tijd dat de huizen aan de Zandvoortsestraat wer den gebouwd. Kostten de woningen toen ongeveer 2800 gld. waarop 'n hoge hypotheek kon worden verkre gen, thans moet voor een nieuwe wo ning 12.000 a 13.000 gld worden neer- rld en bedraagt de hypotheek, hoogstens 7000.zijn/de het renda bele gedeelte. Op het verschil wordt jfeen hypo theek verstrekt. Over vrouwelijke adviescommissie het volgende: Herhaaldelijk is ons gebleken, dat dé nieuwe woningen wèl doordacht zijn opgezet, ook ten aanzien van het practisch nut voor de huisvrouw. Uiteraard moet de architect steeds binnen het toegestaan crediet wer ken, maar binnen deze grens wordt met de grootst mogelijke efficiency rekening gehouden. B. en W. zien het practisch nut van een Vrouwelijke Adviescommis sie dan ook niet in, voornamelijk hierop gebaseerd dat door opvoering van het gerief de woningen te duur zullen worden. Handbal MSV. We hopen nu maar op goed weer, zodat alle wed strijden a.s. Zondag kunnen door gaan. Als ex;tra-attractie heeft de-compe- titieleider van de Bollenstreek voor de Junioren een bliksemtournooi vastgesteld op het MSV-terrein. Be halve onze elftallen A en B doen hieraan mee: v. Nispen A en een elftal van de huishoudschool uit Noordwijkerhout- Het eerste elftal krijgt SVLV. Met deze ploeg hebben ónze dames nog iets goed te maken. De 32 ne derlaag zijn we niet vergeten. Op eigen veld mag toch zeker op beide puntjes gerekend worden. Als er maar doortastend wordt gespeeld. De heren gaan naar Kwiek in Rijs wijk. Programma voor Zondag 28 Nov.: 1 uur: MSV I—SVLV I; 3 uur: MSV IIConcordia I; 2 uur: Tournooiwed- strijden voor Junioren A en B tegen v. Nispen en Huishoudschool. Uit-wedstrijden: 2 uur heren: KwiekMSV, vertrek per N.Z.H.V.M.- bus van twaalf uur vanaf Linden- plein. 12.30 uur: v. Nispen IMSV III. Vertrek half twaalf per fiets van Lindenplein. Schietverengiing. De wisselme- dailles wei-den deze week gewonnen door N .J. Caspers 44 p. Ie klasse; J. de Mooij 40 p., 2e klasse; J. Duin dam 40 p., 3e klasse. HAARLEMMERMEER Aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam is geslaagd voor het semi-artsexamen de heer H. den Butter te Haarlemmermeer. KATWIJK V.V.V. Onder leiding van de wrn. voorzitter, de heer J. van der Plas, hield VVV in „Noordzee" een ledenvergadering. De voorz. hield een uitvoerige bespreking over de gang van zaken in het afgelopen seizoen. Wel had het slechte weer wat roet in het eten gegooid, doch in het algemeen was het een gunstig seizoen te noemen. Er is veel ver huurd, er zijn zeer veel gasten ge weest. Spr. herinnerde o.m. aan dé door Katwijk trekkende Tour de France, die wel veel gekost heeft doch het heeft ook vele gasten naar Katwijk getrokken, evenals het Bloemencorso, de taptoeparade en de strandfeesten. Dan noemde spr. de vele wensen die nog vervuld moeten worden. Ledenwerving en contributie-verhoging zijn noodzake lijk. De afgetreden informatrice, mej. Van Duyvenbode werd dank gezegd voor haar uitgebreid werk en mej. Speet werd als opvolgster welkom geheten. Dan werd er gelegenheid gegeven, om wensen naar voren te brengen, wat ook prompt gebeurde, De heer T. den Duik, de voorzitter der K.M.C. dankte het bestuur voor het vele werk wat ook in het afge lopen seizoen weer verricht was. Door de heer D. Kruyt werd dan een foto- en filmreportage van het Bloe mencorso op het witte doek ge bracht. SASSENHEIM M. G. M. BAGGEN 25 JAAR ONTVANGER Op 1 December a.s. is het 25 jaren geleden, dat de heer M. G. M. Dag gen als ontvanger in dienst van de gemeente Sassenheim is getreden. Gedurende die 25 jaren groeide het aantal inwoners der gemeente van 5104 tot 8600. Zijn werkzaam heden namen in die tijd echter in onevenredigheid toe. Tot die werk zaamheden behoren o.m. het invor deren van de plaatselijke belastin gen, waarbij hij steeds heeft getoond pen gewillig oor te hebben voor de moeilijkheden van hen, die niet tij dig hun aanslagen konden voldoen. Ook op sociaal gebied is de heer Baggen geen onbekende in deze ge meente. Jarenlang fungeerde hij als secretaris van de plaatselijke com missie voor de steunverlening en in 1936 werd hij bij de instelling van het Burgerlijk Armbestuur benoemd tot administrateur bij dat Bestuur. Sedert 1947 moest hij zich uit het sociale werk terugtrekken, daar zijn dagtaak toen volledig in beslag werd genomen door zijn werkzaamheden als gemeente-ontvanger in welke functie hij een zeer belangrijke plaats inneemt met betrekking tot het financiël beheer van de gemeen tehuishouding. Het zal deze sympathieke jubilaris op de receptie, die op 30 dezer tussen 5 en 6 uur ten gemeentehuize wordt gehouden zeer zeker niet aan be langstelling ontbreken, WASSENAAR DIRECTEUR A. J. BOLTEN JUBILEERT BIJ BEDRIJVEN Op 1 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat' de heer A. J. Bol- ten, directeur van de dienst van ge meentewerken op 29-jarige leeftijd bij de gemeente Wassenaar in dienst kwam als technisch ambtenaar 2e klasse in algemene dienst. Het ju bileum zal officieel worden herdacht tijdens een samenkomst in het Raad huis des middags, gevolgd door een receptie van half vijf tot zes uur, eveneens in het Raadhuis. De heer Bolten, die direct na de bevrijding practisch al belast werd met de leiding van gemeentewerken, werd op 1 Juli 1946 benoemd tot ad junct-directeur en in de raadsverga dering van 6 Juni 1951 tot directeur, als opvolger van ir Laman Trip. De heer Bolten vervult enkele functies op BB-gebied. Hij is in Was senaar hoofd van de opruim- en red dingsdienst en in de Kring Zuid Hol land I, waartoe Wassenaar behoort, kringcommandant en hoofdinspec teur van deze dienst. DECLAMATIECLUB R.K. VROUWENBEWEGING SPEELDE „BEATRIJS". De plaatselijke afdeling van de R.K. Vrouwenbeweging beschikt, behalve over enkele andere actieve afdelingen, over een declamatieclub, die in de loop der jaren reeds ver schillende samenkomsten heeft op geluisterd, vrolijke zowel als ernstige. Gisteravond is deze club, voor het eerst voorzover wij weten, buiten de eigen kring getreden in de open baarheid met een opvoering van het Mariaspel „Beatrijs". Reeds eerder werd dit spel, onder regie van Jos Molenkamp, voor de leden opgevoerd. Het maakte een zo goede indruk, dat besloten werd, de opvoering te herhalen, nu voor andere belangstellenden en daarmee een bijdrage te leveren tot een die per beleving van het Mariajaar. Want „Beatrijs", het mysteriespel, getuigt van het grote vertrouwen, aat men in de tijd van de Middel eeuwen had in de voorspraak van de H. Maagd. De dames van de declamatieclub, voor deze gelegenheid in samenwer king met enkele mannelijke spelers, hebben met grote ernst dit prachtige spel ingestudeerd en het op een voor treffelijke wijze over het voetlicht gebracht. De hoofdrol van Beatrijs werd goed vertolkt door Jeanne BeL lekom. Aan décors en costumes was veel zorg besteed. Tegenslag bij uitvoering Rijksleg. Minister Algera heeft gisteren aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat gestreefd wordt naar uitbreiding van ervaren personeel op het gebied van wegenaanleg. Het is de minister be kend, dat het tempo van uitvoering van het weggedeelte Den Deyl-— Haagse Schouw in sterke mate de aandacht heeft getrokken. De hier ontstane vertraging in de uitvoering is te wijten aan tegenslagen door weersomstandigheden en door de tij dens de uitvoering gebleken nood zaak de ondergrond alsnog te ver beteren. Damgenootschap. De competi tiewedstrijd van het eers.e tiental van Wassenaars Damgenootschap te gen L.D.G. 1 is geëindigd in een 12 —8 zege voor de Wassenaarse dam mers. De heren J. van Doorn, H. van Boxel, N. Noort en A. de Greef won nen hun partijen en de heren C. van Dijk, C. Waardenburg, J. Vermaas en J. M. Lodewijks speelden remise. ZQETERMEER „Si. Willibrord" De leden van de fabrieksarbeidersbond „St. Willibrord hebben tijdens de algemene vergade ring die in „De Gouden Leeuw" be legd was, hun winterprogramma op gemaakt. Voor deze vergadering, die onder voorzitterschap van de heer M. v. Tartwijk stond en die o.m. door de G.A., kapelaan J. Hamers en de dis trictsbestuurder J. Smit werd bijge woond, bestond een flinke belang stelling. De voorz. kon in zijn ope ningswoord enige nieuwe leden wel kom heten. Dé opzet is deze winter iedere eer ste Dinsdag van de maand een verga dering te beleggen, waarbij discussies zullen worden gfehouden in de vorm van een forum: Tevens zullen diverse competities worden gehouden. Districtsbestuurder J. Smit hield een boeiende causerie over doel en streven der organisatie, waarin spe ciale aandacht gewijd werd aan het contributievraagstuk. Daar in de rondvraag, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd, dit onderwerp druk besproken werd, werd besloten hiervoor een speciale spreekbeurt in te lassen. Voorts bleek dat de on dernemingsraad bij Nutricia weldra een feit zal zijn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2