RIJNSTREEK De voor- en nazorg van geesteszieken Propaganda voor meer gas maar op bescheiden schaal Een plan voor combinatie van Uio-schoolV erenigingsgebouw ZA.^HDAG 20 NOVEMBER 1954 DE LEIPSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 BODEGRAVEN Jeugdnatuurwacht Het was Vrij dagmiddag een hele drukte bij de Openbare school. In de gymnastiek zaal zou de prijsuitreiking plaats vinden van de winnaars van de vo gelwedstrijd. De tien te raden vogels waren: 1. Calif ornisch» kuif kwartel; 2. torenwacht, 3. groene specht; meerkol of Vlaamse gaai; 5. Gould; 6. Velduil, 7. goudfazant; 8. steenuil; 9. ekster; 10. muizenvolk of luizerd. 125 inzendingen waren binnengeko men, waarvan slechts 23 goede. Vijf kinderen kregen wegens fraaie in zending een eervolle vermelding t.w R. Mulckhuyse, Nelly Moons, Jan Veerman, Dick v. d. Vecht en Ton Vis. Ir M. v. Ede, de voorzitter van de plaatselijke Jeugdnatuurwacht sprak en toepasselijk woord en reikte de prijzen uit. Hierna werden alle aanwezige kinderen op koek geirac- teerd. Vervolgens werden van elke school twee kinderen naar voren ge roepen en gedecoreerd met 't speldje van de vereniging. Daarna kregen de overige nieuwe leden hun insigne. De voorzitter dankte allen en wekten de kinderen op trouwe leden van de Jeugdnatuurwacht te zijn en ook aan de volgende wedstrijden mee te doen. IJsclub De Molenbrugse ijsclub vergaderde in het lokaal van dhr, Heemskerk. Er was als gewoonlijk 'n flinke belangstelling. De verslagen van secretaris en penningmeester wa ren in majeur gestemd. Diverse wed strijden konden met succes worden gehouden. Negen nieuwe leden kwa men er bij. Het batig saldo beliep maar even ƒ280.Bij de bestuurs verkiezing werden de heren H. v. Oosterom en G. Rosenboom herkozen. Bij de rondvraag werd besloten de kinderen van de leden een schaats- examen af te nemen volgens de re gels van de Kon. Ned. Schaatsbond. Bovendien zou men de leden collec tief verzekeren tegen ongevallen op de schaats. De medische voor het komende week-end zal worden waargenomen door dr Ragay en zr. Kool, Stations weg 11. Geboren: Marie-Louise C. dr van P. Timp—de Jong; Pieter Carel zn v. C. de MeijereBlom; Fernandus G. zn van F. PeltStolwijk; Annie dr van J. LammensSpies. Overleden: Ant. Heemskerk 71 jr. echtgen. van M. Kneppers. BOSKOOP Nationale Reserve. Door het Insti tuut van Steun Wettig Gezag en liet gewestelijk district van de Nationale Reserve werd voor de mannen van de Nationale Reserve uit de gemeenten Boskoop, Reeuwijk, Schoonhoven, Oudewater, Noorden en Nieuwkoop 'n contactavond georganiseerd, welke zeer geslaagd is. Door de secretaris van dit gewest S. W. G. Mr. J. L. J. van Mechelen werd 'n kort openings woord gesproken waarin hij mede deelde, dat dit geen avond was voor lange redevoeringen doch voor een gezellig samenzijn en om de leden van de verschillende verbanden met elkaar in contact te brengen. Ook sprak hij nog een woord van dank dienst aan het tanen is. De raad besluit een commissie te benoemen om voorbereidingen te tref fen tot het in het leven roepen van een stichting tot exploitatie van een verenigingsgebouw. In deze commis sie zullen zitting nemen de heeren C. A. W. Buikx, G. A. Tasserome, W. Vonk, B. Loosbroek, J. W. de Ren, secretaris de heer J. P. Manentvelö en de heer C. A. W. Bukx, voorzitter van de commissie. MOTORRIJDER VIEL. Gistermorgen ging de slagers knecht H. P. Horree, zoals gewoon lijk, per motorrijwiel naar zijn pa troon in Katwijk aan den Rijn. Aan gezien hij dagelijks de Haarlemmer meer doorkruist was hij op de hoogte van de gladde wegen wegens het bie- tenvervoer. Nabij het viaduct bij de Lisserweg slipte hij met het gevolg, dat hij met zijn hoofd op het weg dek viel en een flinke wond aan zijn achterhoofd opliep en een lichte her senschudding. Per auto werd hij naar huis gebracht. Later in de morgen moest hij echter in het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden opge nomen. De heer Ant. Verheugd is met ingang van 22 November benoemd tot waker van de Prov. Staten in Z.-H. en te werk gesteld aan de bagger- werken in het Brasemermeer. niging D.E.S. ter gelegenheid van de Sinterklaasviering een etalagewed strijd, die ditmaal in het teken staat van Veilig Verkeer. Bij alle deelne mende winkeliers, kenbaar aan het raambiljet, bevindt zich in de étalage een verkeersteken zonder opschrift. Aan het publiek is de taak de beteke nis op te sporen. Doet men dit op levert men dit formulier bij de vast gestelde adressen in, uiterlijk 7 De cember a.s., dan heeft men kans op een Helwa wasmachine. Bovendien ontvangt elke 200ste inzender een rollade. De rijkspolitie van Leider dorp was behulpzaam bn het samen stellen van deze wedstrijd en beoor deelt tevens de inzendingen. Deze week wordt waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofd straat 40, Tel. 30070. Voor het vakexamen kruidenier slaagde te Utrecht onze plaatsgenoot de heer W. v. d. Zwan Jr. ZOETERWGUM Uitvoering „St. Odilia". De R.K. Blindenbond „St. Odilia" geeft mor- gen zijn jaarlijks avondje in Zoeter- NIEUWKOOP Schaken. Onderlingcn compe tide „De Nieuwkoopse Toren": J VerweijH. v. d. Marei 10; Th TeunissenZ. Ruiterman 10; P. G. VerkelijA. Vijfhuizen y2y>\ D. v. d. LaanDr. G. J. Bremer ~y2Yi\ PI. v. d. MareiE. v. d. Veer jr. 1 J. G. LangedoenC. Eijs 10; G. v. d. LaanK. C. Angenent 10; A. A. RuitermanP. J. de Rooy 10. R0EL0FARENDSVEEN AANBESTEDING VERENIGINGSGEBOUW Heden werd voor rekening van het R.K. Armbestuur der parochie „Maria Presentatie" aanbesteed het bouwen van een verenigingsgebouw op een terrein nabij do R.K. Kerk „Maria Presentatie" te Roelofarendeveen. Bij deze aanbesteding waren naast de in schrijvers tegenwoordig kapelaan Cornells, gemeente architect Th. Deen en het R.K. Armbestuur, ter wijl pastoor S. Ligthart en burge meester Kolfschoten bericht van ver- woude. Om 8 uur ^af^elvere-" I'hindering hadden gez0nden' niging „Dito" uit Aarlanderveen in I Ingeschreven werd als volgt: Fa. J. P. het Parochiehuis aan de Schenkelweg A. Nelissen, Haarlem, 98.798.Fa. Schenkelweg opvoeren het spel „Regina". ZOETERWOUDE- LEIDERDORP ALLE MEERB URG - WEDSTRIJDEN UITGESTELD In verband met het overffjden van Bik en Breedeveld, Leiden, 90.300. Fa. G. Kunst, Haarlem 93.780. Fa. H. Bakker, Nieuw Vennep voor 89.800.—, Gebr. Akerboom, Rijpwe- tering 89.067.—, J. A. v. d. Geest, Oud Ade 85.939.—, Fa. J. L. Zoet, Oude Wetering 83.625. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Doordat de begroting 75.000.bedroeg, is 't begrijpelijk, pastoor van Leeuwen, geestelijk ad-dat het feit dat de laagste inschrijver viseur van Meerburg zijn alle wed- j heir nog 10 boven bleef, een grote LEIDERDORP strijden van deze vereniging, zowel - tegenvaller was, en dit nog weer zijn St. Nicolaas- étalagewedstrijd. Ook voor de K.N.V.B. als voor de L.V.B.,1 moeilijkheden geeft voor de benodig- IN LEIDEN EN OMGEVING NIEUWE TAAK VAN KRUISVERENIGINGEN De drie provinciale kruisverenigin gen in Zuid-Holland, t.w. het Wit- Gele Kruis, het Groene Kruis en Het Zuidhollandse Oranje-Groene Kruis hebben het voornemen de beharti ging van de voor- en nazorg voor geesteszieken in de vijf districten (districten: Delft, Omstreken van Leiden, Zuidhollandse eilanden, Zuid- Hollandse N.O. hoek en Zuidholland se Z.O. hoek) en de gemeente Lelden op zich te nemen, Tot dit besluit heeft geleid de over weging dat het noodzakelijk is over te gaan tot intensivering van deze zorg en wel in dier voege, dat met de leiding daarvan enkele psychiaters in volledige dienst worden belast. Tot op heden is slechts één dag per week voor deze arbeid beschikbaar. Door de aanstelling van psychiaters met een volledige' dagtaak is het mo gelijk te geraken tot meer differen tiëring van de voor- en nazorg, zulks in overeenstemming met de levens beschouwelijke groeperingen der be volking. Deze reorganisatie wordt als volgt gedacht. dit jaar houdt de Middenstandsvere-1 voor morgen uitgesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN de gelden. Met het benodigde land, centrale verwarming en stalen ra men, welke dit gebouw thans ver de 100.000.overschrijden. Vooral als men hierin ook nog het kleuteronder- der van zijn ambtelijk beleid had spr. reeds voldoende kennis kunnen ma ken met de problemen en vraagstuk ken welke rondom de tuinbouw, vooral in het dorp Roelofarendsveen aanwezig zijn. Er zijn echter ook pro blemen, welke de volksgezondheid raken en hier doelde spr. op de ver volmaking van de vuilnisophaal dienst. Thans is deze somber en pri mitief. Middels 'n te houden enquête Meerdere raadsleden te Alphen a. d. Rijn herinneren aan de bij de be handeling van de begroting 1954 ge stelde vragen betreffende het ver strekken van gasgeijsers en boilers in huur of huurkoop, vanwege de ge meentelijke water- en lichtbedrijven. de nieuwe woningen bestaat tot plaatsing vrijwel algemeen een ge legenheid, maar nagenoeg, niemand van de bewoners beschikt erover. Vooral de van elders gekomen perso neelsleden van de „Baronie" stellen deze apparaten op prijs omdat zij in hun vorige woning eveneens daar over beschikten. Dit kan tevens strek ken tot stimulering van het gasver bruik. B. en W. antwoorden dat Voor het plaatsen van gasgeijsers reeds contact is opgenomen met de plaatselijke in. stallateurs en naar het zich laat aan zien kan een bevredigende oplossing worden gevonden, om tot ruimere plaatsing van deze toestellen te gera ken. Een desbetreffend voostel is op komt. Wat de financiële uitkomsten van het gas distributiebedrijf betreft, werd vervolgens 'n vrolijk program ma verzorgd. Biljarten In de afgelopen week heeft het A-team van „De Drie sprong" zich weer wat omhoog ge werkt, mede omdat één van de groot ste concurrenten een veer moest la ten tegen De Dr. A 2. Ook de B-team boekten mooie overwinningen, ter wijl het C-team het ook niet onder zich liet. De ontmoeting Per Aspera BDe Driesprong B kon door bij zondere omstandigheden geen door gang vinden. De uitslagen: De' Dr. A 1Tunnel A 7—0; Zuid A—De Dr. A 2 3—3; De Dr. B 1—KOT B 7—2; De Dr. B 3— Centrum B 72; GouweVrienden CDe Dr. C 2- Het programma: 22 Nov. De Dr A —Anti Poedel A; TOP BDe Dr. B 1; 23 Nov: Sport ADe Dr A 1; 24 Nov. KOT B—De Dr B 3; De Dr. C—Tha lia's vr. C; 25; De Dr. B 2Zuid B. GEMEENTERAAD LEIMUIDEN De raad van Leimuiclen kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bakhuizen. (De raad besluit aan de commissie voor de Techn. Dienst een voorschot te verlenen van 1000,— voor de aankoop van een tekentafel en een ladenkast (het bedrag zal door de Techn. Dienst in 5 jaren worden te rugbetaald) en een voorschot te ver lenen van 525, voor de aankoop van een hulpmotor, voor de assistent van de Techn. Dienst. Het bedrag zal in 3 jaren worden terugbetaald. De voorz. deelt mede, dat in de vo rige vergadering van de raad in prin cipe is besloten, om aan te sluiten bij de Ziektenkostenregeling van de Vereniging van Nederlandsche Ge meenten. Hij deelt mede, dat in ver band hiermede-enkele wijzigingen gebracht moeten worden in het amb tenarenreglement, waartoe de raad besluit. Bij de rondvraag vroeg de heer Vonk, wanneer de uithaalplaatsen in Vriesekoop gemaakt worden. Hij dringt op spoed aan, omdat het el kaar passeren daar veel te gevaarlijk is. De heer Vonk deelt mede, dat tot zijn spijt zijn respect voor de techn. S de dames voor de steun welke zü waaromtrent meerdere leden vxa^n hun mannen geven ten opzichte van de eer^e ^ennng met de goede zaak. Burgen,. VeAeric had dnrhH Jdan«l^Ln.?«^l verMeuwingen van het bul. gezonden, doch deed al. plaataeUJk t en de meters. Een juist in- 1™. Z™ S S zicht kaïn eerst worden verkregen, delen dat hij zeer voldaan was over odra de oude schuld geheel ge- de goede geest welke er onder de re- j js servisten heerst. Door het cabaretge- zeischap „De Speeldoos" uit Gouda Da' ?e h°f<*e calortsche waarde - - - - - van het Leidse gas de oorzaak van het ongunstige financiële resultaat is enkele leden menen, dat door de betere kwaliteit van het gas minder wordt afgenomen is niet juist. Men kan wel zeggen, dat deze ertoe bijdraagt, dat het verbruik lager ligt, maar daartegenover staat, d'at. de verbruiker nu ook betere waar voor zijn geld krijgt. Het ligt wel in de bedoeling om het gasverbruik op bescheiden schaal te propageren, maar dan zal er o.a. toch ook voor moeten worden ge zorgd, dat in het gehele verzorgings gebied een behoorlijke druk aanwe- zigis. Elcctriciteit en water. Wat het electriciteitsgebruik be treft beamen B. en W. niet dat het geraamde resultaat maar zeer pover is. Er moet moet ook hier een ach terstand van onderhoudswerk en ka- pitaalswerk van jaren ingehaald worden en dit in aanmerking genomen is het resultaat zeker niet ongun stig. Een tariefsverhoging van water is in studie, aldus B. en W., waarbij uiteraard met de diverse belangen zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Een contact wordt onder houden met de Vereniging van ex ploitanten van waterbedrijven in Ne derland. Een verder voortgaande verbete ring van het waterwingebied staat voor 1955 op het programma. Zodra het rapport van het Rijksinstituut voor drinkwatervoorziening is ont vangen zullen daartoe de nodige voorstellen worden gedaan. Ook de onrendabele aansluitingen hebben de aandacht. Deze materie is echter niet zo eenvoudig. Het rapport van de Interdepartementale Commis sie geeft voor de zeer ongunstige ge vallen, waarvan in Alphen sprake is, voor de eerste jaren nog weinig hoop ap rijkssubsidie. Het wachten is op de door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in uitzicht ge stelde richtlijnen. Betreffende kwestie van water meters delen B. en W. mee, dat niet uit het oog mag worden verloren dat de thans nog bestaande abonnements aansluitingen dusdanig gecompli ceerd zijn, dat het plaatsen van een meter alleen mogelijk is door kost bare wijzigingen, zowel voor de be drijven als voor de eigenaren. De winstuitkering van het waterlei dingsbedrijf aan de gejneente beweegt zich inderdaad in een dalende lijn, omdat de kosten voor vernieuwing en onderhoud stijgen en het tarief nog op vooroorlogse basis ligt. Aan een tariefsverhoging zal in de naaste toekomst niet zijn te ontkomen. Speciale woningen. Bij het de afdelingsonrtSejzoek van gemeentebegroting 1955 gaven vele leden in overweging de moge lijkheden te onderzoeken om te ko men tot de stichting van woningen voor maatschappelijk niet aangepas- ten, mede met het oog op de moei lijkheden, welke bij de distributie van woonruimte met deze gevallen worden ondervonden. Er werd o.m. geadviseerd een bedrag van rond 200.000.voor dit doel uit te trek ken, waarvoor naar men meent, een twintigtal voor het aangegeven doel geschikte woningen zou kunnen wor den gebouwd, te plaatsen b.v. op ver schillende punten in de gemeente, in blokken van 5 woniqigen. Mede voor het huisvesten van de bewoners van krotwoningen, welke t.z,t zullen worden opgeruimd, wordt dit als een oplossing aanbevolen. "Deze suggestie zullen B. en W., blijkens hun antwoord, ernstig overweging nemen. Zes mitklenstandswonrogen. B en W. stellen de raad voor aan de firma „Bouwbedrijf Karingen en Ba tenburg" te 's-Gravenhage q.q. on dershands te verkopen het perceel bouwgrond, gelegen aan de zuidzijde van de Da Costastraat tussen de Ni colaas Beertsstraat en de Herman Gorterstraat (plan Nabij", lage zij de) groot pl.m. 11 aren, tegen de prijs van 12.37 per ca. tén behoeve van de bouw van zes middenstanads woningen. 27 Woningen. De bouwvereni ging „Eensgezindheid1" wÜ aan de Albert Verweijstraat 27 woningen bouwen. Eerder werd biervoor door de gemeente een geldlening verstrekt groot ƒ488.980.ƒ73.680.voor de grond en 415.300.voor de bouw. De bouwvereniging ondervindt evenwel tegenslag. Ondanks het plaats gevonden grondonderzoek is het achteraf noodzakelijk gebleken om enkele bouwblokken te voorzien van heipalen van grotere lengte en aldaar bovendien de kleilaag verder diende te worden ontgaven dan bere kend kon worden. Dit meerderwerk brengt meerdere kosten met zich en wel ten bedrage van 18,984.61. Een en ander is door bóuw- en wo ningtoezicht als noodzakelijk vast gesteld. B. en W. steleln thans de raad voor het meerbedrag voornoemd alsno gte verstrekken voor de bouw wijs in wil onderbrengen, hetwelk 'n i zal een beroep op de ingezetenen ge- extra bedrag van inventaris van 5.000.zal vergen. Voor het armbestuur zal er derhalve voorlopig geen gebrek aan zorgen meer zijt, maar zij zullen daarbij wel de voldoening hebben, dat deze aan gewend zijn voor het nut van het algemeen. Ledenvergadering LTB Voorz. N. Bakker leidde het agendapunt „lonen in de tuinbouw en de afslui ting van een nieuwe CAO" in. Hier uit bleek, dat uit werknemerskringen de oude CAO was opgezegd en dat intussen een loonovereenkomst bin dend is opgelegd, waarin een loons verhoging van 1.50 is toegepast, als mede de uitbetaling van 2% vacan- tietoeslag is vastgelegd. Uit de be sprekingen bleek, dat tegen het aan gaan van een CAO geen bezwaren waren. Vervolgens kreeg burg. E. J. M. Kolfschoten het woord, welke zeide hei LTB bestuur dankbaar te zijn eindelijk eens persoonlijk kennis te kunnen maken met de tuinbouwsec tor in zijn gemeente. Binnen het ka- daan worden hieraan medewerking te verlenen. De bedoeling is dan, dat de gemeente een vuilnisauto met z.g. roltrommel zal aanschaffen, welke 2x per week vuilnis zal ophalen waar bij aan de ingezetenen gratis gesloten huisvuilemmers beschikbaar gesteld zullen worden. Voor deze service zal het gemeentebestuur van de ingeze tenen een bijdrage vragen van 6. per jaar. Tot slot onderschreef burg. het belang van deze dienst en vroeg hiervoor aller medewerking. Een breedvoerige bespreking verkreeg de LTB-contributie met de a.s. heffing Landbouwschap. Hieruit bleek o.m. de wenselijkheid op een volgende vergadering een bevoegd spreker uit te nodigen om het doel en strekking van het Landbouwschap te komen behandelen. Wel zullen de uitgereik te formulieren ter registratie voor de vaststelling van de LTB contributie ingevuld moeten worden. Na enkele mededelingen van huis houdelijke aard, bracht voorz. dank aan burg. Kolfschoten voor zijn uit eenzetting en sloot hierna de verga dering. Het Groene Kruis en het Oranje- Groene Kruis zullen gezamenlijk de 'voor- en nazorg voor de bevolking in Zuid-Holland behartigen, uitge zonderd het Rooms-Katholieke volks deel en de gemeenten Rotterdam en 's-Gravenhage; het Wit-Gele Kruis zal de voor- en nazorg voor het Rooms Katholieke volksdeel in de provincie Zuid-Holland ter hand ne men, voorlopig eveneens met uitzon dering van dat in de gemeenten Rot terdam en 's-Gravenhage. Het Groene Kruis en het Oranje- Groene Kruis een dienst vormen de zullen twee teams aanstellen, elk team bestaande uit een psychia ter en twee districtsverpleegsters. Het Wit-Gele Kruis zal één team in dienst nemen. Wat de finaciële zijde van deze re organisatie betreft zien we, dat de ontwerp-begroting een kosten-ra- ming aangeeft van 114000,—. Dit bedrag zou gedragen dienen te wor- Zuid-Holland en voor de helft door de gemeenten, neerkomende op 5 ct. per inwoner van de gemeenten in de provincie Zuid-Holland, met uitzon dering van de gemeenten 's-Graven hage en Rotterdam. Het college van Gedeputeerde Staten dezer provin cie heeft aan de Provinciale Staten het voorstel gedaan om het provin ciaal subsidie te dezer zake te be palen op 50 pet. van de werkelijke kosten, daarbij de navolgende voor waarden stellende: 1. Jaarlijks vóór 1 September dient een kosten-begroting voor het volgend jaar ter goedkeuring aan Ge deputeerde Staten te worden inge zonden; 2. jaarlijks vóór 1 April moet aan Gedeputeerde Staten worden inge zonden: a. de rekening over het afgelopen jaar; b. de balans naar de toestand aan het einde van het afgelopen jaar. 3. De drie verenigingen dragen in onderling overleg zorg, dat ieder voor wie in de provincie buiten Rotterdam of 's-Gravenhage psychiatrische voor- of nazorg wordt verzocht, deze in voldoende mate deelachtig wordt. 4. De genoemde verenigingen doen de voor- en nazorg voor gees teszieken uitoefenen door psychiaters in volledige dienst, bijgestaan door bevoegde verpleegsters, eveneens in volledige dienst, met dien verstande, dat aan de psychiaters twee vrije mid dagen per weelc kunnen worden toe gestaan. 5. De arbeidsovereenkomst met de instructie van de psychiaters en de verpleegsters behoeven de goedkeu ring van Ged. Staten. den voor de helft door de provincie VOORSCHOTEN Gboren: Frans Fhilippus, zn van F. Ph. Koelewijn en J. de Jong. Jo annes Jacobus Gondulfus, zn van M. P. v. d. Berg en J. M, v. d. Klem; Johannes zn van J. p. Kolster en C. Verkade; Barend Karei zn v. H. v. d. Bos en H. M. den Hertog; Theo dora dr van J. Veldkamp en M. van Dolder; Willem zn van W. v. d. Neut en Jeanne C. Tabalissa. Nicolaas Leonardus zn van L. A. Maas en C. C. de Jong. Gerardus zn van J. Hoogeveen en Anna J. Cnossen. Ondertrouwd: Pieler C. v. Heus- den 30 jr en Seytje J. Kraap 27 jr; Abram H. M. Chrisfciaamse 29 jr en Willemke Vermaas 20 jr. Getrouwd: M. H. v. Bgmond en J. L. Noorlander; J. L. de Jpng en A. J. Th. Straver; KI. C. Broer en C. Bruggeman; P. Meirik en E. Plat- teel. Overleden: Cornelia v. d. Vlist 78 jr; Johanna Kooijman 85 jr; Marij- tje Hoogendoorn, 50 jr, echtg. van J. Bulk; Johanna den Hertog 84 jr, wed. van W. J. den Hertog; Maria van Muijen 69 jr, wed. van J. van Tilburg; Cornelia van Klaveren 68 jr, wed. van B. Kroon; Cwnelis Berk hout 61 jaar. De architect, ir. B. Uyterlinde, heeft een plan uitgewerkt voor de bouw van een ULO in Voorschoten. Dit plan voorziet in een combinatie Ulo school-Verenigingsgebouw. De school is geprojecteerd in twee vleugels en de scheiding wordt ge vormd door een afsluitbare ruime hal, welke zowel voor de school als voor het Verenigingsgebouw kan worden gebruikt. Het aan de Prinses Marij- kelaan grenzende deel van de school, de linkervleugel dus, bevat buiten de hoofdenkamer, de toiletten en ,-twee trappenhuizen, die met de gang, de garderobe en de ingang der school op de begane grond zijn geprojec teerd, vier op de eerste etage lig gende leslokalen. Het boven de in gang gelegen lokaal is het natuurkun de- en tekenlokaal. De naar de zijde van de Prins Bernhardlaan gelegen vleugel bevat twee lokalen, die even eens op de eerste etage zijn gelegen. Op de begane grond zijn weer de gang, garderobe, toiletten en trap ge projecteerd. De totale bouwkosten van de school worden geraamd op 153.700,Omdat het gewenst is bij de nieuwe school een aula te heb ben, is men op de gedachte gekomen, bij de bouw van deze school meteen het reeds lang bestaande plan van een Verenigingsgebouw te realiseren. Naast de voordelen welke met betrek king tot gezamenlijk gebruik van gar derobe e.d. aanwezig zijn, staat bo vendien het grote voordeel, dat de zaal kan worden gebouwd op de toe vallig nogal grote kavel, welka voor de school is gereserveerd. Het gebouw zal o.a. bevatten: Hoofdingang met hal en twee gan gen naar de zaal. De kap van deze zeer ruime en in cirkelvorm ontwor pen hal rust op acht pilarena De hal gebruikt kunnen worden als foyer. In de linkervleugel van de school zal een eenvoudige buffet ruimte worden gebouwd. Een grote zaal met toneel, welke plaats kan bieden aan 500 personen. Het achterste deel (dus nabij de hal) van deze amphitheatersgewijze te bouwen grote zaal kan daarvan via een opvouwbare wand worden afge scheiden, waardoor de grote zaal in een kleine en een middelgrote zaal wordt verdeeld. Op deze scheiding wordt een deel van de zaal niet van vaste stoelen voorzien en wordt de vloer vlak gehouden. Hierdoor krijgt kleine zaal een „podium". De kleine zaal bevat 118 zitplaatsen. De resterende zaalruimte 346. In veel ge vallen kunnen de beide delen gelijk tijdig worden gebruikt. Wordt de opvouwbare wand weg geschoven en de grote zaal derhalve niet gesplitst, dan kunnen op de vlakke ruimte het „podium" van de kleine zaal) twee rijen van 18 stoelen worden geplaatst, waardoor dus het aantal van 500 zitplaatsen wordt be reikt (118 -f 30 340) Het plafond krijgt vodr een goede acoustiek een speciale constructie. Het ruime podium van de grote zaal is eveneens door een opvouwba re wand in twee delen te plitsen. Gemeenteraad. De raad komt bijeen Woensdagavond a.s. om 8 uur In behandeling komen o.a. de navol §ende voorstellen. Bouw van de 'penbare U.L.O. school, alsmede de bouw van een verenigingsgebouw. Verkoop van grond in de Nassau- wijk voor villabouw. Toekenning van een vergoeding voor het onder houd en schoonhouden van de nood- slachtplaats. Aanschaffing van een schrijfmachine met voorsteekinrich- ting voor de afdeling Financiën, on derwijs, personeels- en Sociale Za ken. SVLV-voetbal. Programma vóór het a.s. weekeinde: SVLV 1—Alphen- se Boys 1, 2.30 uur; Alphen 4—SVLV 3 2.15 uur. Vertrek per bus 1 uur. SVLVForeholte A, 2 uur, 2e terrein; Lisse D—SVLV C, 1.15 uur; SVLV— VNL B, 12 uur, 2e terrein. te houden aan het op de oproepings- kaart vermelde tijdstip. Nieuw hotel. De bouw van een hotel aan de Rembrandtweg voor re kening van de heer Hulsbergen is gund aan de firma J. Vink en Zn. alhier. Veertig Urcngcbed. In de paro chie van St. Jeroen zal Zondag, Maandag en Dinsdag het 40 Uren- gebed worden gehouden, waarbij pa ter Hameleers, Montfortaan, de pre dicates zal houden. De vastgestelde voetbalwedstrijd van SJC zal der halve geen doorgang vinden. Geboren: Dirk z. van O. Ooms en E. Th. v. d. Berg; Paulus z. van A. J. M. v. Oosten en E. Linthuis; Ingrid H. P. d. van J. v. Beelen en P. Boama; George z. van J. C. Sal man en A. M. v. d. Raad; Geertrui- da M. F. d. van J. P. de Lange en J. M Hoek; Willem G. z. van A. Pcute en M. J. v. d. Berg; Jacobus P. z. van C. Kloos en M. D. Broekhuizen; Anita J. d. van F. Bunt en A. S. de Bruin; Arie z. van KI. v. Diggelen en M. v. Dam. Ondertrouwd: C. Eswilder en J. H. Huizinga; C. Varkevisser en J. Ciere. Getrouwd: A. C. Paddenburg en J M. Duindam; F. A. Vogelaar en A. M. de Ridder; W. G. v. Schooten en C. L. v. Steijn; J. F. Plug en W. C. Smeltink; J. Th. Hazekamp on S. J: de Haas; G. A. Koelewijn en M. A. Rietmeijer. Overleden: A. J. v. Mil. SASSENHEIM Geboren: Aafke Mirjan d. van D. Eigenbrood en M. J. Spruijl; Theo dora Wilhelmina Johanna Maria Pau- SVLV-handbal. Programma1 la d. van Th. W. C. A Wocning» cn voor het a.s. weekeinde: Velo aSV LV a, 12.50 uur vertrek per fiets om 11.20 uur. SVLV-taf eltennls. Maandag SVLV 3GOSSA 5, 19.30 uur; Dins dag DVC 2—SVLV 2, 19.30 uur. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dr. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, telef. 2356. N00RDWIJK GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Morgen viert het echtpaar H. Zand bergen en C. J. Zandbergenv. Leeu wen wonende op de bekende hoek PickéstraatVinkenlaan zijn gouden huwelijksfeest. Niet alleen genieten beide echtgenoten een uitstekende gezondheid, maar ook vele werk zaamheden, verbonden aan de boer derij, nemen zij nog voor hun reke ning. Doorlichting bevolking. Op Dins dag 23 November a.s. wordt met de doorlichting der inwoners op t.b.c. begonnen en wel in Noordwijk-bin- nen in de Geertruida Kleuterschool aan de Voorstraat. Deze door lichting heeft plaats van 911.45, 24.15 uur en 's avonds van 79.15 uur. Een ieder wordt dringend verzocht zich cember a.s. E. L. A. Stoks; Gerrit Hendrik z. van M. Zonnebeld en E. Wngcmakcr; He lena Margaretha Maria d. van H. L. J. Brouwer en M. van der Meij; An na Maria d. van W. J. Keuning en A. Le Cointre; Antonius Petrus Corne- lis z. van A. Berg en J. M. Onderwa ter; Johanna Katharina d. van H. E. Kleiverda en G. J. Wittemr.n; Mach- teldjen d. van J. Koolman en J. W. van Drunen. Ondertrouwd: Cornelis Hondrikus Salman 29 j., te Hillegom, en Jacoba Anna Bemelman 27 j. Getrouwd: Cornelis Wilhelmus van den Bosch, te Noord wij kerhout, en Adriana Maria Jorna; Theodorus Wilhelmus Wessels, te Lisse, en Geer truida Martha van der Hoorn. Overleden: Gerrit van Egmond 74 jaar. WASSENAAR Raadsvergaderingen. De eerst volgende vergadering van de gemeen teraad zal gehouden worden op 1 December a.s. Daarin zal niel, zo als eerst in de bedoeling gelegen heeft, de begroting worden behan deld. De openbare begroting-,vergade ring zal gehouden worden op 15 De-

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5