DE CIRCUSBARON Overblijfselen van oude kudden zullen voor nieuwe schaapskooi te hoop lopen Worden minimumprijzen voor brood afgeschaft De flinke agenda werd in een zeer vlot tempo afgewerkt DONDERDAG 18 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Gedrang rond het zwarte schaap „fiscus" In de vergadering van 30 Juli j.l. van de stichting Gooisch Natuurreser vaat zijn plannen besproken tot het stichten van een schaapskooi op de heide nabij het Sint Janskerkhof bij Laren. Half October is aangevangen met de bouw naar een ontwerp architect H. Bunders te Hilversum en half December zal de kooi in gebruik worden genomen. Slechts de leden van het bestuur van de stichting zul len hierbij tegenwoordig zijn, daar de tijd van het jaar minder geschikt wordt geacht voor een bijeenkomst. In de komende zomer hoopt het be stuur ter gelegenheid van de ope ning feestelijkheden te houden en diaarbij de bevolking uit Het Gooi te betrekken. De schapen werden ge schonken door bewoners en instellin gen. De Hilversumse belastingdienst heeft een zwart schaap besteld, dat de naam „fiscus" zal 'dragen. Tot he den hebben zich 180 personen of groepen voor medewerking aange meld en als over enkele weken de schaapskooi in gebruik wordt geno men, zullen er honderd dieren zijn aangekocht. De keus is gevallen op het Drentse type. Uitbreiding mogelijk. De kooi is ongeveer 25 meter lang en 8 meter breed, en heeft ruimte voor driehonderd dieren. Uitbreiding van de kudde is te verwachten en eventueel zal worden samengewerkt met ruinen in Drente en Ede op de Veluwe, waar ook kudden rondlopen. Vroeger was er ook in Het Gooi een schaapskudde te vinden van de KONINGIN ONDERSCHEIDT PRESIDENT PAUSELIJKE HULPACTIE. Jhr. Mark van Weede, gezant van Nederland ibij de H. Stoel, heeft in 't Nederlandse gezantschap het Groot kruis van de Orde van Oranje Nas sau uitgereikt aan mgr. F. Baldelli, president van de pauselijke hulpac tie. H.M. de Koinngin heeft aan de Romeinse prelaat deze onderschei ding toegekend wegens zijn grote ac tiviteit voor de slachtoffers van de watersnood in 19"53. Maandag heeft de Nederlandse ambassadeur bij de Italiaanse Repu bliek, dr. H. N. Boon een maaltijd aan enige vooraanstaande Italianen aangeboden, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de hulpverle ning' aan Nederland tijdens de wa tersnood in 1958. Aan enige personen- zijn gedurende deze maaltijd Neder landse onderscheidingen uitgereikt". SCHILDERIJ VOOR PROVINCIALE WATERSTAATS DIENST. De Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben gistermorgen tijdens de tweede gewone zitting in het ge bouw van de Eerste Kamer te 's Gra- venhage goed gevonden, dat de pro vinciale waterstaats drenst van Zuid- Holland een schenking in de vorm van een schilderij aanvaardt van de Flakkeese bevolking als bewijs van haar erkentelijkheid voor het werk dat de Provinciale Waterstaat vóór het dijkherstel en de wederopbouw van" deze door de stormramp geteis terde streek heeft verricht. NOORS SCHIP te Alblasserdam te water Terwijl er een regenboog, aan de hemel stond, het Noorse volkslied weerklonk en op de rivier de scheeps- fluiten gilden, gleed vanmorgen van de werf Jan Smit Czn. te Alblasser- dam een schip te water voor de re derij P. Meyer te Oslo. De champagne schuimde nog te gen de boeg, want even tevoren had mra. Peggy Jorgensen namens de re- dier het schip de naam gegeven van ,,Havok". Bij die tewaterlating waren vel autoriteiten aanwezig, onder wie de buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Noorwegen, de heer L. J. H. Jorstad. De „Havok" heeft accomodatie voor twaalf passagiers, onder te brengen in zes tweepersoonshutten, waarvan er twee alls luxe hutten worden uit gevoerd. Het schip is 123.44 m. lang, 17.68 m. breed en 11,81 m. hol. OOK BROMFIETSCURSUS IN OSS Ter beteugeling van het steeds groter wordende brömfietserspro- bleem in de verkeersgemeenschap heeft de gemeentepolitie van Oss be sloten een gratis cursus te organise ren voor het behalen van een brom fiets-rijbewijs. De cursus bestaat uit vier lessen van elk een uur. De stof, die behandeld wordt, bestaat uit de hoofdstukken: „algemene gedrags regels op de weg", „verkeersborden en de aanwijzingen van de verkeers agent" en „voorrangsregels". De ge meentepolitie heeft reeds een groot aantal inschrijvingen voor deze cur sus ontvangen. ONDERZOEK ANNEKE BEEKMAN. In zijn Memorie van Antwoord deelt minister Donker aan de Twee de Kamer mee, dat het onderzoek naar de tegenwoordige verblijfplaats van Anneke Beekman „nog steeds met kracht wordt voortgezet." Het is de minister nog niet mogelijk bij zonderheden te verstrekken over dit onderzoek. vereniging van vrienden van het Gooisch natuurreservaat. In het be gin vain de oorlog zijn de dieren ver kocht en is de schaapskooi gesloopt. In navolging met Ede zal in de zo mer een schaapscheerdersfeest wor den gehouden. De gedachte hiertoe is uitgegaan van burgemeester J. J. G. Boot, van Hilversum. Gooise volks dansgroepen zullen medewerking ver lenen. SAMENWERKING BIJ HERDENKING MEIDAGEN. In Rotterdam heeft zich ter herden king van de 4e Mei en voor de feest viering van de 5e Mei in 1955 een overkoepelend comité gevormd „ten einde te geraken tot een waardige manifestatie van eenheid op deze herdenkingsdagen'. Het comité zal samenwerking zoeken met de in op richting zijnde comité's in andere plaatsen. Het voorlopig correspon dentie-adres is: W. C. Pijpers Jr., Schieweg 40 te Rotterdam. Mysterieuze verdwijning van onvoorzichtige reiziger Op het perron in Amersfoort sprong gistermorgen een reiziger op de reeds in beweging zijnde trein naar Amsterdam. In zijn haast zag hij geen kans de deur tijdig te openen. Het perronpersoneel waarschuwde onmiddellijk het station Baarn, waar bij aankomst van de bewuste trein de man echter verdwenen bleek. Een zoekpartij langs het baanvak leverde geen resultaten óp, zodat men ver moedt dat de man toch nog kans ge zien heeft de deur te openen. Tenge volge van het onderzoek langs de spoorbaan ondervonden vijf treinen vertraging, terwijl er twee niet meer aan vertrekken toe kwamen. Proefboringen Den Haag, Delft en Rijswijk De boring, die de N.V. Nederland se aardolie Maatschappij thans in de Westduinen te Den Haag verricht, heeft gisteren een diepte van 1120 meter bereikt. De laatste boring te Delft is kort geleden op een diepte van 1190 me ter zonder resultaat beëindigd. Het ligt in de bedoeling dezer dagen nieuwe boringen, zowel in Rijswijk als in Delft, te beginnen teneinde dit gebied verder te onderzoeken. MINISTER MANSHOLT IN HOLLAND MARSH. Minister S. J. Mansholt beeft Dins dag het door overtromingen geteis terde gebied van Holland Marsh, zes tig km. ten noorden van Toronto, be zocht. Hij zei verheugd te zijn, dat Nederland op zijn beurt Holland Marsh, dat de slachtoffers van de Nederlandse watersnoodramp heeft gesteund, heeft kunnen helpen. OUD-SPOORWEGMAN TROK AAN NOODREM en dook onder de trein Een gepensionneerde spoorwegman uit Eindhoven merkte gisteren, toen hij per trein van Amsterdam naar Maastricht reisde, dat de trein bij Geldermalsen een beetje raar begon te doen. Het schokken had iets onregelma tigs en na enkele seconden wist de spoorwegman het: Vastgelopen rem- blokken. Jarenlange ervaring had hem ge leerd, hoe veel last en gevaar der gelijke obstakels te weeg kunnen brengen en daarom bedacht hij zich j geen moment maar trok aan de noodrem. Toen de conducteur verbaasd kwam kijken, wat er aan de hand was, kon hij zijn gepensionneerde collega eerst niet vinden, want die was al onder de wagon gpdoken om het vastgelopen remblok los te krijgen. De trein had maar enkele minuten oponthoud en toen Eindhoven be reikt werd, kon het horloge van de stationschef nog maar nauwelijks een verschil met het spoorboekje con stateren. PLASTIC WATERLEIDINGBUIS Tussen de vaste kern van Olst en het tot die gemeente behorende Wel- sum aan de andere kant van de IJssel is gistermorgen een plastic waterlei dingsbuis gelegd. Het werk was in 37 minuten gereed en het scheepsver keer kon gewoon doorgaan. De buis werd in dit geval met een lier van de ene oever naar de andere gesleept, terwijl gewoonlijk een dergelijke leiding door middel van twee bokken tot zinken wordt gebracht. PAARDRENNEN OP HOCKÊYBAAN Velser velden vernield. De hockeyvelden op de gemeente lijke sportvelden van Velsen, die ge reed lagen voor de competitie zijn in de macht van Dinsdag op Woensdag door enkele onbekenden ernstig be schadigd, doordat rrren met paarden over de grasmat gereden heeft, waar door het gehele veld vernield werd. De politie stelt een onderzoek in. Het Tweede Kamerlid mr. J. J. R. Schmal onthulde Dinsdagmiddag dat de regering voornemens zou zijn, de minimum-prijzen voor brood af te schaffen. De Nederlandse Bakkerijstichting heeft direct daarop de Kamerleden telegrafisch gealarmeerd, omdat zij ernstige bezwaren tegen het door mi nister Zijlstra voorgestelde plan heeft. De grondslag der sanering van het bakkersbedrijf zou daardoor worden te niet gedaan. De stichting deed een dringend beroep op de Ka merleden, om deze maatregelen te verhinderen. ARBEIDER VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks half drie is een 28-jarige hulpstoker op de werf-oost van de ND SM te Amster dam van elf meter hoogte in het wa ter gevallen. Toen hij opgehaald werd bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Het stoffelijk over schot is naar het Wilhelminagast- huis overgebracht. De man was werkzaam op een in aanbouw zijnd schip en wilde een handzaag, die hij van een arbeider op een ander schip had geleend, te rug brengen. Vermoedelijk is hij daarbij gevallen en tussen de twee schepen terecht gekomen. 2500 Jaar oude urn gevonden Een 2500 jaar oude urn, naar men aanneemt, uit die zesde eeuw voor Christus werd tijdens opgravingen door de rijksdienst voor oudheidkun dig bodemonderzoek bij Ommen ge vonden. De vaas is volkomen gaaf. De opgravingen vonden plaats op een heuvelachtig terrein, gelegen aan de straatweg tussen Zuidbarge en Eri ca, dat de naam Hankenberg draagt. Het onderzoek staat onder leiding van dr. P. J. R. Modderman. Een on derzoek door prof. A. E. Giffen in dezelfde omgeving bracht in 1944 eveneens enige urnen aan de opper vlakte. ZWARE ZAKKEN. Een fabrieksarbeider uit Hazcrs- woude had bij een beton mij. in Al phen aan den Rijn, waar hij werkte, twee zakken cement gestolen en hij moest deze daad nu verantwoorden voor de Haagse Politierechter. Hij zat in de middagdienst en had twee zak ken cement van ieder 50 kg. mee naar huis genomen, om thuis te gebrui ken. Hij was voor de politierechter geen onbekende, want verdachte was al zevenmaal veroordeeld. De officier van justitie eiste twee maanden ge vangenisstraf. Verdachte werd door de politierechter tot één maand ge vangenisstraf veroordeeld. GEMEENTERAAD VOORHOUT Met uitzondering van mr. Weve, die met kennisgeving afwezig was, kwam de raad van Voorhout ln vol tallige zitting bijeen. Het zal wel nooit gebeurd zijn, dat een raadsvergadering, met een agen da van 24 punten, uitgeschreven om half 8, reeds vóór 9 uur beemdigd WDe woningbouw was wel het voor naamste. In het kort zette de voor zitter het bouw vraagstuk m Voor hout uiteen. Hij bepaalde zich tot de hoofdzaken en belichtte het werk van de raadscommissie, die m een vorige zitting benoemd is. Volgens spreker zijn er nu 16 rijksbijdragen afgekomen zodat de Stichting „Sa men Bouwen" nu 16 hypotheken bij de gemeente kan aanvragen. Worden deze goedgekeurd dan kan reeds m Jan. '55 met bouwen worden begon nen. De moeilijkheid is nu echter, dat de Stichting 32 hypotheekbeslui- ten wil hebben. Om spoed met bouwen te betrach ten adviseert de voorzitter om slechts 16 hypotheken aan te vragen, want blijft men op 32 staan, dan weet spr. niet wanneer met bouwen kan wor den begonnen. Besluit genomen. Als antwoord hierop kwam wet houder Derksen met een besluit, dat unaniem door de raad werd goedge keurd. Het luidt als volgt: Tr De raad der gemeente Voorhout besluit aan 32 nader genoemde ge gadigden, een lening onder verband van eerste hypotheek te verstrekken ten bedrage van f 9100.onder de navolgende voorwaarden: De hypothecaire lening wordt ver strekt op een perceel grond van cir ca 122 m2 alsmede op een daar vol gens ingesloten plan en bestek te bouwen woonhuis, waarvan de stich- tingskosten worden geraamd op 11.956,—. De lening wordt verstrekt voor de tijd van 40 jaar. Vervroegde aflossing is mogelijk. Rente 4 of lager. De beschikbaarstelling van het le ningsbedrag zal geschieden in de vorm van een bouwcrediet door uit betaling in termijnen naar gelapg de bouw van de woning vordert Nadat dit plan was aangenomen drong wethouder Derksen er op aan, dat het met de meest mogelijke spoed wordt doorgezonden aan G. S. Zal er nu eindelijk gebouwd wor den? Grondverkoóp aan Bierman. Er waren geen bezwaren tegen verkoop van een woonhuis met on dergrond Prins Bernhardstr. 22 aan Gebr. Bierman. Deze transactie geschiedt, omdat de grond geen bouwgrond meer is, om dat er inmiddels een huis is opge bouwd, waarvan de gemeente door eigendomsverkrijging eigenaresse is geworden. In het prae-advies stellen B. en W. voor t.z.t. een voorstel te doen in zake de vergoeding, welke aan „De- mavo" de bouwer van de woning, uitgekeerd dient te worden. Deze zinsnede moest op voorstel van wethouder Derksen en de heer v. d. Ploeg vervallen. Inrichting raadhuis. Op de kapitaaldienst 1954 zal een bedrag van 20.950,— uitgetrokken worden voor inrichting van het nieu we gemeentehuis. De ramingen hiervoor zijn: Buiten- en binnenverlichtingsorT namenten 7000, Vloerbedekking 9.200, Stoffering, tapijten, lopers enz, 3.250,—. Gevelwapens en eerste steen 1500,—.. Ook het Postkantoor zal een ver betering ondergaan. Hiervoor zal een bedrag van 2000,nodig zijn. j Door onvoorziene omstandigheden, kon de begroting 1955 nóg niet' wbr-1 den aangeboden. De toezegging werd gedaan, dat deze 1 Dec, klaar zal Van 19 Nov.26 Nov. is aan de win keliers vergunning verleend hun za ken open te houden tot 22 uur. Voor de. aanschaffing van een auto voor het waterbedrijf werd f 5000, uitgetrokken. Op voorstel van de heer Eigen brood werd een in de vorige verga dering genomen besluit herzien, en werd z.h.st. de machinist-fitter, van af heden, genoemd „Hoofd van de technische dienst". Na een korte rondvraag was deze belangrijke vergadering spoedig ten einde. OEGSTGEEST GESLAAGDE AVOND VAN HAMONIE „TRIUMPH". „Triumph" gaf gisteravond haar jaarlijkse uitvoering in het parochie huis te Oegstgeest. De zaal was reeds goed bezet, toen het muziekprogram ma klokke acht uur werd ingezet met een pittige rhars. Onder de zeer tal rijke aanwezigen merkten we op: burgemeester du Boeuff met z'n echtgenote, pastoor Looyaard, kap. T. M. v. d. Zon. Het lid van het kerkbe stuur, de heer J. Homan en het ge meenteraadslid de heer K. Veen. Het programma, dat werd aangeboden was niet alleen wat samenstelling be treft met zorg behandeld, doch ook de wijze van uitvoering, schonk be vrediging. Het corps, welks ledental menen we, is uitgebreid met jonge liefhebber, heeft thans een bezetting, die rond en gevuld klinkt en door wat ten gehore werd gebracht liep een lijn van welverzorgdheid van tac tische voorbereiding, die als van zelf moet wezen bij e*en uitvoering die natuurlijk aan niet te hoog te stellen eisen voldoet. De directeur, de heer Baart, blijkt een tactvolle leider te zijn die nut weet te trekken uit de beschikbare elementen. Verder schroomt de heer Baart, temperamentvol als hij is, niet een snel tempo te nemen, zodat van afjakkeren geen sprake is. De dikte in de melodie verdient soepele be handeling en ietwat losheid in de mid denpartijen. Dat kan gemakkelijk door oefening worden verkregen en naar de directeur kijken en diens in tenties volgen. Onder leiding van een der leden gaf de vereniging een en- trament. Na de pauze kwamen onze bekende Amterdammers, die zo vaak voor de harmonie met succes optraden voor 't voetlicht en wel met de voortreffelij ke opvoering van een vermoedelijk Amerikaans blijspel. Hoewel het stuk een betrekkelijke eenvoudige intrige bezit in de vorm van een allerdaagse oplichtersaffaire, in de constructie en de wijze waarop de betrokken perso men qua tekst moeten worden gety peerd zodat van een goed blijspel moet worden gesproken. Wij zijn het geheel eens met de mededeling, dat men van 't zelfde thema een drama kan maken. De wijze echter waarop een doodgewone oplichtings-affaire uit de doeken wordt gedaan is gees tig. Van de spelers noemen we de hoofd figuur mevr. Krijnen, die een koste lijke en met verve gespeelde vertol king gaf. Sterk van begin tot het ein de evenals mej. Knief en mevr. Louis de goedgelovige, die zorgde voor het tegenwicht bij héftige scènes. Zeker waren er minder geslaagde figuren, die echter de glans van het geheel niet merkbaar konden doen verble ken. By de opening verwelkomde pas toor Looyaard in een fijn gestyleerd speechje de aanwezigen. Speciaal wel burg. Du Boeuff, die zolang hij aan het hoofd der gemeente staat steeds de uitvoeringen van „Triumph" bij woont en dankte voort bij het einde de Amsterdammers voor het mooie spel waarvan zij de aanwezigen hebt doen genieten, en wenste hen gaarne een tot weerziens toe. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanbesteding. Door het Architec tenbureau G. Nijhoff, J. Hornstra en J. Gerbracht had gisterenmiddag in „De Rusthoek" de aanbesteding plaats van het bouwen van een gym nastieklokaal met bijbehorende ruim ten op het terrein, grenzend aan de bestaande school aan de Narcisstraat. Er waren 15 inschrijvers. De uitslag was: Aannemers Mij Pennings, Den Haag f 87.800.J. Bontebal, Zeven huizen f 86.500.fa. v. Tol Weis, Den Haag f 80.937.fa. G. Scheur water, Den Haag f 79.000.C. Bol, Voorburg f 76.600.G. J. Schreik, Oegstgeest f 76.240.Bouwbedrijf van der Heijden, Baarn f 75.000. Bouwbedrijf van Buren, Haarlem 74.950, Aannemersmij. „Erica", Den Haag 74.900, fa. Vink en Zn, Noordwijk 74.200, fa. Langeveld, Leiden 73.600, fa. van Duyn, Kat wijk aan Zee 73.500, Gebrs. Ooste- rom, Warmond 72.300, Aann. Mij. „De Laak", Den Haag 71.200, J. v. Noort, Benthuizen 70.800. De be groting was (voor de laatste loonron- de van 6 pet.) 64.000, Aanrijding. Op de hoek Kerk straat reed de bestuurder van een luxe-auto door onachtzaamheid op een vrachtauto. De luxe-wagen moest het, zeer begrijpelijk, het ergst ont gelden, maar het bleef bij materiële schade. NOORDWIJK K.A.B. VERGADERDE. Gisteravond kwam de K.A.B. bij een in Hotel Royal voor het houden van de aangekondigde praatavond, waarbij de heer L. A. Weber, secre taris van de Dioc. K.A.B., als beant- woorder van de gestelde vragen zou optreden. De voorzitter, de heer J. van Leeuwen opende deze bijeen komst met zijn vreugde er over uit te spreken, dat zovelen aan de op roep van het bestuur hadden gehoor gegeven. Spr. vond dit vooral pret tig voor de heer Weber, welke hij van harte welkom heette. De aan kondiging van de oprichting van een plaatselijke afdeling Gezins zorgfonds had zowel bij de leden als daarbuiten een goede weerklank ge vonden en het bestuur drong met klem aan dat ieder lid tot dit hoogst nuttige fonds zou toetreden. Met vreugde kon worden medegedeeld, dat er een grote kans bestaat, dat reeds per 1 Jan. 1955 de Centrale Werkplaats te Sassenheim voor min- dervalide arbeiders in werking zal worden gesteld, waardoor het mo gelijk kan worden, dat velen welke tot nog toe uit het werkproces wa ren gesloten, hierin weer konden worden opgenomen. Opgaaf tot deel name voor de Centrale Werkplaats kan geschieden op de gemeente-se cretarie afd. Soc. Zaken, Doordat de heer Leijten, door ver huizing heeft bedankt als bestuurs lid, werd de afd. van St. Raphaël verzocht uit te zien voor een ge schikte candidaat voor het bestuur. In het winterprogram was o.m. op genomen een 4-tal feestavonden, door de toename van leden heeft het bestuur besloten hieraan een vijfde avond toe te voegen en wel op 1 Fe bruari 1955. Ingekomen- was een schrijven van het Hoofdbestuur, naar aanleiding van het verbreken van de geregle menteerde samenwerking door het N.V.V. na het Bisschoppelijke Man dement. Het bestuur had direct na de verbreking een mededeling uit gezonden, dat er geen enkele reden voor ongerustheid bij hen bestond en nu na 3 maanden staan zij nog steeds op hetzelfde standpunt. De samenwerking met het C.N.V., zowel in de topleiding als in de plaatselijke afd., kan- gewoon haar gang gaan, dit laatste met in acht neming van de plaatselijke omstan digheden. Na een korte pauze kwam een regen van vragen los, zoveel dat de heer Weber noodgedwongen te 11 uur moest afbreken. De manier waarop de heer Weber de bontge kleurde onderwerpen beantwoordde, verdient alle lof, terwijl ten volle kon worden vastgesteld, dat dit een hoogst nuttige en zeer leerzame avond is geweest, welke zeker voor.herha ling vatbaar ;s. Postduivenvereniging „Steeds Snel ler". Op de eerste avond van de deze winter weer te houden hokken- show moesten de leden elk een jon ge duivin ter keuring meebrengen. De vijf hoogst geplaatsten van deze avond waren: 1. A. v. Duin Az; 2. C. H. v. d. Poel; 3, 4 en 5, met gelijk aantal punten, J. Plug, Duindam/ Hazenoot, J. Aanhane. Op de volgende show, die gehou den wordt op Dinsdag 23 Nov., ko men de leden allemaal met een jon ge doffer. Vervolg kampioenstanden: Vlieg- seizoen 1954. Jonge duiven: 1. C. v. d. Berg; 2. J. v. d. Wiel; 3. M. v. d. Wiel; 4. Duindam/Hazenoot; 5. C. Plug. Duifkampioen: Ie. C. v. d. Berg met H. 54—530607, 215 pt. Navlucht: 1. C. v. d. Berg; 2. M. v. d. Wiel; 3. J. V. d. Niet; 4. E. Smit; 5. Duindam/Hazenoot. Ie Duifkampioén: J. v. d. Niet met H. 52—803567, 273 pt. Kampioen generaal: 1. C. v. d. Berg; 2. J. Rakhorst; 3. J. v. d. Wiel; 4. M. v. d. Wiel; 5. Gebr. Barnhoorn. VOORSCHOTEN Geb.: Urbanus, z. v. J. van der Velden en F. I. Bauer. Ondertr.: Krijn van der Neut, 38 j., en Cornelia Schipper, 44 j.; Cornelis Bogerd, 26 j., en Cornelia v. Rooijen, 26 j.; Simon Boendermaker, 29 jen Annelore Berta Dijkstra, 24 j.; Louis Tis^eur, 23 j., te Leiden, en Catha- rina Feynenbuik, 22 j. Getr.: Hendrik Boei', te Amster dam, en Cornelia Lijntje van Keulen. Overl.: Lucas Berk, 58 j., echtge noot van Cassi Comang. Scheepsberichten ALMKERK, 17 te Portkembla; AM- PENAN, 18 te Suez; ARMILLA 17 v.,, Priok n. Balikpapan; BINTANG, p. 17 Algiers n. Pt Said; BOSKOOP, 17 235 m. Scilly n. Brunsbuttel; CALTEX THE HAGUE p. 17 Kp Bon n. R'dam; CAL TEX UTRECHT 17 te R'dam; DAPHNIS p. 17 Mona eil. n. Baltimore; DOR DRECHT p. 17 Bahamas n. Houston; EEMDIJK, 17 v. Galvaston n. Havre; EL MINA 17 te Dakar; ENGGANO, 17 v. Hamburg n. Bremen; ESSO AMSTER DAM, 17 140 m. W Kreta n. Antwerpen; ETROMA 17 te Iskondorun; GAZA, 17 v. Bremen n. Curacao; JOH AN VAN OLDENBARNEVELT, 17 u. Daedalusrif n. Suez; KATELYSIA, 17 te R'dam; KO- RATIA 18 te Hongkong; KOTA BAROE, p. 17 Finisterre n. R'dam; LANGKOEAS 17 v. Priok n. Singapore; LEERSUM, p. 17 Key west n. Houston; LEKKERKERK, 17 v. Rangoon n. Calcutta; LOENER- KERK 17 te Madras; LOPPERSUM p. 17 Finisterre n. Couta; MENTOR, 17 Oues- sant n. Oran; MURENA p. 17 Malta n. Portsaid; NOTOS, p. 17 Kp St. Vincent n. A'damOOSTKERK 18 v. Cobu te Hongkong; OOTMARSUM, 16 te New Orleans; ORANJE.^p. 16 nm. Guordefui n. Colombo; ORANJESTAD, 17 v. Ply mouth n. Vliss.; ORION, 17 te Alexan- drie; OUWERKERK, 17 te Aden; PEN- DRECHT p. 17 Miami n. Beaumont; PRINS FREDERIK HENDRIK. 17 te Cleveland; PRINS WILLEM IV p. 17 Wight n. Hamburg; PRINS WILLEM VAN ORANJE, 17 v. R'dam n. Montreal; SAPAROEA 17 v. Ashar n. Bandarsha- pur; SLAMAT, 18 te Semarang; STAD AMSTERDAM, p 17 Startpiont n. A'dam (gewijzigde bestemming)STAD MAAS TRICHT, 17 Finisterre gepass. n. Gibral tar; STAD ROTTERDAM, p. 17 Malin- head n. Glasgow; TABINTA, 18 te Djed- dah verw.; TALISSE, 17 v. Makassar n. Priok; TEUCOR p. 17 Minikoi n. Djibou ti; TIBIA, 17 van Suez n. Pt Sudan; TRAJANUS 17 v. Trinidad n. Dord; WATERMAN, 17 v. Kaapstad n. Walvis baai; WELTEVREDEN 17 v. Colombo n. Suez; WONORATO 17 v. Hamburg n. Brownsville. ii

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9