„Bewijs van vertrouwen en nieuwe schakel in keten van samenwerking voor de vrede" DE CIRCUSBARON Postkantoorhouder bij poging om kluis te sluiten neergeschoten Hilversum wil spoorweg begraven Vader van de bruidegom maakte van fototoestel 'n ,,klapcamera" DINSDAG 16 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 AMERIKAANSE VLIEGERS ARRIVEERDEN IN NEDERLAND Soesterberg werd heden voorbeeld voor Europa Om half twaalf werd In het nieuwe kamp „Nieuw Amsterdam" op het vliegveld Soesterberg de Amerikaanse vlag gehesen en klonk het Ameri kaanse volkslied over de wijde vlakte. Daarmee waren de leden van h«t Amerikaanse Sabre-squadron, dat de Nederlandse luchtmacht komt ver. sterken, olficieel geïnstalleerd en uas een waardevolle aanvulling verkre gen van de Nederlandse luchtverdediging. Even voor elf waren de Nederlandse minister van oorlog en van marine, ir. C. Staf en daarna de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, H. Free man Matthews, op het veld gearriveerd, waar een erewacht van troepen van de Kon. Luchtmacht stond opgesteld. OVER GEHEEL DE AARDE. De heer Matthews heette namens zijn regering het 512e jachtsquadron van de Amerikaanse luchtmaoht wel kom in Nederland en sprak de hoop uit, dat het moge bijdragen de vriendschappelijke en stevige ban den die er tussen beide landen be staan, nog te versterken. Warme woorden van waardering had hij voor minister Staf voor diens „vooruitziende blik en juiste waar dering van de situatie in Nederland en in Europa". „Er is thans weer een schakel toe gevoegd aan de ketting van geallieer de luchtmachten, een bindend ele ment tussen de vrije naties van twee continenten, die zich uitstrekken van de Noordkaap tot Afrika en van Alaska tot het Kaukasisdh gebergte in Turkije". „Samenwerking, een woord dat te veel gebruikt en te weinig In practijk gebracht wordt, is hier op Soesterberg een realiteit geworden. Zij bewijst onze kracht en eenheid van streven. Zij bewijst ons vast en Mr. KRULS: Russische aanval kan Westen niet weerstaan De vroegere Chef Staf van de Ne derlandse strijdkrachten, mr. H. J. Kruis, heeft tijdens een aan de Eu ropese eenheid gewijde bijeenkomst in Köningswinter verklaard, dat de Westelijke landen met hun huidige militaire middelen onmogelijk in staat zijn om een aanval van de Rus sen te land te weerstaan. De verdediging te land, aldus mr Kruis, kan onmogelijk worden op gebouwd zonder Duitse medewer king. Mr Kruis gaf als zyn mening te kennen, dat de noodzakelijke inscha keling van West-Duistland in de Westelijke verdediging onafhanke- moest worden gesteld van de E.D.G. De groei van de politieke eenheid in de E.D.G., aldus mr Kruis moet zijn tyd hebben. De afwijzing van de defensie gemeenschap, had hem al lerminst bezorgd gemaakt. Zijn woorden werden met veel ap plaus onderstreept. onwankelbaar besluit om verder te gaan naar het doel dat we zoeken: Collectieve veiligheid en de verdedi ging en het bewaren van de wijze waarop we wensen te leven." Minister Staf verwelkomde het spuadron namens de Nederlyandse regering en plaatste het onder Ne derlands beveL Hij noemde de ge beurtenis van vandaag een mijlpaal in de geschiedenis van de NAVO en volk stelt. onderstreepte dat deze samenwer- uitsluitend ten doel heeft de vrije landen te beschermen. Schouder aan schouder. „Wij prijzen ons zeer gelukkig", al dus minister Staf, „dat de regering van de U.S.A. gevolg heeft willen ge ven aan ons verzoek de luchtver dediging te komen versterken door het stationneren in Nederland van een Amerikaans dagjagerssquadron. Dat bovendien de USA dit spuadron heeft willen plaatsen onder Neder lands operationeel bevel, beschouw ik als een eer voor de Koninlijke Luchtmacht. Door haar zonen schouder aan schouder te doen samenwerken met onze zonen toont het Amerikaanse volk overduidelijk hoe groot het ver trouwen is dat zij in het Nederlandse ROOFMOORD IN RAVENSTEIN Politie eerst weggelokt Politie uit tent gelokt. Hij verdween in een personenauto, ie met draaiende motor voor het postkantoor geparkeerd stond en Dr. W. DREES: 5-Mei-viering 1955 zal beslissen Zoals de minister-president dr. W.. Drees bij de algemene politieke be schouwingen in de Tweede Kamer heeft medegedeeld, is de regering van oordeel, dat er alle aanleiding is, de tiende verjaardag van de nationale bevrijding op grootse wijze te vieren. Met instemming heeft zij daarom I kennis genomen van de vorming van een breed samengesteld nationaal co. roité. Dit zal na veelzijdig overleg de grote lijnen van de viering van de bevrijdingsdag op 5 Mei van het vol gend jaar vaststellen en wil voorts voorlichting en steun verlenen aan de "plaatselijke verenigingen en instan ties, die zich met de voorbereiding van feestelijkheden op die dag bezig houden. In het algemeen zal de orga nisatie van de herdenking van de nationale bevrijding aan gemeenten, verenigingen, enz., worden overgela ten. De regering is echter voorne mens, op 5 Mei 1955 te Wageningen, waar de capitulatie-overeenkomst werd getekend, een plechtigheid te doen houden. Ten opzichte van de viering van de nationale bevrijding in de verdere toekomst zal de regering haar stand punt nader bepalen, nadat is geble ken, hoe de herdenking op 5 Mei 1955 wordt gevierd. DE 25.000, —ERUIT. In de 525ste staatsloterij, vierde klasse, tweede trekking, is een prijs van ƒ25.000.gevallen op lot no. 6511. KRUISPUNT YPENBURG OP PAPIER GEREED In het postkantoortje van Raven- stein is Maandagavond omstreeks ze ven uur een roofoverval gepleegd] reed met grote snelheid in de rich ting Herpen. Nader vernemen wij nog dat op het moment van de overval geen Rijkspolitie in het dorp aanwezig was. Omstreeks zeven uur was zij naar een dorp in de omgeving ge roepen voor een brandmelding, die echter een zeer onschuldig karakter droeg. Men vermoedt dat dit brand je opzettelijk is gesticht om de aan dacht van de politie van Ravenstein af te leiden. door een gemaskerde man. De post kantoorhouder is daarbij, in een on- verschokken poging om de beroving van de kluis te voorkomen, door een pistoolschot getroffen en korte tijd later overleden. De onbekende moordenaar drong het postkantoor binnen kort nadat de postzakken met een groot bedrag aan geld naar de trein waren ge bracht en in het lokaal alleen de 20- jarige telefoniste Marietje Boll en de 50-jarige postmeester J. van Dieten uit Ravenstein aanwezig waren. Heldhaftige poging. De roofbmoordenaar, die een zwart maskertje droeg, kwam door dienstingang binnen en hield de te lefoniste met een revolver onder schot De postmeester stond op dat moment buiten het schotsveld van de indringer. Deze wachtte tot de Van Dieten naar de geopende kluis toelip en sprong toen te voorschijn. De postmeester trok zich van zijn sommatie niet aan en poogde de kluis dicht te werpen. De onbekende maakte zijn waarschuwing waar en schoot drie maal op de dappere post houder, die bloedend neerstortte. Terwijl de telefoniste naar buiten rende om hulp te halen, sloeg de moordenaar zijn slag. Millioenenplan moet obstakel uit de weg ruimen Hilversum, dat in zijn vooruitgang geremd wordt door het feit, dat de spoorbaan van Amsterdam naar Utrecht de plaats middendoor snijdt, zal binnen afzienbare tijd wanneer de plannen van B. W. doorgang vin den een ondergrondse spoorweg hebben, want dc raad van Hilversum heeft een voorstel bereikt, waarin B. en W. voorstellen om de gehele spoor baan in Hilversum in de grond te graven. Voorts vragen B. W. machtiging van de raad contact op te nemen met de Ned Spoorwegen, teneinde in overleg met deze het werk voor te bereiden. Inmiddels heeft een ingenieurs-bureau de planntn al op papier gezet en tevens becijferd, dat de volledige ingraving van het spoor in Hilversum ruim 40 millioen gulden zal kosten. Twee Haagse loopjongens namen de benen Twee Haagse loopjongens, van 19 en 20 jaar droegen op 10 November het geld, dat ze op kwitanties ge- ind hadden, niet af. Ze huurden bromfietsen en trokken er op uit tot het geld op was. Dit geschiedde in Utrecht, doch voordien waren ze reeds tot in België geweest. Ze kwa men zonder bromfiets thuis Die had den ze in Utrecht achter gelaten ver telden ze. De politie onderzoekt of dit laatste juist is en maakte midde lerwijl proces-veibaal tegen ieder der twee op wegens verduistering van een bedrag van ongeveer 100. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Karimata" (25 Nov.; Ned. Nw. Guinea: m.s. „Kota Agoeng" (16 Dec.); Ned. Antillen: m.s. „Oranjestad" (23 Nov.); Suri name: m.s. „Stentor" (1 Dec.); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Carnavon Castle" (20 Nov.); Cana da: s.s. „Appingedijk" (24 Nov.), s.s. „Rijndam" (27 Nov.); Zuid-Amerika: Argeptinië en Brazilië „Brasil Star" (22 Nov.); Australië: via Engeland (20 Nov.), s.s. „Strathmore" (25 Nov.); Nieuw Zeeland: via Engeland (20 Nov.). Inlichtingen betreffende de verzen, dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. SALARISSEN POLITIE EN VERPLEEGSTERS. De centrale commissie voor georga niseerd overleg in ambtenarenzaken nam in behandeling onder meer een gewijzigd ontwerp tot verbetering van de salariëring van de leerling- verplegenden en verplegenden in overheidsdienst, welke aangelegen heid reeds in een vorige vergadering aan de orde is geweest. De commissie besloot omtrent dit gewijzigd ont werp een gunstig advies aan de mi nister van Binnenlandse Zaken uit te brertgen Eveneens werd overeen stemming bereikt omtrent een ont werp besluit tot wijziging van de be zoldiging van de lagere ambtenaren van het korps rijkspolitie en van de gemeentepolitie. ZEEMAN ME?" BREEKIJZER AAN HET PASSAGIEREN De 45-jarige zeeman Van D. is door de Rotterdamse politie aangehouden, verdacht van het plegen van een aantal inbraken. Hij stond gister middag met een breekijzer aan een deur van het centraal bureau aan de Rijnhaven, toen hij door de bedrijfs leider werd betrapt. De zeeman nam de benen, doch men wist hem te over meesteren en aan de politie over te geven. Hij zou in andere delen van de stad ook een serie inbraken heb ben gepleegd. Hij had gisteren ook een bezoek gebracht bij de Verenigde Brandstoffenhandel aan de Hillelaan. Ofschoon hij het gehele kantoor over hoop had gehaald, heeft hij niets van zyn gading gevonden. De politie van Ravenstein meldt nog dat de dader een donkergroene gestolen Ford 1948 reed en gekleed was in een nieuwe blauwe overall. De buit is zeer gering. Onthulling van plaquette voor mgr. Van Schaik In het „Huis van den Arbeid" te Utrecht is hedenmorgen in tegen woordigheid van aartsbisschop-coad jutor van Utrecht, Mgr. B. J. Alfrink, een plaquette onthuld met de beelte nis van Mgr. J. G. van Schaik, gees telijk adviseur van de Katholieke Arbeiders Beweging. De plaquette is door Albert Termote vervaardigd. Op de trappen en in de vestibule van het KAB-gebouw stonden ka jot ters opgesteld, alsmede een kleine groep genodigden. De voorzitter, de heer J. Middelhuis, herinnerde in een kort inleidingswoord er aan, dat Mgr. Van Schaik sinds 1916 optreedt als adviseur van de K.A.B., doch reeds in 1902 op de bres stond voor de be langen der katholieke arbeiders in zijn gemeente. De heer Middelhuis noemde hem een vader, die zijn kin deren opvoedt tot zelfstandig initia tief, een priester die steeds voor en achter de KAB staat, en een persoon, die alles geeft wat hij aan liefde bezit. Daarna onthulde Mgr. Alfrink de plaquette. In een kort woord herin nerde de aartsbisschop er aan, dat het driemanschap Ariëns, Schaep- man en Van Schaik kan worden be schouwd als de prondleggers van de tegenwoordige o nisatie. Zal veelal de leek tegenwoordig zelf voor de stoffelijke belangen zorg kunnen dragen, het behartigen van het gees telijke, dat bij het materiële vaak achterop geraakt is, rust bij de gees telijk adviseur. Uit het feit, dat de beeltenis van A. C. de Bruyn hier aan de andere kant van de trap hangt, zou men kunnen afleiden, dat de leek hier eerder was dan de pries ter of dat de leek hier staat tegen over de priester. Maar wij moeten het zien als een symbool van de sa menwerking tussen leek en priester". In een kort woord heeft Mgr. Van Schaik daarop zijn dank tegenover het episcopaat en de KAB uitgespro ken voor het vertrouwen, gedurende meer dan een halve eeuw in hem gesteld. UNILEVER VERHOOGT DIVIDEND NIET. De Unilever zal dit jaar het divi dend niet verhogen. (Over 1953 werd 14 pet. dividend uitgekeerd Red.) Dit deelde dr. P. Rij kens op een bui tengewone aandeelhoudersvergade ring mee. De resultaten van het concern wa ren dit jaar bevredigend, hetgeen betekent, dat de winst en de omzet zeker niet lager zijn dan in de over eenkomstige periode van het voor gaand jaar. TWINTIG MATROZEN VAN DE „WILLEM BARENDSZ" IN 'T WATER. Twee licht gewond. 20 Bemanningsleden van de wal visvaarder „Willem Barendsz", die thans op Curagao ligt, zijn door het breken van de leuning der loopbrug- verbinding met de wal gevallen. Een aantal van hen kwam in het water terecht en de anderen vielen op de kade. Twee zijn in het hospitaal op genomen; hun toestand is niet levens gevaarlijk. De plannen voor het beginpunt van de Rijksweg 4A, het Kruispunt bij Ypenburg, zijn thans gereed en door een maquette heeft rijkswater staat reeds een indruk vastgelegd van hetgeen hier in de toekomst tot stand zal worden gebracht. De rijkswegen RotterdamDen Haag, YpenburgBurgerveen Antwerpen zullen elkaar by Ypen burg kruisen. Deze kruising zal in twee-verdieping-uitvoering zijn. Bij de plannen wordt rekening gehou den met een eventuele uitbreiding van het kruispunt in de toekomst. Men werkt bij Ypenburg momen teel aan een noodoplossing, omdat het kruispunt niet gereed zal zijn op het moment, dat het eerste gedeelte van de rijksweg 4A voor het verkeer zal worden opengesteld. Het kruis- punt Ypenburg zal het drukste in Nederland worden. BLOEMENKE* 'RING IN HAARLEM De leden der diverse keuringscom missies hebben het gistermorgen in dc keuringszaal van het Krelagehuis al lesbehalve overstelpend-druk gehad. Want tegen de verwachtingen in wa ren er ook dit keer heel weinig bloe men rond twaalf uur stond er al leen een pot hyacinthen, maar in de vroege middag arriveerde nog een collectie Freesia's. Wat de hyacinthen aangaat: het was de fa. George v. d. Veld uit Lisse, die de bezoekers weer de blauwe Fairy- hyacinth Frans toonde. De bollen wa ren gewoon geprepareerd en in de huiskamer in bloei getrokken. Deze variëteit produceert geen zware bloemtros de vorige week getoonde rose Fairy-hyacinth Autumn Surpri se is beduidend forser maar het zit hem niet altijd in een grote tak! De kwaliteit was heel goed. M. C. van Staaveren, Aalsmeer, bracht 's middags nóg een vorstelij ke collectie Freesia's, die in één woord verbluffend best van kwali teit waren. Wat een beste stengels en grote kammen had bijv. de blau we Marion, die nu niet tot de ge makkelijkst te kweken soorten be hoort. Enorm fors waren de bloemen van de witte Snow Queen, terwijl de roodachtige Robin Hood eveneens voortreffelijk van kwaliteit was. Daarnaast prijkten vazen met de crème Caro Carlee, de gele Souvenir en de roserode Smiles waarvan ook niets dan goeds valt te zeggen. Het wordt intussen wel tijd, dat de eerste tulpen en narcissen van oogst 1954 zich ook gaan presenteren. VALSE TONEN IN BRUILOFTSMARS Geen sprake van belediging „Een vrolijke bruiloft". Zo noem de de Amsterdamse politierechter gisteren een mislukte trouwpartij op 11 Augustus jl., die in en buiten het Amsterdamse stadhuis in een vecht partij ontaardde. „Nog nooit heb ik het zo erg mee gemaakt", vertelde een der stadhuis portiers. Op die bewuste 11e Augustus zou een 20-jarige leerling-metselaar in het huwelijk treden. Maar zijn moe der, die inmiddels gescheiden was, had iets tegen de a.s. vrouw van haar zoon en weigerde tijdens de plech tigheid haar toesteming te geven. Zij zei daarby: „Ik ben hier alleen gekomen om te voorkomen, dat er een valse handtekening wordt gezet". Zy zou bij het uiten van deze woor den gekeken hebben in de richting van de stiefmoeder van de bruide gom. Trouwen ging niet door. Haar weigering was de aanleiding tot een formele vechtpartij, eerst in „STF.UN WETTIG GEZAG" BEPLEIT DIENSTPLICHT Critiek Kamerlid Peters Ernstige critiek aan het adres van de regering en het Nederlandse volk heeft het Tweede Kamerlid J. Peters geuit in een vergadering van de Ge westelijke Commissie Zuid-Limburg van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag". Dé medewerking aan S.W.G. is zo minimaal ,dat er in Limburgse S. W.G.-kringen al ernstig over wordt gedacht bij het parlement en regering op invoering van een dienstplicht aan te dringen. De heer Peters betwijfel, de of op basis van vry willigheid nog wel voorfgewerkt kan worden. Ook liet de heer Peters, die voor zitter is van de prov. commissie S. W.G., woorden in afkeurende zin ho ren ten aanzien van het centrale ge zag in Den Haag. Een duidelijke lijn betreffende de reservediensten heeft immers altijd ontbroken, aldus spre ker. Het is zaak, dat de regering de taak van de reservisten duidelijk vóórtg- kent. „Het is toch te gek", zo sprak de heer Peters, „dat de reservisten bij deelname aan oefeningen een groot deel van hun arbeidsverlet zelf moe ten dragen. Tot slot vroeg de heer Peters zich af, of de S.W.G. de mogelijkheden om reservisten te werven tot op heden wel voldoende heeft uitgebuit. IND0NESISSH SCHIP IN A-DAM AAN DE KETTING Het circa 6800 brt. metende schip Baumasepe" van de Indonesian Na vigation Company Lrt te Djakarta is op verzoek van een Noorse maat schappij in de haven van Amsterdam aan de ketting gelegd. Het schip heeft een lading copra in, waarvan een deel bestemd is voor Amsterdam. De Nederlandse cargadoor kon ons over de reden van het beslag geen in lichtingen verstrekken. Naar mening van de cargadoor zal waarschijnlijk nog vanavond een schikking worden getroffen en zal het beslag weer worden opgeheven. BOERDERIJBRANDEN IN DE MAAND SEPTEMBER 1954. In September j.L zijn 24 boerderij - branden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar werd beschadigd. Een van deze branden kwam voor in Gronin gen; twee in Friesland; één in Dren te; drie in Overijssel; vier in Gelder land; één in Utrecht vier in Noord- Holland; drie in Zeeland; twee in Noord-Brabant en drie in Limburg. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op 808.050. i de trouwzaal en later buiten voor de deur. Klappen vielen en ook de brui degom viel flauw. Van de trouw partij kwam toen natuurlijk niets meer. Gisteren werd dit drama voortge zet voor de politierechter. De stief moeder van de bruidegom had zich beledigd gevoeld door de woorden en de daarby gepaard gaande blik. De officier van justitie achtte de bele ding bewezen en vroeg tegen de moe der van de bruidegom, een 44-jarige huishoudster, een geldboete van 25. De politierechter was van mening, dat hier geen sprake is van beledi ging en sprak de verdachte vrij. Uit zelfverdediging. Zij verscheen nu als getuige in de zaak tegen haar eerste echtgenoot, een 44-jarige timmerman, die haar tydens de vechtpartij met een foto toestel in tas op het hoofd ge slagen zou hebben. De timmerman verklaarde uit nood te hebben gehan deld. Tegen hem vroeg de officier een geldboete van 25, „Hebt u daarop nog iets te zeg gen?", vroeg de politierechter de tim merman. „Ik wil hoger beroep!", riep de verdachte uit, die zich daarna conform de eis hoorde veroordelen. De derde verdachte, een 41-jarige koopman, verklaarde: „Ik heb hem geslagen om te voorkomen, dat hij zijn moeder verder zou mishandelen. Ik heb hem in zijn eigen belang een klap gegeven". De mishandelde was de bruidegom. Ook deze verdachte werd conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 25, Dooi dat znurbranden op Uw maag mat 'n paar Bennies. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopval lend, zonder water of wat ook. (Advertentie) Scheepsberichten AAGTEKERK 15 te Genua; ALIOTH, 15 v. Antwerpen n. R'dam; ALDRA, 15 te Genua; ALWAKI, 15 v. Antwerpen n. Bremen; ANTONIA, 16 te Tjilatjap; AR- MILLA 16 te Priok; BACCHUS, 16 te A'dam verw. BANKA, 16 te Singapore; BLOEMFONTEIN 15 v. Antwerpen n. A'dam; CALTEX DELFT, 15 te Sidon; CALTEX LEIDEN, p. 15 NO-punt Kreta n. Sidon; CALTEX PERNIS, 15 vm. Gi braltar gepass. n. Sidon; DELFSHAVEN p. 15 Ouessant n. Las Palmas; EEMDIJK 16 te Galveston: EEMLAND, 15 te San tos; ELMINA 15 te Freetown; ETREMA 15 te Beyrouth; FELIPES, 15 v. Pladju n, Manggar; GAASTERKERK, 15 v. Pt Said n. Genua; GRAVELAND, 15 v. Las Palmas n. A'dam; HERMES, 15 nm. te Paramaribo; HESTIA, 15 v. R'dam n. A'dam; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT 15 p Perim n. Port Said; KAROS- SA, 16 te Makassar; KATELYSIA, 15 Fi- nisterre gepass. n. R'dam; KOTA BA- ROE, p. 15 Gibraltar n. R'dam; LAAG- KERK, 15 v. Vizapapatam n. Aden; LEUVEKERK, p. 15 Gibraltar n. Ant werpen; LOMBOK. 15 v. Cristobal n. Tri nidad; LOOSDRECHT. 16 te Pt. Said; LOPPERSUM, p. 15 Ouessant n. Ceuta; MAL VINA, 16 te Yokohama; MARIE KE RK 16 te Alexandrie; MARPESSA, p. 15 Kp St. Vincent n. R'dam; MIRZA, 15 v. Miri n. Sydney; NIEUW AMSTER DAM, p. 15 Bishoprocks n. Southampton OOTMARSUM, 15 v. Brownsville n. New Oorleans; ORANJEFONTEIN, p. 15 Dakar n. Las Palmas; ORANJESTAD, p. 15 Finisterra n. Plymouth; RADJA, 16 te Aden; REMPANG, 15 nm te Bah rein; RIOUW 16 te Colombo; ROGGE VEEN 16 te Mozambique; SCHERPEN- DRECHT, 15 te Avonmouth; SIBAJAK, 16 vm te Aden; STAD MAASTRICHT, p. 15 Ouessant n. Gibraltar; TABINTA, 15 te Aden; TEGELBERG, 16 te Kobe; TEIREISIAS, 15 v. Algiers n. Halifax; TELAMON 15 v. Antwerpen n. A'dam; WATERLAND, p. 15 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro; WELTEVREDEN, 16 te Colombo; WILLEM RUYS, 15 140 m. W ten N. Sabang n. Colombo; ZUIDER KRUIS, 15 510 m W Kangeroo eil. n. Mei bourne. Goeie grutten! Kik.'... Ve ontvoering vm Jeroen/Ve Mer rolt hern m een vloer- kleeL.mmer dat ie schurk met he/emxl te zien is! Meer zien Mie jet zon reen- Ier handschoen een tfich/genmJe scheur vertoont? )i j|i| ij p 9

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6