Blauw Zwart verloor van H.B.C. ondanks veldmeerderheid R.K.A.V.V bleef ook winnaar over H.P.S.V.: 31 T.H.B. nam tweemaal de leiding doch V.V.S.B. won met 5—2 LEIDSE VOETBALBOND Teylingen verspeelde een aan Tonegido in Voorburg: Lisse klopte D.O.S.R. met 53 10 achterstand na Docos behaalde zwaar bevochten maar waardevolle overwinning MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 IJL IJVLUOJL CouiiAJN'i i. bLAL) PAGINA o Doelman van HBC niet te passeren Blauw Zwart heeft gistermiddag de eerste nederlaag in deze compe titie geleden en niet tegen een tegen stander, die haar de baas was. Want de Wassenaarders zijn zeker drie kwart van de speeltijd in de aanval geweest. Er werd in de voorhoede van de tot nog toe ongeslagen ploeg uitstekend gecombineerd, er werden talloze goede schoten op het HBC- doel afgevuurd, maar de doelman van de gastheren stak in zo formi dabele vorm, dat hem passeren on mogelijk bleek. Bovendien, *de Heem- steedse spil zette bij menig Blauw Zwart-offensief de aanvallers de voet dwars. Blauw Zwart trapte af met de wind tegen. In de eerste vijf minuten verschoten de HBC-ers heel wat van hun kruit in een enthousiast offen sief, dat wel een viertal corners, maar nog geen doelpunten opleverde. Toen namen de Wassenaarders het initiatief in handen. Leo Dekleer- maeker kwam na een kopbal van A. Kiem met de bal alleen voor het doel, maar zijn schot ging over. Een gevaarlijke aanval van Blauw Zwart werd op het nippertje door de HBC- doelman gekeerd. Keiharde schoten van Dekleermaer en andere voorhoe despelers werden door hem meester lijk gestopt. wen hadden al evenmin een kans. Ongeveer 7 minuten voor het einde eiste HBC geheel onverwacht de ze ge voor zich op. Bij een onschuldig lijkende aanval kreeg de HBC-mid- voor de bal, doelman Dick van Leeu wen liep iets te ver uit en met een boogballetje verdween de bal in het doel, net voordat G. Vogels, die het gebeuren zag, en toerende, nog kon ingrijpen. (1—0). ZATERDAGVOETBAL KNVB. De uitslagen, van de wedstrijdeh, gesueeld in de Zaterdagcompetitie van de KNVB luiden: District West II, 3e klasse A: Rijnsburgse BoysARC 02; 's-Gra- venzandse SportverenigingExcel sior Maassluis 3—1; HBSSMonster 13; Ter LeedeQuick Boys 20; RCLCSVD 1—1. 4e klas A: NoordwijkRAS 10; ROUWKOOP—S.J.C. 0—6 Rouwkoop heeft in SJC met 60 haar meerdere moeten erkennen, cij fers waaruit het grote overwicht van SJC blijkt, dat beschikte over spelers, die zowel met de voeten als met het hoofd werkten. Na vijf minuten liep een gevaarlijke SJC-aanval in de bui- tenspelval vast, doch na 20 minuten is er geen houden meer aan en brengt SJC, na keurig voorbereidend werk, de stand op 01. Even later om speelt de SJC-midvoor drie spelers en het is 02. De Rouwkoop-voor hoede brengt het niet verder dan en kele hoekschoppen, een tweetal mooie kansen worden niet benut. Voor de rust wordt het nog 03 en met kunst en vliegwerk weet Rouwkoop een hogere score te voorkomen. Direct na de rust geeft de SJC- middenvoor een herhaling en om speelt drie spelers, de doelman in cluis (04). Enkele minuten later is het 05 en na een kwartier spelen wordt het mooiste punt van de wed strijd gemaakt (06). SJC gaat het wat kalmer aan doen en Rouwkoop Die HagheLisser Boys 54; VWS komt wat meer op, bijna lukte het Semper Altius 22; ORNAS7 de eer te redden, doch de SJC-doel- De Leidschendammers hebben gis-, bal daarna door open spel Zwart wederom heftig ten aanval. Rechtsbuiten Frans v. d. Berg kwam alleen voor de doelman, die echter toch kans zag het keiharde schot te stoppen. Ook met een vliegend schot van T. Raaphorst wist hij raad. Ko gels van A. Riem en K. van Leeu- In de tweede helft trnk Rlanw teren een welverdiende overwinning in ae tweede helft trok Blauw geboekt op HPSVj dat zoals begrij_ pelijk met een lichamelijk sterk team in het veld kwam. Maar over het algemeen zijn de spelers boven de 30 jaar, zodat het voor hen moei lijk is het vlugge spel van RKAW bij te houden. De toss was voor RKAW, waar na de mannen van Hermandad af trapten en al dadelijk voor het Leid- schendamse doel zaten. Een schui ver van de linksbuiten ging rake lings langs de paal. Toen kwam RK AVV aan bod en door goed samen spel kwamen er meerdere mooie kan sen, maar de voorhoede was te ver uitgelopen, zodat herhaaldelijk bui tenspel gefloten werd. Toch gaf RK AW het niet op. Een naar links ge speelde bal werd door Piet Hakkaart opgevangen en overgezet naar de doelmond, waar J. v. d. Sman gereed stond om door een lage schuiver langs keeper Meier heen te gaan. Na 13 minuten was het 10 voor RK AW. De Haagse politie bracht de WESTERKWARTIER— LUGDUNUM 1—1 Opnieuw heeft de thuisclub fel van zich afgebeten, maar kan het toch niet verder brengen dan een punten verdeling. Voor rust liep groen-wit hard van stapel en aanval op aan val golfde op het doel der thuisclub, maar de hechte Westerkwartier-ver dediging liet zich aanvankelijk niet passeren. Toch wisten onze stadgeno ten via een goede voorzet van Rob bers door Bekkering de leiding ne men (01). Ondank moedige pogin gen van Verhoeven c.s. bleef de stand tot rust ongewijzigd. In de tweede helft waren de rollen geheel omgekeerd en nu moest de groen-wit verdediging alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Eindelijk gelukte het de thuisclub na een felle aanval doelman v. Wel on houdbaar te passeren (11). Het laatste kwartier steeg de spanning, maar ondanks heftige pogingen van beide partijen bleef ook nu de stand ongewijzigd. Opnieuw ging een kost baar puntje verloren, maar zeker ver diende de thuisclub deze uitslag. Alphen verloor weer: Westlandia won met 20 Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en neer, maar de eerste serieuse kans ontstond voor het Alphendoel toen spil van Heijningen over de bal maaide en de Lange op het laat ste nippertje nog redding kon bren gen. Aan de andere kant schoot Lankhaar na een snelle tegenaan val juist naast. Nadat Britsemmer, die zijn plaats onder de lat weer in genomen heeft, enkele malen in ac tie is gekomen, heeft hij toch ook weer niet over geluk te ldagen als de rechtsbuiten na een snelle rush juist iets te hoog richtte. Leeuwen hoek zag kans voor open doel van dichbij nog over te schieten, waar door een kans voor Alphen op lei ding verloren ging. Met dubbel blank ging men thee drinken. Na de rust was de fut er al spoe dig bij Alphen uit. Wel wist Britsem mer voorlopig stand te houden, maar in de tiende minuut moest hij toch naar het net na een schot van rechts buiten Jansen, die hard inschoot, daartoe in de gelegenheid gesteld door een misser van'Enthoven (01). Alphen had nu niet veel meer in te brengen. Steeds weer waren de fel lere gasten eerder bij de bal. Tien minuten voor het einde wist links buiten van Zeijl de bal voor het doel van Britsemmer onder controle te krijgen en onhoudbaar kreeg de Al- phense doelman voor de tweede maal het nakijken 02. De enige sensatie, die hierna nog te beleven viel, was een indirecte vrije schop in het Westlandia-strafschopgebied, die viermaal moest worden over geno men, maar toch geen Alphens doel punt opleverde. DWO. De uitslagen van gisteren waren: DWO 1Wit Blauw R.K. 4 0; DWO 2—VUC 7 4—3; DWO 4— Verburch 6 21. Het 98e duel tussen Hongarije en Oostenrijk, de twee oudste rivalen van het continent, is in een aan dui delijkheid niets te wensen latende 4 1 zege voor de Hongaren de 47e in de historie van de ontmoetingen tussen beide landen geëindigd. Wist de Oostenrijkse plog in de eer ste helft de balans behoorlijk in even wicht te houden (er werd met 11 gedraaid), na de pauze demonstreer den de Magyaren een dergelijk spel, dat de Oostenrijkers er bijkans niet meer aan te pas kwamen. Was doel- 'man Schmied niet in zo'n uitstekende vorm geweest, de score zou voor zijn ploeg waarschijnlijk een nog veel minder prettige aanblik hebben ge boden. 92.000 toeschouwers bevolk ten onder stralen van een verwar mend herfstzonnetje xle tribunes van het Nep-stadion te Boedapest. G.S.V.ALPHIA 1—3 Het begin zag het er naar uit, dat de Oranjehemden op het uiterst zwa re terrein een gemakkelijke zege zou den behalen. Kans op kans ontstond er voor het Goudse doel, waarbij schoten van Klaversteijn en v. Eg- mond een kopbal van middenvoor S. Bouthoorn rakeling naast gingen. Toen GSV daarna wat los kon komen, bleek de Alphia-achterhoede aanvan kelijk verre van safe. Spil Naber moest blijkbaar nog even aan deze plaats wennen alsook aan het systeem der Gouwenaars, die met een sterk teruggetrokken middenvoor speel den. Onverwachts nam de thuisclub de leiding toen de bal in de modder bleef steken en de fel reagerende middenvoor hard en onhoudbaar in schoot (01). Alphia kwam hierna weer meer en meer in de aanval en toen de Hartog uit een hoekschop, door B. Bouthoorn genomen, keurig inkopte was dit dan ook volkomen verdiend (02). Inmiddels begon nen de Gouwenaars uit een,ander vaatje te tappen met gevolg, dat scheidsrechter van Bodegom tal van .vrije schoppen uitdeelde. Uit een de zer schoot D. Uithol van verre af stand ongelooflijk hard in, zodat men de bal pas weer zag toen hij terug kwam van het net (12). In de tweede helft vergrootte Al phia de voorsprong toen na tien mi nuten spelen v. Egmond uit een vrije schop de bal op het blonde hoofd van Bouthoorn deponeerde, die met een stevige knik voor een 13 stand zorgde. Direct daarop schoot Klaver steijn zo hard in, dat de bal finaal door het net ging. Dit doelpunt werd echter wegens buitenspel afgekeurd. GSV ondernam hierna wel enkele aanvallen, maar in de Alphense ver dediging klopte het nu als een bus en werd er geen enkele kans meer gegeven. °P< maar haar voorhoede liet wel wat te wensen over, want de schotvaar digheid was bedenkelijk. De bal ging enige malen geheel onnodig naast. Een vrije trap op korte afstand ging ook naast, waarna het leer naar het Haagse gedeelte verhuisde. Henk van Oosten, die zijn ondertrouw- feestje had onderbroken (het kleed lokaal was voor die gelegenheid ver sierd) was door de politiemannen goed afgedekt, maar hij kreeg toch de kans de bal in de doelmond te plaatsen, waarna Jan Hakkaart in liep en na 24 minuten spelen de voorsprong vergrootte (20). Tot aan de rust waren aan beide kanten goede aanvallen waarbij HPSV enige hoekschoppen moest afstaan wekle echter geen resultaten opleverden. Na de pauze en een zacht regentje waren de wit-zwarten er beter in en er kwamen 3 corners bij RKAW, die zich weet los te maken en 2 corners bij HPSV forceerde. In een vlugge aanval krijgt midvoor y. d. Sman de bal toegespeeld. Hij geeft door aan Piet Hakkaart, die op ongeveer 20 meter afstand met een keurig schot onhoudbaar voor keeper Meier inschiet (3—0). Een van de politie mannen moest de strijd opgeven we gens een aanval van kramp en nadat een invaller zijn plaats had ingeno men, kwam HPSV heel wat beter op schot. Vooral de linksbuiten W. Rou- bos, maakte het keeper van Rijswijk lastig. Bij een van zijn schoten op doel dook de keeper op de bal, maar het leer kwam juist tegen de binnen kant van de paal terecht (31). De laatste 10 minuten waren de Leid schendammers sterk in de meerder heid, maar keeper Meier wist zich staande te houden. Uiteindelijk is de score nog voor de Haarlemmers afgelopen. Want in de 2e helft, toen VVSB over alle linies de meerdere was, werd er door de Bavomensen te nonchalant gespeeld in de voorhoede en gingen kansen, die anders benut zouden zijn geworden, nu door onbeheerst spel en nonchalance verloren. Warmunda en Meerburg deelden in matige strijd In een van beide zijden matig ge speelde wedstrijd zijn de puntjes broederlijk verdeeld. Het bleek al gauw dat hoewel Meerburg als War munda met hetzelfde probleem suk kelen: „een schotloze voorhoede." Voor de rust speelde Warmunda met de wind in de rug, en wist, dank zij het windvoordeel, een kleine veldmeerderheid te demonstreren, zodat het Meerburg doel nogal eens in gevaar kwam, doch het trapvaste trio Zandbergen, Owel en Van Mil wisten toch raad met de dikwijls te kort gehouden aanvallen van de Warmunda-voorhoede, mocht het hun toch wel eens gelukken dit drie manschap te passeren, dan was het keeper Plek, die in laatste instantie verder onheil voorkwam. Meerburg probeerde steeds weer met lange trappen vanuit de achterhoede zijn voorhoede aan het werk te zetten, dit leverde het meeste gevaar op als de snelle rechtsbuiten van de gasten de bal te pakken kreeg, doch ook zijn voorzetten werden niet benut, dank zij de goede Warmunda-verdediging met G. Zwaan aan 't hoofd. Na de thee was er meer evenwicht in de strijd. Beide doelen kwamen om beurten in gevaar, doch doelpun ten bleven uit. Ongeveer 15 min. voor 't einde kreeg linksbuiten Ver geer nog een onverwachte kans om z'n club de overwinning te geven. Op plm. 6 meter kreeg hij plotseling de bal vrij en had alleen maar de keeper voor zich, doch de bal ver dween ver naast het doel, nagestaard door Vergeer, die in een wanhoops gebaar met beide handen het hoofd vast hield. De laatste minuten wilde Meerburg nog een doelpuntje force ren, maar ook deze laatste inspan ning mocht hun niet baten, zodat het einde komt zoals was begonnen: 0—0. Reeds van meet af aan werd er door de gasten flink aangepakt en liet het zich aanzien, dat THB haar huid zo duur mogelijk zou verkopen. Niet eens onverdiend kwamen zij in de 2e minuut aan de leiding toen een als voorzet bedoelde bal keeper Nijgh verraste en met effect over hem heen in de goal verdween (01). VVSB nam dra het offensief in handen en belaagde met verschillende mooie aanvallen het THB-doel. De verdedi ging bleek echter zeer soliede en vooralsnog wisten zij deze aanvallen af te slaan. Totdat Nederstigt, die naar linies was gezwenkt, de bal kreeg toegespeeld, de THB-back om speelde en met een keihard schot tus sen 's keepers, benen inschoot (11). De Haarlemmers bleven echter sjou wen en maakten het WSB af en toe danig lastig. Juist het afbrekende spel en het lukraak wegtrappen was oor zaak, dat VVSB niet behoorlijk op toeren kwam. Hiervan werd weer geprofiteerd toen een der VVSB- backs een dekkingsfout beging en uit de ontstane aanval, zij het dan uit een scrimmage, de gasten wederom de leiding namen (12). Daarna ging het bij VVSB wat beter. Men ging het nu zoeken in beter combina tiespel, waarbij het tempo hoog werd gehouden. Juist door dit laatste kwam THB minder aan de bal waardoor VVSB gevaarlijk werd en tot het ein de bleef. Een kwartier voor rust kreeg Marijnen de bal toegespeeld en knal de hard, tussen twee THB-ers door, onhoudbaar in (22). Even voor de rust kreeg Marijnen, weer na fraai combinatiespel, de bal toegespeeld; deze zette afgemeten voor en v. Duin kopte onhoudbaar in (32). Na de rust was VVSB doorlopend in de meerderheid. Na 10 min. maakte Marijnen er 42 van, en keeper Nijgh, middels een penalty wegens hands ,er 52 van. Voor de Haar lemmers was Jret nu gedaan, hoewel zij bleven werken voor een beter re sultaat. De weinige aanvallen, die zij lanceerden, waren veelal te simpel van opzet om succes te hebben bij de hechte Bavo-defensie. De vele kansen, die de Bavo-voorhoede daar entegen kreeg, werden niet zo goed afgewerkt als wij dat van hen ge wend zijn deze competitie. Zij blevén deze middag beneden hun kunnen en juist aan dat tikje nonchalance hebben de gasten het te danken, dat de score zo bleef. DOCOS had gisteren het rijk al leen en veroverde door een kostbare overwinning de leiding. DOOOS Foreholte SVLV 1 10 19—13 0 8 16—11 0 7 14— 2 Tweede klasse. In deze afdeling konden maar twee wedstrijden doorgang vinden. SJZ versterkte zijn positie door een Beste verhouding Het is Teylingen niet gelukt om beide punten te behalen, maar de Sassemers mogen toch tevreden zijn, al zijn er dan ook legio kansen ge weest. Bij voetballen komt altijd nog wat geluk ook, en dat was niet voor Teylingen. Evenzo was dit gesteld met Tonegido. Bij de aftrap liep Tonegido dade lijk hard van stapel en het duurde zeker een kwartier eer Teylingen de strijd in evenwicht bracht. Hoewel in deze periode de Tonegido-midvoor alsmede de linksbuiten mooie kansen wisten te scheppen, konden Hooy- mans en zijn achterhoede met aan het hoofd keeper Giele de stand blank houden. Daarna kregen wij keurige aanvallen van Teylingen te noteren, doch ook de Tonegido-keeper was in prima vorm. Zo ging de strijd met wederzijdse aanvallen, waarbij zeker doelpunten hadden moeten komen, doch de doortastendheid ontbrak. In «en doelpuntenrijke wedstrijd handig in het doel deponeerde (3- heeft Lisse een verdiende zege weten te behalen op DOSR. De voorhoede van Lisse heeft na de vele teleur stellingen ditmaal een goede beurt gemaakt. Lisse, dat het voordeel van de wind van de wind had, begon al direct met een gevaarlijke aanval, welke evenwel niets opleverde. Na 10 mi nuten kwam echter het eerste suc ces bij DOSR. Bij een goed opgezet te aanval kreeg midvoor Waesdorp een kans, welke hij goed benutte (01). Hoewel Lisse het meest in de aanval was, bleven doelpunten voor lopig uit, doch na 20 minuten spelen kwam de Lisse-voorhoede op volle toeren en het resultaat was, dat bin nen vijf minuten doelman Oomes driemaal gepasseerd werd. Het eer ste doelpunt, de gelijkmaker, kwam van de voet van midvoor K. v. d. Zwet, die het leder van behoorlijke afstand hoog in het net joeg, terwijl een goede minuut nadien dezelfde speler uit een scrimage opnieuw suc ces had en het gejuich was nog niet geheel verstomd toen H.'v. d. Voort een van de paal terugkomende bal 1). Dit succes inspireerde de Lisse- naren tot nog meerdere activiteit, doch dank zij het goede werk van de DOSR-achterhoede bleef deze stand tot de rust ongewijzigd. Ook na de hervatting bleef het spel aantrekkelijk en nu was de beurt aan de bezoekers, die steeds gevaar lijke aanvallen lanceerden. Het was evenwel Lisse, dat de voorsprong wist te vergroten. Een teruggespeel de bal stuitte via enige DOSR-ver- dedigers langs de verraste doelman in het net (41). De bezoekers ga ven zich echter nog niet over en zet ten een fel offensief in. Door doel punten van midvoor Waesdorp en rechtbinnen v. Amsterdam werd de achterstand tot 43 gereduceerd. De Lisse-achterhoede kreeg het even hard te verantwoorden en moest al le zeilen bijzetten om de gelijkma ker te voorkomen, maar 12 minuten voor het einde ging alle hoop- voor DOSR verloren, daar K. v. d. Zwet een van de paal teruggekomen bal Even voor de rust kreeg Teylingen een vrije trap tegen zich buiten het strafschopgebied; deze werd door de r.-half zo keihard ingeschoten, dat Giele moest vissen (10). Na de rust eenzelfde opgaande strijd waar Teylingen zeker heel wat meer kansen wist te scheppen dan Tonegido, doch het schieten liet te wensen over. Tonegido kon niet ver hinderen, dat bij een mooie aanval van de linksbuiten beide backs wer den gepasseerd en de keeper uit doel kwam om dit nog te verkleinen, maar keurig met een onhoudbaar schot werd gepasseerd (11). Mooi spel werd van beide kanten gegeven en het was- weer Teylingen, dat in een gecombineerde aanval op doel afging. Zoet zette keurig voor naar de vrij staande Zwaan, die zich geen moment bedacht doch de bal ineens in schoot (12). Tien minuten voor het einde bij een aanval van Tonegido volgde een voorzet op doel, de bal kwam bij de tweede paal, juist waar een Tonegido-speler stond, om met ferme trap in doel te schieten (2—2), met welke stand het einde kwam. Kagia dankte gelijk spel aan prima verdediging Dat deze spannende, en in de eer ste helft wel wat te forse, wedstrijd niet op een glansrijke overwinning voor de Boys is uitgelopen, dankte Kagia alleen aan de keeper, die in de tweede helft wel onfeilbaar leek. Direct na het startsein vielen de Boys aan alsof hun leven er van af hing. En met succes, want reeds na zeven minuten spelen werd gescoord (10). Even probeerde Kagia het ook, maar direct zaten de Weterin- gers er weer op en na 13 minuten rolde de bal, langs de uitgelopen kee per, langzaam net even over de doel lijn (20). Kagia ging werken met de moed der wanhoop en we kunnen niet zeggen, dat het er bar sportief aan toe ging. Na een incident moest de scheidsrechter zelfs een waarschu wing laten horen. Een overtreding in het Weteringse strafschopgebied werd wel wat zwaar afgestraft met een penalty. Het schot ging echter vlak langs het doel heen. Een tv/eede hard inschoot C53Ï," met welke i penalty, vlak voor de rust werd kei stand het einde aanbrak van deze hard ingeschoten (21). door beide partijen goed gespeelde wedstrijd. fraaie 20 zege en Weteringse Boys speelde gelijk tegen Kagia. VNA VTL SJZ VVO A VNL Wet. Boys Kagia Morschkw. AZL ZLC 5 4 0 1 8 14— 6 5 4 0 1 8 15—11 4 3 0 1 6 13—10 5 2 1 2 5 10— 7 6 2 1 3 5 19—13 7 1 3 3 5 13—17 5 2 0 3 4 13—21 6 0 15 1 7—24 3 0 0 3 0 4—13 Tweede klasse B: UDO maakte gisteren geen goede beurt door met 63 van de Leidse Boys te verliezen. Lisse 3 behaalde een pittige 52 overwinning op W SB 3, zodat de eerste plaats van UDO voorlopig nog geen gevaar loopt. UDO 5 4 1 8 21—11 LFC 5 5 3 1 1 7 21— 8 VVSB 3 4 3 1 6 14—11 Adspiranten: i: DOSR (a)SJZ (a) 52;Alph. B. (a)Rijpwetering (a) 14—1. j: Lisse (a)-SJC (a) 2—4; War munda (a)—VVSB (a) 2—2. k: SJZ (b)—DOCOS (b) afgel.; MMO (a)—DOSR (b), afgel. 1: Teyling. (b)Warmunda (b) 6 1; SJC (c)—VNL (a) 0—2. m: KRV (a)—Teyling. (d) 6—0; DOCOS (d)—DOCOS (c) 0—2; Tey ling. (c)Lisse (c) 110. PROGRAMMA VAN ZONDAG. I: DOCOS 1—Rijpwetering, 32; Or. Groen 1Altior 1, afgel.; Stomp- wijkse B. 1—LDWS 1, afgel.; Alph. BForeholte, afgel. II: SJZ 1—AZL 1, 2—0; VNL 1— VNA 1, afgel.; VTL 1—WO A 1, af gelast; Weter. B. 1Kagia 1, 2—2; ZLC 1Morskw. 1, afgel.. 2A: Foraholte 2—DOCOS 2, 3—1; LFC 4Warmunda 2, afgelast. EERSTE NEDERLAAG VOOR UDO UDO* heeft voor de eerste keer in deze competitie 't hoofd moeten bui gen voor zijn tegenstander nl. Leidse Boys. UDO, gehandicapt door ziekte van haar keeper en een der halves we gens militaire dienst, kwam dus niet volledig uit. De roodwitten begonnen direct goed en dit drukten zij uit door twee doelpunten in het eerste kwartier. Bij UDO wilde het niet vlotten en hiervan maakte L. B. dankbaar gebruik. Toch weet UDO door haar rechtsbuiten een tegen- punt -te scoren. Als de UDO-defensie even niet oplet is het wederom L. B., dat door haar middenvoor de voor sprong tot 31 verhoogt. Bij deze stand brak de rust aan. Zij nog ver meld, dat een der L.B.-spelers door een ongelukkig toeval z'n midden voetsbeen brak en naar het zieken huis gebracht moest worden. Na de rust pakte UDO veel beter aan, dan in de eerste helft. Gesteund door de wind trok zij herhaaldelijk ten aanval, doch het was wederom Leidse Boys, dat de stand op 41 in haar voordeel bracht. Het volgende kwartier was echter voor UDO. Door twee doelpunten van resp. midden voor en rechtsbinnen wist zij de span- ning er weer in te brengen. De gelijk maker bleef echter uit, hoewel het L.B.-doel op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring ontsnapte. Twee kogels tegen de paal waren hier de oorzaak. Vervolgens wist de rechts buiten van de gasten door te breken en d e stand op 53 te bre'ngen. Het élan was uit de UDO-ploeg verdwe nen en hiervan maakte Leidse Boys gebruik om het zesde en laatste doelpunt op hun naam te brengen. SJZ won van krachtig spelend AZL (20) Op een zwaar doch wel bespeelbaar terrein, trapte SJZ 6 minuten te laat af. In het begin demonstreerden bel de elftallen een vrij onsamenhangend partijtje voetbal. De lange rust zal hier zeker niet vreemd aan geweest zijn. SJZ speelde met de wind in de rug iets sterker. Langzamehand werden de Zoeterwoudse aanvallen gevaar lijker, maar het duurde tot 3 min. voor de rust voordat dit resulteerde in een doelpunt. Ton Berg schoot van dichtbij, na goed voorbereidend werk van de linkervleugel, het eerste doel punt in de touwen. AZL scheen na de rust met de beste voornemens bezield te zijn, want met een paar goede aanvallen bracht zij de Zoeterwoudse verdedi ging in beweging.. Bij een van deze aanvallen raakte een SJZ-verdediger de bal met de hand. Dit was een wel kome gelegenheid voor de Leidenaars om de balans in evenwicht te bren gen. Keeper Roeleven stopte echter, het wel harde doch slechts gerichte, schot. Hiermede had AZL voorlopig haar kruit verschoten en kwamen de Zoeterwouders weer aan bod. Er ont stond een gevaarlijk schot tegen de uitgelopen keepr op. Een serie corners leverde aanvankelijk al evenmin het gewenste resultaat op, mede door het goede ingrijpen van de Leidse keeper. Vlak hierop was het toch raak toen de midvoor at weer uit een corner fraai inkopte (20). AZL gaf zich nog niet ge wonnen maar het ontbrak in de Leidse aanvallen aan een goede schutter en onveranderd kwam het einde. 2B Lisse 3—WSB 3, 5—2; UDO 1 —Leidse B. 1, 36. 3A: DOSR 3—ASC 4, afgel. 3C: Meerburg 2SJZ 2, afgel.; Rijpwetering 2DOSR 4, 73. 3D: Lugdun. 7Teyling. 4, afgel. WSB 4—DOCOS 3, 7—1. 4A: SJC 5—Lugdun. 8, 10—1. 4B: UDO 2—RUpwet. 3, 2—2; W SB 5Stompw. B. 3, 46. 4C:WOA 2-Warmunda 4, 3—4. 4D: Rijpwet. 4Leidse B., 3, afg. 4E: Teyling. 5Leidse B. 5, 14; SJZ 3—KRV 2, afgel. Junioren (2 maal 45 minuten. B: SJC (A)Foreh. (A) 2—1; V VSB (A)—DOCOS (A) 6—5. C: Altior (A)—SJZ (A), afgl. Junioren (2 maal 30 minuten). F: KRV (A)—SJC (B) afgelast; Warmunda (B)Lisse (B) 21. G: DOSR (B)— SJZ (B), afgelast. H: SJC (O—Foreholte (C)~ 8—1; Teyling. (B)—VNL (B) 1—0. Verzet tot het laatste moment Docos heeft gistermiddag een zwaar bevochte en zeer waardevolle over winning behaald. Tot op het laatste moment heeft Rijpwetering getracht toch nog een puntje naar de Rip mee te nemen. Al dadelyk nam Docos het Rypwe tering-doel onder vuur, terwijl de gasten af en toe gevaarlijke uitvallen men. De wedstrijd had een wat kal mer karakter. Kagia maakte hiervan gebruik door uit een prachtig samen spel te scoren (2—2). Daarna bleven de Boys in de aanval, doch we kun nen niet anders zeggen, dan zeer on fortuinlijk. Viermaal vloog de bal ra kelings langs de paal en ontelbare malen wist de Kaagse keeper het leer in moeilijke situaties te grij pen. Het spel bleek niet doeltreffend Gelukkig waren in de tweede helft genoeg om de overwinning voor de de gemoederen wat tot rust geko- Wetering te behalen. deden. Toch duurde het nog 20 min. eer Rossenberg uit een corner Docos de leiding gaf (10). Met deze stand werd de rust bereikt. Na de hervatting begon Rijpwete ring met enkele goed opgezette aan vallen, zodat de Docos-dcfensie han den vol werk had. Dit leidde na 8 min. tot de gelijkmaker (1—1). Aan vallen golfden heen en weer. Na 20 min. kregen de Rood-witten een straf schop te nemen welke benut werd door Rossenberg (2—1). Twee min. daarna wist J. v. Marwijk uit een voorzet van W. Verplancke de voor sprong tc vergroten (3—1). Rijpwe tering gaf de moed niet op, terwijl Docos het aspect op de verdediging ging leggen. De gasten wisten de ach terstand te verkleinen, toen de Docos- keeper te ver uitgelopen was en de rechtsbuiten met een welgemikt schot de stand op 3—2 bracht. Fel werd er nog eens gestreden om de gelUkmaker, doch de Docos-verdedi ging hield stand. Met deze stand kwam het einde van deze sportief ge speelde wedstrijd.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7