Bondsvergadering van KNVB achter voorstel bondsbestuur IsSc klassers in cijfers en standen Samengaan met N.B.V B goedgekeurd met 874 stemmen en 2 blanco Aller belangstelling is gericht op... Vereniging van Eerste klassers over de voorgestelde plannen MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Op 28 November zal nieuwe competitie aanvangen Met een zeer grote meerderheid heeft de buitengewone bondsvergadering van de KNVB Zaterdagmiddag het bekende voorstel van het bondsbestuur aangeno men tot het treffen van een regeling met de Ned. Beroepsvoetbalbond. Het besluit was geenszins onverwacht, om dat reeds in de voorafgaande vergade ringen van de VEK en de Federatie van lagere kiassers was gebleken, dat geen sterk verzet zou rijzen tegen het beleid van het bondsbestuur in deze. Toch is het opmerkelijk, dat in een aangelegen heid van een dergelijke draagwijdte een zo indrukwekkende meerderheid tot stand kwam. Bij 87 stemmen voor wer den slechts 4 stemmen tegen uitgebracht, t.w. door de heren G. Been (3e klasse West II), G. C. Brinkman (2e klasse West II), P. Kist jr. (2e klasse West I) en G. Souge (afd. N. Holland). Twee leden van de bondsvergadering stemden blanco: mr. K. Heimig (Zaterdagmid dagvoetbal West II) en C. Meloen (Za terdagmiddagvoetbal Oost). Het tegen twee bestuursleden van de beroepsvoetbalbond aanhangig gemaakte korte geding heeft geen invloed gehad op de stemming. De zaak is even ter tafel gebracht, maar de vergadering aanvaardde zonder meer de toelichting van drs. Reyseger, voorzitter van de Urgentiecommissie, op de situatie welke ontstaan zou indien de rechter ten na dele van de heren Joosten en Blauwhoff zou beslissen. Daarmee zou het accoord tussen KNVB en NBVB blijkens hun uiteenzetting niët in gevaar worden ge bracht. De uitslag van de stemming is een groot succes geworden voor de Urgen tiecommissie in de eerste plaats en ook voor het bondsbestuur tot hetwelk de heer W. J. A. Poplein (Den Bosch) zich j Pens namens de VEK en naar hij meende ook namens vele lagere kiassers wendde met het verzoek om zich niet als demission- nair te beschouwen totdat de noodzake lijke reorganisatie haar beslag zou heb ben gekregen. Hij wenste tevens dat de Urgentiecommissie voorlopig intact en paraat zou blijven. Ir. H. F. Hopster zeide, dat hij dit verzoek beschouwde als een soort van motie van vertrouwen, en dat het be stuur dit in overweging zal nemen. Het bestuur zal in elk geval de eerste maand aanblijven totdat een degelijk plan voor de reorganisatie zal zijn opgesteld. Op Zondag 28 November a.s. begint een nieuwe competitie van 4 x 14 eerste klasse clubs, interregionaal ingedeeld, die 26 wedstrijden zullen spelen. Waar schijnlijk zal half April reeds op Woens dagavonden worden gespeeld. De bekercompetitie, waarvan voor dit seizoen sprake is geweest, komt te vallen. De buitengewone bondsvergade ring van de KNVB heeft het voor stel van het bondsbestuur tot het treffen van een regeling met de Ne derlandse Beroepsvoetbalbond aan genomen met 87 tegen 4 stemmen en 2 stemmen blanco. Algemene beschouwingen. Nadat de vergadering staande enkele ogenblikken stilte had betracht ter ere van de nagedachtenis van de 14 dagen geleden gestorven Jacques Lamey, die zich tijdens zijn 10-jarige werkzaamheid als lid van het hoofdbestuur zeer ver dienstelijk heeft gemaakt voor de bond, noemde de voorzitter ir. H. F. Hopster het in zijn openingswoord zeer begrij pelijk, dat ieder, die het laaiend enthou siasme in de bondsvergadering van 30 October had bijgewoond, zich de ogen heeft uitgewreven toen hij enkele da gen later hoorde, dat men met de NBVB ging onderhandelen. De voorstellen zul len niet allen en zeker niet voor 100 percent bevredigen, maar er is bereikt wat menselijkerwijze in het belang van de KNVB bereikt kon worden, en zon der dat een van beide partijen oneervol ten onderging. En daarmee kan een einde komen aan de strijd, die voor beide kampen hoogst schadelijk ging worden. De KNVB blijft bestaan in zijn oude vorm, en de clubs van de NBVB worden in KNVB-verband opgenomen'. Daartoe is een reorganisatie nodig waar voor een commissie reeds haar werk zaamheden is begonnen. De heer G. Been, voorzitter van DHZ Rotterdam, die als eerste aan het woord kwam, kantte zich resoluut tegen de voorstellen, waardoor de „vijand in onze gelederen zal worden opgenomen". De KNVB besloot te laat tot betaling van spelers over te gaan, aldus spr. en toen gingen enkele Nederlanders in troebel water vissen. Zij bezwoeren, dat alleen verbetering van spelpeil het doel was geweest bij de oprichting van be roepsclubs. Toen de KNVB op haar beurt besloot de betaling van eerste kiassers mogelijk te maken had men de NBVB-combinatie dus rustig kunnen ontbinden. Maar dit geschiedde niet en van dat moment af werd de mooiste bond op voetbalgebied in Nederland be- sprongen door hyena's. De KNVB heeft I klaarde voorts.' dat als"dë°hèer Meeuws nog meer afweermaatregelen genomèn, I er over klaagt, dat de clubs van de be- o m. door de reglementswijzigingen, en 1 roepsvoetbalbond de beschikking krijgen dit heeft naar spr.'s mening tot gevolg gehad, dat de voedingsbodems van de 10 N.V.'s tot een minimum zijn geredu ceerd. Wij hebben, aldus de heer Been, een bondsapparaat en dienende bonds- er. clubbesturen, wij hebben 350.000 le den en de grootste sportinstallaties, wij hebben strijdlust en sportidealen ten op zichte van de jeugd. De tien N.V.'s zijn op onverantwoordelijke wijze gevormd met speculatieve doeleinden. Zij hebben geen dienende, maar verdienende be stuursleden, geen internationale verbin dingen, zij trekken zich niets aan van de jeugd en hebben spelers van KNVB- clubs weggelokt. Ze zijn door onze maatregelen zonder een toekomst van betekenis. Moeten wij deze 8 of 10 N.V.'; in onze bond opnemen, moeten we dt heer Joosten in het bondsbestuur opne men, de man die in een bestuursverga dering van de NBVB heeft gezegd: de KNVB moet kapot?De bedoeling was. de KNVB stuk te maken en hei terrein voor speuclanten open te hou den. Spr. zeide verder dat, indien de ver enigingen van de beroepsbond zonder slag of stoot in de le klasse van de KNVB zouden worden opgenomen, dit verraad zou betekenen aan alle andere leden van de KNVB, en zeker "ten op zichte van de clubs, die, zoals Bleyer- heide, door de beroepsbond zijn leegge zogen. Aan het bondsbestuur zijn wa pens in handen gegeven, we hebben gezegd: wij willen strijd tot het uiterste. Is het demissionnaire bestuur nu al gestreden? Dat het dan plaats make voor een college, dat wel strijdlust heeft. De heer Been verklaarde tenslotte niet te kunnen aannemen, dat de tien N.V.'s financieel zo sterk staan, dat er niet aan valt te tornen. Maar de spelers, die weggekocht zijn, moeten terug naar de KNVB-clubs. Dit is de enige moge lijkheid voor een vergelijk. Anders moet de oorlogsvlag in top, en dient strijd ge leverd tot het uiterste! Antwoord drs. Reyseger. In zijn antwoord stipte drs. W. Rey seger, voorzitter van de Urgentiecom missie, nog eens aan waarom in de vo rige bondsvergadering niet gerept was van de komende onderhandelingen. Elke mededeling op dat moment zou een on gunstige uitwerking kunnen hebben ge had. En het betrof geen geheimdoenerij omdat immers het resultaat van de on derhandelingen later aan de bondsver gadering zou worden' voorgelegd, heer Been heeft de nadelen var overeenkomst laten uitkomen, en daar heeft hij goed aan gedaan. Sommige concessies wegen zwaar en ook wij heb ben vroeger wel eens gezegd: de be roepsvoetbalbond moet verdwijnen. Als de heer Been evenwel zegt: de KNVB dient de verliezen van de N.V.'s te ver goeden en de spelers moeten terug naar hun verenigingen, en dit is de beste oplossing, dan vergeet hij één ding: dat de N.V.'s geen verliezen hebben gele den De Urgentiecommissie had met feiten rekening te houden die er zo la gen, dat geen middel verwaarloosd mocht worden om een oplossing te vin den. De defensie werd versterkt en daarmee kwam men in een zo sterk mogelijke positie om te onderhandelen. Overigens was ook de heer Joosten, die verklaard had, dat hij in geen dwang positie had willen komen en het aantal N.V.'s nog had willen vergroten, van mening, dat aan de onwaardige situatie :n einde moest komen. Tegenover de heer Meeuws (NAC), die klaagde over talrijke onzekerheden, bezwaren opperde omdat er niet op een 50-50 basis een vergelijk is verkregen en omdat de KNVB-spelers niet terugko men, verklaarde de heer Reyseger, dat de voorstellen alleen een machtiging be helzen op de basis zoals is vastgesteld. Er zal terdege op gelet worden dat de tegenpartij ook tot handelen gerechtigd is. Tegen twee bestuursleden van de Beroepsvoetbalbond is een kort geding aanhangig gemaakt door twee personen, die menen dat zij nog lid zijn van dit bestuur. Moch de rechter hun eis toe wijzen dan betekent dit, dat deze heren r.og leden zijn. Maar er zijn nog 10 an dere leden, en tegenover de twee zouden deze tien staan. Voor de opheffing van N.V. is een meerderheid van 2/3 nodig, en die is er in elk geval. „Wij gaan op dat punt niet over één nacht aldus de heer Reyseger. Spr. over terreinen en over andere voordelen, welke de KNVB biedt, daartegenover mag niet vergeten worden, dat onze ver enigingsbesturen geen leven meer had den. Spelers liepen weg, en er kwamen wanverhoudingen voor. De heer Joosten heeft eens gezegd: wij zitten tegenover elkaar aan tafel, maar de spelers zitten aan het hoofd, en zij zijn het, die de voordelen trekken. Spr. zeide tenslotte, dat de voorstellen de juiste afspiegeling zijn ven de verhouding van de NBVB ten opzichte van de KNVB en volmaakt aanvaardbaar zijn. Met instemming van de NBVB gaat de KNVB zijn oude po sitie innemen. En hoe men ook over de offers moge denken, het is gewenst dat de eenheid terugkeert. De voorstellen berusten op een eerlijke en fatsoenlijke basis, en de Urgentiecommissie is er van overtuigd, dat de NBVB op loyale wijze aan de uitvoering er van zal meewerken. Er zal een overeenkomst moeten ko men tussen de 10 N.V.'s en de KNVB en bij de uitwerking van de voorstellen zal de grootste voorzichtigheid worden be tracht. Zeker zal men niet, om op een bepaalde datum de 28e Nov. als de nieuwe competitie moet aanvangen gereed te zijn maatregelen treffen, die eigenlijk achterwege hadden moeten blijven. De heer D. Nys (3e klasse West II) zeide dat de heer Joosten alvorens hij 10 nieuwe clubs zou gaan oprichten, zich nog wel even zou bedenken: dat gaat niet meer zo goedkoop als vroeger! Zo als de zaken nu liggen meent spr. met dat al, dat men de voorstellen moet aannemen, want dat is verreweg de beste. Het bondsbestuur acht ik voor deze taak iets te licht, aldus de heer Nijs, maar wij, leden van de bondsver gadering, zijn misschien ook wel te licht geweest. Laten wij thans alle krachten inspannen voor een goede sa menwerking tussen profs en amateurs, maar bovenal voor de eenheid in de KNVB. Laten wij er voor zorgen, dat de prof beschermd wordt, krijgt waarop hij recht heeft, maar laten we ook het amateurisme beschermen in naam van de jeugd van Nederland! De competitie-indeling Wat de onderdelen van het voorstel aangaat wenste de heer J. Hekman (Gro ningen) nadere inlichtingen over de competitie-indeling en het competitie program. Hij zou de competities willen laten doorgaan, en achtte het in elk ge val zaak dat de „rechten" van de clubs in de lopende competitie veilig zouden worden gesteld. De heer Reyseger lichtte de plannen toe wat betreft de toelating van de vroe gere prof-clubs. Drie ervan zullen zon der meer worden toegelaten: Amsterdam Alkmaar en Fortuna. Verder zullen Den Haag en Rotterdam moet fusionneren, evenals de Graafschap en Twente. De drie resterende zullen met bestaande KNVB-verenigingen moeten fusionneren, wat inmiddels reeds is geschied, behalve wat betreft Utrecht, waarvoor nog een partner moet wordert gevonden. Zo komt men op 4 x 14 eerste klassers. Voor de competitie zijn verschillende oplossingen overwogen, ook een door gang van de huidige competitie, wat ech ter weer mee zou brengen, dat sommige clubs met een achterstand van 810 wed streden zouden moeten beginnen. Beslo ten is de huidige competitie stop te zet ten. alhoewel dit ook bezwaren mee brengt, en op 28 November te starten met een nieuwe. Omstreeks half April zullen, opdat het program kan worden afgewerkt, ook op Woensdagen wedstrij den worden gespeeld. Een hoofdklasse zal niet op korte ter mijn kunnen worden ingevoerd. Men stuurt aan op een geselecteerde over gangsperiode in het volgend seizoen, met twee afdelingen van elk 18 clubs. Het jaar daarop zou een hoofdklasse van 18 eventueel 20 clubs worden gevormd. Maar dit zijn nog maar embryonale plan nen, gebaseerd op de gedachtengang, dat alle eerste klassers, die thans betalen, daarmee doorgaan en dat ook alle twaalf kampioenen van de tweede klasse over gaan naar het betaald voetbal. In de verdere loop der discussies werd nog meegedeeld, dat de heer Joosten dc meest mogelijke tegemoetkomendheid beloofd heeft in de gevallen van spelers, die terug willen van de NBVB naar de KNVB, althans voorzover zij dit voor 2 November te kennen hebben gegeven. De heer Hoolboom (Vitesse), die er /er geklaagd had, dat sommige prof clubs thans trachten met hun spelers we contracten af te sluiten, kreeg de toezegging, dat de Urgentiecommissie zich over dergelijke gevallen met de NBVB in verbinding zal stellen. Tijdens de onderhandelingen heeft deze bond aldus de heer Reyseger de grootste loyaliteit en correctheid getoond. In antwoord op een desbetreffende vraag van de heer K. van der Meer werd verklaard, dat scheidsrechters, die on eervol zijn afgevoerd door de KNVB, niet zullen worden teruggenomen. De heer D. Nijs constateerde tijdens de rondvraag, dat de KNVB de sympa thie van het publiek en van de pers was kwijtgeraakt. Hij wekte het bondsbe stuur op alie belangrijke problemen openhartig te bespreken en te publice ren wat nodig is. Hij stelde nog de vraag onder hilariteit van de vergadering, wat er met het geld zou gebeuren, dat 14 da gen geleden gestort is Ir H. F. Hopster antwoordde, dat ieder desgewenst zijn geld kan terugkrijgen, alhoewel de KNVB een steunfonds bitter nodig heeft. Opbouwende critiek zal het bondsbestuur gaarne hóren, en het zal daarmee ernstig rekening houden. Alvorens de rondvraag aan de orde was gesteld had de bondsvoorzitter ge constateerd, dat de tijd die achter ons ligt, de leden van de KNVB nog zeer lang zal heugen. In het verleden zijn fouten gemaakt, maar de toekomst zal moeten bewijzen, dat uit de fouten le ring is getrokken, en tevens zullen in de toekomst bondsvergadering, bondsbe stuur en verenigingsbesturen zodanig moeten handelen, dat wij verschrikkelijk moeilijke toestanden, als waarmee wij thans te kampen hebben gehad, niet meer zullen doormaken. In de wedstrijd VolewijckersGo Ahead keken de Volewijckers met ang stige gezichten de bal na, die net aan de buitenzijde van de doelpaal achter de lijn rolt. Van links naar rechts: Muller, v. d. Oord, scheidsrechter VV. Ausum, doelman Hagenaars. In een Zaterdagmorgen onder v zitterschap van de heer A. H. Martens gehouden vergadering van de vereni ging van eerste klassers is met algeme ne stemmen op één na die van d< vereniging NAC besloten zich achter het voorstel van het bondsbestuur tot het treffen van een regeling met de NBVB te plaatsen. De vergadering besloot met 37 tegen 10 sternen en één blanco om het hoofd bestuur het advies te geven de compe titie van de eerste klasse interregionaal te doen verlopen. De heer Martens, lid van de Urgentie commissie, gaf een toelichting op de door de Urgentiecommissie en de be- stuursdelegatie van de NBVB geformu leerde voorstellen, ongetwijfeld is na de bondsvergadering van 30 October jl het bericht dat de U.C. toch met de NBVB gaan praten, als een donderslag bij helderer hemel gekomen. Het zou even wel strategisch onjuist zijn geweest als de U.C. haar plannen vooraf bekend had gemaakt. In het oog moet worden ge houden. dat de U.C. niet direct een strijdcommissie was, maar een commissie die op alle terreinen zou optreden. Zij heeft bij een beschouwing van het pro bleem voornamelijk drie dingen in het oog gehad. 1. De populariteit van de clubs, die bij de NBVB zijn aangesloten, en waarmee in het verleden niet genoeg rekening is gehouden. 2. De gezonde financiële basis van de beroepsclubs. 3. Het feit, dat de clubs geleid werden i afloop van de vergadering waren de bestuurders nog even in een genoeg lijk praatje bijeen, waarbij ir. H. F. Hopster van vele zijden gelukwensen in ontvangst mocht nemen in verband met de goede afloop. I door zeer flinke mensen. Daar tegenover moest rekening wor den gehouden met de zwakke financiële positie van verscheidene KNVB clubs, met namè van sommige clubs in het Zui den, alhoewel niet alleen uit Limburg aanvragen om steun zijn ontvangen maar ook uit andere delen van het land. Een belangrijk punt was de voorgenomen op richting van tien andere NBVB-clubs in Nederland, een soort van zwaard van Damocles dat de KNVB boven het hoofd hing. Een ander punt was de „meer dan welwillende" houding van verschillende gemeentebesturen tegenover de prof clubs, omdat zij die gaarne in hun ge meente zagen spelen, in strijd met wat verwacht was. Voorts beschikte de UC slechts over beperkte middelen om de strijd te voe ren, want weliswaar was een fonds ge vormd, maar na de grote geestdrift van de bondsvergadering van 30 October bleek de spontaneiteit om te geven, voor namelijk bij de lagere klassers, niet groot. Er zijn bijdragen binnengekomen, maar niet in die mate, dat een krachti ge strijd kon worden gevoerd. Spr. was overtuigd van de uiteindelijke zege van de KNVB. Indien het tot een strijd was gekomen. Maar welke puinhopen zou men na een of drie jaar hebben overge houden? Het was de Urgentiecommissie daarom niet onwelgevallig dat via rec tor Booymans het verzoek van de heer Joosten was binnengekomen om een ge sprek met de Urgentiecommisie te voe ren. De Urgentiecommissie meende, dat vroeger of later dit gesprek toch zou moeten plaats vinden. Zij stemde toe in een gesprek van zuiver oriënterend ka rakter. Zij wist echter hoegenaamd niet wat hieruit te voorschijn zou komen en heeft om tactische redenen haar voorge nomen plannen verzwegen. Sproot het verzoek van de heer Joos ten voort uit zwakte? De Urgentiecom missie dacht dit eerst, maar is er thans van overtuigd, dat dit niet het geval is geweest, alhoewel de heer Joosten na tuurlijk zeer goed wist, dat de regle mentswijziging voor de Nederlandse Be roepsvoetbalbond bepaalde consequen ties zou meebrengen. Na uitvoerige discussie over de schillende onderdelen besloot de verga dering tenslotte met een stem tegen zich achter de voorstellen van het bestuur te scharen. In de loop van de vergadering werd de vraag gesteld of de Urgentiecommissie op de hoogte is van de financiële toe stand van de NV's van de NBVB. Hier op antwoordde de heer Martens, dat de Urgentiecommissie beschikt over finan ciële gegevens van alle profclubs. Door de bank genomen is de financiële posi tie gunstig. Verschillende NV's staan voor hoge kosten en beschikken niet over grote liquide middelen. Maar ze trekken veel publiek. In antwoord op een vraag van de heer Mees (BW) zette de heer Martens uit een op welke basis de overgang van de profclubs naar de KNVB is geregeld. Het betreft tien clubs, en niet rr waarvan er drie afzonderlijk worden toegelaten terwijl de andere óf onderling óf met KNVB-clubs fusionneren. De heer Mollerus, lid van de Urgentie commissie, deelde in dit verband nog mede, dat over de NV-vorm veel is ge sproken. Sommige verenigingen vragen zich af of zij hun betaalde spelers niet in een speciaal lichaam moeten onder brengen. Volgens mr Blauwhoff van dc NBVB is een NV de beste vorm van holding company, maar of dit ook voor de KNVB geldt zou een juridische com missie moet uitmaken. De heer Mees. die hierbij door andere leden gesteund werd, achtte het .onjuist, dat profclubs in wording zich nog door een zijdeurtje in de KNVB zouden bin- nenenloodsen en wenste maatregelen om zulks te voorkomen. Een ander lid meen de, dat de winsten van de NV's niet bo ven het normale percentage uit behoren te gaan. Hierop antwoordde de heer Martens, dat ook naar zijn mening de winsten niet te groot moeten zijn. Ove rigens zullen tussen de KNVB en de NV's van de beroepsbond overeenkom sten worden gesloten opdat dc belangen van de KNVB niet worden geschaad. Nadat de heer Martens een overzicht had gegeven van de competitieprogram, werd gestemd over het voorstel van het bondsbestuur alsmede over een advies aan het bondsbestuur om de eerste klas se competitie interegionaal te regelen, met de reeds eerder vermelde resultaten. De houding der lagere klassers In een vóór de bondsvergadering ge houden bijeenkomst van de federatie van belangenverenigingen van het lagere voetbal is het voorstel voor een rege ling met de beroepsvoetbalbond aan de orde geweest. De heer J. A. W. Bergvelt (Amster dam), die de vergadering leidde, stelde vast dat de eerste indruk, welke het voorstel maakte, was dat men zich voor de gek gehouden voelde. Maar na ken nisneming van de toelichting van de Urgentiecommissie en het hoofdbestuur kon de conclusie slechts luiden, dat te goeder trouw was gehandeld. Tegen het voorstel reeds uit de ver gadering, die werd bijgewoond door het lid van dc Urgentiecommissie, de heer P. C. van Houten, geen verzet. Maar er kwamen bepaalde verlangens naar vo ren, die later door de heren Egberts en Claes in de bondsvergadering ter tafel zijn gebracht. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de heer Van Houten mede, dat de Urgentiecommissie de heer Joos ten een zetel in het H.B. had aangebo den. zij het geen kwaliteitszetel. „Hij, maakte een zeer prettige indruk", aldus de heer Van Houten, „en wij beschou- hem als een aanwinst voor de bond". Hierbij sloot de heer L. A. Claes uit Geleen zich aan. De vergadering ging zonder hoofdelijke stemming met het voorstel van het bondsbestuur accoord: er zijn bezwaren, maar het is niet mo gelijk er iets beters voor in de plaats te stellen was de opvatting. „SAMENWERKING JULIANA-RAPID". In een gistermorgen gehouden leden vergadering van Juliana is het voorstel van het bestuur om met Rapid '54 sa men te werken met 74 stemmen tegen 1 stem aangenomen. Het eerste elftal van Juliana zal wor den opgelost in Rapid terwijl Juliana met de lagere elftallen onder eigen naam maar met financiële steun van Rapid zal blijven doorspelen. DE FUSIEPLANNEN TE UTRECHT. In een dezer dagen to houden bijeen komst zullen de plannen voor een fusie tussen de profclub Utrecht en Elinkwijk nader worden besproken. Naar verluidt zijn beide partijen het in principe eens, maar de financiële regeling baart nog moeilijkheden, omdat de terreinrichting van Elinkwijk zwaar belast is. En hier bij komt nog een affaire van niet op tijd betaalde belastingen, welke het af treden van het bestuur van Elinkwijk ten gevolge heeft gehad en de aanwij zing door de KNVB van de heer M. Welle, voorzitter van de afd. Utrecht, om de leiding van de vereniging voor lopig op zich te nemen. Als het tot een fusie komt zal de nieuwe club over het terrein van Elink wijk beschikken en vermoedelijk ook meer kans maken op het gebruik van het Utrechts stadion dat in de naaste toekomst belangrijk zal worden uitge breid tot een capaciteit van waarschijn lijk 25 30.000 plaatsen vóór bijzon dere gelegenheden. COMPETITIE NED. BEROEPSVOETBALBOND. De uitslagen van gisteren luiden: Twentse ProfsDe Graafschap 22; Venlo:Alkmaar 0—1; Rotterdam- Amsterdam 40; Den Haag Rapid 01; Fortuna '54Utrecht 63. De stand is Fortuna 10 7 2 1 16 28—19 Amsterdam 9 5 2 2 12 25- 15 Alkmaar 9 4 4 1 12 20—16 Rotterdam 10 3 4 3 10 21—17 Rapid 10 4 2 4 10 25—26 De Graafschap 9 2 5 2 9 18-19 Den Haag Venlo' 54 10 4 1 5 9 15—21 10 1 7 2 8 16 -17 Utrecht 8 2 1 5 5 20—26 Twentse Profs 9 0 2 7 2 12-24 HET ZUID-NEDERLANDSE ELFTAL VOOR 21 NOVEMBER. De ploeg van Zuid-Nederland, welke Zondag 21 November a.s. te Luxemburg tegen het Luxemburgse elftal uitkomt, ziet er als volgt uit: Doel: Steiger (PSV). Achter: Michielsen (NAC), Tebak (Eindhoven). Midden: Klaassens (VVV), Lussen- berg (NAC), Storimans (NAC). Voor: Dillen (PSV), Debruyckere (Willem II), Canjels (NAC), Brooy- mans (Willem II), Louer (Noad). Reserves: Jacobs (Limburgia), Claus (Helmondia). Bennaars (Dos- ko), Smeets (Juliana), Overbeeke (NAC). ADO verloor met 10 van Longa Eerste klasse A: HeerenveenEn schede 3—0; GVAVVSV 3—3; Vi tesseWageningen 22; Haarlem HVC 0—1; AGO VVElink wij k 4—2 LeeuwardenDWS 02. Eerste klasse B: De Volewijckers Go Ahead 22; DOSVeendam 2 3; Zwolse BoysEDO 12; Storm vogelsBe Quick 00; Heracles Enschedese Boys 41; NECAjax 2—3. Eerste klasse C: VWExcelsior 2 —3; Sittardia—Willem n 2—4; NAC —Hermes DVS 3—0; PSV—RBC 1—0 XerxesLimburgia 21; BWEB OH 4—0. Eerste klasse D: EindhovenSpar ta 13; JulianaMW 20; Emma DFC 0—2: LONGA—ADO 1—0; SWBrabantia 30; Feijenoord— NOAD 5—0. Eerste klasse A: Eerste klasse C: AGOW 10 5 3 3 13 20—14 PSV 9 8 0 1 16 23- 15 DWS 9 5 2 2 12 22— 9 NAC 9 7 0 2 14 21— 7 Heerenveen 9 5 2 2 12 22—13 BVV 9 6 1 2 13 22-16 Leeuwarden 9 6 0 3 12 14—10 Willem II 9 5 1 3 11 18- 12 GVAV 8 4 3 1 11 12—10 RBC 10 5 1 4 11 21—18 Vitesse 9 3 3 3 9 14—15 Limburgia 10 4 2 4 10 15—11 Enschede 9 3 3 3 9 8—10 EBOH 9 4 1 4 9 22 -22 Haarlem 9 3 2 4 8 12—14 Xerxes 9 4 0 5 8 11—11 VSV 9 2 3 4 7 17—17 Sittardia 9 2 3 4 7 19—23 HVC 9 3 1 5 7 12—12 Hermes DVS 9 3 1 5 7 12—18 Elinkwijk 8 2 2 4 6 5—13 Excelsior 8 3 0 5 6 13—21 Wageningen 9 1 3 5 5 7—18 VVV 9 2 0 7 4 13-24 Blauw Wit 9 2 1 6 5 5—15 Kerkrade 9 1 0 8 2 13—30 Eerste klasse B: Eerste klasse D: Ajax 9 6 2 1 14 31—15 SVV 9 7 1 1 15 22—10 Volewyckers 9 5 2 2 12 19—11 Feyenoord 10 7 1 2 15 34 -13 DOS 9 4 4 1 12 25—17 ADO 8 5 1 2 11 28— 8 Ensched. Boys 8 4 1 3 9 22—16 Emma 9 5 1 3 11 27—18 Stormvogels 8 2 5 1 9 14—12 Sparta 9 4 2 3 10 19-18 Rigtersbleek 9 4 1 4 9 20—20 Longa 10 4 2 4 10 17 -23 Go Ahead 9 2 5 2 9 18—18 DFC 8 4 1 3 9 14—12 Heracles 9 3 2 4 8 16—18 Eindhoven 9 4 1 4 9 16-17 NEC 7 3 1 3 7 12— Juliana 9 3 3 3 9 16—22 EDO 8 2 3 3 7 12 -20 MW 9 3 1 5 7 19—21 Zwolse Boys 9 2 2 5 6 11—22 NOAD 8 2 2 4 6 12—13 Be Quick 8 2 1 5 5 15 -20 Bleyerheide 9 1 1 7 3 9-27 Veendam 8 1 1 6 3 1128 Brabantia 9 0 1 8 1 6—32

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5