Ook op het westelijk halfrond liggen voor emigranten grote mogelijkheden In traditionele gezellige sfeer vond de huldiging van dr De Jong plaats Psychiaters achten arts medisch niet geheel toerekeningsvatbaar MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Mr. ir. Haveman maakte „ontdekkingstocht" Vele Nederlanders stichtten daar landbouwkolonies De commissaris voor emigratie, mr. ir. *3. W. Haveman, die een reis heeft gemaakt door Brazilië, Argentinië, Chili, Venezuela, Suriname en bespre kingen voerde met Washington, heeft Zaterdag een korte beschouwing ge geven over zijn reisbevindingen, die in dienst zullen worden gesteld van de Nederlandse emigratie. De heer Haveman meende, dat groepsemigratie grote voordelen oplevert, al dient men bij het stichten van „koloniën' wel deskundig te werk te gaan. Men moet de „kolonisten" eerst dan o'/er laten komen, wanneer alle voorbereidende werkzaamheden door „kwartiermakers" verricht zijn, daar anders vrij spoedig economische moeilijkheden optreden, zoals bij de Neder landse kolonie „Ribeirao", die de Nederlandse regering, enige tijd geleden met een lening heeft moeten bijspringen, maar die thans volgens de heer Haveman weer een welvarende indruk maakt. In de Verenigde Staten zijn ver schillende Nederlandse kolonies en de voordelen zijn, dat men een eigen gemeenschap gaat vormen, waar vooral de eerste 'periode voor de vrouwen vergemakkelijkt wordt. De meeste nederzettingen zijn ech ter volgens de heer Haveman te klein; de commissaris achtte 2000 kolonisten een gezond aantal om een nederzetting te vormen, die een so ciaal geheel kan vormen. Argentinië. Argentinië biedt volgens de heer Haveman zeer goede mogelijkhe den, daar de grond vruchtbaar en het crediet gemakkelijk verkrijgbaar is. Alleen het meebrengen van kapitaals goederen schept hier moeilijkheden. Brazilië. Ir> Brazilië had de heer Haveman ontmoetingen gehad met Indische Ne derlanders en over het algemeen ge nomen gaat het de Nederlanders in Brazilië zeer goed. Verschillende ook niet-agrariërs hebben al een zelfstandig bestaan gevonden en het percentage mislukkingen is te ver waarlozen. Wel moet hierbij in ogen schouw genomen worden, dat de emi granten voor Brazilië aan een scher pe selectie onderworpen zijn, zodat alleen de besten voor de emigratie in aanmerking kwamen. De heer Haveman achtte het ver antwoord, dat de emigratie van Indi sche Nederlanders naar Brazilië wordt voortgezet. Chili. De aanvangsperiode voor de emi grant in Chili is zwaar te noemen, omdat het levenspeil in het land laag is en de emigrant over het algemeen eerst een stap terug zal moeten doen. Suriname. Suriname had de bewondering van de commissaris opgewekt; hij had een Oorlogje spelen in de Chinese wateren Vier Chinese communistische mo tortorpedoboten hebben dë nationa listische torpedojager „Taiping" bij de Taschen-eilanden tot zinken ge bracht. Van de opvarenden zijn 52 man gered, waarvan één later over leed. Nog 28 worden vermist. De Tachen-eilanden, die op 300 kilometer ten Noorden van Formosa liggen vormen een voorpost van de Chinese nationalisten. Vliegtuigen van Tsjang Kai-sjek's luchtmacht begonnen onmiddellijk nadat het bericht van het tot zinken brengen van het schip bekend was geworden, te samen met nationalis tische marineschepen naar overle venden te zoeken. De „Taiping", een voormalige tor pedojager van de Amerikaanse ma rine, die in 1946 aan die van Tsjiang werd overgedragen, was op een pa- trouilletocht, toen hij bij het eiland Yoesjan, in het Noordoosten van de eilandengroep, werd aangevallen. Het schip bleef echter nog vijf uur drijven, waardoor een aantal leden van de bemanning zonder grote moeite kon worden gered. Na de dood van Fath Jacques Fath, wiens overlijden w\j Zaterdag hebben gemeld, was een van de meest begaafde mode-ontwer pers die de Franse haute couture ooil heeft voortgebracht. Hij bezat een opmerkelijk gevoel voor kleur en een buitengewone smaak. Hij werd wel de „enfant terrible" van de mode ge noemd. Merkwaardig is, dat hij zijn loop baan begon als klerk op de Parijse effectenbeurs. Na zijn diensttijd open de hij in 1937 te Parijs een atelier voor het maken van dameskleding. Hij begon met tien naaisters maar zijn eerste collectie toonde dadelijk zijn talent. - Zijn vrouw, Geneviève, was zijn eerste mannequin. Faths zaak bloeide, toen de tweede wereldoorlog uitbrak. Hij werd opge roepen, krijgsgevangen gemaakt en naar Duitsland gezonden. Hij hervat te zijn werk, toen hij in het bezette Parijs was teruggekeerd. Na de bevrijding van Parijs, ging Fath naar de Verenigde Staten, waar zzijn collectie modellen internationa le faam verwierf. Enige tijd geleden werd hij in een Amerikaans ziekenhuis opgenomen en bleef hij onder behandeling na zijn ontslag uit "het ziekenhuis. Ondanks zijn ziekte bleef hij doorwerken aan zijn nieuwe modellen voor het vol gend jaai\ Madame Geneviève Fath zal de za ken van het beroemde modehuis ver der blijven leiden. bloeiende rijstcultuur aangetroffen en deze moet voornamelijk voor de uit voer bestemd worden, daar de be volking voor het eigen gebruik zorgt VER. STATEN. Ook in de Ver. Staten heeft de heer Haveman succes gehad. Zoals wij reeds eerder meldden zullen slacht offers van de watersnoodramp, maar ook al diegenen, die in hun leven be lemmeringen hebben ondervonden van politieke gebeurtenissen (en on der hen werden die Nederlanders ge rekend, wier gehele levensloop ingrij pend veranderd en veel moeilijker is geworden door de gebeurtenissen in de afgelopen jaren in Indonesië) in DUITS DANKGESCHENK VOOR MGR. HUIBERS Vrijdag heeft de Duitse consul van Amsterdam, dr. Wallich, aan mgr. Z. P. Huibers, bisschop van Haarlem, een persoonlijk schrijven van de pre sident van de Westduitse Bondsrepu bliek, prof. Heuss, overhandigd, waar in de dank van het Duitse volk wordt uitgesproken voor de hulp,die het van de bisschop van Haarlem mocht ontvangen in de jaren na de oorlog. Als teken van hartelijke blijvende dankbaarheid verzocht de Bondspre sident twee bronzen kandelaars te willen aanvaarden, die door heden daagse Westduitse kunstenaars zijn vervaardigd. In de eerste zes jaren na de oorlog verzonder de hulpactie levensmidde len naar Duitsland. Er werden 4438 kinderen uit dit land door pleeg ouders in het Haarlemse verzorgd. K.A.J. IN BISDOM HAARLEM. In de Zondag gehouden jaarverga dering van de K.A.J. bisdom Haar lem kondigde voorzitter Kleisterlee aan, dat in Januari de officiële plan nen ter tafel zullen worden gebracht voor de organisatie van de Vrouwe lijke Katholieke Arbeiders Jeugd: de Jong Katholieke Arbeiders Jeugd en de stichting „Vormingswerk", welke afdelingen in het diocees Haarlem in de loop van dit jaar zijn opge richt. MOTOR BOTSTE TEGEN EEN STILSTAANDE VRACHTAUTO Vader en zoon gedood Op de weg tussen Peize en Gro ningen is Zaterdagavond om zes uur een motorrijder in volle vaart tegen de aanhangwagen van een geparkeer de vrachtauto gebotst. De motorrijder en een duo-passagier, kwamen om het leven. De chauffeur van de vrachtauto was bezig het achterlicht van de aanhang wagen te herstellen, toen de motor tegen de wagen botste. Het voertuig schoof tot de achteras van de wagen door. De slachtoffers zijn een 33-jarige agent van politie te Rotterdam, D. Scheepstra, die de motor bestuurde, en zijn 59-jarige vader uit Groningen. MYSTERIEUZE AANRIJDING slachtoffer overleden De 25-jarige ijzerwerker J. P. Both uit Tuindorp Oostzaan, die Donder dagavond in bewusteloze toestand in de grasberm langs de Oostzanerdijk nabij Amsterdam werd aangetroffen en in zorgwekkende toestand naar het WiWlhelmina gasthuis werd overge bracht, is Zondag aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. De omstandigheden, waaronder de ijzerwerker werd aangetroffen wa ren nogal vreemd. Naast hem lagen een totaal vernield voorwiel en een verwrongen stuur. Ongeveer veertig meter verder werden in een sloot de andere resten van zijn racefiets ge vonden. Vrijdagavond is in Leiden de auto mobilist gevonden, die de ijzerwerker heeft aangareden. De automobilist heeft tijdens een verhoor verklaard, dat hij wel een klap had gehoord, maar dat het hem niet ernstig had ge leken. GEDESILLUSIONEERDE WERD DIEF. De Almelose politie heeft Zaterdag avond in Almelo een inwoner van Bilthoven gearresteerd, die verdacht wordt van diefstal van ƒ700 ten na dele van een kennis uit Joure. De diefstal werd enige dagen geleden ontdekt en het spoor leidde naar Al melo. Bij zjjn arrestatie had de man nog 230 over. Voor de rest van het geld heeft de man volgens zijn zeg gen kleren gekocht. Desillusie over durende werkloosheid had hetm tot zwerven gebracht. aanmerking komen voor emigratie naar de Ver. Staten. Kort voor Kerstmis zullen twee Amerikaanse vertegenwoordigers voor de uitvoering naar ons land ko men. Het aantal aanmeldingen voor de Ver. Staten bedraagt ongeveer 1000 op dit ogenblik. Reeds 140 Nederlan ders, die er familieleden hebben, zijn reeds vertrokken; voorts nog 8 an deren. Voor 200 eenheden onge veer 530 personen zijn de papieren al naar de Ver. Staten doorgezonden MEDISCHE FACULTEIT NIJMEGEN. De bouw aan de medische faculteit van de R.K. Universiteit te Nijmegen met als hoofdgebouw het Academi sche Ziekenhuis wordt voortgezet. Binnenkort zullen nog enige perma nente gebouwen, namelijk een van de vier grote zustergebouwen, een dok terswoning en verscheidene perso- neelswoningen worden aanbesteed. Het in aanbouw zynde verplèeghuis moet begin 1956 gereed zijn. Men hoopt, dat in 1960 de voornaamste onderdelen van de medische faculteit gereed zijn. Het onderwijs aan de medische fa culteit gaat door, dank zij de mede werking van het bestuur van het St. Canisiusziekenhuis, waar de medi sche faculteit de beschikking over verschillende klinieken heeft gekre gen. De politie te Hengelo heeft een goe de vangst gedaan door de arrestatie van twee personen, die in tal Twentse plaatsen inbraken hebben Het zijn twee invaliden uit En schede, die beiden kunstledematen hadden. Des nachts trokken zij op buit uit. Bij een inbraak in een school Ite Hengelo werden zij betrapt. Zij sloegen op de vlucht en pas na een achtervolging, waarbij vele schoten I op een der vluchtelingen werden af gevuurd, slaagde de politie er in een der mannen te arresteren; de andere liep de politie even later in de ar men. Een groot aantal artikelen werd in beslag genomen. HELDERS SCHEEPJE ZONK Opvarenden gered De boot van een Helderse garnalen- visser bevond zich hedenmorgen in zinkende toestand tussen Vlieland en Texel. Het scheepje is door nog onbe kende oorzaak lek geslagen. De drie opvarenden, onder wie de eigenaar, de heer A. Tot, zijn door een groepje van vijf vrijwilligers on der leiding van de heer H. Smit, oud- eerst stuurman ter koopvaardij, met een roeiboot van het zinkende scheep je gehaald en veilig aan land op Texel gebracht. Toen de heer Tot bemerkte, dat zijn boot water maak te en bij een nader onderzoek bleek, dat het gat niet te dichten viel, heeft hij zijn netten in brand gestoken om de aandacht van de wal te trekken. l„ De Apeldoornse gemeentepolitie is er in geslaagd de diefstal van een E.H.B.O.-kist ter waarde van onge veer 125.uit een onbewaakte E.H. B.O.-post aan de Amersfoortse weg te Apeldoorn nabij de echoput op te lossen. De dief is een Apeldoorner, die de vorige maal een dergelijke diefstal had gepleegd. De politie heeft de man in bewaring gehouden. De E.H.B.O. is na deze arrestatie op haar besluit teruggekomen de onbewaakte post aan de Amersfoortse weg op te hef fen. 22ste reünie oud-leerlingen St. Bonaventura Nieuwe voorzitter door vergadering benoemd Het weerzien der schoolvrienden op een reünie heeft elk jaar weer, naast de vreugde bij het ophalen van wat verloren ging, iets ontgcochelends. Bij nader inzien blijken de rappe knapen van weleer veranderd in dikwijls ge zeten burgers, die met hun reeds manende achterhoofden, grijzende slapen en verspreid optredende gezetheid met geen stok meer te bewegen zouden zijn tot vroegere prestaties. Hoe veel fataler is het bovendien nog, als deze reeds aftakelende personen de aandacht vestigen op uw nauwelijks meer te bedwingen oudersdomsverschijnselen. Hoe schrijnend steekt dit alles af tegen de schijnbaar eeuwige jeugd van de leraren, die elk jaar weer de enige constante lijfelijke waarden op een reünie blijken te zijn. Zo was het ook gisteren op de reünie van het R.K. Lyceum, waar temidden van het tracitiGnele rumoer van de vergadering, een van die leraren, dr. A. C. de Jong, gehuldigd werd bij zijn 25-jarig jubileum als leraar aan St. Bona ventura. dacht op het Studiefonds, dat hy een van de mooiste dingen noemde, die uit de reünie zijn voortgekomen. Hierna verzocht rector Geurts de aanwezigen een rondwandeling door het nieuwe gebouw te maken, dat waarschijnlijk volgend jaar reëds de reünie een onderdak zal bieden. Nadat eenieder had kunnen con stateren dat, hoewel nog niet tocht vrij, Het gebouw toch al stevig uit de steigers gewassen is, nam de alge mene ledenvergadering een aanvang. Roerige vergadering. Uit het verslag van de penning meester, de heer B. Schellekens, bleek dat de reünie voor het eerst de financiële moeilijkheden te boven ge komen was en zelfs een som van 200,aan het Studiefonds overge maakt kon worden. Dit fonds heeft na de toekenning van twee studie beurzen te kampen met een nadelig Rondwandeling door het nieuwe gebouw De dag werd ingezet met een plech tige H. Mis, die door rector drs. W. Geurts in de kapel van het Lyceum opgedragen werd. Het feestelijke ontbijt dat hierop volgde bracht alle oude vrienden weer te samen. Wandbord en wijn. Voor zover de u-vormige tafels het toelieten werden vriendenkringen in ere hersteld en de hier en daar als witte raven uitgezette leraren voor deze gelegenheid volkomen in de jaarkringen opgenomen. Nadat de eerste oude herinnerin gen tussen de verse cadetj es door uitgewisseld waren, richtte de heer J Westen, na enig kalmerend hamer- gebruik, zich tot de populaire leraar Nederlands en bestuurslid van het Studiefonds, dr. De Jong. Spr. rele veerde diens 'entree 25 jaar geleden, dat te netjes was om enige indruk op het toen leerplichtig rapalje te ma ken. Met dankbaarheid dacht de heer Westen aan de grote steun, die de reünie altijd van de jubilerende leraar had ondervonden. Namens de reünisten bood spreker een wandbord aan. Als persoonlijke blijk van waar dering voegde spreker er nog een fles wijn bij, die diende om de her inneringen aan het ongerief dat hij als leerling dr. De Jong bezorgd had uit te wissen en tevens om de vriend schap nogmaals te beklinken. Winderige rondgang. De jubilaris meende in zijn dank woord dat één bezoek aan de reünie iedere deelnemer tot recidivist maakt. Hij achtte het voorts de plicht van de leraar om ook de nazorg van de afgestudeerden niet te verwaarlozen. Spreker vestigde tenslotte de aan- Van links naar rechts: pater dr. Geurts, rector van het R. K. Lyceum, de heer Jos Westen, dr. A. C. de Jong en de heer A. Montanus. saldo van ruim 700,aldus de administrateur, de heer W. van Ommen. Door het aftreden van de voorzit ter, de heer Westen, die bijna twin tig jaar de rumoerige vergaderingen door driftig hamergeklop heeft trach ten te beteugelen, was een vacature ontstaan, die klare taal tot het re lutionnaire element in de vergadering sprak. Voorgesteld werd namelijk in het vervolg de vergadering het recht te geven een voorzitter aan te wij zen. Bij gebrek aan huishoudelijke reglementen en statuten konden de aanwezigen zich hier wel mee ver zoenen en ondanks luidkeels verweer van enkele opposanten werd de heer Van Ommen by enkele candidaat stelling tot voorzitter benoemd. Gezelligheid voorgeschreven. Op een nauwelijks verstaanbare vraag hoe de heer Westen tegenover de chaos stond, antwoordde deze, dat hy meende, dat de gezellige stem ming er niet alleen bij hoorde, maar bovendien in de statuten voorge schreven stond. Na de bestuursver kiezing maakte het lid H. Molken- boer plaats voor de heer Rünkeler, die door een grote groep jongeren candidaat was gesteld. De heer W. Doeven richtte zich vervolgens tot de scheidende vi zitter in een gevoelige speech, die met de aanbieding van een wandel stok besloten werd. Hierna viel de vergadering in vriendenkringen uit een, die in een gezellig borreluurtje het diner voorbereidden, waarmee deze geslaagde reünie besloten werd. 4e Procesdag van Beikelse moordzaak in H.B. Wel juridisch De belangstelling voor het proces tegen de Berkelse arts, verdacht van moord op zijn echtgenote, bleek op de vierde procesdag in Hoger Beroep nog niets ingeboet te hebben, want hedenmorgen waren de publieke tribunes in het Hoge Raadsgebouw te Den Haag weer tot de laatste plaats bezet, toen de president de zitting voor geopend verklaarde. Mr. Huy- gens, de verdediger van de arts, be gon met een beschouwing over de uitlatingen van dr. Hulst Zaterdag j.L; de verdediger meende, dat het gezegde van dr. Hulst „dr. Van Dam uit Eindhoven is een fatsoenlijk man", grievend waren voor de be treffende deskundige, die mr. Huy- gens zeer hoge kwaliteiten toeschreef. Mr. Huygens vond, dat deze ge leerde om zich te rehabiliteren door het Hof gehoord moest worden; een zienswijze, waarmede de president zich niet kon verenigen. Gespleten persoonlijkheid. Vervolgens bracht de verdediging een particulier detectieve uit Rotter dam in de getuigenbank. Deze had een gesprek gevoerd met de apothekers-assistente, die tegen hem zou hebben gezegd: „De dokter heeft cyaankali besteld; en dat is het hem juist,"; „Ik heb een hekel aan mijn beroep gekregen en wens het LEIDERDORP CHAUFFEUR A. G. WASSÉNBURG 25 JAAR BIJ TOUWFABRIEKEN. Zaterdag herdacht de heer A. G. Wassenburg, chauffeur bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Lei derdorp, zijn vijfentwintigjarig dienst jubileum. De jubilaris is gedurende deze kwart eeuw niet altijd chauffeur ge weest. Hij begon zijn loopbaan in de afdeling luikerij der spinnerij. Ja renlang heeft hij daar met genoegen en tot tevredenheid van zijn chef en baas gewerkt. Later kwam hij in het interne transport. En vandaar kwam hij terecht in dè afdeling expeditie als chauffeur. Hier heeft hij de zorg voor de wagen en de goederen. Ook van deze verantwoordelijke taak heeft Wassenbusg zich steeds op lof waardige wijze gekweten. Hiervan gewaagde die ochtend de di^cteur, de heer J. van Deventer, fn zijn toespraak tot de jubilaris. De directeur zegde hem dank voor zijn trouwe plichtsvervulling en met de beste wensen voor de toekomst, overhandigde spr. hem de gebruike lijke geschenkenn, het zilveren V.T.- ere-metaal en een gratificatie. Mevrouw WassenburgElzenaar ontving een smaakvol herfstbouquet bloemen. Namens het expeditiepersoneel bood, met enkele toepasselijke woor den, de chef der afdeling, de heer H. Klip, een sigarettenkoker aan. Na de gelukwensen van de bedrijfs leider, de heer P. Kuiper, de directie assistent, de heer H. O. van Os, de personeelschef, de sociale werkster en de vertegenwoordiger in de Onder nemingsraad, de heer J. Lagrand, in ontvangst te hebben genomen, dank te de jubilaris directie en aanwezigen voor de ontvangen geschenken en beste wensen. VOORSTOTEN DAMVERENIGING „D.E.S" In de zesde ronde van de onder linge bordencomoetitie stonden enige belangrijke wedstrijden op het pro gramma. In de eerste "klasse speelden Oostergo en B. v. Bemmelen, die resp. de eerste en tweede plaats op de ranglijst innemen, een spannende wedstrijd; In 't middensDgl verkreeg Oostergo door een afruil belangrijk positievoordeel, dat hem de volle winst opleverde.- Door een fraaie overwinning op Zitman deelt Weg gen nu de tweede plaats met B. v. Bemmelen. Oudshoorn kreeg de se cure De Pruyn niet in de val en de partij, welke werd afgebroken, zal vermoedelijk remise worden. m de tweede klasse omzeilde Oos- terom een lastige klip door in een goed gespeelde wedstrijd Knol te ver slaan en daarmede zijn zesde over winning in successie te behalen, v. d. Hulst veroverde de tweede plaats door een overwinning op H. v. d. Vlekkert. v. Paassen leverde goed werk door een overwinning op J. v. d. Vlekkert. In een sensationele wed strijd deelden v. Delft en Turenhout de punten en Wouda zag door non chalant spel een gewonnen stand te gen J. v. d. Vlekkert nog in een ne derlaag veranderen. zo spoedig mogelijk te verlaten"; „als hij het niet heeft gedaan, kan het alleen zelfmoord zijn." De 59-jarige zenuwarts en hoog leraar in de psychiatrie, dr. E. A. D. E. Carp uit Leiden, die psychiatri sche rapporten over de arts had uit gebracht, werd hierna als deskundige gehoord en zei o.m., dat de arts een abnormale persoonlij kheidsstructuur bezit. Hij heeft een naar binnenge- keerde geesteshouding. Hierdoor kan hij moeilijk aansluiting vinden in de samenleving. Hij is een ernstig ge- psychopathiseerd schizoide persoon lijkheid. „Ik kom steeds meer tot de overtuiging dat hij een gespleten per soonlijkheid is", zeide prof. Carp. Koud en kwetsbaar. Verdachte is geen geraffineerd en sluw man, en niet bijzonder onbe trouwbaar staat voorts in het rap port. Enerzijds is hij zeer koud en ongevoelig, anderzijds zeer kwets baar. Hij wordt beheerst door zieke lijke haat en wrokgevoelens, zonder enige redelijke achtergrond. Vooropgesteld dat verdachte schul dig wordt bevonden, zou men er toe kunnen komen te bepalen dat ver dachte enigszins verminderd toere kenbaar moet worden geacht. „Als ik in het rapport spreek over ziekelijke stoornis van de geestver mogens dan bedoel ik medisch en niet juridisch," had prof. dr. Carp in zijn rapport gezegd. Grensgevallen. „Uw opvatting en die van dr. Hoe- len, die ook een rapport over ver dachte heeft gemaakt, komen zeer dicht bij elkaar. Maar u beiden con cludeert toch tot volledige toereke ningsvatbaarheid in juridische zin?", vroeg de president. „Hij is een psychopatische per soonlijkheid. Dit sluit in zekere zin, ook juridisch, enigszins verminderde toerekeningsvatbaarheid in", ant woordde de psychiater. „Dit is een grensgeval". „Tussen toerekeningsvatbaar en verminderd toerekeningsvatbaar?" vroeg raadsheer, mr. Vliegenthaat, „of tussen verminderd toerekenings vatbaar en ontoerekeningsvatbaar0'' „Ik ben geneigd tot het laatste te concluderen." De neuroloog-psychiater, dr. Ed. Hoelen, gaf hierna zijn mening weer naast die van prof. dr. Carp. „In het algemeen reken ik een psychopaat tot de verminderd toere kenbaren," zeide dr. Hoelen. „U hebt in eerste aanleg gecon cludeerd tot toerekeningsvatbaar heid? vrpeg de president. „Inderdaad". Prof. Carp meende, zo bleek, dat een schizoide type niet geheel toere keningsvatbaar is; dr. Hoelen daar entegen vond dit wel.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2