De internationaal vermaarde orthopaedische kliniek bestaat morgen, II November, 25 jaar Fiets en bromfiets noopten tot groot provinciaal rifwielpadenplan Doordringen in alle hoekjes Ook Leidens omgeving krijgt nieuwe fietspaden Verbinding LeidenNoordwijk wacht op opheffing tramdienst Anna-kliniek te Leiden in het zilver Kleine werkplaats uitgegroeid tot Mul1" groot modern geoutilleerd bedrijf Aansluiting van Rijksweg 4a op provinciale wegen WOENSDAG 10 NOV i'. 1954 DE LEIDSE COURANT 'L In het verkeer tussen de woon- centra en de recreatiegebieden heeft het rijwiel een belangrijke functie. Het rijwielverkeer naar en in de recreatiegebieden neemt op zonnige vacantiedagen in het voorjaar en in de zomer zelfs niet zelden zulk «een omvang aan, dat de beschikbare we- gen en paden op tal van plaatsen niet meer in staat zijn de stroom op redelijke wijze te verwerken. Naast de gewone fiets is thans ook de bromfiets in grote getale op de weg verschenen. Dit nieuwe vervoer middel heeft een groter aantal ste delingen in de gelegenheid gebracht er op uit te trekken, doch tevens de verkeersproblemen belangrijk ver zwaard. Daarbij komt dat rekening moet worden gehouden met nog een belangrijke toename van het aantal bromfietsen- op de wegen en op vele rijwielpaden. Zodoende bestaat er stellig aanlei ding in ruimere mate dan tot dusver voorzieningen te treffen ten behoeve van het recreatieve rijwielverkeer. Minimaal programma. Overeenkomstig deze gedachte heb ben Prov. Staten voor de gehele pro vincie een rijwielpadenplan doen uitwerken. Uitgaande van de overweging, dat de voor de uitvoering van het plan benodigde middelen niet onbeperkt beschikbaar zullen zijn, leek het ge wenst allereerst een minimaal pro gramma op te stellen, dat nog juist voorziet in een algemene ontsluiting van de gehele provincie, uiteraard voor zover niet reeds een voldoende ontsluiting aanwezig is. Op deze wijze ontstond het A-plan. Doordat de omvang van dit A-plan zo beperkt mogelijk is gehouden, bleven daarbij nog tal van aantrek kelijke mogelijkheden onbenut, het geen zowel uit een oogpunt van recreatie als van werkverruiming te betreuren zou zijn. Wat het laatste betreft wordt immers gestreefd naar het samenstellen van een porte feuille geschikte werkverschaffings objecten, welke zonodig snel tot uit voering kunnen worden gebracht. Om deze redehen is het A-plan nog aangevuld met een B-plan, dat voor ziet in de ontsluiting van diverse bijzondere elementen of gedeelten van het landschap. Zowel de paden van het A- als die van het B-plan zijn in beginsel ge dacht als vrij liggende rijwielpaden, onafhankelijk van de autowegen. Wel is er naar gestreefd in de rij wielroutes zoveel mogelijk reeds be staande aantrekkelijke landwegen op te nemen, welke geen deel uitmaken van doorgaande autoverbindingen. Twee schema's. Om een goede ontsluiting van de gehele provincie te verzekeren is het A-plan opgebouwd aan de hand van twee facet-schema's, welke elk een ontsluiting beogen vanuit een van de beide belangrijkste bevolkingscentra: 's Gravenhage en Rotterdam. Beide schema's bestaan uit een Vervolging in Roemenië afgezwakt Twee uit Roemenië vrijgelaten Roemeens-Duitse krijgsgevangenen hebben op doorreis van Roemenië naar Duitsland te V/enen verklaard, dat de kerkvervolging in Roemenië de laatste drie maanden aanzienlijk in scherpte is afgenomen. Als bewijs voerden zij daarvoor onder meer aan, dat onlangs een aantal jonge pries ters gewijd is door de emeritus mgr. S. Fiedler, vroeger bisschop van Sati More en Gran Varadino. Zij voegden eraan toe, dat de 83- jarige bisschop ongestoord theologie onderwijst aan jonge mannen, die priester wensen te worden. Mgr. Fiedler heeft korte tijd geleden zijn 60-jarig priesterfeest herdacht. De afzwakking der kerkvervolging zou vooral op het platteland merkbaar zUn. Volgens dezelfde informaties zou Het pad is gedacht, lopende van de de Kerk van de Latijnse ritus, of-1 provinciale weg van Leiderdorp naar schoon beperkt in Haar vrijheid, nooit! Hoogmade (aansluiting naar de Rui- officieel ontbonden zijn, in tegenstel-j geka(je) buiten de industriewijken ling P^et de Katholieke Kerk van van Leiden over bestaande wegjes en in^o n. us- die in December ka(jen naar de noordelijke stadsrand 1948 officieel door de regering werd (2.7 km). Langs de noordelijke stads- opgeheven en „herenigd met de rand met ontworpen groene zoom is schismatieke orthodoxe Kerk. De ker- aansluiting te verkrijgen op Oegst- ken van de Latijnse ritus zijn steeds geest en de bollenstreek. De priesters kunnen on^ aantal radiaal-routes, welke voeren van de stad naar de recreatie-gebie den in de nabije of verre omgeving, en daarbij ook het polderland door kruisen. Onderling zijn de radiaal- routes verbonden door enkele ring- routes, zodat het steeds mogelijk zal zijn een „ommetje" te maken en langs een andere route terug te ke ren naar de stad. In dit verband leek het niet nodig op een afstand van meer dan circa 20 km nog ringroutes aan te geven. Daarbuiten kan overi gens toch altijd nog gebruik worden gemaakt van de normale, al dan niet van rijwielpad voorziene wegverbin dingen. Vergelijking van de beide schema's laat zien, hoe in de meeste gevallen voor beide steden dezelfde routes kunnen worden gebruikt. Nadat door samenvoeging van de beide schema's een eerste opzet was verkregen voor het A-plan, is dit nog getoetst aan de belangen van de mid delgrote stedelijke centra Leiden en Dordrecht. Na enkele ondergeschikte aanvullingen bleek ook voor deze steden een zeer behoorlijke ontslui ting te zijn ontworpen. Waar het gehele provinciale ter ritoir door de rijwielroutes wordt doorkruist, zullen ook de bewoners van de kleinere centra op redelijke wijze kunnen profiteren van het rij- wielpadennet. De totale lengte van het A-plan bedraagt 170 km. Het B-plan. Hoewel lang niet alle landschappe lijk en recreatief belangrijke elemen ten in het A-plan zijn opgenomen zal toch de bereikbaarheid ook van deze elementen door de uitvoering van dit plan reeds belangrijk worden vergroot. Met name kan worden ge dacht aan verschillende smallere pa den langs waterlopen en over kauen, welke zich bezwaarlijk lenen voor intensief verkeer, maar waar toch door talrijke iets meer ondernemende toeristen een rustige recreatie kan worden genoten. In andere gevallen zullen echter recreatief belangrijke elementen in het landschap of bepaalde recreatie gebieden na de totstandkoming van het A-plan nog zo gebrekkig zijn ontsloten, dat de aanleg van bijzon dere rijwielpaden nodig zal zijn om de daar aanwezige recreatiegelegen heid werkelijk toegankelijk te ma ken. In deze gevallen zal het B-plan een oplossing kunnen bieden. Het aantal paden, dat in aanmer king kon worden gebracht voor uit voering als onderdeel van het B- plan, bleek echter nog zo groot, dat ook hier moest worden gestreefd naar beperking. De kostprijs per km. nieuw aan te leggen pad komt op 35.000, Met het A-plan zou derhalve een be drag zijn gemoeid van 170 X 35.000,— ƒ5.950.000,—, of rond Rijwielroute „achter langs" Lei den, Den Haag en het Westland naar de Brielsche Maas. In deze route zijn de bestaande we gen langs de Vliet en de Kleiweg op genomen. Vanaf de Kleiweg aan te leggen 1.5 km rijwielpad tot aan de Zwet en vervolgens 5.3 km rij wielpad langs de Zwet, van Sion tot aan de Noord Lierweg; vandaar kan over bestaande wegen Westerlee wor den bereikt. Vervolgens is langs het Oranjeka naal over circa 2.5 km lengte, over wegend langs reeds bestaande onver harde landwegen, verbinding gezocht met de rijwielpaden langs de Brielse Maas en het eiland Voorne. Voor dit laatste gedeelte zullen enkele bijzon dere voorzieningen (onder andere een voetveer) moeten worden getrof fen. De aanleg van bedoelde 2.5 km wordt eerst urgent wanneer het Briel sche Maasplan enigszins tot ontwik keling zal zijn gekomen. Rijwielpad van de Reeuwijkse plassen naar Lange Weide. Ontworpen is 1.4 km rijwielpad, dat de wegen door de Reeuwijkse plas sen in verbinding brengt met de pol derwegen, oostelijk van Wiericke. Het pad is een ontbrekende schakel in een fraaie route van Gouda via Waarder naar Woerden en Utrecht. Het is ook van betekenis voor de ver- T-... - binding RotterdamUtrecht en Den plan Tn tien ^-Wht, mits het rijwielpad 600.000,- worden gerekend op per jr-r. In practijk kan het A-plan ver moedelijk voor een belangrijk ge deelte worden uitgevoerd met 100 Rijkssubsidie in de lonen. In dit ge val worden de zogenaamde bijko mende kosten, die voor rekening van- t-. de Prov. komen, 170 x t 28.000,— duingebied voert het pad naar Duin. rond ƒ4.800.000,—. Bij uitvoering re"- Lan8s de bestaande Katwykse- langs de rijksweg no. 12 wordt ver lengd van de Gouwe tot Reeuwijk. Rijwielroute langs de Duinzoom, van Wassenaar tot bij de Zilk. Van Groenendaal tussen de Wasse- naarse buitenplaatsen en het jonge in tien jaren is dit dus rond 480.000 per jaar. Voor het B-plan kan vermoedelijk geheel worden gerekend op uitvoe ring met subsidie in de lonen. In de thans voorgelegde vorm vertegen woordigen de aanlegkosten een to taal-bedrag van 195 X f 28.000, ƒ5.500.000,(exclusief lonen). In de omgeving van Leiden zijn ook een groot aantal rijwielpaden ge projecteerd. Wij geven ze hieronder: Rijwielroute van nabij Hoogmade naar Lisse en het Langeveld. Van de Ruigekade leidt het pad met een voetveer over de Does naai de provinciale weg van Leiderdorp naar Hoogmade (0.5 km). Vervol gens leidt het pad langs de Zuidzij - der vaart naar Oud-Ade (4 km) en daarna via de buurtschap Zevenhui zen en via een voetveer over het Spijkerboor naar de Kaag (3 km). Via het viaduct in de rijksweg no. 4 of over het veer in de Derde Poel laan is over 0.8 km een nieuw rij wielpad naar de bestaande wegen in de Poelpolder gedacht. In aanslui ting hierop is ontworpen 1,2 km rij wielpad ter ontsluiting van het Rei gersbos onder Lisse en nog 1.2 km rijwielpad over de Keukenhof in het verlengde van de Loosterweg. Van het station Lisse is de route uitgezet zo direct mogelijk naar 'n nieuw te maken slag naar zee, via de afzan- ding van de kalkzandsteenfabriek en het ruilverkavelingsblok Langeveld (5 km). Rijwielpad van Warmond over de westelijke rand van de Kager- Rijwielpad van de oostzijde van Boskoop naar Bodegraven. Dit pad maakt deel uit van een doorgaande route van Den Haag naar Utrecht. Van de Spoelwegsedjjk voert de^Kaaghet Pfld grotendeels langs bestaande Van het Huis te Warmond met een aansluiting via het Warmonderhek op Leiden en Oegstgeest, is het pad in noordoostelijke richting lopend ge dacht langs de piasoever tot het be staande wegje even vóór de Eenden kooi (2.6 km). Via de rijksweg geeft dit pad aansluiting over de Sassen- heimervaart en de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder op de Kaag (rijwielpad no.2) of onder het via duct over deze Ringvaart aansluiting op de bossen bij Lisse en het Lange veld (eveneens rijwielpad no. 2) Rijwielpad door de Munniken- polder bij Leiden. 'raden en perceelsscheidingen Oud-Bodegraven (3.6 km). Rijwielpaden tussen Benthuizen, Stompwijk en Weipoort onder Zoeterwoude. Ontworpen is 1.3 km tussen de Benthuizervaart en de Elleboogse watering en 1.1 km tussen Weipoort en Ommedijkse Watering. Gelegen in een aantrekkelijke omgeving vormen deze korte stukjes rijwielpad de sluit stukken in 'n aantal doorgaande rou tes. (Den HaagUtrecht via Boskoop Rotterdambollenstreek via Leiden, Den Haag en Rotterdam naar het plassengebied). Dwarsverbinding van de duinkust door het binnenduinlandschap naar de polders. Van het duinrijwielpad (pad no. 1) langs Bierlap naar de Jagerslaan in Wassenaar (2 km). Over bestaande wegen kan men dan gaan naar de Korte Kerkdam. Vandaar kan men over de niet openbare Duivenvoord- seweg gaan naar de Kniplaan (4.1 km rijwielpad) Rijwielroute van de Zijdeweg in Wassenaar via Meijendel naar het strand. Ontworpen is ±1.5 km rijwielpad langs Voorlinden naar Meijendel en 1 km rijwielpad langs het onverhar de Meijendelse slag naar zee. overvol. danks talloze beperkingen hun ambt nog uitoefenen. Onder de gelovigen van de orthodoxe kerk melden de ex- soldaten een grote apathie. Vooral in de steden en in de industrie-gebieden weigeren de gelovigen de kerken te bezoeken, waar zij hun priesters als beambten van de Staat zien. De ramp op het Moeloed-feest Het aantal doden tengevolge van de brand die Zondag bij het Moham medaanse Moeloed-feest te Beiroet uitbrak, is Dinsdag tot achttien geste gen. Rondom het grote ziekenhuis van Beiroet verzamelden zich Dinsdag ochtend talrijke donors om bloed te geven voor de gewonden. Het aantal gewonden bedraagt vijfhonderd. De gezondheidsdienst van de Ver enigde Naties in Libanon zond alle beschikbare peniciline en bloedplas- ma naar Beiroet. Rijwielroute van de Rijndijk langs de DoesWijde Aa, Braas- semermeer en Langeraarse plas sen. Van de Lage Rijndijk over de Rui gekade en langs de Wijde Aa tot Wou brugge is het pad reeds gereed. Het plan voorziet in een voortzetting langs de Braassemermeer (3.6 km) en langs de Langeraarse plassen (1.8 km). Vandaar zijn langs de bestaan de polderwegen ook de Westeinder- plas en de Nieuwkoopse plassen be reikbaar. Rijwielroute van Boskoop over Rietveld, Hoogewaard en Lage- waard naar de Ruigekade nabij Ofwegen. In Boskoop geeft het pad aanslui ting naar Waddinxveen en Gouda. Van Boskoop voert het pad over de Copierenkade naar het noorden tot de Rijndijk (4.9 km nieuw rijwiel pad, grotendeels in plaats van een bestaand smal paadje.) Over de Rijn is van Lagewaard tot de Ruigekade het rijwielpad reeds gereed. weg gaat men naar Rijksdorp Ach ter Rijksdorp en langs het Panbos is het pad ontworpen tot de vliegbasis Valkenburg. Vervolgens moet men de provinciale weg volgen langs de vliegbasis. Vandaar voert om de Zan derij een bestaand wegje naar Katwijk aan Zee. Langs de duinvoet is het pad dan verder gedacht naar Noord wijk aan Zee en vervolgens naar het Langeveld. In het Lange veld is reeds een provinciaal rijwiel pad aanwezig tot Ruigenhoek (to taal circa 14 km). Rijwielpad van de Leidse vaart over Leeuwenhorst naar de staatsbossen bij Noordwijk. Aangelegd moet worden, groten deels in de gemeente Noordwijker- km nieuw rijwielpad. In dit gedeelte zal een voorziening moeten worden getroffen bij het kruisen van de spoorbaan. Voor een goede ontslui ting van de bollenstreek als recrea tiegebied zal echter op den duur tus sen station Piet Gijzen'orug (Noord- wijkerhout) en station Lisse nog een doorgang noodzakelijk zijn. Rijwielpad achter langs de bui tenplaatsen langs de oostzijde van de Leidse Straatweg in Wassenaar, van de Landscheiding tot de Raaphorst laan en de Duivenvoordseweg (2.5 km). Rijwielpad in Alphen a. d. Rijn van de Ridderbuurt naar het Aarka- naar 1.1. km). Rijwielpad door de Nieuwkoop- se plasscen van Noorden naar de Hol landse kade (2 km). Rijwielpad van de Hazekade (Meye en Nieuwkoop) en Zegveld naar de Rijn bij Nieuwerbrug met aansluiting op Lange Weide (rijwiel pad no. 17) (3 km). Rijwielpad over de onverharde Schenkelweg en de Bergkade ooste- 1 lijk van Stolwijk (5.2 km.). TERTIAIR WEGENPLAN De wijzigingen van het tertiaire' Daartoe kan eerst worden overge- i gaan, wanneer de tramverbinding wegenplan van Zuid-Holland hadden LeidenNoordwijk zal zijn opgehe- tengevolge, dat de totale lengte van ven. De verbinding tussen deze bei de plaatsen zal dan door middel van autobussen worden onderhouden en wel (in afwachting van de verbete ring van de weg en van bovenbe doelde brug) tijdelijk langs o.m. het gedeelte RijkswegNoordwijk van de tertiaire weg no. 2. In verband hiermede zal dit wegvak verbreed moeten worden. Voor het gedeelte, dat in onder houd is bij de gemeente Noordwijk, werd het betreffende plan reeds goedgekeurd. Een plan voor het bij de gemeente Voorhout in onderhoud zijnde ge deelte verkeert in een vergevorder de staat van voorbereiding. Het zal van het verloop van de aankoop van de benodigde grond af hangen, op welk tijdstip tot uitvoe ring zal kunnen worden overgegaan. dit plan, inclusief de gedeelten bin nen de bebouwde kommen, werd vermeerderd met 22.77 km, zodat deze thans 702.07 km bedraagt. De lengte buiten de bebouwde kommen bedraagt thans rond 619 km. Inzake de in 1954 uitgevoerde en de thans in uitvoering zijnde verbe teringen aan de tertiaire wegen kan het volgende /orden medegedeeld: RuigenhoekLisse. De vernieu wing van de brug over de Haarlem mertrekvaart is thans in uitvoering. Verwacht mag worden, dat dit werk gereed zal zijn in het begin van 1955 en wel vóórdat het bollen- seizoen met zijn drukke verkeer op deze tertiaire weg een aanvang neemt. RijnsburgNoordhollandse grens (via Loosterweg). Het plan voor enkele verbeteringen in het bij de gemeente Hillegom in onderhoud zijnde gedeelte van deze tertiaire weg, werd nog niet nader uitge werkt. Het ligt in de bedoeling, dat deze verbeteringswerken in het voorjaar van 1955 tot uitvoering zullen ko men. LeidenNoordwijk. De brug in Endegeest (Rijksweg) over het Oëgst geesterkanaal moet vernieuwd wor den. Dit kan slechts op doeltreffen de wijze geschieden, wanneer deze brug tevens wordt verplaatst naar het punt, waar thans de trambrug van de Noord-Zuid-Hollandsche Ver voer Maatschappij aanwezig is. hout, 2.8 km. rijwielpad, voor een be- de tertiaire weg KatwijkRijnsburg-j te Wassenaar, is in uitvoering, en verharde landwegen. Rijwielpad van het Reigersbos onder Lisse naar de Langevel- derweg onder Noordwijkerhout. Aangelegd zal moeten worden 2.8 Katwijk aan ZeeNoordwijk. De uitvoering van de overbrugging van de uitlaatkokers van het nieuwe gemaal van Rijnland bij Katwijk, die deel uitmaakt van deze tertiaire weg, nadert haar voltooiing. Het plan tot verbetering van het bij de gemeente Noordwijk in onder houd zijnde gedeelte van deze weg is nog niet tot uitvoering gekomen. Wassenaarse Slag. De partiële verbetering van een klein gedeelte van deze tertiaire weg (nabij het Wassenaarse Slag), door de gemeen - zal nog wel voor het einde van het jaar gereedkomen. HoogmadeRijpwetering. Om trent de eventuele verbetering van deze tertiaire weg werden enkele voorbereidende besprekingen ge voerd. In de Anna-kliniek aan de Mezen- straat zal morgenmiddag officieel het feit herdacht worden dat deze inter nationaal vermaarde inrichting 25 jaar geleden geopend werd. Aan deze gebeurtenis is in de meest letterlijke zin de naam verbonden van mejuffrouw Anna Elisabeth Door de provincie worden momenteel onderhandelingen gevoerd met Rijkswaterstaat over een aansluiting van de in aanleg zijnde Rijksweg 4A P de provinciale wegen LeidenOudewetering en LeiderdorpHoogmade Woubrugge—Aardam nabij Hoogmade. Door het rijk is voorts verzocht een verbindingsweg te maken ten Noord-Oosten van Leiden. Het doel hier van is het verkeer op het gedeelte van YpenburgLeiderdorp van Rijks weg 4A welk gedeelte eind 1957 gereed zal zijn, in de richting Amster dam en omgekeerd voorlopig via de provinciale weg no. 5 te kunnen leiden, G. S. hopen t. z. t. een voorstel te doen tot wijziging van het provin ciale wegenplan. Wassenaarse SlaKatwijk aan den Rijn zal wellicht wijziging behoeven. De besprekingen met het gemeen- Andere wegen Het onderhoudswerk aan de oude - I/u oespre-vingen met net gemeen- tebestuur van Noordwijk 'omtrent Wetering is wederom in hoofdzaak in eigen beheer verricht. De overdracht van deze weg aan de gemeente Al kemade heelt door het uitblijven van de beslissing over de Koninklijke goedkeuring van het daartoe strek kend besluit van Ged Staten nog steeds niet haar beslag gekregen. G.S. hebben zich terzake met het ge meentebestuur in verbinding ge steld. teneinde de mogelijkheid van een minnelijke oplossing alsnog te bezien. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft de onteigening van de terreinen voor het nieuw aan te leg gen gedeelte van de weg Schevenin- genWassenaarNoordwijkNoord- holinndse grens tussen de van Alke- madelaan te 's Gravenhage en het Wassenaarse Slag te Wassenaar we gens de daartegen ingediende bezwa ren niet kunnen bevorderen. Het. zal mitsdien nodig zijn de plannen be tredende dit wegvak te herzien: ook wegvak bij de voortgang van het trac' van 't aansluitende wegvak rijkswerk te doen oonsluiten. het tracé van de weg beoosten het landgoed „Offem" zijn nog gaande. Zolang lie; tracé van de voortzet ting van de weg op Noordhollands gebied niet vaststaat, kan het tracé van de weg benoorden de Zilk nog niet worden vastgesteld. De z.g. Vrouwenweg. deel uitma kende van ie weg Zoetermeer—Lei den zal t. z. i worden verlaten en vervangen duor een ter Zuidwesten daarvan gelegen en parallel daaraan lopend wegvak, dat over de in aanleg zijnde rijksweg no. 4a zal worden heengevoerd. Ingevolge een met het Rijk (Rijkswaterstaat) gesloten over eenkomst zal het Rijk het daartoe be nodigde viaduct met bijbehorende op ritten maken. Verwacht wordt, dat met deze werken in 1955 zal worden begonnen. Er wordt naar gestreefd de aanleg van het overige deel van dat het Groll, die door haar grote giften en kapitaalvorming de oprichting van de kliniek mogelijk maakte. Zij heeft bovendien de belangen van de Ver eniging voor Misvormden gedurende lange tijd als secretaresse-penning- meesteressse op voortreffelijke wijze gediend. Internationale vermaardheid. Onmiddellijk daatnaast dringt zich de herinnering naar voren aan dr Murk Jansen, orthopaedist v. interna tionale vermaardheid, die reeds in 1919 het initiatief had genomen tot oprichting van de Vereniging voor Misvormden. Na zijn overlijden in 1935 werd tot directeur-geneesheer benoemd dr C. P. van Nes, die deze functie tot 1 Januari 1952 heeft be kleed. Hij werd opgevolgd door dr K. de Snoo. Enorme outillage. Niet alleen steeg in de loop de ja ren het aantal beschikbare bedden van 40 tot 80, doch bovendien kwa men talloze reorganisaties en uitbrei dingen in de technische outillage tot stand. De aanvankelijk bescheiden opgezette orthpaedische werkplaats is uitgegroeid tot een groot bedrijf, waar niet alleen kunstledematen en speciale schoenen worden vervaar» digd, maar ook chirurgische instru menten, mergspykers enz tot opera tietafels toe. een en ander zal zeggen omtrent het medische werk in de klinik en der toekomstplannen. In aansluiting daarop bestaat van 4 tot 5 uur gelegenheid het Bestuur geluk te wensen. In de vooraf ande morgenuren vindt in intieme kring de aanbieding plaats van een huldeblijk door het personeel, terwijl de zilveren jubi leumviering op Zaterdag 20 Novem ber wordt besloten met een feest avond met medewerking van be- roepsartisten in de Recreatiezaal van „Endegeest", welke voor dit doel bereidwillig is beschikbaar gesteld. au HUIRERS Haarlemmerstraat 123 - Leiden vindt U een grole keuzo in alle RELISIEUSE ARTIKELEN (Advertentie) Het aantal consulten in de polikli niek neemt gestadig toe (in 1953 bij na 7300) en heeft de vestiging van buitenpoliklinieken in verscheidene omliggende gemeenten noodzakelijk gemaakt. De officiële viering. LEIDSE PLUIMVEE- EN KONIJ- NENFOKVERENIGING L.P.K.V. Op de Zaterdag en Zondag gehou den tentoonstelling te Rotterdam be haalden successen de heren B. Schroef met ijzergrauw Vlaamse Reus jong 1 z.g.; P. v. d. Leek met witte Vlaamse ram oud 1 g.g.. met voefster oud 2 z.g.; E. de Beer met bonte Franse hangoor voedster 2 z.g.; P. v. d. Leek met Lotharinger zwartbont voedster 2 g.g.; F. v. Am sterdam met witte Wener voedster g.g. en met voedster jong z.g. Bij de Alaska behaalde de bekende fokker C. J. v. d. Aar met voedster oud 1 z.z.g.; bij rammen jong 2 z.z.g.; voed ster jong 4 z.g. en g.g. Mevr. Zwanen burgWijnbeek met Gouwenaars ram oud z»g. De heer L. G. Zirkzee a- t-4 j j - -jj met Rex zwart ram jong 1 z.g, en A-s-Dondwdagmiddag wordt meen w Hanselaar, voedster jong 1 e.g. der lokaliteiten van de Anna-kliniek j Mevr. Quist, Wassenaar bij klein een herdenkingsbijeenkomst gehou- Chinchila voedster oud 2 g.g. en ram den, welke o.a. zal worden byge-1 - woond door prof. dr P. Muntendam no'hppr T Rn' als vertegenwoordiger van de Minis ter van Sociale Zaken en Volksge zondheid, de rector-magnificus der Leidse Universiteit en vele andere autoriteiten. De voorzitter van het Bestuur der Ver. voor Misvormden, prof. dr. L. J, van Holk zal daar een herden kingsrede uitspreken, waarna de eer- De heer J. Rol met Black and Tan rammen oud g.g., voedster oud g.g. en in een zeer zware klas ram jong 3 z.g. De heer G. Zuurdeeg behaalde bij klein zilver lichtblauw voedsters jong 1 g.g. en 2 g.g. Op Zaterdag 27 en Zondag 28 No vember organiseert deze vereniging zelf een tentoonstelling in Oud Hor- tuszicht, Witte Singel, Leiden.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2