Bloemenkeuring in Haarlem Tulpenkwekers vergaderden Kunstleven in leiöen „Muiterij op de Caine" voor K. en 0. Indonesische overval op Nieuw-Guinea GEMEENTERAAD VAN LEIDEN Eén voorstel vroeg meer tijd dan zeventien andere St. Adelberf-vereniging poneerde welgemoed de jaarvergadering GEVESTIGDE EN VERTROKKEN "ERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 9 NOVEMBER 1954 DE LE1DSE COURANT J BLAD - P.wi.JA 2 Het is zo ver: de eerste bloeiende bolgewassen van oogst 1954 zijn er weer. Gistermorgen stelde de fa. George v. d. Veld uit Lisse de fairy- hyacinten Frans en Autum Surprise ten toon in de keuringszaal van het Krelagehuls. De bollen hadden geen hokus-pokus-behandeling ondergaan, maar waren alleen geprepareerd op de manier waarop alle hyacinten voor vroegbloei worden behandeld. De kwaliteit was heel goed te noe men. De lichtblauwe Frans maakt een beduidende minder zware tros dan de hél-lichtrose Autumn Surperise. De bollen waren 22 September geplant, 27 October in de kas gezet en 8 No vember stonden ze flink in bloei. Daarnaast had de fa. W. J. v. d. Ende uit Naaldwijk de fraaie witte Calla (of zo men wil: Richardia of Zantedeschia) White Superior ten toon gesteld. Een edel gevormde zaailing met flinke bloeischeden. En dan was de fa. Gebrs. Spaar garen uit Aalsmeer aanwezig met een mooi opgestelde groep chrysan ten zowel middelgrote als tros. We zagen daar ook enkele min of meer bekende gezichten tussen, zo als de gele Chairmén, de zeer mooie roodbronze Redbrae, de oranjebronze Fred Yule, die ook zeer geschikt is om te pluizen, de rose Hildegarda, wat altijd een aardig troschrysantje is en de overbekende Bacchus. Ver der: de gele tros Golden Glint, de enkelbloemige Superform, die we ook enkele keren op de Rijnsburgse veiling Flora aantroffen en de don kerrode Marriage Day, die uit het zelfde zaaisel komt, maar o.i. lang niet zo mooi is als Superform. Première, een warm-gele pyretrum bloemige, werd als tros getoond, ter wijl men de rose pyrethrumbloemi- ge An jou geplozen etaleerde, even als de wat anders gevormde, maar tot hetzelfde type behorende don kerrode Red Rolinda. Een zeer goe de gele leek óns de geplozen May- ford Supreme met flinke bolvormige bloemen, maar van de geplozen was de donkerlila Christmas Rose met het zilverkleurige centrum de aller mooiste. Een zeer stevige nieuwig heid met grote, platte bloemen! Van de troschrysanten noteerden we ver der nog een vaas Indianapolis in ver schillende kleuren. Deze chrysant, waarvane de gele vorm momenteel op Flora te Rijnsburg wordt aange voerd, gelijkt in bloemvorm wel iets op een Joseph, maar is meer „ge pijpt". De in Rijnsburg geveilde wa ren niet zuiver, maar de fa. Spaar garen toonde ze in volle glorie en dan is het een heel aardige chrysant. Naast de gele zagen we ook een wit te, een lilapurperen met zilvergrijs centrum en een licht bronskleurige. Zij nog vermeld, dat het Amerikaan se aanwinsten zijn. Tussen dit chry santen—„gala" vielen de enkelbloe mige Windsorhybriden, die winter hard moeten zijn, niet erg op. Mis schien dat deze soorten voor tuin- In do bloei van Uw leven Toch al aan Uw steel gekluisterd door slopende Rhaumatiek Daar brengt Kruschen redding en uitkomst. Wonderlijk, die weldadige werking van de kleine dagelijkse do sis. Kruschen's zes minerale zouten stimuleren de bloedzuiverende orga nen tot krachtiger werking en nemen zo de oorzaken weg van Uw kwel lende pijn. Neem dan toch Kruschen. Tot heil van Uw gezondheid en de zuiverheid van Uw bloed. Advertentie beplanting zeer geschikt zijn, voor de bloemkwekerij in ieder geval niet! Aardig was het te zien, hoeveel jong broed de nieuw blauwe hya cint Perfection van M. Veldhuijzen van Zanten N.V. te Lisse maakt. Men liet zowel geholde als gesneden bollen zien. Opmerkelijk was het, dat de geholde bollen niet alleen een groot aantal jonge bolletjes hadden geproduceerd, maar dat het jonge broed ook al zo flink ontwikkeld was. Even groot als de jonge bollen bij de gesneden bollen! De laatste formaliteiten zijn nu practisch vervuld: de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur zal straks de leden het plan tot algehele reorgani satie kunnen voorleggen. Gistermor gen kwamen ln verband daarmee de tulpenkwekers nog even bijeen in het Krelagehuls. Men wilde namelijk de gewijzigde statuten tot een wijzi ging besloot men maanden geleden al! nog een korte aanvulling geven. Een aanvulling, die vooral voor de kwekers in de buitengewesten van belang was. Tot nu toe was het zo, dat alle vergaderingen van enige im portantie in Haarlem werden gehou den. Een tulpenkweker uit Noord- Brabant's Westhoek moest dus, wilde hij een vergadering van zijn vereni ging „De Tulp" meemaken, een alles behalve kinderachtig reisje onderne men met de prettige wetenschap dat de vergadering niet al te lang moest duren, daar hij anders niet meer thuis kon komen. Zo was het ook met de tulpenkwekers uit Friesland, Gro ningen, de Zuid-Hollandse eilanden en ga-maar-door. Nu stelde het bestuur van „De Tulp" dit voor: leden van de vereni ging behoeven zulke verre reizen niet meer te gaan maken. Ze kunnen hun wensen kenbaar maken op een vergadering van de plaatselijke af deling van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. Men zal dan kunnen beraadslagen en stemmen over punten, die op de algemene le denvergadering aan de orde zullen komen. Zij zullen dan tevens afge vaardigden benoemen, die hen op de Kringvergaderingen zullen vertegen woordigen. Uit de Kringen komen de voorstellen dan op de algemene ver gadering. Uiteraard duurde deze vergadering niet lang, daar deze wijziging niets dan voordelen betekende. Om het even over te vormen kringen te heb ben vooropgesteld, dat de verza melde bollenkwekers straks de reor ganisatieplannen aannemen! men zal er verschillende vormen. Zo zul len de kwekers van Rijnsburg, Oegst- geest vallen onder de kring Zuid, die ook het Westland en de Zuid-Holland se eilanden omvat. Deze kring zal zelf uitmaken waar men in het ver volg zal gaan vergaderen. De eigen lijke bollenstreek valt weer onder een andere kring. De vergadering duurde nauwelijks een half uur: de opening en sluiting door de voorzit ter, de heer v. d. Marei, inbegrepen. Men had aan deze bijeenkomst ech ter een leerzaam slot: namens het L. E.I. (Landbouw Economisch Insti tuut) hield toen de heer J. Schup- pers, een interessante inleiding over het onderzoek naar de kwantitatieve opbrengsten en de kostprijs der tul penbollen. Maar hierover leest U el ders in dit blad méér. MANNELIJK SPEL HET BEZWAAR VAN UIT-romans betrokken toneelstukken is ge woonlijk, dat zij uiteenvallen in een te groot aantal scènes en tafrelen. Dit bezwaar kan men moeilijk aan voeren tegen „De Muiterij op de Caine", een spel van Herman Wouk, dat door de Nederlandse Comedie gis teravond voor K. en O. in de Leidse Schouwburg is gebracht. Met uitzon dering van een korte epiloog, bestaat dit stuk slechts uit een zitting van de Amerikaanse zee-krijgsraad, wel ke op natuurlijke wijzen in twee be drijven is geknipt, nl. de aanklacht in de eerste en de verdediging in de tweede acte. Bovendien bestaan de acteurs louter uit mannen, zodat men de indruk krijgt hier met een tame lijk onverteerbaar juridisch geïnfec teerd verhaal te doen te hebben. Onverteerbaar is het echter alles behalve; integendeel het is een sterk gebouwd stuk, dat gelegenheid geeft tot krachtig spel en dat ondanks de ongebruikelijk lange bedrijven geen ogenblik verveelt. De kern van het verhaal is, dat tijdens een typhoon de eerste officier de kapitein uit zijn commando heeft ontzet, wegen be weerde physische onbekwaamheid op dat moment. Was dat juist of speel de hier een zekere rancune tussen NEDERLANDS PROTEST De Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta heeft bij de Indonesische regering krachtig geprotesteerd te gen de schending van het Neder landse grondgebied op Nieuw-Guinea door een 48 man sterk groep Indo nesische mililtairen op 21 October. Voorts eiste hij de vrijlating en te rugzending van de Nederlandse hoofdagent Van Krieken die door de binnendringers gevangen is genomen en vermoedelijk ontvoerd naar Dobo. De heer Van Krieken was van een kort tevoren door de controleur van Kaimana ondernomen patrouille ziek achtergebleven in het gebied waar de aanvallers landden. Naar thans bekend wordt, hebben Nederlandse mariniers en eenheden van de politie aan het begin van de ze maand twee dagen slag geleverd met de binnendringers. Deze vlucht ten tenslotte in verschillende richtin gen, met achterlating van documen ten, munitie en voedselvoorraden. Een aantal hunner ontsnapte in Wisjinski en de atoombank Wisjinski heeft gisteren ln de ver gadering van de Verenigde Naties gezegd, dat de Sowjetunie bereid is, te onderhandelen met de Verenigde Staten over samenwerking op het gebied van atoomenergie voor vre desdoeleinden. Rusland heeft niet, aldus Wisjinski, het standpunt inge nomen dat het alleen maar wil sa menwerken als Amerika er tevoren mee instemt, het gebruik van atoom wapens te verbieden. Volgens Wisjinski is in het Russi sche tandpunt inzake samenwerking met andere naties op het gebied van atoomenergie voor vreedzame doel einden geen wijziging gekomen se dert Eisenhowers nieuwe plan voor de oprichting van een atoombank is bekendgemaakt: „Wij zijn altijd be reid, weer besprekingen te beginnen" zei de Russische afgevaardigde. prauwen. Bij de achtervolging raak ten de mariniers nog verscheidene malen verwikkeld in gevechten met de binnendringers. Vele Indonesiërs gaven zich over enkelen werden neer gelegd en de anderen vluchtten op nieuw. De achtervolging wordt voort gezet. Hierbij wordt van de bevol king veel medewerking ontvangen. Uit de gevonden documenten blijkt dat de aanvallers 18 October van Do bo zijn vertrokken. Zij bezaten vele foto's en kaarten waaruit blijkt dat de infiltratie zeer goed was voorbe reid. Ook de wijze, waarop de bende opereert duidt erop, dat zij speciaal voor infiltraties is opgeleid. door? Het proces zal dat moeten uit maken. OET AANTREKKELIJKE VAN DIT toneelproces is de rol, wel ke de advocaat ten deel valt en door Hani Bentz van den Berg met veel kleur en gloed van overtuiging wordt vervuld. Aanvankelijk ziet het er naar uit, alsof de aangeklaagde geen schijn van kans maakt om de dans te ontspringen en zó zwak en won derlijk wordt hij verdedigd, dat de president van de zeekrijgsraad de aan geklaagde erop attent meent te moe ten maken, dat hij alsnog gelegenheid heeft om bezwaar te maken tegen de hem toegevoegde verdediger. Doch na de pauze worden de bordjes verhan gen; dan weet de verdediger de kroongetuige, de kapitein van de Caine", op het beklaagdenbankje te wringen, en van de beklaagde „de held van het drama" te maken. Een keurig spel vol afwisseling en rijk genuanceerd. Zijn tegenspeler de advocaat-fiscaal in de persoon van Guus Oster had het niet gemakkelijk om zich daartegenover te handhaven, maar hij was ten slotte ook de man, die het verliezen moest. Eén van de hoogtepunten uit het spel was het kruisverhoor van de commandant kapitein Queeg, waarbij deze laatste zó doorsloeg, dat het hof met verbijstering toekeek en de ver. dediger er weinig meer aan toe te voegen had. Een met enthousiasme gespeelde rol van Joan Remmelts, Noemen wij nog Paul Huf als de waardige president van het hof, Bob Philippe la Chapelle en Dick Schef- fer. Aan het slot stond de hele staf van toneellisten stram aangetreden voor het applaus, waarvoor zij op martiale wijze dankten. Een agenda, die weinig punten van belang bevatte, heeft een be sluitvaardige raad tegenover zich gevonden. De zeventien voorstellen van B. en W. waren na anderhalf uur allen op één na onder de hamer door. Het ene voorstel, dat de raadshin- dernis niet had kunnen nemen, be trof het niet ontvankelijk verklaren van een beroep van de Leidenaren, de heren N. C. Reizevoort en A. J. A. M. Neger, betreffende kosteloze overdracht van een strookje grond en etaling /an een bedrag van 400 voor straataanleg. De adressanten hadden aan B. en W. een vergunning gevraagd tot het bouwen van een bedrijfsruimte met bovenwoning op een terrein aan de Rijn- en Schiekade. Bij het uitbrei dingsplan 1933 is de rooilijn gepro jecteerd in de voorgevellijn. Vóór deze lijn ligt een bij de genoemde kadastrale percelen behorend strook je grond, dat bestemd is tot open bare weg. Volgens de verordening op het bouwen en slopen, is het ver boden een woning of ander gebouw van welke aard ook te bouwen, ge heel te vernieuwen of geheel te ver anderen elders dan aan wegen, wel ke toebehoren aan het Rijk, de pro vincie of gemeente. Volgens artikel één van deze ver ordening moeten de bedoelde strook jes grond aan de gemeente worden dit meerdere malen voor zal komen. Hij meende, dat men vooral ge zien in het kader van propaganda voor industrieën te Leiden niet juist deed Leidenaren, die als goede vaklui bekend staan, „het mes op de keel te zetten". Bovendien, aldus de heer Aalders, zou een lelijk gat in de Rijn-Sehiekade door de bouw van deze bedrijfsruimte worden op gevuld. De voorzitter zei in zijn antwoord tot de heer Woudstra, dat uit het be treffende raadsstuk helemaal niet te lezen is, dat het college afwijzehd heeft beschikt. Wethouder Jongeleen merkte op, dat d* verordeningen nu eenmaal zo zijn, het college heeft zich daaraan te houden. Het is toch niet zijn schuld, dat deze Leidenaren hierdoor gedupeerd worden. Hierop kwam dhr Woudstra met het voorstel het beroep van de heren VLUCHTELINGENHULP: 969.000. Het comité vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 56.000 gulden ontvan gen. In totaal is nu 969.000 gulden binnengekomen. douches met de commissie van sport en jeugdzaken besproken is. Men meende dat de sportstichting de mid delen zou hebben om zelf hierin te voorzien. Hoewel hij open oog had voor sportbelangen, vond hij 21.500 gulden voor dit huisje op een terrein, dat vroeg of laat toch bouwgrond zou worden, zeker geen koopje. Dit hoofdzakelijk als antwoord op de heer Schüller, die zich in commissie en raadsvergadering tegen dit voor stel I l verklaard met de opmerking „goec.-.oop is duurkoop". De heer Drijber (VVD) stelde ten slotte voor om af te wachten, of de sportstichting inderdaad in staat is, deze warmwatervoorziening zelf te bekostigen. Mocht dit niet het geval zijn, dan zou alsnog een voorstel tot financiering de raad kunnen berei ken. Het voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot Reizevoort en Neger ontvankelijk verkoop aan de stichting „Liefdewerk nfnï'EJ" d0, S^raagde vei-gun- van d* Heilige CunJra>. van een SKiïZleïïiït™eeE„eden bouwterrein aan het Philosophenpad en de Lorentzkade en tot het beschik. heer Van Stralen (P.vd.A.) Krh«n^L?neningUit',d-taa"ie" tooiïng van de straat en plantsoen- facetten geschitterd haddeHvlforal aanleg tuisen Zoeterwoudse Singel en doo ret feit, dat twee juristen uit de de Lorentzkade, werd door het colle- raad in het debat betrokken waren) S« nog voor behandeling in de raad dat het nodig zou zyn dit voorstel van de aêenda afgevoerd, aan te houden en wederwoord op i schrift te bestuderen. Zijn voorstel tot uitstel naar een I baarstellen van gelden voor de vól- Rondvraag. l? ste"imen aangenomen. De KVP-, Prot. Chr.- en VDD-fractie overgedragen De kosten van straat-verkla'arden zich deze uïtïtël" aanleg op bedoelde strookje kwamen sc" ue"e u"siei, voor rekening van adressanten. Dit is weer afhankelijk van een veror dening op de aanleg van straten en wegen. Genoemde adressanten waren het hiermede niet eens. Zij hebben hun bezwaren rechtstreeks bij de verga dering ingediend, die deze weer om prae-advies in handen van B. en W. had gesteld. B en W. stelden zich echter op het standpunt, dat er nog geen sprake is van een beslissing van het college, zodat beroep op de vergadering niet ontvankelijk is. Pas als het college afwijzend beschikt heeft, zou een dergelijk beroep mogelijk zijn. Niet couperen. De heer Woudstra (Prot. Chr.) be streed dit zeer nadrukkelijk. In het betreffende stuk van B. en W. staat duidelijk, dat door het col lege al in afwijzende zin is beschikt. De adressanten zijn dus wel ont vankelijk in hun beroep op de raad. Hij. betoogde, dat deze mensen, die sinds 'Februari op een bouwvergun ning wachten, onrecht wordt aange daan. Hij hoopte op een nadere ver taling van het „abacadabra" van dit praeadvies. De heer Hagens (V.V.D.) herin nerde er aan, dat hij dit alles in de commissie van openbare werken al een „naar geval" genoqjnd had. Toen echter had men nog niet de feiten kunnen realiseren, die de heer Woud stra nu geformuleerd had. Het stuk je grond aan de gemeente afstaan, vond hij nog te motiveren. Het was echter zijn mening, dat men met het laten betalen van de kosten van be strating door deze adressanten wel iets te ver was gegaan. Ook de heer Ten Broek (K.V.P.) verklaarde, dat hij na een tweede le zing van deze zaak een gunstiger mening had over de ontvankelijkheid van het beroep van deze addressanten. De heer Aalders (K.V.P.) was het eveneens niet met het voorstel eens. De verordening op het bouwen en slopen geeft na het genoemde ver bod in een tweede lid ruimte voor Overige agendapunten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden benoemd tot tijde lijke leerkrachten aan de Gemeente lijke HBS: de heren J. Charité en mej. T. M. Zekveld. De heer W. Blom werd benoemd tot onderwijzer aan de openbare opleidingsschool aan de Lorentzkade en de heer F. A. Filippo tot onderwijzer aan de openbare op leidingsschool aan de Damlaan. Mej. Noordman (KVP) drong aan op de inrichting van een douchecel met gas-installatie in het te plaatsen uitneembare kleedgebouwtje op het sportterrein aan de Nachtegaallaan. De heren Zunderman (P. v. d. A.) en Questroo (Prot. Chr.) vielen mej. Noordman hierin bij. De heer Ques troo met de aanvulling „verlichting". In zijn antwoord zeide wethouder Bij de rondvraag vroeg de heer Cortman (K.V.P.) of het waar is, dat de gemeente aan het Rijk gedeelten van het industrieterrein heeft ver huurd. Hij kende persoonlijk mensen, die moeite hadden om industrieterrein te krijgen. „Is zuinigheid hier niet ge boden?" vroeg hij zich af. Wethouder Jongeleen meende, dat hij in het openbaar alléén ten ant woord zou kunnen geven, dat men met het aantrekken van industrieën géén moeilijkheden heeft. De heer Lardee (P. v. d. A.) vroeg aandacht voor water in de kelders van huizen aan de Boshuizerkade. De heer Schüller (P. v. d. A.) vroeg naar de oorzaak van het water in de brandgangen van het Morskwartier. Wethouder Jongeleen zegde toe een en ander aan een onderzoek te on derwerpen en in een volgende raads zitting antwoord te zullen geven. Vervólgens trok de raad zich terug Van Schaik, dat de plaatsing van in een besloten zitting. AI te vurig enthousiasme Tc Bciroeth (Libanon) liepen bij na duizend personen brandwonden op, van wie zeker 200 levensgevaar lijke, ter gelegenheid van een op tocht, waarbij de geboorte van de Het was waarlijk groot" toneel in vrijstelling. Daaruit blijkt wel, dat de K. en O.-serie „Groot Toneel". men er goed van overtuigd ls, dat De roemruchte jaarvergadering van de St. Adelbertvereniging behoort weer tot het verleden. Het parlement stuurde het bestuur met een groter gat in de rekening en begroting naar huis, dan waarmede het op de jaar lijkse rodeo was verschenen. Daar over ireure niemand. Het gat is een denkbeeldig gat; eigenlijk is er een klein batig saldo op de rekening en 'n bevredigend begrotingsevenwicht. Programmatisch had de jaarverga dering het verloop van iedere ande- re jaarvergadering van iedere ande- profeet Mohammed herdacht werd. re vereni ing maar déze vergadering Tien gewonden zijn reeds overleden. wijkt van alle andere a, door de op. gewektheid der openhartige discus- De demonstranten hadden fakkels bij zich en benzine druppelde ge stadig op de grond voor het gebouw van de Mohammedaanse universiteit te Beiroeth, waar de plechtigheid werd gehouden. Een fakkel viel op de grond en onmiddellijk brok er brand uit, die zich snel over het plein verspreidde. Onder de menig te brak een paniek uit. De hospitalen werden al spoedig overstroomd met personen, die ernstige brandwonden hadden opgelopen. De eerste minis ter van de Libanon en enige andere ministers spoedden zich naar de plaats van de ramp. Het Internationale Rode Kruis heeft de aangesloten Rode-Kruisor ganisatie telegrafisch dringend ver zocht om drieduizend flessen bloed- plasma, een hoeveelheid an-ti-teta- nus-serum en verband voor genees heren in Beiroeth, die een wanhopige strijd voeren voor het behoud van het leven van enkele honderden Mo hammedanen. Ten minste tweehon- sies. De secretaris, mr. G. W. M. Grün- demann, ontving lof en hulde voor zijn jaarverslag; de nieuwe penning meester, de heer Q. A. F. M. Hueber, bleek een niet alleen zeer nauwgezet maar bovendien soepel geldbeheer der te zijn. De rekening en de begro ting werden goedgekeurd, na hevige discussies ten gevolge waarvan het woord boete-gelden vervangen werd door een incasso-kosten (ofschoon het wel degelijk boetegelden zijn) en waarbij bleek, dat de vereniging een deel van haar kapitaal geïnvesteerd had in kleurige lampions. In de nieuwe kascommissie wer den gekozen de heren ir. Han, Mol- kenboer en Van Ommen. De aftredende bestuursleden, dr W. J. J. Dijsselbloem en mr Gründemann werden bij enkele candldaatstelling herkozen verklaard, de eerstgenoem de tevens als voorzitter. Een lustrumfonds werd ingesteld derd personen verkeren in levensge- j als een spaarpotje om de viering van vaar. het 2e lustrum der afdeling, in 1956, luister bij te zetten. De bijdragen voor dit lustrumfonds zullen vrijwil lig zijn, waartegen niemand bezwaar had. De vertegenwoordigers voor zo- vèr aanwezig in verschillende ste delijke instanties brachten verslag uit. Er was over al deze punten reeds zo veel (en vruchtdragend) gespro ken, dat zowel het 12e punt „het geen verder ter tafel komt", als het 13e, de rondvraag, zwijgend onder de tafel verdwenen. De belangstelling op deze jaarver gadering, van de thans 77 leden tel lende afdeling, was wederom groot. D. M. VAN DER VIJVER OVERLEDEN. De heer D. M. van der Vijver, die lange tijd chef van de uitvoerende dienst van de NZHVM Leiden is ge weest, is in het academisch zieken huis te Leiden op 67-jarige leeftijd overleden. De heer Van der Vijver begon zijn loopbaan bij de NZH als klerk. Later werd hij chef van de uitvoerende dienst te Velsen en in 1912 kreeg hij eenzelfde functie te Leiden, die hij tot 1949 heeft bekleed. Als hoofd van het vervoer te Haarlem ging hij in 1953 met pen sioen. Ter gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum bij de NZH werd hij onderschelden met de gouden me daille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis vindt plaats Don derdag a.s. te 12 uur op de begraaf plaats „Het Groene Kerkje" te Oegst- geest. Gevestigde personen in de week van 1 tot en met 6 November 1954. P. G. W. Aldersma, de Sitterln 41; J. H. Bergsma, B. Ballotstr. 77; M. M. Beunders, Mare- dijk 149; A. P. van den Boogaart, v. 't Hoffstr. 4; H. L. G. Brentjes, analyste, Burggravenln 14; F. J. Burg en fam. boekhouder, Melch. Treubln 66; J. E. Clee, wetensch. medewerker inst. praev. geneeskunde, Nieuwe Rijn 17; A. M. Doelman en fam., ambtenaar arbeidsbur. Sluisstr. 2; J. C. W. Doornberg, Rapen burg 131; J. F. van de Gevel, W. Singel 67; T. Goudriaan, Rijnsb.weg 120; J. Hil- lebrand, naaister, 3 Octoberstr. 17a; G. Hoekert, Rapenburg 15; J. Hoekert, Ra penburg 15; W. J. Hoocbroekx, Hooigr. 97a; M. E. T. van Iersel, kinderverzorg ster, Thorbeckestr. 49; J. H. Jansen, landbouwersknecht, Tollcnstraat 32; M. H. de Jong en fam. militair, a/b „Wes pennest" ligg. t/o Utr. Jaagpad 57; H. T. Kalff, Witte Singel 85; M. E. van Kam pen, Roodenb.str. 37; W. J. Kickert, Rijnsb.weg 31; G. MerkusKlomp, Steenstr. 25; J. A. Koot, arbeidsanalyste. Da Costastr. 71; T. J. Kort en fam. melk venter Mauritsstraat 71; G. H. Lamme- rée, Breestr. 14; J. Lankers, timmerman, Druivenstr. 11; J. M. van der Meer, Ju- lianastr. 97; H. J. Pitlo, apoth. ass. v. d. -Brandelerkade 13; D. B. W. Postma, Bo termarkt 15; J. C. M. Rietveld, 11. ver pleegster, Mezenstr. 2; D. Roosendaal en fam. galvaniseur Roto mij, Hoflaan 117; D. W. de Ruiter, Kastanjekade 14; C. J. Scheepstra; religieuse, Hooigr. 13-27; T. M. van OpijnenSchinkel, Lombokstr. 67a; M. G. Schobbers, W. Rozenstr. 26; L. W. Schulhof, J. de Wittstr. 36; J. C. van Smalen, Zoeterw. Singel 75; C. van der Spruit, mach. bankwerker. Vaart kade 5; P. J. B. van der Steeg, dienst bode, W. Pyrmontstr. 27; C. de Veer en fam. bedrijfsleider, Staalwijkstr. 16; P. P. Vonk en fam, sergeant KL. Oude Sin gel 72a; H. J. Vreeburg. 11 inkoper, Cro- nesteinkade 22; M. J. Wennink, 11 ver pleegster. Hooigr. 13-27; J. A. M. Win ters, religieuse, Hooigr. 13-27. Vertrokken personen van 1 tot en met 6 November 1964 M. J. C. van Am sterdam, Vreewijkstr. 5, Nieuwer-Amstcl Amsterdamseweg 350; C. van Atten en fam. L. Rijndijk 27a, Nijkerk, v. Rense- laerstr. 41; H. A. M. Bakker, Joh. de Wittstr. 14, 's Gravenhage, Thorb.ln 465; P. D. Bakker, Joh.de Wittstr, 14, 'sGra- venhage, Thorb.ln. 485i B. Bavelaar en fam. Ger. Brandtstr. 7, Australië; P. M. Beversen, Klokstg 8a, Pr. Marieln 3; H. Blom, Pr. HendrikBtr. 1, Den Helder, Buitenhaven 5; J. den Boesterd, Noord- einde 2a, Soest. Bosstr. 17; A. H. Bok- ma, Nachtegaalln 14, Leidschendam, Veurse Achterweg 133; M. J. Boogaard, Rijnsb.weg 10; Grijpskerlce Z, Buttinge 38; N. v. d. Boon en fam., J. Lievenstr. 18, Australië: A. Bos, Noordelnde 2o. Amsterdam, Marinewerf kade 9; H. Bos, Sumatrastr. 44a, Veendam, Molenstreek 195; J. B. Boutolje, W. Rozenstr. 12a, Zweden; C. van Breda, Melch. Treubln 45;, Zwolle, Dillenb.str. lij H. Brugman en fam. Plantsoen 15; Kruiningen. Tuin- dorpstr. 12; A. A. Butter. Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage Bronovoln 5; H. Castelein, Nachtegaalln 5; Leeuwarden, Marssu- merstr. 4; J. J. Claus, Dijkstr. 15, 's Gra venhage,-Ln v. Poot 296; J. F. Cliteur, St. Jacobsgrt 1, Uden, Vliegbasis; A. A. LaterveerCollewijn, Celebesstr. 22; Amsterdam. Newtonstr. 81; F. Diederik, Haarl.str. 29, Rotterdam Statensingel 153 F. C. Diks, Lindestr. 8, 's Gravenhage, Columbusstr. 221; A. J. Dolkemade. Klokstg 14; Rotterdam. Nwe Binnenweg Pontanusstr. 17; M. A. Dubbeldam, He- rengrt 19, 's Gravenhage, Nlcolaïstr. 56; W. J. Miihlstaff—v. Duijvenbode, Drui venstr. 44. Nuenen ca NB, Eeneind C 37; P. F. Eijpe en fam. Apoth.dijk 1. Aus tralië; T. Geerligs, Rapenburg 17, Wasse naar, Rijksstrweg 699A; H. J. Reijdon—- Gerlings, -Lorentzkade 34, Loosdrecht, Eikenln 43; A. H. Geuze, W. Singel 27. Scherpenisse, Lentestr. 278f H. A. van Gilse, Rijnsb.weg 62b, Rotterdam. Vij- verln 28; A. A. v. Ginniken, Morsstr. 62- 64, Arnhem, Hertogstr. 16; A. de Goede ren, Maredijk 75, Purmerend, Kerkstr. 1 Jonkvr. F. v. d. Goes, W. Singel 74a, Oegstgeest, Koninginneln 9; G. H. C. Harloff, Mariënpoelstr. 17, 's Gravenha ge Gev. Deynootweg 182; L. A. Hen driks. Koningstr. 22a, Heemstede, Heem- steedse Dreef 13; K. Hoogstad, Janvos- senstg 17, Zutphen. Coehoornsingel 3; S. Wijngaarden—Hooijenga, L. Scheistr. 11. Tietjerksteradeel, Hardegarijp 379; G. J. Hortulanus, Rijnsb.weg 10, Arnhem, Wagnerln 55; L. N. J. Joosten en fam. Alb. Verweijstr. 11, Huizen NH, Nw Bus summerweg 63; W. M. A. Kalkman, He- rengrt 96, Katwijk, Zeeweg 52; A. J. KeiJ, Rijnsb.weg 10, Utrecht, Moreelse- parkl,- Hgb II; D. C. J. D. Klinkenberg en fam. Rijnsb.weg 91. Noordwijk. Kon. Wilh. Boulevard 25C: J. M. Kok. Rijnsb. weg 115A, 's Gravenhage, Esdoornstr. 79 J. H. A. Koren, Bilderdijkstr. 11, 's Gra venhage Sneeuwbalstr. 83; S. H. Kotten Lagerwij, B. Ballotstr. 56, Doorn, Kampweg 91; S. J. Landa, Breestr. 16, Katwijk, te Brittestr. 2; H. T. Liem, Zoeterw. Singel 93, Indonesië; W. G. A. Lommen en fam. Rijnsb.weg 29A, Sit- tard, Slachthuisstr. 10; A. Ie Meitre, Uiterstegr. 162, Hilversum, Noodweg 37; K. A. DanserMol, Rapenburg 105, Voor burg. Parkweg 233; C. Noordegraaf en fam. Veillngkade 4, Roterdam, Vosmaer- str. 13; D. H. Oh, v. 't Hoffstr. 43a, Ocgst geest, de Kempenaerstr. 8; J. J. Platteel, Utr. Veer 10a, A'dam, Overtoom 299II; O. H. Pluijgers, 3 Octoberstr. 29a, Baar- deradeel, Bozum 75; M. C. v. d. Pol en fam.. Cronesteinkade 4. Werkendam, Hoogstr. 49; A. M. Prent en fam. H. de Vriesstr. 20, Amersfoort Koppelv/eg 40; M. Remmelts. Franchlmontln 18, Indone sië; L. C. Rietbergen, Janvossenstg 12a, Heerlen, Joz. Israëlstr. 17; B. G. P. Rog mans. Stadhoudersin 34, EijgelBhoven, Laurastr. 58; W. M. Roozendaan en fam. Hoflaan 117, 's Gravenhage, Anslostr. 103: M. Saleh( Noordeinde 2a. Amster dam, v. Eeghenln 4; V. van Schalkwijk, Utr. Veer 10a, Oegstgeest Torenveldetr. 19; J. Schepers, Evertaenatr. 17, Ernmen, v. Echtenstr. 20; A. E. C. SchÖbingef. Morsweg 38, Hengelo O.Hobbemastr. 25; tf. H. J. van Sebille en fam., Javastr. 24; Oegstgeest, Duinzichtstr. 20; C. K. Sih, Pietersk. koorstg 26, Heerlen, Emmastr. 28; C. Sloos en fam. Ie Binnenvestgrt 26. Noordwijk. Nwe Zeeweg 59; Y. Sloter- dijk, Merelstr. 33. Verenigde Staten van Noord Amerika; M. de WitSpringer en fam. Geregr. 40, Koudekerk a. d. Rijn, Hoogewaard 200; J. M. M. Stallinga, Ho- gewoerd 56-56a, Hilversum, Boombcrgln 10; J. A. C. Stax, Rapenburg 120, 's Gra venhage Gouverneurln 524; A. E. Stil- kenboom, Rijnsb.weg 10, A'dam, Hoofd weg 116hs; H. P. Tilanus, Boerh.ln 20, Katwijk, Boulevard 66b: B. Veldkamp, Fagelstr. 28, Amsterdam, Nwe Doelen- Btr. 15; R. Versloot en fam. R. en Schie kade 1, Australië; M. P. Vink, Janvos senstg 32, Tilburg, Oude Dijk 1; T. Vol- ker en fam. Breestr. 177, Sassenhoim. Baron v. Heemstraln 2; Raden A. Wine- dinata, Bllderdllkstr. 1. A'dam, War' »r. 107; J. F. de Wijn en fam. Zoeterv 33; F. van Dorp, Cobetstr. 36, Nijmegen, gel 89, Zoeterwoude, H. Rijndijk 22.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2