BIOSCOPEN Bollenstreek staat in het teken van de gladiolen Viering 40-jarig jubileum van Joh. de Bruin bij „Alpha" ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Regen deed afbreuk aan de oogst Geen rustpauze kent het bollen- vak! De laatste kisten met hyacin ten, narcissen en tulpen zijn nauwe lijks de grenzen over, of men buigt *ich in de bollenschuren opnieuw over de paklijsten. In deze tijd van 't jaar draait namelijk de gladiolen- export al weer. Er is een tijd ge weest, waarin de bollenexporteurs in de maanden November en Decem ber bij wijze van spreken met hun vrije tijd geen raad wisten. Want in de jaren voor de tweede wereldoor log maakten de H.H. Statistici zich helemaal niet druk over de export cijfers der gladiolen om de doodeen voudige reden, dat het de moeite van 'het noemen bijna niet waard was in vergelijking met de andere hoofdge wassen: de tulpen, de hyacinten en de narcissen. Maar dat alles is in een betrekke lijk kort aantal jaren sterk veran derd. Onder aanvoering van de Ned. Gladiolenvereniging zocht en vond men nieuwe afzetgebiedèn. De va derlandse kwekers pasten hun areaal bijzonder snel aan de vergrootte vraag aan en deden soms meer dan dat'met het gevolg dat de prij zen duikelden. Hoe het ook soms ging: de tijd, dat men de gladiolen onder het zgn. bfjgoed rubriceerde waaronder men dan alles verstaat, wat niet on der de drie hoofdgewassen valt is al enkele jaren voorbij. De gla- diolencultuur is een zeer belangrijke tak van het bollenbedrijf geworden. Niet over rozen. Nu gaat de weg van een gladiolen- kweker niet uitsluitend over rozen. "Want toen men zich intensief op deze cultuur ging toeleggen en ook de hybridateurs met veel moed en nog meer geestdrift aan de slag gin gen vooral Noordwijk heeft de laatste tien jaar haar naam als „de bakermat" der gladiolencultuur veel eer aan gedaan! toen staken ook steeds meer gladiolenziekten de kop op. Men kan tegenwoordig geen gla diolen meer telen op de manier waarop dit voor de oorlog nog al eens werd gedaan. De knollen wer den toen stiefmoederlijk behandeld, de naphtalinebehandeling en thrips moesten, om zo te zeggen, nog uit gevonden worden; kortom: het was by de meeste kwekers echt bijzaak. Dat men niet meer op zijn-Jan-* Boer en-fluitjes gladiolen kon .telen, bleek vooral dit jaar duidelijk. Im mers: de gladiool is een subtropisch gewas, groeit het beste bij warm weer en verlangt zeer weinig regen, Nu is ook de gladiool ietwat geaccli matiseerd, maar tegen een zomer als van 1954 bleken ze toch minder goed te kunnen. De oogst valt over het algemeen sterk tegen er worden weinig veertienen geraapt. Toch leert zo'n matig jaar de kwe kers ook veel. Want als men zijn oor in de streek te luisteren legt, dan blijken de vroegbloeiende soorten zoals Maria Goretti, Early White, Tosto, e.d. een bevredigende op brengst te hebben gegeven, terwijl middelvroegbloeiende als Rosa van Lima, Morning Kiss, Modern Times, Ataturk, e.d. vaak uitgesproken slecht zijn. Daarentegen was het geen uitzondering als late bloeiers, weer behoorlijke opbrengsten gaven. En verder: de kwekers, die het meeste zorg aan hun gewas hebben besteed, zagen hun zorgen ruim schoots beloond. Zo vertelde ons een kweker, dat zijn knollen, die hij re gelmatig had bespoten met een zink- carbonaat dertien maal grotere op brengst hadden gegeven als de knol len van dezelfde partij en op het zelfde land, die niet waren bespoten. Overdreven berichten. Er zijn berichten geweest, die ver telden dat er 40 minder geëxpor teerd zou kunnen worden, omdat de oogst zo slecht was. Deze berichten, zo zegt men, kan men op zijn zachtst gezegd als overdreven beschouwen. Men wijst U er op, dat volgens de statistieken van de Ned. Glad. Ver. dit seizoen 22 méér stond uitge- plant dan in 1953, de grootste opper vlakte, die na de oorlog ooit werd beplant. Doordat er te weinig dikke maten beschikbaar zijn, zal de export min of meer gedwongen worden kleinere knollen te offreren. En dat dit gebeurt, blijkt zeer duidelijk uit de optimistische prijzen, die bijv. voor de maat 1012 worden gege ven. Intussen, zo vertelt men U, zal dit alles ook van invloed kunnen zijn op de prijzen van een volgend seizoen. Er kan mede door de slechte oogst, die de geplante kralen hebben ge geven, ook een tekort aan plantgoed ontstaan. Maar over het seizoen 19551956 maakt men zich in de kringen der bollenexporteurs nog geen zorgen. Dat ziet men dan wel weer als er moeilijkheden te overwinnen vallen! LISSE Overleden: C. W. Zaneveld 84 j., weduwe van G. Nieuwenhuis; I. Slootweg 74 j., weduwe van L. Stein- meier. De feestelijkheden in de kring van directie en personeel van de Verffa- briek „Alpha" v.li. Gebrs. Klaverwei den N.V. te Alphen aan den Rijn hebben zich Vrijdagavond voortgezet in een huldiging van een der trouw ste medewerkers, de heer Joh. de Bruin, thans technisch adviseur van de N.V., in hotel Toor. Eerst was daar het jubileum van de N.V. in het goud. Tussen dat feest j en de huldiging van deze avond lag het zilveren huwelijksfeest van een der directeuren, de heer G. J. Kooy. Eeide laatste gebeurtenissen werden gisteravond gecombineerd. En hiermede werd de avond dan ook begonnen, toen na een korte in leiding van de heer D. Bijl, die de feestelijkheden leidde. Vervolgens werd de heer de Bruin in tegenwoordigheid van zijn echtge note en kinderen gehuldigd. Het was de heer A. Oskam die na mens de directie het eerst het woord tot de jubilaris richtte. Snr. herin nerde er aan, dat een jubileum een mijlpaal is waarbij men enkele ogen- blikken wil terug zien op hetgeen j voorbij is. En als dan het goede het minder gewenste overtreft mag men I tevreden zijn. Zulk een tevreden man kan de jubilaris vandaag zijn. Hij kan bogen op een welbesteed, I vruchtbaar en succesvol leven. Veer tig jaar geleden werd hij ingewijd in de geheimen van de verffabricage en thans is hij, via een loopbaan van vertegenwoordiger, aanvankelijk slechts in de naaste omgeving, wel dra bestemd om heel het land door te reizen, beland in zijn huidige functie als technisch-adviseur. Spr. overhandigde de jubilaris een gou den polshorloge. Mevr. De Bruin kreeg een grote bloemenmand. Ter afwisseling werd het „Alpha"- lied gezongen, waarna de heer G. J. Kooy ook het woord voerde. Hij schetste vooraf de betekenis van een veertig-jarige verbintenis aan een zelfde bedrijf. De jubilaris heeft zich in die tijd tot een belangrijke functie opgewerkt. Hij is een goede kracht, aldus spr., die bezield is met grote ijver. De heer Kooy bood de jubilaris 'n geschenk onder couvert aan van de directie, alsmede een plaquette met inscriptie van de Ned. Vereniging van Vernis- en Verffabrikanten, be nevens het bijbehorend getuigschrift. Namens de personeelsvereniging van „Alpha" werd de heer De Bruin gehuldigd door de heer J. A. C. Michels, die o.m. zeide, dat de werk zaamheden van de jubilaris voor „Alpha" niet onderschat mogen wor den. Spr. wees met klem ook op de prettige omgang met de jubilaris. Hij bood een mooie rookstandaard aan. Behalve mevr. de Wed. Klaverwei den, de echtgenote van een der grondleggers van „Alpha" werd de feest- en huldigingsavond o.m. ook bijgewoond door het dagelijks be stuur van de Leidse afdeling van de Ned. Kath. Vereniging van Handels- vertegenwoordigers „St. Christoli :1", de heren C. W. J. Conijn, voorz., H. Werter, secre en Jac. Antoni, pen ningmeester. Namens dit gezelschap sprak de voorzitter. Hij stelde grote bescheidenheid van de jubilaris in het licht. De jubilaris is een prin cipiële vertegenwoordiger, voorbeel dig lid van zijn vakorganisatie en een trouw en prettig kameraad. Zijn gelukwens onderstreepte de heer uonijn met de aanbieciing van een kist sigaren. In zijn dankwoord wees de heer De Bruin er op, dat hij deze mijlpaal niet had bereikt, als hij niet de ge nade en goede gezondheid van God had ontvangen en ook niet als niet een prettige samenwerking met di rectie en personeel had bestaan. Hij dankte hiervoor alsook voor de tot hem gesproken woorden en de aan geboden geschenken. Vermelden wij nog, dat deze bij eenkomst zich heel in het bijzonder; kenmerkte door een gezellige sfeer, waartoe de aanwezigheid van de di recteuren met hun echtgenoten en van het voltallig prsoneel met hun dames of verloofden, alsmede de mu zikale omlijsting van de heer G. v. Mild in niet geringe mate hebben bij gedragen. Een ander hoogtepunt van deze avond was de vertoning van een se rie lichtbeelden, welke het gehele be drijf van het begin tot zijn 50 jarig bestaan illustreren. Hierbij gaf de heer Kooy een toelichting. CHAUFFEUR KON AANRIJDING NIET MEER VOORKOMEN. Vrijdagmorgen even voor negen uur werd de heer J. J. de Looij, bouwkundige in dienst van de ge meente, ter hoogte van de Zuider Nassaustraat op de Wilhelminalaan te Alphen aan den Rijn door een per sonenauto, bestuurd door de heer P. v. Klaveren, aangereden en tegen de grond geslagen. Het slachtoffer liep een hersenschudding op. Zijn rijwiel werd vernield, terwijl de auto licht beschadigd werd. Op genoemd tijdstip had de heer De Looij op zijn rijwiel juist eerst genoemde straat verlaten en nauwe lijks bevoncf hij zich in de Wilhelmi nalaan, gaande in de richting van het centrum van de gemeente, of hij be dacht zich, zwenkte met zijn voertuig om. Hierbij had hij wel gelet op het hem achterop komend verkeer, doch niet zijn aandacht geschonken aan het hem tegemoet komend verkeer. Bij het omkeren kwam hij op het middenrij gedeelte van de genoemde laan terecht. De heer Van Klaveren kon een botsing niet voorkomen, on danks het feit, dat hij sterk remde. De wielrijder werd door het linker voorgedeelte van de auto gegrepen, met het bovenvermeld gevolgd. Dr. J. H. Pilon verleende de eerste genees kundige hulp, waaarna het slachtof fer naar zijn woning in de Toussaint- straat werd overgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren jubileum N. Samsom N.V. De laatste in de rij van jubilaris sen van dit jaar, bij de Uitgeverij van N. Samsom N.V., was gisteren de heer D. C. Verhoef. Gedurende 25 jaar is hij ter binderij onafgebroken werkzaam, dus van 1929 tot heden, terwijd hij ook reeds van 19141921 aan het bedrijf verbonden was. De heer N. Samsom, die de jubi laris temidden van de directie en personeel toesprak, memoreerde een en ander en zeide. dat de jaren, waarin Verhoef te Utrecht werkte, het tijdvak 19211929 dus, een in vloed van betekenis op het verdere leven van de jubilaris hebben ge had. Hij ging als jongeman weg en kwam gerijpt in levenservaring en vakkennis terug. Spreker dankte de jubilaris na mens de directie voor het in de af gelopen jaren gepresteerde en bood enkele prachtige cadeaux aan. Ook het vererend getuigschrift der Maat schappij voor Nijverheid en Handel werd aan de heer Verhoef uitgereikt, benevens het gouden ereteken voor 25-jarige onafgebroken trouwe dienst Vervolgens werd het woord gevoerd door de heren De Grauw en Van Dongen. Laatstgenoemde bood het cadeau van het personeel aan. De heer Tuinman leverde een gezellige, geestige bijdrage in dichtvorm ter verhoging van de feestelijkheid, wel ke zeer in de smaak viel. De huldi ging geschiedde op de afd. Binderij, welke op originele wijze versierd was De heer Verhoef, die dankte voor de ondervonden attenties, zeide in zijn slotwoord, dat hij uiteraard de ze dag niet onvoorbereid tegemoet is getreden, maar dat de betoonde hulde hem toch zodanig heeft ver rast, dat hij woorden tekort kwam om zijn erkentelijkheid voldoende te betuigen. In de na-oorlogse jaren is het ka rakter van het ambt van wethouder zeer gewijzigd. De groei van de ge meente en vooral de uitbreiding van de gemeentelijke bemoeiïngssfeer, hebben ertoe geleid, dat de taak van de wethouders zeer in omvang is toegenomen. B. en W. stellen de vraag, of het geen zaak is, om helet- selen, welke aan een gezonde groei van de arbeid in het bestuurlijke vlak in de weg kunnen staan, tijdig uit de weg te nemen. Als een vap de hier bedoelde beletselen wijzen B. cn W. aan het ontbreken van een wachtgeld- en pensioenregeling voor de wethouders, alsmede een pen sioenregeling voor weduwen en we zen. De gemeentewet opent hiertoe de gelegenheid. Ofschoon van deze mogelijkheid in vele gemeenten ge bruik wordt gemaakt, heeft de raad van Alphen aan den Rijn van zijn bevoegdheid ten aanzien hiervan re gelen vast te stellen, nog geen ge bruik gemaakt. B. en W. achten de tijd echter gekomen om aan dit vraagstuk de nodige aandacht te jij den. Afgezien van de allengs toenemen de betekenis yvan het wethouders ambt in deze groeiende gemeente, moet het als een daad van sociale rechtvaardigheid worden geacht, dat de wethouders, wat normale sociale voorzieningen aangaat lettende op de door de wet geboden mogelijk heden op overeenkomstige wijze worden behandeld als 'het overheids personeel. Het moet dus redelijk worden geacht voor hen een wacht geld- en pensioenregeling in het le ven te roepen. Het wachtgeld mag dan worden genoten gedurende een tijdvak, ten hoogste gelijk aan de diensttijd als wethouder, tot een maximum van drie jaar; het ouderdomspensioen na het bereikt hebben van de 65-ja- rige leeftijd, mag niet meer belopen dan de helft van de laatstelijk ge-' noten wedde tot een maximum van 4800.het weduwepensioen mag niet meer bedragen dan de helft van het pensioen, dat de wethouder of gewezen wethouder na pensionnering zou hebben genoten of genoot, tot een maximum van 2200.het ge zinspensioen of het pensioen van de volle wezen moet beperkt blijven tot het dubbele van het weduwe pensioen, met een maximum van 4000.een en ander toe te pas sen met inachtneming van de be perkende bepalingen en van de be palingen van de Pensioenwet 1922, waarin o.m. wordt gezegd, dat de functie als wethouder vier jaar moet zijn vervuld voor en aleer aanspraak op eigen pensioen ontstaat en voorts de percentages der onderscheiden uit keringen worden geregeld voor wat het wachtgeld betreft en welke va riëren voor het le, 2e en het derde jaar,alsook de percentages van het wezenpensioen voor halfwezen, vol le wezen). Rem- en lichtweek. De door het Verbond voor Veilig Verkeer geor ganiseerde „Rem- en Lichtweek" is tè Alphen aan den Rijn een sücdes geworden, niet in de laatste plaats door de medewerking van de plaat selijke politie. Onder enthousiaste en kundige leiding van de heren inspec teur N. G. Groothuijse en Brigadier A. Domburg is de gehele actie op tactvolle wijze gevoerd. Het totaal aantal rijwielen, dat op scholen en bedrijven en rijwielstal lingen werd gecontroleerd bedroeg 2487. Hiervan ontvingen 1507 eige naars van rijwielen een „aanmer king". Procentueel waren de gecon stateerde gebreken op de diverse scholen het hoogst in aantal. De op de weg gecontroleerde rijwielen wer den niet geteld, uiteraard niet, om dat niet voorkomen kon worden, dat vele rijwielen meerdere malen aan een desbetreffende controle werden onderworpen. Aangenomen kan evenwel worden, dat dit aantal zeer groot is en dat ook ten aanzien van de „in bedrijf" zijnde fietsen vele aanmerkingen" zijn verstrekt.Ook de aard van de gebreken is niet ge registreerd om wille van de .tijd. Wél kan met stelligheid worden gezegd, dat het grootste percentage van de geconstateerde gebreken was het IN DE LEIDSE CafiinoDe Engelse film, die deze week weer eens uit de „Oude Doos" is gehaald, is een meeslepend pro- duc: dat ruim 5 jaren geleden, toen het van de filmfabriek kwam, veel opgang gemaakt heeft. Het thema is niet direct nieuw; het vertelt de geschiedenis van een meisje, dat moet kiezen tuaen haar loopbaan ballerina -- en haar hart. Zij kiest 't eerste en tot zover is alles nog volgens het schema. De show waarin het meisje uitblinkt, vertolkt het sprookje van de „Rode Schoen tjes", het meisje, dat niet uit kon. scheiden met dansen, wanneer zij haar rode schoentjes aangetrokken hal. Dit sprookje wordt voor het meisje een tragische uitbeelding van haar eigen leven en tenslotte een obsessie, die naar een dramatische einde voert. De film weet een beklemmende sfeer te scheppen, die verzacht wordt door de talloze rijke show-tonelen, die ir een voor de filmindustrie byna ongedachte smaak gebracht worden. Het slot van de film. dat de wan hoopsdaad van het meisje brengt, maakt deze film minder geschikt voor jeugcige bezoekers. K. F. C.-keuring 18 jaar. Luxor „Het schaap met 5 poten" is er nog en laat ook deze week op instignatie van Fernandel de bezoe kers van Luxor schudden van het lachen. Voor alle leeftijden. Lido. In de film, welke deze week in het Lido-theater draait, krij gen we de geschiedenis van een man te aanschouwen, die er van verdacht wordt zijn mede-directeur van het Paryse theater te hebben doen ver ongelukken, toen zij zich samen op een brug hoog boven het toneel be vonden. Ieder van zijn personeel is overtuigd van zijn onschuld, maar het valt hem alleen moeilijk tegenover de politie te bewijzen, dat hij on schuldig is aan het ongeluk, zijn compagnon overkomen. Slechts één der personeelsleden, zijn secretaris, neemt een afwijkende houding aan en later blijkt oók, dat hij de schrij ver is van een anonieme brief aan ontbreken van een wit achterspat bord; daarop volgden respectievelijk de bel, de rem en de achter- en voor verlichting. Enkele rijwielen werden in een dermate slechte staat aange troffen, dat op de label het praedi- caat „levensgevaarlijk" moest wor den vermeld. Het publiek, hoofden van scholen directies van bedrijven en eigenaars van rijwielstellingen verleenden op vlotte wijze hun medewerking, niet J*™» zakelijke controle, doch vooral de re- Katwijkse strandrel heeft 'n staartje Duitse dominee vraagt schade loosstelling voor letsel De Duitse domiuce Loewenstein heeft een eis tot schadevergoeding ingesteld in verband met het letsel, dat hij opliep tijdens een conflict met de Katwijkse politie, toen hij en zijn gezin niet op de eerste sommatie van de politie uit zee wilden komen. De eis tot schadevergoeding houdt verband met de kosten, welke het gevolg waren van het opgelopen letsel. Het scherpe optreden van de politie wordt in verband gebracht met het feit, dat speciaal Duitse baders zich weinig aantrekken van de waarschu. wingen van de standwacht. In Scheveningen moesten strand- wachters binnen 14 dagen vier maal hun leven wagen, om afgedreven, roekeloze Duitse baders te redden. sultaten die dezelfde week al gecon stateerd konden worden in de vorm ban aangebrachte verbeteringen, toonden duidelijk het juiste begrip dat allerwege voor deze actie werd getoond. Zowel de rijwielrepara teurs als de schilder, die vanwege de Vereniging voor Veilig Verkeer had plaatsgenomen bij de noodbrug voor het wit maken van het achterspat bord, hadden het erg druk. R0EL0FARENDSVEEN Plaatselijke bureauhouder Naar wij vernemen zal de plaatselijke bu reauhouder, de heer H. Markman ten behoeve van de tuinder in Roelof- arendsveen en omgeving zitting hou den op elke derde Donderdag van de maanden November, December, Ja nuari en Februari des namiddags tus sen 1 en 3 uur in 't café van de heer Heemskerk (v.h. v. d. Geest). van de misdaad beschuldigt. De vrouw van de verdachte keert zich met hartgrondige haat tegen de se cretaris. Als echter haar man, om uit handen van de politie te blijven, in een krankzinnigengesitcht wordt op gesloten en zij de leiding van het theater, die de waarheid omtrent het moedigd door de „gehate" secretaris, komt haar tweeslachtige houding in een bijzonder daglicht te staan en het is uiteindelijk de typiste van het theater, die e waarheid omtrent het ongeluk aan het licht brengt en de politie de bewijzen in handen geeft, dat de secretaris onmogelijk gezien kan hebben wat zich op de bewuste avond afspeelde. Voortreffelijk spel van de hoofdrol vertolkers, Raymond Pellegrin, Jean ne Moreau en Raymond Rouleau, te zamen met de goedgevonden en knap uitgewerkte intrige onder regie van Henri Decoin, maken van deze film een boeiend geheel. Door de K.F.C. gekeurd voor vol wassenen. Rex. De film „Het monster van de Amazone" heeft het leven geschon ken aan één van die amphibie-mon- sters, welke de fantasie der mensen zo vaak in beroering hebben gebracht. Jammer dat het prodqct wat al te fan tastisch is uitgevallen. Een weten schappelijke onderzoeker vindt een fossiele hand in een half verweerde rots aan de Amazone rivier. Dit lijkt een reer bijzondere vondst. Terugva rend op de Amazone naar zijn kamp ziet hij tot zijn grote schrik, dat de bewakers door een of ander ondier gedood zijn. Nasporingen brengen de onderzoekers naar de z.g. Zwarte Lagune, waarover legendarische ver halen de ronde doen. Met moeite be reiken zij dit water en daar komen z\j tot de ontdekking, dat in deze La gune een man leeft half mens, half vis. In goed geslaagde geweldig span nende opnamen laat de film de strijd zien, welke zij met dit monster te voeren hebben. Toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Trianon Richard Tauber's levens verhaal voor de 6e maal geprolon geerd. Geen kleinigheid en een be wijs, dat de film trekt. Alle leeftijden. JxCefaantjea PERSONEEL 2 Biedt zich aan een vol slagen bakker, van goede getuigen voorzien. Br. on der no. 7145 bureau van dit blad. 2 Hulp in de huishouding gevraagd voor halve dagen pf werkster, voor enige da gen per week. Aanmelden: Rustnoflaan. 1, Sassenheim. 9543B 2 Nette R. K. Dienstbode gevraagd wegens huwelijk van de tegenwoordige bij H. J. Compier, Oude We tering. 7149 2 Gevraagd net R. K, meisje v. d. of d. en n. Aanmelden na 7 uur des avonds. Mevr. Kerstens, Prins Mauritslaan 16, Voor schoten. 7155 2 Net meisje gevraagd voor halve dagen bij Van der Zon, Fagelstraat 49. 9552B 2 Direct gevraagd net meisje van 83 uur in ge zin van 2 pers. Liefst zelfst. kunnende werken en ko ken. Z. a. t. m. Koelman, Deutzstraat 6, Oegstgeest. 9555B 2* Slagersleerling gevr. bij Van der Zon, Haarlem merstraat 78. Aanmelden vóór zes uur Haarlemmer straat 78; na zes uur Fa gelstraat 49. 9553 2 Flinke jongen gevraagd voor fiets- en winkelwerk. C. Hosman, bloemenmaga zijn, Breestraat 115. 9558 2 Biedt zich aan Babyzit- ter voor de avonduren. Br. onder no. 7179 bureau van dit blad. 2 Wortelen korters ge vraagd voor 2.50 per R.R. óp het Melkpad. Te bevra gen H. H. van Klaveren, Laneevaart, Rijnsburg. 7182 2 R. K. Werkster gevr. iedere werkdag van 912 hur. v. g. g. v. Zi^h aanmel den, Plantsoen 29. <2 Mevrouw Timmers, Pa pengracht 19, vraagt net meisje van 85 van goede getuigen voorzien. 9547 2 Net R. K. Meisje, 19 jaar, zag zich gaarne voor enige middagen in de week geplaatst in een winkel. Br. onder nó. 7111 bureau van dit blad. AANGEBODEN 2 Te koop: kachel f 15. divan 12.50, keukentafel 7.50, babyledikant 9. babytafelstoel 9, kinder rijwiel 25, box met wrirv ger 15, vloerkleed f 25 en f 35. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 2 Radiokoopjes voor H.H. Radio-amateurs, trafo's, chassis, meters etc. tegen spotprijzen. Radio Koets, Gangetje 12, Leiden, tele foon 23005. 9540 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 Nieuwe uitschuif tafels. Aangekocht grote partij eikén en old finish tafels tegen spotprijzen, wit- emaille kolenfornuis 78 x 45, haarden, kachels, pij pen, ellebogen, litsjumeaiix met Auptngspiraal 50. enz. Koopt inboedels Pluym, Hogewoerd. Tele foon 21266. 7079 2 Reeds voor f 2.20 per week of f 159.contant een electr. wasmachine on der fabrieksgarantie, in houd 45 liter 1/4 Pk motor Verhuur vanaf f 1.25 per 4 uur. Modern, Franchi- montlaan 64, Margrietstraat 7, Tel. 22880. 2 Geen brieven aan bu reau maar Bremmer geeft een goede prijs voor an tieke meubels, kristal, ko per, theestoven, kristallen kronen, pendulestellen, vleueelpiano's enz. Ook huiskamermeubéls, oude canape's enz. Bremmer Goegerritst. 1, tel. 22791 en Morsstr. 41, tel. 26918. 7137 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Wilt U een fototoestel kopen? Kom bij Pijl eens binnen lopen Haarlem merstraat 108. 2 J A Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalincsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Te koop aangeboden 2e hands grote kachel (Pel grim), wandelwagentje, trapnaaimachine. Frederik Hendrikplein 11, Oegst geest. 9545B 2 Aangeboden Standard Eight, grijs met schuif dak, bouwjaar '48, banden 80% Zuinige wagen 1 op 14. Mo tor in Aug. 1954 gerevi seerd. Geen handelaren. N. F. M. Kuijpers, Lorents- kade 7, Leiden, Tel. 22980. 2 Koper, lood, enz. Wij betalen de hoogste prijzen voor uw oude metalen, eigen smelterii dus tonprii- zen. Contant afgehaald ook kleine partijen. Metaal- handel J. Nieuwenburg, Tesselschadestraat 35a, Brederostraat 46. Leiden. Tel. 24662. 9555 2 't Boertje biedt aan prima winteraardappelen 14 cent per kilo, franco thuis bezorgd. Narmstraat 10, Tel. 23894. 9549B 2 Knittax Breimachines, ook op gemakkelijke beta ling. Bij levering f 29.75 en verder 12 maanden 22 50. Vraagt demonstra tie aan Van der Spek, H<a- zerswoude. Tel. K 1728 262, Dorp 103. 2 Pedicure-installatie te koop. Alles in prima staat. Schoenmagazijn „De Voor uitgang", Haarlemmer straat 192. 9560B 2 Bur„ radio's, linnenkast brandkast, haarden, stoe len, fauteuils, antieke la- denkastjes. secretaire, schrijfmachines, tafels w.o. antieke mahonie, kolen- fornuis, .eiken litsjumeaux, gashaarden en radiatoren enz. Nieuwe Rijn 60. Tele foon 22150 naast bontzaak. 9542 2 Schrijfmachines. Zeer mooie „Triumph" 89. pracht „Continental" 98, schitterende „Underwood", dubbel folio wagen 105, nog bijna nieuwe „Under wood1", kwitantiewagen 150, (nieuwprijs 855—) Unieke aanbieding. Volle dige garantie, Resedastraat 2, Leiderdorp, Tel. 24191. 9546 2 Iedereen een eigen mo tor of scooter, d. m. v. de aantrekkelijke A. V. V. Motorspaarpolis. Vraag daarom de A. V. V.-bro- chures aan de bekende mo torzaak: Valk Haagsche Schouw 296300, Voor schoten. 7132 2 Oude kast. Open kope ren haard. Antiek iepen bureau, 5 oude Harpstoe- len, prima haard, gasradia- tor, bad en geijser, naaim. zeldzaam eiken groot Owd- Hollands dressoir en Me- chels dressoir enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Riin 9, bij de Hoogstraat. 9554 2 Te koop Jan Jaarsma- haard, voor groot kantoor, of grote winkel Hoog 95 cm., breed 55cm Te bevra gen onder telefoon K 1 1 n 2358. 9523 2 Pieterse eiken rookstoel f 20.damesfauteuils van af 12.50, keukentafels 7.50, eiken nachtkastjes vanaf f 5.1 bedsprei handwerk 2 pers^/ 15. Soli de keukenstoelen, Tel. 290, Watertje, Zoeterwoude. 2 ..De Timmerwinkel" Al uw benodigd hout hard board, triplex enz. maken wi.i voor U pasklaar of ma ken het gewenste geheel klaar. Gratis advies zonder enige verplichting. 1ste Binnenvestgracht 25, bü de Morspoort. 9541B 2 Herenrijwiel te koop in goede staat, merk Fongers. Te bevragen bij J. A. Al- k»made, St. Jeroengesticht. Noordwijk. 7146 2 Te koop: twee moderne clubfauteuils met 4 stoelen (pracht nieuw stel) 175, 2 Armfauteuils met 4 stoe len (nieuw stel) 125, schrijfbureau 45. salon tafel 15, 2 pers. bedstel f 35, Nieuwenburg. Hooi gracht 55. 9557B 2 Sola een geschenk voor uw leven. Wist U. dat U een uitgebreide collectie te wachten staat? Het is raad zaam vroegtijdig te bestel len in verband met de St. Nicolaasdrukte. Pieterse te lefoon 290, Watertje, Zoe terwoude. 7187 2 Aangeboden in centrum Voorschoten vrije, grote zit-slaapkamer met of zon der pension voor bejaarde dame of heer met vrije keuken. Br. onder no. 7106 bureau van dit blad. 2 Te koop: Bietenmolea, kruiwagen, drie meelkisten en 100 Rabarberplanten. J. Vink, Vliet, Zoeterwoude. 9518B GEVRAAGD 2 Gevraagd: Huiswerk onverschillig wat. Br. on der no. 7163 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: Alle Sier- tee'tvergunning, ook perio diek. Groententeeltvergun- ning, punt 45. c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarends- veen Tel. 487 K 1713. 2 Piano te koop gevraagd betaling contant. Br. met opgave merk en prijs on der no. 7188 bureau ven dit blad. TE HUUR 2 Te huur voor bruilof ten, partijen en dansavon den onze gezellige zaal met gebruik van vrye keuken, servies enz. A. de Groot, Plantage 2, tel. 26820. Be spreek vroegtijdig. 9550 WGNINGRUIL 2 Woningruil. Bovenhuis, bev. voor-, tussen- en ach terkamer, kleine slaapka mer, keuken, grote zolder. Huur f 5.80 p. w. ruilen voor een heel huis, hogere huur geen bezwaar. Br. onder no, 9548B bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Autorijschool-Taxibe- dnjt. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a. Tel. 26584. 2 Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A of B In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinae 99A, Roe- lofarendsveen Telef. 291 K 1713. 2 Engels. Conversatie (gramatica enz.): snelle opleiding voor emigratie en andere doeleinden. Han delscorrespondentie. Gron dige examenopleiding. Bij werken van scholieren. Vertalingen. W. Verboog, Leraar Engels, Steenschuur 18. Leiden, telefoon (K 1710) 25335. 7112 2 Illustraties binden in 2 banden voor slechts 5.50, kunt u deze maand terecht bij Boekbinderij Magnus, Lange Raamsteeg 31, Lei den, tel. 31591. 9559B 2 Een tas gevonden met inhoud, op de Vlietweg on der Zoeterwoude. Tegen advertentiekosten terug te bekomen C. van der Krogt, Vliet 29, Zoeterwoude. 7186 l

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3