Welke Leidsë school mag naar verjaringsfeest van V.V.S.? De Leidse afdeling kantte zich tegen veranderingen bij de groslijststemming Voorstel over verlaging van leeftijdsgrens vond genade ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KATWIJK AAN OEN RIJN Veliingnieuws. Na een nuttige diensttijd van 36 jaren blijkt het af- mijntoestel aan de groenteveiling op z'n laatste benen te lopen en bij" de grote veranderingen die thans op het veilingterrein en in de gebouwen moeten plaats hebben, heeft het be stuur tegelijk besloten een nieuw af- mijntoestel te laten plaatsen. Begin volgende week zal het z'n diensten reeds kunnen doen. Het postkantoor. Iedere bewo ner kent de primitieve toestand die er heerst in en bij het hulppostkan toor. De beambten moeten zich sinds enige tijd de meest noodzakelijke dingen ontzeggen en de ruimte is de naam kantoor ook niet waardig. Ook het publiek, dat in een gangetje van ongeveer 1x3- Meter geholpen moet worden en tevens ook op de beurt moet wachten in diezelfde ruimte, is wel in een zeer benarde positie. Maar thans is er uitzicht. Het ge bouw in de Rijnstraat, dat voorheen als wachtkamer voor de tramreizi gers dienst deed, daarna cafe gewor den is, is door de gemeente aange kocht en eer het voorjaar daar is, heeft men in Katwijk a. d. Rijn een echt postkantoor. LEIPSCHENDAM Twee zwaargewonden bij verkeeriongeval Gistermiddag omstreeks 14 uur is op de Veurse straatweg te Leidschen- dam een ongeval geschied, waarbij twee personen zwaar werden gewond. De timmerman A. J. B. trachtte met zijn rijwiel de weg over te steken, vermoedelijk zonder te letten op het naderend snelverkeer. Achter hem kwam met grote snelheid de motor rijder A. G. M. G. uit Den Haag. Een botsing was onvermijdelijk. Deze was zo hevig, dat beiden aan de linker zijde van de weg terecht kwamen. B. kreeg een gebroken schouder en een zware hersenschudding, terwijl G. een dubbele schedelbasisfractuur op liep. Beiden zijn naar het ziekenhuis St. Antoniushoven te Voorburg ver- voerd. De toestand van G. was ech ter zo ernstig, dat overbrenging naar de Ursulakliniek te Wassenaar nood zakelijk was. Voor zijn leven wordt gevreesd. Dierenbescherming. In de jaar vergadering van de afdeling Leid- schendam-Voorburg van de vereni ging tot bescherming van dieren deel de de voorzitter, de heer E. Veilbrief mede, dat op herhaald verzoek en op advies van dr. Talheimer te den Haag de voor het afmaken van dieren gebruikte gasketel te Voorburg buiten gebruik is gesteld. Na lezing van notulen en jaarverslag door de heer Wigboldus bracht mevr. de Jong een optimistisch financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat in Leidschen- dam 50 nieuwe leden waren geboekt, waardoor het ledental thans tot 450 is toegenomen. De collecte heeft dit jaar ƒ775.55 opgebracht. In de plaats van mej. Van Gogh, die de gemeente heeft verlaten, werd tot bestuurslid gekozen mej. Barends. LISSE HUISVESTINGS- AANGELEGENHEID Eén dezer dagen is aan alle inge schreven woningzoekenden in- deze gemeente een circulaire verzonden, waarin hen werd medegedeeld, dat in verband met de invoering van een nieuw systeem bij de verdeling van woonruimte in deze gemeente (het z.g. puntenstelsel) de indie ning van een nieuw inschrijvings formulier vereist is. Degenen, die geen circulaire ont vangen hebben en in de veronder stelling verkeren, dat zij wel als wo ningzoekende staan ingeschreven, dan wel als zodanig ingeschreven wensen te worden, wordt aangeraden tegen betaling van 0,25 leges des voormiddags tussen 9.00 en 12.30 uur een inschrijvingsformulier af te ha len aan de afdeling „Algemene Za ken" ter gemeentesecretarie, bij voorkeur op 9 en 19 November a.s. opdat met hun belangen rekening kan worden gehouden. Met nadruk zij er op gewezen, dat 'alle tot dusver ingediende aanvra gen om woonruimte na 1 December 1954 als vervallen zullen worden be schouwd, zodat ieder, die voor woon ruimte in aanmerking wenst te ko men, dient te zorgen, dat hij bij de gemeente als woningzoekende staat ingeschreven. NOORBWUK MARIADAG H. FAMILIE. De H. Familie organiseert a.s. Woensdag een Maria-dag voor haar leden, maar ook voor de gehele pa rochie. Om 6 uur zal een H. Mis wor den opgedragen, waaronder algemene H. Communie, 's Middags te half vier Maria hulde in de kerk en 's avonds te 8 uur precies een Maria-avond in de Beurs, waar vrouwen en moeders toegang hebben, dus ook niet-leden. Behalve een Lourdesfiim in kleuren, ook enkele toneelschetsjes en mede werking van het zangkoortje. Bond voor het R.K. Gezin De pl. afd. van de R.K. Bond voor het Gezin ontplooit dit jaar een grote activiteit Zo zal a.s. Donderdag een bijeen komst gehouden worden, waarbij als spreker zal optreden de bekende schrijver Anton Coolen; tevens zal Donderdag en Vrijdag in café Flora een grote Boekententoonstelling wor den gehouden. Oud Indië-gangers De plaatse lijke vereniging van Oud Indië-gan gers heeft zich evenals vorige jaren voorgenomen haar gevallen vrienden in Indonesië te herdenken. Deze her denking begint morgen met een H. Mis in de St. Jeroenskerk om 9.30 u. welke zal worden opgedragen door Majoor-Aalmoezenier P. C. Groenen dijk, die tevens de predikatie zal houden. Nieuwe lichtkroon In de oarr chiekerk van St. Jeroen is wc UNIEKE GELEGENHEID TE LEIDEN: Iedereen kan de vliegende schotel bezichtigen J De zilveren S.F.L.-symphonie it gifteravond begonnen U moet niet denken, dat het alle maal nep is met die vliegende schotel in de Pieterskerkkoorsteeg. De Leid se Courant heeft in jaren niet zo'n beste primeur gehad: er ligt een vliegende schijf in „De Vrolijcke Ar- ke". Als u daar een klein zilveren schijfje tegen aan gooit, mag u hem zien. Wat kan het toch gek lopen. Uw verslaggever had ook gedacht: „Het zal wel een scherts-sohoteltje zijn. Net goed genoeg om de melk van de poes in te doen". Mispoes! Een kanjer van een schotef ligt daar. Met alles wat daarbij hoort. Een gas-turbine, een kathode-straal- regeling, een terugtraprem. Te veel om op te noemen. Een deskundig „marsmannetje" legt dat allemaal haarfijn uit. Hij houdt geheel belan geloos iedere vijf minuten een des kundige verhandeling, over het eigen aardig toestel, dat hem op het dak van de „Vrolijcke Arke" heeft ge bracht. Een kwartje! Het komt in grote lijnen overeen met het verhaal van de Amerikaanse professor Adamski, die zoals men weet ook al meerdere malen een ontmoeting met een vliegende scho tel bemand met marsmannetjes heeft gehad. Het boek, waarin Adamski dit ver haal vertelt, kost echter ingenaaid 7.85, gebonden zelfs 8.45. Een kwartje voor dit hele verhaal van een Marsbewoner met een vliegende schotel daarbij en recht om die te betasten of er een niet te harde Voor 10 cent wijst de pijl aan, wat u juist niet zou willen hebben. (Foto: „De Leidse Courant"). schóp tegen te geven, mag dus zon der overdrijving tot de koopjes ge rekend worden. Zilveren Symphonie. Maar met de vliegende schotel al léén bent u nog niet rond. Nog een draaiende schijf staat op gesteld. Bij uitstek geschikt ook om daar kleine geldstukjes tegenaan te werpen. Daar staat een meneer naast, die met brede armgebaren de maat van de te winnen cadeaux aanduidt. Het rad krast als een schorre kraai. De standwerker praat. Voeg daarbij het gerinkel van geldstukjes en u heeft een indruk van de ^zilveren" symphonie die gisteravond is ingezet in „De Vrolijcke Arke". Öm acht uur gaf de heer F. A. M. Pley, voorzitter van het S.F.L., na enige zakelijke mededelingen het woord aan wethouder S. Menken. De wethouder zei, dat het hem genoegen deed Marsbewoners een kermis te zien organiseren- Het me teorologisch instituut had hem mede gedeeld, dat de atmosfeer zeer gun stig was voor vliegende schotels. Eenzelfde gunstige atmospheer wens te hij de regen van zilveren schij ven toe tot heil van het jeugdwerk. Zijn woorden werden onderbroken door een voorbarige knal van een van de straalpijpen van de vliegende schotel, die popelde van ongeduld om een rondje boven de Pieterskerk te draaien. De krant zou in haar voorlichten- een nieuwe lichtkroon aangebracht, geschonken door een milde gever die onbekend wenst te blijven. Het is 'n werk van een Noordwijkse edelsmid. Dit is de derde van de tien kronen, waarmede de kerk zal worden ver rijkt. Overdracht grafsteen J. Th. v. Rui ten Op de R.K. begraafplaats aan de Gooweg vond de overdracht plaats van een grafsteen op het graf van wijlen het raadslid J. Th. v. Ruiten. De steen werd door het bestuur en leden van de R.K. Landarbeiders- bond St. Deus Dedit afd. Noordwijk, waar de overledene secretaris van was, aan de echtgenote van wijlen de heer J. Th. v. Ruiten overgedragen. N00RDWIJKERH0UT EERSTE STEENLEGGING CENTRALE GARAGE Vrijdagmiddag had op de gemeen telijke werf een korte plechtigheid plaats, n.l. de eerste steenlegging van de nieuwe centrale garage voor de gemeente. Dit geschiedde door burgemeester Van der Weijden in het bijzijn van de beide wethouders, de gemeente-secretaris, de gem. archi tect en de heer Knotter, technisch ambtenaar van openbare werken. De burgemeester sprak de hoop uit, dat het werk tot een goed einde ge bracht zou worden. De aannemer van de garage, de heer M. G, van Parera, beantwoordde deze wens, waarmede de plechtigheid beëindigd MAANDAG DE EERSTE GEZINSAVOND. Reeds verscheidene malen hebt u gelezen over de door de raad van overleg te organiseren gezinsavon den. Thans zijn de data voor deze avonden definitief vastgesteld. De eerste gezinsavond wordt gehouden op Maandag 8 November a.s. in de zaal van de gebrs. Brama. Aanvang 8 uur. De spreker is de psychiater dr. E. H. H. M. Jansen met als on derwerp: „De geestelijke gezondheid in het gezin". De 2e avond wordt gehouden op Dinsdag 16 November a.s. Spreker is dan dr. Kortmann, arts en direc teur van het Kath. Huwelijksbureau te Leiden met als onderwerp „De lichamelijke gezondheid in het hu welijk". De 3e avond is vastgesteld op 23 November a.s. met als spreker de zeereerw. zeergel. heer dr. M. J. de Jong, pr., secretaris van mgr. Hui- bers, die zal behandelen: „De gees telijke gezondheid in het huwelijk en het gc.rn". avonden zijn alleen toegan- yArr gehuwden maar dan ook de taak tekort schieten, indien zij nu nog niet even vertelde wat er allemaal in deze kermis te koop is. Mogen wij dan vooraan rechts be ginnen? U kunt: plaatje-draaien, busjes- ballen, pijltje-draaien, flesje-henge len, touwtje-trekken, kurkje-prik- ken, windbuks-schieten, en filmpjes- kijken. Aan het eind kunt u glaasje- drinken bij de muziek van de R.K. Harmoniekapel. Zang van één markentenster. Wij hebben bij deze opsomming niet gestreefd naar volledigheid. Vol. ledig ingelicht bent u pas »als u per soonlijk een bezoek heeft gebracht aan de vliegende-schotel-kermis van het S.F.L. Dan kunt u meepraten over een onderwerp, dat nog weken lang Leidse tongen in beweging zal houden. Truus Koopmans. In verband met het enorme succes door het optreden van de bekende radio-zangeres van de K.R.O., Truus Koopmans (een van de drie Marke- tensters) is het bestuur van de „Vro lijcke Arke" genoodzaakt voor a.s. Zondagavond 7 November voor het goede verloop van de kermis, bijzon, dere maatregelen te treffen. Truus Koopmans zal elk half uur 10 minuten lang optreden in de kof fiekamer van „De Vrolijcke Arke", Tijdens het optreden van deze radio- zangeres zal van ieder die in de kof fiekamer hiervan wi genieten, een entréeprijs van 25 cent per persoon worden gevraagd. Het bestuur meent door deze maat regel de grote toeloop naar behoren en gelijkmatig te zullen kunnen op vangen. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door dr. Jan sen, Langezaal, Nieuwzwaag, Postel, Veldhuizen. Te Oegstgeest wordt de dienst waargenomen door dr. Held. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 6 November 13 uur tot Zaterdag 13 November 8 uur waar genomen door: de Apotheek Boek- wijt, Breestraat 74, tel 20552; de Haven-Apotheek, Haven 18, telef. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. In Leiden draaien vanaf Vrijdag a.s de volgende films: Casino: De rode Schoentjes (18 j.)- Lido: Een vrouw zonder geweten (volwassenen). Luxor: Het schaap met vijf potén (aRe leeftijden). Trianon: Du bist die Welt für mich (alle leeftijden). Rex: Het monster van de Amazone (14 jaar). Wedstrijden voor iedereen Zaterdagse markt of Drie-October Dit moeten alle jongens en meis jes van de Lagere Scholen lezen! Hebben jullie zin om met je klas aan een prijsvraag mee te doen? Dat kan! Je moet maar eens aan je Meneer en Juffrouw vragen of jullie klas ook mee mag doen. „Wat is dat voor prijsvraag?", zal je vragen, „en wat moeten we er voor doen?" Je moet met je klas of met een paar kinderen uit je klas een af beelding maken van „de Zaterdagse markt" of „Drie October"; uit deze twee onderwerpen kan je kiezen. Wat voor afbeelding? Ook dat mag je zelf kiezen: je kan bijvoorbeeld een tekening maken, met uitgeknipte stukjes gekleurd pa pier of lapjes een voorstel!'ng plak ken, of iets van klei of ijzerdraad maken. Vraag maar aan je Meneer of Juffrouw wat jullie klas het beste zou kunnen maken. Kan je rnet deze prijsvraag ook iets winnen? Natuurlijk! Anders was het geen echte prijs vraag. Alle dingen die jullie ge maakt hebben, moeten op een dag, vlak na St. Nicolaas, ingeleverd wor den, waar, dat weet het Hoofd van de school wel. Jullie tekeningen en voorstellingen worden dan bekeken en de mooiste eruit gezocht. En wat gebeurt er dan? Dan mogen de klassen, welke de mooiste afbeeldingen gemaakt heb ben, op een Zaterdag in Januari op een grote feestmiddag komen. Wat er op die feestmiddag gebeurt blijft nog een verrassing! Allemaal een kans. Nu horen we de kinderen van de eerste en tweede klas al boos zeg- I gen: „Wij kunnen tóch nooit winnen, als er ook vijfde en zesde klassen meedoen!" (want alle klassen tot en met de zesde van alle lagere scholen in Leiden mogen werkstukken inle veren). Daarom vertellen we jullie er direct maar bij, dat de eerste klassen net zoveel kans hebben om te winnen als de zesde, want eerst worden allo werkstukken bekeken, die door eer ste klassen gemaakt zijn en daar wor den de beste uitgezocht en dan de beste van de tweede klassen en zo verder. Wat is Lustrum? En weten jullie nu wel waarom die wedstrijd gehouden wordt en waar om er feest is? Omdat in Januari de Vereniging van Vrouwelijke Studenten Lustrum viert. Wat is een Lustrum? Een Lus trum is een soort van verjaardag. Jullie vieren ja verjaardag ieder jaar. Dan krijg je een cadeautje en mis schien mag je tracteren op school. Een heleboel mensen merken dan dat je jarig bent. Een vereniging is ook elk jaar ja rig, maar meestal merk je daar niet zoveel van. Alleen als de vereniging* 5 of 10 of 15 jaar wordt, wordt er eengroot feest gehouden en zo'n vijfde of tiende verjaardag heet dan een Lustrum. Na 5 jaar is het eerste Lustrum, na 10 jaar het tweede Lus trum en zo voort. Hoe oud is V.V.S? Nu vieren de vrouwelijke studen ten in Januari het elfde Lustrum van hun vereniging en dan vinden ze dat niet alleen de studenten daar iets van moeten merken, maar ook alle andere mensen in Leiden, ook de Leidse schoolkinderen. Daarom is er ook een feest voor schoolkinderen en omdat er geen plaats genoeg is om alle kinderen van alle scholen uit le nodigen, is deze wedstrijd bedacht. Alle klassen hebben nu, als ze goed hun bést doen, even veel kans naar het feest te mogen. Hoe oud wordt de Vereniging van Vrouwelijke Studenten wel? Dat is nu een vraag waarop jullie best zelf het antwoord kunnen bedenken, zeg de tafel van 5 maar op. Want elke 5 jaar is er een Lustrum en het is nu het elfde Lustrum. De vereni ging wordt dusjaar. Reken maar uit! voor alle gehuwden. De leden Van de standsorganisaties worden met hun echtgenoten natuurlijk verwacht, want het zijn de 3 standsorganisaties, die in samenwerking deze avonden organiseren. VOORSCHOTEN KVP vergaderde In „Het Wapen van Voorschoten" heeft de KVP on der voorzitterschap van de heer J. R. E. Eysink Smeets een ledenvergade ring gehouden. Tijdens de vergade ring werd de heer F. H. Th. A. Meer- hoff door het bestuur candidaat ge steld en tot lid daarvan gekozen. De besprekingen tot wijziging van het reglement voor de KVP, zoals die in alle afd. behandeld worden leverden nogal stof tot gesprek op. Men voel de er het meeste voor om de regeling zoals die geldig is bij de z.g. groslijst stemmingen maar te laten zoals die is. Het voorstel om de thuisblijvers te laten gelden als ja-stemmers vond geen genade in de ogen van de ver gadering, mét de genomen besluiten zullen de afgevaardigden naar de kringvergadering trekken. Het bestuur stelt zich voor tijdens de winter enkele bijeenkomsten te beleggen, waarin een spreker een ac tueel onderwerp behandelt. Ook zal door middel van huisbezoek het le dental worden uitgebreid, dit laatste is een taak voor de heer Meerhoff en zijn werkgroep. Z0ETERMEER R.K. Schaakvereniging ,,Zoeter- meer". Op Donderdag 11 Novem ber wordt de eerste wedstrijd ge speeld voor de Haagse Schaakbond. VoDo I komt dan op bezoek. De le den moeten op tijd aanwezig zijn met het oog op de terugreis van deze club. Voor de eigen clubcompetitie zijn de volgende partijen gespeeld: G. P. v. d. BroekJ C. Opdam 0— 1; G. P. v. d. BroekH. Houtman 01; J. C. OpdamA. Nühn 01; H. HoutmanJ. C. Opdam 01; G. de VreeM. v. Staveren 10; Th. v. d.Me HeerTh. v. Galen Sr. 01; Th. v. Galen Sr.Th. v. d. Meer 01; J. v. MierloG. de Vree 10; Th. BuitendijkC. Dekker f)1; Jac. Se- belTh. v. Galen Jr. 10; Th. v. Ga len Jr.Jac. de Vree 10. De geneeskundige dienst wordt morgen waargenomen door dokter J. H. N. de Bruyn en Zh. E. v. Hooffl voor de beide Kruisverenigingen. „Door veredeling verbetering". De Konijnenvereniging „Door ver deling verbetering" houdt op Vrijdag en Zaterdag 12 en 13 November in de zaal van de Spaarbank een ten toonstelling. De heer J. Boers uit Til burg treedt als keurmeester op. Reglementsveranderingen in K.V.P. vergadering K.V.P. fractie als politiek forum De veranderingen, die het K.V.P.- bestuur zich voorgesteld had in. de reglementen over de groslijststem mingen aan te brengen, zijn door de afdeling Leiden van de Volkspartij met veel critlek en hier en daar zelfs met afschuw ontvangen en ver worpen. Gunstiger liet de vergade- j ring zich uit over de verlaging van! de leeftijdsgrens van K.V.P.-leden van 21 tot 18 jaar. De zojuist ontlo ken volwassenen zullen dus in de toekomst met heel hun nog onaange tast idealisme tot in de bestuurszetels kunnen doordringen. Men hoopt op deze wijze de hang naar een politiek houvast bij de jongeren te stimule ren. Het standpunt van de afdeling Leiden zal vanmiddag op de kringver gadering naar voren gebracht wor den. Voordat de vergadering gemeen schappelijk over de voorstellen van de commissie van partijhervorming haar afkeuring kon laten blijken, lie ten verschillende leden individueel HeurtaSlitfs .u-itiek en af* "huw horen. Gevraagd werd naar de motieven, die tot de hervorming hadden geleid. Critiek werd geleverd op summiere wijze, waarop de veranderingen in de convocatie waren aangegeven. De beweringen, dat de reglementsveran deringen opgekomen waren als ijs op kokend water, werden echter door de voorzitter van de afdeling, de heer S. Menken weerlegd. Deze meende, dat de pers voor de hervormingsplannen genoeg ruimte had ingeruimd, om al le leden er wegwijs in te maken. Naar volledige afschaffing. De heer H. Bokern meende, dat de plannen tot stand waren gekomen, om te kunnen voldoen aan de eisen, die aan een eenheidspartij kunnen worden gesteld. De commissie die, al dus spreker, voor de plannen verant woordelijk is, blijkt echter van me ning dat een groslij ststemming ge heel moet worden afgeschaft. De plannen moeten dan ook gezien wor den als de eerste, zij het gecamou fleerde, stappen naar een complete groslijststemming-liquidatie. Het is de plicht van de afdeling, om tegen deze ingrijpende veranderingen in het reglement op de a.s. kringvergade ring haar stem te laten klinken. Vrijheid om zelf te kiezen. Het eerste voorstel, dat in stem ming werd gebracht over een andere methode van groslijststemming, werd dan ook unaniem verworpen. Het sloeg voor, leden die van de stem ming geen gebruik maken zonder meer als jaknikkers voor het poli tiek advies te beschouwen. Het vol gende punt, dat het partijlid de be perking op wilde leggen, slechts op één kiesman te kunnen stemmen, hem echter de vrijheid latend zelf te kiezen tussen nummer één van het politieke advies of de man van zijn keuze, werd eveneens verworpen. Over het algemeen was men het er wel met een groot Frans schrijver over eens, dat hoewel men het met de voorkeur van het partijlid dik wijls niet eens is, men hem toch het recht moet laten te doen wat de man zelf het beste acht, ook al is dit dan in het nadeel van de partij. De heer P. Oostdam voerde bovendien nog aan, dat de soms wat afwijkende voorkeur van een lid, over het alge meen door andere afwekende menin gen gecorrigeerd wordt. Op deze wijze wordt de advieslijst ondanks het feit, dat elk lid de volg orde van de candidaten mag bepa len toch nauwelijks in gevaar ge bracht. Wij mogen aldus de heer Oostdam, het lid niet afschrikken door hem de kans te ontnemen een vrije doch foute keuze te doen. De vergadering sloot zich en-bloc aan bij de mening van de heer Oostdam. Administratieve janboel. Eveneens afwijzend stond de ver gadering tegenover het voorstel om huisgenoten of bekenden in geval van ziekte of uitstedigheid van het lid bij volmacht een stem te laten uitbrengen. Hetzelfde lot trof een plan om de jeugd, die in hetzelfde jaar, waarin de groslijststemming wordt gehouden 18 jaar wordt, stem recht te verlenen. De heer Van Dijk merkte hierbij op, dat een dergelij ke handelwijze een administratieve janboel in het leven zou roepen. Meer succes had het voorstel om de leeftijdsgrens ter vei-krijging van het lidmaatschap van de K.V.P. te verlagen tot 18 jaar. Hoewel men hierdoor tevens de consequentie aanvaardde, dat voor zeer jeugdigen theoretisch gezien althans, de voor zittershamer voor het grijpen lag, kon deze reglementsverandering toch de instemming van de vergadering verkrijgen. Brandende kwesties. Na een korte pauze nam de com plete KVP-fractie achter de bestuurs tafel plaats om als politiek forum de leden voorlichting te geven in duis tere plaatselijke vraagstukken. In 'n gemoedelijke sfeer, die een waardige anti-climax vormde voor de span ning in het eerste deel der vergade ring, werden de vragen gesteld en beantwoord. Men kreeg inzicht in de werkwijze van de raad; de verschil lende verdelingsproblemen bij de wo ningbouw, het schoolbeleid en de on gewenstheid van annexatiefantasieën terwijl zelfs geïnteresseerden in het lozingsrecht van repliek gediend werden. Eerste tegen het middernachtelijk uur waren de brandende kwesties of gediefd of afgedekt en sloot voorzit ter Menken de vruchtbare vergade ring. Laatste Berichten HET VERTREK VAN KEIZER HAILE SELASSIE. Om klokke kwart over twaalf zet te vanmiddag de koninklijke trein zich in beweging. Onder de grote overkapping van het centraal sta tion te Amsterdam weerklonk het volkslied van Ethiopië. Het staatsoe- bezoek van keizer Haile Selassie aan ons vorstenpaar was ten einde. Het hoge gezelschap reisde naar Baarn, alwaar op paleis Soestdijk het noen maal zal worden gebruikt. Aan het eind van de voormiddag gaat de keizer met zijn zoon en diens echtgenote naar het jachtslot Sint Hubertus in het nationaal park de Hoge Veluwe.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2