DUINSTREEK „VAN ZESTIG Uitstekend ge«'a»g#Ie muziekavond te Leidschendam Propaga nda-avond voor reserve- politie in Warmond en Sassenheim DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren: Jan, zn van K. Boomhou wer en C. J. de Cloe; Antonia Johan. na Maria, dr van J. N. T. Koeck- hoven en M. C. Bontje; Izak, zn van L. Koole en M. J. Ouwerkerk; Ja- coba Maria, dr. van A. de Wit en D. van der Heiden; Hendrikus, zn van A. de Wit en D. van der Heiden; Martje Margaretha Johanna dr van P. van der Luit en H. de Wit; Willem, zn van P. den Butter en J. Hulsbos; Cornelis, zn van C. Klomp en A. Se pers; Maria Josepha, dr van P. D. M. Reinders en C. Warmerdam. Ondertrouwd: C. A. Oppelaar 30 j en M. van der Maarl 23 j.; A. Spaar garen 65 j. en Tj. Roedema 60 j.; F. Kroon 29 j. en J. Kolle 23 j.; F. Olie mans 23 j. en A. Spijker 22 j.; S, Broertjes 29 j. en C. J. de Koning 28 j.; N. G. Sloothaak 30 j. en J. G. Schönhage 22 j.; M. W. van Lieshout 51 j. en A. J. W. Steur 40 j. Getrouwd: H. van Leeuwen en Th. M. van Alphen; J. de Vos en A. J. Malipaard; C. W.' Kuijstermans en M. Bokhorst; J. van Os en P. Ver maas. Overleden: C. Kerkhoff, echtgenoot van A. Bennink 71 j.; Pieter Geluk 64 jaar. HILLEGOM Geboren: Antoinetta Cornelia, dr van A. J. van Leeuwen en J. M. M. Warmerdam; Johanna Adriana Ge- rarda, dr van W. Bon en J. M. Pe ters; Elisabeth Catharina, dr van A. J. Voges en T. de Booij; Clasina Apolonia Maria, dr van G. Dedel en H. M. Rietveld; Monica Lucia Suzan - na, dr van W. C. M. Holt en S. J. G. M. Mascini; Hendrika Maria, dr van C. J. Vos en H. S. van der Zande. Ondertrouwd: J. Th. M. van den Berg en A. M. C. G. Staats; N. Spaar garen en J. H. Kloek; J. Achterhes en G. Schuuring; A. P. van der Ploeg en M. F. Adamse; J. Ph. Bakker en C. van Tol. Getrouwd: R. A. C. Nardten en C. P. Hijzelendoorn; F. G. L. Kok en W. H. Bakker. KATWIJK AAN DEN RIJN WEGVERBREDING. Enkele maanden geleden is in de gemeeneraad ter sprake geweest de wel zeer slechte toestand van de weg, die loopt vanaf de Wassenaarsweg, langs de Watertoren en de schietba nen en vervolgens naar de Zeeweg. Een bezwaar, om deze weg vanwege de gemeente in enigszins redelijke toestand te brengen, was het feit, dat er veel zwaar militair vervoer langs gaat, dat deze weg veelal in onbe gaanbare toestand brengt. Voor velen was dit een handicap, omdat toen de weg nog goed was, door sommigen nogal gebruik van werd gemaakt. Thans wordt deze weg echter flink onder handen genomen en met puin en as als ondergrond in redelijke toestand gebracht. LEIDSCHENDAM MOEILIJKHEDEN BIJ HET GROENE KRUIS. In de algemene vergadering van het Groene Kruis is een rapport ter sprake gekomen van de commissie, welke tot taak had na te gaan de verhouding tussen de destijds oneer vol ontslagen wijkzuster Van der Griendt en de houding van het be stuur tegenover de zuster. Er is een diepgaand onderzoek ingesteld en men kwam aan het slot tot de con clusie, dat zowel de zuster als het bestuur ernstige fouten hebben ge maakt. De commissie komt verder tot de cont^ïisie dat het oneervol ontslag geenszins gemotiveerd was en het stemde hieromtrent overeen met het besluit van de commissie van geschillen van het Groene Kruis te Rotterdam, dat het oneervol ont slag teniet heeft gedaan. Het rapport lokte een uitgebreide bespreking uit welke ook weer fouten naar voren bracht van bestuur en zuster. De commissie adviseerde vervol gens, dat het huidige bestuur van het Groene Kruis zou aftreden om een juiste verhouding te kunnen schep pen tussen de thans werkzame wijk zuster. Het bestuur, dat vooraf van het rapport niet in kennis was ge steld, voegde de daad bij het woord en stelde de bestuursfuncties ter be schikking van de vergadering. De commissie had reeds een aantal le den voorgedragen voor het bestuur en daar bleek, dat het merendeel hiervan nieuwe Leidsendammers wa ren, spraken de oude Leidsendam mers daarover hun verwondering uit, wat tot scherpe reacties aanlei ding gaf. Het hoofdbestuurslid, dr. Von Fry- tag Mesdag slaagde er in de gemoe deren tot rust te brengen door een voorstel, dat het huidige bestuur tot de volgende vergadering zitting zal blyven houden opdat het op zijn beurt ook candidaten voor bestuurs functies kan stellen. De vergadering ging hiermede accoord met de me dedeling dat de volgende vergade ring uiterlijk binnen 2 weken ge houden zal worden. Geboren: Cornelis J. M. z. van L. J. van der'Meer en J. C. van der Meer; Johannes W. M. z. van A. E. Lelieveld en C. M. Jansen; Theodo- rus W. M. z. van W. P. van Heinin gen en J. H. Kamps; Anna -M. C. d. van Th. N. van Galen en A. G. Sta. Ondertrouwd: Franciscus B. Mooij- man en Jeannette J. van der Kraan; Christianus H. Bolleboom, te Zoeter- meer, en Appolonia C. P. L. van der Meer; Adriaan M. Dane, te Den Haag, en Niesje de Groot. Getrouwd: Wilehlmus A. C. van Steen en Elisabeth J. M. Koot. Overleden: Aagje van Wirdum 82 j., weduwe van W. Zonneveld; Maria C. Groeneweg 60 j., echtg. van C. Snoep, te Rotterdam. N00RDWIJK Schietwedstrijden. In de afgelo pen week werden de schiëtwèdsfij- den niet onderling maar in samen werking met de Reserve Politie ge houden waarvan de uitslag is als volgt: 1. A. v. Egmond, 2. J. P. Gou- driaan, 3. L. v. d. Sar, 4. A. J. v. d. Zalm, 5. C. J. v. d. Hulst, 6. G. Schmidt, 7. N. Caspers, 8. C. J. Vink, 9. J. v. Rooijen. De groepsprijs en medaille: le kl. groep Res. Pol. 281 p., le kl. groep B. v. 't L. 230 p., 2e kl. groep Res. Pol. 190 p., 2e kl. groep B. v. 't L. 175 p. Bidstond. Zondagmiddag te half drie zal de jaarlijkse bidstond plaats „ARTI ET CHARITATE" met Haags Symphonie-orkest LIET R.K. VERENIGINGSGE- BOUW aan de Damlaan was gis teravond bijna geheel bezet met be langstellenden, gekomen om het con cert te beluisteren, dat de R.K. Ge mengde Zangvereniging „Arti et Charitati" en het Haags R.K. Sym phonie-orkest onder leiding van hun respectieve dirigenten gaven. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van het zangkoor, de heer Groenewegen, begon „Arti et Cha ritati" met twee a Cappella werkjes De directeur, de heer F. Cappendijk, was de nijvere leider van Leidschen- dam's R.K. Zangkoor. Dit gezelschap heeft een talrijk dameskoor, en zo als dit veel voorkomt, een minder heid van heren, waardoor deze wel eens wat sterk en daardoor gefor ceerd zingen. Maar waar de heer Cappendijk zich een koor verwerft, zal hij ook trachten het evenwicht tussen de verschillende stemgroepen aan te brengen en dit vast te houden. Vooral de bassen neigen tot domine ren. Na de twee mooie en geslaagde a Cappellakoortjes, zong mevrouw Caroline van Dorp-van Heyningen een viertal bekende en onmiddellijk aansprekende liederen. Enigszins overeenstemmend met 't voorgaande Ihad zij twee van de „Kleengediclit- jes" van Catharina van Rennes ge kozen naar gedichtjes van Guido Gezelle, waarna „die Forelle" en „Auf dem Wasser zu singen" van Franz Schubert. Welke van deze twee 't mooiste is? Ach, bij Schubert is elk essai ook zijn „coup de mai- tre". Wij voor ons prefereren „die Forelle" om de speelse schittering. Met plezier hebben wij weer geluis terd naar de frisse, mooie en jonge stem van deze sopraansoliste, die na het gevoelige koorwerkje „Jesu Dul- cis" van Kothen, bovendien nog soli- eerde in „Ave Maria" van Mendels sohn voor vrouwenkoor en sopraan solo, een klein werkje, dat zich even als alles van deze componist ken merkt door gepolijste vorm en stem voering. Het dameskoor maakte hier in goede sier en de voordracht van de zangeres was gaaf en puur. Een waarderend woord voor de begelei dende pianiste, mevrouw Rie Polder man, mag haar niet onthouden wor den. Onder leiding van de dirigent Henk Hoogervorst verenigden zich koor en orkest voor een uitvoering van „Laudate Dominum" van Mo zart. Eveneens zong mevrouw van Dorp de sopraansolo. In 't begin in toneerde het orkest wat al te be scheiden, maar gaandeweg werd al les beter. „Ave Verum" pracht stuk slaagde uitstekend. „Komm holde Lenz" voor koor met orkest begeleiding uit Haydn's Jahreszeiten zat nog wat stijfjes in de verf, maar werd toch zuiver en slagvaardig voorgedragen. Uit't applaus voor Ihem begrepen wij, dat de koren door de heer Cappendijk zijn inge studeerd. MA DE PAUZE WAS HET ORKEST meer speciaal aan de beurt. Be gonnen werd met de Ouverture voor het ballet „Die Geschöpfe des Pro metheus" van Ludwig van Beetho ven. Een stout stukje van de diri gent, dat 't orkest evenwel met durf en nauwgezetheid volbracht. Na een goed geslaagde paedagogische inlei ding, niet van geest verstoken (maar wat te lang) en na een demonstra tie van de instrumenten en de the matiek werd de Symphonie No. 94 (bijgenaamd de Surprise Sympho nie) gespeeld. De toepasselijke bij namen zijn niet van Hay dn zelf. De geslaagde uitvoering werd met be langstelling beluisterd. Er werd met heilig vuur gespeeld. Nog twee or kestwerken stonden op 't program ma vermeld, die wij evenwel niet meer hebben bijgewoond. Onnodig te zeggen, dat welverdiend applaus na elke uitvoering als hulde werd gebrpcht. Na afloop (zo is ons verteld) sprak de voorzitter zijn dank uit tot alle medewerkenden, dirigenten en so liste. De zangeres en pianiste kregen bloemen, de heren een geschenk. Op hoge prijs werd gesteld aldus de voorzitter, dat de geestelijke en bur gerlijke autoriteiten door aanwezig heid blijk van belangstelling gaven voor deze geslaagde muziekavond. J. Kortmann. hebben op het R.K. Kerkhof aan de Gooweg. Handbal M.S.V. Het program ma voor a.s. Zondag is als volgt: 2 uur MSV 1Rhoda (heren); 1 uur ExcelsiorMSV 1 (dames), vertrek per bus 10.50 uur vanaf Lindeplein; 12 uur apiditasMSV 3, vertrek per fiets 11 uur vanaf Lindeplein; 2 uur v. NispenMSV b, vertrek per fiets 12.30 uur vanaf Lindeplein. Gebr.: Udo, z. van G. Brinkman en W. ten Hoorn; Willem H., z. van K. F. L. Stenfert en P. Sachse; Hen drik A., z. van A. Barnhoorn en A. v. d. Zwan; Marijke, d. van C. v. d. Luyt en S. v. d. Wiel; Herman, z. v. J. de Roode en A. J. Verschoor. Ondertr.: F. A. Vogelaar en A. M. de Ridder; J. Lindhout en C. Admi raal; G. J. Caspets en J. L. v. Steijn; C. Noorlander en P. J. Zuidhoek; G. v d. Niet en M. v. Duyn. Getr.: H. Passchier en A. W. Es- veldt; M. de Raad en M. H. Schmoll; G. C. v. d. Zalm en W. M. M. v. d. Meer. Overl.: Johanna Plug, 86 j., wed. van C. A. v. d. Niet. N00RDWIJKERH0UT Rijkspolitie. Met ingang van 1 Nov. is de heer J. Baas, wachtmees ter der rijkspolitie, overgeplaatst naar de post Voorhout en de heer H. L. Warrens der rijkspolitie over geplaatst van de post Voorhout naar Noordwijkerhout. 0EGSTGEEST Geboren: Wilma Simonette d. van W. Kok en N. Viskoper; Peter z. van M. Prins van Wijngaarden en C. M.wan Wijngaarden; Pieter z. van A. Glasbergen en A. W. M. Ammer- laan. Ondertrouwd: A. B. Blom 28 j. en E. J. M. Pieck 26 j.; A. P. J. de Rid der 27 j., Noordwijk, en C. J. C. Lubbe 24 j. Getrouwd: R. J. Bouricius en H. S. Dake; H. P. Meijer en C. J. El- lerbroek. Overleden: E. Esseveld 78 j.; D. Stolk 53 j. SASSENHEIM Geboren: Maria Jacoba dr van Th. F. van Beek en A. J. H. van Noort; Theodora Marianne Maria dr van N. A. Lammerse en J. M. M. van der Voorn. Ondertrouwd: P. F. van der Meij 23 jaar te Hillegom; A. T. Turk 21 jr; C. M. J. Dol 25 jr te Lisse en D. van der Plas 24 jr. Getrouwd: G. Mink 24 jr te Hille gom en A. C. Broer 24 jr; J. G. Wes tendorp 30 jr en C. P. Germing 31 jr te Pijnacker; C. D. van Goeverden 30 jr te Voorhout en M. P. van Vliet 27 jr; N. J. P. Regter 31 jr en E. A. M. Bax 28 jr. Overleden: L. A. Kouwenhoven 61 jr; L. H. de Heiden 79 jr. VOORHOUT Geboren: Petrus J. M. zn van C. W. Zeestraten en J. G. Th. v. d. Zwet; Astrid M. Th. P., dr van N. Di Stoop en E. M.' Aers; Petrus A. M., zn van C. P. v. d. Berg en C. M. Kemp. Ondertrouwd: C. H. A. Langelaan 32 jr en M. C. J. Braat 25 jr; B. J. C. van Werkhoven 29 jr en C. C. Steen kamer 26 jr; Th. J. Kortekaas 29 jr uit Lisse en E. G.-v. Stijn 27 jr. Overleden: Leonardus Petrus Jo hannes v. d. Post 72 jr, wedn. van S. Tukker. VOORSCHOTEN Geboren: Anna Geertruida Ma ria d. van H. J. Zonneveld en E. J. M. van Haasteren; Maria Johanna Theodora d. van Th. G. M. van Leeu wen en M. E. M. van Bohemen; Jo hanna Cornelia d. van A. N. Groene wegen en A. M. Oorschot; Dick Jan z. van D. Oostergo en A. Varkevis- ser. Ondertrouwd: Hendrik Boer 45 j., te Amsterdam, en Cornelia Lijntje van Keulen 50 j.; Corn. Jac. van der Hulst 27 j. en Corn. Elis. Jos. van der Poel 23 j. Gehuwd: L. J. M. van Bohemen en I. B. Tanner; G. L. Parlevliet en G. M. van Rooyen; I. L. Salampessy en J. Talakua. Overleden: Rienkje van 't Zet 84 j., echtg. van Pieter Lamarcq. duizend gulden jersey (eveneens Jerseycraft) japon zien, die werd gegarneerd met een randje nerz. Deze japon kost in een goede Engelse confectiezaak iets on der de honderd gulden. Voor dat be drag kan de vrouw heus niet terecht bij een der grote Franse ontwerpers. Zo zien we, dat zowel de Engel- Nu de Engelse wollen stoffen zo'n opgang maken in Frankrijk, is het wel eens interessant een praatje te houden over prijzen en kwaliteiten. Wanneer een Franse ontwerper zoals Dior en Fath in het buiten land stoffen bestelt, eist hij, dat de door hem gekozen materialen ex clusief zyn en blijven voor zijn huis en eveneens voor zijn land. Natuur lijk mogen dezelfde materialen wèl overzee worden verkocht, bijv. aan Amerika. Of een door hem gekozen stof kan in een andere tint worden geleverd in het land van herkomst. De modellen en ontwerpen, ge creëerd door ontwerpers als Fath en Dior, hebben vooral wanneer ze gemaakt zijn van Britse wollen stof fen in Engeland veel succes. Van dergelijke modellen plaatst de win kelier een foto in zijn étalage. Met enorme letters schildert hij daarnaast „Ontwerp Dior: gemaakt van Engel se wollen stof. Stof of model hier te koop". Een echte Dior-japon kost duizend gulden minstens, een copie, gemaakt door 'n confectionnair, doch van dezelfde stof als werd geleverd aan Dior, kan in Engeland wel eens voor een goed zestig gulden op de markt verschijnen. Engelse tweeds zijn nog steeds zeer modern. Van de Nederlandse confec- tionnairs kwam de klacht: „Tweeds gaan in Nederland niet (meer)". WASSENAAR Fancy-fair St. Lidwina-Naaiclub. De St. Lidwina-naaiclub van de R.K. Vrouwenbeweging in Wassenaar houdt a.s. Zaterdag en Zondag in het Verenigingsgebouw de jaarlijkse ten toonstelling met faicy-fair. Getoond zal worden, wat de dames van de naaiclub in het afgelopen jaar aan kleding e.d. produceerden. Direct na de tentoonstelling zullen de pak ketten kleding worden verspreid on der de gezinnen, die daarvoor het meest in aanmerking komen. De fancy-fair bevat, zoóls ieder jaar, vele attracties, die het geld moeten op brengen voor een nieuw jaar van activiteit. Met kan in de zaal terecht Za terdag van 's middags 4 uur tot 's avonds 10 uur en Zondag van half een tot 10 uur 's avonds. De toe gang is vrij. O.N.I. speelde „Vandaag is mor gen". De toneel vereniging van de Wassenaarse Politie O.N.I. heeft heeft Woensdagavond in het geheel uit verkochte Verenigingsgebouw een voorstelling gegeven van het toneel spel „Vandaag is morgen". Het is toat men een „praatstuk" pleegt te noemen, maar een van de goede soort, met een grote rijkdom aan diepe gedachten en scherp geteken de karakters. De keuze werd alles zins gerechtvaardigd door een bij zondere inspanning van alle spelers en speelsters, die zich maandenlang serieus hebben voorbereid op deze opvoeringen onder leiding van re gisseur Kortekaas. Het resultaat was: een uitvoering op zeer behoorlijk peil, waarbij ieder van de uitvoerenden gaf wat hij of zij te geven had. Ieder van hen gaf er duidelijk blijk van, dit stuk, de strekking, de bedoelingen van de schrijver te hebben bestudeerd. Na afloop van de opvoering werd een gezellig samenzijn gehouden on der leiding van de heer W. P. de Boeck. Geboren: Adriana E. M. dr van C. J. van Leeuwen en C. M. Oosterveer; Joannes P. M. zn van T. J. M. v. d. Velde en T. M. Paanakker; Timothy H. A. zn van A. J. Bikkers en A. Böl- ger; Robert M. zn van E. J. Rossen Jacobson en L. H. Roeters van Len- nép; Hendrika J. dr van J. C. Zwa nenburg en G. H. J. Rijerse. Ondertrouwd: G. Wassens 'en T. Hart; L. G. Vermin en J. van der Hoort; J. G. Bouw en K. M. E. van Breemen; J. L. E. Rooijakkers en T. E. Mossel; H. J. Clement en W. J. Keijzer; A. W. Schroder en A. J. van der Aart. Nadat de Drumband der Nationale Reserve een rondgang had gemaakt door het dorp ving in hotel ,J)e Zon" te Warmond des avonds om h.aif ne gen een propaganda-vergadering aan voor de gemeenten Sassenheim en Warmond van het Instituut Steun Wettig Gezag. Burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne riep alle aanwezigen een har telijk welkom toe en hij noemde hier speciaal de sprekers dezer avond, mr. R. Warmoltz, kapitein de Groot en mr. J. L. A. van Mechelen, verder de vertegenwoordigers der plaatse lijke Commissie Steun Wettig Gezag uit Sassenheim, de Warmondse Re servisten Rijkspolitie, pastoor J. Gus. sehoven en de leden van de Raad. Hij deelde mede, dat de Burgemees ter van Sassenheim vanwege een bui tenlandse reis verhinderd was deze avond bij te wonen. Hierna kreeg mr. R. Warmoltz, commandant van het District Leiden van de Rijkspolitie, het woord. In korte bewoordingen wist deze uiteen te zetten het doel der Reserve Rijkspolitie. Hij sprak dan speciaal tot de reeds in Warmond aanwezige1 reservisten en spoorde hen aan, om toch nog meer leden tot hun corps te krijgen. In de tegenwoordige tijd immers, aldus spreker, is de Reserve Rijkspolitie een keurcorps geworden en in de laatste jaren is er zelfs een grote vooruitgang te bespeuren. Al lerlei oefeningen worden er gemaakt, waaraan ook door Warmonders mee gedaan wordt, maar steeds blijkt het dat het aantal reservisten van War mond en ook van Sassenheim te klein is. Deze corpsen zijn n.l. niet com pleet en spreker is er van overtuigd, dat nu hij een beroep doet op de aan wezigen dit niet te vergeefs is. Reeds nu kunnen de reservisten ingescha keld worden. Burgemeester jhr. mr. van Fisenne dankte mr. R. Warmoltz en kon zijn woorden van harte onderstrepen. Het is hem bekend, dat de Warmondse Reserve Rijkspolitie al verschillende malen hulp-diensten heeft verleend en de inwoners van Warmond heb ben dit ook geaprecieerd. De 2e spreker van deze avond was kapitein de Groot, waarnemend com mandant der Nationale Reserve van .het District Zuid-Holland Noord. De ze vertelde in 't kort de taak der Na tionale Reserve. Als laatste sprak de heer mr. J. L. J. A. Mechelen, secretaris van de Gewestelijke Commissie Steun Wet- tjg Gezag. Hij onderstreepte speciaal hèt gesproken woord van zijn voor gangers en hij hoopt, dat er inder daad aanmeldingen zullen geschie den. Waarom niet? Madeleine de Rauch, Balenciaga, Maggy Rouff, Dior en Fath, maakten modellen van Engelse wollen tweeds: in alle werelddelen zijn deze „best sellers". Dezelfde wollen jersey, die de Gi- venchy en Heim verwerken, vinden we ook bij de goede confectiemodel- len van Dorville en Susan Small. Om wat dichter bij huis te blijven: de Nederlandse confectiefabriek Cou- tura verwerkt precies dezelfde ge schoren wollen zibeline als Charles Montaigne. De Nederlandse confectie Industrie Aveco had dezelfde rood- lakense stof in haar voorjaars-collec tie als Nina Ricci gebruikte voor haar winter-collectie 19541955. De stoffen bepalen, door dessin en kwaliteit, een groot deel der mode. Het kan een geruststelling zijn voor de vrouw, die zich tevreden moet stellen met confectie, dat haar kle ding vaak van dezelfde materialen wordt gemaakt als de kleding, af komstig van de beroemde ontwer pers! DORVILLE: Twee ontwerpen. De eerste jurk werd gemaakt van Cor vette, een wollen fantasiestof en ge garneerd met „bollen" witte nerz. De gestreepte japon is gemaakt van wit/zwarte tweed, dezelfde Otter- burn tweed, die Madeleine de Rauch gebruikte voor een van haar boutique modellen. SUSAN SMALL: heeft evenals Dorville en Sambo een zeer goede naam in de Engelse confectiewereld. Susan Small bracht een aansluitende witte wollen jersey japon, afkomstig uit de Jerseycraft fabrieken. Ook Jacques Griffe verwerkte jersey van de Jerseycraft. Van grijze flanel creëerde Susan Small een ruim klok kende wandeljapon, waarvan de zak ken aan de achterkant werden aange bracht. SAMBO: Iaat ook een witte wollen se als de Nederlandse confectie-in- dustrie zeer goede stoffen verwerken en dat de confectie-dragende vrouw -'zich niet behoeft te beklagen. Er is ook hier in Nederland véél goeds te koop tegen redelijke prijzen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6