De betekenis van de samenwerking voor het maatschappelijk werk „St. Antonius" behandelde de agenda voor a.s. Bondsraadvergadering Katholieke parallelcursus voor cursisten L.J. A. thans ontworpen Vinken en geelgorsen mogen vrij varvoerd worden Vergadering van crediteuren T6D vóór verlening van surséance VRIJDAG 5 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Actie „Meer Vreugde" werkt gestaag door Dc nachtvergadering, welke de R.K. Bond van hotel-geëmployeer den „St. Antonius" in het Antonius Clubhuis hield, mocht zich weer in een buitengewone belangstelling der leden verheugen, hetgeen ver klaard werd door de verschillende belangrijke voorstellen, welke op de binnenkort te houden Bondsraadver gadering ter sprake zullen komen. De voorzitter, de heer P. Feiten, opende als steeds deze nachtverga dering met een woord van welkom tot degenen, die hun nachtrust weer hebben opgeofferd om de belangen van de afdeling te behartigen. Een bijzonder woord richtte hij daarbij tot de geest, adviseur, kapelaan J. W. de Jong. Na lezing van notulen en ingeko men stukken, deelde de secretaris, de-heer Joh. v. Asperdt, mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden had bedankt als afdelingsafgevaar digde in het KAB-bestuur. In zijn plaats was door het bestuur benoemd mej. C. v. d. Rijt, die op de vorige vergadering tot lid van het afdelings bestuur was gekozen. De Bondsraad-agenda. Naar aanleiding van de beschrij vingsbrief voor de jaarvergadering van de Bondsraad 1954, welke op Woensdag 17 November te Utrecht wordt gehouden, deelt de secretaris mede, dat de heer Hakhof, 2e voor zitter van de Sectie Bioscoopperso neel, bedankt had voor alle bestuurs functies. In verband hiermede stelde Amsterdam de heer Kiezebrink als candidaat voor. Hiertegen rezen be denkingen uit de vergadering, om dat twee jaar geleden op de Bonds raadvergadering reeds was aange toond, dat de heer Kiezebrink, als le raar aan een vakschool, niet de ge- sohikte persoon was voor het hoofd bestuur. Daarom was hij destijds weggestemd. De voorz. was het hier mede eens en hij bleef op het twee jaar geleden ingenomen standpunt staan. In deze geest zal de afgevaar digde het Amsterdamse voorstel op de Bondsraadvergadering bespreken. Naar aanleiding van enkele des betreffende voorstellen inzake cpn- tributierverlaging, meent het H.B., dat hierop moeilijk kan worden in gegaan. Het betreft hier eigenlijk al leen de maximum-contributie van 1.25. Er zijn 15 contributie-klassen. Na bespreking besloot de verga dering de bestaande regeling te zul len steunen. Het bestuur stelde verder voor mee te gaan met het voorstel-Deventer om het garantieloon voor kellners te verhogen van 59.50 op 70.en het bedieningsgeld vast te stellen op 15 pet. en niet meer willekeurig op 10, 12K' of 15 pet. Het afdelingsbestuur wilde voorts meegaan met het voorstel-Arnhem om te komen tot een gelijkschakeling in loon vbn serveersters en kellners. De vergadering ging met de voor stellen van het afdelingsbestuur ac- coord. Conform het voorstel van het be stuur benoemde de vergadering tot afgevaardigde voor de Bondsraad mej. C. van der Rijt. Het bijna gebruikelijke agenda punt „installatie nieuwe leden" ont brak ook ditmaal niet op deze ver gadering. Kapelaan de Jong zeide, dat hij altijd met veel genoegen naar de vergaderingen van „St. Antonius" gaat. omdat er altijl zulk een en thousiasme op de vergaderingen van de afdeling heerst. En dat niet alleen voor de afdelingsbelangen. Daarvan getuigt het jaarlijks Sinterklaasfeest, want dat feest „voor de kinderen" heeft al jaren bij velen een onverge telijke indruk gemaakt. Spr. vond het daarom gelukkig weer vier nieuwe leden te mogen in stalleren en hij hoopte, dat zij in het voorbeeld van de ouderen een aansporing mogen vinden om de belangen der organisatie te beharti gen, trouw aan het bestuur, dat in alles het beste met de leden voor heeft. De voorz. voegde hieraan toe, dat de nieuwe leden niet alleen trouwe, maar ook propagandistische leden zullen mogen zijn, want er zijn nog altijd veel te veel ongeorganiseerde of verkeerd-georganiseerde collega's in het bedrijf. De 6% loonsverhoging. Hierna kwam aan de orde de laat ste 6% loonsverhoging, welke vol gens het voorstel van de regering in gevoerd „mocht" worden. Men was hiertoe dus niet verplicht. Er is over deze 6% uitvoerig van gedachten gewisseld met de werk geversorganisaties. Deze wilden ten slotte wel tot verhoging overgaan, indien aan enige wensen werd vol daan: 1. Premieverlaging voor de W.W.; 2. verlaging van de vereveningsbe lasting,* drukkend op de loonbelas ting. Ter toelichting deelde de secr. me de, dat de werkgevers wensen, dat bij lonen tot f 70 loonbelasting wordt betaald, terwijl boven de 75 in komstenbelasting moet worden ge heven. Na langdurige besprekingen kon den de werknemersorganisaties met de werkgeversvoorstellen meegaan. Reeds is door enkele patroons de 6% loonsverhoging betaald. Anderen wachten nog op de publicatie in de Staatscourant. De vergadering ging met deze gang van zaken accoord. Actie „Kindervreugde". De secretaris deed hierna enkele mededelingen over de actie „Kinder vreugde", waarby ook het jaarlijks Sinterklaasfeest is betrokken. Dit feest voor de kinderen der leden en voor de beschermelingen van de Zus ters Carmelitessen is een jaarlijks terugkerend hoogtepunt in het ver enigingsleven. Tot voor 'n aantal ja ren was „St. Antonius" vrijwel de enige, die een dergelijk feest orga niseerde. De laatste jaren zijn er evenwel zoveel gegadigden, dat het moeilijk wordt de nodige ingrediën ten bij elkaar te brengen. Reeds een half jaar geleden is spr. met de no dige voorbereidingen begonnen en daarbij is een loterij opgezet, waar van nog niet alle loten verkocht zijn. Daarom deed spr. een beroep op de leden om te zorgen, dat alle loten weggaan. Het is voorts de bedoeling ook weer de zieke kinderen thuis te gaan bezoeken. Het Sinterklaasfeest zal op 8 Dec. worden gehouden. Ook voor de te houden fancy fair rekende spr. op aller medewerking. Voorts ligt het in de bedoeling in de vacantie twee uitgaansdagen voor de kinderen te houden. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan de dames van het werkcomité, wien kosten noch moei ten teveel zijn om de actie „Kinder vreugde" zo goed mogelyk te doen slagen. Na de rondvraag sloot de voorz. tenslotte onder dank de vergadering, ring. Jeugdleiders te Leiden Zondagmorgen a s. eerste inleiding Leidse Vogelvrienden „De Leidse Vogelvrienden" hebben gisteravond vergaderd in het achter zaaltje van Bellevue. Het belang rijkste onderwerp, dat werd bespro ken was wel de tentoonstelling, die voor 27, 28 en 29 November op het programma staat. Die tentoonstelling is het jaarlijks terugkerend evene ment, waar de vogelvrienden het hele jaar door voor kweken. Tro pische vogels en parkieten zullen bij deze gelegenheid aan de critiek van een keuringcommissie worden onder worpen. Men zal zelf kunnen zien wat de leden in het afgelopen jaar op kweekgebied hebben gepresteerd. Inzendingen van Katwijk en Alphen en waarschijnlijk van nog meer plaatsen zullen de, belangrijkheid van de tentoonstelling nog vergro ten. .Een vogelforum, gevormd door de heren Van Mook, Oomen en Van der Schaft beantwoordde vragen van de aanwezigen. Bij de bespreking van de komende feestavond werd mede gedeeld, dat die zal worden gehou den op 15 December in de Jacoba- zaal van Den Burcht. Een toneel groep van de voetbalvereniging Roo- denburg zal een stuk opvoeren. De loterij, die ter dekking van de kos ten van tentoonstelling en feest avond is gehouden, is geslaagd. Men besprak nog een regeling, volgens welke het voortaan bij vervulling van bepaalde voorwaarden geoor loofd is om wildzangen w.o. vinken, putters, kneuën en geelgorsen vrij te vervoeren. De heer Hartman Sr. won de grote taart, hoofdprijs van de dub beltjes-tombola. Het bestuur kon bij het agendapunt „Wensen van leden" niets noteren, zodat mag worden aangenomen, dat het bestuursbeleid juist is. Rapport bewindvoerders gaf een gunstig beeld De crediteuren van de C.V. Tiele- man en Dros hebben gistermorgen en -middag vergaderd in de Haagse arrondissementsrechtsbank om zich te beraden over de vraag of al dan niet surséance van betaling moest worden verleend. Ongeveer 500 crediteuren waren aanwezig. Zij hadden een totaalbe drag te vorderen van pl.m. 1.100.000. Na kennis genomen te hebben van het rapport van de bewindvoerders, dat door mr N. G. Geelkerken werd voorgelezen, was de vergadering (met slechts de stemmen van drie crediteuren tegen) vóór het verlenen van uitstel. Door het rapport werden onder meer de volgende feiten bekend: Het aandelen-kapitaal bedraagt thans 3.015.000,Het verlies van de C.V. bedroeg in 1952 753.000,in 1953 32.000,en op het ogenblik van de aanvrage tot surséance (ló Juli j.I.) tenminste 613.000, De fabriek was op dit moment practisch tot stilstand gekomen. Con tracten konden niet meer worden na gekomen. Als recente oorzaken van dit ver lies noemt het rapport: 1. De leiding van het bedrijf was in handen van één man. Het bedrijf was echter te ingewikkeld om door één directeur geleid te kunnen wor den. De beherend vennoot van een C.V. is echter aansprakelijk voor de verliezen. Daarom was er niemand, die de taak van de huidige directeur zou willen overnemen of zelfs maar met hem delen. 2. Te grote hoeveelheden goederen werden naar de Verenigde Staten verscheept; zonder dat verkoop in het vooruitzicht was, zonder dat een betrouwbare verkoopsorganisatie was opgebouwd. 3. De officiële werking van het be drijf werd belemmerd floor een veel te grote personeelssterkte en een verouderde verkooporganisatie. 4. Toen invéstering noodzakelijk veel groter moesten worden, is ver zuimd nieuw kapitaal aan te trek ken, zodat de nodige liquiditeit ont brak. Voorlopige voorzieningen en de resultaten. Het verslag vermeldt met grote er kentelijkheid de hulp, van de Amster damse- en Incasso-bank en de Herstel- bank. Sinds de benoeming van de bewind voerders hebben deze banken weer de nodige credieten verleend. Van half Juli tot eind September is het bestaande verlies van 613.000 tot 354.000 teruggebracht. Dit bete kent in feite, dat in 2J4 maand tijd een netto winst is gemaakt van 259.000.De liquiditeit van de C.V. is zeer verbeterd. Van het crediet van de Amsterdam se Bank is reeds 1.2 millioen afgelost. De bewindvoerders zijn van me ning, dat ook de naaste toekomst wintgevend zal zijn. De personeelssterkte van T. en D. is van 386 teruggebracht op 235. Crediteuren. Wat de positie van de crediteuren betreft, zegt het verslag, dat zij ver zekerd zijn van betaling van de ge vorderde bedragen. Het verslag spreekt de verwachting uit, dat de liquiditeitspositie van de C.V. zal toelaten binnen zes maanden de crediteuren een eerste uitkering te geven van 2550 pet. van de vor deringen. Door leden van de vergadering werd aangedrongen op de aanstelling van een deskundige naast de huidige directeur. De rechtbank zal binnenkort uit spraak doen omtrent de verlening van surséance van betaling. De cursussen van de Leidse Jeugd- actie voor jeugdleiders kunnen zich over een ruime deelname ook van de katholieke jongeren verheugen. Zoals eerder bekend gemaakt, zijn er drie basiscursussen nl. de cursus" „handenarbeid", de cursus „creatief spelen en improviseren" en de cur sus „spel en sport in het jeugdwerk". Een katholieke parallelcursus voor psychologische en sociologische vor ming is reeds eerder in het vooruit zicht gesteld. Thans ontvangen wij van de Katholieke jeugdraad andere gegevens over deze door het Hoog veld-instituut te Nijmegen ontwor pen cursus. Deze cursus is gratis toegankelijk voor de deelnemers aan de basis cursussen van dc Leidse Jeugdactie. Niet-deelnemers betalen het kleine bedrag van drie gulden voor de ge hele cursus. Het behoeft geen betoog, dat ook deze cursus zich in de belangstelling van alle Leidse leiders van jeugd- en sportverenigingen zal mogen ver heugen. Het programma. Op Zeven Zondagmorgens in de loop van het seizoen 19541955 wor den achtereenvolgens de volgende inleidingen gehouden: Zondag 7 November: „Het vraag stuk van de vrije tijd' (algemene beschouwing) door drs. K. Peters. Zondag 28 November: „Vrije tijds besteding en gezinsleven", door pa ter Otto Thomasse o.f.m. te Venraay. Zondag 16 Januari: „Benadering der z.g. ongrijpbare jeugd", door pa> ter Winkeler uit Amsterdam. Zondag 13 Februari: „Speciale problemen van club-, buurt en wijk- huiswerk", door drs. J. Schrueder. Zondag 13 Maart: „Vormingsmoge lijkheden in de vrije tijd" (jongens) door drs. W. de Hey van het Hoog veld-instituut te Nijmegen. Zondag 24 April: „Vormingsmoge lijkheden in de vrije tijd" (meisjes) door mej. M. Willems van Huize „De Bergen" te Vucht of mej. M. de Poor ter uit Utrecht. Zondag 15 Mei: „De Jeugdleider', door dr. N. Perquin van het mgr. Haagveld-instituut. A.s. Zondag du wordt in het kader van deze cursusen de eerste inleiding gehouden door drs. K. Peters. De morgen begint met een H. Mis te 8.45 uur in de kapel van de zus ters Carmelitessen. Oude Vest 45. In de Romanuszaal achter de Har- tebrugkerk is vervolgens het ontbijt. Alléén voor thee bij de boterham is gezorgd. Na het ontbijt kunnen de aanwe zigen drie kwartier lang volksdans en volkszang aanschouwen eri -horen. Om 11 uur begint de inleider. De cursusmorgen wordt om onge veer 12.30 uur gesloten. Gï MEENTERAAD VAN LEIDEN. Aan de agenda van de raadsverga* dering Maandag a.s. om 2 uur nam. zijn de volgende punten toegevoegd: Benoeming van. een onderwijzer, de heer W. Blom, aan de openbare opleidingsschool voor Gymnasium en H B. S. aan de Lorentzkade. Benoeming van een onderwijzer, de heeh F. A. Filippo, aan de open bare opleidingsschool voor U. L. O. aan de-ramlaan. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mejuffrouw M. L. Vrij uit haar betrekking van onder wijzeres aan de openbare lagere school aan de Ha verstraat wegens be noeming te Den Haag. Voorstel tot het overplaatsen van mejuffrouw M. A. Zijlstra, als onder wijzeres van de openbare lagere Montessoriscnool aan het Schutters veld naar de openbare opleidings school voor Gymnasium en H B. S. aan de Lorentzkade. Vergadering Sociale Raad te Leiden Lezing van mej. Tjeenk Willink Een goed gevulde bovenzaal van „Het Gulden Vlies" was Woensdag het antwoord van de leden van de Sociale Raad en belangstellenden op de uitnodiging tot een bijeenkomst. De voorzitter, wethouder S. Men ken, sprak een woord van welkom. In het bijzonder tot enige leden van de gemeenteraad en de inleidster van de avond, mej. mr. M. Tjeenk Wil link, secretaresse van de Nederland se vereniging voor maatschappelijk werk en lid van de Eerste Kamer. Hij memoreerde in zijn openings woord twee feiten, die sinds de vo rige vergadering in de belangstelling zijn plaatst: de sociale werkers en werksters hebben zich verenigd tot een groep. Geregeld en verinnigd contact van de werkers(sters) is hier door mogelijk geworden. Op de twee de plaats vestigde hij de aandacht op het succes van het bevolkingsonder zoek op tuberculose. Het opkomst percentage van 95 pet. wordt in dit district alleen door de gemeente Nieuwveen overtroffen. Gemeenschappelijke vijand. Vervolgens gaf hij het woord aan mej. mr. Tjeenk Willink, die een le zing hield over het onderwerp: „De betekenis van de samenwerking voor het maatschappelijk werk". Mej. Tjeenk Willink ving aan met een citaat uit een rede, die mgr. dr. Nolens in 1908 uitsprak naar aanlei ding van de oprichting van de Ne derlandse vereniging voor armenzorg en weldadigheid. Mgr. Nolens zeide toen, dat de armoede het gebrek, de nood en de hulpbehoevendheid ge zien moesten worden als één gemeen schappelijke vijand van het volk. De leus is hier: eenheid door sa menwerking en volharding. Deze paar zinnen van mgr. Nolens, aldus spreekster, vormen de kern van de samenwerkingsgedachte in het maatschappelijk werk en zij zijn met uitzondering van het woord „armoe de" nog even toepasselijk en zelfs urgenter dan een halve eeuw gele den. Ook het begrip armoede behoort ondanks alle sociale zekerheidsvoor zieningen, nog niet tot het verleden. Psychologische factoren spelen daar bij een belangrijke rol. Spanning en onbehagen worden gewekt, door het ontberen van wat voor een normale behoeftebevrediging op een bepaald tijdstip en in een bestaande sociale situatie nodig wordt geacht. Armoede in India. Om een vergelijking te maken met de armoede, die thans door mil- lioenen in de onderontwikkelde ge bieden geleden wordt, vertelde spreekster van haar persoonlijke er varingen, van haar indrukken bij een bezoek aan India twee jaar geleden. Zelf a-sociale gezinnen of woon wagenbewoners in ons land leven in materiële welstand, aldus mej. Tjeenk Willink, in vergelijking met de hon derdduizenden, ja zelfs millioenen in India, wier huisvesting bestaat uit een stuk trottoir en wier inboedel zich beperkt tot een soort „majo- kacheltje, een kookpot en een paar lepels. Mej. Tjeenk Willink verantwoordde haar „uitstapje" naar India in deze lezing met er op te wijzen, dat de titel haar niet beperkte tot het maat schappelijk werk in Nederland en dat de :nternationale medewerking in de strijd tegen sociale nood en ziekte eigenlijk een nog urgenter en belang rijker probleem vormt dan de orga nisatorische puzzles, die men heeft op te lossen in het kleine bestek van het Nederlands maatschappelijk werk. Dat sinds de rede van Nolens, die die ook sprak van „algemene mense lijke verbondenheid" door internatio nale samenwerking in de strijd tegen de sociale nood veel gedaan is, be wees spreekster door te wijzen op het werk van instellingen als: We reld-gezondheids-organisatie, Unesco, Unicef en Wereld-voedselraad. ,,Wie had, aldus spreekster, '„50 jaar geleden durven verwachten, dat de Nederlandse regering, zoals juist gisteren is gepubliceerd, eigener be weging 75 a 100 millioen zou aan bieden aan de Verenigde Naties ter ondersteuning van de z.g. technische bijstand aan de onderontwikkelde ge bieden?" „Schuttinglievend". Ook wat betreft de samenwerking in nationaal verband hoopte zij, „dat de poorten, die thans steeds meer af gesloten worden, door dit voorbeeld zouden opengaan. Mr. N. G. Pierson citerend in zijn' „ten geleide" van de in 1899 versche nen ,,Gids der Nederlandse welda digheid", tekende zij het Nederlandse volk als „schuttinglievend''. Genoemde gids was een eerste leidraad in het labyrinth van de dui zenden armenzorg-instellingen van die dagen. Voortgaand in de geschiedenis van de armenzorg, kwam zij aan de ar menwet van 1912, die naar een uit spraak van minister Heemskerk orde bracht in „de verspreide en ordeloze liefdadigheidstroepen". Reeds toen hadden de pioniers voor de hervorming van het armwezen een open oog voor de nauwe wisselwer king tussen materiële en geestelijke nood. Ook de wetgever heeft het be grip armenverzorging ruim willen in terpreteren. Minister Heemskerk sprak in zijn memorie van toelich ting, zowel van algemene arm en ver - zprging als van voorzieningen in spe ciale noden. Kende men vroeger blinde, dove, lichamelijk gebrekkgie, bejaarde ar men, thans worden zy gezien als mensen, die afgezien van hun finan ciële positie op de voor hen geeigen- dë wijze geholpen moeten worden; door hun specifieke moeilijkheden zo veel mogelijk op te lossen of zo posi tief mogelijk te aanvaarden. Specialisatie heeft zijn intrede ge daan in het maatschappelijk werk. In verband hiermede vroeg spreek ster zich af of deze niet te ver wordt doorgevoerd. Het maatschappelijk werk gaat lijken op werk aan de lo pende band. Iedere werker kan te genwoordig een detailtaak verrich ten zonder inzicht te hebben in het totale proces. Maatschappelijk werk is echter géén technisch procédé; het is het werk van mens tot mens.. De hele persoon van de maatschappelijk werker en degene, die men tegen woordig cliënt pleegt te noemen, i; in het geding. Wat betreft de verhouding tussen vrijwilliger en beroepsfunctionaris in het maatschappelijk werk, zeide mej. Tjeenk Willink, dat gemeenschappe lijk beraad dringend noodzakelijk is. Vijftig jaar geleden organiseerde men de samenwerking als een wapen te gen het euvel dubbele bedéling. Thans is het de dubbele (soms drie- vier of vijfdubbele) bezoeking in let terlijke en figuurlijke zin, waartegen men samen te velde moet trekken Herziening armenwet. Het maatschappelijk werk is over de gehele linie in sterke mate in ont wikkeling en zoekt nieuwe wegen. Spr. noemde in dit verband: de mate riele ondersteuning tot persoonlijke bijstand en persoonlijkheids vorming; de ontwikkeling van eenvormige ar menverzorging tot sterk gespeciali seerd maatschappelijk werk en de ontwikkeling van „hulp in nood" tot „voorkoming van nood". Spreekster behandelde vervolgens enige hoofdpunten in het ontwerp van de staatscommissie voor de her ziening van de armenwet. In het bij zonder het hoofdstuk, dat de maat schappelijke zorg tot onderwerp heeft. De commissie 1 heeft, aldus mej. Tjenk Willink, de mogelijkheid voor de gemeente als samenwerking's-or- gaan niet aanvaard. Hierbij gelden als bezwaren de specifiek uitvoeren de taak van de gemeentelijke instel lingen en het feit, dat de gemeente lijke instellingen benoemd worden door de gemeenteraad, hetgeen de autonome positie van het kerkelijk en particulier initiatief zou kunnen aantasten. Antwoordend op de vraag „wat be tekent de raad voor onze gemeente" zeide spreekster onder meer, dat de sociale raad leidt tot een doelmatiger dus goedkopere manier van werken, hetgeen de gemeentelijke financiën, die het particulier en kerkelijk initia tief met subsidies ondersteunen, ten goede komt. Ideëel gezien voert de sociale raad tot versterking van de burgerzin. Op de vraag: „Wat betekent de raad voor het publiek?" antwoordde zij met de vergelijking sociale raad VVV. De raad is de instelling, die de mensen de kortst mogelijke weg wijst naar onderdak in het maatschappelijk bestel. Naar aanleiding van het gesproke ne ontstond na de pauze een leven dige gedachtenwisseling. HAAST U... Grote zending „Merk" lakens en slopen met 'n vlekje van 'n uitzonderlijke mooie kwaliteit, bieden wij U aan, tegen spotprijzen. GEBORDUURDE GRASLINNEN SLOPEN 62 X 72 1.95 GEBORDUURDE GRASLINNEN LAKENS 150 X 225 6.30 GEBORDUURDE GRASLINNEN LAKENS 180 X 235 7.80 Deze prijzen zijn 25 bene den normaal. Zo lang de voorraad strekt MET MIDZA-BONNEN. GANGETJE 4 Agenda van Leiden VRIJDAG: Harmonie, 8 uur nam. Bijeenkomst K.V.P. Prentenkabinet, 4.35 uur nam. ope ning tentoonstelling foto's Nico Jessè. „In de Vroolijcke Arke", 8 uur nam. opening „Vliegende schotel- Kermis". Geopend: Vrijdag 811 uur; Zaterdag 2—5 uur en van 711 uur; Zondag 25 uur en van 711 uur nam. „Gulden Vlies". 8 uur nam. verga dering leden Ned. Kath. bond van admin.-, verk. - en verzekeringsperso- neel ,St. Franciscus van Assisië. ZATERDAG: Gulden Vlies, 2.30 uur nam. K.V.P. Kringvergadering. Gulden Vlies, 2.30 uur nam. kring vergadering K.V.P. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. feest avond Clos en Leembruggen. Schouwburg, 8 uur nam. O.K.O. Toneeluitvoering „De Speelgroep", „Een vreemde eend in de bijt". Stadsgehoorzaal (foyer), 8 uur nam. uitvoering Mondaccordeonver. „Crescendo". St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Uitslag wedstrijd „Onze Tuin". „In de Vroolijcke Arke", 2—5 uiir en 811 uur nam. Vliegende-schotel kermis. Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. BIOSCOPEN. In Leiden draaien vanaf Vrijdag a.s. de volgende films: Casino: De rode Schoentjes (18 j.). Lido: Een vrouw zonder geweten (volwassenen). Luxor: Het schaap met vijf poten (alle leeftijden). Trianon: Du bist die Welt für mich (alle leeftijden). Rex: Het monster van de Amazone (14 jaar). Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Octo ber 13 uur, tot Zaterdag 6 Novem ber 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 49, tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, telef. 26274. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren F. H. Pont te Laren (N.-H.), A. F. Mohr te Eindhoven, G. B. H. Renger te Amsterdam en S. Tjalsma te Den Haag; voor het doctoraal examen In donesisch recht de heren G. E. Litan te Den Haag i D. H. Wolff te Den Haag; voor het doctoraal examen In dologie (Economisch) de heer M. Maresch te Den Haag. Burgerlijke Stand Geboren: Robert Gustaaf zn van P. Noppen en J. K. Vonk; Anna Jo- zefina Leonarda dr van J. M. J. Reynders en M. Houweling; Hendri- kus Philippus Cornelis zn van C. van den Berg en M. A. van der Ing; Gu- stavus Ludovicus zn van L. de Waard en M. A. D'hous; Elisabeth Maria Louise dr van G. T. Kriek en H. M. v. d. Geer; Weintje dr van H. Ouwe hand en A. van Beelen. Gehuwd: A. van Dijk en M. F. Wortman; J. A. M. Stenger en E. Louwrier; W. J. Baars en G. van Saarloos; C. P. Velthuijzen en A. van Schaik; D. Ie Lau en M. v. d. Lin den; J. Guldemond en E. Juszczak. Overleden: G. Erades wed. van Bronsgeest, 90 j.; M. W. A. Geerlings dr 5 dg.; W. C. Scholten dr 16 jr.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2