RIJNSTREEK Duinstreek Het werk in de Londense havens komt weer op gang r Veertig jaar bij N. V. „Alpha" Uitbreiding St* Lidwinastichting Zevenhoven heeft een Kous met electrische verlichting Corruptie-schandaal in Brussel De plotselinge verzetsactiviteit in Algerië B.B. au HUIBERS WOENSDAG 3 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - 5 GEVOELIGE TENEN Het ziet er naar uit, dat de stakin gen in de Londense havens nu ein delijk geëindigd zijn. De meer dan zesduizend man die het werk hadden neergelegd omdat er een paar arbei ders waren ontslagen die hadden ge weigerd samen te werken met vracht auto-chauffeurs, die geen lid waren van een vakbond, hebben gisteren be sloten weer aan het werk te gaan. De oplossing van het conflict was heel eenvoudig: de chauffeurs krij gen een paar maanden de tijd om lid te worden van een vakbond. Voor het besluit was genomen om het werk te hervatten, verbreidde de staking zich echter onrustbarend snel. Drieduizend havenarbeiders had den juist afgesproken dat zij het werk ook zouden neerleggen, toen bekend werd dat de anderen weer aan het werk zouden gaan. Alles wees er op, dat de mogelijkheid bestond dat de staking algemeen zou worden. Er dreigen in het verschiet nog an dere moeilijkheden, waarbij ook chauffeurs zijn betrokken. De arbei ders die deel hebben genomen aan de grote havenstaking hebben namelijk lijsten gemaakt van de chauffeurs die toen bereid waren om het werk voort te zetten en die in bepaalde gevallen ook inderdaad goederen hebben ver voerd. Er waren onder hen verschei dene chauffeurs die wel degelijk lid waren van de bond van transportar beiders. waarvan de andere leden in staking waren. Voor de derde maal staking in Engeland In de Londense havens is voor de derde maal een staking uitgebroken, waarbij ongeveer 5.000 havenarbei ders zijn betrokken. - De mannen legden hedenmorgen het werk neer als protest tegen het ontslag, omdat een maatschappij aan verscheidene arbeiders had aan gezegd, omdat zij weigerden samen te werken met vrachtauto-chauffeurs, die geen lid van een vakorganisatie zijn. Deze kwestie was ook de aanlei ding van de vorige staking, welke Maandag begon, nadat juist het lang durige arbeidsgeschil in de Britse ha vens was beslecht Dinsdagavond hadden de ongeveer 6.000 arbeiders, die aan deze staking deelnamen, be sloten Woensdagochtend weer aan het werk te gaan. Toen enkelen hun ner zulks deden, ontstond het nieuwe, geschil. ZUSTERS VAN „ONDER DE BOGEN". De afkondiging door Z.H. de Paus van het feest van Maria's koning schap is aanleiding geweest tot het nemen van een dankbaar aanvaarde beslissing in de Congregatie van de Eerwaarde Zusters van de H. Carolus Borromeus („Zusters van onder de Bogen") te Maastricht. De religieu zen van deze Congregatie, die in verschillende steden van ons land en daarbuiten kloosters en instellingen van maatschappelijke en charitatieve aard bezitten, mogen namelijk vanaf heden aan hun kloosternaam de naam van Maria laten vooraf gaan. Het ligt daarbij echter niet in de be doeling, dat in 't gesprek die nieuwe naam voor de kloosternaam zal wor den uitgesproken. v. Oorschot. Werp geen paarlen voor de zwijnen Maar gebruik gerust het allerfijnste wasmiddel dat er is, óók voor de doodgewone gezinsw as. Echf al on-Alkali- vrij is niet duurder, maar veel en véél beter, zowel voor de fijne was als voor de gehele gezinswas. 6982 V. (Advertentie) Een andere moeilijkheid is, dat er havenarbeiders zijn, die zeggen, dat zij niet weer in dienst zijn genomen, omdat zij hadden geweigerd te za- men met niet bij vakbonden aange sloten chauffeurs te werken. BOERDERIJ TE WORKUM AFGEBRAND. Dinsdagmorgen is de boerderij, be woond door de heer F. Dijkstra en staande onder Workum, tijdens af wezigheid der bewoners afgebrand. Het vuur ontstond door een ontpof- fing in de kachel. Een veertigtal melkkoeien kon gered worden, maar- de gehele wintervoorraad hooi ging verloren. Boerderij en bedrijfsinven- taris zijn verzekerd. ALPHEN AAN DEN RIJN jaren bepaalt de heer De Bruin zich tot het verstrekken van technische adviezen aan bouwondernemers en bereist hij hiertoe per auto heel het land. Zilveren jubileum. De heer A. Verhoef hoope Vrijdag 5 November a.s. het feit te herdenken, dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de Uitgeversmaatschappij N. Samsom N.V. ALKEMADE Spreekuren burgemeester. De burgemeester van Alkemade, de heer E. J. M. Kolfschoten, heeft zich dezer dagen voor goed in de gemeente ge vestigd. Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht, dat de burgemeester op Zaterdag en Maandag geen spreek uur houdt. Met uitzondering van deze twee dagen is de burgemeester als regel te spreken op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 10—12 uur ten gemeentehuize; buiten deze uren uiteraard bij voorkeur na een daartoe vooraf gemaakte afspraak. Vrijdag a.s. zal het 40 jaren gele den zijn, dat de heer Joh. de Bruin, Oranjestraat 17, Alphen a. d. Rijn in dienst trad bij de firma Gebrs. Klaverweiden, thans Verf fabriek „Al pha", v.h. Gebrs. Klaverweiden N.V. aldaar. Eigenlijk was het al in 1909, dat de heer de Bruin zijn eerste schreden zette in de toen nog primi tieve en in de kinderschoenen staan de verffabriek, welke de vorige maand onder grote luister haar gou den jubileum herdacht. Maar in die 45 jaren is zijn dienstbetrekking en kele jaren onderbroken. De directie wil thans het 40-jarig jubileum ruiet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het ligt n.l. in de bedoe ling, om de jubilaris in een feeste lijke bijeenkomst Vrijdagavond in Hotel „Toor" een passende huldiging te bereiden. De heer De Bruin, die thans tech nisch adviseur van de N.V. is, heeft het gehele bedrijf practisch in alle onderdelen zien groeien en heeft het zijne tot de bloei hiervan bijgedragen. Aanvankelijk hielp hij mee aan de verfbereiding en droeg zijn steentje bij tot de vervolmaking van het pro duct muurverf, waartoe de firmanten, zoals wij onlangs bij gelegenheid van het jubileum van de zaak zelf, breed voerig hebben verhaald, jaren tevo ren hadden geëxperimenteerd. Nadat de jubilaris de productie volkomen onder de knie had gekregen, trok hij R0EL0FARENDSVEEN HUISVLIJTTENTOONSTELLING. De K.J.B.-jong eren, de meisjes van de Jheresia-congregatie en gidsen, hebben op 30, 31 Oct. en 1 Nov. in de Pancratiuszaal op de Huisvlijtten- toonstelling laten zien, dat zij hun vrije tijd nuttig besteed hadden. Zeer mooie werkstukken op velerlei ge bied vielen hier te bewonderen. Voorts waren er nog enkele zeer fraaie werkstukken ter opluistering. Tevens was er aan deze tentoonstel ling een boekenshow verbonden, wel ke verzorgd was door de fa. J. N. Geijer, Botermarkt, Leiden. Een uit gebreide collectie lectuur op alle ge bied, vooral voor jongens, meisjes en het gezin. Voor het ingezonden werk jes waren aardige prijzen beschikbaar gesteld, welke door de jury be staande uit de heren Jac. Seip uit Roelofarendsveen en J. Elsgeest uit Hoogmade aan de navolgende jon gens werden toegekend: Tekenen: le Johan Klein, 2e Theo v. d. Meer, 3e Jac. Prie. Zaagwerk: le Jacob Verhaar, 2e P. van Klink Pz., 3e K. Verhaar. Houtbewerking,: le Jacob- Verhaar, 2e P. v. Ruiten, 3e Wil v. d. Meer. Ijzer en Knutselwerk: le J. v. Vel- zen Az., 2e Jacob Verhaar, 3e Mar- tien ZaaL Ereprijs: J. Spruit Jz. Bij de meisjes waren als jury aan gezocht twee Eerw. zusters J.M.J. uit het St. Jacobus Gesticht. Haakwerk: le Riet van Rijn, 2e Rietje en Nellie Kuiper, 3e Nellie Warmerdam. Kussens: le Plony Hoogenboom, 2e Corrie Buschman, 3e Annie Bartels. Breiwerk: le Adris Dobbe, 2e Riet de Jong, 3e Nellie Kuiper. Borduurwerk: le Corrie Wessel- man, 2e Trees v. Ruiten, 3e Annie v. Berkel. Knutselwerk: le Trees v. d. We reld, 2e Corrie de Jong. In verband raet een voorgenomen uitbreiding van de gebouwen van de St. Lidwinastichting heeft het be stuur van de Stichting „Liefdewerk van de H. Cunera',, gevestigd te Lei den, het college van B. en W. ver zocht te bevorderen, dat aan zijn stichting wordt verkocht een per ceel grond van 1120 m2, voor de prijs van 30.per m2. Reeds in 1952 was overeenstemming bereikt omtrent de verkoop van de genoem de 1120 m2. Deze aangelegenheid moest echter blijven rusten, omdat de straataanleg op de plaats van het Philosophenpad niet volledig moge lijk bleek wegen te weinig ruimte voor de grosnzoom, welke naar de mening van het college ter plaatse een belangrijke functie heeft. Nadat het partiële uitbreidings plan „Leiden-Philosophenpad" in 1953 door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd, zijn de onderhandelin gen met genoemd bestuur heropend, welke opnieuw tot overeenstemming hebben geleid. Tegen verkoop van dat perceel tegen genoemde prijs en onder de bij de stukken gevoegde voorwaarden bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Echter komt voor ver- In het gehucht de Kous te Zeven hoven was het gisteravond feest. Het was een zeer bijzonder feest. Wat was hier het geval. De Kous, gelegen in de polder, was nog niet van elec- triciteit voorzien; hier bediende men zich nog van petroleum, butanagas of brongas. In een kort tijdsbestek werd hier door de N.V. Lugdunum een electriciteitsnet aangelegd, dat de bewoners van de Kousweg van stroom zou voorzien. Voordat het echter zover was, is er veel verga derd en gepraat. De bewoners aan dit weggedeelte moesten gezamenlijk een bedrag van 4500 gulden opbren gen, om in de aanleg bij te dragen. Toen zij het echter hierover eens waren, was de knoop vlug doorge hakt. Een groot aandeel in de elec- trificatie had ook burgemeester J. A. Detmers. Eindelijk was het dan zover, dat het net officieel in gebruik zou wor den gesteld. In de gezellige huiska mer van de heer W. Kool, wiens va der ook jaren raadslid der gemeente Zevenhoven was geweest en ook her haalde malen had gepleit voor de electrificatie waren de buurtbewoners met hun vrouwen en genodigden sa- het pad op, eerst per fiets, in de men gekomen, om dit bijzondere feit naaste omgeving, spoedig echter reis de hij per trein heel het land door en legde de grondslag voor een uit gebreid afzetgebied, dat tot heden niet alleen is behouden, doch met de jaren toenam in grootte. De laatste bij te wonen. Wij merkten o.a. als genodigden op ir. F. Stokhuijzen, ad junct-directeur van de Leidse Licht fabrieken, de bedrijfsleider der N.V. Lugdunum te Ter Aar met het per soneel, dat aan deze electrificatie Belgische generaals gearresteerd Drie Belgische generaals der re serve zijn te Brussel gearresteerd op beschuldiging van het aanvaarden van steekpenningen van aannemers van militaire werken. Deze zaak heeft te Brussel grote sensatie te weeggebracht, vooral in militair kringen. Het Belgische blad „Le Soir" maakt in zijn middageditie bekend, dat het hier de reserve-generaal Jules Ma- roye betreft, mede-directeur van een Franse versterkingen aangevoerd Eenheden parachutisten, veilig heidspolitie en mobiele garde zijn Dinsdag uit Frankrijk in Algerië aan gekomen om de plotseling opgelaaide verzetsactiviteit in dit gebied de kop in te drukken. In de stad Algiers was het Dinsdag betrekkelijk rustig. Er werd druk gepatrouilleerd. Ongeveer 600 man van de veilig heidstroepen zijn onmiddellijk na aankomst doorgezonden naar het woeste, heuvelachtige gebied ten Zuiden van Sonstantine. waar Maan dag de meeste verzetsdaden werden gepleegd. De opstandelingen oefenen nog steeds druk uit op de stad Arris, ten Zuiden van Constantine. Deze stad is Maandag enige uren in handen van verzetslieden geweest, die uiteinde lijk werden verdreven door twee Franse colonnes. Voorts hebben Dinsdagmiddag ver zetslieden een aanval ondernomen in het gebied van Oeldjal, 100 kilo meter ten Oosten van Biskra. De plotselinge heftige verzetsacti viteit in Algerië heeft Zowel in Frankrijk als in Algiers groot opzien gebaard. In vergelijking met het aan grenzende Tunezië en Marokko is het de afgelopen twee jaar vrij rus tig geweest in Algerië. Gueveneur- generaal Roger Leonard verklaarde Dinsdag tegenover verslagevers, dat de felle aanvallen van nationalisten kennelijk bedoelde zijn om de aan dacht van de wereld op het land te vestigen, zodat Algerië ter sprake kan worden gebracht als de volgende week in de Ver. Naties het debat over Tunesië en Marokko begint. In Tunesië is de spanning ondanks de Franse beloften van zelfbestuur, maar weinig verminderd. In de afge lopen vier dagen zijn daar 23 verzets lieden bij gevechten met Franse vei ligheidstroepen gedood. In gewoonlijk betrouwbare krin gen gelooft men, dat de Franse re gering plannen maakt om de repa triëring van beroepsmiltairen uit In- do-Chipa te bespoedigen, teneinde troepen beschikbaar te hebben voor Algerië en Tunesië. onderneming, welke een gedeelte van de aanleg van een benzine-aanvoer- leiding der NAVO heeft uitgevoerd; voorts de 59-jarige reserve-generaal Camille Grimart, die thans als kolo nel in actieve dienst is bij het minis terie van landsverdediging en in het bijzonder belast was met het onder zoek van de aanbestedingen van militaire werken; alsmede de 62-jar. reserve-generaal ridder Paul de Ha- veskereke. Het Belgische parket behandelt deze zaak, omdat het militaire objec ten betreft, met de grootste discretie, doch de Belgische bladen weten te melden dat kolonel Grimart de cen trale persoon in deze knoeierijen zou zijn. Hij zou giften, o.a. in de vorm van grote bedragen in geld hebben aangenomen van aannemers die in geschreven hadden op de aanbeste ding van belangrijke militaire wer ken, zoals de „Pipeline" van de NAVO, en aan wie deze werken dan uiteindelijk gegund zouden zijn. De beide andere reserve-generaals zou den eveneens bij deze knoeierijen be trokken zijn geweest. Volgens som mige kranten hebben deze hoge mili tairen zich niet alleen aan het aan nemen van steekpenningen doch ook aan verduisteringen schuldig maakt. De gearresteerden hebben reeds volledige verklaringen afgelegd over hun handelwijze en verwacht wordt, dat op korte termjjn nog een reeks andere bij deze malversaties betrok ken militairen en burgers aangehou den zal worden. AARDVERSCHUIVING IN COLUMBIA. Naar gemeld wordt zijn veertig personen omgekomen in het dorp El Limon nabij de stad Madellin in Co lumbia, waar Dinsdag 14 huizen zijn verwoest door aardverschuivingen. De aardverschuivingen Zijn ver oorzaakt door aanhoudende zware regenval. j bad medegewerkt, burgemeester J. A. Detmers, de wethouders H. C. de Groot en J. Rademaker. Gezellig bij elkaar. Door de heer G. Mourits werd na mens de buurtgenoten een welkomst woord gesproken. Hij zei o.a. zeer verheugd te zijn met het behaalde succes van deze electrificatie, doch het had allen een behoorlijke veer gekost. Jaren had hij hier al voor ge pleit doch steeds zonder succes. Daarom dankte hij de burgemeester en de gehele raad voor de volle me dewerking. Hierna brak het grote moment aan, dat de burgemeester het net officieel in gebruik stelde. Door het instellen van de stoppen van het zekeringenkastje, dat was aangebracht halverwege de zolder trap werd het licht in de duisternis. Hij sprak hierna o.a. dat hij zeer ver blijd was met de electrificatie van de Kous. De lof, die hem werd toe gezwaaid, wilde hij gaarne overdoen aan zijn vorige collega's die eigenlijk hiervoor de steenleggers waren ge.- weest. Hij hoopte tevens dat de elec- triciteit de huiselijke gezelligheid zou verhogen en de werkzaamheden zou vergemakkelijken. Dat het tijdperk van de petroleum hier was afgelopen, liet hij blijken door een petroleumlamp uit te bla zen, die hem door de gastvrouw van deze avond mevr. Kool, werd voor gehouden. Hierna sprak ir. Stokhuizen, die eveneens verblijd was met deze elec trificatie. Hij bracht ook dank aan de heer Bergsma en het personeel der N.V. Lugdunum, die hier onder slechte weersomstandigheden had den moeten werken, om dit net klaar te krijgen. De bewoners dankte hij voor hun spontane bijdragen. Over de uitlating van straatverlichting zei hij o.a. namens de N.V. Lugdunum te zullen zorgen voor 3 lichtpunten, als de gemeente Zevenhoven bereid is de stroom te betalen en voor de overige lichtpunten wil zorgen. Hierover zal echter eerst in een ge meenteraadsvergadering nog moeten worden beslist. Hierna sprak de heer K. Bergsma, bedrijfsleider der N.V. Lugdunum te Ter Aar, die allen proficiat wenste met deze electrificatie. Aan het slot van deze avond dank te de heer Mourits allen, die hadden medegewerkt om de Kousweg electrificeerd te krijgen en dankte in het bijzonder de heer en mevr. Kool, die geheel belangeloos hun wo ning ter beschikking hadden gesteld, om dit feest te kunnen vieren. Het electriciteitstijdperk is nu in getreden, doch het tijdperk van het water staat ook daar nog steeds op het programma. De veehouders aan de Kousweg zijn allen zelfkazers, die veel water nodig hebben. Het water is in de zomer ter plaatse zeer slecht. Vele malen zijn er pogingen in het werk gesteld om waterleiding te krijgen, doch de kosten, die de „Elf Gemeenten" daarvoor vroeg, waren echter zo hoog, dat daarmede niet accoord gegaan kon worden. In de zomer wordt dan ook het drinkwa ter vanuit Zevenhoven aangevoerd of door vrachtrijders per auto mede gebracht. Mogelijk veranderen de prijzen nog eens die voor deze aan sluitingen zyn bedongen, daar het hier een noodtoestand betreft, die uiteindelijk de gehele gemeenschap ten goede kan komen. Doe mee aan de B.B. Wacht niet op Uw buurman. U bent Uw buurman's buurman. Haarlemmerstraat 123 Leiden vindt U een grote keuze in alle RELICIEUSE ARTIKELEN (Advertentie) KATWIJK AAN DEN RIJN KDC KDC speelde haar 5e on derlinge prijzenwedstrijd om de H. A. van den Anker-beker. De uitslagen waren: 1ste tiental: H. J. Koelewijn J. Heemskerk 20; Jac. FrekeA. A. Vooys 20, Fr. SpierenburgJ. Schoneveld 20; A. van BeelenA. Voorzaat 20. 2e tiental: C. de WinterD. Visser H. KlinkenbergAb. van Beelen 0 2; Ant. VerhoogM. Altena 02; J. SlootwegC. de Mooy 20; C. Poel H. Durieux 20; J. de MooyB. Bijsterbosch 11; M. AltenaH. Klinkenberg 02. NOORDWIJKERHOUT Terugkeer uit Korea De sergeant le klasse G. Spierenburg, behorende tot het Nederlands Detachement Ver enigde Naties zal uit Korea terugke ren. Hij vertrekt vermoedelijk 3 Nov. uit Tokio per vliegtuig en zal ver moedelijk op 7 Nov. a.s. te 19.15 uur op Schiphol arriveren. Aan de ambachtsschool te Lei den heeft Leo Bader het diploma vakbekwaamheid schilderen behaald en Gijs Duivenvoorde hetzelfde di ploma voor bouwkundig tekenen. Beide geslaagden kregen hun oplei ding volgens het leerlingenstelsel. Geboren: Laurentius Maria zn van C. P.J. TimmerTh. Luijcken; Theo- dorus Nicolaas Maria zn van M. Th. v. d. PoelJ. M. de Jong; Frederikus Cornells Pancratius Maria zn van W. J. DobbeJ. H. van Steijn; Martinus Leonardus Maria zn van A. P. van EedenM. C. Nederstigt; Joannes Petrus Maria zn van Th. BartelsH. F. Th. Baltes; Johanna dr van D. HaasnootJ. G. v. d. Niet. Ondertrouwd: J. J. Nederstigt 27 jr en A. M. v. d. Klugt 23 jr; C. J. Gor ter 23 jr en G. J. Warmerdam 23 jr; H. v. d. Bosch 28 jr en M. M. Verde- gaal 28 jr. Getrouwd: G. van Beelen 25 jr en M. W. Scheepmaker 22 jr. Overleden: N. Uitman 78 jr geh. m. W. v. d. Meer; F. F. J. Donders 83 jr geh. m. M. W. Winkelman. WARMOND Eerste lustrum korfbalclub. De korfbalclub in Warmond heeft haar eerste mijlpaal bereikt. De vereni ging bestaat nu 5 jaar en het jaar 1954 is voor de vereniging een be langrijk jaar. Momenteel telt de club ruim 50 leden en speelt zij met vier twaalftallen in de competitie van de C.K.B. Op 2de Paasdag zullen er zeer mooie seriewedstrijden worden ge houden en het lustrumjaarfeest zal worden gevierd op Vrijdag 5 Novem ber a.s. in Hotel „De Zon", aanvang half acht. Medewerking wordt ver leend door het toneelgezelschap „Zoeterwoude" geassisteerd door het muziekgezelschap: „De Rammelaars". Door de toneelvereniging zal wor den opgevoerd het vrolijke spel „Ge broeders Kalkoen". Naast het mu ziekgezelschap zal nog optreden een accordeonnist en bassist met als pro gramma „Wat wenst U." Al met al belooft het een prachtige avond te i worden. Geboren: "Cornelis Adrianus An- tonius zn van C. A. E. v. Winsen en W. M. C. Wassenaar; Helena Corne lia Maria, dr -van H. J. J. Kortekaas en C. A. v. d. Ploeg. WASSENAAR Geboren. Stella, dr van F. A. J. M. Krijmborg en M. C. E. Eicholtz; Pa mela P., dr van J. J. Kimman en G. M. Evenhuis; Yvonne W., dr van H. J. Huininga en W. H. Zwanenburg; Herman D. R., zn van%R. Spaarman en M. M. Geers; Erna *C. M., dr van W. Verhoeve en H. Jongkind; Elaine, dr van K. G. J. Fros en I. C. Schop- huizen. Ondertrouwd: E. G. Ament en J. M. Westbroek; A. J. van Leusden en J. E. M. van der Kooij; F. A. G. W. Desmecht en M. C. Smink; A. van Vliet en M. H. Verboon. koop in aanmerking een oppervlakte van 1070 m2„ aangezien een ge deelte van het perceel nodig is voor het aan te leggen voetpad met bo venbedoelde beplantingsstrook De uitbreiding van de gebouwen van de St. Lidwinastichting maakt het tevens noodzakelijk, dat wordt overgegaan tot de aanleg van de bij het uitbreidingsplan „LeidenPhi losophenpad" geprojecteerde weg. Deze aanleg is thans mogelijk, nu de gemeente de stroken grond langs de trambaan Leiden's-Gravenhage in eigendom heeft verkregen. De kosten van straat- en plant- soenaanleg komen voor rekening van de stichting. Het geraamde bedrag der kosten heeft het bestuur bereids ter nadere verrekening, in de ge meentekas gestort. B. en W. geven thans de raad in overweging te besluiten tot het ver kopen van grond aan de stichting en het beschikbaar stellen van een be drag van 47.500 voor de voltooiing van de straat- en plantsoenaanleg tussen Zoeterwoudsesingel en Lo- rentzkade. 8 Mille voor herstel Waaggebouw te Leiden Subsidie van provincie De Staten der provincie Zuid-Hol land hebben op voordracht van Ge deputeerde Staten besloten aan de gemeente Leiden in de op f 53.400, geraamde kosten van herstel van het Waaggebouw met Boterhal aldaar een subsidie te verlenen van 15 tot een maximum van 8.010,De uit betaling zal geschieden telkens nadat een evenredig deel van het Rijks subsidie is uitgekeerd en onder voor waarde, dat de restauratie geschiedt volgens door het Rijksbureau voor de Monumentenzorg goedgekeurde plannen, dat aan Ged. Staten zal zijn gebleken, dat de totstandkoming van de restauratie door bijdragen van andere zijde verzekerd is en dat het monument na afloop van de werk zaamheden onveranderd bewaard en onderhouden blijft in de staat, waar in het door de herstelling is ge bracht. 25 Jaar bij Rotogravure Maandag was het 25 jaar geleden dat de heer A. Verhoef, procuratie houder en algemeen bedrijfsleider bij dë N,V. Ned. Rotogravure Mij. in dienst trad. Om dit feit feestelijk te vieren, wa ren gistermorgen de directie verge zeld van him dames, de ouders van de jubilaris, bedrijfsleiding en het ove rige leiding gevende personeel in de gezellig versierde recreatie-zaal bij een gekomen. Nadat de jubilaris met zijn gezin was binnengeleid, voerde de eerste spreker, de heer J. C. Stafleu, directeur van de N.V. het woord. In hartelijke en van zeer veel waardering getuigende woorden schetste spreker uitvoerig de vele verdiensten en goede eigenschappen van de jubilaris, die tevens op deze dag terug mocht zien op een even prachtige als succesvolle carrière. Spreker betrok in zijn waardering ook mevrouw Verhoef, die haar man zovele avonden moet missen, doch gaf de verzekering dat gepoogd zal worden hierin in de toekomst enige verandering te brengen en zijn druk ke werkkring eniger mate te ver lichten. Na ook de ouders van de jubilaris van zijn grote waardering voor hun oudste zoon te hebben doen blijken, bood spreker namens de N.V. aan de jubilaris een prachtig radiotoestel aan, waarbij hij de wens uitsprak de heer Verhoef nog in lengte van jaren aan de N.R.M. verbonden te weten. Mevrouw Verhoef werd verrast met een prachtig bouquet bloemen. De heer F. Hakkaart sprak namens het personeel. Zijn toespraak getuig de van de grote sympathie en hoog achting die het personeel hun chef toedroeg. Met de beste wensen voor de toekomst besloot spreker zijn rede met het aanbieden van een Medische Encyclopedie. Vervolgens sprak namens de be drijfsleiding de heer A. Goddijn, pro curatiehouder der N.V., die op kern achtige en hartelijke wijze de jubila ris roemde om zijn altijd prettige sa menwerking, een samenwerking, die zoals spreker hoopte ook in de toe komst altijd bestendigd zal mogen blijven. Namens de bedrijfsleiding bood hjj de jubilaris een grote zil veren sigarendoos aan. Hierna spraken de heren G. v&n Oosten, namens het bedrijfskantoor, D. Binnekamp, namens chefs en voor lieden en de dames M. Schot en A. J. Vermey. De jubilaris dankte allen voor de hartelijke gelukwensen en de ge schenken. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men, Romaanse taal- en letterkunde, mej. G. E. M. Hoveijn te Den Haag. Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons mede-Bonds- bestuurslid H. MEIJER Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Namen het Bestuur der Leidse Korfbalbond C. GOTTMER, voorz. J. A. CORNELISSEN, secretaris. Leiden, 1 Nov. 1954.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2