Grondaankoop in de Oranjepolder was het belangrijkste object Sportveld en zwembad bovenaan op verlanglijst MENING GEVRAAGD Raad van Leiderdorp werkte de agenda in vlot tempo af ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAlaiSA o Gemeenteraad Voorschoten Gisteravond kwam de raad van Voorschoten in vergadering bijeen voor afwerking van een niet al te omvangrijke agenda. Van de agenda werd nog afgevoerd het voorstel in zake aanleg van een gedeelte trot toir aan de Leidseweg, omdat het de bedoeling is dit trottoir nog, verder door te trekken, maar deze zaak was nog niet geheel rond. Ook werd van de agenda afgevoerd het voorstel om de jaarlijkse huurprijs voor de neu trale kleuterschool te verlagen van ƒ729.per jaar tot 350.per jaar. Dit voorstel komt in de volgende ver gadering weer aan de orde. Het bedrag, dat het gemeenteper- soneel bijeenbrengt ten bate van de vluchtelingenactie zal met eenzelfde bedrag door de gemeente worden verdubbeld. Naar raming zal dit ƒ200.bedragen. Van de erven Ro denburg wordt in de Oranjepolder grond gekocht, 6 hectare groot tegen de prijs van 1.50 per m2. In de prijs is een schadevergoeding voor de pachter begrepen. De post voor belas, tingschade, die dqpr de gemeente be- taald zal moeten worden bedraagt 3000.De opstallen worden ge kocht voor 4000.daarnaast zal de gemeente nog zorg moeten dragen voor de bouw van bruggen en over plaatsing van een moestuin, zodat deze transactie komt op circa 100.000.— Meer armslag. De heer Korthals suggereerde hier bij, dat het toch wel aanbeveling ver. dient, dat de gemeente enige armslag heeft wat de gronden betreft en dat aankoop van gronden, ook al zijn de ze niet direct nodig, de gemeente voordeel kan opleveren. De heer Pels was het met deze suggestie volkomen eens. De heer van der Hulst ging volkomen accoord met de gevraagde prijs en stelde vast, dat de gemeente reeds 20 hectare grond had gekocht, wat ten koste gaat van de agrariërs. De voorzitter erkende dit, maar dit is thans noodzaak. Het voorstel werd daarna zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De Beplantingsdienst zal worden uitgebreid met een bakfiets en een boot. Tevens krijgt deze dienst een maaimachine en de oude zal na enige reparatie in reserve worden gehouden. De schuur van de beplan- tingsdients zal worden vergroot. Het gevraagde crediet werd beschikbaar gesteld. De heer Fortanier had enige moeilijkheden met de afschrijvings- methode en vroeg opheldering. Het hoofd van de afd. Financiën gaf uit leg van de gevolgde methode, wat de heer Korthals aanleiding gaf om te vragen naar een nota aangaande de methode van afschrijving, zodat de raadsleden duidelijk weten welke consequenties dit geeft. De voorzit ter zegde toe dit nader te bezien. 'n Naam. De Prinsenlaan wordt Dillenburg laan. Door B. en W. was voorgesteld om een nieuwe straat in de Oranje- wijk te betitelen als Prinsenlaan. De heer Korthals vond dit eigenlijk een dissonant ir» deze week met al die Oranjenamen. De voorzitter gaf zijn mening voor beter. De heer Mol op perde het idee van Dillenburglaan en de raad was het wonderlijk snel eens met deze benaming. Tot leerkracht aan de openbare school werd benoemd mej. G. G. Slot houwer. Van al de candidaten was zij de enige op de voordracht, zodat de keus niet moeilijk was De heer Pels en de heer Van Eist vonden dit toch eigenlijk niet juist. Voorzitter deelde mede, dat het hier een be paald geval betrof en dat ook de In specteur van het lager onderwijs zich met deze gang van zaken kon ver enigen. De heer Van Eist was de me ning toegedaan, dat dit toch wel speciaal een aangelegenheid was om in de commissie van onderwijs te worden besproken, waarop de voor zitter nogmaals wees op de gang van zaken en het speciale geval. Met mevrouw Boom-Geel werd enige grond geruild, benodigd voor de bouw van de 18 etage woningen. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer Pels naar de aanbesteding van de 18 etagewoningen, waarop wethou der Dekker antwoordde, dat er een kleine stagnatie was, omdat de Prov. PRINS OPENDE ZES INSTITUTEN. Prins Bernhard heeft gisteren met een korte rede te Wageningen zes nieuwe instituten geopend. Het zijrt Nederlands vlasinstituut, het insti tuut voor de veredeling van tuin- bouwgewassen, de stichting voor aardappelbewaring, het ipgtituut voor tuinbouwtechniek, de stichting centrale wekplaats en het instituut voor landbouwtechniek en rationali satie. Zi ekenhuis-tarieven worden hoger Volgens de in de Nederlandse Staatscourant van gisteren gepubli ceerde prijzenbeschikking voor zie kenhuistarieven mogen de tarieven van de laagste klasse worden ver hoogd met 40 cent per verpleegdag, indien de medisch-specialistische be handeling in de tarieven niet is inbe grepen en met 45 cent per verpleeg dag, indien zulks wel het geval is. De hogere klassen mogen alle wor den verhoogd met 45 cent per ver pleegdag. TERUG UIT KOREA. Mr. Ms. fregat Dubois wordt op 1 November a.s. ter rede van Den Hel der verwacht na thuisreis uit de Koreaanse wateren. Het schip is als eenheid van de zeestrijdkrachten der Verenigde Naties afgelost door Hr. Ms. fregat Van Zijll. Dinsdagoch tend 2 November zal het schip om streeks 11 uur afmeren in de haven van Nieuwediep. VRIJWILLIGERS EIND DECEMBER THUIS. Eind December zal het Nederlands detachement Verenigde Naties geheel uit Korea zijn teruggekeerd. Reeds morgenavond half zeven worden 170 repatriërende vrijwilligers uit Korea van het 22e aanvullingsdetachement met de dagboot van de maatschappij Zeeland te Hoek van Holland ver wacht. Namens de minister van oor log zal hun het kruis voor recht en vrijheid worden uitgereikt. Daarna zal begin December nog een groot detachement vrijwilligers per schip in ons land terugkeren. Verder wordt Maandagavond om kwart over zeven het eerste van de per vliegtuig terugkerende detache menten op Schiphol verwacht. Er zullen zeven van die vluchten, met gemiddeld 55 vrijwilligers per vlucht, worden uitgevoerd. RESTAURATIE RUÏNE Kasteel Kessel behoed voor ondergang. De kasteel-ruïne aan de Maas te Kessel zal in zoverre worden geres taureerd dat verdere afbrokkeling niet meer mogelijk is. Het departement van O. K. en W. zal 90 van de consolidatiekosten voor zijn rekening nemen. Deze kos ten mogen echter niet hoger zijn dan 15.000 gulden. De gemeente Kessel zal de overige 10 (1500 gulden) betalen. Nog één paratyphus- geval ia Katwijk De Staatscourant van heden bevat de opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 17 tot en met 23 Otober j.l. Daaruit blijkt dat o.a wer den aangegeven in totaal vier geval len van paratyphus B, n.l. een in de stad Groningen, een in Beuningen, een in Katwijk en een in St. Odi- liënberg. Er zijn in totaal 174 geval len van roodvonk aangegeven, waar van een en vijftig in Zuid-Holland. Voorts drie gevallen van kinder verlamming n.l. in Rolde (Dr.), Bres- kens en Drunen. Directie enige bezwaren had tegen' het type woningen, maar hij ver wachtte wel, dat het binnenkort iif orde zou komen. De heer v. d. Hulst benadrukte met een citaat uit „De Leidse Courant", waarin hij uit liet komen, dat er een mogelijkheid was, dat het Hoogheemraadschap van Rijn land de rioolzuivering in eigen hand zou nemen, zijn betoog uit de vori ge vergadering. De heer Eysink- Smeets sneed het probleem vön het benzinestation nogmaals aan. Hij vroeg of de rapporten van de K.N.A. C. en de A.N.W.B. al binnen waren en of er al onderhandelingen waren gevoerd met de Caltex. De voorzitter I J- T. de Bes 21.900,W. F. Berk deelde mede, dat de rapporten bin-1 hout ƒ21.380,fa. N. v. Duin nen waren en dat de onderhandelin- j f 21.300,—; fa. Joh. v. d. Loo ƒ21.025; gen met de Caltex waren gevoerd. |G. J. Klein Gunnewick ƒ20.724. De Caltex houdt vast aan de plaats.De Zondagsdienst voor doktoren De heer Eysink Smeets stelde daar-}*3* worden waargenomen door dr. na enige gezichtspunten van deskun-1 Kruyt. digen aangaande deze materie aan de' .De Duinrandapotheek is ge- L. J. Roodakker en D. van den Berg. Overleden: A. H. Fortanier zn 7 jr. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde waar genomen door dr. Th. J. Thies, Leid seweg 51, tel. 2520. N00RDWIJK Aanbesteding. Bij onderhandse aanbesteding voor het bouwen van een schoenmakerswerkplaats en win kel voor rekening van de Gebr. Bos man alhier is als volgt ingeschreven: L. Hazenoot f 25.500,D. Hazenoot 24.150,—; L C. Beugelsdijk ƒ23.900; voorzitter ter hand, terwijl hij zulks ook al gedaan had aan de leden van de Raad. Tevens stelde de heer Eysink Smeets vast, dat er in^ de plaatselijke bouwverordening geen enkele veiligheidsmarge of veilig heidsklep zat, waardoor de ene par tij, in dit geval de gemeente, op toe zeggingen of onderhandelingen kon terugkomen. Spr. drong aan om zo'n mogelijkheid te creëren. En dit laat ste zal in de Commissie van Openbare Werken worden bezien. In een vol gende vergadering zal het College terugkomen op de rapporten en op de gevoerde besprekingen, doch de voor zitter wilde dit eerst behandelen in het college van B. en W. Jubileum. De hulppost-concier- ge, de heer W. v. d. Nieuwendijk, is op 1 November a.s. 25 jaar in over heidsdienst. Van 1 November tot 1 September 1945 was hij concierge van de Middelbare Meisjesschool in Arn hem. Nadien is hij te Voorschoten ge komen. Oliebollengeuren. Vanmiddag zullen er oliebollengeuren hangen op de Voorstraat en langzamerhand ook in het hele dorp; de gezamenlijke jeugdbewegingen, die het spoor van Baden Powell volgen, zitten als ge woonlijk slecht bij kas en zullen dan proberen door de verkoop van olie bollen, de middelen te verbeteren. Het Ambachtshuis is het centrale punt; daar worden ze gebakken en om half drie zal daar de eerste olie bol met enige plechtigheid zijn vorm krijgen, ieder die er trek in heeft, kan ze warm kopen. Verder zal de jeugd ze langs de deuren aanbieden j de secr. de heer J. v. Stijn, ving de opend van 11.301 uur en van 4.30— 5.30 uur. Voor spoedgevallen door lopend. Amateur-fotograven. Opgericht is een vereniging voor Amateur-fo tograven me als voorlopig besuur de heren G. J. Roos, voorz., E. J. Vink, secr. en F. Voogt, penningm. Het doel van de vereniging is het bevorderen van de amateur-fotogra fie in de ruimste zin des woords. De club zal zich aansluiten bij de lan delijke bond, welke bond dan zorgt voor sprekers, voor fotocollecties, voor fotowedstrijden, het uitwisselen van gegevens en materiaal met bin nen- en buitenlandse verenigingen enz. SASSENHEIM Geboren: Petrus Jeroen Wilhel mus, zn van T. L. Koelewijn en A. C. Turenhout; IJsbbrand, zn van J. Z. de Vries en M. Luijk; Aaltje, dr van W. van Bladel en T. v. d. Bent; Rudolp Marcellis, zn en Maria Agatha, dr van B. J. Granneman en M. C. van der Zwet; Johanna An- toniëtte, dr van J. C. Rhijnsburger en C. E. Groeneveld; Jacobus Corne- lis Maria zn van L. van der Voort en J. M. P. Knijnenburg. WARMONDf K.V.P.-vergadering In hotel „De Zon" vergaderde de KVP onder lei ding van de heer A. G. v. Leeuwen. In zijn openingswoord zette hij, na verwelkoming van de raadsleden en de spr. de heer v. Mil, het winterpro- gramma uiteen. Na voorlezing van de notulen door Twee maanden gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de politierechter te Rotterdam geëist te gen de dertigjarige verpleegster G. A. B. uit Rotterdam, die 23 Februari j.l. de patiënt C. van der V., uit de psychiatrische inrichting Maasoord had geholpen bij een ontvluchting. Van der V. was daar op last van de rechter-commissaris ter observatie opgenomen. De verpleegster vatte ge- J negenheid voor hem op. Zij had hem I een sleutel gegeven, die op alle pa-1 viljoens paste en had zijn kleren klaar gelegd. Buiten Maasoord had zij Van der V. met een fiets opge wacht en samen waren ze toen naar het station te Rotterdam gereden. Vandaar ging de reis naar Duitsland, waar de politie hen enige tijd later arresteerde. Van der V. zit thans wegens in braak voorlopig tot Augustus in de gevangenis. De politierechter wilde gisteren nog geen uitspraak doen en eerst nadere inlichtingen over de verpleegster in winnen. in de hoop dat menigeen er trek in zal hebben. Schaakclub „Voorschoten" In groep I kwam alleen de partij van OudshoornSmit tot een beslissing, door laatstgenoemde gewonnen. De stand in de kopgroep is 1. Smit V/2 uit 5; 2. Sluiter 3 uit 4; 3. Ouds hoorn iy2 uit 5; 4. P. Segaar 2 uit 3 en 5. Renswouw 2 uit 5. In groep II wonnen Boxman, v. d. Werf, N. Segaar van resp. Heijer, Verstraten en Noordhof f. De stand in de kopgroep is: 1. v. d. Werf 4 uit 7; 2. Hulscher V/2 uit 4 3-5 Hartogh, Heijer en Segaar 3 uit 4 6. Boxman 3 uit 5 en 7. Groenenberg V/2 uit 5. Gedetailleerde uitslagen: Eerste gr. OudshoornSmit 01. Tweede gr.: HeijerBoxman 01; N. Segaar Noordhoff 10; v. d. WerfVerstra ten 10. Geboren: Maria Anna Theodora, dr van J. C. de Koning en C. W. M. van Diemen; Arne Bertram zn van N. Middel en J. de Jager. Geboren te Leiden: Christofoor An ton Marie zn van H. A. M. van der Heijden en M. J. van der Velde; Jo hanna Alida Dina Catharina dr van heer van Mil zijn uiteenzetting aan, waarin hij de voorstellen tot wijzi ging van het reglement van de KVP behandelde. Op zeer uitvoerige en heldere wijze toonde spr. het hoe en het waarom van deze voorstellen aan. Na deze lezing, die door het uitval len van het electrische licht met kaarslicht werd voorgezet, werden deze voorstellen door de leden be sproken en werd de afgevaardigden naar de kring vergadering opgedra gen de voorstellen af te stemmen met dien verstande, dat de afd. Warmond t.a.v. het stemmen bij volmacht door zieken en uitstedigen aanvaardt en een voorstel uitbrengt om te onder zoeken of het reglementair uitvoer baar is, om zieken in de gelegenheid te stellen, hun stem voor de groslyst- stemming thuis uit te brengen, welke stemmen dan door het bestuur opge haald zullen worden. De afwijzing van de wijzigingen van 't reglement betroffen uitsluitend de voorstellen die gedaan werden ten opzichte van de groslijststemming. De overige voorstellen, welke betrekking heb ben op de meer technische en admi nistratieve verandering van het re glement werden goedgekeurd. 11.000 gulden provisie bij koop van 10.000 Landbouwer slachtoffer Gisteren werd voor de economische strafkamer van de de Rotterdamse rechtbank zowel tegen een garage houder uit Schoonhoven als tegen een rentmeester te Waddinxveen een boete van duizend gulden geëist. Zij zouden als tussenpersonen bij de verkoop van een boerderij onder het dorpje Streefkerk als vergoeding 3000 gulden hebben bedongen en aanvaard. Een Vlaardingse landbouwer zocht een nieuw bedrijf. De rentmeester werd hierbij als tussenpersoon inge schakeld en deze wist een boerderij te koop in Streefkerk. De garage houder uit Schoonhoven trad bij de transactie op als vertegenwoordiger van de familie, van wie de boerderij was. De handel ging door en rent meester en garagehouder ontvingen ieder 3000,voor de moeite. Nog twee andere personen die wat in de melk te brokkelen hadden gehad ontvingen voor hun goede diensten resp. drie en twee duizend gulden. De tussenpersonen streken dus sa men elfduizend gulden op terwijl de boerderij voor tienduizend was ver kocht. Gemeenteraad Leidschendam Bij de voortgezette behandeling van de gemeentebegroting 1955 van Leidschendam zijn B. en W. aan het woord geweest, waaruit over het al gemeen is gebleken, dat aan vele verzoeken van de raadsleden voors hands niet voldaan kan worden. R.K.A.V.V. heeft nog voor één jaar de beschikking over het toch al zeer onvoldoende sportveld aan de van Ruysdaellaan. Al jaren achter een heeft deze voetbalvereniging bij de gemeente aangedrongen op be schikbaarstelling van een gepast voetbalveld, welke aandrang nog is toegenomen, toen in het naburige Nootdorp een sportpark werd aange legd, dat in alle opzichten de toets der critiek kon weerstaan. Volgens de voorz. is dit vraagstuk ook voor Leidschendam urgent om dat vrijwel alle sprekers bij de alge mene beschouwing der begroting sterk hebben aangedrongen nu ein delijk eens daadwerkelijke plannen op tafel te brengen voor de aanleg van sportvelden. Volgens wethouder Groenewegen is de gemeente in een impasse geraakt, toen Ged. Staten zich verzetten tegen het grote sport parkplan aan de Veurse Achterweg. B. cn W. hebben toen het oog ge richt op een perceel grond in de Plaspoelpolder doch wegens de'hoge kosten 32.000,voor aankoop van grond, kon niet tot overeenstemming gekomen worden. Nu is geadviseerd de sportvelden te doen inrichten op de groenstrook tussen Leidschendam en Voorburg in het verlengde van de Mauvèlaan. De wethouder gaf de verzekering, dat hij de onderhandelingen met de eigenaar van de grond zal bespoe digen, doch de verwachting is, dat het toch nog wel enige jaren zal aanlopen eer de sportvelden een feit zullen zijn. Wat betreft het verzoek van R.K. A.V.V. om een gemeentelijk subsidie werd medegedeeld, dat B. eiv W. ^in de eerstvolgende vergadering advies daaromtrent zullen uitbrengen. Zwembad. De kwestie zwembad houdt nauw verband met de sportvelden, aldus de wethouder. De bedoeling is het zwembad te vestigen op de terreinen aan de Damlaan en zoals de burge meester mededeelde hebben de bran dende kwesties sportveld en zwem bad de volle aandacht van het ge meentebestuur. De heer Van den Bosch merkte op, dat wat betreft de sportvelden Stompwijk in het geheel niet wordt genoemd. Ook in Stompwijk zijn sportverenigingen, die dringend be- Niemand zal kunnen ontkennen, dat Zaterdag geldelijk gesproken de beste dag* is, om met man en kinderen inkopen te gaan doen. In de praktijk doen zich echter op deze ontluikende rustdag bezwaren voor, die dikwijls een bedreiging gaan vormen voor de ongestoorde Zondagsrust. Hoeveel mannen wensen bijv. hun Zaterdagmiddag mannelijker te besteden aan vissen of middagdut. En hoeveel van deze mannen hebben hun vrouw daardoor verweest het financiële doolhof ingestuurd, dat het zakencentrum op dat ogenblik voor een weerloze vrouv biedt. Zij allen wij kunnen het u verzekeren zaten later met een knagend gemoed achter hun visgerij, of ondervonden in klamme dro men hun ongelijk. Om de daarop volgende Zondagsrust niet verstoord te zien en om vele andere redenen vragen wij onze lezers: WAT DENKT U VAN HET INSTELLEN VAN EEN KOOPAVOND? Een avond dus, waarop U rustig kunt afwachten tot uw man de vaten gewassen heeft om dan gezellig met z'n tweeën te gaan winke len. Geen overvolle winkels en geen uitvluchten van het sterke ge slacht dat het zo nodig moet gaan Kegelen, want dat kan hy morgen avond ook doen. Niets dan voordelen dus!!! Meningen tot en met Woensdag 10 November aan het bureau van ons. Op de enveloppe „Mening gevraagd" vermelden. De beloningen voor de bekroonde antwoorden zijn; een prijs van 5.en drie van f 2.50. De raad van Leiderdorp verga derde gisteravond o.l.v. burgemees ter van Diepeningen en heeft de meeste punten van de agenda zon der enige discussie aanvaard. De zeer ingewikkelde regeling voor het toekennen van subsidies aan- kruisverenigingen voldoet niet meer en wordt vereenvoudigd. Een rapport van het Centraal Bureau voor verificatie en financiële advie zen verklaart bovendien dat de hui dige regeling onvoldoende is. Om deze reden hebben B. en W. een een voudigere regeling ontworpen, wel ke aan de Kruisverenigingen rui mer armslag geeft. De subsidie is nu gekoppeld aan de contributie, welke volgens de regeling minstens 6. moet bedragen. Bij dit bedrag is het mogelijk een subsidie te verkrijgen van maximaal 50 der contributie. Kruisverenigingen. Bij het toekennen van tegemoet komingen aan kruisverenigingen buiten de gemeente wordt geen re kening gehouden met reserveringen anders dan in het geval van fonds vorming voor aanschaffing van ver- plegingsartikelen. Nadat de burgemeester een infor matie van de heer Broxterman om trent art. 4 der regeling, dat zegt, dat jaarlijks 7)4% van de contribu tie ten laste van de exploitatie reke ning komt, waaruit dan de werkelij ke uitgaven gedekt moeten worden, tot genoegdoening heeft beantwoord, wordt deze regeling aanvaard. Aan de aannemers C. Meerburg, A. Mol en S. D. van Hemsbergen zal elk een stuk grond ^verkocht worden voor huizenbouw en garages. De heer Meerburg betaalt 22.000 en 900, resp. voor 1390 ca voor wo ningbouw en 60 ca voor garages. Hij bouwt 8 woningen en 2 garages. Voor vier woningen krijgt hij bouw volume toegewezen. De heer S. D. v. Hemsbergen koopt 1718 ca voor woningbouw en 89.25 ca voor garagebouw voor resp. 22.000 en f 1438,75. Hy bouwt daar op 8 woningen en drie garages. Voor vier woningen heeft ook hij bouw volume gekregen. De heer Mol koopt 1860 ca voor 22.000 en bouwt daar op vier woningen. Hiervan is voor 2 woningen bouwvolume toegewe zen. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Ned. Blindenbond werd besloten een subsidie te verle nen van 50.. Op verzoek van de Min. v. Bin nenlandse Zaken zal aan het ge meente personeel een uitkering in eens van 6% over het vierde kwar taal worden verstrekt. Rechtsgeding. Bij het volgend punt: voorstel tot het voeren van een rechtsgeding te- kloppend was, sluit op een totaal bedrag van ƒ2.308.387,77 aan inkom sten en uitgaven. - c - De kapitaaldienst geeft aan voor hoefte hebben aan een goed sport-inkomsten ƒ8.561.867,81 en voor uit- ^teïaSnPR^na^ erV°°r dC aan~ gaven 9.510.067,76 alzo een nadelig dacht van B. en W. slot van 948.199,95. De heer Koerts geeft m overwe-Na behandeling van de begroting ging geen zwembad te stichten maar werd nog besloten de gemeente, met een sportfondsenbad, welke sugges-1 uitzondering van de buurtschap m Stompwijk, te herclassificeren van overweging genomen zal worden. De plannen voor de bouw van een zuiveringsinstallatie zijn reeds in een vergevorderd stadium. De verontrei niging van de Kerksloot is inderdaad zeer abnormaal. Dit vindt zijn oor zaak in het feit, dat steeds meer wo ningen op deze sloot uitlozen. De eerste jaren zullen B. en W. hieraan tot hun spijt niets kunnen verande ren. Drinkwater voor Stompwijk. De heer De Boer doet een beroep op B. en W. de wijken in Stompwijk van een goede drinkwaterleiding te doen voorzien. Wethouder De Ruyter is het volkomen eens, dat voor vele gezinnen in Stompwijk de drinkwa terkwestie een penibele zaak is. Een onderzoek om verbetering aan te brengen, is reeds gaande. Niet al leen in Stompwijk, ook voor woon oorden van Leidschendam is een drinkwatervoorziening een gebieden de eis en ook hier is deze zaak onder de loupe genomen. De artikelsgewijze behandeling van de begroting ging in vlot tempo. De begroting, welke tot op de cent de 5e naar de 4e klasse wat een ver laging van de opbrengst der perso nele belasting groot 10.000,— ten gevolge zal hebben. Tafeltennis. Dat het eerste he renteam van V.V.V. het niet zou kun nen bolwerken tegen Eendracht was te voorzien; door een overwinning van Zalme en v. Rdjn of Fok, alsmede de overwinning in het dubbelspel werd de eindstand gebracht op 37. Dames 1 schijnt het in Delft nog niet tot winst te kunnen brengen, mej. de Koning kwam tegen DRC niet tot winst, terwijl mej. N. Ham voor twee overwinningen zorgde en mej. Van Haaster voor 1. Dames 3 deelde met Unitas 2 de puntjes dóór een 55 gelijkspel. Dames 5 verloor van Ford 2 met 010. Het programma luidt: Heren: Overg lel. 30—10 WV 1— Wilno 1; 2e kl. 3010 Assumy 2 VVV 2; 3e kl. 3010 Assumy 3 WV 3; 4e kl. 30—10 DVC 4—VW 5; 4e kl. 4—11 DOS 9—WV 4. Dames: le kl. 5—11 Scylla 1—VW 1; 2e kl. 3—11 HBS 2—VWV 2. 3e kl. 2—11 Smash 1—WW 3; 4e kl. 3—11 PTT 4—VVV 5. gen de heer Aukes inzake betaling aan het stratenfonds vraagt de heer Los een geheime zitting aah. Na twintig minuten te hebben beraad slaagd met gesloten deuren heropent de voorz. de vergadering cn vraagt de heer Los het woord. Hij releveert de aankoop van grond in '39 van de heer Aukes. Over deze aankoop was eerst overeenstemming, maar nadat de heer Aukes bezwaren had over de verkoop werd de grond onteigend. Over welk geval, vraagt de heer Los, wordt nu een rechtsgeding aanhan gig gemaakt. De voorz. zet uiteen, dat destijds aan de heer v. d. Velden toestemming was verleend tot het bouwrijp maken van grond toebeho rende aan hem en de heer Aukes on der voorwaarde, dat belanghebben den een vergoeding zouden betalen voor het aangrenzende bouwterrein. De heer Aukes heeft deze voorwaar de aanvaard, maar niet nagekomen. Nadat de raadsman der gemeente heeft geoordeeld, dat de heer Aukes verplicht is te betalen, omdat de ont eigening de overeenkomst niet heeft aangetast, stellen B. en W. de raad voor tegen de heer Aukes een rechts geding te voeren. Z.h.st. wordt ook dit voortsel aanvaard. Aan de Vereniging voor Chr. La ger en Mulo onderwijs zal een be drag beschikbaar worden gesteld van 2166,36 voor aanschaffing van leer middelen. Ten behoeve van de Vereniging voor Chr. U.L.O-onderwijs die per 1 Januari een dergelijke school gaat exploiteren zullen vier leslokalen worden gehuurd van de binnenkort buiten gebruik te stellen bijzondere lagere school aan de Hoofdstraat van de Vereniging voor Chr. Lager, Mulo en Bewaarschool. De huur van de lokaliteiten bedraagt 1100 per jaar. Woningbouw. Het laatste punt van de agenda ontlokt nog enige discussie. Het be trof de opdracht aan architect Van Geels tot het maken van een bouw plan van 36 woningen in het Zijl- kwartier. Deze woningen zullen be staan uit een blok van 6 boven- en benedenwoningen en een blok van 24 woningen uitgevoerd in etagebouw van drie woonlagen. Het woontype is dat van kleine middenstandswo ningen van 3 en 4 kamers. Het is de bedoeling met rijkspremie te bou wen. De huur zal gemiddeld 12,90 bedragen. De heer Los was mening dat de teakhouten deuren te veel on derhoud vergen en zag graag iets anders daarvoor wat minder onder houd vraagt, terwijl de heer Moraal pleitte voor meer eenheid van kleur in afwijking van het plan van de ar chitect. Nadat het voor- en tegen af gewogen was zegde de voorz., toe de verlangens der raadsleden onder de aandacht van de architect te bren gen. De rondvraag leverde niets van belang op zodat hiermede besloten werd. Bij de te Leiden gehoudert exa mens behaalden de heren A. G. v. Osnabrugge en J. Schouls hun aanne mersdiploma. Deze week wordt de Zondags dienst waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40 tel. 30070. Z0ETERW0ÜDE PAROCHIE H. KRUISVERHEFFING. Maandag: 6.30 u. J .v. Leeuwen, B. Keijzer; 7.30 u. Chr. Overdevest, W. v. Niekerk; 9.10 u. K., T. en H. Kort man, A. Droog. Door de week: 6.30 uur: H. van Leeuwen, B. Kortmann; 7 uur K. de Jong en C. v. Leeuwen. Lof: Zondag: T. en H. Kortmann, J. v. Niekerk, L. Bosman. Maandag: A. Friebel. -B. de Hei den, E. v. d. Hoeven, J. v. d. Salm. Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag: K. de Jong, J. v. Niekerk. CHRISTUS KONING-HULDE. A.s. Zondag 11.15 uur zal het een Christus Koning-hulde zijn voor de Mariacongregatie, Mariagarde en de gezamenlijke jeugdbeweging. Er zal gelegenheid gegeven worden om zelf meegebrachte bloemen aan te bie den. De samenkomst zal op tijd ge ëindigd zijn, zodat ieder om 12 uur bij de toewijding van het huisgezin aan Christus Koning tegenwoordig kan zijn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9