NOLET's Nieuw raadhuis en een zwembad in middelpunt van begrotingsdebaf Partij bloembollen ten onrechte verbeurd verklaard? FALCON JAS Begrotingstekort (f 163.000) viel tenslotte nog f 30»561 mee Parkeerterrein Keukenhof te duur VRIJDAG 29 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 K. V.O. B.-Bollenstreek Het voorbeeld van Hillegoms ge meentebestuur om cultuurgrond aan te trekken, bad de bijzondere aan dacht van de K.V.O.B.-vergadering, welke Donderdagavond in de. „Nach tegaal" te Lisse werd gehouden. Uit de vergadering werd er voorgesteld om er bij de gemeentebesturen op aan te dringen, dat beschikbare gron den worden aangekocht en door „om schepping" voor de cultuur gereed gemaakt. De heer Jac. de Vröomen noemde 1953 een eigenaardig jaar dat, of schoon ar voor veel geld is ver handelt, voor kweker noch expor teur een goed jaar kan genoemd wor den. Er werd veel goed reeds vooraf verkocht en dat was niet aan de volle prijs. Het voorstel van de afd. Noordwij- kerhout, om, zowel voor de late- als de vroege tulpen de le prijsklasse te laten verdwijnen en de 2e prijsklasse met een zeker percentage te verho- fen, had de instemming der verga- ering. Langdurig werd er gesproken over het volgende: Een der aanwezigen had bij het „Surplus" een partij nar cissen ingeleverd. Deze partij bestond uit „behandelde" en „niet behandel de" maar hjj had de partij ingele verd met de mededeling dat de ge hele partij „Behandelt" was. Het ge volg was dat de gehele partij werd afgekeurd en hij er geen enkele schadeloosstelling voor kreeg. Hij vernam tevens dat de partij verbeurd verklaard was. Tegen dit laatste ging zijn bezwaar en hij vroeg daarover de mening van het bestuur. Daar werd allereerst vastgesteld dat deze handeling, de wijze van inlevering, onwettig was. Daarnaast vond het be stuur de verbeurdverklaring onjuist en verklaarde het bestuur zich be reid tot medewerking om dit onge daan te maken. De resultaten, die zeer belangrijk en voor anderen leer rijk werden genoemd, zullen in erti volgende vergadering worden mede gedeeld. Ook was er een uitvoerige bespre king over de wijze waarop in de toe komst de contributieheffing zou wor den gedaan en hoe groot het bedrag zal zijn. Ook de plaats die de K.V. O.B. inneemt ten opzichte van de L.T.B. maakt een onderwerp van ge sprek uit. De heer Baars, secretaris van het Hoofdbestuur van de K.V.O. B. gaf toelichting over deze zaken. Hij maakte duidelijk, dat als de P.B.O. er komt en dat is binnenkort een feit, dat dan het „Bedrijfschap" verdwijnt. Het komende „Landbouwschap" krijgt het gezag. In dit „Schap" zul len werkgevers en werknemers zit ting krijgen. Er zullen dan 3 cen trale vakorganisaties zijn, welke het Landbouwschap zuilen vormen en één daarvan is de L.T.B. en alleen doordat de K.V.O.B. met de L.T.B. verbonden is en ook een deel van de door haar te innen contributie aan deze organisatie afdraagt, een derde deel van het gehele contributiebe drag, heeft de K.V.O.B. via de LX B. medezeggingschap in de vertegen woordigende lichamen. Het nieuwe orgaan, het Landbouwschap zal een areaal-heffing toepassen en deze zal 30.— per H.A. zijn. Zij die lid zijn Van de L.T.B. en dat zijn de leden van de K.V.O.B. ^oor hun binding met de L.T.B., krijgen op het door hun betaalde bedrag van 30.per H.A. een reductie van 12.50 per H.A. zodat men als men de contribu tie voor de Standsorganisatie rekent op 20.een bedrag van 37.50 zal moeten betalen per H.A. en dan is men van alles af. Bij het stellen van candidaten voor het bestuur werd door de voorzitter medegedeeld, dat het bestuur als can- didaat voor de aftredende heer P. S. van Leeuwen de heer Jac. de Vroomen had gesteld. Uit de verga dering kwam de candidaat P. Over- meer naar voren. Na stemming wer den er op de 'heer Jac. de Vroomén 49 stemmen uitgebracht en op de heer Overmeer 20 stemmen, er wa ren 4 blanco st. Voor de heer F. A. Valkering werd de heer Ant. Nijs- sen uit Santpoort candidaat gesteld N00RDWIJK „MET VOLLE VAART VOORUIT". „In volle vaart \ooruit" heette de revue, waarmee de Noordwijkse Spe lers deze keer op de planken kwa men. Het moest een revue zijn, die de voorgaande met glans zou over vleugelen, temeer daar dit jaar het 2de lustrum van de Spelers werd ge vierd. Drie uitverkochte avonden hebben bewezen, dat zij hierin volko men zijn geslaagd Er zat dan ook vaart in, want met motor en al kwa men twee der voornaamste spelers van deze revue „de lange" en „de kort" (F. Vink en H. Steenvoorden) de zaal van „Royal" binnen. Zonder enige hapering werden een reeks van schetsjes en zangnummertjes afge werkt, waarbij „de lange" en „de korte" (F. Vink en H. Steenvoorden) Enkele schetsjes als „De Echoput", de ziekte van de Lange, de Vissers en de loop door Noordwijk slaagden uitstekend. Ook het optreden van „De Singing Brothers" en het groot V.N.S.-koor onder leiding van H. Steenvoorden hebben deze avonden tot een succes gemaakt. En laten wy niet vergeten, het optreden van twee dames in deze revue, Nelly Medem- blik en Suze Mulder, twee krachten, die veel aan het succes hebben bijge dragen. Schietvereniging. De wisselme- dailles werden deze week gewonnen door: P. Borst 46 p., 1ste klasse; J. P. Goudriaan 41 p.. 2de klasse; Joh. Zuidhoek 32 p., 3de klasse. en op voorstel van de voorzitter werd er tegenover de candidatuur van C. de Wit Czn. geen candidaat gesteld ,dit moest het Noorderkwar tier zelf maar beslissen. Dat het surplusfonds thans een reservekapitaal heeft van ongeveer twee millioen gulden werd door de heer v. d. Laan te hoog gevonden. Hij athtte het onjuist, dat dit geld zou dienen om het volgende geslacht te helpen. Hy vroeg of er geen moge lijkheid was om dit geld ter beschik king te stellen van de kwekers. Al thans voor een gedeelte. De voorzit ter was het hiermede wel ongeveer eens, hij was ook van mening, dat men er zelf wel op' kan passen. WAAROM zoudt U een onbekend merk regenjas kopen als U EEN ORIGINELE (dubbel Egyptisch katoen) vanaf 49.75 kunt kopen in HEREN MODE MAGAZIJNEN HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT 8—9 Zo juist ontvangen: Model Marconi 69.50 Model Spotlight, speciaal voor fietsers en brom- fietsers 59.50 Zuiver wollen Gabardine, model Edward 105. (Advertentie. N00RDWIJKERH0UT TRIDUÜM. Het triduum, dat de R.K. Midden standsvereniging voor zijn leden en hun huisgenoten heeft gehouden, kan zeer geslaagd wfcrden genoemd. Alle drie de avonden waren telkens ruim 100 personen in de kerk aanwezig om do oefening mede te maken en te luisteren naar de predikant, pastoor Drost uit Heemstede. Na de sluiting van het triduum in de St. Jozefkerk zijn de deelnemers bijeengekomen in hotel v. d. Geest en het waa in deze bijeenkomst, dat wij zowel van de geestelijk adviseur als van de voorzitter van het wel slagen van deze geestelijke oefenin gen vernamen. De geestelijk adviseur wees er op, dat het bestuur van de R.K. Middenstandsvereniging wel-" bewust een nieuwe koers is gaan va- ren. De behartiging van de vakbe langen zal men aan de vakgroepen overlaten, voor zover dit maar enigs zins mogelijk is en het bestuur zal zich vooral richten op de algemene standsbelangen en dan nog weer spe ciaal op het aankweken van meer eenheid en solidariteit in de midden stand. Het triduum is een bewijs ge worden van de goede geest, die er thans heerst. Er zal ook naar samen werking met de andere standsorga nisaties worden gestreefd. De Mid denstandsvereniging is ook door 2 leden vertegenwoordigd in de Raad van Overleg. Kap. Lemmers wees de aanwezigen in dit verband op de ge zinsavonden, welke genoemde Raad in de loop van de maand November organiseert en wekte allen op deze avonden bij te wonen. Zeer terzake kundige sprekers zullen tijdens deze gezinsavonden uiteenzettingen geven over de lichamelijke en geestelijke hygiëne in het huwelijk» De voorzitter, de heer Geerlings, uitte ook zijn tevredenheid over het triduum en hij wees er op, dat de opleving in het organisatieleven van de middenstand bijna geheel te dan ken is aan het initiatief en onver moeid werken van de geestelijk ad viseur. Namens de vereniging bood hij als bewijs van erkentelijkheid kapelaan Lemmers een kistje siga ren aan. Het meisjeskoor van de St. Victor- GEMEENTERAAD KATWIJK De raad van Katwijk kwam giste ren in vergadering bijeen. Voor het onderzoek der gemeente- Tekeningen werden benoemd de he ren C. van Beelen, A. Wassenaar en D. van der Marei. Voor de rek. con trole Grondbedrijf de heren W. Kulk, dr. G. W. Overdijking en voor de bedrijven gas, water en electriciteit de heren mr. J. van der Plas, H. Haasnoot en H. J. Grimbergen. In de vorige vergadering is beslo ten tot toetreding tot de N.V. Bouw- kas Nederl. Gemeenten en heeft de raad zich in principe uitgesproken bereid te zijn zich garant te verkla ren voor de betaling van rente en aflossing van hypothecaire geldle ningen. De betreffende commissie bestaat uit wethouder Kleen, voor zitter, en de heren H. Haasnoot, A. Pronk, C. van der Plas en A. Was senaar. Dan is aan de orde de behande ling van de diverse begrotingen. De heer Nic. van Duyvenbode, voorzit ter der C.H. fractie, opent de rij van sprekers. Het wordt tijd, dat de ter reinen bij de berghaven in gebruik worden gegeven. Over de uitweg naar parochie luisterde onder leiding van de heer de Jong en met de heer de Groot aan het harmonium en de piano deze bijeenkomst op met goede zang. By het te Eindhoven door de R.K. Bond van „Groote" Schrijvers gehouden examen voor lerares ma- chineschrijven, welk examen uit een schriftelijk en een mondeling ge deelte bestond, is geslaagd de eerw. zuster Cecilia van de zusters Domi nicanessen. Te Amsterdam slaagde voor het examen kantoor-stenografie (130 lg.) van dezelfde bond mej. Annie v. d. Werf. Ook zij werd opgeleid door mej. G. Mees. zee zegt spr. dat toegeslagen moet worden als het getij gunstig is. Het gaat om grote belangen. Het badbe- arijf breidt zich uit. Er ontbreekt echter iets zeer belangrijks, een ge hoorzaal. Aan het tramverkeer Kat wijkLeiden mankeert nogal iets; de dienst is onvoldoende, te lange wachttijden. De wegen vanuit Leiden naar Katwijk zijn in slechte toestand. De heer Grimbergen (R.K.) zegt dat de werkwijze van B. én W. niet altijd getuigt van grondige voorbe reiding. Spr. wijst op de grote be volkingsaanwas en het woningte kort, dat groter is dan ooit. Het bad- bedrijf vraagt grote hotels. De Kat- wijkse visserij levert een groot aan deel in de visvoorziening. Spr. wijst op het gevaar dat nog altijd de tuin bouw bedreigt door het ontnemen van tuinbouwgronden voor bouw gronden, waardoor de eigenaar veel al uit zijn brood gestoten wordt. De tuinbouw is bloeiend, de omzet zal dit jaar de 3 millioen verre over schrijden. Voor de uit de tuinbouw genomen gronden is vervanging toe gezegd, doch nog niets is merkbaar. De heer Jac. van der Plas pleit voor een Sportstichting in de ge meente en vraagt de benoeming van een sportcommissie. De voorzitter beantwoordt de spre kers. Men zegt, dat de voorlichting op financieel gebied nogal vaag is, maar spr. weet van geen vaagheid. Men jnoet eerst van het Rijk weten wat men tegoed heeft, eer men ver der kan werken. B. en W. zouden niets liever doen dan vele plannen uitvoeren; O ver rijnSandtlaan een vaste brug, de brug over het kanaal in de Sandtlaan een draaibrug waardoor de grote schepen daarheen hun weg kunnen nemen. Maar de vraag is wat de Provincie wil doen. En die blijkt ge heel andere plannen te hebben. De onderbouw voor de brug P. H. Ka- GEMEENTERAAD LISSE Na uitvoerige algemene beschou wingen is de gemeente-begroting van Lisse en die vau de bedrijven voor 1955 vastgesteld. De raad sprak zich uit voor het stichten van een nieuw raadhuis, even wel onder voorbehoud, dat eer9t de mogelijkheid behoort te worden on derzocht of uitbreiding van het be staande raadhuis uitvoerbaar is. De stichting van een zwembad is met algemene stemmen aangenomen en men hoopt de plannen gemaakt en uitgevoerd te hebben voor het sei zoen 1956. De begrotingsvergadering begon Donderdagmiddag onder praesidium van burg. mr. Th. M. J. de Graaf, die mededeelde, dat de heer P. van Leeu wen verhinderd was deze vergade ring bij te wonen, wegens zuiver za kelijke en persoonlijke redenen. Algemene beschouwingen De heer J. P. de Koning (KVP), opende de algemene beschouwingen en wees er op, dat het nu voor de 2e maal is, dat de begroting van de ge wone dienst sluit met een aanmerke lijk te kort dat de financiële verhou- dinl. tussen rijk en gemeenten op zich j in principe van de raad, een uit laat wachten. De bouw van wonin- spraak welke verbonden is aan het gen loopt nog steeds' achter de vraag zgn. Blokhuis-plan en waarin het aan en de achterstand wordt steeds j raadhuis is geprojecteerd, waarmede groter. Verheugd is spr. dat het mi- een nieuwe dorpskern zou ontstaan, gratie-voorschot geen invloed zal Een nieuw raadhuis, waarvan de hebben op de toewijzing van het jaar I bouw door B. en-W. wordt gezien in komst". De KVP-fractie is bij haar bespre kingen over deze punten tot de vol gende conclusies gekomen. Inzake het parkeerterrein meent de KVP-fractie, dat een dergelijk bedrag niet verantwoord is. Er bestaat een behoorlijk parkeerterrein, waardoor dit nieuw te maken terrein alleen zou moeten dienen voor enkele top- bezoekdagen. Als spr. goed gelezen heeft zou men uit de redactie van de begrotingswij ziging kunnen halen, dat de plaats van het zwembad reeds vaststaat. Dit zal natuurlijk wel niet het geval zijn en bedoeld worden een crediet voor een onderzoek in het algemeen. Spr. is echter geschrokken van het begro te bedrag van ƒ350.000.Welke ta rieven van de baden, zullen zelfs bij een belangrijke gemeentelijke subsi die of een belangrijk tekort, wat de gemeente bereid is bij te passen, moeten gelden? Alleen bij overleg ging van een exploitatie-rekening zal z.i. de raad een beslissing kunnen nemen. Over de bouw van een nieuw raad huis vraagt uw college een uitspraak 1955. Te betreuren is het, dat de grote woningnood het niet mogelijk maakt over te gaan tot sanering van bepaal de koning-complexen in onze ge meente. Het investeringsprogramma heeft wel bedragen voor 1956 en 1957 opgenomen, doch zijn deze tot ver wezenlijking te brengen. De aanmerkelijke verbetering van de subsidie-regeling voor het kleuter onderwijs en de bijzondere aandacht voor het onderwijs in het algemeen zijn punten, waarmede de fractie zich volledig kan verenigen. Verschil van inzicht. Tot nu toe is volgens spr. niet veel verschil van inzicht gebleken met B. en W., doch de volgende punten zou den dit misschien kunnen geven en wel de navolgende: le. Het parkeerterrein voor Keu kenhof met toegangs- en afvoerwe- gen begroot op 350.000.in het in vesteringsprogram 1956; 2e. Het zwembad begroot op ƒ350.000.— in het investeringspro gramma 1955, met bovendien een be grotingswijziging van 1955 van 10.000.een crediet nodig voor vóórbereidende werkzaamheden, zoals het inmeten, waterpassen van het terrein en het verrichten van grond boringen op het terrein alwaar het zwembad zal worden gebouwd enz.; 3e. een nieuw raadhuis, waarin in het investeringsprogramma 1955, voor het voorbereiden van een plan 15.000.is begroot en bij begro tingswijziging de gewone dienst 1955 is belast met 5.000.—, afschrijving op bovengenoemde 15.000.Hier bij is het college er blijkbaar van uit gegaan dat de raad in principe tot een gunstige beslissing voor de bouw van een nieuw raadhuis zal komen. De kosten van dit nieuwe raadhuis begroot op 1.000.000.zijn niet in het 5-jarig programma opgenomen, maar vermeld onder „verdere toe- de verdere toekomst, doch welke reeds nu zulke grote consequenties met zich mede brengen, dat de KVP- fractie dit plan hoe aanlokkelijk mis schien ook niet kunnen aanvaarden. Spr. weet dat dit als gevolg heeft dat dit plan dan terug gaat naar Stad en Landschap voor een andere uit werking en deze plaats waarschijnlijk voor de toekomst verloren is. Spr. fractie kan echter de gemeenschap niet belasten met een dergelijk plan met al zijn consequenties en staat op het standpunt dat zij rustig zeker een decennium kan afwachten en toezien op de ontwikkeling van de gemeen te, in de overtuiging, dat wanneer de tijd zal leren dat voorzieningen op dit gebied nodig zijn er ook in deze gemeente nog andere terreinen te vinden zullen zijn, waar een zo nodig nieuw raadhuis een behoorlijke plaats zal weten te vinden. Uitbreiding raadhuis. De heer A. de Vries stelt namens de C.H. en A.R. voor te willen onder- derzoeken of het huidige raadhuis door aanbouw niet kan worden uit gebreid. Ten aanzien van het zwembad uitte spr. de wens dat deze inrichting voor het seizoen 1955 klaar zou zijn mede uit het oogpunt van hygiene en volks gezondheid z.i. een gebiedende eis. De heer van Waveren St. Ger. Par tij, meende duidelijk af te lezen het geen zich zal gaan voltrekken en waarvoor reeds door hem enkele ja ren geleden is gewaarschuwd n.l. de tot eeri ondragelijke last uitgroeien de rente en aflossingsbedragen op de begroting, terwijl de inkomsten hier mede geen gelijke tred houden. Juist acht spr. het, dat door het in vesteringsprogramma 'n beeld wordt gegeven voor de noodzakelijke voor zieningen in de toekomst. De voorzitter gaf toe, dat de hui dige financiële toestand van de ge meente zorgelijk is. Toont de begro ting 1954, na incalculering van de gedurende dit jaar voor kapitaals- werken gevoteerde credieten, een tekort van plus minus 80.000,de begroting voor het komende jaar laat een hoger tekort zien, n.l. 100.000,zonder incalculering van de ook voor 1955 onmisbare nieuwe kapitaalsuitgaven. Een grote ijver inzake de woning bouw past uiteraard volkomen in dit kader, omdat woningnood de groot ste vijand is voor de opbouw van een gezonde gemeentelijke samen leving, waarvan het gezin eerste en krachtigste beginsel behoort te zijn. In dit kader passen echter ook de gezinszorg en gezinshulp, een onder werp van zorg, hetwelk ook in vo rige jaren reeds de aandacht had en het verheugde spr. te kunnen ver klaren dat er thans schot in zit. Ten aanzien van het punt zwem bad verheugde het spr. dat alle fracties zich hieromtrent gunstig hebben uitgelaten, alhoewel de heer Van Waveren alleen instemde als er een sluitende exploitatie-rekening zou zijn. Spr. ging de geschiedenis van een te stichten zwembad na, alsmele de oorzaken, welke telkens tot uitstel leidde. De poging om deze stichting van particuliere zijde uit te laten gaan is mislukt, alsmede het vormen van een commissie uit burgerij om hiertoe te geraken, waarvan de raad in een der raads vergaderingen mededelingen zijn gedaan. Het bedrijf van openbare werken heeft inmiddels opdracht ge kregen zich terzake met spoed te oriënteren en inleidende besprekin gen zijn dan ook reeds gevoerd. Men zal echter moeilijk kunnen ver wachten dat nog vóór het zomersei zoen 1955 alles in kannen en kruiken zal zijn. Dit tijdstip wordt op zijn vroegst geschat voor zomer 1956, waarmede de vraag van de heer De Vries is beantwoord. De plaats al waar het zwembad zal komen is nog niet bekend. Het geschatte bedrag van 350.000,is volgens de Heide Mij. nodig mede in verband met de normale waterverversingsinstallatie. Noodzakelijk. De steeds verdergaande uitvoe ring van opgestelde centrale rioleringsplan der gemeente is noodzakelijk door woningbouw en de eisen gesteld door de volksgezondheid. Hiermede zijn volgens spr. B. en W. verplicht om daarmede voort te gaan, niet al- leert om onaangename luchtjes uit de bewoningskernen te bannen, doch vooral ook om de kans op uitbarsting van epidemieën zo klein mogelijk te maken. Betreffende het uitbreidingsplan deelde de voorzitter mede, dat het thans zo ver was, dat een partieel plan in gedetailleerd concept aan B. en W. is voorgelegd en dit betreft het zgn. terrein Blokhuis, in eigen dom aan de gemeente behorend. Dit plan is door de stedebouwkundige opgesteld na besprekingen met B. en W. en de commissie ad hoe voor het uitbreidingsplan. Hierin heeft de stedèbouwkundige zich een dorps kern gedacht, hetgeen voor de hand ligt,—omdat het dorp niet meer be schijnt over een de behoeften bevre digend centraal punt. B. en W. zijn voorts van mening, dat in de func tionele betekenis van een dorpscen trum het raadhuis mede een rol be- hoori te vervullen, opdat tussen centrum en raadhuis een wisselwer king kan bestaan. Zij zijn van me ning dat het steeds aanbeveling ver dient het raadhuis als huis der ge meente centraal te hebben, opdat duidelijk in do dorpsomgeving tot uiting komt, dat Ihet gemeentelijk leven zich rondom het gemeente huis heeft te voltrekken. Wanneer nu tevens vaststaat dat het huidige raadhuis voor administratieve doel einden reeds te klein is, tengevolge waarvan decentralisatie van dien sten moet plaats vinden; wanneer daarbij tevens vaststaat dat het ook in representatief opzicht te klein wordt, waarvan door de voorzitter enkele voorbeelden werden noemd; wanneer tengevolge van dit alles weer vaststaat dat dientenge volge het gemeentehuis iets gaat missen, wat het huis der gemeente steeds behoort eigen te zijn, -dan volgt daaruit dat binnenafzienbare tijd de nodige maatregelen behoren te worden getroffen. Verbouwing van het huidige raad huis en de voorzitter kómt hierbij ook op de vraag, gesteld door de heer de Vries zou dus noodzake lijk een zeer grote verbouwing c.q. aanbouwing moeten inhouden, met aankoop van grond en eventuele aankoop ook van nevenliggende panden. De voorzitter veronderstelde dat een en ander veel geld zal kos ten en ook dat verbouwing, c.q. aan bouw nimmer zodanig zijn uit te voeren, dat het resultaat een archi tectonisch aanvaardbaar gemeente huis als eenheid gezien zal op leveren. Het uitblijven van industrievesti ging en het niet in omvang toene men van bloemcultuurgrond blijven nog steeds zorg baren. De voorzitter heeft ten aanzien van de industrie vestiging goede hoop dat dit door de tijd nog eens zal plaats hebben, doch geduld moet men hiervoor hebben en niet te overhaast te werk gaan. De kwestie van steeds groeiend gebrek aan goede cultuurgrond is besproken door de heer de Koning. Ontgronding vqn het Reigersbos wordt ten deze als een adempauze gezien. De voor zitter is het hiermede wel eens, doch er staan ook mog andere belangen op het spel, welke door hem nader worden aangeduid en verduidelijkt. Aan de huidige eigenaresse is door Ged. Staten de ontgrondingsvergun ning geweigerd en thans is deze aan gelegenheid bij de Kroon in behande ling wegens een ingesteld beroep hiertegen. Besluiten, Na dupliek beantwoordt de voor zitter de sprekers en dringt aan op de beantwoording van de vraag of een nieuw raadhuis noodzakelijk is het reeds jaren geleden1 los van het plan Blokhuis. De uit spraak over de plaatsbepaling komt dan pas aan de orde in de raadsver gadering, waarin het plan van uit breiding zal worden behandeld om trent het land van Blokhuis, zodat men dan rustig kan nadenken In overleg met de wethouders neemt hij het voorstel terug om voor 1955 reeds een crediet te verlenen of te voteren op de begroting,. Omtrent de bouw van een nieuw raadhuis wordt verder gediscussieerd, waarbij naar voren kwam, dat wethouder Tibboel voorstander was, terwijl wethouder Lefeber het stand punt innam, dat volstaan kon wor den met een verbouw of aanbouw. Nadat de fracties afzonderlijk on der elkaar hadden beraadslaagd bleek uit een gehouden referendum, dat de heren Van den Berg, Mesman en Lefeber tegen de bouw van een nieuw raadhuis waren. De voorzitter constateerde, dat de grote meerderheid niet tegen de bouw van een nieuw raadhuis was, doch dat vier leden van de prot. fracties eerst een onderzoek willen hebben naar de mogelijkheden van uitvoering voor eventuele verbouw oi aanbouw van het bestaande raad huis, alvorens te beslissen of zij zich met de bouw van een nieuw raad huis kunnen verenigen. naai zal volgende maand aanbesteed worden. Spreker vindt een Oud heidskamer niet zó belangrNk. Als de Chr. Techn. school gebouwd wordt, komt er ruimte hiervoor vrij. De plaats voor een gehoorzaal is be kend. Voor zaken op sportgebied voelen B. en W. alles. Wat de haven betreft, spr. kan zich niet indenken, dat Rijnland op Katwijk wacht. Wet houder Bloot zegt, dat met de bouw van een gehoorzaal voortvarendheid zal worden betracht. Wethouder v. Leeuwen zegt dta een bijzondere kleuterschool nodig is, doch de open bare heeft sinds lang ruimte nodig en dan voelt spr. zich verplicht hier voor te werken. De heer Haasnoot houdt een vurig pleidooi voor de bouw van de openbare kleuterschool. De heer Overdijking houdt een lange rede ten gunste van een te stichten Oudheidskamer, waarvoor volgens spr. beslist sympathie is bü de bevolking, wat de voorzitter be twijfeld. De bewijzen zijn hiervoor, spr. noemt ze. Bij de behandeling van do afzonderlijke hoofdstukken pleit de heer Nasveld voor reductie op geysers voor de kleine man. De heer Nic. van Duyvenbode vraagt bij „volksgezondheid" beter toezicht op de verkoop van waren bij feestelijke gelegenheden. Spr. wijst op de para- tvphusgeschiedenis. De voorzitter zegt dat zulks voortaan zal geschie den. Nadat de voorzitter nog de ver heugende mededeling gedaan heeft, dat het begrotingstekort van 163.000 door bijzondere omstandigheden met 30.561.vermindert kan worden wordt de vergadering te midder nacht gesloten. WASSENAAR TELEVISIE-KIJKERS HELPEN AUDREY HEPBURN. Twee bezitters van televisie-ont vangers hebben een sympathiek ini tiatief genomen, dat in het gehele land navolging verdient. Als de vol gende week Donderdagavond een extra-uitzending gewijd wordt aan het optreden van de filmster Audrey Hepburn in Toon Hermans' program ma „Zaza" ten bate van de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslacht offers, zullen zij buren en vrienden en kennissen uitnodigen, deze uit zending te komen zien. Als tegen prestatie wordt een offertje gevraagd dat bestemd zal zijn voor hetzelfde doel, als waarvoor Audrey Hepburn r.aar Nederland komt, n.l. steun aan de Bond van oorlogsslachtoffers. Geslaagd. Geslaagd te Rotter dam voor het candidaats-examen in de economische wetenschappen de heren G. H. Pel, Wassenaar. Marktberichten LEIDEN, 29 October. Vee. Aan voer: 14 stieren, 50 melkkoeien, 400 vett» koeien, 337 varekoeien, 69 gras kalveren, 28 vette kalveren, 70 nuch tere kalveren, 300 vette schapen, 50 weldeschapen, 1425 vette lammeren, 22 varkens (zeugen), 234 schrammen, 583 biggen, 3 paarden, en 18 geiten. Totaal 3603 stuks. Notering: fokstie ren f 300425, melkkoeien 700 925, vette koeien schoon gewicht 2 2.70, varekoeien 450—680, vaarzen 500—740, pinken 300480, gras kalveren 180275 per stuk, vette kalveren per kg. levend gewicht 2.00—:2.40, nuchtere slachtkalvren 4050 per stuk, nuchtere kalveren per kg. levend gewicht 1.201.35, vette schapen 100125, weidescha- pen 100135, vette lammeren 90 120, zeugen (drachtige) 250360, schrammen f 60100, biggen 35 50 en geiten 15—35 per stuk. Han del: voor 6tieren, melk- en varekoeien vaarzen, pinken en graskalveren ta melijk, voor vette koeien goed, voor nuchtere kalveren lui, voor geiten matig, voor vette kalveren matig, voor schapen en lammeren kalm, voor zeugen, schrammen en biggen stuk. TBC-vrijt afdeling 89 LEIDEN, 29 Oct. Kaas. Aange voerd 33 Goudse en 6 Leidse partijen Notering: Goudse extra kwal tot 2.57 lste kwal. 2.302.35, 2de kwal. 2.252.29 en Leide tot 2.37 per kg. Handel beide soorten goed. WOERDEN. 29 Oct. Kaas. Aan gevoerd werden 76 partijen. Prijz.n lste soort 2.29—2.34, 2e soort 2.24 2.28, extra kwaliteit tot 2.64, per kg. De handel was matig. ROELOFARENDSVEEN, 28 Oct. Bloemen. Troschrysanthen: Crim son Champion 3257 cent, Cydonia 2640 cent, Chatworth 1839 cent, Beryl 4259 cent, Minerva 3960 ct., Perfection 4255 cent, Chastity 21 39 cent, Horwood 2740 cent, Nora 41—47 cent, Gift 3841 cent, Snow fall 2836 cent, Precose 2641 cent, Wendy 2537 cent, Hurrycane 36 42 cent, Mosquito 1727 cent, White Hope 4248 cent per bos, Migoli 7 12 cent, Austin 13—15 cent, Perfection 1116 cent, Millersdale 7—12 cent, Alfretton 1016 cent, Ghocod 13 15 cent. VOORJAARS BLOEMEN II NU BOLLEN PLANTEN Tulpen 10 stuks f 110 Narcissen 10 stuks II.- Hyacinthen 21 ct en 30 ct Crocussen 10 st f 1.20 Blauwe Druifjes 10 stuks 5S ct Sneeuwklokjes 10st75 ct 3? Biedt zich aan net chauffeur voor alle voor komende werkzaamheden, ook genegen met zand- wagens om te gaan, van goede getuigen voorzien. Br. J. v. d. Starren, Wil lem Botsstraat 6, Voorhout.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2