Ondanks vellen en graten kruipt Leiden graag in andere huid omfeest 'n ruggegraat te geven Het voor en tegen van 3-0ctobervi^ring Blij als het weer voorbij is, zouden we het voor geen goud willen missen Boeienkoningen legden verkeer in de knoop WE VERGETEN HET WEER.... Voor 1955 heeft Alphen zeer veel grote werken op het program staan ZATERDAG 23 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Drie-October de dag die een volledige krach betekent van het financiële leven van de Leidenaar, blijkt tevens een dag te zijn waarover de Leide- naar zelf niet graag nakaart. Van de ongeveer twintig antwoorden die wij schriftelijk ontvingen, waren er tien van mensen die op deze dag toevallig in de Sleutelstad moesten zijn en daar dikwijls tot hun schrik mee moesten hossen, tot zij tot hun opluchting 'de stad weer aan de andere kant konden verlaten. Zo zijn er dit jaar ongeveer honderdduizend geweest. De meeste Leidenaars schijnen het drie-Octoberfeest een zaak te vinden, waarvoor je een half jaar spaart, er desnoods aan deelneemt, maar waarover je. zeker later niet gaat napraten. Wij kunnen voor dit standpunt voelen. Van een werkelijk mooi feest zet je naderhand geen stuk in de krant maar denk je hoogstens met enige spijt natuurlijk aan dat ferme stuk in je kraag. Wij zijn het er echter direct over eens dat dit soort genoegen aan vechtbaar is en geven daarom gaarne het woord aan onze lezers die een verhevener opvatting van werkelijk plezier hebben. Als we dan met de afdeling „Dat is eens maar nooit meer" beginnen dan treffen wij daar allereerst de heer J. v. d. B. uit Sassenheim aan. Na enkele zinnen aan de Holland se feestviering in het algemeen ge wijd te hebben, meent hij op enigs zins chauvinistische manier: Laten de Leidenaars maar eens in het voorjaar naar de bollen streek komen, dan kunnen ze zien hoe zonnig wij de bloeme tjes buiten weten te zetten. Dit gebeurt op een manier dat niet alleen wij in tegenstelling met de Leidenaars er pleizier van hebben. Wij delen zijn mening volkomen en zijn het met hem eens dat de tul pen een beter aanzien hebben dan de haringkoppen en palingvellen, die de Leidenaars buiten boord zetten. Vaste tcgenwerker. Over het algemeen schijnt men het springen van de fontein als het hoog tepunt van de feestviering te be schouwen. Zelfs onze vaste tegen- werker heeft ditmaal zijn spraakwa ter aan dit nijvere bouwwerkje ont trokken te hebben want hij schrijft ons nog overkokend van walging: Wij zijn in ons eentje een opi nie-onderzoek begonnen, dat is veel aardiger, dan die steriele stukjes in de krant, en zijn tot de volgende ontdekking geko men: Leiden voelt niets voor die 3-October-viering. Wel een so bere ochtendherdenking van de gedenkwaardige ontzetting, maar voorts een dag van noeste arbeid om daardoor de bereidheid van het dappere voorgeslacht om Leiden groot te maken, tot uit drukking te brengen. „De Koraalmuziek moet blij ven", riep het simpele volks vrouwtje ons toe, „maar laten ze die haring toch in hemelsnaam houden; we zijn thuis met z'n tienen en ik kan al die haringen schoonmaken, terwijl ik ze an ders klaar-en-wel bij een kar retje koop en dan krijg ik er nog een geraspt uitje bij". „Ach", zei de levenslustige knaap, „laat mij maar gewoon naar school gaan, om wijsheid en wetenschap te vergaren voor de toekomst, maar laat mij in de ochtenduren een enkel kwartier tje om het springen der fontein in ogenschouw te nemen". Zo hebben wij de volksmening gepeild en zijn tot de ontdekking gekomen, dat Leiden het opper vlakkige haat en alleen stijlvolle herdenking op prijs stelt, hetgeen echter niet onze mening is, want wij hebben geen mening; wij gaan altijd de stad uit, omdat we niet tegen palinglucht kunnen en er, doorlopend, over de vellen uitglijden. Wij vinden het tekenend dat de genen die een stijlvolle herdenking op prijs stellen, niet om de aanwe zigheid van onze vriend gevraagd hebben. Entréegeld te hoog. De heer P. Kriek, Frans van Mie risstraat te Leiden acht het entrée geld voor het Schuttersveld te hoog. Inderdaad is dertig cent wel wat aan de hoge kant maar laten we niet ver geten dat van de toegangsgelden de enorme kosten van de haring-en-wit tebrood uitdeling en de optocht be streden moeten worden. Hij schrijft bovendien dat de jeugd tijdens de Koraalmuziek onordelijk optreedt. Het is echter altijd nog verheugend dat een traditioneel evenement in de belangstelling van de zij het wat lawaaierige jeugd staat. Een andere abonné,1 de heer L. van der Meel, Stationsweg, Leiden heeft zich geërgerd aan een boeienkoning die zich zelf weliswaar uit de knoop haalde, maar het verkeer er in legde. Fijnproever. Een oude bekende, de heer A. Slin gerland uit Zoeterwoude, geeft na een korte inleiding over de feestvie ring, die de fijnproever verraadt, en kele diepere gedachten over de ge varen, die we weer geriskeerd heb ben de paling inbegrepen. Dus zet hem op: de bloemen buiten, Of hoorde ik soms iemand fluiten? De malle molen draait in 't rond, We springen en zijn nog goed gezond. We eten van de paling ook, En nog gaan we dan niet van de kook; Betalen van leverancier komt later, Want na die roes volgt vast: een kater. Binnenpretjes. Een echt feestnummer is ook de heer J. J. Driessen, Herengracht 67, Leiden, 's Morgens al vroeg op pad met feestneus en toeter blijft hij de 3-October tot het laatste moment trouw. Mevr. M. O verdijk'Visser, St. Jacobsgracht, is meer tot de leef tijd gekomen, van binnenpretjes over de lol van anderen. Zij vraagt zich echter af hoe de slagers aan al die klapstuk komen. Een anonyme in zender gaf in een zeer lijvig gedicht zijn zienswijze op het feest weer. Deze zienswijze was grotendeels ver kregen op zijn kijkpost tegenover een café. Onze vaste tegenwerkster mej, Dora Kniest, Oegstgeest heeft zich geërgerd aan de schillen en do zen, die men voor het aangenaam verpozen in Leiden achterliet, het drankzuchtig gedoe, en de mens- en aieronterende vermakelijkheden op het Schuttersveld. PRIJSWINNAARS. De eerste prijs is voor de heer A. N. C. Koch, Witte Rozenstraat 58a, Leiden. Hij heeft zich door niets la ten weerhouden om de volgende dag met een punthoofd wakker te wór den. 5,—). Mijn mening over het 3 October- feest? Het is weer daverend geweest! Want al ploeterde ik en lag ik krom, En keerde weken van te voren elke cent al om. (Ik kreeg zowaar grijze haren Van al dat geld vergaren). Toch heb ik heerlijk feest gevierd En door de straten gehost en gezwierd. De modder, op 't kermisterrein? Och, dat hoort er bij, dat moet er zijn. Op zo'n dag brengt niets me uit mijn humeur, Dan kan zelfs de regen me niets schelen, ik breek met de sleur, Ik geniet van optocht en koraal muziek, De taptoe en reveille, het is magnifiek. Al „springt" de fontein niet met knallen, Het kan mij de lol niet vergallen. Ergernis? Neen, een goede Leidenaar kent dit woord niet, Anders, geloof me, was de 3 Oct. Vereniging allang failliet. Daarom, ik houd van het Leidse feest, Bent U ook een beetje „in de olie" geweest? Had U de andere dag ook een „punthoofd" En voelde U zich wat lichtelijk gaargestoofd? Dan bent ook U een goede Leidenaar Samen met onze beroemde „Gijselaar" Neen, het enige wat mij e r- g e r t zijn de gedachten, Dat ik nu weer een jaar lang, op 3 October moet wachten. Andere wereld. De conclusie van de heer A. Krom, Jacob Catslaan 42, Leiden is dezelf de als die van de eerste prijswinnaar, zijn betoog is echter ietwat bedacht zamer. Wij menen hier en daar zelfs wat sarcasme te ontdekken, maar dat zal wel verbeelding zijn. 2.50). Als volbloed Leidenaar zie ik altijd vol spanning het feest te gemoet. De taptoe op de voor avond is reeds een leuk begin. Hoe meer herrie, hoe mooier. Dat hoort bij een volksfeest. Reeds dan komt men in een feestroes. De reveille en koraalmuziek is een prachtige inzet en zeer plech tig. Ook de uitdeling van haring en wittebrood is een stijlvolle traditie. Alleen hoop ik, dat er geen deelnemers meer komen, die 5 min. later de haring „stie- kum" in de Nieuwe Rijn gooien. De grote militaire parade is een machtige demonstratie, dan kun nen wij zien, hoe ons belasting geld wordt besteed. Bij het grootse schouwspel, het springen van de fontein, waan ik mij in Rome. Dit is werkelijk fantastisch! Waar ziet men zo'n leger van altisten, degenslikkers, etc. Zelfs muziekvirtuosen spelende op prae-historische instrumenten. Al wordt de muziek soms geweld aangedaan, ik vind het geweldig. De optocht is altijd een hoog tepunt. Wat een organisatie is hier voor nodig. Hulde voor die commissie! En dan het Lunapark. Wat een Oosterse geheimzinnigheid en sensaties. Is het niet vermakelijk te zien, hoe de mensen voor hun geld misselijk willen worden in zweefmolens, etc. Waar vindt men elders, dat een jongeling, op een draaiende schijf, 12 slapende „bakvisjes" in het openbaar een kusje mag geven? Ik dacht, dat er een Loterijwet bestond. Niets van dat op deze dag. Tot slot, het grandiose vuur werk, dat toch altijd nieuw blijft. Wanneer men dan geradbraakt naar huis gaat, glijdende over palingvellen en graten, berookt door ivalm van patat-frites en loempia's, versuft van hoempa'! en microfoons, aanschouwend de door drank benevelde mensen, ben ik blij, dat deze dag voor bij is. Toch zou ik dit alles, behalve de dronkaards, niet gaarne wil len missen. Is het niet zalig, één dag per jaar te vertoeven in een andere wereld? LEVE het 3 October- feest! Geen Spaanse Brabander. De laatste rijksdaalder is voor een Brabander op de Zoeterwoudse weg 146, Leiden. Deze Brabander blijkt zeker geen „Spaanse Brabander" te zijn. Voor 't vierde jaar amuseer ik me tijdens de optocht op 3 Oc tober. Maar 't ergert me dat de op tocht elk jaar kleiner wordt. En toch zag ik verschillende Leidenaars staan, die ook wel aan dit feest konden deelnemen. Zijn ze niet wakker te krijgen voor 't volgende jaar? Wij achten deze laatste opmerking zeer juist. Op deze wijze zou de pret voor de niet-Leidenaars, die immers de zaak rustig zouden kunnen afkij ken, compleet zijn. P.T.T.-ers uit Rijnstreek bezochten Den Haag Het P.T.T.-personeel van Alphen a. d. Rijn, de kantoorhouders van de hulpkantoren in de Rijnstreek, bene vens een aantal personeelsleden van de kantoren te Bodegraven en Bos koop hebben een bezoek gebracht aan de mechanische expeditieafdeling van het zeer modern ingerichte post kantoor van 's-Gravenhage aan de Rijkswijkseweg aldaar. Tijdens de rondleiding kreeg men in het in volbedrijf zijnde gebouw, een prachtig beeld hoe de van elders aangebrachte zakken met post met de z.g. Jacobsladder naar de 8e verdie ping worden getransporteerd en al daar over verschillende transport- banidenkanalen naar hun bestemming worden vervoerd. Voorts kreeg men een indruk hoe de binnengekomen correspondentie voor de machinale stempeling in bakjes over transpoït- banden naar de stempel machines werden gedirigeerd, nadat deze eerst door een aantal mensen was uitge zocht op soort en grootte. In 1955 een zwembad? Met be- Het woord „Missie" spreekt genoeg tot ons allen. Dan denken we aan de missionarissen, priesters, broeders en zusters, bekenden en geen bekenden van ons, die naar de verre landen zijn getrokken om daar het Evangelie van Jezus Christus te gaan verkon digen aan de talloos vele ongelovigen. Wij zijn opgeschrikt bij de ver schrikkelijke berichten uit Korea, uit China: alle buitenlandse missionaris sen uit het land verbannen, soms na hevige folteringen en langdurige ge vangenschap. Wij hebben gelezen, dat door het einde van de oorlogshandelingen in Indochina weer ongeveer een mil- lioen katholieken onder communis tische heerschappij zijn gekomen: wat zal het lot zijn van al die men sen, van de missionarissen onder hen? Wij vinden het erg te vernemen dat in India en Indonesië geen missiona rissen meer worden toegelaten, zodat het onmogelijk is de plaatsen van overleden of zieke missionarissen weer aan te vullen, trekking tot de aanleg van een zwem- J wy ie2en van onrust jn Afrika, bad aan de hoge zijde, in de nabij- van oplaaiend nationalisme, aange- heid van „Avifauna voor welk ob- wakkerd door communistische in ject op de begroting 1954 300.000vloed, maar ook van een steeds ver werd uitgetrokken, delen B. en W. rW rmdrincr mee, dat tegen de verwachting in nog niet met de uitvoering kon worden aangevangen. De voorberei- En zoals het met zoveel voorval- ding van de plannien door het daartoe len en gebeurtenissen gaat, we ver- ingeschakeld bureau en het noodza- j geten het weer, het is langs ons kelijk inschakelen daarbij van de heengegaan, al zullen enkelen van daarvoor aangewezen rijksinstanties, ons wel eens een extra-gebedje voor der opdringende Islam of Mohame- danisme. hebben helaas meer tijd gevergd dan kon worden voorzien. De verwachting is gewettigd dat in 1955 de desbetreffende instanties wel zover gevorderd zullen zijn, dat de plannen, zo mogelijk nog voor het aanbreken van het zomerseizoen, ge realiseerd kunnen worden. B. en W. van Alphen aan den Rijn hebben thans een toelichting ver strekt op de gemeentebegroting 1955 en de kapitaalsuitgaven in datzelf de jaar. In het komende jaar zal een aan vang worden gemaakt, met de reeds jaren bestaande plannen tot door trekking van de Prins Bernhardlgan in zuidelijke richting tot aan het Ha- zeveld. Hiervoor wordt een bedrag van 280.000.geraamd. Nauw met dit werk houdt verband de demping van een gedeelte van de spoorhaven, waartoe reeds geruime tijd geleden een principe overeen stemming mét. de Nederlandse Spoor wegen was bereikt. De verwachting is gewettigd, dat in 1955 met de uit voering van dit plan zal kunnen worden begonnen. Het voor de dem ping nodige materiaal zal kunnen worden verkregen door de ontzan- ding van nabij het Bospark gelegen gronden. Met de hierbedoelde werken zou dan kunnen worden gecombi neerd de gedeeltelijke realisering van de plannen tot uitbreiding van het Bospark, aangezien op de te ontzan- den gronden toch zekere voorzienin gen nodig zullen zijn. Voor de gedeeltelijke demping van de spoorhaven wordt een bedrag ge raamd ad 69.700. Pompgemaal. Een ander belangrijk object, dat het komende jaar de aandacht zal vragen is de bouw van een pompge maal in het Oostelijk deel der ge meente, de z.g. lage zijde. Voor dit plan zal een bedrag van plm. 215.000.nodig zijn. Ten behoeve van deze werken werd reeds ten las te van de begroting 1954 een bedrag van 65.000.uitgetrokken, welk bedrag evenwel niet verbruikt werd en overgebracht wordt op de begro ting 1955, aangezien het te verwach ten is dat met dit werk dit jaar niet meer zal worden begonnen. Voor de "totale verwezenlijking van deze plan nen, waaronder mede te begrijpen de met de bouw van het pompgemaal verband houdende verbetering van bestaande of aanleg van nieuwe rio- lerifig zal, naar momenteel kan wor den voorzien een bedrag van 215.000 nodig zijn, zodat voor 1955 alsnog een bedarg van 150.000. wordt uitgetrokken. Zoals hiervoor al terloops is ge meld, verwachten B. en W. dat in het komende jaar ook de nodige aan dacht zal kunnen worden geschon ken aan de uitbreiding van het Bos park, dat in 1937 reeds was aange legd. Met deze uitbreiding zal thans ongeveer 130.000.gemoeid zijn. Men heeft ervan afgezien de ruim te onder de opritten van de Kon. Ju- lianabrug te bestemmen voor de ber ging van het rollend materiaal, in gebruik bij de dienst van gemeente werken en de brandweer. Men zal in het komende jaar een nieuwe ga rage bouwen, waarvan de kosten worden begroot op 140.000. Verbetering wegen. Ten behoeve van de doortrekking van de Ruisdaelstraat tot aan de op rit van de Koningin Julianabrug, als onderdeel van het stratenplan, ten laste van het grondbedrijf, wordt een bedrag geraamd van 135.000. Ook dit object hoopt men in 1955 ter hand te nemen. Ook de uiterste hoeken van de gemeente worden niet vergeten. Zo staat op de begroting uitgetrokken een bedrag van 30.000 grens met de gemeente Koudekerk aan den Rijn, wordt weggenomen; voorts is 3000.begroot voor de verbetering van de toestand waar in de Kerkvaartsweg zich bevindt. Met name zal de in die weg gelegen betonnen kwakel over de Aarlan- derveense wetering moeten worden vernieuwd, terwijl ook een deel van het wegdek verbetering zal onder gaven welke i.v.m. dit werk moeten gaven welke i.v.ma. dit werk moeten worden gedaan en niet kunnen wor den bestreden uit de normale on- derhoudspost. Verlichting. Werd gedurende de laatste twee jaren de straatverlichting in de ge meente aanmerkelijk uitgebreid en verbeterd, zeer tot gerief van de in gezetenen en van de vreemdelingen, zo zal het gemeentebestuur ook het komende jaar, zij het in geringere mate, op de ingeslagen weg voort gaan. Voor de uitbreiding der straat verlichting, te weten de aanleg van verlichting in nieuwe woonwijken en de verdere realisering van de plannen met betrekking tot de ver vanging van bestaande verlichting, wordt voor 1955 een bedrag van 60.000.nodig geacht. De sport, een elementaire behoefte van de bevolking, krijgt het volgend jaar ook haar portie. Zij het lang zaam maar in elk geval zeker gaan B. en W. in de richting van de creatie van een z.g. sportcentrum. Werden voorgaande jaren al reeds enkele voetbalvelden aangelegd in het oostelijk deel der gemeente, in het z.g. „Heullcamp", het volgend jaar ondergaat dit complex enige uit breiding, mede i.v.m. het feit, dat de achter het Bospark (westelijk deel der gemeente) gelegen sportterrei nen een andere bestemming zullen krijgen. Voorlopig wordt voor de uit breiding der complexen aan de Oranje Nassausingel (de nieuwe be naming voor het gemeentelijk deel van de provinciale weg, strekkende van de Aarbrug tot aan de Heren weg) voor 1955 een bedrag van 40.000.nodig geacht. Reeds bij meerdere gelegenheden werd ook in de vergaderingen van de raad de wenselijkheid besproken van de totstandkoming van een me disch centrum. Voor de voorberei ding van meer omlijnde plannen daartoe wordt thans een bedrag van 10.000.— op de begroting geraamd. Ruimte in raadhuis. Het bijna twintig jaren oude raad huis, is al sedert enkele jaren te klein. Een oplossing zal dus toch wel op korte termijn moeten worden ge vonden. Een nadere bestudering van deze aangelegenheid heeft de vraag doen rijzen, hoe b.v. door inschake ling van een reeds aan de gemeente toebehorend pand, de voor de ge meente minst kostbare oplossing zou kunnen worden gevonden. B. en W. bestuderen nu deze mogelijkheid. Aangenomen kan worden, dat een oplossing het volgend jaar gevonden wordt. Het is intussen jammer, dat het pand Julianastraat 62, dat enke le jaren geleden voor ruim 40.000 door de gemeente werd aangekocht, thans noodzakelijkerwijs voor af braak moest worden verkocht, voor ongeveer de helft van de aankoop som. Dat herenhuis was ongetwijfeld representatief genoeg geweest voor de een of andere tak van dienst der geméente of voor de politie. Naar het zich laat aanzien zal in voor de verbetering van het weg- het komende jaar nog een ander dek van de Gnephoek, een zelfde be- pand in het centrum van de gemeen- drag voor verbetering van wegen, te voor het verkeer moeten worden omlegging van het tracee naar de opgeofferd. Het betreft het van ouds Rijnzijde van de Lagewaard, waar- be"kêïide hotel „De Vergulden Wa door de uit verkeersoogpunt zeer gen", waarin thans de ateliers zijn ongunstig gelegen bocht, nabij de gevestigd van de Amsterdamse firma de missies, voor de missionarissen in nood hebben gestort. Maar dan hebben we niet begrepen welke onze taak is in dit wereldge beuren en in de pogingen van de Kerk om de gehele wereld tot Chris tus te brengen. Wij die zelf de grote gave van het ware geloof bezitten, die leden zijn van Christus kerk, wij hebben de plicht tot medewerking. Wij moeten de Kerk en de Paus daadwerkelijk steunen bij de uitvoe ring van Christus bevel: Gaat en onderwijst alle volken". Het werk dat de missionarissen doen is ons eigen werk, is onze eigen taak en daarom moeten wij de hel pende hand naar hen uitsteken: wij mogen hen niet alleen laten staan in hun grote en grootse strijd. Wij moeten hen steunen door ons gebed en door onze aalmoes. Het is de Paus zelf die ons de weg voor een goede georganiseerde steun wijst: het lidmaatschap van de Pau- j selijke Missiegenootschappen. De Pauselijke Missiegenootschap pen zijn als het ware de handen van de Paus, tot ons uitgestrekt om hulp te vragen voor het missiewerk. de C. V. Lambert Janssen en Neu mann. Een zoveelste tol, die het ver keer eist, want dit pand zal plaats moeten maken, teneinde een uit ver keersoogpunt doelmatige aansluiting te verkrijgen aan de afrit van de in aanbouw zijnde provinciale brug in de Pieter Doelmanstraat waar ve le jaren de „brug der zuchten" lag. GEEN HEER IN HET VERKEER. Een bestuurder van een vrachtauto, die met zijn voertuig, komende uit de richting Ter-Aar omstreeks 12 uur Vrijdagmiddag op de Westkanaalweg te Alphen a. d- Rijn reed, heeft een aldaar passerende met een paard, be spannen maaimachine, welke werd bestuurd dOor de veehouder P. D. de Bruin, wonende aan de Westkanaal weg 1?, dusdanig aangereden, dat het landbouwwerktuig ernstig be schadigd werd. De chauffeur, wien de aanrijding beslist niet onopgemerkt moet zijn gebleven, is doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dammen. In de wedstrijden om het dam-kampioenechap van Alphen a. d. Rijn begint enige tekening te komen. Gok de herkamp om het kampioenschap begint zijn einde te naderen. De tweede partij werd de ze week gespeeld. Eindigde de eerste partij in remise, de tweede partij tussen Jesse en Zijl stra werd na harde strijd door laatst genoemde gewonnen. Woensdag 3 November wordt de derde en laatste partij gespeeld tus sen beiden. Dan heeft Zijlstra ge noeg aan remise de Kampioen te zijn. „Het Vierde Prinsenkind". Op uitnodiging van de Stichting „Het vierde Prinsenkind" kwamen in de raadzaal een groot aantal genodig den, afgevaardigden van plaatselijke verenigingen bijeen, ter voorberei ding van een actie in deze streek. Tijdens deze bijeenkomst werd een geheel nieuwe commissie samenge steld. Hierin hebben thans zitting de heer Th. J. van Leeuwen, Stations straat 3, voorz.; mevr. Brouwer, Sta tionsstraat 7, 2e voorzitster; mevr. A. de Korte, Jan Nieuwenhuyzenstraat 11, secretaresse; mevr. A. de Hey, Hoornistraat 5, 2e secr.esse; de heer A. v. Leeuwen, Touissantstraat 12, penningmeester; de heer P. Ram, id., 2e penningm. en de heer C. A. v. Am sterdam, Jan Luykenstraat 10, algem. adjunct. Op Donderdag 13 Januari wordt in het Nutsgebouw een grote openbare contact- en propaganda-avond georga niseerd ten bate van de Stichting. Tevens zal tevoren en misschien ook tijdens de pauze's van de bijeenkom steen getracht worden bij de burgerij speciale voorwerpen te koop aan te bieden. O.a. heeft H. M. de Koningin voor dit mooie doel foto's beschik baar gesteld van Prinses Marijke. Een en ander zal voorafgaan door een huis-aan-huis-actie. Gedacht wordt om naast de bijeenkomst des avonds voor de ouderen, tevens een twee tal middagvoorstellingen te geven. LEIDERDORP Veilig Verkeer. Nu de winter voor de deur staat met de lange don kere avonden heeft de vereniging Veilig Verkeer te Leiderdorp—Zoeter woude H.R. wederom maatregelen ge troffen om de wielrijders zo veilig mogelij te laten rijden. In samenwer king met de Rijkspolitie geeft zij Dinsdag 26 October a.s van 20—22 uur in de gemeenteschuur aan de Hoofdstraat, gelegenheid uw rijwiel ken. Hierdoor kon hij niet zien wat Het is het bijzonder verlangen van de Paus dat alle katholieken boven de lagere-school-leeftijd lid zullen zijn van Zijn voornaamste genoot schap tot hulp aan de missies, het ge nootschap tot Voortplanting van het Geloof. Door het lidmaatschap zal men iedere dag bidden voor de missies, geeft men een geregelde, zij het be scheiden geldelijke bijdrage Voor het missiewerk: een contributie van slechts elf cent per maand en voor jongeren tot achttien jaar zo nodig slechts vijf cent per maand. Het Pauselijk Genootschap is in elke parochie opgericht: bij de eigen parochie-geestelijkheid kan men zich dus als lid opgeven. Om ons te helpen bij het vervul len van onze plicht tot medewerking aan de uitbreiding van het Godsrijk, van onze plicht van naastenliefde jegens hen die Christus nog niet ken nen, heeft de Heilige Vader de jaar lijks weerkerende Wereld-Missiedag ingesteld. In de gehele katholieke Kerk over de gehele wereld wórdt deze dag'op 24 October gevierd. Op deze dag vraagt de Paus ons extra gebed en H. Communie voor de Missie maar ook een milde gave aan de collecte op deze dag voor de Voortplanting van het Geloof. Overwegen wij het woord, eenmaal door de H. Paus Pius X gesproken: „Wij, die zijn vrijgekocht door het kostbaar Bloed van Gods Zoon, wij hebben vóór alles de plicht om door ons gebed Gods hulp af te smeken' over de missies. gespeeld. Er vielen weinig verras sende uitslagen te noteren. J. J. Has- sefras—F. J. v. d. Velde werd na een spannende partij remise. D. Hasse fras verloor van J. v. d. Zwan, die na zijn nederlaag in de eerste ronde er weer goed in komt. De gedetail leerde uitslagen: le tiental: A. v. d. ZwanJ. van Sandijk afgebr.; J. J. HassefrasF. J. v d. Velde 11; Abr. Dorsman— H. Verhoogt 0—2; J. v. d. Zwan D. Hassefras 20; H. v. d. VechtC. A. Deègenaars afgebr. 2e tiental: P. VervarkA. Spies 11; W. van HeusdenW. van Eek 20; W. VerbeekA. Bloemendaal 20, J. van Heusden—A. Vons afge broken; M. GoedhartC. de Koning 0—2. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door dokter H. Bakema AcaoiaLaan 58, Tel. 24828. BOSKOOP Geen veilig verkeer. Hoe het niet moet werd gisteren getoond door de boomkwekersknecht van O,, toen hij met een volle en ho.og opgela den bakfiets met bomen over de Zij de reed. Om het hem tegemoetko mende verkeer te kunnen zien moest van O. reikhalzend zijdelings langs zijn hoog opgestapelde bomen kij- gratis te laten controleren, waarbij tevens het witte achterspatbord e. v. opnieuw wordt bijgeschilderd. Leiderdorpse damclub. De derde ronde van de borden wedstrijd werd er aan de andere zijde langs de weg gebeurde, zodat hij pardoes tegen een aan gene kant van de weg gepar keerde auto opreed. Beide voertui gen werden licht beschadigd.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8