DUINSTREEK Sinds één jaar wacht waardevolle koffer in Utrecht op de eigenaar Van de boksring naar de bak Politieke deliquent poogde zich „recht" te verschaffen Thans 294 lijders aan paratyphus Algemene begraafplaats met aula Stichting van sportvelden en een recreatieterrein in Oranjepolder Honderd hondenlevens werden door restaurateur 1 uur boven Jan verheven B. B. DINSDAG 5 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Hotel-mysterie Tijdens de Najaarsbeurs 1953, thans ruim een jaar geleden, heeft een on bekend gebleven bezoeker van ho tel Thelia, op het Utrechtse Stations plein een kleine lederen koffer aan de kellner in bewaring gegeven. De Nederlands sprekende bezoeker zou de koffer nog dezelfde dag komen halen, doch hij heeft dat tot heden niet gedaan Nadat de koffer ongeveer een maand was bewaard, heeft de hotel houder hem opengemaakt Hij vond er toen een waarde van vele tien duizenden guldens in. Behalve een aantal gloednieuwe Canadese dollars werden papieren aangetroffen tot een waarde van ongeveer 25.000 dol lars, alsmede zilveren sieraden en een groot aantal nieuwe Canadese postzegels. Het een en ander was on der meer geborgen in vuil wasgoed. De hotelhouder vond ook een aantal op verschillende namen gestelde brieven, de meest voorkomende naam was Doornbos. - Op speurtocht. Gisteren kwam de Utrechtse po litie eerst het geval ter ore, want de hotelhouder had nog geen aangifte fedaan. Hij wachtte nog steeds op e terugkeer van de onbekende klant en was trouwens ook niet tot aangif te verplicht. De Utrechtse politie is thans, dus ruim een jaar na het achterlaten van de geheimzinnige kofer, een naarstig onderzoek begonnen naar de per soon, die de koffer in bewaring heeft gegeven. Zij heeft er ongetwij feld een zwaar karwei aan, zo werd verzekerd. Er is, zover bekend, nooit aangifte van vermissing van een der gelijke koffer of van de inhoud ge daan. DODELIJKE VAL. In het ziekenhuis Bergweg te Rot terdam is gistermiddag overleden de 57-jarige schillenophaler A. Versteeg, uit Rotterdam, die 's morgens aan de Zaagmolenkade van de wal op een zolderschuit was gevallen, waarna hij in het water, tussen wal en schip en vevolgens onder de schut, terecht kwam. Een chauffeur sprong hem na en wist hem op het droge te brengen. Hij werd naar het zieken huis Bergweg overgebracht. DODELIJK ONGELUK TE EINDHOVEN. Gistermiddag zijn op de Genneper- weg te Eindhoven een vrachtauto uit Veldhoven en een motorrijwiel waar op twee personen uit Eindhoven wa ren gezeten, met elkaar in botsing gekomen. Een van de motorrijders werd op slag gedood; de tweede werd levensgevaarlijk gewond; het staat op dit ogenblik nog niet vast, wie het motorrijwiel bestuurde. Gelukwensen bereikten kardinaal Duca te laat De gistermorgen plotseling overle den Francesco Kardinaal Borgongini Duca verkeerde ogenschijnlijk in een zeer goede gezondheid. Het bericht van zijn overlijden heeft dan ook bij iedereen grote ontsteltenis gewekt. Gistermorgen om half zeven cele breerde Z.Eminentie zoals gewoon lijk de H. Mis ini zijn privé-kapel. In aansluiting daarop ontving hij talrij ke bezoekers, die hem met zijn naam dag gelukwensten. Tot kort voor 10 uur vervulde hij zijn werkzaamheden normaal en voerde verscheidene tele foongesprekken. Plotseling voelde hij zich onwel worden en ging daarom op zijn bed liggen. Enkele ogenblik ken later stierf hij na nog van de H. Sacramenten der Stervenden te zijn voorzien. Prelaten van het H. Officie, die om 10 uur hun gelukwensen wil den aanbieden, vonden dé kardinaal dood. Kardinaal Borgingini Duca was de eerste apostolische nuntius in Ita lië na het van kracht worden van het verdrag van Lateranen. Kardinaal Borgingini Duca is 70 jaar gewórden. Hij werd geboren te Rome op 26 Februari 1884 en op 22 December 1906 priester gewijd. Vele jaren werkte hij aan het staatssecre tariaat van Z. H. de Paus. Hij had orsder meer een belangrijk aandeel in de onderhandelingen tussen de H. Stoel en Italië, die eindigden in het verdrag van Lateranen en de stich ting van de Vaticaanse Staat. Hij werd dan ook tot Apostolisch Nuntius bü de Italiaanse regering gekozen en als zodanig benoemd op 7 Juni 1929. Hij werd tot de waardigheid van het kardinalaat geroepen in het consisto rie van 12 Januari 1953. Kardinaal Borgingini Duca ver vulde talrijke functies in de hoogste bestuursorganen der Kerk, o.a. in de H. Congregatie van het H. Officie van het Consistorie, van de Sacra menten, van de Propaganda Fide enz. Het college van kardinalen telt nu nog 67 leden, van wie slechts 23 Ita lianen (een minimaal aantal!) en 44 van andere nationaliteiten). Johnny Saxton ontmoet op 20 Oc tober a.s. te Philadelphia Kid Gavilan in een titelgevecht voor het wereld kampioenschap in het weltergewicht. Maar of hij de match wint Gavi lan is titelhouder of verliest, Sax ton zal onmiddellijk na de strijd de gevangenis in gaan en wel voor 15 da gen, omdat hij verscheidene verkeers overtredingen heeft begaan in de af gelopen tien maanden. Saxton had geweigerd voor de rechter te ver schijnen, maar hij werd er naar toe gestuurd door een van de bestuurde- ren van de New York Athletic Com missie, die tegen Saxton had gezegd: als je niet bij de rechter verschijnt, ■gaat je gevecht tegen Gavilan niet door. Toen is Saxton maar gegaan en hij werd veroordeeld tot 15 dagen gevangenisstraf wegens het rijden met te hoge snelheden, overtredin gen van het parkeerverbod, enz. Bo vendien moet hij 500 dollar boete be talen. 35 inbraken Een Tilburgse caféhouder heeft zich gisteren voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch moeten verantwoor den voor een serie van ongeveer 25 inbraken vaak met braak en in klimming waarvoor hij door de rechtbank te Breda was veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en bij zondere voorwaarden. De advocaat-generaal eiste een ge vangenisstraf van 1H jaar met af trek. Tegen het vonnis van de rechtbank was de officier, die destijds een ge vangenisstraf van vijf jaar had ge ëist, in beroep gegaan. De caféhouder, die het in hoofd zaak op sieraden en geld had ge munt, zou in een roes hebben ge handeld. De serie inbraken heeft hij RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Onder de invloed. De officier ran Justitie eiste 300,boete of drie maanden, veertien dagen voor waardelijke gevangenisstraf en ont zegging van de rij bevoegdheid voor twee jaar tegen een Leidse koopman. Hij was in Juli j.l. aangehouden ter wijl hij onder de invloed van sterke drank een auto bestuurde. Hij had pertinent geweigerd een bloedproef te ondergaan. Verdachte betoogde dat -door de ontneming van het rij bewijs bij zijn arrestatie zijn zaak practisch stil stond. De Haagse Politierechter, met alle in de laatste drie jaren op geraffi neerde wijze gepleegd. De raadsman uit Breda stelde, dat verdachte zich op zijn eigen manier recht wilde verschaffen. Hij is poli tiek delinquent geweest en men zou nogal nonchalant zijn geweest met zijn eigendommen. Herhaalde po gingen van verdachte om dez affaire weer in het reine te krijgen zouden hebben gefaald. Uitspraak over veertien dagen. Het totale aantal paratyphuspa- tienten in Katwijk, Noordwijk en omgeving is thans 294. Er hebben zich slechts enkele se cundaire infecties voorgedaan. Tot nu toe zijn uit de Leidse en Haagse ziekenhuizen, waar paratyphus-pa- tienten zijn ondegebracht, geen ge- nezenen ontslagen. Ook in het zie kenhuis „St. Antoniushove" te Voorburg zijn vorige week enige patiënten opgenomen. VOORSCHOTEN Voor de aanleg van de algemene begi-aafplaats zullen diverse grond werken moeten worden uitgevoerd, waarvan het belangrijkste werk wordt gevormd door de noodzakelijke verhoging van het terrein. Het be nodigde zand zal worden verkregen door ontgraving van de grond op de voor de sportterreinen bestemde percelen, gelegen tussen Oranjewete ring en de spoorlijn Den HaagLei den. Door de Nederlandse Heide maatschappij is een begroting ge maakt van de grondwerken welke kosten zullen bedragen 168.450, Het komt B. en W. gewenst voor, dat op de aan te leggen begraafplaats een aula wordt gesticht, alwaar ker kelijke voorgangers en anderen het omstandigheden rekening houdende, woord kunnen voeren en verdere be legde verd. twee maanden gevange- grafenisplechtigheden kunnen plaats nisstraf voorwaardelijk op, 150,vinden. Een dergelijke aula voor boete of 50 dagen en voorwaardelij- komt, dat familieleden en belangstel ke ontzetting uit de rijbevoegdheid voor anderhalf jaar met twee jaar proeftijd. Wederspannigheid. Overeen komstig de eis veroox-deelde de Haag se Politierechter een los-arbeider uit Katwijk aan Zee tot een week ge vangenisstraf wegens wederspannig heid tegen de politie. Onder de in vloed van drank zou verd. plotse ling de neiging hebben gekregen een arrestant te helpen. „Dat moeten ze in Katwijk maar eens afleren", vond de Politierechter. Een 19-jarige betonijzervlechter uit Leiden stond terecht voor het zelfde feit. Ook hij was onder drank invloed geweest. Overeenkomstig de eis werd hij veroordeeld tot f 25. boete of 10 dagen. „Ik ben zeer te vreden" was zijn commentaar. Een Leidse timmerman, die zich ook in deze affaire had gemengd, werd overeenkomstig de eis veroor deeld tot 20,boete of 10 dagen. Beste baas. Hoewel hij een goed loon verdiende ontzag een huisschil der uit Noordwijk zich niet zijn eigen patroon te benadelen, door materia len mee naar huis te slepen. Hier voor moest hij zich thans verant woorden bij de Haagse Politierech ter. Inmiddels had de patroon alle materialen terug gekregen en verd. was in zijn dienst gebleven. „Zo'n baas mag je wel in ere houden", zei de politiex-echter. „Dat doe ik ook", antwoox-dde verdachte. In het alge meen wordt voor een dergelijk feit gevangenisstraf gegeven, merkte de officier van Justitie op. Aangezien verd. echter nog nooit was veroor deeld eiste hij 100,boete of 40 dagen en een week gevangenistraf voorwaardelijk. Het werd 75,. een week voorwaardelijk. lenden de begrafenisplechtigheden onbeschut in weer en wind bij het graf moeten bijwonen. Gedurende de laatste tientallen van jaren zijn in het land nagenoeg alle aangelegde begraafplaatsen van een dergelijk gebouw voorzien. De kosten voor de bouw van een aula worden aan de hand van praktijkcijfers geraamd op ongeveer 60.000,Voorts zullen paden moeten worden aangelegd, een parkeerplaats, een toegangshek en een afrastering. Welke kosten in to taal worden begroot op 181:000, zodat en voor de grond en de aanleg een crediet ad 350.150,beschik baar moet worden gesteld. AANLEG WANDELPAD. Het rapport van Economisch Tech nologisch Instituut voor Zuid-Hol land heeft, reeds aangaande de ont wikkelingsmogelijkheden van deze gemeente naar voren gebracht, dat de behoefte aan wandelgelegenheden zich wel sterk dóet gevoelen en van het eertijds mooie natuurschoon in Voorschoten is helaas niet veel over gebleven. Om voor de gemeente vooral de forensen te behouden en deze groep uit te breiden, zal de ge meente een aantrekkelijkheid dienen te bezitten. Het bezit van wandel en rijwielpaden, welke voor de ont- DODELIJK SPEL. In de wijk „Buiten Wittevrouwen" te Utrecht is gistermiddag een spe lend driejai-ig jongetje uit de Zand- hofsestraat onder een roltrommelwa gen van de gemeentereiniging geko men; hij werd over het hoofdje ge reden en is direct overleden. spahning van de bevolking van gi'ote betekenis is, maakt aanleg van deze paden belangrijk. Bij laatste wijziging van het uitbreidingsplan werden reeds suggesties gedaan om te komen tot wandelpaden. Bij de aankoop van de grond benodigd voor de aanleg van de algemene begx-aafplaats is tevens de mogelijkheid geopend met de aanleg van een wandelpadennet zij het bescheiden een aanvang te maken. Dit pad zal dan lopen van de Papelaan via de algemene be graafplaats en dan verder via een gedeelte van de bestaande toegangs weg tot de boerderij van De Wit naar de Veurseweg. Dit pad lang 725 m. zal tevens als proefobject dienst kun nen doen ter verkx-ijging van de no dige ervaring. Het is de bedoeling dit pad te bestemmen tot wandelpad. Verharding zal geschieden met puin en ashalite en daarover parelgrind. Naast het pad zullen bermen komen van 2 tot 5 meter, waarop een pas sende beplanting zal worden aange bracht. De totale kosteji worden be groot op 17.225,—. B. en W. stellen de raad voor de benodigde gelden hiertoe beschikbaar te stellen. LEIDSCHENDAM Katholieke Middenstand vergader de. Met een geanimeei'de bijeen komst heeft de Kath. Middenstands- vereniging het winterprogram inge zet. Voorzitter P. Meijer was ver heugd de oude kern van de vereni ging weer aanwezig te zien, Verder memoreerde spr., dat de kath. Jon ge Middenstands-vereniging, na een bijna 25-jarig bestaan, geliquideerd is. De laatste oorlog en ook het ver blijf van leden in Indonesië heeft vervlakking van het verenigingsle ven medegebracht met gevolg dat de animo bij de jongeren is zoek ge raakt. De heer C. Groenewegen heeft inmiddels met het vooi'malig bestuur van de K.J.M.V. contact opgenomen en het gevolg is geweest dat een aan tal jonge middenstanders bereid is een club te vormen, welke dan als junioren-afdeling van de standsor ganisatie deel zal uitmaken. Pater Rembertus zal voor het welslagen van deze junioren-afdeling zijn volle medewerking verlenen. De vergade ring ging met deze plannen volledig accoord, echter met dien verstande, dat de jongeren een eigen bestuur zullen vormen, dat dan weer op de medewerking van de grote midden standsvereniging zal kunnen reke nen. Vervolgens kwam het midden- standsonderwijs ter sprake. In ver band met de plannen van de rege ring tot vorming van vormingsscho- len gaf de heer G. A. Weerdenburg uitleg van die plannen. Vooral voor handelsavondschool Leidschendam- Voorburg zijn de te verwachten plan nen van groot belang en spr. hoopte dat zodra deze plannen wei'kelijk- heid zijn geworden, alle middenstan ders daaraan hun medewerking zul len verlenen. Enige vragen uit de vex-gadering werden tot genoegen af gehandeld. Ook het vormen van kernclubs kwam ter sprake. Zoals de zaken thans staan mag verwacht worden dat spoedig tot de vorming van een dei"gelijke club kan worden overge gaan. Ook hiervoor zal pater Rem- Vrijdagavond komt in de raad van weggraven van zand onder de hoog- Voorschoten t lang verwachte voor- spanningsleiding ontstaat vanzelf stel aangaande de sportterreinen. Een J-g - flink opgezet plan zal dan in behan deling komen. B. en W. delen het volgende aangaande dit plan mede. De Nederlandse Heide Mij. heeft haar plannen tot aanleg van een sportveldencomplex annex recreatie- tei'rein, die voor het grondwerk van voor de alg. begx-aafplaats nodig zijn, klaar. Genoemde objecten vox-men een geheel omdat het om financiële en technische redenen nodig is deze werken gelijktijdig uit te voeren. Voor de aanleg van een sportvelden complex werd het volgende overwo gen: 1. de noodzaak om tot de aan leg over te gaan; 2. de plaats van de teri*einen; 3. de indeling van de gron den; 4. tijdstip en wijze van uitvoe ring; 5. kostenraming en 6. exploita tie. De noodzaak wordt door B. en W. niet nader gemotiveerd. De voort schrijdende woningbouw slokt de gronden van de huidige speelterrei nen bijna geheel op. Van de heer W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye is thans grond gekocht in de Oranjepolder tegen de spoor lijn. Dit terrein voldoet naar het oor deel van B. en W. uitstekend voor de aanleg van sportvelden. Centraal ge legen, goede kwaliteit van de grond en het vormt een waardige afsluiting van de bebouwing in de Oranjepol der. In het thans uitgewerkte plan zijn vier sportvelden geprojecteerd en een recreatieterrein. Door het bertus in alle opzichten paraat zijn. Na een gezellige pauze was het woord aan de geestelijk adviseur kapelaan W. M. Meiman, die speciaal de aandacht vroeg voor het mande ment van de Bisschoppen. Bij de rondvraag kwamen nog en kele actuele onderwerpen ter sprake o.a. het St. Nicolaasfeest, de noodza kelijke loketgelegenheid van het postkantoor, een etalage-cursus en de boekenclub. Het bestuur zegde toe, dat het aan deze zaken zijn volle aandacht z«l schenken en zo moge lijk steun zal zoeken bij de midden stands-centrale. Tot slot werd het door het bestuur ontworpen winterprogram onder de loupe genomen. Algemeen was de vergadering voldaan over de activi teit van het bestuur dat op zijn beurt de hoop uitsprak dat alle leden zul len medewerken voor het welslagen an dit program. De heer F. C. J. Brandt slaagde aan de T. H. te Delft voor het prop. examen scheikundig ingenieur. Geboren: Cornelis B. M. zn van P. P. van Bohemen en C. G. de Haas. Ondertrouwd: Ludovicus J. J. van Well, te Den Haag, en Helène Th. an Zeeland; Leendert Roos en Eli sabeth A. Werrie; Gerrit Landman en Cornelia Blom; Johannes R. El- derhorst, te Den Haag, en Louisa Ko ning. Getrouwd: Gerard Groeneveld, te Vlaardingen, en Else Swaving; Jaco bus J. van Leeuwen en Amalie C. van der Linde. Overleden: Maartje Huisman 75 j.» gehuwd met L. van der Burgh (Heer- jansdam). WASSENAAR REORGANISATIE VAN DE EERSTE HULPVERLENINGS DIENST. B. en W. hebben de gemeenteraad een voorstel doen toekomen voor een grondige reorganisatie van de eerste hulpverleningsdienst. Tot nu toe werd bij ongevallen langs de weg gebruik gemaakt van de diensten van het Rode Kruis, dat een ambu lance-wagen en verplegend personeel beschikbaar stelde. De 20 jaar oude auto moest echter nodig vérvangen worden en het Rode Kruis heeft la ten weten, dat het niet over geld middelen beschikt, om een nieuwe wagen te kopen of in de aankoop bij te dragen. B. en W. zijn tot de overtuiging gekomen, dat van gemeentewege twee ambulance-auto's moeten wor den aangeschaft, een Austin, die 15.500 kost en een Volkswagen van j 10.000.—. Verder zullen, naar de mening van B. en W. een chauffeur en twee ver pleegsters in dienst genomen moeten diepe put, die zal worden omgewerkt tot vijver met daarnaast een recrea tiegebied met wandelgelegenheid. In eerste instantie worden vier velden aangelegd, doch uitbreidingsmoge lijkheid tot zes velden blijft open. Voor het verrichten van diverse werkzaamheden is men afhankelijk van het jaargetijde. Zo zal de be- zoding moeten geschieden in het jaar, resp. voorjaar. De uitvoering 3 - van het machinale werk zal geschie- worden. Een van de zusters zal op den onder directie van de Ned. Heide 1,iet politiebureau belast worden met Bij de Egyptenaren be stond een belangrijk deel van het goden-repertoir uit dieren, die stuk voor stuk de hoogste graad van heiligheid bereikt hadden. Deze dieren konden er duchtig op los leven en ble ven zelfs na hun dood voor de tanden van minder heilige maar vraatzoichti- ger broeders gespaard. Zij werden opgezet en sierden nog lang in een geur van heiligheid nu ja wan den en kasten in de tem pels. Vandaag aan de dag is deze verering gelukkig tot nul gereduceerd en al treft men hier en daar nog wel een sterveling aan. die het dier meer recht van spreken zou willen verlenen dan de mens; de lust om deze wezens vol ledig boven „Jan" te laten komen, is toch wel volko men geweken. Van Hector tot Fifi. ge oploop van honden, die hun dagelijkse pretjes een ogenblik lieten rusten, om met hun baas te proberen een restaurant binnen te dringen. Ter gelegenheid van dierendag was de eige naar van de inrichting na melijk op het van liefde- getuigende idee gekomen om tussen halftien er^half- elf de hele hondenverza meling van Amsterdam vap tendenz van de dierendag te verenigen waren. Om half zeven voegden zich bovendien nog enige rasloze vrienden bij open en verspreidde zich een geur over het terrein, die vandaag nog druk in hondenkringen besproken wordt. Achter deze geur hun matineuse makker en kwamen de kellners met werd het Hondenkoor aan- grote dozen vol zakjes met geneven. De oproeper van al deze voorpret stond toen maar op en deelde met kwistige hand suikerklontjes uit, eigenaars kregen 1 I ROUW GEHAKT j MET SUIKERKLONTJES Hector tot Fifi op een gra tis maaltijd te nodigen. De eerste viervoeter ar- riveexxie met zijn, waar- schijnlijk slaapwandelende, baas, reeds om zes uur in de tuin van het etablisse ment. De aubade, die na de aankomst op de lage hon- deoregisters gegeven werd, wekte echter conflicten op die nauwelijks met de dien een kopje koffie. Stevige basis. Tegen de tijd dat het hondenleven in volle om vang een aanvang zou ne men, vermaakten zich on geveer honderd honden met hun eigenaars in de tuin. Toen echter sloegen de deuren van de keuken waardevolle inhoud. Het geheel werd gecomplemen teerd door grote dienbla den suikerklontjes en eni- _,lge emmers gehakt zo van boven- het rund. De hondenbazen gingen in de rij staan en weldra vervraten de hon den zich bijna aan een grote bal rauw gehakt, een klontje suiker en de in houd van het zakje, dat in opdruk met vriendelijke letters de honden namens het restaurant een pretti ge maaltijd wenste. De in houd een portie rijst met gemalen vlees vormde voor de viervoeters een stevige basis om een nieuw jaar van louter hondenle ven te beginnen. „Volgend jaar weer en dan nog beter", maakte de directeur van de zaak zich boven het lawaai uit ver staanbaar. Mij. en in z.g. vrij werk door derden worden aangenomen en uitgevoerd. Het precisiewerk zal geschieden door de Maatschappij zelf. De totale aanlegkosten worden geraamd op 295.356,hierop zal in mindering gebracht worden een bedrag van 48.000,welke kosten de ontzan- ding van deze grond bevatten en welke zullen drukken op de alg. be graafplaats. In de exploitatieopzet wordt melding gemaakt van kleed gebouwtjes, riolering, electriciteit en waterleiding, eenvoudige tribunes, toegangshekken, rijwielberging, doel palen, kassa, beplanting. De grond- kosten zullen worden afgeschreven over een periode van 75 jaar, de overige kosten in een tijdperk van 40 jaar. Aangezien de totstandkoming van het nieuwe sportterreinencom plex een lang gekoesterde wens is van sportlievend Voorschoten, zo zal door het in vervulling gaan van dit voor stel de "mogelijkheid worden geopend voor de plaatselijke verenigingen om nog meer aandacht te besteden voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd. B. en W. stellen dan ook voor dit voorstel te aanvaarden en de beno digde credieten beschikbaar te stel len. Agenda gemeenteraad. De x-aad van Voorschoten komt bijeen op Vrijdagavond om acht uur;. Op de agenda staan enige zeer belangrijke punten. Aankoop van gronden van de eigenaar de heer W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye voor de aanleg van een algemene begraaf plaats en een wandelpad. Beschik baarstelling van een crediet groot 350.150,voor de aanleg van een algemene begraafplaats. Beschik baarstelling van een crediet groot 17.225,voor de aanleg van een wandelpad, hetwelk zal lopen van de Papelaan via de aan te leggen alg. begraafplaats naar de Veurseweg. Het aanleggen van een sportterreinen complex annex recreatietex-rein en beschikbaarstelling van het benodig de crediet groot 246.536,—, alsmede de aankoop van de daai'voor beno digde gronden. Beschikbaarstelling van een crediet groot 460.000, voor de aanleg van een rioolzuive ringsinstallatie. Verlenging van me dewerking met betrekking tot de voorgenomen uitbreiding van de Ds. Fortgensschool. Verkoop van een per ceel bouwgrond groot 1138 m2 voor de prijs van 16,per m2. Vaststel ling van een verordening, regelende de samenstelling en de werkkring van commissiën ad hoe. Damvereniging „D.E.S.". Dc eerste ronden van de onderlinge tor- 'strijden. administratief werk voor de G.G. G.D. en steeds beschikbaar zijn, om met de ambulancewagen uit te ruk ken. De andere zal de gemeente-arts assisteren bij de schoolartsendienst. Het voordeel van het werken met een gediplomeerd verpleegster is, dat zij in de meeste gevallen zelfstandig kan optreden en het vervoer naar een ziekenhuis regelen, terwijl Rode Kruishelpers en helpsters, die niet gediplomeerd zijn, wat dit betreft steeds afhankelijk waren van het ooi'del van de gemeente-arts. De arts zal alleen in ernstige gevallen radio- telefonisch worden opgeroepen. Inlichtingen gevraagd. Donder dagmiddag 30 September j.l. tussen 2 en 3 uur heeft een chauffeur van een oud model vrachtwagen, met een roodgekleude cabine en geladen met een grote kist, in de inrit naar Hotel Den Ouden Deyl aan de Rijks straatweg belangrijke schade ver oorzaakt aan de eigendommen van de hotel-exploitant. De chauffeur en een inzittende zijn, nadat zij de scha de in ogenschouw genomen hadden, zonder meer in de richting Den Haag vertrokken. Zij, die inlichtingen over .het gebeurde kunnen verstrek ken, gelieven zich in verbinding te stellen met de verkeei'spolitie, van Zuylen van Nijeveltsti'aat 206, tel. 3333 (K 1751). Beter B.B. en geen oorlog, dan oorlog en geen B.B. dencompetitie leverden de volgende resultaten op: Eerste klasse: J. van Bemmelen S. H. Zitman afgebr., J. M. de Bruyn- G. H. Oostergo 20, G. Oudshoorn G. Weggen 1—1, A. C. BinsJ. M. de Bruyn 20, G. WeggenJ. van Bemmelen 20, G. H. OostergoG. Oudshoorn 20. Tweede klasse: H. J. v. d. Vlek- kertA. Anker 02, J. v. d. Vlek- kertJ. Th. Westerbeek 20, W. H. J. JuR. van Delft 20, J. Ooster- omF. Wouda 20, J. Th. Wester beek—W. H. J. Ju 0—2, A. Anker— J. v. d. Vlekkert 20, F. WoudaH. J. v. d. Vlekkert 02, R. van Delft J. Oosterom 02, Th. v. d. Hulst C. v. d. Munt 2—0. A.s. Woensdag zal er een korte le denvergadering plaats v inden, waar na de avond verder zal worden ge vuld met het spelen van gongwed-

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2