15*000 kilo stro en 200 m3 koolas helpen Schuttersveld op 't droge In Hillegom is nieuwe buurtschap «Meer en Dorp'' in wording Narigheid in het Molenblok werd opnieuw besproken DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 BETERE CONDITIE DAN 1952-53 Veld wordt koste wat kost begaanbaar Vergeten doet men gauw. En daar- vereeniging, die waarlyk kosten noch om is het wel eens goed, dat wij in deze natte dagen nog eens herinnerd worden aan het waterrijke klimaat, dat aan de dagen 3 October 1952—'53 vooraf ging. Het Schuttersveld ge leek toen veel op een modderpoel; rubber- en zelfs baggerlaarzen waren toen in de mode; bij de dames sneu velde ook menige pump. Ondanks deze handicap is het ook toen nog erg meegevallen. Tien- en tienduizenden een rechtgeaard Leidenaar laat zich op deze dag niet zo spoedig uit Ihet lood slaan vonden op het Schuttersveld hun verstrooiing. Een feit, dat ook toen te danken was aan de goede zorgen van de 3-October- moeite spaarde om het terrein „be speelbaar" te maken. Vandaag aan de dag is het niet an ders. Hoewel het veld in een betere conditie is dan in 1952 het klinkt waarschijnlijk iets optimistisch, doch toch is het zo is het de 3 October- vereniging er alles aan gelegen, dat de tienduizenden ook dit jaar hun Lunapark, met aansluitend vuur werk, niet behoeven te missen. De regen van gisteren en ook die van heden heeft men rustig afgewacht. Eerst hedenmiddag om vijf uur kwa men de „reddingsploegen" in wer king.' Niet minder dan 200 kubieke meter koolas en 15.000 kilogram stro staan te hunner beschikking. De er- Er was een tijd, dat het gemeente bestuur meende de uitbreiding der gemeente te moeten zoeken in het westen, sinds de laatste jaren is dit radicaal gewijzigd en wordt er bijna uitsluitend aan de oostzijde gebouwd. Men denke aan het Brouwerlaan- complex, de Vosselaanbuurt en de woningbouw aan de Meerstraat. Thans wordt dit verder uitgewerkt door de stichting van twee nieuwe buurtschappen „Meer en Dorp I en II". Waarvan het eerste gedeelte bin nen afzienbare tijd, binnen 3 jaar, is de veronderstelling, tot stand zal zijn gekomen. Het betreft hier de bouw van 180 woningen. Daarvan zullen er 120 worden gebouwd als ééngezinswonin gen en 60 met bovenbouw en ge schikt voor bewoning van twee ge zinnen. „Meer en Dorp I" wordt gebouwd tussen de Meerstraat en de Leek- of Valksloot enerzijds en de Prinses Marijkestraat en een straat die nog geen naam heeft, maar die loopt van de Meerstraat naar de Leek- of Valk- sloot. Vele Hillegommers zullen van die Leek- of Valksloot niet veel we ten, maar hij staat op de kaarten vermeld als zijnde 7 meter breed en belast met de functie van tochtsloot, waarop de afwatering van deze pol der is ingesteld. Deze vaart blijft ook bestaan en vormt de afsluiting van de buurtschap „Meer en Dorp". Daarlangs wordt gedacht aan een TER AAR Dammen en schaken. Uitslagen van gespeelde wedstrijden. Damwedstrijd Nooit Gedacht Zwammerdam 10—10. H. C. A. BroerG. van Muiswinkel 02; N. Groen in 't WoudM. Overes 11; W. v. d. StarreJ. Wortman 20; Ant. Hartveld—W. v. d. Hoge 20. W. Sna terseA. Wortman 20; D. SpekD. Zwaan 11; J. v. d. Starre (res.)A van Breenen 0—2; Jac. v. d. StarreK. Kom 02; W. van VlietA. v. Greuningen 2—0; H. MuihrJ. P. Bunnink 02. Jeugdcompgetitie schaken: J. Wol- merstedtC. Hofstere 01; C. Hof stedeJ. Wolmerstedt 10; D. Heijns C. Hofstede 01; C. Wolmerstedt J. Heijns 01; J. WolmerstedtH. Dol 10; D. Heijns—J. Wolmerstedt l—O. Dammen: C. Wolmerstedt—D. Heijns 02; J HeijnsJ. Rem 02; A. Dol—H. Dol 0—2; J. Rem— R. Goedhart 0—2; J. WolmerstedtJ. Rem 02. J. RemC. Hofstede 2—0; C. Hofstere—R. Goedhart 2—0; H. Dol—J. Heijns 20; C Wolmerstedt A. Dol 20; J. WolmerstedtJ. Heijns 02; J RemH. Dol 20. Geboren: Bertus, z. van W. Riet veld en S. v d. Laan; Johanna C M., d. van R. Verlaan en M. P. Meerlo; Bernardus Jz. van C. Lok en P M. Veltman; Anna M., d. van Fr. Keij- zer en A. A. van Klink; Henricus S. J., z. van S. J. Mank en J. J. H. van Leeuwesn; Maria A. M d. van A. C. van Emmerik en M. B. Hölscher; Ber nardus G., z. van Chr. Fr. A. Droogh en A. v. d. Cool wijk. Overleden: J. C. Wassenburg 89 j. mooie beplanting met hoog en laag geboomte. In „Meer ert Dorp I" is reeds ge bouwd de Prinses Marijkeschool, be stemd voor het openbaar lager on derwijs. De-omgeving van dit gebouw is geheel vrij gehouden. Dit is ook het geval bij de geprojecteerde Ju- lianaschool. De bouw van deze school is reeds in een vergevorderd stadium van uitvoering en definitief gesteld onder architectuur van de architect H. W. van Kempen te Bloemendaal, aan wie tevens de bouw van het gymnastieklokaal zal worden toever trouwd. Vlak achter de reeds thans ge bouwde woningen aan de Meerstraat, komen de 12 woningen die voor re kening van bouwkas „Noord-Neder landse" worden gebouwd. Daarachter en naast het terrein waarop de Ju- lianaschool met gymlokaal komt, worden de 22 woningen gebouwd, die deze week zijn aanbesteed. De dan nog open zijnde vakken worden be bouwd met woningen in de vrije sector of voor rekening van de ge meente voor ambtenaren en onder wijzers. De Prins Bernhardstr. wordt over de volle breedte verlengd, de Ambachtstraat echter niet. Deze laat ste loopt dood tegen de Prinses Ma rijkestraat en het weggetje dat achter de Prinses Marijkeschool loopt is als een pad gedacht dat de verbinding met de buurtschap vormt, meer niet. Waar het hier de bouw van wo ningen betreft in een beter genre, is er rekening gehouden met ruimten tussen de woningen en binnenterrei nen voor de bouw van garages. Een nieuw element in de gemeente is de bouw van de groep woningen aan het einde van de Prins Bernhardstraat en langs de oostzijde van Meer en Dorp. Daar komen vier blokken, die in stroken gebouwd zullen worden met daar tussen heesters en groen. Voor de meeste woningen zullen tuintjes komen die in onderhoud blijven van de gemeente. Voor andere woningen komt een verhoogd talud met bomen en heesters. De bouw van deze wo ningen zal geschieden 'op het polder niveau. Om deze woningen en de toe komstige bouw van „Meer en Dorp II' vrij te houden van water en vocht zal er een aparte bemaling komen, die ongeveer 125.000,zal kosten, maar deze kosten worden ruim schoots vergoed door de besparing die er is, doordat men geen grond' verhoging behoeft te betalen, wat ongeveer wordt geschat op f 400.000, In deze gehele buurt zal klinker- bsetrating worden toegepast. Op het oud-Concordia-terrein komen tennis banen. Geboren: Theodorus Petrus, zn van Th. J. van der Linden en M. A. van der Hulst; Cornelis Petrus, zn van J. H. Rotteveel en M. J. de Groot; Martha Maria Petronella, dr van J. B. Barnhoorn en P. van de Loo; Arie zn van W. van Biezen en M. van den Oever. Ondertrouwd: A. C. van Oosten en L. M. Oorthuis. Getrouwd: A. P. Rutten en M. W. van der Weijden; A. P. Aangeenbrug en C. L. van Dreunen; K. Bol en A. van der Vlist. Overleden: G. Warmerdam, vrouw 54 jaar. varing van vorige jaren heeft ge leerd, dat met dit „verdringsmate- riaal" nog veel valt te redden. Geen kubieke meter koolas en geen kilo stro blijft ook ditmaal achter de hand. Het Schuttersveld, zo redeneert het bestuur, zal ook in 1954 zo goed mogelijk begaanbaar worden ge maakt. Moge Pluvius uit al deze acti viteiten lering trekken, zulks „tot de vermaeck" van vele 3 Octobergan- LISSE Aanbesteding woningen Onder architectuur van de heer L Tol werd Donderdagmorgen namens de ge- vmeente Lisse aanbesteed het bouwen van: a. 4 woningen aan de Broek- weg; b. 6 woningen aan de Oranje laan en c. 17 woningen aan de Iris- senstraat. Ingeschreven werd door: fa. van Dijk, Nieuwveen a. 82.000,b. f 141.600,—; c. 291.900,—; fa. Schut, Hillegom a. f 79.600,—; b. 138.500,—; c. 290.500,—; fa. Over- devest, Rijnsaterwoude a. f 80.590, 140.200,—; c. 297.300,—; fa. Kinkel, Nieuw Vennep c. 302.500; fa. Imthorn, Hillegom a. f 79.820. b. 139.800,—; c. 291.200,—; fa. B. I. Zaal, Lisse a. f 78.800,fa. Schaap, Lisse b 138.000,fa. Beu kering, Oegstgeest b. 112.000, fa._ Bakker, Bennebroek c. 295.000. e begroting was: a. 72.800, b. 138.120,— en c. 252.400,—. De gunning is aangehouden. Geb.: Mirjam, d. v. G. Balkenende en R. Broer; Jacobus Maria, z. v. W. J. van Rijn en J. M. Waasdorp; Nico- laar Barend, z. v. A. v. Rossen en L. Nieuwenhuis; Jacobus Christophorus, z. v. H. J. C. de Vroomen en J. A. M. Lommerse; Henricus Laurentius Maria, z. v. C. J. H. v. d. Zwet en C. v. d. Voort; Harm, z. v. K. de Groot en S. Kuipers. Ondertr.: Jacob v. d. Stelt, 21 j., te Haarlemmermeer, en Theodora Ar- nolda Vermeulen, 21 j. Getr.: J. B. Zippro, te Amsterdam, en A. Scholte. Overl.: Johannes Jacobus Cornelis Hoogkamer, 3 maanden; Jan Faas, 74 jaar, wed. v. A. v. d. Vis. DE KWAKEL Geb.: Antonia Maria Johanna, d. v. J. A. Heimeriks en J. L. Meulen- broek; Beatrix Cornelia Maria, d. v. M. Wahlen en M. E. Maas; Johanna Francina Maria, d. v. J. W. v. Rooijen en E. J. M. Pieterse; Frank, z. v. J. A. Boom en G. L. Engelman; Quilena Adriana Gerarda Maria, d. v. E. Ver laan en A. M. van Tol. Getr.: J. W, Woerde en W. de Rijk. NOORD WITK De Sportvisser. De hengelaars vereniging „De Sportvisser" alhier won in Warmond bij de jaarlijkse viswedstrijd tegen de Leede uit War mond de voor de eerste keer beschik baar gestelde wisselbeker met 34 te gen 14 stuks. Dit is wel een overtui gende overwinning voor de Noordwij kers. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: C. Tissing 40 P. Ie klasse; A. v. Egmond 32 p. 2e klasse; G. v. Graas 32 p. 3e klasse. Eerste Hulp Brigade. De E.H.B. Noordwijk-binnen heeft haar winter- program wederom geopend met de z.g. Brigade-avond. Na een kort over zicht van de grote activiteit in de afgelopen zomermaanden, werd voor het winterprogram vastgesteld het houden van een grote onderlinge wedstrijd in E.H.B.O., waaraan ook verenigingen uit de omgeving kun nen deelnemen. Dinsdagavond is de cursus 1954 1955 voor E.H.B.O. aangevangen in de Wilhelminaschool. Zij die hier aan nog wensen deel te nemen kun- j nen zich tot en met Maandag 4 Oc tober nog opgeven aan het adres Marjoleinstraat 8. Geboren: Arie J. z. van J. v. Exter en E. G. Vellekoop; Alida A. E. M. d. v. S. A. M. Steenvoorden en A. A. Looijestijn; Adriana J. d. van C Th. Noppe en M. Rietvink; Clasi- na H. M. d. van J. P. Steenvoorden en J. A. Steen voorden; Wilhelmina M. d. van W. Barnhoorn en M. Buys; Leonie T. M. d. van H. O. Rother en W. J. M. Lampe. Ondertrouwd: H. J. J- Wamelink j en P. A. v. Leeuwen; A- AJgra en M. Meijers. Getrouwd: A. v. Rhijn en J. C. J- Egmond; J. Bekendam en J. E. Chr. G. Andreas; K. A. Andersson en C M. Varkevisser; N. v. d. Niet en M. J. Visser; F. A. Schallenberg G. A. v. d. Berg. Overleden: Margaretha Parlevliet 86 jaar VOORHOUT Wit-Gele Kruis. Ik zal het maar als een vertrouwen in het bestuur beschouwen, dat de opkomst zo ge ring is, aldus de voorzitter, mr. J. J. Weve in zijn openingswoord op de algemene ledenvergadering van het Wit-Gele Kruis afd. Voorhout. Hij maakte zijn excuus, dat deze vergadering zo laat werd gehouden. Een der redenen is, dat het accoun tantsrapport zo laat binnen is geko men. Medegedeeld werd dat zuster v. d. Staak wederom beter is, maar dat zij haar werk tooh niet meer mag hervatten. Er moet dus uitge zien worden naar een andere wijk verpleegster. Uit het 20e jaarverslag van de secretaris kon worden opgemaakt, dat de financiële toestand nog steeds grote zorg baart. De penn. liet een iets topimisti- scher geluid horen dan voorgaande jaren, niettegenstaande er dit jaar wederom een nadelig saldo was van 1237.Het nieuwe jaar is nu in gegaan met een negatief kapitaal van 5226. De voorzitter zeide, dat de finan ciële positie gesaneerd moet worden Eerste stap hiertoe is een grotere subsidie van de gemeente. Hiertoe is in de raadsvergadering van Woens dag 1.1. besloten. Gevraagd is om een bijdrage uit het fonds voor *de Kinderpostzegels actie. Verwacht wordt dat hieruit een bedrag van 4 a 5000 gld. zal wor den ontvangen. De Zuid-Hollandse Bond wil in afwachting hierop al vast een voorschot geven van 2000, zodat de hoog nodig te betalen reke ningen kunnen worden voldaan. Verwacht wordt een tekort van 50.omdat de inkomsten geraamd zijn op f 10.910,en de uitgaven op j 10.960,—. De heer C. P. Vergouwen was de tolk van allen om het bestuur har telijk te danken voor zijn buitenge wone activiteit en ijver. rBREE5T12AAT 123 Ttl.2l85> TEGEMOVER HET 5TADHUI5 FOTO'S ONTHOUDEN, WAT MENSEN VERGETEN Gemeenteraad Katwijk De raad van Katwijk kwam gister avond bijeen. Het eerst kwam in be spreking het bij de ingekomen stuk ken ingediende voorstel van de heer Wassenaar „Bespreking van de be bouwing van het Molenblok" met een daarbij aansluitende motie die door twee leden, de heren O. Verdij- king en C. van Beelen, ondersteund werd. Het voorstel werd aan de agenda toegevoegd. Het verzoek van de Harmonie Kat wijk om de subsidie te verhogen tot 400 vond steun bij d$ heren Nas- veld en Van Beelen en meerdere he ren, doch deze laatsten wilden het verzoek bij de behandeling van de begroting aan de orde stellen. Ver schillende heren gaven hierover hun mening met het uiteindelijk resul taat dat het verzoek met 12 tegen 5 stemmen wërd afgewezen. Het blijft dus over 1954 by 200. Tot leden van de commissie, be doeld in art. 8 der Woonruimtewet werden de aftredende heren C. van Beelen, H. A. Dijksman, J. N. Ouwe hand, J. van der Plas en A. Verdoes gekozen. De heren D. Koelewijn te Delft en J. Jonker te Katwijk krijgen de goed keuring voor aankoop van door hen gevraagde bouwgronden. De heren J. Schipper, M. van der Plas en J. Harteveld zullen een ge deelte van de gemeentelijke rijwiel stalling aan de Boulevard in huur kunnen krijgen. De toekomstige bewoners van de nieuwe woningen aan de Randweg e.o. krijgen de gevraagde stenen schuurtjes. Het voorstel tot het verstrekken van een geldlening groot 550.000 aan de N. V. Koelhuis Katwijk vond bestrijding bij de heer Haasnoot al leen omdat spr. meende, dat de ge meente op de verkeerde weg is en voor Bankinstelling gaat spelen. Spr. vond alleen steun bij de heren Jac. van der Plas en H. J. Grimbergen. Het voorstel tot instelling van de functie van maatschappelijk werkster werd vooral bepleit door de heer D. C. van Leeuwen, wethouder van So ciale Zaken. Aangenomen. De voorgestelde verordening tot regeling van de toekenning van bij dragen uit de gemeentekas in de kos ten van gezinsverzorging werd met alg. st. aangenomen. De fa. De Hertog van Mook krijgt de door haar gevraagde woning in de Tulpstraat nr. 5. Molenblok Dan kwam aan de orde de bespre king bebouwing „Molenblok". Wet houder Bloot opende de bespreking met te zeggen, dat hij niet begreep, waarom dit voorstel kwam. Dezer dagen was door B en W toegezegd, dat met de belanghebbenden een be spreking zou worden gehouden met dc bedoeling tot een minnelijke schik king te komen. De heer Wassenaar zei, dat wat de wethouder thans zeide wel wat erg laat kwam. Er is al zo lang over geklaagd. Het is openbare schande. De gebreken zijn van die aard, dat het beter is dat zij niet openbaar worden. Spr. had een lijst van 180 personen die allemaal met ernstige grieven komen. De boel is onhoudbaar. Een lijst werd opgesomd door de heer Wassenaar van de soor ten van gebreken. De heren Haasnoot Overdijking en Van Beelen onder scheven wat de heer Wassenaar naar voren heeft gebracht. De heer Was senaar las een brief voor die hij aan B. en W. heeft gericht en waarin o.m. gewezen werd op het feit dat al meer dan een jaar geklaagd is en nimmer is er iets aan gedaan. Het eerste half jaar was het geregeld droog weer maar nadien zijn de klachten gekomen. Vervolgens zeiden B en W snelle behandeling van deze aange legenheid toe. De heer Overdijking zei, nog steeds te wachten op het praeadvies over het instellen van een veemarkt in Katwijk. De voorzitter zei, dat B en W wachten op advies van een des betreffende landelijke commissie. Als dit antwoord er is komt het prae-ad- vies. »-|B'VtMfiM— De heren J. v. d. Aardweg en P. v. d. Geer werden als bestuurslid herkozen. In de vacature mevr. v. d. Bergv. d. Weyden werd gekozen mevr. E. VerdegaalVester. Mevr. v. d. Berg heeft Voorhout verlaten en was daarom niet her kiesbaar. Zij is 32 jaar lid geweest van het bestuur en ontving uit dank baarheid een bloemenhulde. WASSENAAR Onvoorzichtige motorrijder ge wond. In de van Zuylen van Nije- veltstraat reeds de 19-jarige v. d. K. uit Wassenaar met zijn motor, waarvan vermoedelijk achter- noch voorlicht brandde, tegen een perso nenauto, bestuurd door V. uit Den Haag. v. d. K. is, nadat hy tegen de grond gesmakt was, op gestaan om zijn motor tegen een boom te zetten en daarna bewusteloos neergevallen. Dokter Wafelbakker, die de eerste hulp verleende, constateerde een zware hersenschudding en liet de jonge man overbrengen naar het R.K. Ziekenhuis te Den Haag. Zijn motor zowel als de auto wer den beschadigd. Vergadering Gemeenteraad. De eerstvolgende openbare vergadering van de gemeenteraad zal gehouden worden op Woensdag 6 October a.s. des avonds kwart over zeven in Raad huis de Paauw. Wassenaarse B.B.-organisatie vrij wel volledig bezet. Uit een over zicht van de stand van zaken met betrekking tot de opbouw van de B.Bk-organisatie in deze gemeente blijkt, dat deze organisatie vrijwel volledig bemand is. Door de overheid is voor Wassenaar een sterkte van 360 man toegestaan; het aantal man nen en vrouwen, dat zich als vrijwil- liger(ster) aanmeldde, bedraagt 343, Bovendien hebben zich nog 45 vrou wen en 8 mannen opgegeven voor de dienst sociale verzorging, die echter pas in tijd van nood zal worden ge vormd. Geboren: John Wouter, zn van H. Kolff cn C. C. W. F. Sutherland; Fre- derik Henry, zn van A. F. Lodeizen cn M. G. A. Mahler; Johanna Alida Maria, dr van J. A. Bellekom en G. Kortekaas; Johanna Maria Wilhel mina, dr van A. Rodenburg en W. L. van der Velde; Marion Janny, dr v. H. J. Nieman en C. J. B. Bonnet; Christine, dr van F. R. Diemont en E. H. Baarchers; Johannes Gerardus Theodorus, zn van P. A. J. Wolters en J. C. Bak. Getrouwd: W. J. Vogels en M. J. M. Schrama; G. T. A. van Noort cn E. T. van der Hulst; J. C. W. Bak ker en N. M. Tuijl Schuitenmaker; E. Tacx en L. E. van Eldik. Overleden: Adrianus de Koster, 72 jr; Jan Kranendonk, 88 jr. Geboren: Jozef M. A. W., zn van J. Hoogeveen en C. L. Samuels; En- gelbertus J. M., zn van M. J. Lager- berg en M. M. Koenig; Mathilde, dr van J. Paardekooper en W. A. van ijck; Willem M., zn van J. de Kor en M. S. Kooijman; Marijke, dr van A. van Egmond en J. H. B. van der Stel; Gerhard J., zn van A. van der Waag en E. J. W. de Stoppelaar. Ondertrouwd: A. Lengton en L. G. Donker; G. J. Seetz en A. C. T. Noordover; T. Elfring en S. P. Com peer; J. A. Schadee en L. Oosten; J. M. Oor eri C. M. M. de Smit; J. Ade- ma en J. W. de Jong; M. J. van der Eerden en J. C. D. de Baat; J. J. Werumeus Buning en L. J. Endt; R. Koning en E. H. van Nood. Getrouwd: A. T. Gardien en M. M. Post; F. X. Vos en M. A. Krause; J. J. Brasser en D. E. Voors; F. C. van Duinen en I. Staal; G. A. Gras en C. M. Braun; F. van der Toorn en H. A. C. Cornelissen; W. Harte veld cn M. E. Vogels; H. J. Meulen- broek en J. T. Kmijnenburg; W. J. Vogels en M. J. M. Schrama; G. T. A. van Noort en E. T. van der Hulst; J. C. W. Bakker en N. M. Tuijl Schui temaker. Overleden: Sybrigje Sinnema 66 j.; Zeintje van Duin, 18 j.; Engeltje W. S. van Aalst 5 j. Laatste Berichten CHAUFFEUR IN ARREST. De 36-jarige Belgische chauffeur, die de rampzalige rit van de Cauberg reed, is in het belang van het onder zoek op last van de officier van jus titie in Maastricht door de rijkspoli tie te Valkenburg in verzekering gesteld. In verzekeringstelling geschiedt vooi ten hoogste twee dagen (met verlenging bij dringende noodzaak). Daar zat muziek in De Hengelose accordeonnist Abel Post kocht vier jaar gele den van een heer een instrument, dat in het bezit was geweest van een in een concentratiekamp overleden familie-lid. Bij het be zichtigen van de inwendige har monica vond Abel Post een dezer dagen onder het klavier 16 ver lopen bankbiljetten van 100. Hij stelde de verkoper in kennis van zijn vondst en deze kon de ver lopen banknoten verzilveren bij de Nederlandse Bank. De heer Post mocht voor zijn ontdekking 100 in ontvangst nemen. Tegen snedige koopman tien maanden gevraagd Tijdens een ruzie in een Rotter dams café met eon Surinamer heeft een 24-jarige Rotterdammer een sne de in zijn kaak van ongeveer twaalf centimeter opgelopen. In de nacht van 21 op 22 Augustus j.l. was er met barkrukken en stoelen gesmeten en de 24-jarige werd in een hoek van de gelagkamer gedreven. Maar wie nu de snede had togebracht, moest gis termorgen voor de rechtbank te Rot terdam worden utigezocht. Als ver dacht stond terecht een 27-jarige koopman, die, volgens het vooronder zoek en het verhoor, gestoken had, terwijl de anderen barkrukken en stoelen door het luchtruim hadden laten zweven. De officier van justitie vond een gevoelige straf van de koopman op zijn plaats, temeer daar de steek op een kritieke plaats was toegebracht. De eis was tien maanden gevange nisstraf met aftrek. De raadsman drong aan op clemen tie. Uitspraak over 14 dagen. GOEDE OPBRENGST ZOMERZEGELS. De opbrengst van de zomerzegels, die in Mei en Juni werden verkocht ten bate van instellingen voor Maat schappelijk Werk, Volksgezondheid en Culturele Zorg, is groter geweest dan vorig jaar. Een bedrag van 14 .820.55 kan worden verdeeld, dat is 12.7 procent meer dan in 1953, toen een bedrag van 132.938.58 werd uitgekeerd. Marktberichten LEIDEN, 1 Oct. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 50 melkkoeien 300 vette koeien, 314 varekoeien, 16 graskalve ren, 40 vette kalveren, 60 nuchtere kalveren, 400 vette schapen, 250 wei- descchapen, 1542 vette lammeren, 25 varkens (zeugen), 287 schrammen, 557 biggen, 6 paarden, 1 veulen, en 30 geiten, totaal 3883 stuks. Prijzen: slachtstieren 2.252.35 per kg. schoon gewicht; melkkoeien 750 925 per stuk; vette koeien 1.95 2.70 per kg. schoon gewicht; vare- koeitn 500750, vaarzen 550 780, pinken 2 90500 per stuk, vette kalveren f 1.802.30 per kg. levend gewicht nuc'itere slachtkalveren 45 55 per stuk en 1.151 30 per kg. levend gewicht;* vette schapen 90 115, weideschapen 100130; vette lammeren 85110, zeugen (drach tige) f 2.503.50, schrammen 70 100, biggen 35—50, paarden 700 850, geiten 1535 per stuk. Handel: stieren, melkkoeien vaarkoeien, vette koe'en, vaarzen en pinken, zeugen, schrammen, biggen en geiten matig; vette en nucntere kalveren lui; scha pen en lammeren zeer traag; TBC- vrije afd. gewone aanvoer. Kaas. Aangevoerd Goudse en Leidse kaas. Prijzen: Goudse extra kwaliteit 2.54, le soort 2.21—2.28, 2e soort 2.152.20, Leldse kaas 2.26 per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 Sept Groente Bloemkool I 35—52, bloemkool II 1931, bospeen 1935, waspeen I 27--32, waspeen II 2425, sla 2.206 50, princessebonen 83 90, snijbonen 8086. groene kool 22 24, gele kool 10—23, rode kool 20 21, breekoeen 2124, peterselie 6.70—7.30, selderie 6.10—7.10, spruiten 3040, kroten 1617, uien 1719, pronkbonen 6580, kervel 4.704.90, tomaten A 5760, idem B 6?63, idem C 4446, seiderie- knollen 12.8013.10 per 100 stuks.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3