U.V.S. ging voort op de goede weg Blauw Zwart won met 3-1 na minder fraaie wedstrijd Lugdunum won volkomen verdiend van Alphen x 1-3 Gelijkwaardige strijd tussen DOSR en Teylingen Meerburg bleek niet opgewassen tegen Roodenburg en verloor: 1-2 Warmunda verloor weer met 4-2, thans van Tonegido EBOH klopte Willem 11 >\\5 S-rf; -ft MAANDAG 27 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 4-0 ZEGE OP FORTUNA De grote zege, die de blauwwitlen op Fortunia hebben weten te behalen, is wel een duidelijk bewijs, dat de ploeg dit seizoen een ernstige gooi naar het kampioenschap wil doen. Hoewel geen fraai voetbal te zien werd gegeven, wat ook wel moeilijk was met de sterke wind, bleek toch tijdens het verloop van de wedstrijd, dat UV5 technisch meer in haar mars had dan Fortuna, dat tenslotte de doorslag gaf tot deze fraaie over winning. Fortuna gaf goed tegenspel te zien, doch de afwerking der aanvallen liet veel te wensen over, terwijl de UVS- verdediging zich deze middag van haar beste zijde liet zien en de For- tuna-aanval geen gelegenheid gaf een behoorlyk schot te lossen. In de eerste helft wogen de par tijen goed tegen elkaar op en hoewel UVS met de sterke wind in de rug speelde, wist zij hieruit geen voordeel te trekken. Nadat de eerste aanvallen voor UVS waren geweest en T. Kantebeen een pracht kans had gemist, loste aan de andere zijde v. d. Waal een hard schot op het heiligdom van v. Duyl, die met de toppen van zijn vingers het leer corner wist te werken. Ver burg van Fortuna kopte na een UVS- aanval bijna in eigen doel, maar de bal rolde tegen de staander en kon worden weggewerkt. De aanvallen wisselden zich af zonder dat er veel gevaar voor beide doelmonden ont stonden. Na een half uur was het weer Verburg in de Fortuna-verdedi- ging, die een fout maakte door een kopbal van T. Kantebeen met de handen in het beruchte gebied tegen te houden. De toegestane penalty werd door T. Kantebeen beheerst in geschoten (10). Zonder veel schok kende gebeurtenissen verstreek de eerste helft. Zoals gewoonlijk speelde UVS te gen wind in belangrijk beter en reeds direct in de tweede helft schoot C. v. d. Zeeuw keihard tegen de staan der. Aan de andere zijde ontstond groot gevaar toen de bal op de keeper werd teruggespeeld die zijn doel had verlaten, doch v. Leeuwen wist op de doellijn redding te brengen. Na 7 mi- Voorl. Ned. Elftal tegen Rot Weiss De keuzecon.missie van de KNVB heeft het Voorlopig Nederlands elf tal, dat Woensdag 29 September te Nijmegen een oefenwedstrijd speelt tegen Rot Weiss (Essen) als volgt samengesteld: Doel: Steiger (PSV). Achter: Wiersma (Donar) en Te- bak (Eindhoven;. Midden: K aaessens (WV), Van der Hoek (Feyenoord) en Jansen (ADO). Vóór: Brcoymans (RAC), Van Beurden (BW), Cor van der Gijp (Emma), Timmermans (ADO) en Luiten (DOS). Reserves zijn Van der Wint (VSVl Kuys (Haarlem), Terlouw (Sparta), Bennaars (Di.slco) en Roosenburg (Sneek). Rot Weiss zal in de volgende opstel ling verschijnen. Doel* Herkenvaih. Achter: Scha'fr.er en Goebel. Midden: Jahnel, Wewers en Wiaa tjes. Vóór: Rahn Vordenbaeumen, Gott- schnlk, Islacker cn lermath. Tot de reserves tehoort de -mJ- HBS'er Fred Röhrig. Rot Weiss heeft als club grote in ternationale ervaring. Sinds 1951 werden 7C wedstrijden tegen buiten landse tegenstanders gespeeld. Daar van werden er 30 gewonnen, 25 verlo ren en 15 eindigden in een gelijk spel. In het voorjaar 1954 werd een tour nee gemaakt naar Zuid-Amerika, Midden-Amerika en Noord-Amerika. In totaal werden 16 ontmoetingen gespeeld. Hiervan werden en 6 gewon nen, 6 gingen verloren en 4 wedstrij den eindigden in een gelijk spel. Van Independicnte werd met 31 gewon nen. terwijl de kampioensclub van Uruguay Penarol met 30 werd ver slagen. NED. BEROEPSVOETBALBOND. RotterdamAlkmaar 11; Am sterdamGraafschap 51; Rapid Den Haag 30; UtrechtTwentse Profs 31: VenloFortuna 23. De standenlijst is thans Amsterdam 3 2 1 3 2 Fortuna Alkmaar Rapid Utrecht Rotterdam Venlo 1954 Graafschap Twentse profs Den Haag 3 2 6 0 3 2 0 1 5 11—2 5 11—7 5 6—4 4 8—5 3 8—7 3 0 3 0 3 2—2 3 0 2 12 4—5 3 0 2 12 3—7 3 0 12 1 3—8 3 0 0 3 0 3—12 ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. De uitslagen van de voor de Za terdagcompetitie van de K.N.V.B. ge speelde wedstrijden luiden: DISTRICT WEST II. 3e klasse A: 's-Gravenzandse Sport verenigingRCL 21; ARCQuick Boys 23 (o. p. v. beide partijen); Rijnsburgse BoysExcelsior Maas sluis 32. 4e klasse A: VWS—Ornas 22; Die HagheKoudekerk 01; Noordwijk- Leiden 8—1; SVOWRouwkoop 10 4e klasse B: TSBSunlight 50; Zwart Wit '28Jordan Boys 0—4: SV '35Bodegraven 22; Sportlust '46—HTSV 5—0. kreeg C. v. d. Zeeuw de bal toege speeld en een weifeling in de achter hoede wist hij handig te benutten door de bal keihard in te schieten (20). UVS neemt het spel nu ge heel in handen. Na 20 min. wist C. Verhoogt het mooiste doelpunt van deze middag te maken. Nadat hij het leer van T. Kantebeen kreeg toe gespeeld snelde de kleine man naar doel en schoot keihard in (30). 4 minuten weer een „uitgekookte" aanval, besloten met een voorzet van C. v. d. Zeeuw en ineens ingekogeld door De Jong (40). De keeper van Fortuna kwam ongelukkig te vallen en moest van het veld worden gedra gen, waarna hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis werd ver voerd. Door dit ongeval en de grote voor sprong van UVS v/as de spanning verdwenen en hoewel Fortuna tracht te een tegenpunt te scoren kon dit geen genade vinden bij de UVS-ver- dediging en rnet onveranderde stand kwam het einde. SMV—BOSKOOP 2—1. Het is Boskoop ook gisteren gelukt enige winst uit deze ontmoeting te halen. Hiervoor was haar spel veel te slecht en te peuterig. Bovendien be ging de achterhoede weer een fout, welke haar een doelpunt kostte. Reeds na tien minuten namen de gastheren de leiding via hun links binnen Jorum (10). Dit bracht even wat leven in de Boskoopse ploeg, doch voor het doel van SMV ontbrak het ten enemale aan de fi nishing touch. De gastheren, hoewel hun spel evenmin imponeerde, deden het toch wel wat beter, hetgeen me nig gevaarlijk moment voor het Bos koop-doel veroorzaakte. Nog voor de rust vergrootte SMV de voorsprong toen de Boskoop-defensie weer blun derde en weer Jorum dit afstrafte (2—0). Na de hervatting was Boskoop niet van inzicht veranderd en zo bleef men met kort spel trachten de Rot terdammers te verschalken, hetgeen wel een kolfje naar de hand van de achterhoede was. Bovendien werd met groot succes de buitenspelval toegepast. Na ongeveer een half uur kreeg midvoor Loef eindelijk kans het tegenpunt te scoren (2—1). De gasten zetten toen alles op alles om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen doch voor het vijandelijke doel werd te veel getalmd en het ein de kwam met een verdiende zege voor SMV. Het was geen byzonder fraaie wed strijd, die de toeschouwers gistermid dag op het Blauw Zwart-terrein te zien kregen. Blauw Zwart toonde zich niettemin de sterkste en won verdiend. Blauw Zwart, dat in de eerste helft tegen de wind in speelde, begon al direct met enkele aanvallen, maar schoten van Raaphorst, Riem en v. d. Berg misten het doel of werden door de Ripperda-doelman gestopt. De bezoekers antwoordden met en kele goed opgezette tegenaanvallen, waaronder er een was, die met een gevaarlijke kopbal werd afgesloten. De bal ging net over. Na een kwar tier nam Blauw Zwart de leiding. Een voorzet van Leo Dekleermaeker werd door A. Riem in een doelpunt omge zet (10). Niet lang daarna kreeg Dekleermaker een fraaie kans voor open doel, maar hij miste. Enkele mi- DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de in de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: le divisie: ArsenalBurnley 40; BlackpoolTottenham Hotspur 51; Bolton WanderersAston Villa 33; Charlton AthleticSunderland 13; EvertonCardiff City 11; Hud- dersfield TownWolverhampton Wanderers 2—0; Manchester City Manchester United 32; Newcastle UnitedChelsea 13; Portsmouth- Sheffield Wednesday 21; Sheffield UnitedPreston North End 05 West Bromwich AlbionLeicester City 6—4. 2e divisie: Birmingham CityBury 13; Blackburn RoversPlymouth Argyle 22; Derby CountyDoncas. ter Rovers 50; FulhamBriston Rovers 23; Ipswich TownLeeds United 12; MiddlesbroughLincoln City 21; Nottingham ForestNotts County 01; Rotherham United Luton Town 20; Stoke CityHull City 00; Swansea TownLiverpool 3—2; West Ham United—Pot Vale 2—0. Prachtige strijd RusIand-Hongarije:l-l Ruim 100.000 toeschouwers hebben in het Dynamo-stadion te Moskou genoten van prachtig voetbal in de wedstrijd tussen de beide nationale teams van Rusland en Hongarije. Zo wel voor als na de rust golfde het spel heen en weer; het tempo was hoog, de combinaties zuiver en wel overwogen. Dank zij het uitstekend doelverdedigen van de Rus Jaschin en van de Hongaar Grosits bleef de score beperkt. Puskas was weer de dirigent in de Hongaarsche ploeg, maar hij werd zwaar gedekt door aanvoerder Netto, die hem slechts zel den moest laten gaan. Dat gebeurde evenwel toch in de achtste minuut, toen Puskas alleen nog Jaschin voor zich had, maar de Russische doelman bracht redding. Een minuut later schoot Koscis tegen de paal. In de Russische voorhoede stak ook een speler boven zijn teamgenoten uit en dat was linksbinnen Salnikow, een voetbalartist van het zuiverste water, die èn als technicus, èn als motor van de ploeg prachtig werk heeft verricht. Hij was het, die uit een pass van mid voor Simonjan met een kopbal zijn land de leiding gaf, een half uur voor de rust (10). De verdediging van de Russen was hecht en het gebeurde maar zelden, dat de voortreffelijk spelende Hongaarse aanval schietkan sen kreeg. In de tweede helft was het Hon gaarse elftal, dank zij ook een hoog opgevoerd tempo, beslist sterker in het veld, maar stopperspil Bakasch- kin verrichtte wonderen en twee keer slaagde hij erin de bal van de doel lijn weg te trappen. Na een kwartier scoorde Kocsis een prachtig doelpunt. Zo mooi en zo zuiver was zijn schot, dat de Russische toeschouwers dit doelpunt luide toejuichten (11). In de resterende tijd lieten beide ploe gen voetbal van hoog gehalte zien en de verklaring van scheidsrechter Ellis r.a afloop, dat niet alleen het Hon gaarse, maar ook het huidige Russi sche elftal tot de allersterkste van de wereld behoort, spreekt duidelijke taal. nuten voor de rust loste N. van Leeu wen een schot op het Ripperda-doel, dat door een foutieve manoeuvre van een der backs voor A. Riem's voeten belandde. Deze speler benutte de hem gegeven kans door hoog in de hoek te schieten en de thuisclub een 20 voorsprong te bezorgen. In de tweede helft toonde Blauw Zwart zich duidelijk de meerdere. Wel ontwikkelde Ripperda enkele malen goed opgezette aanvallen, maar de afwerking liet steeds te wensen over. Toen Ruygrok bij een van de Ripperda-aanvallen in de veron derstelling verkeerde, dat re voor buitenspel gefloten zou worden, kreeg een der Ripperda-voorwaartsen een pracht kans voor het Blauw Zwart-doel, maar het schot ging naast. Toen even later de Blauw Zwart-verdediging miste, profiteer de Ripperda beter van deze gelegen heid en gaf hij met een onhoudbaar schot de Wassenaarse doelman het nakijken (21). Drie minuten later heroverde Blauw Zwart het verloren gegane terrein. Een doelschop van Dick van Leeuwen kwam bij Frans v. d. Berg terecht, die snel doorliep en fraai inschoot (31). STADE REIMS NAAR AMSTERDAM? Naar wij vernemen zijn onderhan delingen gaande om Stade Reims op 6 October in het olympisch stadion te Amsterdam te laten uitkomen te gen het voorlopig Nederlands elftal, als laatste oefenwedstrijd voor de jaarlijkse derby te Antwerpen tus sen België en Nederland. Nu bestaat de mogelijkheid, dat het Franse elf tal op 7 October tegen Algiers uit komt, in dat geval kan Reims niet naar Amsterdam komen. Een dezer dagen valt de beslissing over deze aangelegenheid. Na 1-0 achterstand In het begin zag het er niet naar uit, dat Alphen deze wedstrijd zou gaan verliezen. Met goede combina ties belaagde Alphen het doel der Leidenaars, die in deze eerste pe riode kennelijk zowel moeite hadden met de Alphense voorhoede als met het gladde terrein. Na ongeveer 15 minuten schoof een goede aanval van Alphen door de Leidse defensie en wist Ederveen Maar de Sassenheimers waren productiever Geenszins zou de 41 uitslag, waarmede Teylingen de overwin ning op DOSR behaalde, doen ver- moeckn, dat het hier een volkomen gelijlavaardige strijd is geweest. Toch willen wij niet beweren, dat Teylin gen meer kreeg dan haar toekwam, want de Sassenheimers hebben al leen maar van hun goed recht ge bruik gemaakt om de door een zwak ke DOSR-achterhoede geboden kan sen te benutten. De grootste fout be ging DOSR, misschien wel noodge dwongen, toen rechtsback van Am sterdam enigszins aan het been ge blesseerd raakte en van plaats ver wisselde met midvoor Joop v. d. Tang. Wij konden hierin ip het ge heel geen versteviging ontdekken van de DOSR-achterhoede, terwijl hier mede ook de onmisbare schakel voor afwerking van de DOSR-aanval uit de voorhoede verdween. Voor rust had DOSR de sterke wind in de rug, het welk echter Teylingen niet belette het offensief te openen. DOSR moest zich hierbij reeds direct tot het uiter ste inspannen, waarbij de Veenders eenmaal niet over geluk te klagen hadden toen midvoor van Elk een opgelegde kans naast de verkeerde kant van de paal plaatste. Maar al lengs weet DOSR het spel te ver plaatsen en in de 14e min. hebben de Veenders reeds succes. Want als DOSR door de Teyl.-verdediging heenbreekt, belandt aanvankelijk de fraaie kopbal van Akerboom tegen de lat, maar rechtsbuiten van Am sterdam reageert snel en werkt de bal achter doelman Gielen 10. Vooraf had dezelfde speler het de Teyl-doelverdediger reeds lastig ge maakt met een keiharde schuiver, Spelend met twee invallers, voor v- Mil en Romijne heeft Meerburg gisteren met slechts één doelpunt verschil van Roodenburg verloren. Meerburgs defensie is nog steeds het sterkste deel van het elftal, maar ge zien het spel van deze wedstrijd is de verwachting gerechtvaardigd, dat een volledig Meerburg in staat zal zijn betere resultaten te bereiken. Een verrassing was deze middag het spel van UI jee, die als rechtshalf stond opgesteld en daar een uitste kende partij heeft gespeeld, zowel aanvallend als verdedigend. Het uiterste gladde veld deed veel afbreuk aan het spel. Roodenburg paste zich het beste aan en wist zich reeds na 5 min. een goede kans te scheppen, maar deze werd niet be- rüt. Meerburg geeft goed partij maar veldmeerderheid verschaft Rooden burg de beste kansen. Het duurt tot 5 min. voor de rust voor de midvoor Rouwkoop-A.S.C. 1-3 Hattrick van vDorp Rouwkoop heeft gisteren in ASC met 31 haar meerdere moeten er kennen, een resultaat, dat niet ge heel het vertoonde spel weergeeft. Rouwkoop was vooral in de eerste helft veel voor de ASC-veste, doch door gebrek aan stootkracht en toe tasten op het juiste moment kwamen er geen punten uit voort. Linksbuiten Ju van Rouwkoop had een goede middag, was overal als de kippen bij, toen zijn bewaker een keer te lang talmde, gaf hij een prachtige voorzet aan de naar bin nen gekomen rechtsbuiten, die ech ter niets anders wist te doen dan ver naast te schieten. Een vrije schop óp de rand van het strafschopgebied werd door de ASC-verdediging snel weggewerkt naar hun snelle rechts buiten van Dorp, die, na twee tegen standers van zich afgeschud te heb ben, inschoot (01). Zeven minuten later kreeg hij de bal weer en na een niet te stuiten ren bracht hij de stand op 02. Rouwkoop lanceert dan een serie goede aanvallen, die door onzuiver schieten en onvol doende afwerking geen resultaat op leveren. ASC heeft na de rust alle zeilen bij moeten zetten om tegen het aan vallende Rouwkoop stand te houden en had daarbij het geluk wel mee. Na enige tijd weet van Dorp echter de Rouwkoopverdediging weer in de sprint te slaan en in te schieten (03). Linkshalf Brouwer zag na 25 minuten spelen zijn kans schoon om met een schot schuin over het veld de stand op 13 te brengen. Enkele hoekschoppen en vrije schoppen te gen ASC leverden geen doelpunten meer op. zich van Owel weet te ontdoen en met een schuiver in de hoek Pelk weet te passeren (01). In de tweede helft krijgt Meerburg wind tegen en daardoor wordt haar spel zuiverder en komt er meer com binatie in de ploeg. Dit verhindert niet, dat Roodenburg in het veld nog steeds de sterkste is. Na 10 min. een verre pass uit de Roodenburg ach terhoede, zo ver. dat allen denken, dat de bal uit zal lopen. De linksbui ten is er echter achterheen gespurt en weet de bal juist binnen te hou den. Voordat Owel, de enige, die medegekomen is, hem dit kan belet ten, zet de linksbuiten de' bal goed voor doel, waar meerdere Rooden- burgers klaar staan om de bal in het doel te plaatsen, hetgeen dan ook prompt gebeurt (0—2). Meerburg is echter niet ontmoedigd en wordt zelfs sterker. Er volgen enige goede aanvallen en zij zitten de Rooden burg achterhoede zo op haar huid, dat deze meerdere hoekschoppen ca deau geeft. Uit één daarvan kopt v. Wetten juist langs de paal. Een pass van P. Zandbergen, die weer een goede partij speelde, geeft v. Wetten een goede schietkans. Hij schiet ech ter juist in handen van de keeper. Dan zien we weer een goede aanval van Roodenburg, heel uit de achter hoede opgebouwd, waaruit door haar rechtsbuiten de bal mooi voor het doel wordt geplaatst. De midvoor werkt deze aanval af met een prach tige kopbal. Jammer voor hem gaat de bal over. Meerburg geeft het niet op en tien min. voor het einde, na goed samenspel, krijgt B. de Jeu de kans. Met de bal aan zyn voet slipt hy door de verdediging en schiet in. De keeper stopt vallende het schot, maar krijgt de bal niet in zijn macht. Zowel de Jeu als P. Zandbergen zijn toegestormd en samen werken zy de bal in het doel (1—2). Een ogenblik bereikt Meerburg het spelpeil van Roodenburg en gaat de bal zonder onnodig gedrubbel steeds weer naar voren. Spoedig vervallen de spelers weer in hun oude fout en gaan meer dere kansen door niet tijdig afgeven verloren. Onveranderd komt het einde. COMMISSIE UIT LAGERE VOETBAL VERGADERDE MET BONDSBESTUUR. In Den Haag heeft de commissie uit het lagere KNVB-voetbal (twee de, derde en vierde klassers), die na streeft, dat het lagere voetbal dezelf de rechten zal worden gegeven als aan de eerste klassAs, naar aanlei ding van het te dier zake ingediende voorstel, hetwelk behandeld zal wor den op de bondsvergadering van 39 October a.s.. een langdurige bespre king gehad met het bondsbestuur. Het bondsbestuur heeft toegezegd het betreffende probleem aan een ern stige studie te onderwerpen. welke deze op fraaie wijze in het uiterste hoekje onschadelijk wist te maken. 16 min voor rust wijst de scheidsrechter weer voor een*DOSR- doelpunt naar de witte stip. maar na protest van de grensrechter, die blijkbaar constateerde, dat de door Akerboom voor doel getrokken bal, welke door Amsterdam zeer fraai was ingekopt, reeds achter de doel lijn was geweest, herriep deze zijn beslissing en gaf doelschop. Na de hierboven reeds gemelde plaatsver wisseling is het de Teylinger links buiten van Kampen, die 14 min. voor rust geheel in vrije positie gelaten, de bal krijgt toegespeeld en onhoud baar in het uiterste hoekje plaatst. (11). Drie minuten later is het linksbinnen Zoet, die een fout in de DOSR-verdediging afstraft en met een fraai schot doelpunt. (12). Na de hervatting zien wij een hardwerkend DOSR, dat Teylingen handen vol wérk bezorgde. Dank zij haar hechte verdediging kan zy de DOSR-aanval, welke veelal te wei nig gevaar inhield, wel de baas. Toch moest doelman Gielen verscheidene malen handelend optreden en kon soms slechts ten koste van corner redding brengen. Zeer zeker speelde DOSR in deze periode nog geen ver loren wedstrijd. Jammer was het der halve, dat 13 m. voor het einde 'n DO SR-achterspeler een bal voor zijn doelman liet lopen, welke hierop te laat reageerde, waardoor de snelle Teylingen-midvoor P. v. d. Elk hier van met een beheerst schot kon pro fiteren. (13). Dit deed de spanning breken en ontnam tevens alle glans aan het resterende gedeelte. Hierdoor kon Teylingen zelfs in de laatste mi nuten nog een goede aanval opzet ten, waaruit rechtsbuiten Verdegaal keurig wist door te breken en van af de doellijn voor doel trok naar de toesnellende Zwaan, die deze opge- met een hard en onhoudbaar schot doelman Erades het nakijken te ge ven (10). Even wist Alphen aan de aanval te blijven, maar toen de Lei denaars zich aan de terreinmoeilijk heden hadden aangepast, was het al spoedig duidelijk, dat zij het niet bij deze achterstand zouden laten. Vooral rechtsbuiten Mizee wist met zijn snelle rennen en goede voorzetten verwarring te stichten in de Alphen- defensie. Verhoeven werd goed ge schaduwd door spil v. Heiningen, maar juist hierin schuilde het grote gevaar, voor Aiphen, want doordat v. Heiningen uit het backgebied van Alphen werd weggelokt, werd juist de zwakheid van de Alphense defen sie blootgelegd. Bekkering wist in de 30e minuut een ragfijne pass van Kerkhoven op te pikken en doelman Jansen on houdbaar te passeren (11). In het verdere gedeelte voor de rust zakte het spel van Alphen meer en meer af, hoewel dat hun dit nog niet di rect op een achterstand kwam te staan. Na de thee was het al Lugdunum wat de klok sloeg. Met kunst- en vliegwerk wist de Alphen-achterhoe de nog geruime tyd stand te houden. Opvallend goed was het spel van de Lugdunum-rechtshalf de Roo, die steeds maar weer met goede passen in de diepte zijn voorhoede aan het werk zette. Toen na een kwartier spelen Verhoeven de Alphense de fensie uit elkaar trok en een goede pass doorgaf naar Teeuwen wist de ze keihard in te schieten (12). Al phen speelde nu een verloren wed strijd en spil Hoekstra c.s. hadden ook weinig moeite met de slappe te genaanvallen van Alphen. Volkomen in de lijn was het dan ook, dat Filip- po uit een voorzet van rechtsbuiten Mizee ,die was ingevallen voor zijn broer, het derde doelpunt voor Lug dunum scoorde (13). Het verdere gedeelte van de strijd heeft Alphen een hogere Leidse score weten te voorkomen. Wij noteerden keiharde schoten van Filippo en Verhoeven, waarbij Cuperus de bal nog juist uit het doel wist te trappen, toen doel man Jansen ergens in het doelgebied geslagen op de grond lag. De spor tieve strijd eindigde in een volko men verdiende overwinning van Lugdunum. Roel Dn Rheumatische Pijnen nit. Met wortel en tak! Dat kan, met Kruschen Salts. Kru- schen's aansporende werking op le ver, nieren ei. ingewanden brengt die bloedzuiverende organen weer op gang Ze worden als het ware gela den met jeugdige kracht. Dat bete kent dat onzuiverheden in het bloed zich niet meer kunnen ophopen vastzetten. Die worden afgevoerd langs natuurlijke weg. En zo is er al legde kans resoluut benutte, zodat gauw geen zweem van Rheumatische met 41 in het voordeel van Teylin-1 pijnen meer., gen het einde aanbrak. (Advertentie). Warmunda, dat het met een inval ler voor L. Paas moest stellen, heeft voor de tweede maal aan het kortste eind getrokken. Als Warmunda of- trapt neemt Tonegido de bal direct over, zodat de eerste aanval voor de gasten is, doch weldra neemt War munda het initiatief en bouwt ver schillende aanvallen op, waarvan de meeste doodliepen in de buitenspel- val van de Tonegido-achterhoede, die dat spelletje heel goed verstaat en de Warmunda-voorwaartsen laten zich steeds weer verschalken, zodat elke aanval steeds maar weer dood liep. Toch komt Warmunda nog goedkoop aan haar eerste doelpunt. Montagne krijgt n.l. op pl.m. 3 meter voor het doel een voorzet van rechts, waaruit hy de bal als een vuurpijl recht om hoog schiet, een Tonegido-verdediger wil de terugkomende bal van het doel terugkoppen, doch de bal komt verkeerd op z'n hoofd (10). Haast pen (11) en nog voor de rust maakt de rechtsbinnen van Tonegido uit een doelworsteling er 12 van. Na de thee probeert Warmunda haar achterstand in te lopen en on danks het overwicht komt juist aan de andere kant het doelpunt. Een van rechts ingeschoten bal wordt door keeper Witteman verkeerd beoor deeld en verdwijnt via de staander in het Warm.-doel (13). Met nog een kwartier te spelen gaat Warmunda een wisse nederlaag tegemoet; on danks hard werken kunnen zij er niet in slagen op normale wijze het doel te vinden, maar Tonegido komt weer te hulp, want door een hands bal in het beruchte gebied ontstaat een penalty, die door Haverkort on berispelijk wordt ingeschoten (23). Warmunda ruikt nog een kans en al les trekt ten aanval, maar door te ver opdringen van de Warm.-achtex-- hoede komt juist aan de andere kant op dezelfde manier komt even later weer een doelpunt en het wordt 24 de gelijkmaker. Een van de staan- door een snelle uitval van Tonegido, der terugspringende bal wordt door die hiermede een goede beloning had een Warm.-verdediger in doel gelo- voor het harde werken, (n Dordrecht moest Willem II Zondagmiddag In E. H. B. O. zijn meerdere erkennen (—1). Foto: Het moment In beeld, waarop voor E. B. O. II. het doelpunt wordt gemaakt door Wouters. Van links naar rechts: Scheur water (E.): Van Loon, Van Beers, doelman Van Neer en nog een Willem li-verdediger, die allen het nakijken hebben.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6