De Knokkers bur „ledereen apostel door iedere dag 100 percent katholiek te zijn" Pakistan bevocht Canada ÏLiSÏ4,?1 Z,H, dE PaUS I Nederland op de achtste plaats B.B. D. GAASBEEK J. BAYER NET MEISJE Enige Volwaardige Krachten Enige Jongens Feestweek 1954 DE LEIDSE COURAN'i EERSTE BLAD PAÜ1NA 3 Bisschop tot verenigings-kader in dekenaat Zoeterwoude: Op de vooravond van de week, waarin mgr. Huibers in de parochies van het dekenaat Zoeterwoude het H. Vormsel zal toedienen heeft de bis schop in het parochiehuis te Zoeter woude gesproken tot de Katholieke Actieleden en de bestuurders van parochiële sociale en charitatieve or ganisaties in het dekenaat over de betekenis en de practljk van het le- kenapostolaat. Aanwezig waren de ken D. Bont van Zoeterwoude en de- ken M. A. Jansen uit Leiden, Prov. finabel, pastoor Klaverweyden en Vele geestelijken uit het dekenaat. Ook de burgemeester van Zoeterwou de was aanwezig. De bisschop werd in de stamp volle zaal ontvangen met een enthou siast applaus en vervolgens door rec tor J. Th. M. Kraakman, algemeen diocesaan directeur van de K.A. wel kom geheten. Voortgaande betoogde rector Kraakman, dat de aanwezi gen niet stil moeten staan bij een pas sieve geloofshouding maar als ware „igevormden" activiteit willen ont- plooien in de verschillende organisa- ties waar een apostolische gezond heid vruchtbaar kan werken: sociale en standsorganisaties, vakorganisa ties, jeugdbeweging en sportvereni gingen. „Zij allen zijn met de K.A, leden dankbaar en verheugd om uw aanwezigheid en hun aller opkomst Diplomaten 'n dagje uit met pijl en boog! Leden van het Corps Diplomatique hebben Zaterdagmiddag hun jaarlijk se uitstapje gemaakt, dat hen dit keer naar Hilvarenbeek voerde. Na de ont vangst ten stadhuize, bezichtigde i de tentoonstelling „Het Brabants Edel-Ambacht". Harmonieën, zes schuttersgilden en verscheidene jeugd- en sportvereni gingen defileerden voor de gasten en vendeliers der gilden bracht een his torische vaandelgrroet. De gasten zaten vervolgens in het gemeentehuis aan een Brabantse kof fietafel aan. Naast de couverts von den zij een zilveren theelepeltje dat een afbeelding liet zien van de ge meente-toren en dat hun als aanden ken aan dit bezoek door het gemeen tebestuur werd aangeboden. De kof fie, bij deze lunch gedronken, werd uit antieke koperen koffiekannen ge schonken; een tiental dienstertjes, gekleed in oud-Brabantse kleder dracht presenteerde fruit op grote antieke tinnen schalen. Als tegen prestatie offreerden de diplomaten den burgemeester een fraai zilveren kandelaar. Schieten bij „Bokkenrijder". Na deze maaltijd begaven de gas ten zich in hun auto's naar het land goed „De Utrecht" en door de bossen van dit buiten wandelde men naar de uitspanning „De Bokkenrijder", waar leden van enkele boogschut tersverenigingen elkaar in de edele kunst van het schieten met pijl en boog bekampten. Verscheidene leden van het gezel schap bezoekers hanteerden zelve pijl en boog. Zo spanden o.a. de ambas sadrice van Pakistan, Begum Liaquat Ali Khan en de dochter van de mi nister zonder portefeuille mej. Luns de boog; de ambassadeur van Canada de heer Th. A. Stone en de ambassa deur van de Unie van Zuid-Afrika kolonel P. I. Hoogenhout maten ook eikaars krachten. Behalve vele ambassadeurs, ge zanten en zaakgelastigden maakten ook leden van het Internationale Ge rechtshof en de echtgenote van mi nister Luns het uitstapje mede. getuigt van de wil om zich in de toe komst te geven aan het apostolische werk onder uw leiding". Na deze gloedvolle woorden be klom mgr. Huibers het spreekge stoelte om het woord te richten, op de Hem specifieke fijne wijze, hen die „behoren tot en handelen als K.A.-leden". Mgr. sprak over het H. Vormsel dat ons de gave van de H. Geest mededeelt, dat ons niet alleen deel doet nemen aan Christus' nadeleven maar ons ook maakt tot strijders voor het Rijk Gods. Het apostolaat in allerlei vormen vloeit er uit voort. Laten we ons bewust zijn van de zegen van ons geloof en vooral van het H. Vormsel. Dit bewustzijn maakt ons niet alleen dankbaar maar stimu leert ook onze apostolische activiteit. Ondanks stoffelijke vooruitgang, vergevorderde techniek en cultuur spreiding schieten velen tekort in de zorg voor het hiernamaals. Deze mas sale onkerkelijkheid maakt aposto laat noodzakelijk. Daarom moet ieder apostel zijn door iedere dag voor 100 pet. katholiek te zijn. Ons goed voor- beel, onze voorbeeldige geloofsbele ving zal velen inspireren. Voorts moet er gebeden worden voor het apostolaat en het gebed dat uit oprechte liefde tot de naaste voortkomt zal waarlijk effect sorte ren. Naast deze twee vormen van apos tolaat, die een plicht zijn voor iede re gedoopte, wil de K.A. bovendien trachten door middel van organisatie en kernvorming een gunstige in vloed uit te oefenen op bepaalde groe peringen en milieu's. De K.A. werkt volgens plan en haar leden dienen onwrikbaar te zijn in hun houding. Bovendien heeft de K.A. tot taak de organisaties met een echte katholie ke geest te bevruchten. Alles in die stands- of vakorganisaties dient doordrongen te zijn van de goede geest en als dèt het geval is wordt de goede methode voor die organisatie ook wel gevonden. Ook hier: hiërarchie. Lekenapostolaat vraagt ook hiër archie en in de Kerk is het nu een maal zo, dat de priesters leiding ge ven bij apostolaat; deze ordening is nodig, als in elke organisatie. I?e leek moet dus het evenwicht weten te vinden tussen persoonlijke verant woordelijkheid en anderzijds onder worpenheid aan de leiding van de priester want dtn pas zal hij zich als „verlengstuk" van de clerus nuttig weten te maken in het apostolaat. Met voldoening constateerde de bis schop dat er een tendenz bestaat bij velen om geloofskennis èn geloofs beleving te verdiepen. Dit is waarlijk een genade van de H. Geest en het is verheugend, dat de ten onrechte veel gesmade jeugd ook wat dit betreft niet achter blijft. „De jeugd is zich wel bewust van haar kracht en is in de demonstratie daarvan wel luid ruchtig, "maar toen wij jong waren zullen bij de ouderen ook de oren wel eens getuit hebben." Het platteland. Oppervlakkig gezien lijkt het alsof de taak van de K.A. op het platte land, waar de grote industrie haar eisen niet stelt, beperkt blijft tot doordeseming van de sociale organi saties met de goede katholieke geest door woord en voorbeeld. Zoeterwou de kent de problematiek van de in dustrie-streken nog niet; maar mis schien zal de toekomst dit brengen en zeker zulen veel jeugdigen over eni- jaren in de industrie werkzaam zijn. De K.A. moet de gelovigen nu reeds voorbereiden opdat zij ten allen tijde in staat zijn te antwoorden op het „waarom" en te demonstreren het „hoe" van het katholicisme. Na deze woorden van mgr. Huibers zongen allen het Vormsel-lied en gaf mgr. Huibers zijn bisschoppelijke ze gen. Onder het klinken van een har telijk applaus verliet de beminde bisschop de zaal. Rector Kraakman. Na de pauze hernam rector Kraak man het woord en belichtte nog eens de woorden van de bisschop. Bij het geloofsleven van het individu hoort het apostolaat. Hij moet zijn invloed sfeer benutten. Als bestuurder van een vereniging, organiseert men het lekenapostolaat door zich te richten op een bepaalde groepering n deze te doordringen van de katholieke geest. De K.A. is echter meer dan dit alles. Kaar contact met de geestelijkheid is intenser; het K.A.-lid onderscheidt zich van elke andere lekenapostel Omdat hij officieel medewerker is van de hiërarchie en hiertoe officieel geroepen, gevormd en gezonden wordt. De K.A. zal op het platteland, en dus in het gehele dekenaat Zoeter woude, behalve Leidschendam, moei lijk haar eigenlijke gestalte aan kun nen nemen, omdat de verscheurdheid van de wereld, waardoor deze leken beweging haar actuele betekenis heeft gekregen, zich op het platte land lang niet zo intens manifesteert als in de steden. Hier kan de K.A. zich echter rich-1 ten tot de bestuurders van de ver- 1 enigingen. B.v. op quatertemperda-1 gen bijeenkomsten met als doel apOs- J tolische vorming van de bestuurders. Op zo'n manier worden ook de stan- den overtuigd en uiteindelijk wordt alles hersteld in Christus. Rector Kraakman sloot deze indruk wekkende bijeenkomst met het bid-; - -j -peciaal maakte t.g.v. het congres i ofschoon zijzelf al geen belang meer van het lekenapostolaat. 1 hu ri» «uoio» i Schipper te Rotterdam tijdens ruzie beroofd Rovers gegrepen De politie te Rotterdam heeft een 29-jarige schilder en een 27-jarige vriend van deze aangehouden, die tijdens een vechtpartij in een café op het Noordereiland een schipper acht bankbiljetten van honderd en een van vijftig afhandig hadden gemaakt. Toen Vrijdagavond een brigadier van politie het café passeerde, zag hij twee mannen naar buiten vluch ten. Zij werden achtervolgd door de schipper, die luidkeels „houdt de dief" schreeuwde. Behalve de briga dier zette ook een aantal jongens de achtervolging in. De jongelui kregen de vluchtelingen op het Stieltjes plein te pakken. Het geld hadden de mannen onderweg weggegooid. SPORT De Schaakolympiade Dat de Nederlandse equipe het con signe had, ln de laatste ronde van het Fide landenschaaktournooi tegen de Rus sen alles op alles te zetten was gezien Loonsverhoging in bouwbedrijf De werkgevers- en werknemersor ganisaties in het bouwbedrijf hebben overeenstemming bereikt betreffende de loonsverhoging met 6 procent, welke uiteraard uitsluitend van kracht is voor de lonen, vastgelegd in de officiële loonregelingen. Aan het college van rijksbemidde laars is verzocht de nieuwe lonen bindend op te nemen in de loonrege lingen en deze van kracht te doen worden met ingang van de betalings- week, waarin 1 October valt. Aldus een mededeling van de Stichtingraad van Bestuur Bouwbedrijf. Voorts is aan het college van rijks, bemiddelaars verzocht in de loonrege lingen voor de burgerlijke- en utili teitsbouw, de wegen-, spoor- en wa terbouw, de N.O.-polder en het straat- makersbedrijf, de z.g. franchisebepa- ling te verruimen van 6 tot 10 pro cent. De gezamenlijke organisaties hebben besloten een ernstig beroep te doen op hun leden om mede te werken aan het herstel en de hand having van orde en regel op het ge bied der loonvorming, d.w.z. het eisen en betalen van hogere lonen dan wet telijk is toegestaan, na te laten. Er mag ge ensprake van zijn, aldus meldt de stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf tenslotte, dat de toege stane loonsverhoging wordt gehan teerd om ook reeds boven de wette lijke normen uitgaande lonen te ver hogen. Regeringsvliegtuig niet bedrijfszeker Vragen in de Kamer Het Eerste Kamerlid de heer Wen- delaar, heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Had niet voorkomen kun nen en dus moeten worden, dat hef regeringsvliegtuig niet in staat was de reis van Z. K. H. de Prins der Nederlanden naar Zuid-Afrika op het daarvoor vastgestelde tijdstip aan te "van gen? 2. Wordt het ook om andere redenen niet tijd een veiliger en bedrijfszekerder toestel aan te schaffen voor reizen van de ko ninklijke familie en leden der regering? hadden bij de uitslag, bleken geen be hoefte aan remise te hebben en maakten het onze vertegenwoordigers zo moeilijk mogelijk. Alleen dr. Euwe vond tegen Bronstein de juiste manier om het even wicht te bewaren en sloot vrede lang voordat het aantal bezoekers (die van overal uit binnen- en buitenland kwa men) tot tweeduizend was aangegroeid. Het eerste Nederlandse slachtoffer was Van Scheltinga in een originele positiepartij, waarin Kotov al zijn vin dingrijkheid ten toon spreidde. Donner geraakte langzaam in moeilijk heden tegen Keres, die er kennelijk op uit was zijn score op 13 y, uit 14 te bren gen en daarin ook slaagde. Een verra derlijk gambiet lanceerde Gelier tegen Prins. Met eenvoudig en sterk spel wist de Russische grootmeester, na al het gambietmateriaal te hebben heroverd, een pion buit te maken. Deze partij moest na de eerste zitting worden afge broken. Ook de nek-aan-nek-wedstrijd tussen Argentinië en Joegoslavië om de tweede plaats was bij het einde van de zitting nog niet beslist. Het liet zich aanzien dat Joegoslavië tegen Tsjechoslowakije een half punt meer zou behalen dan Argen tinië tegen West Duitsland. Met span ning werd ook de uitslag tegemoet ge zien van Israël tegen Hongarije, omdat daarmee voor Nederland de bezetting van de zevende plaats gemoeid kon zijn. Szabo verloor evenwel, zodat Israël de zevende plaats kon overnemen. WIELRENNEN DE RONDE VAN EUROPA. Jacquet overleden. De 23-jarige wielrenner Roland Jacquet, die tijdens de zesde etappe van de Ronde van Europa veronge lukte, is in het ziekenhuis te Augs burg aan de gevolgen van zijn ver wondingen overleden. Jacquet was in volle vaart tegen een stilstaande auto gereden, waarbij hij een zware hersenschudding, en talrijke kneu zingen opliep. Van do competitie in de KNKB is alleen voor de 2e klasse A van Z.H. ge speeld de wedstrijd ALOFluks welke door Fluks met 53 werd gewonnen. PAARDENSPORT Nederland wint van België Courses op Duindicht De NederlandBelgië wedstrijden, welke op Duindigt zijn gehouden, zijn met 33 tegen 29 punten door Nederland gewonnen. De uitslagen van de drave rijen en rennen luiden: Prijs van Dilbcek: 1. Rethy Hollandia (W. H. Geersen) 1.27.5; 2. Odylie Spen cer; 3. Padua. Toto w.: ƒ2,10; pl. ƒ1,40, 1,70; gek. ƒ4,30; cov. ƒ3,80. Prijs van Kortrljk: 1. Madamme B (S. J. van Leeuwen) 1.25.—; 2. Insuline; 3. Morning Star. Toto w.: ƒ4,10; pl. ƒ1,70, 2,40, 3,90; gek. 26,—; cov. ƒ10,80. Ncderland-Bclglcprjjs: 1. Lustcru (A. Desoete) 1.27.7; 2. Luna Bloc; 3. Spen cer Hollandia. Toto w.: ƒ8,pl. ƒ3,60, 2,—; gek. ƒ27,40; cov. ƒ2,40. Prijs van Waercghem: 1. Roland (P. A. Strooper) 1.25.8: 2. Kodak; 3. Kat- terap. Toto w.: ƒ3,20; pl. 1,70, 1,30; gek. ƒ5,10; cov. ƒ2,70. Prijs van Ostcnde: 1. Quick Hollandia (W. H. Geersen) 1.24.4; 2. Quintis Har vester; 3. Jell co. Toto w.: ƒ2,70; pl. ƒ1.—. 1,30, 1,20; gek. ƒ2,80; cov. ƒ3,60. Prijs van Sterrebeek: 1. Indian Bus (Ch. Martens) 1.25.9; 2. Norton Williams; 3. Guy Madden. Toto w.: ƒ3,60; pl. ƒ1,90, 1,50, 1,90; gek. ƒ17,40; cov. ƒ3,70. Emir d'lranprljs: 1. Mephistopheles (H. Leenheer) zeker gewonnen: 2. Douce France: 3. Carla. Toto w.: ƒ2,80; 1,40, 1,50, 3,40; gek. ƒ5.— cov. ƒ2,90. Lucas Boisprijs: 1. Sagitta (A. W. van Dijk) na strijd; 2. Pepito; 3. Sans Va- leur. Toto w.: ƒ6,10; pl. ƒ3,30, 4,50; gek. ƒ43,20; cov. ƒ5.80. Beker der amateurs: 1. Koridon (H. H. A. M. Eysvogel) zeker gewonnen Boekanier; 3. Kenitra. Toto w.r ƒ1,70; pl. 1,50, 1,90; gek. ƒ4,—; cov. ƒ3,40. Totale omzet 119.200,—. Na afloop van het F. I. D. E. Landen schaaktournooi, en dat door de Rus sische meesters op overtuigende wijze werd gewonnen, overhandigde de heer Marcel Bcrman, de vice-president van de F. I. D. E. aan de leider van de Russische ploeg Bondarevski, zo volkomen verdiende beker. Foto: Tijdens de overhandiging: links Bon darevski, reents Marcel Berman. Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIE. Dinsdag 28 September. VARA: 20.15 Act.; 20.30 Inleiding tot de Florence Nightingale-herden- king in Nederland. 23.35 „De Witte Engel", film. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 nieuws. 8.15 gramofoon; 9.00 Morgen wijding. 9.15 Koorzang. 9.30 voor de huisvrouw. 9.35 Waterstaat, 9.40 Gra mofoon; 10.50 voor de kleuters; 11.00 voor de zieken; 11.30 Gramofoon; 12 uur Musette-ork.; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 voor het platteland; 12.40 Twee piano's; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Promenade orkest; 14.00 „Wij ontdekken Amerika!". 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.30 voor de vrouw; 16.00 Gram.; 16.30 voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Rep.; 17.45 Pianospel; 18.00 Nieuws; 18.15 Gramofoon; 18.20 Rep. 18.30 R. V. U: Prof. dr. E. J. Slijper: „De toe komst van de mens". 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Kinderkoor. 19.30 Sopr. en piano; 20.00 Nieuws; 20.05 De Min. van Soc. Zaken en Volksge zondheid spreekt in het kader van de Florence Ni-ghtingale-herdenking. 20.10 Lichte muziek; 20.50 „Opsporing en aanhouding van de voortvluchtige chauffeur wordt dringend verzocht", hoorspel. 21.50 Gevar progr. 22.45 Buitenl. overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20—24.00 gramofoon. HILVERSUM II, 298 M. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws weerber. en kath nieuws: 8.20 Gram 9.00 voor de huisvrouw; 9.40 Lichtbaken; 10.00 v. d. kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 11.50 Als de Ziele luistert; 12.00 Angelus; 1203 Metropole-ork; (12.3012.33 Land en Tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en kath. nieuv/s; 13.20 Koorzang: 13.45: Gram. 14.00 Gevar. programma; 14.45 Ka merorkest en soliste; 15.30 Ben je zes tig? 16.00 voor de zieken; 16.30 Zie- kenlof; 17.00 voor de jeugd; 17.45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen Overzee: ..Su riname en het Algemeen Rijksar chief" door N. A. P. Meiling-Roe- lofisz.; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Sport- praatje; 18.30 voor de jeugd.. 18.50 Bariton en piano; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgelconcert. 19.30 Lichte muziek, 20.15 Gram.; 21.00 Act.- 21.15 De ge wone man; 21.20 Radio Philharm. ork. en sol. (21.4021.55 Ken een haan een ei liggen?). 22.45 Uit het Boek der Boeken. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. Markf^-^hten ROTTERDAM, 27 Sept. Vee. Aanvoer 1737 stuks waarvan 1161 vette koeien en 576 veulens. Prijzen: vette koeien 1.642.74, 2.40 2.50, 2.10—2.30, varkens 1.96—1.94 1.90 per leg. levend gewicht. Vette •koeien aanvoer ruim, handel slepend, met iets teruglopende prijzen enige prima's -boven notering, varkens aan voer als vorige week, handel lui en prijzen als vorige week, afloop min der. I Bureau B.B. Langebrug 56. tel. 30441. 9t (80) Qepoen Thee krn hn pmkeerlicht jes doven en is, e- venhls z'jn tegen stander, weep on- zïchtbrrp een v,rn hen is ont wr- pend. üerndepe bezit n06 een/cr n0nskogel Mevrouw Karstens- Wicherink TANDARTS PRAKTIJK HERVAT N.B. Het ziekenfondsspreek uur van Zaterdagochtend is komen te vervallen. ARTS PRAKTIJK HERVAT W. VAN R0SSENI CHIRURG Dinsdag 28 September GEEN SPREEKUUR. t Vliegtuig trein of boot moet U zijn bij DE GROOT Bekend om zijn grote, moderne 7 pers. autos. Beestenmarkt, Tel. 23300. POELIER Rapenburg 91, Tel. 20654. Soepkippen 1.50 p. pond, Kippenpoulet 1.60 p. pond 958B gevraagd voor direct in klein gezin van 812 uur. Mevr. Kortekaas-Vreeburg, Rhijngeesterstraatweg 16b, Oegstgeest. 9062B BIJ DE N.V. MEELFABRIEK „DE SLEUTELS" KUN NEN WORDEN GEPLAATST: (Leeftijd 40 jaar geen bezwaar) voor de productie-afdelingen, en van 1617 jaar. 5410 Voor hen, die gaarne een goede positie willen verwer ven, uitstekende vooruitzichten. VOOGDIJ INSTELLING VRAAGT MANNELIJKE KRACHT voor de correspondentie en eenvoudige admini stratie. MULO-opleiding of HBS-oplciding ge wenst. Leeftijd minstens 18 jaar. Brieven onder no. 5423 bureau van dit blad. Tg Kleine Wasserij, annex fijnstrijkerij vra3gt aan komende of halfwas be diende, liefst kunnende persen. Hoog loon. Pret tige werkkring. Br. onder no. 9033 bureau van dit bl. g Gevraagd nette bakkers leerling of halfwas. Tevens gevraagd 2e brood- en ban ketbakkers-bediende. Luxe bakkerij P. L. Ahsmann, Hoge Rijndijk 118, Leiden. Hoek Oude Singel 16. Italage lat 2c, g Stalling gevraagd voor kleine auto, omgeving Lo- rentzkade. Aanbiedingen aan N. Kuijpers, Lorentz- kaoe 7. Tel 22980. 950B g Bijverdienste door op hangen van reclamebiljet voor Uw raam (beneden huis). Schrijven onder no. 5396 bureau van dit blad. g Dames! Het huis voor betere permanent. Perma nent 5 gulden en duurder Geen warmte op het hoofd Specialiteit in haarverven. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar Het Kap pershuis, Apothekersdijk 8 Tel 26218. 9061B in Het „Fruitpaleis" ALLES PER ly, K G. Rijpe Buréeperen 40 ct Maagdeperen 45 ct Conferenceperen 45 ct St. Remy (stoofpeer) 45 ct Vijgenperen (zeer fijn) 55 ct Burée Hardi (zeer fijn) 70 ct Pruim Peren (zeer fijn) 90ct Jubilé appels 45 ct Prima Moesappels 45 ct Prinsesse Noble appels 50cf Transparant appels 55 ct Notaris appels (extra) 60 ct Zoete Blo'emée appels 65 ct Zakken en tassen meebrengen. Het Fruitpaleis Haarlemmerstraat 75. Tg Te koop aangeboden pi-ek-up, met kast en saf- l'iernaald, als nieuw A. Kennis, Molenkade 7, Lei- muiden. 5392 g Wegens huwelijk dei- tegenwoordige een net R. K. dagmeisje gevraagd, niet beneden de 18 jaar van 8.305 uur. Mevrouw Stokman, Lorentzkade 6. Leiden. 5414 g Besch. weduwe, 60 jaar zoekt tegen 1 Nov. of eer der. ongem. kamer met stookgel. in ruil voor lei ding huishouding óf lichte verpleging. Eventueel sa menwoning tegen kleine vergoeding. Br. Prins Hen driklaan 1, Oegstgeest. Terwijl U slaapt Hoibe alle aanslag 1 uil de Lw.C. weg VERKRIJGBAAR RU OROGISIEN HOUTVEILING TE LEIMUIDEN. op het terrein van de heer J. KEYZER, café Dorps straat 4, op Woensdag 29 September v.m. 10 uur. O.in. zullen worden ver kocht partijen planken, balken, ribben (2 x 3), schroten, schutten enz. F. J. v. KAMPENHOUT deurwaarder S. GEERTSMA, oud-deurwaarder. g Flinke jongens gevraagd voor de fabriek. Chem. fabr. „Eureka", Fa. H. van Keulen, Leimuiden. 5369

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3