HALFWAS FOTO-LABORANT Prijzen-regen daalde op zonnige dag over de trots van Rijnland De paratyphus- epidemie Bakkersbediende Bedrijfs ruimte tZetefaontjea LOONSTATEN Uitslagen Vebo-keuringeu (Vervolg van gisteren). ZWARTBONT. Klasse 5, melkgevende koeien 5 jaar en ouder, geb. voor 31 Aug. 1949: 1. L. "Treur, Leimuiden; W. Olsthoorn, Leid- schendam; C. van Wees, Aalsmeer; 2. L. Treur, Leimuiden; W. Vonk, Leimuiden; idem; H. Voorbij. Alphen; 3. L. Treur, Leimuiden: idem; Boon, Leimuiden; idem; H. Voorbij, Alphen. Klasse 5, groep 2. koeien, geboren na 1947: 1. C. P. van Wees, Aalsmeer; W. Vonk, Leimuiden; 2. J. van Hilten. Zoe- termeer; W. Vonk, Leimuiden; J. van Hilten. Zoetermeer; W. Vonk, Leimui den; 3. Boon, Leimuiden; H. Voorbij, Alphen. Klasse 6, melkgevende koeien, 'geb. na 31 Aug. 1949 en voor 1 Sept. 1950: 1. L. Splinter. Zevenhoven; H. Bonda's proef- boerderij. Wassenaar; 2. W. Vonk. Lei muiden; C. van Wees, Aalsmeer; 3. C. van Wees, Aalsmeer; Boon. Leimuidep. Klasse 7, groep I. koeien met meer dan twee lijsten: 1. W. Olsthoorn, Leid- schendam; Bonda's roefboerderij, Wasse naar; 2. L. Treur, Leimuiden; C. van Wees, Aalsmeer; 3. J. van Hilten. Zoe termeer; jhr. Sandberg, Wassenaar; C. van Wees, Aalsmeer. Groep II. met twee lijsten: 1. C. van Wees. Aalsmeer; idem; 3. Bonda, Was senaar. Klasse 8, productieklasse: 1. jhr. Sand berg, Wassenaar; C. van Wees, Aals meer; 2. Boon, Leimuiden; C. van Wees, Aalsmeer; 3. J. v. d. Lip, Ter Aar; Bonda, Wassenaar. Klasse 9. groep I, koeien, geboren voor 1 Maart 1951: 1. C. van Wees. Aalsmeer; Bonda, Wassenaar; W. Vonk, Leimui den; 2. jhr. Sandberg, Wassenaar; C. v. Wees, Aalsmeer; Boon, Leimuiden; 3. C. van Wees. Aalsmeer; L. Splinter, Ze venhoven; Boon, Leimuiden. Klasse 9. groep II, koeien, geboren na 1 Maart 1951: 1. C. van Wees, Aalsmeer; L. Splinter, Zevenhoven; 2. Bonda, Was senaar; 3. Olsthoorn, Leidschendam; J. van Hilten. Zoetermeer; L. Treur, Lei muiden; idem. Klasse 10a, melkvaarzen volbloed R., geb. voor 1 Maart 1952: 1. C. van Wees, Aalsmeer L. Splinter, Zevenhoven; 2. J. van Hilten, Zoetermeer; C. Kroon, Haar lemmermeer; 3. H.' Voorbij, Alphen; jhr. Sandberg, Wassenaar; L. Splinter, Zevenhoven; J. Klerk. Hazerswoude. Klasse 10b, melkvaarzen, geb. na 1 Maart 1952: 1. W. Vonk, Leimuiden; C. van Wees, Aalsmeer; H. Voorbij, Al phen; 2. L. Duynisveld. Voorschoten; C. Kroon, Haarl.meer; 3. H. vdn Dijk, Aals meer; H. Voorbij. Alphen. Klasse 11 en 12, drachtige, droogstaan de koeien: 1. W. Olsthoorn, Leidschen dam; 2. P. van Wees, Aalsmeer; 3. Bonda. Wassenaar; W. Olsthoorn, Leid schendam; L. Duynisveld, Voorschoten. Klasse 13, pinken, groep I: 1. Bonda, Wassenaar; W. Olsthoorn. Leidschen dam; L. Splinter, Zevenhoven; 2. Bonda. Wassenaar; jhr. Sandberg, Wassenaar; idem; J. v. d. Lip, Ter Aar; 3. jhr. Sand berg, Wassenaar; J. van Hilten, Zoeter meer; G. Op 't Landt, Bodegraven; J. v. d. Lip. Ter Aar; C. van Klaveren, De Kwakel. Klasse 13, pinken, groep II: 1. J. V. d. Lip. Ter Aar; J. Verduin. Alphen; 2. J Klerk, Hazerswoude; H. van Dijk, Aals meer; M. v. d. Schans, Bovenkerk: 3. Bonda. Wassenaar; W. Olsthoprn, Leid schendam; J. Verduin, Alphen; W. Olst hoorn, L'dam. Klasse 13, pinken, groep 3: 1. N. Vonk, Leimuiden: Bonda, Wassenaar; 2. H. v. Dijk, Aalsmeer; 3. C. v. Wees, Aalsmeer. Klasse 14, directe vr. nakomelingen van één stier: 1. C. van Wees, Aalsmeer; L. Splinter, Zevenhoven. Klasse 16, collecties van één eigenaar eigen gefokte volgroepen: 1. C. P. van Wees, Aalsmeer; 2. Bonda, Wassenaar; L. J. Splinter, Zevenhoven. Klasse 17, bedrijfsgroepen, groep A: 1. L. Treur, Leimuiden; W. Vonk, idem; 2. C. P. van Wees, Aalsmeer; H. Voorbij, Alphen; Gebr. Boon, Leimuiden. Klasse 17b 1. groep W. Olsthoorn, Leidschendam; 2. jhr. Sandberg, Wasse naar; J. van Hilten. Kampioenen. Bij de afdeling zwartblaar viel de medaille van het ministerie van L.V. en V. ten deel aan Reina, eig. S. J. v. d. Stoel, Leiderdorp. Kampioen stier werd hier Berend van Gebr. Zwanenburg; res. kampioen Peter van J. J. Verhaar, Ter Kampioene koeien Reina van S. J. v. d. Stoel, Leiderdorp. Reserve kampioene Mennie van C. P. Roest, Zoetcrwoude. Mooiste uier: Truus 18, elg. H. Roest, Zoeterwoude. In de afdeling zwartbont werd kam pioen stier Aaltje's Adema van Vita Nova; res. kampioen Pietje's Siegers- wolde Gerrit van A. Uittenbogaard, Oegstgeest. Kampioene koeien: Marijke 20, elg. jhr. Sandberg; res. kampioene Wietske 5a, eig. W. Olsthoorn, Leidschen dam. Koe met moiste uier: Carolina 4 van W. Vonk. Mooiste toilet: groep van Bonda. Combinatie grote en kleine groe pen: no. 175. GEREGISTREERDE VARKENS- Klasse I, beren, geboren voor 1 Jan. 1953: 1. D. M. Binnendijk, Alphen aan den Rijn; D. J. G. Krijger, Abbenes; P. Buitelaar, Leidschendam; wed. D. J. G. Krijger. Abbenes; 2. W. Rimmel- zwaan, Leidschendam; S. de Jong, Bent huizen; 3. G W. Belt, Stompwijk; W. Hoogeveen, Stompwijk. Klasse 2, beren, geboren tussen 1 Jan. 1953 en 1 Juli 1953: 1. C. A. van Leeu wen. Leidschendam; 2. W. Hoogeveen, Stompwijk; A. Ooms, Vijfhuizen; 3. Gebr. De Bruin, Bodegraven. Klasse 3, beren, geboren tussen 1 Juli 195 en 1 Januari 1954: 1. Gebr. De Bruin, Bodegraven; 2. P. Buitelaar, Leidschendam; 3. W. Rimmelzwaan, Leidschendam: S. de Vlieger. Lisse. Klasse 4, beren, geboren tussen 1 Jan. 1954 en 15 Juni 1954: 1. L. G. v. d. Burg, Pijnacker; 2. P. Buitelaar, Leidscner.- dam; L. G. v. d. Burg, Pijnacker; L. G. v. d. Burg, Pijnacker; 3. L. G. v. q. Burg. Pijnacker; S. J. Penning-, Kou dekerk aan den Rijn; L. G. v. d. Burg, Pijnacker. Klasse 5. zeugen, geboren voor 1 Jan. 1953: 1. P. Buitelaar, Leidschendam; 2. A. Ooms, Vijfhuizen. Klasse 6. zeugen, geboren tussen Januari 1953 en 1 Juli 1953: 1. W A. van Reeuwijk, Zoetermeer; 2. N S. Onderwater Stompwijk Klasse 7, zeugen, geboren tussen 1 Ju li 1953 en 1 Januari 1954. 1. A. J. Reeu- wijk, Zoetermeer. Klasse 8. zeugen, geboren tussen 1 Ja nuari 1954 en 15 Juni 1951: 1. W. A. Reeuwijk, Zoetermeec. A. T. Reeu wijk, Zoetermto.-: 3. S. de Jong. Bont huizen; F. van Dam, Benthuizen. Klasse 9, zeugen met biggen, zeug geb. voor 1 Januari 1953: 1. W. A. van Reeu wyk, Zoetermeer; P. Buitelaar, Leid schendam; N. S. Onderwater, Stomp wijk; 2. A. C. Haastert Leidschendam: gebr. Onderwater, Stompwijk; 3. W. A. van Reeuwijk, Zoetermeer; W. A. van Reeuwijk, Zoetermeer, algemeen kam pioene zeugen. Klasse 10, zeugen met biggen, zeug geboren na 1 Jan. 1953: 1. G. Th. van Stein, Zoetermeer; 2. A. v. d. Marei, Nieuwkoop; 3. S. de Jong, Benthuizen. Klasse 11, twee of drie afstammelin gen van een zeug, geb. na 1 Jan. 1954: 1 M. Kroon, Abbenes; 2. N. S. Onder water, Stompwijk; 3. A. A. F. Groene- wegen, Rijswijk. D. M. Binnendijk, <Uphen aan den Rijn. en wed. D. J. G. Krijger, Abbenes, werden respectievelijk kampioen en re serve-kampioen beren. GEREGISTREERDE SCHAPEN. Klasse 1, rammen, geboren voor 1953: 1. N. J. W. Olieman, Leidschendam; A. v. d. Breggen, Waddinxveen; 2. A. J. de Jong, Hazerswoude. De twee eerste prijswinnaars werden respectievelijk kampioen en res. kampioen ram. Klasse 2, rammen, geboren in 1953: 1. J. de Groot, Aarlanderveen; 2. L. Laan, Woerden; 3. Bonda's proef boerderij, Klasse <3. ramlammeren, geboren voor 10 Maart 1954: 1. G. dt Wit, Alphen kan den Rijn; 2. G. de Wit, Alphen aan den Rijn; 3. G. de Wit, Alphen aan den Rijn; G. de Wit, Alphen aan den Rijn. Klasse 3. ramlammeren, geboren na 9 Maart 1954: 1. N. J. W. Olieman. Leid schendam; 2. L. Laan, Woerden; 3. J. J. den Hollander, Leiderdorp. Klasse 4, drietallen ramlammeren. af stammende van één vader: 1. N. J. W. Olieman, Leidschendam; 2. N. J. C. Koot, Leiderdorp; 3. A. J. de Jong, Ha zerswoude. Klasse 5, ooi met 2 lammeren: 1. L. Laan, Woerden; A. A. F. Groenewegen, Rijswijk; 2. M. Kroon, Abbenes; 3. J. Groot, Aarlanderveen. Klasse 6, drietallen ooilammeren, af stammende van één vader: 1. A. J. de Jong, Hazerswoude; 2. Bonda's proef boerderij, Wassenaar; 3. N. J. W. Olie man, Leidschendam; J. J.' den Hollan der, Leiderdorp. Klasse 7, ooien, geboren in 1953: 1. F. H. v. d. Marei en A. J. van Reeuwijk, Zoetermeer; 2. A. v. d. Breggen, Wad dinxveen; 3. idem. Klasse 8. ooien, geboren voor 1953: 1. N. J. W. Olieman, Leidschendam; L. Laan, Woerden; J. van Schie, Koude kerk aan den Rijn; Jac. v. d. Wel, Maas land; 2. A. J. de Jong, Hazerswoude; wed. C. Doelan, Leidschendam; Bonda's proefboerderij. Wassenaar; A. A. F. Groenewegen, Rijswijk; 3. Jac. v. d. Wel, Maasland; idem; A. A. F. Groenewegen, Rijswyk; M. Kroon. Abbenes. Klasse 9, drietallen ooien, geboren voor 1954. afstammende van één vader: 1. L. Laan, Woerden; 2. P. M. v. d. Ma- rel en A. J. van Reeuwijk, Zoetermeer; N. J. W. Olieman. Leidschendam; Bon da's Proefboerderij, Wassenaar; J_ J. den Hollander, Leiderdorp. Klasse 10, viertallen ooien van één eigenaar: 1. L. Laan, Woerden; 2. N. J. W. Olieman, Leidschendam. PAARDEN. Merrieveulens, Gron. type: 1. H. An- genent, Woubrugge; gebr. Omzigt, Lei muiden; 2. H Angenent, Woubrugge; P. C. van Rijn, Lar^geraar; H. Vergeer, Alphen aan den Rijn; 3. P. Barendregt, Numansdorp; J. A. Kool, Alphen aan den Rijn. Vrij goede rubriek. In het alge meen bemerkingen in het middenstuk. Merrieveulens, Geld. type (warm- bloedpaarden): 1. W. J de Vink, Bode graven; P. H. A. v. d'. Ereggen, Wad dinxveen; 2. W. de Jong, Zoeterwoude; P. C. van Tilburg, Rijnsburg; P. Baren dregt, Numansdorp. Matig goede rubriek, aan de kop twee toekomstig goede fok- paarden. Éénjarige merrlën, Gron. type: 1. M. P. Vrij, Nootdorp; G. Oudijk, Zevenhui zen; L. van Kuieren, Leidschendam; 2. gebr. Omzigt, Leimuiden; A. F. de Wit, Alphen aan den Rijn; 3. C. A. Zandber gen, Rijnsburg; D. de Graaf, Aarlander veen; H. S. Ran, Nieuwveen. Éénjarige merriën, Geld. type (warm- bloedpaarden): 1. W. M. v. d. Schans, Bovenkerk; idem; 2. W. de Jong. Zoe terwoude; W. A. v. d. Schans, Boven kerk; 3. H. S. Ran, Nieuwveen. Goede klasse met twee typische Gelderse paar den aan de kop. Tweejarige merriën, Gron. type: 1. G. Oudijk, Zevenhuizen; H. Angenent, Woubrugge. Kleine klasse met twee beste, maar wat verschillende paarden. Tweejarige merriën, Geld. type (warm- bloedpaarden)1. W. J. de Vink, Bode graven; W. M. v. d. Schans, Bovenkerk. Kleine beste klasse. Driejarige merriën: 1. A. Ph. v. d. Breggen, Waddinxveen; Ph. v. d. Breg gen, Waddinxveen; 2. P. Barendregt, Numansdorp; J. A. Kool, Alphen aan den Rijn. Kleine rubriek met twee goe de koppaarden. Stamboekmerriën, Gron. type: 1. H. Vergeer, Alphen aan den Rijn; W. J. de Vink, Bodegraven; 2. H. J. Breukink, Voorschoten. Te kleine rubriek (enkele wegblijvers). Driejarige merriën, Geld. type (warm- bloedpaarden)2. H. Vergeer, Alphen aan den Rijn; jhr. J. A. G. Sandberg, Wassenaar. Kleine zeer matige klasse. Vierjarige en oudere merriën, Geld. type: 1. W. J. de Vink, Bodegraven; P. C. van Tilburg, Rijnsburg; 2. W. de Jong, Zoeterwoude; L. van Kuieren, Leidschendam: 3. P. K. Both, Bodegra ven; P. Barendrecht, Numansdorp. Ma tig goede klas met twee goede paarden aan de kop. Stermerrlën, Geld. type (warmbloed- paarden): 1. W. J. de Vink, Bodegraven; 2 M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; P. Braendrecht, Numansdorp; 3, P. Baren- recht, Numansdorp. Matige klasse. Kroonmerrlën, Geld. type (warm- bloedpaarden): 1. W. M. v. d. Schans, Bovenkerk; J. Bark, Waverveen en A. M. Maat, Uithoorn. Kleine beste klasse, typische harde merrie aan de kop. Stermerriën, Gron. type: 1. M. P. Vrij; 2. N. G. Nruynis, Nieuw Vennep; G. Oudijk, Zevenhouzen. Vrij goede rubriek stermerriën, welke paarden elk voor zich hun goede eigenschappen hebben als stermerrie, één had minder goede, waardoor het Kroonschap nog niet kon worden verkregen. AFDELING GEITEN. Klasse 1, bokken, geb. voor 1951: 1. afd. Leiderdorp, tevens kampioen. Klasse 2, bokken, geboren in 1951 en 1952: 1. Prov. bond van Geitenfokver. in Z.-H.; 3. afd. Nieuw Vennep. Klasse 4, geiten, geboren voor 1951: 1. J. Schenkeveld, Leiden; C. van Haas ter, Lisse; 2. W. van Rooyen, Zoeter woude; 3. H. Turk, Zoeterwoude; idem; N. van Dam, Lisse. Klasse 5, geboren in 1951: 1. C. P. Splinter, Zoeterwoude; 2. H. W. Turk, Zoeterwoude; 3. W. Willémse, Lisse. Klasse 6, geiten, geboren in 1952: 1. B. Bruynis, Nieuw Vennep; W. Hooger- vorst, Zoeterwoude; 2. H. Mooren, Lei muiden; 3. W. Beukers, Lisse; P. Ro- seboom. Leiderdorp. Klasse 7. geiten, geboren in 1953: 1. H W. Turk, Zoeterwoude; P. Clement, Nieuw Vennep; 2. W. Turk, Zoeter woude; H. Mooren, Leimuiden; O. Ro- seboom, Leiderdorp; H. Mooren, Lei muiden; 3. C. J. van Tol, Lisse; Jac. de Regt, Alphen aan den Rijn. Klasse 8. lammeren (geboren voor 1 April): 1. P. Burghout, Nieuw Vennep; A. Boer, Leiderdorp; C. P. Splinter, Zoeterwoude; 2. J. Zaal, Abbenes; P. Clement, Nieuw Vennep; H. W. Turk, Zoeterwoude; 3. P. Roseboom, Leider dorp; M. Borreman, Leiderdorp; (ge boren na 1 April): 1. H. Mooren, Lei- mui den; H. van Mil, Zoeterwoude; 2. H Mooren, Leimuiden; H. van Mil, Zoeterwoude; H. Mooren, Leimuiden 3. H. W. Turk, Zoeterwoude; G. Bax, Nieuw Vennep. Klasse 9, moeder met 2 afstammelin gen: 1. H. Mooren, Leimuiden; 3. W. an Rooyen, Zoeterwoude; W. Hooger- vorst, Zoeterwoude. Klasse 10, v(jf afstammelingen van één ader: 1. afd. Nieuw Vennep; 2. afd. Leiderdorp; 3. Nieuw Vennep. Klasse 11, verenigingsgroep van min stens 5 geiten: 1. afd. Leiderdorp; 2. afd. Leiderdorp; 3. afd. Lisse. Klasse 12, drie gelten van één eige naar: 1. H. W. Turk, Zoeterwoude: H. Hoogervorst, Zoeterwoude; 2. 11. Moo ren, Leimuiden; P. Roseboom, Leider dorp; C. J. van Tol. Klasse 13, productieklasse: 1. W. van Rooyen, Zoeterwoude. Kampioen geit: J. Schenkevelu, l.ei- cien; reserve kampioen geit: C. van Haaster, Liisse. Kampioen bok: afd. Lei derdorp. VETTE VEBO-PRIJZEN VOOR MESTVEE. Afgewisselde vette koeien: 1. P. N. v. Schie, Warmond; E. C. Westgeest, Was- naar; A. Rijnsburger, Leiderdorp; A. J. de Groot, Zoetermeer (2 x); A. M. Am- merlaan, Zoetermeer. Ereprijs: E. C. Westgeest, Wassenaar; A. J. de Groot, Zoetermeer. Eervolle vermelding: E. H. Chajdon, 't Woud. Vette koeien met niet meer dan zes brede tanden: 1. A. Rijnsburger, Leider dorp; A. J. de Groot, Zoetermeer. Ere prijs: A. J. de Groot. Zoetermeer (2 x), waarvan 1 reserve-kampioen. Eervolle vermelding: A. L. de Groot, Zoetermeer; A. J. de Groot, Zoetermeer (6 x); Gebr. Van Schie, Warmond. Vette koelen met niet meer dan vier brede tanden: 2. Fa. Burg en Bol, Den Haag. Ereprijs: P. Th. Westgeest, Wasse naar; A. J. de Groot, Zoetermeer (2 x). Eervolle vermelding: P. van Ruiten, Ab benes; A. Rijnsburger, Leiderdorp; J. Oskam, Lillege-Langerak; A. J. de Groot, Zoetermeer. Vette koeien met niet meer dan twee brede tanden: 1. B. J. Velzeboer, Oud Ade; Joh. van Meurs, Hazerswoude. Eervolle vermelding: B. J. Velzeboer, Oud Ade: Joh. van Meurs, Hazerswoude A. Rynsburger, Leiderdorp; C. J. van Wijk, Zoetermeer; A. J. de Groot, Zoe termeer (2 x). Groepen uit klasse 1 tot en met 4: 1. A. J. de Groot, Zoetermeer; J. Oskam, Willege-Langerak (groep gebruiksvee) 2. en 3. A. J. de Groot, Zoetermeer. Dikbillen, slachtrijp, met meer dan vier brede tanden. Ereprijs: A. Rijns burger, Leiderdorp (kampioen); M. C. M. Janmaat, Uithoorn. Pinken, het meest geschikt voor de mestery: 1. P. de Wit, Zoeterwoude; G. Enthoven, Nieuw Vennep; 2. en 3. G. Enthoven, Nieuw Vennep. Gulste koeien, het meest geschikt voor de mesterij:. 1. J. Oskam, Hoogerwaard. Gulste koeien, het meest geschikt voor de mesterij, niet afgewisseld: 1. J. Os kam en C. Hoogewaard. Willege-Lan gerak (2 x); A. Keizer, Nieuw Vennep; J. Oskam, C. Hoogerwaard, Willege- Langerak; 3. Joh. Uit den Boogaard, Warmond (2 x). Dikbillen, het meest geschikt voor de mesterij: 1. en 3. (2 x) H. Cohen, Wasse naar. Graskalveren, het meest geschikt voor de mesterij: 1. J. van Staveren, War mond; 2. J. van Staveren, Warmond; G. de Wit, Oude Wetering; fa. R. H. Tet- teroo. Nootdorp; 3. J. van Staveren, Warmond. Vette kalveren dikbillen: Kampioen: N. v. d. Meij, Voorschoten. Ereprijs: N. v. d. Meij, Voorschoten (2 x). Eervolle vermelding: J. v. d. Werf, Hazerswoude. Vette kalveren geen dikbillen: 1. Procesverbaal voor palingventer De vier zieken aan boord van de logger, die gisteren het hospitaalkerk schip „De Hoop" heeft opgeroepen, hebben een maagdarmoatarrh. Of zy paratyphus hebben staat nog niet vast. Zij zijn uit Scheveningen af komstig en hebben geen contact ge had met Katwijk. Aan de wal blijft de toestand sta biel. In Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg zijn nu 202 zieken. In Lei den is een vermoedelijk geval in on derzoek. Er zijn in deze stad reeds drie patiënten. Van het uit Dordrecht gemelde geval staat ook nog niet vast, of het paratyphus is. Inmiddeis is ook een kind van de betrokken patiënte ziek geworden. Verder is er nog een vermoedelijk geval in Alphen aan de Rijn. De patiënt heefif geen contact gehad met Katwijk. De justitie heeft thans het onder zoek naar de oorzaak van de paraty- phus-epidemie in Katwijk en omge ving ter hand genomen. Tegen de pa linghandelaar die tijdens de oranje feesten zijn besmette waar heeft ver kocht is proces-verbaal opgemaakt. Wat lezers schrijven BEDROEVEND TEKORT EN VERBLIJDENDE VOORLICHTING Leiden 23 September Toen ik dezer dagen de aankondi ging las van de Conferenties voor niet-katholieken en R.K. kwam bij mij de herinnering weer op aan de mooie en leerzame avonden die ik vorig jaar heb gevolgd. Ik heb ook ieder jaar de aankondiging gelezen van de conferenties, maar dacht dat ik dat niet nodig had en genoeg wist. Bij toeval ging ik dit jaar mee, met een niet-katholiek fam.-lid, maar ik ging vaak beschaamd naar huis over mijn onwetendheid. Je krijgt vaak dingen te slikken, waar je geen ant woord op weet, maar als je dan ziet hoe weinig katholieken er op deze avonden zijn, dan zou je denken, dat we allemaal volleerd zijn wat het ge loof aangaat, zo bedroevend weinig mensen als daar zijn. Ik heb eerlijk genoten van deze avonden en heb er niet een van gemist. Laat dit stukje voor vele katholieken een aansporing zijn daar eens naar toe gaan luiste ren. Ze zullen er geen spijt van heb ben. ABONNEE. W. Dorrepaal, Koudekerk. Ereprijs: W. Dorrepaal, Koudekerk. Eervolle vermel ding: C. J. van Egmond, Woubrugge. Vette varkens. 90120 km. Ereprijs: W. Papot, Haarlem (3 x); H. J. van Staveren, Woubrugge (3 x). Vette varkens, 120150 kg. Ereprijs: H. J. van Staveren, Woubrugge (3 x). Eervolle vermelding: Th. Zwetsloot, Hoogmade (4 x). Vette varkesn, 150 kg. en zwaarder. Eervolle vermelding: H. J. van Staveren, Woubrugge (3 x). Schapen, het meest geschikt voor de fokkerij: 1. en 2. H. Keesom, Texel. DAMES, DE HERFSTCOLLECTIE IS GEREED Schitterende model-hoeden, in mebusine, velours en vilt. Aparte modellen. Ook voor dames op ge vorderde leeftijd. Ruime keuze. Wij maken van uw oude hoed een nieuw model. Beleefd aanbevelend, H. W. MIDDELKOOP NIEUWE RIJN, 27, LEIDEN, TELEFOON 26490. Op ons kantoor komt per 1 November a.s. een prettige werkkring vrij voor een VROUWELIJKE KRACHT die vlot en accuraat kan typen en in staat is tot het voeren van eenvoudige correspondentie. Schr. soil., onder opgave van verlangd salaris enz. te richten aan Adv. Reel. Bur. „Rijnland" te Leiden, J. de Wittstraat 35. lste en 2e MONTEURS gevraagd tevens ONDERHOUDSMONTEUR voor Benzine en Smeerstation MAGAZIJNBEDIENDE liefst in bezit van Mulo-diploma, en LEERLINGMONTEURS. ZIJLPOORT GARAGE, HAVEN 3a, LEIDEÏ CONFECTIEFABRIEK GEBR. DE WEERD v. d. WERFFSTRAAT 7a, LEIDEN Vraagt per 1 November a.s.' ERVAREN VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT Sollicitante dient naast vlotte typiste ervaring te hebben in loonadministratie en boekhouden. Sollicitaties schriftelijk aan bovengenoemd adres. gevraagd bij FOTOREPQRTAGEBEDRIJF-FOTOHAN- DEL N. v. d. HORST, DOEZASTRAAT 39, LEIDEN. Telefoon 24702 Sollicitaties schriftelijk of 's avonds na half acht. GEVRAAGD: Bankwerker of Bankwerker-monteur Bij voorkeur bekend met electr.- en autogeenlas- sen. Machinefabriek P. VAN DE ROTTE, Herengracht 27, Leiden. GEVRAAGD: hoofdzakelijk banketbakke rij. Goed loon. Brieven on der no. 5376 bureau van dit blad. GEVRAAGD: EEN VERPLEEGHULP Verpleeghuis HUIZE SOLG'LYTT PLANTSOEN 1. OCCASION VOLKSWAGEN met schuifdak, radio en spotlight. Als nieuw. Leidse Autoboxen Garage, Van Oldenbarneveldtstraat 37, Leiden, Tel. 21583. 5389 ROELOFARENDSVEEN Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. Aanvang nieuwe cursus 30 Sept. in Café Heemskerk U kunt zich opgeven tot 28 Sept. bij: TH. WITJES, Nieuwstraat en Zuideinde 69. Ook gaarne mannen en jongens boven 18 jaar. LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: M. PIETERSE Langeraarseweg 175. Over te plaatsen sui- kerwerkfabriek vraagt in Leiden te huur. ca. 100—150 M2. Aanbiedingen met om schrijving onder no. §368 bur. van dit blad. PERSONEEL g Net R. K. Meisje gevr. Moeder Overste Huize St. Bernardus, Sassenheim. 5344. g Gevraagd personeel voor aangenomen werk. Adres J. van Paridon Jzn. De Rokmeeuw, Noordwij- kerhout. 2* R. IL Verpl. B. zoekt pass werkkr. Gen. L. h.h. bezigheden te verr. van 8 4 uur. Br. onder no. 9037 bur. van dit blad. g Gevraagd een net meis je, zelfstandig kunnende werken en z. g. g. v., meer dere hulp aanwezig. Zon dags vrij. Witte Singel 92. 9054B <3? Flinke jongens gevraagd voor de fabriek. Ghetm. fabr. „Eureka", Fa. H. van Keulen, Leimuiden. 5369 g Gevraagd in gezin zon der kinderen voor direct dame-huishoudster om ge deeltelijk werd van huis vrouw over te nemen. Theonville, van Kempen singel 13, Rotterdam. 5381 g Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd tegen November een R. K. Huishoudster bij twee be jaarde mensen. Zich te melden bij K. P. J. de Groot no. 57, Zevenhoven. 5356 g Net R. K. Meisje ge vraagd voor de dag, zelf standig kunn. werken in gezin met 7 kinderen, (waarvan 6 schoolgaand). Aanmelden 's avonds na 7 uur. Mevr. De Rooij, Ge versstraat 35, Oegstgeest. 3? Gevraagd een flinke werkster voor 5 ochtenden per week. Aanmelden Haag weg 22. 9040B 3? Kleine Wasserij, annex fijnstrijkerij vraagt be kwame en aankomende overhemdenstrijksters, ook voor enkele dagen. Hoog loon. Prettige werkkring. Br. onder no. 9033 bureau van dit blad. AANGEBODEN 3? Alt op de Mare 112, heeft enige motorrijwielen met 98 c.c. Sachsmotor van af 75, defect f 95 en f 125. Nelsonbromfiets met VAP motor 140, trans por trij wiel geëmailleerd. 9053B 3? Alt op de Mare 112 heeft als nieuw grijs dames sportrijwiel 140, dames f 100, idem meisjes 100, 2 jongensrijwielen elk f 95, met een jaar garantie, niet geëmailleerd damesrijwiel 45.—. 9053B '3? Te koop een goed on derhouden Solex. Te bevr. bij F. Sassen, Westkanaal- weg 55, Ter Aar. 5386 3? Jonge hennen! Nog een beperkt aantal leverbaar broed 1 Mei 1954 prima kerngezonde hennen, alle ingeënt. Broederij Groene- veld Opfokbedrijf Rijks- erk. 15386. Valk Bouman- weg tel. 25590, Zondags ge sloten. 9034 te koop aangeboden keurig onderhouden salon-ameu blement (billijk). Te zien 's avonds na 7 uur. Brie ven onder no. 9032 bureau van dit blad. g Bouwmaterialen. Te koop grofe partijen deuren, vloerhout,trottoirtegels, splijttegels", wasbakken, fonteinbakken, nieuwe as- best-golfplaten tegen lage prijzen, keukenkastjes enz. Nic. d. d. Akker, Kore- vaarstraat 31, Leiden. 5382 g Hout. Enorme partijen hout, binten, baddings, ras ters. bielzen, gaaf vloer hout, mooie binnendeuren met kozijnen, ijzer hek werk, straatklinkers enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude. 5382 tg Houten binten. Te koop grote partij gave binten, lang ca. 8 tot 10 meter 9 x 29 5 cm. Aann. en Hand.- bedr. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude, Tel. K 1715—264. 5382 tg Aangeboden 270 M2 warme kasvergunning, Dec —April 685 M2. B. Maart- Oct. J. van Paridon Jzn., Noord wij kerhout. 9036 tg Accordeon. Gitaar, Ha waiian gitaar, banjo, man doline, saxophoon, klari net, microzang. Deze in strumenten kunt U leren bij muziekschool Zwaag. Prettige lesmethode, lage cursusgelden Instrumenten in huur. Prospectus gratis, Korevaarstraat 5. tel. 24358 tg Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. g J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. g Directiewagen. Te koop of te huur aangeboden di rectie- of woonwagen, lang 5.50 m. breed 2.30 m. in pri ma staat. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude. 5382 g Jonge hondjes, lief ka rakter reeds ged. zindelijk, zoeken een goed tehuis. Af te halen Regentesselaan 3, Oegstgeest. 9038 g Twee prachtige zeer moderne clubfauteuils met vier stoelen (nieuw stel) gekost 325 nu 195, twee moderne armfauteuils met vier stoelen f 125,twee clubfauteuils met vier stoelen (als nieuw) 155. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). g Te koop: prima witte leghorn hennen oud 4 mnd. tegen alles ingeënt. Pluimveebedrijf van Over- devest, Meerlaan Stomp wijk. 5348 g Prima Studiepiano, slaapkamer, compl. eiken ledikanten, matrassen, kas ten, eiken waskast, ameu blementen, keukenstoelen, haarden, kachels, rolbus- haarden, vuurspecie, pij pen, ellebogen, onderdelen, gordijnrails 1.15 per m. compl. Koopt inboedels. Pluym, Hogewoerd 41. g Aangeboden Franciss- Barnett in prima staat 200 c.c., bouwjaai 1951. Pape laan 114, Voorschoten. 9042B g Te koop aangeboden wegens overcompleet, een 2 persoons eiken ledikant met spiraal, 3-delig bed met kussens. Te bevragen Hoefstraat ?1. 9043 g Goed tehuis gezocht voor enige jonge poesjes. Te bevr. Koninginnelaan 14, Oegstgeest. 9041. g Vloerkleed, haard, boe kenkast, prima boedels, schrijfmachines, eiken lits- jumeaux, nachtkastjes, ta fels, fauteuils, brandkas ten, jalouziekasten, opberg- kasten, adresseermachine, gashaarden, gasradiatoren, radio's stofzuigers, pick ups, salontafels, trap- naaimachine. Nieuwe Rijn 60, naast bontzaak. Tele foon 22150. 9046 g Te koop aangeboden een kachel. Tegen elk aan nemelijk bod. Te bevragen Nassaulaan 7, Oegstgeest. 9047B g Te koop aangeboden een in goede staat zijnde haard, trechtervulling, compleet met plaat ei schoorsteenplaat. Adres: Vlietweg 8, bij Cronesteijn. S039B g Billijk te koop. Gelder se stamboommerrie, zwart, kol, 1. a. witvoet, 12 jaar, bokt best, mak voor en bij alles. L. J. van Wieringen, Achterweg "bij Amersfoort Aardeweg 8. 5374 GEVRAAGD g Dame, m. b. 1. zoekt voor direct gem. zit-slaapk. met voll. pension. Liefst centrum. Br. onder no. 9051 bureau van dit blad. g Gevraagd: Alle sier teeltvergunningen, ook pe riodiek. „Aangeboden: Gr oententeeltve rgunning punt 4 en punt 5". c.v. N. Bakker Hzn.. Bloembollen- bedrijf, Roelofarendsveen, Tel. "487 K 1713. 5314 g Jongedame met kan toorbezigheden zoekt een voudige zit-slaapkamer, met of zonder pension in Leiden, Leiderdorp of Zoe- terwoude-Rijndijk. Br. on der no. 9055 aan het bureau van dit blad. 9055B g Veran, St. Jorissteeg 14, verft werkelijk mooi diep zwart. Mantel 8.75, japon 5.25, rok f 3.25, 50-jarige ervaring. 5288 g Piano van particulier ter overnaime gevraagd, ge schikt voor muziekclub. Be taling contant. Uitsluitend Br. men opave van merk, kleur en naaste prijs aan het bureau van dit blad onder no. 5331. g Stalling gevraagd voor kleine auto, omgeving Lo- rentzkade. Aanbiedingen aan M. Kuypers, Lorentz- kade Tel. 22980. 9050 g Te koop gevraagd oude mahonie ronde tafels, stoe len, canapé enz., alsook ko peren doofpotten, koperen melkemmers, kristal, tin nen voorwerpen enz. Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 5315 bureau van dit blad. g Buitenlandse familie, bestaande uit 5 personen, zoekt inwoning. Liefst cen trum der stad. Br. onder no. 8931B bureau van dit blad. g Wilt U een fototoestel kopen? Kom bij Pijl eens binnen lopen Haarlem merstraat 108. TE HUUR g Wasmachineverhuur vanaf 1.25 per ochtend, middag of avond. Laat op Uw Hoover of andere snel- wasmachine een tijdklok Elaatsen, kosten 23.50. eidse wasmach. Verhuur Modern. Franchimontlaan 64, Margrietstraat 7 telef. 22880. DIVERSEN Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motor les en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. g Rechtskundig Bureau W. Plasmeijer, cand. deur waarder. Lid N. V. v. R. A., Langebrug 13, Leiden, tel. 31650. Adviezen, con tracten, incasso's, rechts zaken, pachtverlengingen, huurzaken, arbeidszaken, handlichting e. d. 5307 g Schilder- en Tekenaca demie „Ars Aemula Na turae", Pieterskerkgr. 9, Inschrijving van leden en adspirant-leden. Verschil lende cursussen. Inlichtin gen dagelijks bij de secre taris: N. SpijkerGange tje 1. g Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Eist- eest, Zuideinde 99A, Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. g Goede autorijlessen geeft Sjef Borger, erkende autorijschool, Morris les- wagen f 4.75 p. u. Lange Diefsteeg 6B, Hogewoerd 29, Leiden, tel. 30982. g Engels. Conversatie (grammatica enz.): Snelle opleidinp voor emigratie en andere doeleinden. Han delscorrespondentie: Gron dige examenopleiding. Ver talingen. Dagelijks inschrij ving. W. Verboog. Leraar Engels, Steenschuur 18, Leiden. Tel. 25335. 8778B g Autorijschool T. Kleijn, geeft thans les in de Opel Olympia, 5.p. lesuur, Inclusief halen en brengen. Utrechtse Jaagpad 56B, Leiden, Tel. 20667. 9048B g Prijsjassen Zaterdag, 25 Sept. Café A. J. van der Ploeg. 5374. g Verloren van Voorhout naar Noordwjjk reserve wiel vrachtwagen. Tegen bel. terug te bezorgen N.V. Gebr. v. d. Laan, Voorhout Tel. 7238. 9045B Nieuwste model. Prijs 8 cent per stuk* N.V. DE LEIDSCHE COURANT

Leidse Courant | 1954 | | pagina 12