RKAVV won op het nippertje na gelijke stand bij de rust S.J+C kreeg geen kans tegen Teylingen en verloor met 5-2 Tweede nederlaag van Meerburg t 2-1 tegen Tonegido Jeugdmiddag in de Leidse Hout MAANDAG 20 SEPTEMBER 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA zege op Rising Hope 2-1 Reeds dadelijk na het beginsein van scheidsrechter van Thuyl zit RKAVV op het Rotterdams doel, maar het harde schot van Henk van Oosten was iets te scherp en ketste tegen de paal. De blauw-witte jon gens van v. Nelle kregen hierdoor het sein, dat zij moesten oppassen en zij hebben zich hieraan de gehele wedstrijd door gehouden. Toch bleef RKAW het eerste kwartier stevig in de meerderheid en uit een voorzet van Scholten, waarop keeper Kokje uitliep, maar misgreep, kon Piet Hakkaart- heel rustig aan RKAVV de leiding geven (10). De Leidsen- dammers bleven nog steeds in de aanval en de Rotterdammers moes ten noodgedwongen een hoekschop weggeven. Nadat de bal is wegge werkt komt heel Rotterdam in de aanval. RKAVV wordt in het nauw gedreven maar Gerard van Dorp en keeper van Rijswijk weten alle ge vaar te keren ten koste van een hoekschop, welke aan de blauw-wit- ten geen succes oplevert. RKAW gaat er weer vandoor en v. d. Sman, de midvoor, die een mooie omhaalbal speelt, was iets te kort, zodat Kokje kon opvangen. Het bleef critiek voor RKAVV en toen de rechtsbuiten v. d. Ent zich kon vrijmaken, liep kee per van Rijswijk iets te ver uit en de gelijkmaker lag in het net (11). De resterende 5 minuten voor de pau ze brachten nog hevige spanning. Rotterdam had hierbij de overhand en juist toen voor rust gefloten werd ging de bal juist onder de dwarslig ger door maar er was gefloten en de stand bleef 11. Ook dadelijk na de hervatting wordt fel gestreden waarbij RKAVV het overwicht weet te krjjgen. rechtsbuiten Gerard Hakkaart plaatst goed naar het middenveld, waarna Henk van Oosten behendig langs de uitblinkende back Weuring weet te komen en onmiddellijk inschiet (21). The Rising Hope liep nu te WASSENAARVELOX 2—5. Wassenaar, met in de voorhoede weer P. Remmerswaal op de links binnenplaats, heeft het gistermiddag op eigen terrein niet kunnen bolwer ken tegen het sterke Velox. De Utrechtenaren wonnen deze strijd verdiend vooral dank zij hun beter en sneller samenspel. Het begin was hoopvol voor de thuisclub. Rechtsbuiten R. Timmer loste, na een goede aanval, een fel schot, dat net over de lat vloog. Maar na enkele minuten kwam Velox op toeren en in de 8e minuut kwam mid voor Morelissen alleen voor doelman Oostrum te staan en scoorde hij be heerst (O1). In de 25ste minuut kwam de beloning voor het harde werken van Wassenaar. Uit een vrije trap van Prosman was de bal corner gegaan. Timmer nam de hoekschop en Prosman, die zijn linkshalfplaats tijdelijk verlaten had. kogelde ineens onhoudbaar in (11). De laatste 10 minuten van de eerste helft gaf Ve lox de toon aan. Rechtsbuiten D. Uitenbos liep op een verre pass, gaf voor en midvoor Morelissen kopte zuiver in (12). En vijf minuten voor de rust kwam uit vlot samen spel tussen Morelissen en rechtsbin nen G. Uitenbos nog een doelpunt voort (13), zodat Velox met een vrij veilige voorsprong de rust inging. De tweede helft begon met een enthousiast Wassenaar-offensief, dat in de 8e minuut resultaat opleverde. Midvoor G. Hilgeman kreeg plotse ling de bal vrij en hij schoot in de uiterste hoek, buiten bereik van kee per van Kooten (23). In de 28ste minuut omspeelde de Velox-linksbinnen Klinkenberg doel man Oostrum. Prosman redde op de doellijn, maar de bal kwam weer voor Klinkenbergs voeten, die nu wel doel troffen (24). Vijf minuten voor het einde, ontstond een soort gelijke situatie. Nu lukte het Pros man eclfcer niet het gevaar te keren. Zijn kopbal verdween via de onder kant van de lat in het net (2—5). ALPHEN—EXCELSIOR '20 2—0. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Alphen voor een verrassing ge zorgd. Het weer meespelen van R. Tuinenburg was aan deze overwin ning stellig niet vreemd, die zelf het eerste doelpunt voor zijn rekening nam en in het tweede een groot aan deel had. Een groot aantal toeschouwers woonde deze wedstrijd bij toen de aanvalsleider van de Schiedammers de bal aan het rollen bracht. Reeds bij het eerste bezoek van de Alphe- naren aan het doel van de bezoekers had Tuinenburg succes, toen hij uit een goede pass van Ederveen keihard inschoot (10). Alphen wist even in de meerderheid te blijven, maar spoe dig werd het een strijd op het mid denterrein, met wisselende kansen voor beide doelen. Vooral van Teij- ningen in de Alphen-defensie deed van zich spreken. Kort voor de rust inging zag Alphen kans opnieuw te scoren, toen Lankhaar in samenwer king met Ederveen en Tuinenburg de bal vrij voor doel kreeg en de eerste onverwacht keihard inschoot (2—0). In de tweede helft heeft Alphen deze voorsprong fel moeten verdedi gen en heeft het er lange tijd naar uitgezien, dat zij onder de voet ge lopen zou worden. Moedig volhouden van de achterhoede voorkwam dit echter en toen de voorhoede van de gasten de strijd ging opgeven, kwam Alphen zelfs weer aan bod. Ook zij kon het echter niet meer tot een doelpunt brengen. hoop maar RKAW weet door te breken en nu komt de bal weer voor set Rotterdamse doel, waar 2 AVV- spelers elkaar in de weg lopen waar door de bal over de lat gaat. De van Nelle-mannen, een stevige ploeg die uitmuntte in zuiver plaatsen, doen al het mogelijke. Uit buitenspelpositie gaat de bal in het net, wat de Rot terdammers blijkbaar aanleiding geeft voor een laatste felle krachtsinspan ning. Nadat Maathuis wegens een knie-blessure door P. de Jong was vervangen wordt RKAW in het nauw gedreven. Voor het Leidsen- damse doel is het een opeenhoping van benen, waartussen keeper van Rijswijk op gevaarlijke wijze de bal weet weg te rapen en weer kunnen de rood-witten doorbreken. De op de bad vallende Kokje smoort de aanval, waarna de blauw-witten en voor het laatst vandoor gingen. Zij kregen r.og een hoekschop te nemen, waar na de eindfluit ging en deze van het begin tot het einde spannende wed strijd waarvoor enorme belangstel ling bestond, in het voordeel eindig de van RKAVV. ROUWKOOP—LISSE 3—3. De eerste wedstrijd na de terug keer in de 4e klasse is voor Rouw koop wel moedgevend geweest. Het resultaat was een 33 gelijk spel te gen de kampioen van het vorige jaar, Lisse. Rouwkoop kon door doorzet ten en felheid het technisch betere Lisse weerstaan, wat blijkbaar zijn vorm niet kon vinden. Na een kwar tier wist Rouwkoop te doelpunten uit een voorzet van de rechtsbuiten naar het midden, een goed schot zorgde voor 10. Lisse ondernam on middellijk een tegenaanval en wan neer de rechtsbinnen doorbreekt en lastig gevallen wordt door een Rouw koopback past de scheidsrechter de voordeelsregels tot en laat doel punten (11). Na een kwartier weet Janssen van Rouwkoop zich vrij te spelen en de bal via de paal in het doel van de Lissenaren te plaatsen (27). Tien minuten na de rust krijgt Rouwkoop een vrije schop te nemen die door Janssen in een doel punt wordt omgezet (31). Lisse wordt gaandeweg sterker en weet na een verwarde schermutseling voor het doel in te schieten (32). Wan neer er dan na enige tijd een mis verstand in de Rouwkoopachterhoe de ontstaat heeft dat de gelijkmaker tot gevolg (3—3). Na 'n 2-0 voorsprong De belangstelling voor deze wed strijd werd verdubbeld door het mooie weer en de prachtige terreinen op het Sportpark. De uitslag doet vermoeden, dat Teylingen nog al wat in haar mars had, maar het was juist de eerste vijf-en-twintig minuten, dat de Noordwijkers de toon aanga ven waar Teyl. practisch niets aan te pas kwam, en dat het toen reeds 20 was voor SJC was zeker verdiend. Als om 2.30 uur werd afgestrapt, gaan de Teylingers recht op het SJC- doel af, de keeper liep uit zijn doel en Zoet lost een schot, doch de bal ging ver naast. Kort hierop krijgt Teyl. een corner, doch deze loopt op niets uit. Weer volgde een door braak, de bal ligt in 't doel, doch het doelpunt werd geannuleerd voor bui tenspel. Dan komen de Noordwijkers aan bod met de drie gebr. Alkemade in de voorhoede en aanval op aanval volgt, schoten van alle kanten, maar Giele is in vorm. Weer komt SJC te rug. Kapteyn van Teyl. blijft staan en Groenewoud schiet onhoudbaar in (01). In de 25e minuut is het Groenewoud, die aan de vrijstaande Van der Zalm geeft, een schuin schot volgt, Giele duikt te laat en moet voor de tweede maal vissen (02) Teylingen werkt zich wat los en er volgden gevaarlijke aanvallen, wat hun een corner gaf; deze werd voor gezet en door SJC met de hand be werkt in 't beruchte gebied. Uit de strafschop tikte v. Kampen de bal heel kalm buiten bereik van de kee per in 't doel (12). Kort voor de rust gaat Verdegaal door alles heen, terwijl het schot juist aan de binnen kant van de paal in 't doel ver dwijnt (2—2). Na de rust een gelijkopgaande strijd, zeer snel en gevaarlijke aan- VVSB—WARMUNDA 4—2. Door velen werd VVSB in deze wedstrijd als favoriet beschouwd maar in de eerste helft leek het eer der andersom. De Warmonders geven zo best partij, dat VVSB de handen aan de gasten vol had. Des te meer omdat het spel van de Bavomensen zeer slecht was. Het combineren was zoek, het aangeven slecht verzorgd en erg nonchalant. Al was het eerste doelpunt wat de Warmonders scoor den dan ook een gelukje door een val over de bal van de eminente WSB-speler, toch was deze voor sprong alleszins verdiend. Het bleek, dat dit doelpunt tevens de ommekeer bijde thuisclub bracht want van ston de af aan ging WSB resoluut in de aanval. Marijnen kreeg een pracht kans om de 6tand op gelijke voet te brengen maar even weifelen was oorzaak, dat Warmunda nog kon wegwerken. Het was slechts uitstel van executie, want even daarna be sloot Nederstigt een goede combina tie met een juweel van een schot dat langs de paal onhoudbaar in de touwen verdween (11). De tweede speelhelft kwam een herboren WSB in het veld. Van begin af aan nam WSB het initia tief in handen. Nu was het plaatsen beter verzorgd, het tempo hoger dan voor de rust waardoor Warmunda grotendeels op eigen helft moest opereren. Binnen 10 minuten nam VVSB de leiding toen Marijnen hard naast doel schoot maar Koomen de bal nog juist binnen kon houden en uit een zeer moeilijke positie Witte- man verschalkte (21). Het was vlak daarop toen de thuisclub een penalty kreeg toegewezen voor on geoorloofd aanvallen. Een straf, die een ieder te zwaar gestraft vond. Keeper Nijgh toonde zich ook nu een penalty-specialist en nam deze stra- schop op weergaloze wijze (3—1). VVSB bleef nu doorlopend domine ren. De enkele Warmunda-aanvallen smoorden in de hechte Bavo-defen- sie. 20 Min. voor het eind maakte v. Duin de stand op 41 met een oer- harde schuiver. Warmunda bleef weliswaar doorvechten maar was zich er van bewust, dat een nederlaag onvermijdelijk was. 10 Min. voor het eind brachten zij de stand nog op 42 toen de Warmunda-midvoor zich meesterlijk ontdeed van spil v. d. Togt en onhoudbaar scoorde. Ge scoord werd er nadien niet meer en VVSB won uiteindelijk verdiend doordat het in de 2e helft ruimschoots goed maakte wat zij in de le helft te kort schoot. vallen voor beide doelen volgen, waarbij Giele zich een goed keeper toont. Bij een aanval van Teylingen geeft Verdegaal aan v. Elk, deze door aan de vrijstaande l.-buiten v. Kam pen, die keurig inschiet (32). Weer komen de Teylingers terug, de ach terhoede van SJC blijft staan en Zoet kopt keurig in (42). In dezelfde minuut is het weer Zoet, die on houdbaar inschiet (52). De SJC- achterhoede was er totaal uit. Heel SJC trok ten aanval en het Teyl.-doel werd onder vuur genomen, maar al les was tevergeefs, het einde kwam met toch wel een geflatteerde uitslag, hoewel Teylingen de overwinning verdiende. Opnieuw heeft Meerburg een ne derlaag moeten slikken, hetgeen te wijten is aan de te zwakke aanval. Het overwicht in de gehele eerste helft heeft zij niet uit kunnen bui ten. Er zijn te veel zwakke punten en niettegenstaande zowel Uljee als Vervoorn eenmaal een prachtig schot losten vooral dat van Uljee had met een beetje meer geluk een doel punt kunnen zijn dit is niet vol doende om een goed resultaat te be halen in een gehele wedstrijd. Het mankeert ook nog aan doorzettings vermogen en positie kiezen. De eerste goede kans voor Meer burg gaat verloren doordat Romijn gehaakt wordt nadat hij was door- De vrije schop wordt hardZbnen- gebroken en een prachtkans had. De vrije schop wordt hard ingeschoten, maar de bal caramboleert tegen eni ge tegenstanders en gaat corner. Een gelijke kans voor Tonegido wordt overgeschoten. Na 25 min., bij een ongevaarlyke aanval van Tonegido speelt Th. Zandbergen de bal met de hand binnen het strafschopgebied. Deze kans wordt dankbaar benut en Tonegido leidt, tegen de verhouding in met 10. Een goede pass van de midvoor lokt Pelk uit zijn doel. Deze kan de bal niet in zijn macht krijgen, deze belandt bij de rechtbuiten, die het open doel niet kan vinden en naast schiet. J. Zandbergen heeft geen geluk met zijn felle schuivers en vindt bovendien de keeper in uit stekende vorm. Rtfct kom met 10. Na de hervatting volgt aanvanke lijk weer een Meerburg-offensief. Als de bal bij Uljee belandt, lost deze van ver een vliegend schot, zo hard, dat de keeper het leer niet goed kan stop pen en uit zijn handen laat sprin gen. Romijn reageert onmiddellijk en schiet direct in, maar precies tegen de keeper, die zich onmiddellijk weer voor de bal gooide. Kort daarna raakt Romijn geblesseerd en daar invaller F. Zandbergen reeds ingevallen was voor A. v. Mil, die een blessure heeft, gaat Meerburg voorlopig door met tien man. Het is juist in deze periode, dat prachtig veldwerk van v. Wetten, P. Zandbergen een magnifieke kans Nieuw Zuidhollands-record gevestigd Zaterdagmiddag organiseerde de Leidse Athletiek Commissie in de Leidse Hout een jeugdmiddag die door het gunstige weer en de grote deelname (pl.m. 150 athleten) uitstekend is geslaagd. Zelfs wist Holland op de 4 x 60 m. jongens C nog een nieuw Zuid-Hollands record te vestigen en wel in 29.6 sec. (oud record 29.7). 3000 m. heren D: 1. B. Jonker, Hol land, 9.44.4; 2. J. Kraan, Bataven, 9.45.4; 3. C. de Vetter, LDA, 9.50.6. Hoogspringen dames. C-klasse: 1. T. Heyens, Sportief, 1.38 m.; 2. A. Frank huizen, DES, 1.28 m.; 3. S. Boden, Spor tief 1.28 m. D-klasse: 1. E. v. Asperen, Kometen, 1.28 m.; 2. M. Sandvos, Bataven, 1.23 m.; 3. B. v. Buren, N. Br., 1.23 m. Hoogspringen meisjes A: 1. W. den Tonkelaar, Nw Br., 1.23 m.; 2. C. Devilee, Bataven, 1.23 m.; 3. L. v. d. Wiel, NAC, I.18 m. Kogelstoten jongens B: 1. R. Ponce, Holland, 12.35 m.; 2. E. van Prag, DOS, 12.03 m.; 3. G. Kooreman, Holland, II.88 m. Kogelstoten heren C: 1. v. d. Heiden, Bataven, 9,90 m.; 2. C. v. Venetiën, Hol land, 9.46 m.; 3. A. Giezen, Bataven, 9.25 m. 80 m. jongens B (finale): 1. D. West geest, Bataven, 9.3; 2. A. v. Beek, LDA, 9.5; 3. J. v. Bendert, LDA, 9.6. 80 m. meisjes A (finale): 1. A. Vink, MSV, 10.9; 2. B. Jaspers, Nw. Br., 11.2; 3. M. Edelaar, Nw. Br., 11.5. 800 m. heren C/D: 1. G. v. Kampen, Siomo, 2.07; 2. J. Molijn, Siomo, 2.07; 3. A. G. v. Tol, WIK, 2.07. 800 m. jongens A: 1. J. Schoo, Bata ven, 2.08.2; 2. R. de Tonkelaar, Holland, 2.10,5; 3. A. Gijben, LDA 2.11.3. 600 m. jongens B: 1. C. Vermeulen, AV '47, 1.30.8; 2. J. Schraven, Siomo, 1.32.2; 3. B. H. Knetsch, Holland, 1.34.6. 60 m. meisjes C (finale): 1. A. v. Boot, Bataven, 8.4; 2. L. Bosboom, Siomo, 8.5; 3. T. v. d. Zalm, NAC, 8.8. Hoogspringen jongens C: 1. H. v. d. Vuurst-Vris, WIK, 1.53 m.; 2. F. Beker, Holland, 1.38 m.; 3. R. Jost, Holland, 1.38 m. 4 x 60 m. jongens C: 1. Holland, 29.6, nieuw record; 2. WIK 30.2. 60 m. jongens C (finale): 1. K. Smit, Holland, 7.5; 2. H. v. d. Vuurst, WIK, 7.6; 3. Th. Bremer, WIK, 7.7. 80 m. meisjes B (finale): 1. T. Ginjaar, Sportief, 10.7; 2. G. Lourier, BI. Zw., 10.8; 3. M. Giesen, Kometen, 11.1. 300 m. jongens A: 1. O. Rennert, PP, 37.8; 2. C. Rietman, Holland, 38.—; 3. J. v. Berkum, LDA, 40.5. Verspringen jongens A: 1. J. v. Beur den, LDA, 5.50 m.; 2. A. van Beek, LDA, 5.06 m.; 3. A. de Jong, Siomo, 4.82 m, Kogelstoten dames: 1. A. Gieske, Bata ven, 10.63 m.; 2. A. Vuurpijl, Bataven, 9.30 m.; 3. Th. de la Bije, Nw. Br„ 6.89 m. Verspringen meisjes C: 1. A. v. d. Oort, Bataven, 4.56 m.; 2. T. v. d. Zalm, NAC, 4.55 m.: 3. M. Leenheer, Kometen, 4.45 m. Discuswerpen dames: 1. M. Vaassen, LDA, 27.45 m.; 2. A. Frankhuizen. DES, 26.03 m.; 3. D. Kooistra, WIK. 24.83 m. Boskoper J. Vergeer won Utr. Singelloop De Zaterdagmiddag gehouden 24ste Utrechtse Singelloop over een afstand van 5800 meter is gewonnen door J. Vergeer van AV 1947 (Boskoop) in de tijd van 16 min, 37.8 sec. Tweede werd A. Verbaan van RKAV Festino uit Venlo in 16 min. 42,2 sec. De winnaar van het vorig jaar H. Viset van Cialfo (Arnhem) werd met enige meters ver schil een goede derde. Slijkhuis had met Viset, Vergeer en Verbaan de kop tot 2 km. na de start. Toen kreeg Slijkhuis kramp in de linkerkuit en ging hij enige tijd langs de kant wandelen. Later her vatte hij de loop en eindigde als 38ste. A groep: 1. J. Vergeer, Boskoop, 16 min. 37.8 sec.; 2. A Verbaan, Venlo. 16 min. 42.2 sec.: 3. H. Viset, Arnhem; 4. H. Philipsen, Venlo; 5. H. Veerdonk. C groep: 1. P. C. Christiaanse, Noord- wijk, 17 min. 50.8 sec. Kogelstoten meisjes B: 1. W. v. d. Veer, Siomo, 9.64 m.; 2. P. v. d. Zeijl, Siomo, 9.01 m.; 3. G. Rietmeijer, MSV, 8.51 m. 4 x 80 m. jongens B: 1. Bataven 39.—. 4 x 80 m. meisjes A: 1. MSV (gedis.) 44.2; 2. BI. Zwart 45.3. Gem. ploeg 45.9; 4. Nw. Brunhilde 46.6. 4 x 60 m. meisjes C: 1. Siomo 33.8; 2. BI. Zwart 34.4; 3. Bataven 35.5. Successen van de Bataven Tijdens de regionale wedstrijden van de Leidse Athletiek Commissie hebben de Bataven-athleten goede successen be haald. Niet minder dan 7 nummers ein digden in een overwinning, terwijl 4 tweede plaatsen werden behaald. C. de Heiden werd eerste bij het ko gelstoten heren met 9.90 m, J. Schoo liep een tactische 800 m. Jongens A en won met ruime voorsprong in de tijd van 2 min. 8.2 sec. J. Westgeest wist na overwinningen in de serie en halve finale ook de finale 80 m. op overtui gende wijze in zijn voordeel te beëin digen. De 4 x 80 m. ploeg, bestaande uit H. Witteman, T. v. Rooyen, J. Raaphorst en J. Westgeest won de estafette in 39 sec., waarbij het jammer was, dat de Holland-ploeg tengevolge van een ver keerde wissel uitviel. - Bij de dames bezette mej. A. Gieske de eerste plaats bij het kogelstoten met 10.63 m. A. v. Oort zette haar overwin ningenreeks op de 60 m. voort. De serie en demi-finale werden door haar gemak kelijk gewonnen, doch in de finale werd zjj sterk bedreigd, doch ook hier beslis ten de laatste meters in haar voordeel. Bovendien werd A. v. Oort le op ver springen met de verdienstelijke sprong van 4.56 m. Wat betreft de behaalde 2e plaatsen, was vooral die van Jac. Kraan op de 3000 m. zeer goed. Lange tijd had hij het initiatief getoond, doch helaas moest hij in de laatste 10 meter zijn meerdere erkennen in B. Jonker van Holland. De tijd van Kraan 9 min. 45.4 sec. was echter van goed gehalte. Zijn broer B. Kraan bleef ook binnen de 10 min. en boekte een 5e plaats in de tijd van 9 min. 56.8 sec. C. Devilee werd 2e op hoogspringen meisjes A met 1.23 m., waarbij haar de overwinning net ontging, doordat zij I foutsprong meer had. Mej. M. Sandvos werd bij het hoogspringen dames klasse D ook 2e met 1.23 m., terwijl tenslotte mej. A. Vuurpijl op het kogelstoten een tweede plaats bezette met 9.30 m., het geen haar beste persoonlijke prestatie is. Mededeling aan de Bataven: A.s. Za terdagmiddag zal worden deelgenomen aan de estafette Dwars door Leiden. Op Vrijdag 1 October zullen de Bataven meelopen Ij) de taptoe, terwijl met 4 ploegen, n.l. 2 dames- en 2 herenploegen zal worden gestart in de estafettes, welke op 2 October zullen worden gehouden. Alle bijzonderheden komen in het club blad, dat dezer dagen verschijnt. Voorts is er een verzoek aan de ge wezen Bataven-leden, die nog over een rood trainingspak beschikken. Zij wor den verzocht hun trainingspak beschik baar te stellen voor de taptoe. Aanbie dingen te doen aan de secretaris, ~H. Mentink, Herenstraat 122. Van der Linden won 20 k.m. loop Onder gunstige weersomstandigheden is te Dordrecht een nationale 20 km-loop gehouden. Winnaar werd Van der Lin den van Holland (Lelden) in 1 uur 7 m. 20 sec. De uitslagen luiden: A-klasse: 1. Van der Linden (Holland, Leiden) 1 uur 7 min. 20 sec.; 2. Bleeker (Alkmaar) 1 uur 8.5; 3. Smit (AAV '36 Amsterdam) 1,10.7; 4. Bravenboer (AAC Alblasserdam) 1.11.12.6. B-klasse: 1. Lebrun (Meteoor. Arn hem) 1.16.35.6; 2. Leenen (DOS, Rotter dam) 1.22.25. C-klasse: 1. Vos (Holland, Leiden) I.12.10.4. geeft, die deze niet onbenut laat en het is 1—1 na 15 min. Intussen komt P. v. Mil het elftal completeren. To negido komt meer en meer opzetten en beide doelen verkeren beurtelings in gevaar, maar succes blijft aan bei de kanten uit tot 3 min. voor het einde. En het is Tonegido, die ein delijk een van zijn aanvallen goed af werkt en de stand op 21 brengt. LUGDUNUM—VIOS 1—1. Een wedstrijd, die voor beide ploe gen weinig bevrediging schonk en waarin de achterhoeden vrijwel ster ker waren dan de resp. voorhoeden. Lugdunum begon met goede aan vallen en uit één daarvan kon Bek kering raak schieten (10). Vios gaf zich lang niet gewonnen, maar het duurde lang voordat de midvoor gelijk kon maken (11). Na enkele kansen voor beide ploegen kwam de rust met onveranderde stand. De tweede helft bracht geen ver andering in het spelbeeld en ook nu domineerden beide achterhoeden vol komen over een schotloze voorhoede. Ondanks heftige pogingen bleef de stand zoals deze was en daarmede mogen beide partijen zeer tevreden zijn. ROODENBURG—DOSR 4—2. In een harde wedstrijd heeft de thuisclub ook zijn tweede wedstrijd gewonnen en gezien 't technisch be tere spel, zeker verdiend. DOSR nam spoedig de leiding (0—1), maar kort hierop weet Lens de partijen op ge lijke voet te brengen (1—1). Rooden- burg neemt het spel geheel in han den en nog voor rust wordt het door v. Groeningen en Bougie (3—1). In de tweede helft komt DOSR flink opzetten, echter is de achter hoede van de thuisclub niet te pas seren. Langzaam maar zeker komt het initiatief weer by de thuisclub en na een klein overwicht kan Lens zijn tweede doelpunt maken (4—1). Toch geven de gasten zich niet ge wonnen en vlak voor het einde wordt het nog 42. BOSKOOP—ALPHIA 2—3 In de tweede competitiewedstrijd in de 4e klas KNVB zag Boskoop zich een gelijk spel tegen het sterke Alphia ontgaan door het missen van een strafschop. Beide elftallen ver schijnen met enkele invallers. Na de aftrap neemt Alphia de bal over en onderneemt de eei-ste aanval. Vanaf de rechtervleugel wordt een hard schot op het doel gelost, waarbij de bal precies aan de binnenkant van de paal onder de keeper door over de lijn schuift (0—1). Niet ontmoe digd onderneemt de thuisclub nu meerdere aanvallen, waarvan één met succes, toen midvoor Loef juist iets eerder bij de bal was dan de Al- phia-doelman en met een schuiver de stand weer op gelijke voet brengt. Boskoop doet zijn best doch haar spel tegen de agressieve Alphenaren is te sloom, terwijl het positiespel van de bezoekers beter is. Het kan niet uitblijven dat de bezoekers, die keer op keer de linksback van Bos koop weten te passeren, weer een voorsprong nemen. Dit geschiedt na een kwartier, wanneer weer van rechts in volle ren een hard schot op doel wordt gelost, waarbij kee per Spaarman kansloos is (12). Boskoop tracht de achterstand op te halen, doch de Alphia-verdediging met de stopper-spil aan het hoofd ATHLETIEK V. EN L. EN CELEBES WERDEN ESTAFETTE-KAMPIOEN. Na de vorige week reeds beslag te hebben gelegd op het clubkampioenschap van Nederland, veroverde Vlug en Lenig uit Den Haag op de Sintelbaan van het Nenijto-terrein te Rotterdam ook de titel bij de estafette-kampioenschappen. Bij de dames viel de titel ten deel aan Celebes (Den Haag). Meer dan anders heeft V. en L. ditmaal strijd moeten leveren en het was tenslotte aan de sprinters te danken, dat de zege te elfder ure veilig kon worden gesteld. Zij won nen de 4 x 100 m. en de 10 x 100 m. inaar moesten op de 4 x 1500 m. zowel als op de 4 x 400 m. de overwinning aan andere clubs laten. Dit waren resp. Thor (Roosendaal) en de Trekvogels (Den Haag). Noch V. en L. met o.a. Rootsaert en Jonkers, noch DOS met Fekkes, noch de Trekvogels (bij wie Slijkhuis langs de kant bleef staan) konden er iets te gen doen. Alleen AAC bleek een ernstige concurrent. Zelfs had de Amsterdamse vereniging na de eerste 1500 m. de lei ding, doch Woudstra kreeg te kampen met een onwillige spier en zakte een. halve baan af. Met ruim 50 m. verschil gingen de Roosendalers als eerste over de streep. De overwinning van de Trek vogels op de 4 x 400 m. was minder een voudig, want Pro Patria bood tot het uiterste tegenstand. Met slechts 1 punt voorsprong begon V. en L, aan het laat ste nummer, doch de Trekvogels zagen geen kans om deze in te lopen. Het verspeelde integendeel nog een punt aan DOS, waardoor deze clubs de tweede plaats deelden. PP werd vierde. In de uitslag speelden de overige clubs geen rol van betekenis. 1. V. en L. (Den Haag) 19 pnt., 2. en 3. DOS en Trek vogels 15 pnt., 4. PP 14 pnt., 5. Thor 6 pnt. De dames van Celebes wonnen alle wedstrijden, n.l. de 4 x 100 m., de 10 x 100 m. en de relais (200-100-80-60 m.). Een altijd ernstige concurrente, Hollan- dia (Rotterdam), leverde ditmaal, we gens ziekte .yan enige dames, geen ern stig gevaar óp, doch dit kwam voorna melijk van de zijde van Sagitta (A'dem). Van de te verwachten strijd kwam echter weinig terecht, doordat Sagitta, als eerste gefinisht, op de 10 x 100 m. wegens twee foutieve wissels moest wor den gediskwalificeerd. De einduitslag luidt: 1. Celebes (Den Haag) 16 pnt,, 2. Sagitta (Amsterdam) 11 pnt., 3. Hollandia (Rotterdam) 10 pnt., 4. Gita (Haarlem) 6 pnt., 5. RK EAV (Enschede) 5 pnt. Een jeugdploeg van DOS verbeterde het Nederlands record 4 x 300 m. jon gens. dat op naam stond van AV '23 met 2 min. 28.8 sec., met precies 3 sec. AAC noteerde 2 min. 27.7 sec. en bleef dus eveneens binnen de oude recordtijd. A.S.C.—T.H.B. 1—3. De eerste thuiswedstrijd van de rood-zwarten tegen de degradatie- candidaat uit deze afdeling van het vorige jaar, het Haarlemse THB, heeft voor de Leidenaars een grote teleurstelling opgeleverd. Niet alleen het feit, dat werd verloren, doch meer nog het vertoonde spel en de zwakke formatie, die na de neder laag tegen Lisse, in het veld was ge stuurd -gaven de rood-zwarte-aan- hang het sombere gevoel, dat ASC dit seizoen met zorgen tegemoet mag zien. De Haarlemmers hoe goed hun wil is, hoe prijzend hun enthousias me men hoede zich zelfs voor een overmaat van dit laatste vormen tcch geen tegenpartij, waarvan ASC zich de mindere mag tonen Rood-zwart kan beter en heus er is materiaal aanwezig. Men bezinne zich echter op de wijze, waarop men de jeugdspelers presenteert. In geen der oefenwedstrijden aanschouwden wij tenminste de jeugd, die nu voor de o.i. te zware opgaaf werd geplaatst. De wedstrijd zelve had weinig om het lijf. Voor rust machteloze voor hoeden, die zeker niet schotloos ge maakt waren door subliem optreden de defensie. Na rust begon het er even op te lij ken. Dat ASC hierbij de toon aangaf, werkte verwarmend en verheugend. De kaars was echter te vlug weer op gebrand. Het was tekenend dat rechtshalf Vreeken tot tweemaal een zeer hard schot inzond dat tenslotte via een Haarlems been in een doelpunt re sulteerde. Een onschuldige voorzet van de Haarlemse rechtsbuiten, waar bij de enige man, die kon bekijken, dat de bal niet uit zou lopen, Rooy- akkers, vergat in te grijpen, leverde de gelijkmaker op. De uitwerking was verrassend. ASC was geslagen, toen al, met nog een zee van tyd. Een half uur later drukte ook de score dit uit, toen midvoor Wiedijk in schoot (12). I-Ie vonnis was daar mee reeds voltrokken, doch werd vlak voor tyd beaccentueerd doordat THB door middel van Kienzing met een droge knal zonder aangevallen te worden Rooyakkers ten derde ma le liet vissen. ASC past op uw taak! weet onheilen te voorkomen. Na on geveer een half uur vergroot Alphia de voorsprong, wanneer bij een hard schot op doel de Boskoop-doelman de bal uit handen laat vallen en één der Alphia-voorwaartsen er als de kippen bij is om de bal in het doet te depo neren (13). Na de hervatting begint de thuis club direct met een offensief, waarbij zij een strafschop krijgt toegewezen. Dit had een keerpunt kunnen wor den, doch Hendriksman schiet naast. Het spel krijgt nu even een wat rom meling karakter. Boskoop zakt af en Alphia beheerst nu vrijwel de situa tie met enkele uitvallen van Boskoop, welke echter alle worden afgeslagen. Kort voor het einde werd midvoor Loef, toen hij was doorgebroken op onreglementanre wijze van de bal ge drukt waarvoor terecht een penalty werd toegekend. Deze werd nu be nut zodat Alphia een benauwde 3—2- zege behaalde. DWO. De uitslagen zijn: DWO 1—GSC 1, 3—1; DWO 2—Oranje Blauw 2, 4-1; DW03Concordia 5, 12—0; DWO a—Wilhelmus 1—5; D WO c—Oüveo 1—1. ZWITSERLAND—DENEMARKEN 1—3. De wedstrijd tussen de B-elftallen van Zwitserland en Denemarken is met 3—1 door de Denen gewonnen. De ruststand was 2—>0. EINDHOVEN—GROOT HERTOGDOM LUXEMBURG 4—1. Te Eindhoven is in het kader van bevrijdingsfeesten een voetbalwed strijd gespeeld tussen Eindhoven en het elftal van het Groot-Hertogdom Luxemburg. De uitslag werd 41 voor Eindhoven. By ïuist was de stand 10 voor onze landgenoten. ENGELAND—IERLAND (AMATEURS) 5—0. In Selhurst Para te Londen heeft Engeland de landenwedstrijd voor amateurs tegen Ierland met 50 ge wonnen. DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de in de League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston VillaCharl ton Athletic 12: BurnleyWest Bromwich Albion 02; Cardiff City —Manchester City 30; Chelsea Everton 02; Leicester CityNew castle United 32; Manchester Uni tedHuddersfield 1-1: Pi-eston North End—Arsenal 31; Sheffield United Sheffeild Wednesdeay 1—0; Sun derlandBlackpool 20; Tottenham HotspurPortsmouth 11; Wolver- hapmton WanderersBoltn Wande rers 12. Tweede divisie: Bristol Rovers Blackborn Rovers 21; BuryIps wich Town 21; Hull City—Middles brough 10; Leeds UnitedNotting ham Forest 11; Lincoln CityBor- mingham Ciy 1—1; LiverpoolFul- ham 41; Luton TownStoke City 31; Notts County Swansea Town 2—1; Plymouth ArguyleWest Ham United 1-1; Port. Vale—Derby County 3—0; Rotherham United— Doncaster Rovers 23, UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND. N.H. le klasse: Allen Weerbaar—Koog Zaandijk 56; Blauw WitRohda 76; Samos—Westerkwartier 3—4; Roda— Archipel 53. Z.H. le klasse: HKVOns Eibernest -3: HSVGymnasiasten 10- 6; Blauw Wit '51Spangen 36; Vicus Orientis— Deetos 58. Tweede klasse A: RozenburgZwer vers 36; Ready—Velox 57; Fluks Olympiaan 5—5; Actief—ALO 5—2. Tweede klasse B: QuickDie Haghc 14; AchillesT.ckvogels 73; Alge mene—DKC 63; UnicumRegenbor- 4—4.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8