Oud-gemeentesecretaris van Voorhout - promoveert aan de Leidse Universiteit unscleven in Leiden ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 NAJAARSFL1TSEN BIJ V D In goed bezochte modeshow werden de nieuwe „lijnen" getoond Meeste dames gerust gesteld Ook bij V. en D. is de herfst geko men. Vrijdagmiddag werden de eerste twee modeshows gehouden in de be kende serie flitsen, die daar ieder vóór- en najaar pleegt te worden ge organiseerd. De talrijke bezoeksters zullen wel zéér nieuwsgierig naar de verschij ning van de H-lijn van Dior zijn ge weest, méér waarschijnlijk dan naar de S van Fath. Hoe zou de confectie- industrie op deze nieuwe gril van de grote Parijse modekoning gereageerd hebben? Over het algemeen zullen de dames wel wat gerust gestelde naar huis zijn gegaan. De verlaagde taillelijn wordt meestal slechts „aangegeven" en voorlopig zal met alleen te ma ken hebben met een tendens om het lijfje wat langer te maken. Dat ge beurt dan door de rok wat lager in te zetten, door de heup met een rand te accentueren of iets dergelijks en de taille b 1 ij f t zichtbaar door een lichte taillering, waarbij dan nog vaak de gelegenheid open is gelaten om alsnog een ceintuurtje aan te bren gen. Zo zal de overgang, die men toch verwacht, wat gemakkelijker zijn. En voor het overige hebben ook de ande re Franse ontwerpers en de Italiaanse nog wel wat meer in te brengen dan lege briefjes. Ruime kragen. Men opende de shows met enkele warme peignoirs, waarbij echter niets nieuws viel te constateren. Jersey voor costuums blijft favoriet en men kan terecht in het klassieke genre èn in het meer moderne met de losse, recht vallende jasjes. In de mantels toonde men een goede collectie swag gers in de moderne V-lijn: grote, vaak platte en steeds ruim vallende kragen, ruim ingezette mouwen en kokerachtige ruggen, die naar de zoom toe nauwer toelopen. Een sluik silhouet, dat ook in vele japonnen gevonden wordt. Behalve' in de jurk jes, die bijvoorbeeld door de Italia nen werden geïnspireerd en die het zoeken in wijde, klokkende rokken' met duidelijk gemarkeerde heupen. Dit laatste vindt men vooral bij de cocktail en avondjaponnen. De keuze van de modellen konden wij Over het algemeen wel appre- Emigratie eist voorbereiding Het Emigratie-weekend, onlangs in Zwaag (N.-H.) gehouden, is onge twijfeld een groot succes geworden. Belangrijker dan een spontane pers, waren de méér dan enthousiaste „cursisten". Anderhalve dag emigre ren naar onze grote emigratie-lan den, anderhalve dag geconfronteerd worden met de zakelijke, objectieve werkelijkheid, zoals de emigrant de ze zal ontmoeten in zijn emigratie- land. Zich anderhalve dag goed rea liseren, wat emigratie betekent en wat men te wachten staat om dan, doordrongen van de ernst en het ge wicht van de grote stap, als een „rea listische" aspirant-emigrant het ver trek af te wachten, dat alles is het resultaat geweest van het emigratie week-end te Zwaag. Wat men Noord-Holland geboden heeft, wordt 5 en 6 October a.s. ook. aan Zuid-Holland aangeboden, wan neer het „Ontmoetingscentrum Oud- Poelgeest" te Oegstgeest bij Leiden voor anderhalve dag „internationaal niemandsland" zal zijn, waar u zon der formaliteiten van Canada naar Zuid-Afrika emigreert en van Aus tralië naar Nieuw-Zeeland. U zult kennis maken met de belangrijkste emigratie-landen, u zult ze doorkrui sen en u zult geplaatst worden voor de vele problemen, welke de verschil lende landen voor u verborgen hou den. Wie zijn uw gidsen, uw reisleiders? Namen als: de zeereerw. heer Rector J. A. G. v. d. Hoogte, bisschoppelijk commissaris voor de emigratie; pater J. Karskens S.C.J., voorheen emi granten-aalmoezenier in Zuid-Ameri- ka en Canada; drs. J. F. van Campen, directeur van de Katholieke Centrale Emigratie Stichting, rector L. P. M. Vester, voorzitter Emigratie Studie dagen enz. zeggen u ongetwijfeld ge noeg. De kosten aan deze dagen verbon den kunnen onmogelijk een bezwaar zyn voor allen, die een objectieve, principiële voorlichting zeer terecht zien als een onmisbaar element in de emigratie-voorbereiding, n.l. 7.50 per persoon met nachtlogies en maal tijden inbegrepen. Spoedige aanmelding is ten zeer ste gewenst. Geeft U nog heden op bij de Emi- gatie Dienst L.T.B., Parklaan 12, te Haarleb, Tel. K 2500 18595, of bij de ZeerEerw. heer Rector L. P. M. Vester, Zoeterwoudse Singel 33, Lei den. Tel. K 1710 20261. J. G. M. BOSMAN. In aansluiting op het bovenstaande mag ik de aspirant-emigranten te vens wijzen op de bijeenkomst, die Dinsdagavond a.s. om 7.45 gehouden wordt in de R.K. Technische School „Don Bosco", Boerhaavelaan 36, Lei den, waar de komende Emigratie cursus besproken wordt en waar alle inlichtingen betreffende emigratie verstrekt kunnen worden. Zij die be langstelling hebben te eniger tijd te emigreren verzuimen niet deze avond bij te wonen. Rector L. P. M. VESTER. ciëren. Al moet men voor zo'n jas met tijger-dessin wel een apart type zijn. Bij de cocktail-toiletjes bewon derden wij vooral een practisch en elegant jurkje in broderie Anglaise, wit en jeugdig; het lijfje kon ook als blouse gedragen worden. Hilariteit. De entrée van de H-lijnr veroor zaakte bij het publiek hilariteit en bij de mannequins verlegen lach jes, alsof zij zich bij voorbaat ver ontschuldigden. Nu moet erbij ge zegd worden, dat het eerste model, een mohair fantasie-ruit met laag aangeplooide rok, volkomen te onpas aangebrachte zakjes en bovendien een astrakangarnering op de scheiding van het lijfje en rok en aan de hals, niet bepaald een succes was. Het erop volgende toiletje in fel rood, waarbij de lange taille alleen was aangegeven door een brede plooi in dezelfde stof, een simpele klokrok elegant springend uit deze band, was al stukken beter. Moar toch: toen de mannequin op het geklede zwarte ja ponnetje (óók al Ha-achtig, al was de met franje versierde grote kraag een echt vrouwelijk compromis) het ceintuurtje aanbracht, dat er bijgele verd wordt, was het plotseling véél chiquer en acceptabeler. Applaus. De avondtoiletten in grote stijl wa ren lang, wijd van rok, niet schok- kend-nieuw, maar elegant. Bijzonder mooi was het toilet in witte tule met zilverdraad doorstikt, te gebruiken als bruids- en avondtoilet. Bij de zwarte japon met witte voorbaan vonden wy het jammer, dat deze baan niet organisch in het geheel verwerkt was: nu leek het bijna op een (sier)schort. Jammer, dat de eigen couture-afde- ling maar met één model kwam: een vertaling van de H-lyn, die sympa thiek evenwichtig was. De shows waren zeer goed bezocht en de belangstelling was groot. Er klonk menig hartelijk applausje. C. TH. R. *9£atholieke 1 WEEKGENDA VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. ZATERDAG: Stadsgehoorzaal, 8 uur nam., re ceptie-avond K.A.B. ZONDAG: St. Petruskerk, 12.15 uur. H. Mis K. A. B. MAANDAG: R. K. Mulo, Vrouwenkerkhof 1, 8 uur nam. Openbare les Soc. Econ. School K. A. B. DINSDAG: Huize Duinzigt, Oegstgeest, 9—3.30 uur nam. recollectiedag Ned. Kath. Vrouwenbeweging, afd. Leiden. St. Elisabethziekenhuis, 35 uur nam., receptie zr. Veronica. „De Harmonie", 24 uur nam. Ad vieszitting leden Hocres. VRIJDAG: R.K. Lyceum, nam. half acht, re petitie „De vrouw en de slang"; op komst noodzakelijk. Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. Zondag 19 Sept. zal de dienst worden waargenomen door de doktoren Jasperse, Kortmann, Lahr. Pleyter, Postel en Schaefer. Dienst der apotheken.De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 18 September 13 uur tot Zaterdag 25 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilihelminapark no. 8, Tel. 26274. De Zondagsdienst in Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Vare kamp. Zomer-concert in Pieterskerk LEO MENS, DIE DE ZOMERCON- 1 CERTEN in de Pieterskerk orga niseert en regelt, was in de keuze van de optredende solisten buitenge woon geslaagd, aangezien de gast- organiste, Madame Marie Dufour uit Lausanne, en mevrouw Adrienne de Smet, 2e concertmeester van het Re sidentie-orkest, zich als hoogstaande kunstenaressen deden kennen. Aan de samenstelling van het pro gramma hadden zowel de organiste als de violiste grote zorg besteed, stijlvol saamgesteld, uit werken van 17e en 18e eeuwse meesters. Van de Couperins had de organiste van Louis een prachtige fors klinkende Chaconne gekozen als entrée en van diens grote nazaat Frangois (bijge- riaamd „Le Grand") diens Offertoire sur les grands Jeux, een in-appeteite- lijk stuk, evenwel toch sierlijk, be knopt en ruimschoots voorzien d'agréments; poëtisch als de naam van zijn composities. Beluister zo'n „Basse de Trompette" van Marchand, het vraag en antwoordspel, de regi stratie, het Recit de Tierce van Grigny of Noël van Daquin, wellui dend en pastoraal veelzeggend; ver vuld van geestelijke blijheid, reli- gieuse innigheid en muzikale zin. Zij heeft haar liefde aan de Werken dezer meesters verpand. Mevrouw Adrienne de Smet is voor ons geen vreemde meer. Al meerma len spraken wij onze waardering uit voor haar Bachvertolking. Ditmaal had zij de 2e Partita en mi majeur pour violon seul van de meester ge kozen; een toonbeeld van schoon- en van compositietechniek. Nooit is er enige eentonigheid aan te wijzen, maar elk deel van de suite heeft een klankbewerking van ongemene beko ring. Mevrouw de Smet speelt met voorname distinctie en soepele spe ling van stemmen en tegenstemmen, doorzichtig en met fraai relief, mo gelijk dat haar welluidende toon in een kleine ruimte meer nog zal vol doen. Hieraan aansluitend volgde een ingetogen vertolking van het Choral „Nun komm der Heiden Hei land" van Bach'-door de organiste, en tot besluit speelde deze fameuze mu sicienne Prélude et Triple Fugue en mi bé mol; een van de grote gave werken omstreeks 1740 door Bach geschreven, statig, beweeglijk veel stemmig en volop gevarieerd. De Fuga een monstrum van thematiek, doorwerking van motieven en con trapunt in alle stemmen. Men weet niet waarover zich meer te verheu gen: over zo'n volledige beheersing van 't veelomvattend toetsinstrument of de muziekgevoeligheid voor kleur en tekening, welke de organiste in haar uitgelezen voordracht legt. On- in de Hooglandse J. KORTMANN. Vraagt proefrit en demonstratie bij de Official dealer voor Leiden en omstreken MAREL'S Autobedrijf N.V. WASSENAAR TELEFOON 2545 Advertentie De burgemeester van Wateringen, de heer Meissen, hoopt op 29 Septem ber a.s. aan de Leidse Universiteit te promoveren tot doctor in de rechts geleerdheid. Geboren in Blokker, als zoon van een tuinbouwer genoot de heer Meis sen zijn middelbare opleiding aan het klein-seminarie Hageveld. Na een jaar philosofie werd hij in 1927 be noemd tot ambtenaar ter gemeente secretarie van Bovenkarspel. Vervol gens in Naaldwijk, Wateringen 1932 1936 en in 1936 werd de heer Meis sen secretaris-ontvanger der gemeen te Voorhout. In 1946 werd hij noemd tot burgemeester van Waterin gen. Bijzonder veel zorg heeft burge meester Meissen besteed aan het on derwijs. Zo is hij mede-oprichter van HILLEGOM Wordt „Sonnevanck" rusthuis voor ouden van dagen? In de raadsver gadering van Maandag a.s. komt er een belangrijk voorstel aan de orde terzake het verzoek van de Neder lands Hervormde Diaconie aan de ge meente Hillegom om zich bereid te verklaren tot garantie van een jaar lijkse rente van een geldlening groot ƒ300.000.tegen 3ji pet. dienende voor het in exploitatie brengen van een rusthuis in huize „Sonnevanck" aan de Sixlaan. Daartoe in een stich ting in het leven geroepen genaamd „Ned. Herv. Rusthuis Sonnevanck". Zij stelt zich voor het bestaande ge bouw te verbouwen en uit te brei den, zodat het ruimte zal bieden o.m. voor 36 één-persoonskamers en 10 twee-persoonskamers. LEIDSCHENDAM Bridge-drive. De Leidschendam- se bridge-club organiseert voor Dins dag 22 dezer een bridge-drive ten ba te van het Wilhelminafonds tot be strijding van de kanker. Er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld welke aan de winnaars worden uitgereikt door mevr. J. H. Banning-Broekhoven. Het inleggeld bedraagt 1.50. „Arti et Charitati". De R.K. ge mengde zangvereniging „Arti et Cha ritati" zal onder leiding van de diri gent, de heer F. Cappendijk, op 4 No vember a.s. in bet patronaat een con cert geven met medewerking van het R.K. Haags Symphonie Orkest van Henk Hoogervörst. Soliste zal zijn mevr. van Dorp-van Heiningen (oud- Leidschendamse Het kinderkoor „Klein Arti" zal in Januari a.s. optreden met de kinder operette „De Sneeuwkoningin". NOORD WIIK der haar bezielde wedergave spreid de het orgel heel zijn kleurenrijkdom ten toon. Alles is gespeeld in gloed en klank. Een heel bijzondere avond, die helaas! maar matig bezet was, waarschijnlijk ten gevolge van het, concert door 't Leicestershire County Winterdienst P.T.T. Voor de lichtingen van het Hoofdkantoor en de bij-brievenbussen is vanaf heden wederom de winterdienst ingegaan. De lichtingen zijn als volgt: Hoofd kantoor 5 uur Maandag t.m. Zater dag 8.55 idem 17.05 en 19.20 uur van Maandag t.m. Vrijdag en 16.30 uur alleen Zaterdags. B-brievenbussen: 4.45 uur alleen op Maandag en daags voor een feestdag. 6.10 uur Dinsdag t.m. Vrijdag, 14.25 en 17.50 uur van Maandag t.m. Vrij dag, 15.uur alléén Zaterdags. Uitbreiding Mr. Dr. Willem van den Berghstichting gegund. Namens het bestuur is door prof. N. Lands- dorp het bouwen van een schoolpa- viljoen type C. een Observatiehuis en een Hoofdgebouw op het terrein van de Mr. Dr. Willem van den Bergh- sttichting alhier gegund aan de fa V. de Vries te Haarlem voor 722.400. Dit werk is aanbesteed 16 Juli j.l.; de laagste inschrijver was de fa. M. v. d. Bent en Zn. te Was senaar voor ƒ633.100, deze fa. heeft haar inschrijving ingetrokken. Jeugdhengelwedstrijd. De uitge schreven jeugdhengelwedstrijd voor meisjes en jongens van 1014 jaar is wederom een groot succes geworden, waaraan een 70-tal deelnemers deel namen. Winnaar werd Rini Barendse met 3 maat- en 9 ondermaatse vissen. Het eerste meisje werd Elly Werkho ven, vervolgens Kokkie v. d. Voort, A. v. d. Berg, J. Vink, D. v. d. Berg. I M. Groenewoud, L. v. d. Meer, W. Genootschap Nederland-Engeland QXDER AUSPICIËN van de Ge- nootschap NederlandEngeland gaf het Leicester County Youth Or chestra een concert in de Hooglandse kerk onder leiding van Eric Pinkett, die zich als een zeer bekwame, rus tige en sympathieke dirigent deed kennen. Het Wilhelmus en daarna het God save the Queen klonken mooi in de hoge gewelven en daarna ving het programma aan met de Ouverture „The Silken Ladder". Wij moeten zeggen, dat de virtuoos ge schreven muziek van Rossini, met haar mooie blaaspartijen en char mante pizzicati heel mooi tot haar recht kwam, te meer omdat de 80 orkestleden, variërend in leeftijd van circa 12 tot circa 22 jaar, absoluut volgzaam en toegewijd speelden en er een bewonderenswaardige disci pline onder de medewerkenden heerst. In het le deel van de „Sym phonie C gr. t." van Haydn, was men rustiger en beter ingespeeld. Als extra werd een clarinetduo van Allan Frank gespeeld door Rose Betteridge en Gerald Nerle, die op hun instru menten belovend zijn. De danssuite die Benjamin Britten bewerkte naar Rossini was een dankbaar en mooi werk op het omvattend programma.Passchier, W. Werkhoven en A. Vo- Aller belangstelling had Terry Carter "~1 met zijn cellovoordracht; een sonate van Willem de Fesch, organist cello-virtuoos te Antwerpen; rond De 3e competitiewedstrijd had als uitslag: J. W. Vink, G. Werkhoven, Th. Werkhoven, J. Grimbergen, W. 1731 naar Londen verhuisd. Terecht Schie. De stand in deze competitie had Carter groot succes. /is nu: 1. J. W. Vink 21 stuks, 2. W. Direct na de pauze nam een andere jaspers 23, Th. Werkhoven 15, 4 en 5 dirigent de leiding in twee compo-A' Hoogduin en J. Grimbergen 12. sities voor blaasinstrumenten, cla-1 rinetten, hoorns, tuba, hoboën, flui ten en slagwerk, n.l. in een „March Processional" van Clare Grundman en in de ouverture „Le Calife de _dad" van Boieldieu, echte Franse operamuziek, gemakkelijk aanspre kend, die zich om de harmonische structuur wel leent voor een zetting voor blazers, die 't dan ook goed deed. Zeer mooi en beschaafd klonk het „Concerto grosso" van Stanley in g. gr. t., gedirigeerd door een van de jeugdige orkestleden, genaamd Michaël Tarrington uit Cambridge. Ook een jonge fluitist, die amper 2 jaar les heeft solieerde tot ieders vol doening in twee stukken van Tschai- kowsky en Elgar. Zo is dit geslaagd concert verlopen onder groot enthou siasme van het talrijke en veelal jeugdige publiek. Er hqerste een pret tige en fijne geest. De geestdrift on der de toehoorders was zo groot, dat men overging tot applaus, herhaal delijk en lang. Dit is in ons land geen gebruik bij kerkconcerten, maar de bewondering en gevoelens van sym pathie waren hiervan de oorzaak. Laat ons begrijpen en deze vrijmoe digheid vergeven. Een kort dank woord aan 't slot. Morgen gaat de reis verder en wordt elders geconcer teerd. A. I. VOORSCHOTEN Schaakclub vergaderde. Een de zer dagen hield de schaakvereniging „Voorschoten" de jaarlijkse ledenver gadering, tijdens welke vergadering een nieuw bestuur werd gekozen be staande uit de heren G. P. Sluiter, Leidseweg 158 voorzitter, H. Groenen- berg, Krimkade 33 secretaris, C. M. van Renswouw Leidseweg 561 pen ningmeester en P. J. Segaar, Leidse weg 451, wedstrijdleider. Verder werd deze avond besloten om met twee tientallen deel te ne men aan de competitie van de Leidse Schaakbond. De schaakavonden zullen gehouden worden op Donderdagavond in „Ire ne", Leidseweg 95. Verder werd de ledenwerf-actie besproken, want er kunnen nog beduidend meer scha kers lid worden. Na afloop van de vergadering werd een snel-schaak- tournooi gehouden welke werd ge wonnen door de heer K. Waasdorp. Gedurende dit weekeinde wordt de medische dienst der doktoren voor spoedgevallen waargenomen door dr. Th. J. Thies, Leidseweg 51, telefoon 2520. De dienstdoende zusters is Zr. K. A. van Driel (Or. Gr. Kruis) ge zondheidscentrum. Tel. 2177. verscheidene scholen, waaronder vier middelbare in Delft en Den Haag. De heer Meissen is lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland voor de K.V.P. en voorzitter van het K.V.P.- kringbestuur der rijkskieskring Dor drecht. Zijn proefschrift, ter verkrijging van zijn graad van doctor in de rechtsgeleerdheid „Vergelijking van Belgisch en Nederlands gemeente recht" zal hij Woensdagmiddag 29 September a.s. (3 uur) op gezag van de rector-magnificus, dr. J. N. Bak huizen van den Brink, verdedigen. DE KWAKEL Jaarvergadering KDO afd. Hand bal. Aangezien de voorzitter der afd. Handbal afwezig was, werd de vergadering geopend door de voorzit ter van IÜ)0. De secretaresse mej. v. Velzen las het jaarverslag voor, dat zeer uitgebreid was. Hierna kreeg de geestelijk adviseur het woord, die sprak over de sport en in het bijzon der er op wees, dat de sport niet het gehele leven mag beheersen. Daarna had er bestuursverkiezing plaats. Mej. Langelaan was niet herkiesbaar. In haar plaats werd met grote meerder heid van stemmen gekozen mej. Tiny Vork. WASSENAAR Van Zaterdagmiddag 4 uur tot Maandagmorgen 8 uur wende men zich voor doktershulp in spoedgeval len tot de artsen A. H. Bertels, Lange Kerkdam 33, tel. 2697 en B. A. Geer- lings, Storm van 's Gravensandeweg 64, tel. 2137. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdagmorgen wordt de avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken waargenomen door Apotheek O. A. Singelenberg, Rijks straatweg 729, tel. 9142. Vergunning loons verhoging van 6 pet. Het bestuur van de Stichting van den Arbeid heeft heden de regering voorgesteld, een vergunning uit te vaardigen om na bedrijfstaksgewij- ze overleg de rcchtensgeldendc lo nen te verhogen met maximaal zes procent. Het bestuur zal nog nader een ad vies uitbrengen over de consequen ties van deze loonsverhoging voor de sociale verzekering. De Stichting van den Arbeid is van oordeel, dat bij loonsverhogingen op grond van deze vergunning ernaar zal moeten worden gestreefd het euvel van de niet-toelaatbare lonen te beteugelen. De Stichting van den Arbeid merkt op, dat de voorgenomen loonmaat regel beoogt de werknemers te doen delen in de toegenomen welvaart van ons land. Toeneming van de wel vaart is in het algemeen slechts te verkrijgen door een stijging van de productiviteit en het bestuur van de Stichting van den Arbeid is dan ook van oordeel dat een voortgezet, ge zamenlijk krachtig streven van werkgevers en werknemers naar een zo efficient mogelijke productie de weg is, waarlang de huidige wel vaart in de toekomst ook bij een gestegen loonniveau en een groeien de bevolking kan worden gehand haafd en vergroot. Het bestuur vestigt er met nadurk de aandacht op, dat een stijging van de prijzen als gevolg van een ver hoging der lonen enerzijds aan het beoogde doel: het doen delen in de toegenomen welvaart, afbreuk doet en anderzijds voor hen, die niet meer in het arbeidsproces zijn ingescha keld een daling van het reële inko men teweeg zou brengen. Het bestuur meent dan ook de bovenstaande overweging met be trekking tot de verdere opvoering van de productiviteit en de gevol gen van een doorberekening van een loonsverhoging in de prijzen nog maals onder de aandacht van werk gevers en werknemers te mogen brengen. Schooljeugd van Zoetermeer speelde voor jubilerende herder Als laatsten in de rij hebben nu ook de leerlingen van de parochiale scho len in Zoetermeer hun beste beentje voorgezet om pastoor Voorham bij gelegenheid van zijn 40-jarig priessterfeest op grootse wijze te hul digen. Wekenlang is er grondig gestu deerd en gerepeteerd en met succes. Zoals de jubilaris zelf vertelde, was hij volkomen verrast en buitenge woon voldaan over wat de jongens en meisjes van zijn scholen onder lei ding van het onderwijzend personeel ten beste hadden gegeven. Het was hoogstaand, diep godsdienstig en van opvoedkundige waarde. De dag begon met een gezongen H. Mis. De vaste en wisselende gezangen werden uitgevoerd door een meisjes- koortje onder leiding van Zr. Be- rarda. Om 10 uur werd de feestvierende pastoor door bruidjes de feestzaal van „Ons Genoegen" binnengeleid, waar ongeveer 450 kinderen byeen waren. Een tweestemmig welkomst lied werd hem toegezongen. Nadat het hoofd der R.K. Jongensschool de pastoor had begroet, werd namens de kinderen een grote Delfts-blauwe vaas aangeboden. Ook het onderwij zend personeel wilde niet achterblij ven en bood bij monde van de heer H. v. Rijt, een ganglamp aan. Hierna werd door ongeveer hon- der kinderen het liturgisch spel: „Kruisbloemen" van C. J. M. Ren- sing opgevoerd. Op zinrijke wijze werd in elk van de 8 taferelen een sacrament uitgebeeld, waarbij het H. Sacrament des Altaars in twee tafe relen n.l. de H. Eucharistie en het H. Misoffer werd behandeld. Het was een heerlijk schouwspel, kinderlijk TER AAR Centrale Veiling Volgende week zijn de groentenveilingen als woonlijk op Maandag, Woensdag en Vrijdag om half elf. Augurkenvei ling alleen Vrijdag te half twaalf. Deze week worden alleen Donder dag augurken opgehaald. De heer Chr. Uijttewaal be haalde dezer dagen het diploma van de Stichting Vakonderwijs detailhan del, Aardappelen, Groenten en Fruit. NIEUWKOOP Nieuwkoop gaat schaken. En kele schaakliefhebbers namen deze week het initiatief om alle schakers van Nieuwkoop op te roepen voor een vergadering met het doel om te komen tot de oprichting van een schaakclub. Vrijdagavond vond deze Vergade ring plaats in hotel „Het Vliegende Paard" onder leiding van de heren dr. G. J. Bremer en P. J. de Rooij. Men was het er spoedig over eens, dat er een schaakclub moest komen en 16 personen gaven zich reeds op. De club zal de zinvolle naam dragen van „De Nieuwkoopse Toren". Het inleggeld bedraagt 1.00 en de con tributie 0.25 per week tijdens het speelseizoen n.l. van September tot en met April en daarbuiten 0.10 per v/eek. De schaakavond werd vastgesteld op Donderdag en vangt aan om 7.30 uur. Donderdag 23 Sept. a.s. dus de eerste keer. In het voorlopig bestuur hebben zitting dr. Bremer voorzitter, P. J. de Rooij, seer., en K. C. Angenent, penn. De heer Th. J. F. Teunissen zal voor clubleden elke Donderdag avond schaaktheorie geven, welke bereidwilligheid door het bestuur en de leden op zeer hoge pry's werd ge steld. vrij gespeeld, waarin vaak ontroeren de momenten voorkwamen. Bovendien ging alles in vlot tem po, zodat het hinderlijk lange wach ten, wat bij grote groepen kinderen herhaaldelijk voorkomt, geen sprake was. Om twee uur was de zaal weer ge vuld om te genieten van de feestmid. dag, die pastoor zijn kleine paro- chiaantjes aanbood. Kees Verhulst, bekend als „Ome Kees" heeft op waarlijk uitnemende wijze de jeugd vermaakt met goochelen, poppen kast en een sprekende pop. In een korte toespraak gaf pastoor uiting aan zijn grote dankbaarheid. Deze dag was voor hem onvergete lijk. Het succes van het opgevoerde spel is zo groot, dat het Dinsdag a.s. spe ciaal voor de ouders zal worden op gevoerd in „Ons Genoegen" te 7.30 u. De medische dienst wordt waar genomen door dokter J. H. N. de Bruyn en door Zr. E. Jonker. SPORT TAFELTENNIS L.P.S.V. WINT B.K L.- WISSELBEKER. Het eerste team van de LPSV heeft beslag weten te leggen op een door de dienst Welzijnszoj-g van het Be wakingskorps K.L. te Leiden, be schikbaar gestelde wisselbeker. Aan deze wedstrijden, die werden gehouden in de grote cantine van de Doelenkazerne, werd verder deelge nomen door teams van de Kon. Ma rechaussee, de Cadi en het B.K.L. In de B-afd. wist LPSV II het hoogste aantal punten te behalen. In de individuele rangschikking in de A-klasse bezette Fenz van de Cadi ae eerste plaats. Tweede werd West broek (LPSV) en derde Habraken (Kon. Mar.). In de B-klasse werden de eerste drie plaatsen bezet door LPSV-ers De eerste prijs kwam bij v. d. Vliet, ae tweede bij Blankenstein en de derde bij Stuit. Laatste Berichten DR. C. L. H. TRUYEN t Heden is na een langdurig ziek bed op 60-jarige leeftijd te 's-Graven- hage overleden dr. Charles L. H. Truyen, directeur-generaal voor han del en nijverheid bij het ministerie van Economische Zaken. Van 19 tot en met 25 September. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 17 Sept. Groente. Bloemkool I 40—71, bloemkool II 17—36, bospeen 37_ 42, waspeen I 3138, waspeen II 21—28, princessebonen stam 73— 115, stokprincessebonen 95—107, stamsnij bonen 3851. stoksnijbonen 91—92, groene kool 20—22, kom kommers I 1417, komkommers II 11—14, andyvie 1417, tomaten A 37—40, idem B 37—42, idem C 2627, sla 2.50—9.40, peterselie 7.507.60. selderie 5.20—6.20, uien 10.50—11.40, breekpeen 816, spi nazie 3031, postelein 2122. VINKEVEt'N, 17 Sept. Groente. andijvie 820 cent, groene kool 20 cent, postelein 2632 cent, spinazie 2942 cent, prei 2324 cent, tomaten 20—44 cent. waspeen 40 cent, prenk- bonen 6478 cent. kassnijbonen 1.02 —1.13, snijbonen 8298 cent stambo- nen 0è651 00, en stokprincessen 0/«91.19 per kg., bleekselderij 23 28 cent, komkommers 828 cent en sla 2.512 cent per stuk, peen 1737 cent per bos.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3