RIJNSTREEK Diploma-zwemmen in Alphen Gemeenteraad Rijnsaterwoude Met veel moeite uit water gered Oranjefeesten Pater Schulte ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 2 Onder leiding van de heren Coen v. d. Bijl, Cees v. d. Bijl, Wim Kam per en Géza Kaltenecker zijn in het Alphens Zwembad zwem-examens afgenomen aan een groot aantal jon gens en meisjes, die in het afgelopen zwem-seizoen les ontvingen van de badmeester, de heer Kaltenecker. Geslaagd zijn meisjes diploma A: Joke Lambour, Elly Suth, Anko Ketel, Claartje van Brummen, Etty v. d. Meer, Wies je Remeüs, Henny Zwartjes, Anneke Boot, Lieneke v. d. Kwaak, Betty v. d. Valk, Nelly den Ouden, Sjaantje van Egmond, Agnes Marbus, Els Lemkes, Ineke v. Leeu wen, Ria Kroon, Yms v. d. Veen Meerstadt, Doortje de Looy, Lyda Wind, Plonie Koenekoop, Ria Pene man, Loes de Knegt, Rietje Jonge- neel, Sheelagh v. d. Lee, Ina Schou ten, Ank Knijp, Riet v. Egmond, Ada Hooijer, Nelly Angenent, mevr. Van Egmond—v. Berge Henegouwen. Af gewezen 1. Diploma B: Elly Suth, Nelly van Ginhoven, Tineke Boot, Mieneke Boot, Erica Cornet, Ria Mijs, Gerda Mijs, Riet v. Egmond, Els Lemkes, Ria Kroon, Ineke v. Leeuwen, Ria Peneman, Sheelagh v. d. Lee, Gerrie de Geus, Lyda Wind, Alie Heems kerk, Joke v. Heusden. Afgewezen 2. Diploma C: Gerrie Verkerk, Ita Bernard, Willy Schouten. Diploma D: Irene de Grauw, Gerda de Grauw, Nel Bezemer, Margaretha Bezemer. Diploma E: Margr. Bezemer, Nel Bezemer. Geslaagd zijn jongens, diploma A: Henk v. Dam, Gert Jan Schouten, Jaap Schouten, Flip Boot, Gert Bergshoeff, Jos v. d. Valk, Hans Sturm, Wim de Geus, Leen v. Dam, Arie Constandse, Hans v. Heijningen, Jaap Snel, Tom Ladendorff, Hans Klootwijk, Joh. Boot, Theo v. Rijs wijk, Kees Begeman, Cor Wiersma, Gosse Haak, Henk de Vries, Afge wezen 1. Diploma B: Arie Constandse, Arie Goedhart, Ben Vreugdehil, Theo van Egmond, Hans Klootwijk, Tom La dendorff, Hans Vergouw. Afgewe zen 1. Diploma C: Theo v. Egmond, Arie Rijlaarsdam, Kees Grijpma, Barend v. Triest, Rudi de Grauw, Afgew. 1. Diploma D: Eef Wind, Theo Sep- pen. Diploma E: Peter v. Kooten. Tot concierge van de nieuwe Chr. Technische School voor de Rijn streek, achter het Bospark te Alphen ALKEMADE Belgische auto in sloot aangetroffen Door dg rijkspolitie werd gister middag een luxe auto met Belgische initialen aangetroffen in de berm- sloot langs de Provinciale weg onder Rijpwetering. De auto die slechts nog een halve meter boven water uitstak is door de Fa. Van Vliet uit Oude Wetering uit de sloot getakeld. De rijkspolitie heeft de wagen in beslag genomen. Van de eigenaar ontbreekt ieder spoor. Papieren werden niet in de auto aangetroffen. Men vermoedt hier met een stolen auto te doen te hebben. De Zondagdienst der huisartsen wordt waargenomen door de artsen dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. a. d. Rijn, is in de vacature wegens overlijden van de heer P. Vis ont staan, benoemd de heer C. den Har- tog te Beesd. De Zondagsdienst wordt waar genomen door dr. H. v. Kooten, Wil- helminalaan 36, tel. 2079. BOSKOOP VLUCHT OM DE WERELD De luchtvaartjournalist Hugo Hooft- man uit Boskoop zal op Maandag 27 September van Schiphol vertrekken voor het maken van een vliegtocht om de wereld. Hij maakt deze vlucht per toeristenklasse. De tocht gaat van Amsterdam via Cairo, Bangkok, Tokio, Honolulu, Los Angeles en New York naar Amsterdam. Gebruik zal worden gemaakt van vliegtuigen van de KLM, de „Pan American World Airways", de „United Air Lines" en de „American Airlines". Hij zal onge veer vier weken over de reis doen. Doel van de tocht is aan te tonen, dat een vlucht waarbij alleen wordt gebruik gemaakt van de toeristen klasse rond de wereld goed moge lijk is. LANGERAAR WINTERPRO GRAMMA K.A.B. Het bestuur van de KAB, afd. Langeraar, heeft opnieuw blijk gege ven van activiteit. Dezer dagen werd aan de leden een keurig verzorgd winterprogramma thuis bezorgd. Hierin staat geheel de werkzaamheid gedurende de komende wintertijd uitgestippeld. Zondag 19 Sept. H. Mis met algemene H. Communie der le den. Verder ledenbijeenkomsten op 20 Sept. Installatie van de nieuwe geest. adv. kapelaan Lagerberg. Dan spreekt de dioc. voorz. de heer J. Kortink over de vraag „Waarom eigenlijk kath. organisaties! Op 28 Sept. bijeenkomst van de vrouwen met als spreekster de dioc. voorzitster der KAV. Op 18 Oct. wordt gespro ken over het onderwerp: Hoe besteed ik mijn snipperdagen? En dan 10 Nov. de ernst verwisseld met luim. Dan is er de feestavond voor de le den. 29 Nov. Waarom eigenlijk kath. maatschappelijk werk. Op 4 Dec. komt St. Nicolaas bij onze kinderen. 15 Dec. is er een gezinsavond. 24 Jan. de jaarvergadering met culturele om lijsting. Op 24 Jan. komt de heer v. d. Ploeg, voorz. van St. Deus Dedit en lid der Tweede Kamer, spreken over Waarom eigen katholieke een heid in de politiek en op 27 Maart sluiting van het winterprogramma met een „Bezinningsmorgen" Gods dienst en Maatschappelijk leven. 1 Mei zal zijn „Sociale dag", samen werking der standen volgens Bis schoppelijk Mandement 1954. Tevens zegening der werktuigen. Verder worden nog vermeld een drietal ka dervergaderingen. Het programma ging vergezeld van een aansporing aan de ledén, deze winter actief mee te doen. Maandag avond zal men reeds tonen dat de wil goed is. KLEUTERBUREAU WIT GELE KRUIS Door de activiteit van het Wit Gele Kruis zal de parochie in het bezit komen van een buitengewoon nuttige instelling n.l. een kleuterbureau. Met de opening van dit bureau zal er voorzien worden in een reeds lang gevoelde leemte. Immers voor de kleuters van 1 tot 5 jaar ontbrak een regelmatige medische controle. Voor I de baby's tot 1 jaar is er het consul tatiebureau voor zuigelingen en voor de schooljeugd is er de schoolartsen- dienst. Voor de kleuters die in de groeiperiode van 1 tot 5 jaar bloot staan aan vele gevaren die bij regelmatige medische controle onder vangen kunnen worden was er tot nu toe geen georganiseerde zorg. Thans komt hieraan een einde, want op 23 Sept. a.s. zal het kleuterbureau worden geopend in het St. Antonius Rustoord. De ouders zullen voor een bezoek met hun kleuters aan dit bureau een oproep ontvangen via de wijkverpleegster van het Wit Gele Kruis. De medische leiding van dit bureau is in handen van een vrou welijke arts, dr. GrevelinkSchers. A.s. Donderdag zal het ongetwijfeld een dag zijn die door de vele ouders met vreugde zal worden begroet om dat dan een lang gekoesterde wens werkelijkheid werd. De gebruikma king van dit bureau is geheel koste loos. LEIDERDORP Wagen met meisjes reed in het water Tijdens de taptoe, gisteravond ge houden als inzet van de Oranjefees ten, heeft zich op de Van der Valk Boumanweg een ongeval voorgedaan, dat goed is afgelopen. Toen de stoet bijna tot het kinderhuis Voordorp was genaderd, moest een gedeelte stoppen, om afstand te bewaren. Een paard, gespannen voor een wagen, waarop een jonge meisjesvereniging gezeten was verkleed als boerinnetjes, schrok van enige fakkels en begon achteruit te lopen. De wagen kwam daardoor in de aflopende berm te recht en gleed van de steile oever het water in, daarbij het paard mee trekkende. In paniek sprongen de meeste meisjes van de wagen maar een drietal raakte eveneens te water. Twee werden door handreiking op het droge gebracht, maar de derde, die zich achter aan de wagen vast hield, werd door de heer Heijkoop, wonende aan de Van der Valk Bou manweg, welke zich onmiddellijk ge kleed te water begaf, uit het water gehaald. De meisjes werden bij de familie Duprie binnengebracht, waar bij bleek dat zij geen ernstig letsel hadden bekomen. De wagen werd met een hijskraan weer op de wal gebracht. Het paard heeft men op sleeptouw genomen en onder de Meijebrug door naar een lage wal kant gebracht en vandaar kon het beest uit het water getrokken wor den. Met een half uur vertraging vervolgde de taptoe zijn tocht zij het zonder de vrolijke boerinnetjes. De Zondagsdienst der doktoren wordt deze week waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstr. 40, tel. 30070. NIEUWVEEN Nic. Böys. A.s. Zondag speelt het eerste elftal een competitiewed strijd tegen Bodegraven. Voor de Boys zéér zeker een zware opgave, aangezien Bodegraven er dit jaar alles op zet om de K.N.V.B. weer te bereiken. De wedstrijd wordt ge speeld op 't terrein van Nic. Boys, en vangt aan om half drie. Op verzoek van Woerden is de wedstrijd Woerden 3Nic. Boys 2 uit gesteld. Jaarvergadering Nic. Boys. Gis teravond hield bovengenoemde ver eniging haar jaarvergadering. De penn. de heer C. Hoogervorst liet een optimistisch geluid horen. De ont vangsten over het verschenen boek jaar waren 2487.93. De uitgaven wa ren ƒ2176.09. Alzo een batig saldo van ƒ311.84. Hierbij komt nog een bedrag van De raad van Rijnsaterwoude kwam onder voorzitterschap van burge meester Bakhuizen in openbare ver gadering bijeen. De rekening dienst 1952 wordt vastgesteld als volgt: gewone dienst inkomsten 109546.22. Uitgaven ƒ111703.61. Nadelig slot 2157.39. Ka- pitaaldienst inkomsten 184510.84. Uitgaven 123475.96. Nadelig slot ƒ61036, 88. De voorz. deelt mede, dat op de gewone dienst 1952 nog 1757,60 te verhalen is en ƒ212.42 nog te beta len. Het netto nadelig slot van de ge wone dienst is dan 612.51, zodat dit ten slotte nog al meevalt. Tot leden van de Commissie woon- ruimtewet worden benoemd de heren Chr. Overdevest, W. Timmers, E. B. Baazer, P. van Rijn en R. J. Broek huizen. De heer Donker wenst namens de Raad de burgemeester geluk met zijn 40-jarig huwelijksfeest, dat hij vori ge week in stilte heeft gevierd. De voorzitter deelt mede, dat on danks het feit, dat hij/dit feest ge heim had willen houden het toch ruchtbaar geworden is. Hij dankt har telijk voor het acdeau, dat de raad hem en zijn echtgenote heeft aange boden. De heer Disseldorp vraagt hoe het met de woningbouw staat. De voor zitter deelt mede, dat B. en W. alles doen om de plannen gerealiseerd te krijgen. De inschrijvingen liggen ech ter boven de richtlijnen der rege ring. ongeveer 100, dat op de bank staat. Hierna volgde bestuursverkiezing. De aftredende leden, t.w. L. van Vliet, C. Hoogervorst en A. J. van Trigt werden met overweldigende meerderheid van stemmen herko- ROELOFARENDSVEEN Gistermiddag is in het Paddegat een Valk-zeilboot gezonken met twee jongens aan boord. De knapen kwa men in een moeilijke positie te ver keren, omdat zij geen kans zagen zwemmend de kant te bereiken. De heer A. van Velzen passeerde geluk kig met zijn motorboot de plaats van het ongeval en wist met veel moeite de twee jongens van de verdrin kingsdood te redden. NOORDEN De tweede dag begon met de auto ped-race van de kinderen, doch Plu- vius stak een spaak in het wiel en de wedstrijden werden verschoven naar de namiddag, na de ronde van Noorden. Het zag er naar uit, dat ook de plensregen de ronde zou verhin deren, doch om 2 uur begon de lucht te klaren en in allerijl werden de renners voor de ronde opgesteld. Weldra was ook het Oranje-zonnetje door de wolken komen kijken, om de feestvierenden tot de avond niet meer in de steek te laten, wat de feeststemming ten goede kwam. Aan de ronde van Noorden namen £aat&te „S.tet van de uieek" Deze ster heeft al eens eerder in onze sterrenkijker gestaan, maar dat was toen een vergis sing, want pater Schulte die toen op de plaats stond, waar Charles de Foucault had moe ten staan is helemaal geen kluizenaar geweest, al heeft hij wel altijd verre landen bezocht en vreemde mensen ontmoet. Pater Schulte was een Duitse priester, die vond, dat de missio narissen veel te lang moesten reizen om hun missiegebieden te bereiken. Nu duurde dat vroeger inderdaad soms heel erg lang. Eerst gingen ze met een boot naar de grote havenplaatsen van het land, waar ze hun taak zou den gaan vervullen, dan konden ze soms nog een eindje met een trein of auto, maar het laatste stuk en dat duurde meestal het langst, moesten ze per voet of op een ezeltje afleggen. Soms duurde het vele maan den, voordat ze op hun post aankwamen en nu denken jullie misschien, dat dit allemaal wel heel erg avontuurlijk was, maar dan vengis je je toch wel een beetje. Ga maar eens 8 uren of langer in de brandende zon lo pen en probeer dan de volgende dag nog eens zo'n tocht te ma ken: je zou er gauw genoeg van krijgen, maar die missionarissen wisten, dat er op die verre pos ten mensen op hun komst wacht ten en daarom liepen ze maar iedere dag, door zon of regen. Niet alleen was dit heel erg vermoeiend, maar daarbij kost te het enorm veel tijd, die de missionarissen toch al te kort komen. Pater Schulte nu meende, dat het vliegtuig ook wel een handje kon meehelpen om het Evange lie bij de heidenen te brengen en hij huurde op zekere dag een vliegtuig om een groep missio narissen naar hun missiegebied te brengen. Iedereen zei, dat het een dol plan was, want dat pater Schul te nooit geld genoeg zou hebben om dat vaak te doen. Maar pa ter Schulte had een groot ver trouwen in God en telkens als hij bijna door zijn geld heen was, kwam er weer een gift van nemand, die van zijn werk ge hoord had en hem graag wilde helpen. Thans is er een grote stichting de „MIVA" „Missie Verkeers- Actie", waar vele mensen lid van zijn; deze MTVA zorgt voor het vervoer van de missionaris sen. Met pater Schulte sluiten we onze sterrenkijker: gedurende 33 weken hebben we telkens een ster bekeken en er was er geen onder, die niet mooi was. Jullie zult nu onderhand wel je album vol hebben met de ster ren van pater Loop en misschien gaan we over een paar maanden weer eens met onze sterrenkij ker op pad, want als we het goed gehoord hebben, is pater Loop weer aan een geheel nieuwe „sterrenregen" bezig. STERRENKIJKER. 19 renners deel. Als eerste ging Jan Senné over de streep op een half- wiel achterstand Walter v. d. Zwet, 3. Pauw Mourits, 4. Leo v. d. Arend en 5 Piet Wendel. De gecostumeerde handbal-wedstrijd trok veel bekijks en niet onverdiend, door de capriolen die soms gemaakt werden kwamen de lachspieren van de toeschouwers behoorlijk los. De strijd werd gewon nen door de heren met 43. De ver pleegstertjes hadden echter het eer ste doelpunt gescoord. De uitslag van de autopedrace is: Grote jongens: 1. Ton Vianen, 2. Ries Schutter, 3. Jan Baas en 4. Jac. Zuydervliet. Kleine jongens: 1. Hans Pietersen, 2. Nic. Groen in 't Wout, 3. Jas Zuy dervliet en 4. Pim v. Koert. Meisjes: Groep 1: 1. Ineke Voorn, 2. Ineke Groen in 't Woud, 3. Riet Schutter en 4. Bep v. d. Zwet. Groep 2: 1. Coby de Jong, 2. Joke Vroonhof en 3. Leni v. d. Zwet. Het modderige veld ten spijt was er op het terrein beslist een goede feeststemming. WOUBRUGGE Bazar „Groene Kruis". Reeds enige weken gaan enkele dames de -*•* huizen in Hoogmade en Woubrugge langs om geld en goederen op te ha len voor de Bazar van het Groene Kruis. In Hoogmade heeft de geldinzame ling ruim honderd gulden opgebracht In Woubrugge is de inzameling nog niet achter de rug. Thans is bekend geworden, dat de Bazar op 7, 8 en 9 October a.s. zal worden gehouden in de schuur van de heer Verburg aan de Vieram- bachtsweg en geopend zal zijn van 1517.30 uur en van 19.3022.30 uur Op Vrijdag 8 October wordt een speciale kindermiddag georganiseerd met specialen attracties. Propaganda-avond „Rode Kruis". Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Leiden, zal op 21 September in café van der Ploeg te Hoogmade en op 29 September in Hotel „Het Oude Raedthuys" een propaganda organi seren, op welke avonden de film „Achter de Wolken" zal worden ver toond. ZOETERWOUDE Opbrengst collecte. De collecte voor de Kankerbestrijding, die in Zoeterwoude werd gehouden heeft in totaal opgebracht de som van 210.10 Sdtepwntjea PERSONEEL 3? Jongens en meisjes ge vraagd voor directe in diensttreding. Gunstige loonregeling. Reisgeld wordt vergoed. Aanmelden dagelijks aan het kantoor Maredijk 165, Leiden. Ver- hage v. d. Meulen, Car- tonnage industrie. 5032 g Gevraagd een tuinders- knechtje 1415 jaar. N. Koek, Noordeinde 145, te Roelofarendsveen. 3643 3? Gevraagd 1 October een meisje voor de dag of dag en nacht bij W. van Leeu wen, v. Klaverwijdeweg 1, Hoogmade. 8954B tg Gevraagd: leerling ban ketbakker. Banketbakkerij Th. Rood, Haarlemmerstr. 244, Leiden, Tel. 20416. 8836B 5003 tg Net R. K. Meisje biedt zich aan voor kantoorwerk zaamheden. Br. onder no. 3645 bureau van dit blad. tg Gevraagd een net R.K. aank. meisje voor de dag of dag en nacht. Chr. Straat hof, Weipoortseweg no. 67, Zoeterwoude. 3646B tg Gevraagd nette werk ster, 2 maal per week van 911. Aanm. Boerhaave- straat 24, Maandagavond tussen 78 uur. 3648B 3? Gevraagd net meisje voor de morgenuren, leef tijd pl.m. 15 jaar. Aanbie dingen na 6 uur. Mevrouw Bouchierv. Cleef. Rijns- burgerweg 47, Leiden. tg Terstond gevraagd een net R. K. Meisje, dagelijks of voor 4 dagen per week. L. H. G. van Oijen, Rijn dijk 185, Hazerswoude. g Gevraagd net R. K. meisje voor de winkel en huishouding. Zuivelbedrijf H. J. Visser, Jan v. d. Heij- denstraat 105, Den Haag. Telef. 181812. tg Er biedt zich aan een R. K. Huishoudster, 50 jaar bij heer alleen. Liefst bui ten. Br. onder no. 8936B bureau van dit blad. tg Bloemistknechtje 15 17 jaar gevraagd voor vast werk. W. van der Meer, Noordeinde 181, Roelof arendsveen. 8967B g Nette werkster ge vraagd voor 2 ochtenden per v/eek. Br. onder no. 5093 bureau van dit blad. g Bloemistknechtje 15-18 jaar gevraagd voor tijde lijk of vast werk. J. P. Hoogenboom, Zuideinde no 105, Roelofarendsveen. 8968B g Bejaard echtpaar, de vrouw door ziekte nog niet geheel zelfstandig, omge ving Leiden, zoekt R. K. Dame ter assistentie. In tern. Geen volledige dag taak. zodat vrije tijd voor studie of liefhebberij over blijft. Dienstbode aanwe zig. Br. onder no. 8972B bureau van dit blad. g Verkoopster gevraagd in Textielzaak, Centrum Leiden. Met het vak be kend. Br. met volledige in lichtingen en verlangd sa laris onder no. 8971B bur. van dit blad. g Dagmeisje gevraagd van 8—3 uur, Zondags vrij v. g. g. v. Mevr. Aniba, Witte Singel 109, Leiden. 8962B g Gevraagd: naai- en ver stelwerk aan huis, liefst in de omgeving Ter Aar. Br. onder no. 5072 bureau van dit blad. AANGEBODEN g Inboedel w.o. Emigra tiegoederen, pracht vloer kleden, radio's, boekenkas ten, haard, gashaarden, 2 pers. opklapbed met om bouw, schrijfmachines, ta fels, pick-ups, Pfaff inlaad- trapnaaimachine, bureaux, divans, dressoirs, rookstoe- len, radiators, enz. Nieuwe Rijn 60, naast bontzaak. Telefoon 22150. 6957B g Accordeon, Gitaar, Ha waiian gitaar, banjo, man doline, saxophoon, klari net, microzang. Deze in strumenten kunt U leren bij muziekschool Zwaag. Prettige lesmethode, lage cursusgelden Instrumenten in huur. Prospectus gratis, Korevaarstraat 5, tel. 24358 g Te koop: 2 pers. Bed stel, prijs 50.J. P. Gouverneurlaan 46, Sas- senheim. 5080 g J. A, Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3? Hulsmann Motoren. Agent: Firma L. W. F. van der Steen. Stationsweg 31, Leiden. g Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen. antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop alle soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1. tele foon 22791, Morsstraat 41, telefoon 26918 g Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 3? Te koop aangeboden ijzeren woonarkje, bevat slaapkamer, kamer, flinke keuken, W. C. met electri- sche aansluiting. Te bevra gen P. A. Möllers, Café 390 De Kaag. 8965B g Permanenten f 4.50 met crème bewerking. Jac. Ra- mak, Dames- en Heren kapper, Haven 10, tel. 26353 Leiden. 8953B g Aangeboden gegalvani seerde en eternit golfpla ten, bielzen, ramen, aeu- ren en alle soorten nieuw en oud hout. Estaweg Voor schoten en de Goejestraat 42, Leiden, Tel. 30179. 3642B g 2 prachtige zeer moder ne clubfauteuils met vier stoelen (nieuw stel) gekost 325 nu 195, zeer mooi dressoir f 75, uitschuifta- fel 17.50, nieuw bedstel f 47.50, Kindertrapauto 12.50, driewielerfjetsje 5, opklapbed 15, ledi kanten 7.50, Nieuwen- burg Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 8958B HERENHOEDEN rtp. Inricht. I knapt Uw ouda hoed I van A tot Z op HOGEWOERD 109 I KOREVAARSTRAAT 5 I g Dames-, Heren, Jongens en meisjesrijwielen, baby ledikant f 7.50, mooi 2 pers. bedstel 35, 1 pers. f 17,50, paardentuig ƒ12.50 kinderbox 6.50, wringer 9, armstoelen 5, vloer kleed f 12.50, baby com mode Nieuwenburg, Hooi gracht 55 (Geen Winkel huis). 8958B g Hout. Enorme nartijen hout. binten, baddings, planken, rasters, bielzen, gaaf vloerhout, mooie bin nendeuren met kozijnen, gebikte rijnvorm stenen, ijzer hekwerk, enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoe terwoude. 5035 g Te koop aangeboden N. S. U. motor 125 cc. bouw jaar 1950 1200 km. gelopen wegens aanschaffing zware motor. M. v. d. Vlugt, Sluis 11, Nieuwe Wetering. 8966B g Wilt U een fototoestel kopen? Kom bij Pijl eens binnen lopen Haarlem merstraat 108. 5055 g Te koop aangeboden een theemeubel en een dressoir beide nieuw. Te bevragen onder no. 8960B aan Agent L. Crt. Wiar- mond. AUTOFINANCIËRINGEN Tegen billijke voorwaar den kunnen wij U auto financieren. Vraagt vrij blijvend nadere inlichtin gen bij: Makelaarskantoor DEN HAAN, Rijnsburg, Hofstraat 13a, Tel. K 1718 2981Noordwijk aan Zee, Oude Zeeweg 9, Tel. 1719 2775. 5056 g Bromfiets H. M. W. als nieuw 23|/-'54, met kaart f 350.—, D. K. W. 200 c.c., Sparta Villiers 235 c.ca. 1948, Norton 500 z.k., on derdelen. banden 19 x 2.50 Magdino s Bos en Lucas, Koningstraat 35. 8970B g „De Timmerwinkel". Al uw benodigd hout, hard board, triplex maken wij voor u pasklaar. Gratis ad vies zonder enige verplich ting. Partij prima gebruik te laden goedkoop aange boden. 1ste Binnenvest gracht 25 bij de Morspoort. g Te koop twee toonban ken, m. massief teakhouten bladen, elk lang 2.50, breed 70 cm., hoog 83 cm., m. la den in g. st., tegen elk aann. bod. Mag. „De Beijen- korf', Julianastraat 44, Alphen a. d. Ryn. 5086 g Bouwmaterialen. Te koop aangeboden grote partijen deuren, hout, trot toirtegels, splijttegels, was bakken, fonteinbakken, keukenkastjes, aanrecht- fronten enz. enz. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, Leiden. 5035 g Bankstel, versterker, Singer naaimachine, open haard, prima bad, grote kasten met schuifdeuren, Mechels massief eiken dres soir, Mechelse mooie eiken tafel, eiken prima kabinet, kleptafeitje. W. F. K ore man, Nieuwe Rijn 9. by de Hoogstraat tel. 23261. g Te koop aangeboden mooi 2 pers. opklapbed met bedstel, ombouw en gordijnen, tevens een 3-pits en een 1-pits-oliestel. Te bevragen Zoeterwoudseweg 154, Leidèn. 8969B g Pracht kapokmatrassen 35.keukenstoelen 4, ameublementen compleet, slaapkamer, kasten, dö- mesrijwiel laag model, dressoirs, eiken waskast, eiken ledikanten, haarden, kachels, pijpen, ellebogen, onderdelen, vuurspecie. Pluym, Hogewoerd Telef. 21266. Koopt inboedels. 2 Te koop aangeboden een beste roeiboot. Te be vragen agent L. C. War mond onder no. 8960B. g Te koop zeilboot we gens gevorderd seizoen vergrote B. M., geheel com pleet incl. nieuw draag baar Philips Radio. Vaste prijs 500.Br. onder no 5079 bureau van dit blad. g Asbest-Golfplaten. Wij kunnen thans weer leve ren asbest-igolfplaten in diverse lengten tegen zeer lage prijzen. Aann. en Hand. bedr. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstraat 31, te Leiden. 5035 •21 Ameublementen, dres soirs, divans, schemerlam pen, secretaire, rookfau- teuii, smeedijzeren kroon, automatische accordeon, oliekachels, kachel enz. In- en verkoop van gehele en gedeeltelijke inboedels. J. Bouman, Utrechtse Veer 1 (hoek Kraaierstraat) Telef. g Alt op de Mare Dames Sportrijwiel, chroom-grijze uitvoering 140.jongens rijwielen met remnaaf 95 meisjesrijwiel met remnaaf 100.damesrijwiel met remnaaf 100.Transport 130.Alle geëmailleerd, 1 jaar garantie. 8961B GEVRAAGD g Gevraagd voor jonge dame eenvoudige zit-slaap- kamer met pension. Br. met prijsopgaaf onder no. 5052 bureau van dit blad. g Buitenlandse familie, bestaande uit 5 personen, zoekt inwoning. Liefst cen trum der stad. Br. onder no. 8931B bureau van dit blad. g Gevraagd in Leiden of Oegstgeest heel huis, min stens 5 kamers, huur tot f 1000.Aangeboden in A'dam, omgeving Stalin- laan flat 4 kamers, k. en d„ waranda en bergplaats, tel. vrije opgang. Br. onder no. 8895B bur. van dit blad. g Gevraagd: Siert. Ver gunning warme en koude kassen en bakken; open grond A en B Jan.-Dec. Te huur gevraagd 100 R.R en B. c.v. N. Bakker Hz Roelofarendsveen K 1713 no. 487. g Te koop gevraagd oude mahonie ronde tafels, stoe len, canapé enz., alsook ko peren doofpotten, koperen melkemmers, kristal, tin nen voorwerpen enz. Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 5010 bureau van dit blad. TE HUUR g Wasmachineverhuur vanaf 1.25 per ochtend, middag of avond. Laat op Uw Hoover of andere snel- wasmachine een tijdklok £laatsen, kosten 23.50. eidse wasmach. Verhuur Modern. Franchimontlaan 64, Margrietstraat 7 telef. 22880. 5017 DIVERSEN g Goed dansen leren f 15. Volledige cursus (Tango inbegrepen) R. K. clubs geselecteerd in alle leeftij den. Vraagt gratis prospec tus. Inl. voor de Zater dag, Zond.. Dinsd. of Dond. les. Dansschool H. J. Vis ser, Plantage 7. Leiden, Tel. 24781. 8938B f? Sinds 3 September ver wenen een zwarte poedel zonder halsband. Tegen beloning terug te bezorgen aan Posthumus Meyjes, Burg. Ketelaarstraat no. 31, Warmond, tel. IC 1711-218. g Verloren op het kermis terrein te Langeraar Da mes doublé polshorloge. Tegen beloning terug be zorgen, Langebrug 129,. g Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl. instructeur mpt 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584. g Schilder- en Tekenaca demie „Ars Aemula Na turae", Pieterskerkgr. 9, Inschrijving van leden en adspirant-leden. Verschil lende cursussen. Inlichtin gen dagelijks bij de secre taris: N. Spijker—Gange tje 1. g Engels. Conversatie (grammatica enz.): Snelle opleidinp voor emigratie en andere doeleinden. Han delscorrespondentie: Gron dige examenopleiding. Ver talingen. Dagelijks inschrij ving. W. Verboog, Leraar Engels, Steenschuur 18, Leiden, Tel. 25335. 8778B g Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Eist- eest. Zuideinde 99A. Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. g Mode Vakschool. Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien, volgens eenvoudige methode by ervaren Lerares. Inschrij ving nieuwe leerlingen Dinsd., Woensd. en Don derdag (hele dag). M. L. Epskamp, Gedipl. Lerares H. C. V.. Plantsoen 11. 3877B 2 Zoeterwoude (Dorp) Maandagavond a.s. om 8.15 begint in het Parochiehuis, Miening de eerste les van de nieuwe E. H. B. O.- cursus. Voor belangstellen den is ook daar nog gele genheid zich aan te sluiten. g Goedeautorijlessen geeft Sjef Borger, erkende autorijschool. Morris les- wagen f 4.75 p. u. Lange Diefsteeg 6B. Hogewoerd 29, Leiden, tel. 30982.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 12