Na de grote slag om Arnhem poogde 'n woedende Duitse bezetter de spoorwegstaking te breken Honderden trokken langs de terugweg van parachutisten Personenauto reed in schemering op groep marcherende militairen Auto raakte tegenligger en botste tegen boom; 3 doden VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 »»De kinderen van Versteeg moeten onder de wol I" (II) Terreur en waanzinnige vernielingen sloopten de spoorwegen, maar konden de staking niet schaden PISTEREN HEBBEN WIJ IN ONS BLAD een beknopt overzicht gegeven van de voorbereidingen, die aan de grootse spoorwegstaking van 17 September 1944 voorafgingen en de wijze, waarop de staking op bevel van de Nederlandse regering in Londen werkelijkheid werd. Na de radioboodschap van Den Doolaard via Radio Oranje en de speciale code-boodschap voor de leider van de staking, ir. Hupkens, kwam het ge hele spoorwegapparaat in Nederland binnen 24 uur tot stilstand. Ware de „slag om Arnhem" een succes geworden voor de Geallieerde, legers, dan zouden de Duitsers gedurende de weinige dagen, die hen dan in Nederland waren overgebleven, wel andere dingen aan het hoofd gehad hebben, dan een doeltreffende actie tegen de stakende spoorwegmannen De „slag om Arnhem" werd echter door de Geallieerden verloren en zoals thans Duitsland in tweeën gesneden wordt door een IJzeren Gordijn, zo viel toen een gordijn van vuur en vernietiging in Nederland, dat ons land in twee delen splitste. Ten Zuiden van deze lijn vierden Nederland dikwijls met "bloed en tranen het bevrijdingsfeest; ten Noorden van de lijn daalde een nacht van honger en gebrek, de dood in zijn me,est gruwe vorm werd er meester. Het behoeft geen bexoog, dat de Duitsers, die na enkele dagen de toe stand in het Noordelijk deel van Nederland weer vrij vast in handen had den, een scherpe actie ontketenden tegen de stakende spoorwegen, die hen en hun oorlogvoering een gevaarlijke spaak in het wiel gestoken hadden en vastbesloten weigerden deze spaak terug terug te trekken, 7 volle maan den lang. Ondergrondse leiding Daar aanvankelijk werd gemeend, dat de staking niet lang zou dyren, behoefden de eerste dagen geen bij zondere maatregelen te worden ge troffen. Op alle uitbetalingsplaatseri lag een maand salaris (het zg. inva- siegeld) voor het gehele personeel gereed met de instructie, dat deze gelden moesten worden uitbetaald zo dra loonbetaling op normale wijze niet meer mogelijk was. Daarmede scheen een ruime voorziening' te zijn getroffen. Toen bleek, dat de verdere bevrij ding van Nederland niet op korte termijn te verwachten was, en de sta king dus voorlopig moest voort du ren, waren nadere maatregelen no dig en heeft de bedrijfsleiding, sa menwerkende met de personeelraad, de hand weer aan de ploeg geslagen. Nagenoeg het gehele organisme van de personeelraad heeft van de eerste dag af krachtig voor de staking ge werkt, terwijl ook vele ambtenaren cn beambten zich vrijwillig ter be schikking hebben gesteld om mede leiding aan de staking te geven. LOON GING DOOR. In de eerste plaats moesten de ver dere loonbetalingen worden geregeld. Belangrijke steun werd hierbij on dervonden van het nationaal steun fonds. Dit fonds had reeds zelfstan dig ingegrepen op de plaatsen, waar door omstandigheden de uitbetaling der invasiegelden stokte. Het was be reid, ook de verdere loonbetaling voor rekening der N.S. te financieren. Per maand werd rond 5 millioen gul den loon uitbetaald. In December werd aan het personeel wegens het gemis aan premie enz. een extra voor schot van 50.voor gehuwden en ƒ25.voor ongehuwden gegeven, welke voorschotten in April 1945 her haald werden. Woede bracht waanzin. Grote steun ondervonden de sta kers van het Nederlandse publiek. Aan een groot aantal der stakers en aan vele gezinnen, die hun huis moesten verlaten, werd onderdak verleend en in natura hulp gegeven. De Duitsers hebben met Duits per soneel en meestal Duits materieel het spoorwegbedrijf voor hun doeleinden nog enigszins gaande gehouden, maar het verkeer beperkte zich tot een gering aantal langzaam rijdende treinen. Alles wat voor het miniatuur bedrijf niet nodig was werd door de Duitsers weggevoerd of vernield. Alle werktuigen, alle voorraad, gereedschappen, telefoontoestellen, schrijfmachines meubilair, alles werd weggevoerd. De gehele electri- sche bovenleiding werd gesloopt, de electrische onderstations werden leeggehaald, de niet direct nodige rails opgebroken en evenals de dwarsliggers weggevoerd, waarbij het dubbelspoor veelal tot enkelspoor werd teruggebracht. Het rollend ma terieel, het electrische en dieselelec- trische inbegrepen, werd eveneens weggevoerd. Last werd steeds zwaarder. De stations, loodsen en werkplaat sen werd volkomen leeggehaald en deze gebouwen zijn door het Neder landse publiek verder afgebroken en geplunderd voor het verkrijgen van brandhout, ruiten enz. Van het fraaie spoorwegbedrijf, dat in de zomer van 1944 tot nimmer bereikte toppresta ties in staat was, bleef niets dan treurig restanten over. Alleen deze schade dus zonder de bedrijfsscha de bleek later 500 millioen gulden te belopen. Door de lange duur der staking werd de last, die de spoorwegman nen in September zo dapper op zich genomen hadden, steeds zwaarder. Het aantal arrestaties nam steeds toe. Vele huizen van spoorwegper soneel werden moedwillig vernield en van de inboedels beroofd. Lokkende vogelaar. In het begin van 1945 meenden de Duitsers, dat het ogenblik gekomen was, waarop de staking zou kunnen worden gebroken. Aan de toezeggin gen van dubbel loon en extra voed- se1- en brandstofvoorziening voor werkend N.S.-personeel werden fraaie beschouwingen, mondeling en in de couranten, toegevoegd: De sta king werd als onschadelijk voor Duit se belangen, maar als noodlottig voor het Nederlandse bedrijfsleven en de voedselvoorziening geschetst. De be drijfsleiding gaf als „tegengif" een beschouwing voor opening in de ille gale pers, die echter om niet opgehel derde redenen nimmer werd ge plaatst. Veel steun werd van vele instan ties en leveranciers ondervonden. Het is gelukt door extra voedselvoorzie ning de nood van een groot deel van het personeel te verlichten, hen daar door moreel te steunen, en de greep van de Duitsers op het stakende spoorwegpersoneel te verzwakken. De Duitse pogingen faalden volle dig! Airborne-herdenking 1954 Bijeen in laatste schuilplaats der gewonden Gistermorgen zijn ruim 200 deel nemers aan de tiende pelgrimage met een extra-trein bij het station Oosterbeek-hoog aangekomen. Zij zijn afkomstig uit Engeland, Duits land en Oostenrijk. Bij hen bevonden zich genraal-majoor G. W. Lathbury, commandant van de Britse eerste pa rachutisten brigade tijdens de lucht landingen generaal-majoor S. So- sabowski, bevelhebber der eerste Poolse parachutisten brigade; briga de-generaal J. W. Hackett, comman dant van de Britse vierde parachu tisten brigade en de oorlogscorres pondent Allan Wood. De voormalige commandant van de Britse eerste luchtlandingstroe pen divisie, generaal-majoor R. E. Urquhart, was reeds gisteravond met zijn echtgenote per vliegtuig op Deelen aangekomen. De ruim tweehonderd deelnemers die in Oosterbeek uitstapten, wer den verwelkomd door het gemeen tebestuur van Renkum en het Air- bornecomité. Burgemeester D. Mat- zer van Blooys sprak de gasten har telijk toe. Voor de overtocht. In de middaguren kwamen de Een dode en 12 zwaar gewonden Wederom liep een colonne zonder lichten avond omstreeks acht uur in volle vaart ingereden op een groep mili tairen van de tweede compagnie van het regiment „Oranje Gelderland", die op de rijksweg RoermondWeert tussen Roermond en Horn marcheerde De gevolgen waren ontzettend. Eén militair werd op slag gedood en twaalf anderen werden ernstig gewond. De militairen, hondero in getal die in Roermond gelegerd zijn, keerden terug van een oefening op de Beegderheide. Zij liepen aan de rechterzijde van de weg. Volgens de bestuurder van de personenauto en ook volgens de militairen, hadden de achteraan lopende militairen geen licht bij zich, hoe wel de schemering reeds was ingevallen. De autobestuurder zou van de lichten van een tegenligger hinder hebben ondervonden en zelf met gedimd licht hebben gereden, toen hij op de solda ten inreed. Een naast de troep lopende officier heeft de auto op het laatste ogenblik opgemerkt en de achteraan lopende militairen nog van de weg geduwd, doch niet allen tijdig kunnen waarschuwen. Soldaat A. van der Meijden uit Goor werd op slag gedood. Onder de twaalf gewonden waren er verscheidenen, die arm en beenbreuken hadden opge lopen en langs de kant van de weg lagen. Direct kwam zowel van militaire als van burgerlijke instanties hulp op dagen. Het ziekenhuis te Roermond, de militaire geneeskundige dienst, de rijkspolitie, de marechaussee en de gemeentepolitie van Roermond werden gewaarschuwd en rukten onmiddellijk daarna uit. Ook de officier van justi tie, mr. F. M. Wilbrenninks was op de plaats van het ongeval aanwezig. De gewonde militairen werden naar het ziekenhuis te Roermond overge bracht, waar inmiddels alles in gereedheid was om hen direct te verzorgen. deelnemers aan de pelgrimage bijeen in de uit de 10e eeuw daterende Ned. Herv. kerk te Oosterbeek. Dit gebouw was de laatste schuilplaats van de overlevenden van het eerste Britse luchtlandingsleger op 27 Sep tember 1944, voordat zij over de Ryn de terugtocht aanvaardde. 2 begroetingsrede werd uitge sproken door de commissaris der Koningin in Gelderland jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. Er werd een welkomstwoord gesproken door Ph. W. Bergkotte, namens de Herv. gemeente en door generaal- majoor R. E. Urquhart, als leider Van deze herdenking, die de geschie denis van 1944 memoreerde. Vele militaire en burgerlijke autoriteiten waren aanwezig. Na afloop werd er thee geserveerd in de concertzaal te Oosterbeek. „DOKTER VERSTEEG." Zo hebben de spoorwegmannen in de 7 zware maanden tot eindelijk de bevrijding kwam, de staking dapper volgehouden. Naar de mening van de heer Hup- kes hebben zij hierdoor de Geallieer de oorlogvoering krachtdadig ge steund en een voorbeeld gegeven van discipline en vaderlandsliefde, dat hen in de rijen van het Nederlandse verzet tegen de overweldiger een ereplaats doet innemen. De heer Hupkes dook onder bij de familie van Beeck Calkoen in Maar tensdijk, waar hij onder de rook van Utrecht als „dokter Versteeg" de rol van medicus speelde. Uit vele delen van het land kwamen zijn „patiën ten" hem daar consulteren. Zo hiel den koeriers en vertrouwensmannen contact met het hoofdkwartier van de Nederlandse Spoorwegen. Dat was tijdelyk gevestigd in een badkamer! De rest van de zeven maanden spoorwegstaking heeft de heer Hupkes daar vertoefd met pa pieren en persoonbewijs van „Huys-: kes uit Eindhoven". Er zijn geen Duitsers voor consult by „dokter Versteeg" geweest. Hij was daar echter wel op voorbereid en zou in voorkomende gevallen zeer zeker wonderolie hebben voorge schreven! DigestU Bennies - Om zunrbrand te blussen; 6dk om zunrbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaltij den op te zien uit' vrees voor zuur- branden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apo theker of drogist. 49ol (Advertentie). Oudere werklozen Minister Suurhoff wil een onder zoek doen instellen naar het aantal oudere werklozen, naar de omstan digheden waaronder zij leven en naar tal van andere bijzonderheden, o.a. naar de oorzaken waardoor de ze mensen uit het arbeidsproces ge raakten. Hoewel bij de gewestelijke arbeids- bureau's honderden van deze werk lozen staan ingeschreven als werk zoekenden zijn er in ons land ook nog tal van oudere werkzoekenden die zich nog niet bij een arbeidsbureau hebben gemeld. Het is dus begrijpe lijk aldus het Alg. Dagbl. dat de minister eerst een zo volledig mo gelijk beeld wenst te hebben van al le facetten van dit vraagstuk. Dezer dagen heeft de Rijksvoor lichtingsdienst voor de minister en een aantal ambtenaren een Canade se film vertoond waarin ook het pro bleem der oudere werklozen wordt behandeld Minister Suurhoff heeft voorts een onderzoek doen instellen naar klach ten die hem ter ore zijn gekomen omtrent een minder goede behande ling die een aantal werkzoekenden van verscheidene arbeidsbureau's zouden hebben ondervonden. Zal autobaan in 1958 Ruhrgebied met West Nederland verbinden? Aansluiting bij Emmerik Tussen de technische dienst van de Rijkswaterstaat en de desbetref fende Duitse instantie is thans over leg gaande inzake de aanleg van de rechtstreekse verkeersweg tussen West-Nederland en het Ruhrgebied. Ter verwerkelijking van dit plan zal aan Nederlandse zijde rijksweg nr. 12, die tot nébij Arnhem gereed is, moeten worden doorgetrokken via Zevenaar naar de Nederlands-Duitse grens bij Emmerik. Deze doortrek king is reeds geprojecteerd. Aan Duitse zijde zal van Oberhausen af een autobaan moeten worden aange legd, via Wezel en Emmerik naar de grens. Ook hiervoor bestaan reeds enige tijd plannen. Beide wegen zouden dan bij de grens op elkaar aansluiten. Gelijk beginnen De „Oberkreisdirektor" te Wezel, dr. Von Boenninghausen heeft aan de Duitse pers medegedeeld, dat het volgens een verklaring van Neder landse zijde in de bedoeling ligt rijksweg nr. 12 in 1958 gereed te hebben. Dit heeft volgens deze ver klaring alleen zin, indien de weg op Duits grondgebied gelijktijdig wordt aangelegd. Naar dr. Von Boenning hausen zeide, was er door Neder land op aangedrongen met de aanleg van de weg Oberhausen-Emmerik zo spoedig mogelijk te 'beginnen. EISENHOWER BRENGT SALUUT AAN NEDERLAND. President Eisenhower heeft de le den v^n de PnrH de 101ste Amerikaanse Luchtlan dingsdivisie, die in Eindhoven de viering van de bevrijding gaan bij wonen, een boodschap gebonden. De ze divisie heeft tien jaar geleden deelgenomen aan de bevrijding van Zuid-Nederland. De president geeft de mannen zijn beste wensen mee. „Tien jaar gele den deelden de dappere mannen van de 101ste Luchtlandingsdivisie met het kranige Nederlandse volk de hel van oorlog cn veldslagen. De glo rieuze, doch langzame vorderingen van die dagen, waaraan ook plaatsen als Nijmegen en Arnhem herinne ringen bewaren, kunnen en mogen niet worden vergeten. Nu gij eer gaat bewtfzen aan een geestelijke dapperheid cn een moedige doelbe wustheid, die nationale grenzen overschreed, verr- in Nederlandse vrienden de warme ge voelens van bewondering en eer bied van het Amerikaanse volk je gens hen over te brengen", aldus president Eisenhower. DE DOOD, HEER VAN 'T AMSTERDAMS VERKEER. Het bureau van statistiek der ge meente Amsterdam deelt mee, dat het door de politie gerapporteerde aantal verkeersongevallen in Augus tus 1469 of 10.5 pet. meer bedroeg dan in dezelfde maand van 1953 toen 1329 ongevallen ter kennis van de politie kwamen. De verkeersongeval lenthermometer over 1954 weeg hier door aan het eind van Augustus 10521 aan dit is 10.1 pet. boven ultimo Augustus 1953, toen zij op 9537 stond. Sedert 1 Januari werden 1255 ern stige ongevallen geteld of 12.0 pet. van het totaal aantal. Dit percentage is vrijwel gelijk gebleven; voor 1953 bedroeg het namelijk 11.7. Het was evenwel lager dan in 1949 toen 13.7 pet. der ongevallen van ernstige aard was. Ten opzichte van 1953 is de toeneming der ernstige ongevallen iets groter dan die voor het totaal aantal, nl. resp. 12.0 en 10.1 pet. Gedurende de maand Augustus werden 411 personen slachtoffer van het verkeer, waa.rvan 109 of 26.5 pet. werden gedood of ernstig gewond. Deze aantallen zijn iets gunstiger dan die voor Augustus 1953 toen 437 slachtoffers werden geteld, waarvan 130 of 29.7 pet. werden gedood of ernstig gewond. Televisie vestigt zich te Bussum HELIHAVEN IN NIJMEGEN? Volgens mededelingen van de voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Nijmegen zullen de zer dagen in Nijmegen met verte genwoordigers van de Kamer van Koophandel en fabrieken onderhan delingen worden gevoerd over de mo gelijkheden in Nijmegen een lan dingsplaats in te richten voor een regelmatige helicopterdienst. Ver schillende terreinen zullen worden bezocht. Regen en wind speelden parten Op het rechte stuk tussen het raad huis van Maartensdijk en de Hol- landsche Rading is gistermiddag omstreeks half één een ernstig auto ongeluk gebeurd, dat aan drie per sonen het leven heeft gekost. Het regende op dat tijdstip bijzon der hard en er stond dwars over de weg een felle wind. Dit is vermoe delijk de oorzaak geweest dat de be stuurder van een auto die uit Utrecht kwam en in de richting Hilversum reed, plotseling zodanig de macht over het stuur verloor, dat de wagen op het linker weggedeelte terecht kwam, een tegenligger raakte en vervolgens met grote snelheid tegen een boom botste. Drie van de vier inzittenden wer den uit de zwaar gehavende auto ge slingerd. Het waren de 49-jarige DODELIJK ONGEVAL. Een aanrijding heeft gisteren een 79-jarige, wonende in de Rembrand straat in Den Haag, het leven gekost. De man fietste om yijf over vijf in de Hobbemastraat, in de richting van het Hobbemaplein, en wilde linksaf de Rembrandstraat inslaan. Vermoe delijk doordat hij geen voorarang verleende, werd hij aangereden door een bestelauto, die in tegenoverge stelde richting in de Hobbemastraat reed. Het slachtoffer werd in zorg wekkende toestand naar het zieken huis Zuid wal vervoerd, waar hy is overleden. echtgenote van de bestuurder, uit Nieuwe studio is in aanbouw Zoals bekend hunkeren zowel Hil versum als Bussum er naar de tele visie in hun plaats te krijgen of te houden, maar het zal nog misschien jaren duren eer de televisie uit Bus sum verdwijnt, zo de minister na de behandeling van de televisienota daartoe mocht overgaan. Dat men er niet op rekent de eerste jaren weg te moeten gaan. blijkt wel hieruit dat men druk bezig is aan een grondige restauratie en verbouwing van het St. Vitusgebouw, een schouwburg die tot nieuwe televisiestudio wordt in gericht. Naar wij vernemen zal dit v/erk, waaraan men reeds het gehele jaar bezig is, nog dit jaar gereed komen. Het St. Vitusgebouw wordt dan hoofdstudio, hoewel „Irene" ook gebruik blyft. Bovendien zal men binnenkort een ambachtsschool bruiken voor televisiedoeleinden. Ook nog enige andere ruimten in Bussum heeft men gehuurd. De gro te toneelzaal wordt studioruimte en 'bovendien komen er ontvangstruim ten en een filmcabine, daar de film in de toekomst, naar men meent, een belangrijke plaats in de televisie zal Wormerveer, haar 37-jarige broer Te Schiedam is dezer dagen opge- n... 11 „„.ai, richt een televisledlub. Het is ver- en haar 73-jarige moeder. De twee vrouwen bleken op slag te zijn ge dood. De heer Huisman werd ernstig gewond naar een ziekenhuis in Utrecht overgebracht, waar hij in middels aan de gevolgen is overle den. De bestuurder van de auto, de 51- jarige heer B. uit Wormerveer liep ernstige wonden aan het gelaat en een shock op. Ook hij is naar een ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Zijn toestand was gistermiddag redelijk wel. De bestuurder van de tegenligger kreeg enkele lichte kwetsuren en kwam overigens met de schrik vry. GEZELLIGER WONINGEN. Bij de installatie van de commis sie uniforme bebouwing in Den Haag heeft ir. H. B. J. Witte, minister van wederopbouw en volkshuisvesting, erop gewezen, dat bij het bepalen van het behoefteschema de behaag lijkheid, intimiteit, royaliteit en mo numentaliteit in de bouw niet mogen worden veronachtzaamd. De minister wilde voorts niet ontkennen, dat sommige overheidsvoorschriften, die ten dele ook een gevolg van maat schappelijke verhoudingen zijn, me de de uniformiteit van de bebouwing bevorderen. De vraag, die de com missie byzonder zal moeten beant woorden, is of de overheidsvoor schriften te ver gaan en of zij met het oog op de differentiatie in de verschijningsvorm van de bouw on juiste bepalingen bevatten. moedelijk de eerste in Nederland. Doel van de club is, gezamenlijk naar televisieuitzendingen te kijken en ze heeft daartoe een toestel aangeschaft. STELEND ECHTPAAR. Een Haarlems echtpaar moest zich gisteren voor de Haarlemse recht bank verantwoorden wegens een se rie rijwieldiefstallen, die zij geza menlijk gepleegd hadden. Hun was de diefstal van vijf fietsen opgelegd, doch de rechter toonde met een klei ne berekening aan, dat dit aantal ver hoogd diende te worden tot 30. De 21-jarige vrouw vertelde, dat zij onder dwang van haar man handelde. Zij werd zo deelde ze de rechter mede gedwongen haar man te hel pen en als ze weigerde kwamen er grote ongenoegens, die niet zelden in mishandeling eindigden. De officier eiste tegen de man 1 jaar gevangenisstraf en tegen de vrouw 8 maanden, beide straffen met aftrek. De rechtbank besloot over 14 da gen uitspraak te doen. DIEVEN STALEN SCHOUW. In het dorp Oudendijk bij Hoorn hebben inbrekers een volledige, zeer waardevolle tegelschouw uit een leegstaande boerdrij gesloopt en mee genomen. De buren hadden vorige week wel een paar mannen in het pand „aan het werk gezien", maar er verder geen acht op geslagen. gaan innemen. Mogelijk komt er op 1 Januari a.s. enige uitbreiding van het aantal zenduren. Vermoedelijk zal dit gepaard gaan met ingebruikneming van de nieuwe studio. Het St. Vitusgebouw is voor lopig voor vyf jaar gehuurd. \etherklanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NIR—NTS: 20.15—21.45 Tien'Jaar Benelux: 1. „Groeiende eenheid", do cumentaire. 2. Wedstrijd tussen Bel gië en Nederland. Pauze. 3. „Een avond in het Rubenshuis". HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Idem, 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.38 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelyk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor dc arb. in de continubedrijven. 11.25 Gram. 12.00 Accordeonork. en solist. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Or gelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Gram. 14.30 Gronings progr. 14.55 Huismuz. 15.15 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.30 Dans muziek. 16.00 Rep. 16.15 Kamerork. en solist. 17.00 Act. 17.30 Promenade orkest. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19,00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", eau?. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Ca baret. 20.45 Socialistisch comm. 21.00 Ork. conc. 22.00 Weense muz. 22.30 „Schatgraver aan de Amstel", hoorsp 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7 Gym. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgen bed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor c? zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelr 12.03 Wereldmuz. concours Kerk ra:'.- 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.3" Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, en Kath. nieuws. 13.20 Amu ork. 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Lichte muz. 14.25 Gram. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kron. van let teren en kunsten. 15.55 Gram. 16.C i De schoonheid v. h. Gregoriaar 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gevar muz. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Ork - conc. 18.15 Jourlaistiek weekover-. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsutiz.: Atlan tisch Allerlei. 19.00 Nieuws. 19.10 „Lichtbaken", caus. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Symph. ork., kooi en sol. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 21.20 Gram 22.05 Wie 't weet mag 't zeggen. 22. Schaakolympiade. 22.35 Musette ork. 23.00 Nieuws 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.22—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5