„De Kampioen" voor de derde maal oluiamploen van Nederland Kort geding in de voetbalwereld Ajax- bestuur stelde vertrouwenskwestie Euwe-Najdorf na 13 zetten remise De Knokkei*sbui* m- pond sterling DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT Ondanks zwoegen van v. Est en ploegmaats Wim van Est en zijn ploegmakkers uit te brengen. Een derde plaats was bun de wielerclub „Willebrord Wil Vooruit' zijn er gistermiddag in de twee ronden op het 80 km. parcours in Midden- Nederland met start en finish in Wijk bij Duurstede niet in kunnen slagen de nationale clubtitel uit handen van de renners van de Haarlemse Sportclub „De Kampioen" te grijpen. Daardoor is de bijna gouden wielerclub uit de Spaacne- stad voor de derde achtereenvolgende maal houder van deze begeerde titel, wederom dank zij Adrie Voorting, Ger- rit Voorting, Piet van Roon, Wim Rus man, Piet Steenvoorden en ook Gerrit Peters, die vooral zijn steentje bijdroeg in de eerste ronde. Toch zag het er lange tijd naar uit, dat de mannen van 't Heike een greep naar de overwinning deden, want „Willebrord Wil Voor uit", op de eerste plaats gestart, had in de eerste ronde de uitmuntende tijd van 1 uur 53 min. 14 sec. laten afdrukken, een tijd, die geen der andere ploegen kon benaderen, totdat de rood-witte ploeg van „De Kampioen" in zicht kwam en de chronometers anders gingen ver tellen. Want toen bleek, dat het verschil op de Brabantse ploeg, waaruit Thijs Roks al spoedig, zoals hij vertelde door mankement aan een zijner pedalen, ver dwenen was, slechts 31 sec. was. Inmid dels lieten de Zaankanters van DTS 1 uur 55 min. 33 sec. noteren en deden ook de renners van Neerlands oudste wielerclub „Olympia", welke ploeg Reu ter moest missen, het stellig lang niet slecht: 1 uur 57 min. 36 sec. Maar „Het Zuiden" en „Maastricht" hadden toch nog beter tijd laten zien, beide 1 uur 56 min. 31 sec. „De eerste ronde zegt nog niets", fluis terden de wielergeleerden langs de lijntjes. En zo was het ook eigenlijk wel, want de laatste loodjes zouden het zwaarst wegen. Niet echter voor de mannen van „De Kampioen", waarvan vooral Adrie Voor ting uitstekend, zij het soms wat te on stuimig draaide en daardoor Gerrit Pe ters in moeilijkheden bracht en het ook voor de jeugdige amateur Piet Steen voorden wel wat moeilijk werd. Maar Gerard Peters, die van geen krimp wist, zette de tanden op elkaar en liet zich niet uit de wielen draaien, evenmin als de moedige vasthouder Steenvoorden. Zo was de tweede ronde ingegaan voor „Willebrord Wil Vooruit", de tweede ronde, die pech en teleurstellifïg voor de West Brabanders bracht. Want plot seling stond Wout. Wagtmans met een lekke band en wat verder waaide Nico van Est uit de wielen weg. De strijd werd toen wat ongelijk. Want met nog slechts drie man in de ploeg betekende voor de ijzersterke Wim van Est, dat hij het wat kalmer aan moest doen. Hij mocht geen mannetje meer verliezen. Hij zat toen nog met Willy Heeren en Piet Maas en als hij er een kwijt zou raken betekende dat alle kansen op een eervol resultaat verspelen. O ja, de „Lo comotief" stoomde door, maar moest toch telkens wat stoom afblazen. Dat betekende verlies van kostbare secon den. ook verlies van kansen op de eerste plaats. Tenzij ook in de ploeg van „De Kampioen" iets zou gebeuren. Maar..,, dat gebeurde niet. En de voorsprong groeide steeds meer aan. Totdat het op de open Lek-dijk, ruim 10 km. voor Wijk bij Duurstede, teveel werd voor Gerrit Peters, maar gevaar was er niet meer voor de rood- witten van „De Kampioen". Een prachtige prestatie verrichtten de Zaankanters van DTS ook, waarvan Cor Bakker de grote man was, die hard moest werken om de amateurs Gerrit Schoen en Cor Blaauw naar de streep deel. De uitslagen luiden: 1. „De Kampioen" (Haarlem), 160 km. in de tijd van 3 uur 52 minuten 8 seconden; 2. „Willebrord Wil Vooruit" (St. Willebrord) in 3.52.48; 3. DTS (Zaandam) in 4.2.37; 4. „De Ba taaf" (Halfweg) in 4.2.55; 5. „Maastricht" in 4.3.32; 6. „Feijenoord" (Rotterdam) in 4.3,56; 7. „De Spartaan" (Den Haag) in 4.3.56; 8. „De Pedaalridders" (Rotter dam) in 4.6.34; 9. „Het Zuiden" (Eind hoven) in 4.6.42; 10. „Le Champion" (Amsterdam) in 4.6.54. Op de eerste dag van de internationale zeilwedstrijden in de Flying Dutchman- klasse, welke op de Aussenalster bij Hamburg worden gehouden, hebben de Nederlanders zich goed geweerd. Van de zestien deelnemers plaatste de „Tineke" van de heer Cremer (Vinke- vfeen) zich eerste en de tweede plaats werd bezet door „Jonker Cabeliau met Stuurman Frowein. „Maru" (Hamburg) en „Fleethoern" (Kiel) werden respec tievelijk derde en vierde. De twee andere Nederlandse boten, de „Jan Bras" van stuurman Schoone- veldt en de „NN" van stuurman Visser plaatsten zich niet bij de eerste tien. Er stond op deze eerste dag van de wedstrijden om de Senatspreis een stijve Zuidwester, die af en toe windkracht 6 bereikte. Vooral in de z.g. Hohenfelder- bocht hadden de boten het zwaar te ver duren. Bij de start kapseisden drie „Vliegende Hollanders". Prof. Rotterdam tegen Hermes DVS Voor de president van de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam, mr. J. van Vollenhoven heeft gistermorgen on der grote belangstelling uit de voetbal wereld in kort geding de vordering ge diend, welke door de beroepsvoetbal club Rotterdam was ingesteld tegen de Schiedamse club Hermes DVS. De Rotterdamse profclub had enige weken geleden een contract voor een jaar gesloten met de speler F. J. Oster- holt te Schiedam, waarbij deze zich tegen betaling van een bedrag ineens van 2000 gulden, een vast wekelijks in komen van 50 gulden en premies per gespeelde wedstrijd, afhankelijk van het resultaat, verbond als semi-beroepsvoet- baller uit te komen in het elftal van Rotterdam. Voorts heeft hij zich verbonden uit sluitend uit te komen in het elftal van de genoemde club, of in een der andere elftallen van de Ned. Beroeps Voetbal bond, en niet dan met schriftelijke toe stemming van die club deel te nemen aan niet door de NBVB georganiseerde sportevenementen. Alhoewel deze toe stemming niet werd verleend is Oster- holt weer gaan spelen voor zijn vroegere club Hermes-DVS, die hem 5 September j.l. heeft opgesteld in de wedstrijd tegen Excelsior. In de dagvaarding wordt deze handel wijze van gedaagde (Hermes-DVS) on rechtmatig genoemd. Voorts wordt in de dagvaarding ge steld, dat eisers door dit onrechtmatig optreden schade hebben ondervonden en ook verder zullen ondervinden, aange zien zij er door gedwongen zijn te trach ten een andere gelijkwaardige speler te contracteren. De profclub heeft uit dien hoofde de president van de Rotterdamse arrondis- sements-rechtbank verzocht aan Hermes DVS te verbieden Osterholt nog verder in haar elftal op te nemen met bepaling van een dwangsom van ƒ5000 voor elke overtreding van dit verbod. Nadat beide partijen haar standpunten uitvoerig hadden toegelicht sprak de president van de rechtbank er zijn leed wezen over uit. dat Hermes DVS niet even gewacht had hoe de rechterlijke beslissing uit zou vallen, alvorens Oster holt in een wedstrijd op te stellen. Men is vooruitgelopen op een vonnis, doch 't was zaak geweest Osterholt niet te laten spelen in een stadium waarin nog alles mogelijk is. Besloten werd beide partijen tot Za terdag a.s. gelegenheid te geven tot een minnelijke schikking te komen. Komt deze niet tot stand dan zal de president van de rechtbank Dinsdag a.s. uitspraak doen. De raadsman van de beroepsvoetbal club Rotterdam, die eerst op een onmid- Tien le elftal-spelers stemden blanco en vijf bestuursleden gingen heen Vijf bestuursleden van de Amsterdamse eerste klasser Ajax, onder held, welke tussen de spelers van het eerste elftal en het bestuur is ontstaan ten aanzien van de vergoedingen. Ter bespreking van het geschil was een algemene vergadering belegd, waar op door het bestuur gepoogd werd de controverse op te heffen. Zoals bekend waren de spelers ontevreden over de door het Ajax-bestuur vastgestelde ver goedingen van 45 gulden voor een ge wonnen wedstrijd. 35 voor een gelijk spel en 30 voor een verloren wedstrijd. De spelers eisten 55 gulden voor een gewonnen wedstrijd, terwijl zij met de andere bedragen accoord gingen. Een ogenblik is toen; naar men zich herin nert, sprake geweest van een staking. De penningmeester van Ajax, de heer F. Dukker, trachtte duidelijk te maken, dat de club niet nog eens tien gulden hoger zou kunnen gaan met de vergoe ding voor een gewonnen wedstrijd. Hierna stelde het bestuur de vertrou wenskwestie, waarbij een zeer grote meerderheid haar vertrouwen in de lei ding uitsprak. Het feit echter, dat 10 spelers van het eerste elftal blanco stemden, was voor de meerderheid van het bestuur aanleiding zijn mandaat ter stond ter beschikking te stellen. De aftredende bestuursleden zijn: de voorzitter de heer M. Koolhaas, de se cretaris de heer J. Elzenga, de penning meester de heer F. Dukker en de be stuursleden de heren J. de Boer sr. en J. Koomen. Nadat de scheidende bestuursleden hun besluit hadden kenbaar gemaakt, werd een commissie benoemd, bestaande uit de heren Volkers, Bouwens en Broek man, welke tot taak kreeg tussen be stuur en spelers te bemiddelen. dellijke uitspraak had aangedrongen omdat zijn cliënte in verdere onderhan delingen geen heil zag maar later accoord ging met een uitstel tot Zater dag, verklaarde dat de profclub Rotter dam geen stappen zal doen. De club zal wachten op eventuele voorstellen van de tegenpartij. Enige tijd geleden is melding gemaakt van het voornemen van de economische recherche te Enschede om te onderzoe ken of spelen voor een beroepsvoetbal club een overtreding inhield van de arbeidswet. Nader vernemen wij, dat de politie geen aanleiding heeft gevonden om stappen te onder nemen tegen het „proefkonijn", de doelverdediger M. Kos ters van de N.V. de Twentse profs, noch tegen een ander lid van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond, tenzij de Justitie anders over deze aangelegenheid oor deelt. In Italië wordt de voetballer nog altijd duur betaald. Maar de fantastische transfer-bedragen van enkele jaren te rug worden niet meer neergeteld. Des tijds betaalde FC Napels voor de Zweed Hasse Jeppsson de lieve som van 105 millioen lires, in Nederlands geld 630.000 gulden, aan Atalanta Bergamo. Maar die tijd schijnt voorbij te zijn. FC Milaan heeft voor de beroemde Schiaffino, ster van het elftal van Uru guay „slechts" 55 millioen lires, dus on geveer 330.000 gulden, op tafel gelegd. Interessant is verder, dat verdedigers stoppers op de Italiaanse voetbalmarkt hoger genoteerd staan dan aanvallers, hoewel er aan de laatste categorie toch een onmiskenbaar gebrek heerst. Zo be taalde Roma voor de stopperspil Giu- liano van Turijn 75 millioen lires (450.000 gulden) en Internazionale had voor de spil van Sapl Ferrara, Bernardin, de som van 60 millioèn (360.000 gulden) over. Maldini, een der backs van Triest ging voor 55 millioen lires (330.000 gul den) naar FC Milaan over, maar voor de midvoor van Udine, Virgili, werd door Florence maar 50 millioen lires betaald. De Schaakolympiade te A'dam Een zeer spannende match tussen Ne derland en Argentinië, een zware strijd van de Russen tegen Hongarije en de eerste nederlaag van Israël, dat waren gisteravond voor het Nederlandse pu bliek de voornaamste ontwikkelingen in de finale van het Fide-landentournooi, vierde ronde. Euwe had niet meer dan 14 zetten no dig om Najdorf remise af te dwingen. Donner bestreed met langzaam maar zeker effect het Konings-Indlsch van de 19-jarige kampioen Oscar Panno (zodat hij bij het verdagen een goede stelling bezat, waard om uitvoerig te worden geanalyseerd), en Van Scheltinga had tegen Rosetto voortdurend de leiding van het spel in handen ofschoon hij tot aan de gongslag, die het einde van de zitting aangaf er niet in slaagde een be slissing af te dwingen. Daarentegen koos Prins in een zeer ingewikkelde stelling het verkeerde van de twee offers, die hij kon brengen en geraakte door het kundige verweer van Guimard steeds erger in het defensief. Hij verloor nog voordat het spel moest worden afge broken. Botwinnik heeft het met dit weer niet tot een overwinning weten te brengen. Men had de indruk, dat hij zich in het nadeel bevond toen Szabo hem remise aanbood. De wereldkampioen raadpleeg de zijn captain Bondarewsky en sloeg het aanbod af. Maar het duurde niet lang of hij begon zelf ernstig over re mise te denken. Nu raad raadpleegden beiden hun captains. Blijkbaar maakte de wedstrijdleiding daartegen geen be zwaar want het remise prijkte kort daarna op de tournooitafel. Een merkwaardig voorval, dat deed denken aan de jaren waarin A. Rubin stein nog tournooischaak beoefende, deed zich voor toen Bulgarije geen lijst voor de samenstelling van zijn equipe kon inleveren daar Milev in Amsterdam bleek te zijn verdwaald. De wedstrijd leiding heeft deze uitleg aanvaard en bepaald, dat BulgarijeIJsland heden morgen zou worden gespeeld, zodat beide equipes hun vrije Donderdag in een „werkdag" hebben zien veranderen. De bezoekers hebben de meesters de kilheid bespaard, die het jaargetijde zoetjesaan in de Apollohal begint te brengen. Zij waren namelijk ten getale van ruim 1200 gekomen om het spel gade te slaan. De uitslagen van de vierde tonde luiden: Winnaarsgroep: ArgentiniëNederland V/2Vx (voorl.). Najdorf-Euwe PannoDonner afgebr.; GuimardPrins 1—0; Rosettov. Scheltinga afgebr. ZwedenTsjechoslowakije 01 (voorl.) IsraëlZuidslavië 13; Groot Brittannië West Duitsland Y-,V/7 (voorl.); Hon garijeRusland 12 (vobrl.). DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld in de Engelse League, luiden: Eerste divisie: Manchester United Tottenham Hotspur 21; Portsmouth Bolton Wanderers 10; Preston North EndChelsea 12; SunderlandWol verhampton Wanderers 00; W. Brom- wich AlbionEverton 33. Tweede divisie: Doncaster Rovers Fulham 40; Ipswich TownBirming ham City 12; LiverpoolBristol Ro vers 53; Luton TownLincoln City 21; Nottingham ForestMiddlesbrough 42; Plymouth ArgyleNotts County 1—3. Classificatiegroep: OostenrijkBelgië -2; LuxemburgSaargebied 04; Noorwegen—Denemarken 0—2 (voorl.); CanadaItalië 11 (voorl.); Zwitser landIerland IV-,Y (voorl.); Grieken land—Finland 2—1 (voorl.); Columbia Frankrijk 02 (voorl.). De stand in de finalegroep is na de 4e ronde: 1. Zuidslavië 12 punten, 2. Rus land 11+1 afgebr.; 3. Argentinië 9 2 afgebr.; 4. Hongarije 8^ 1 afgebr.; 5. Israël 8)6. Tsjechoslowakije 7 3 afgebr.; 7. Nederland 7 2 afgebr.; 8. West-Duitsland 0' +3 afgebr.; 9. Bul garije 4 Y; 10. IJsland 3 y, 11. Engeland 3y, 3 afgebr.; 12. Zweden 2 punten 3 afgebr. Bulgarije en IJsland één wedstrijd minder gespeeld. BRIDGE HET EUROPEE8 KAMPIOENSCHAP. Te Montreux werden de ontmoetingen in de achtste ronde van het Europees kampioenschap bridge heren gespeeld. De resultaten waren: Engeland ver sloeg Zwitserland met 24 matchpunten; Frankrijk versloeg Italië met 20 matchp.; Noorwegen versloeg Denemarken met 71 matchp.; België versloeg Ierland met 17 matchp.; Libanon versloeg Zweden met 20 matchp.; Duitsland en Egypte speel den gelijk, terwijl de ontmoeting Neder landFinland eveneens onbeslist ein digde. De uitslagen van de zevende ronde van het damestournooi luiden: Noorwe gen versloeg Duitsland met 34 matchp.; Finland versloeg Nederland m. 7 match- punten; Oostenrijk versloeg Frankrijk met 14 matchp.; Zweden speelde gelijk met Engeland; Italië versloeg Ierland m. 10 matchpunten. De uitslagen van de negende ronde luiden: Frankrijk versloeg België met 19 matchp.; Denemarken speelde onbe slist tegen Gr. Brittannië; Ierland ver sloeg de Libanon met 35 matchp.; Zwit serland versloeg Egypte met 12 matchp.; Nederland versloeg Zweden met 12 matchp. De uitslagen van de partijen Italië Noorwegen en DuitslandOostenrijk zullen later worden bekend gemaakt. In het damestournooi waren de uit slagen van de partijen van de zesde ronde: Finland speelde onbeslist tegen Noorwegen; Frankrijk versloeg Duits land met 19 matchp.; Zweden versloeg Nederland met 31 matchp.; Ierland ver sloeg Oostenrijk met 16 matchp.; België speelde onbeslist tegen Gr. Brittannië; Zwitserland versloeg Italië met 31 matchp. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O.". Gisteravond werd in Royal het bridge- seizoen geopend met een drive, waarvan de uitslag was als volgt: Groep zwart: 1. Van Dieren en partner 39 p.; 2. Scheerenv. Zijl 37 p.; 3/4. Echtp Bik en Van HaasterenLamboo 33 y p.; 5. De Grootv. d. Post 30 6. Diebenv. Wijk 27J^ p.; 7. Smit— Abswoude 27 p.; 8. Bonnet sr.Bonnet jr. 24 X p. Groep rood: Echtp. Cuppen 43 p.; 2. Dames De Roov. d. Stok 39 p.; 3. Zwa nenbergSchilling 38 p.; 4. Echtp. Stuijfzand 37 p.; 5. Gebr. Abswoude 36 p.; 6., 7. en 8. JeusterBergsma, Echtp. v. Leeuwen en Dames v. Berge Hene gouwenSchalks 34 p.; 9. Echtp. Van Gent 29 p. Volgende week Woensdagavond 8 uur 1 begin van de parencompetitie. (71) VEN GEKOMEN, WSW IffM- SiEK NOP ZIT TE DOEI EL EN. WOwivm?. PHZtthmiwslm .MmhierMikMIoteriinefie j m mv kippenborst 1 trek' fn teóoe/Jfrn rent!le kunt er niet 'i/i/ven\wee MET EEN Door O. Straminoff 17) Zonder verder een woord te ver spillen en alsof het vanzelf sprak, 'iepen ze naast elkaar voort. Een bloemenverkoopstertje, dat blijkbaar kijk op het publiek had, trad op hen toe en bood hun een bouquet je aan. „Prachtige viooltjes, mijnheer", zei ze, „ze hebben de kleur van de ogen van uw verloofde!" Ben Morris kocht glimlachend een tuiltje en bevestigde het op het ele gante manteltje van het meisje, dat aan zijn zijde liep. Terwijl hij zich naar haar overboog, steeg de geur van heur haar naar hem op, en plot seling was zijn hart vervuld van zulk een zalige weelde, dat hij als in een roes verder liep .Eerst toen zij uit het geroezemoes der boulevards in een stiLlere buurt waren gekomen, vond hij zijn eerste woorden. „Ik was gekomen om u mijn ver ontschuldigingen aan te bieden", zei hij. „Ik vrees, dat ik door mijn hou ding van daarstraks u in ernstige ongelegenheid gebracht heb. Maar u begrijpt, het was een verrassing „De verrassing was wederzijds", weerde het meisje af. „Laten we dus aannemen, dat de schuld aan beide zij-den even groot was. Maar ik mag immers niet van schuld spreken, ik, die u zoveel schuldig ben, dat...." Ditmaal echter was het Ben Morris die haar met een snel gebaar het zwijgen oplegde Hij leidde snel haar aandacht af, door haar te wijzen op het verre perspectief van de avenue, waar zjj zich nu bevonden en op welker achtergrond de silhouet van de Triomfboog opdook, zwaar en massief tegen het licht van de schei dende dag. Spoedig waren zij in een druk gesprek gewikkeld, zó geani meerd, dat zij de mensen om zich heen en de tijd vergaten. Tot een nabije torenklok negen slagen deed horen en het meisje met een schok tot de werkelijkheid terugkeerde. Midden op een plein stonden zij stil. Ver weg, nog net even zichtbaar te gen de aanrollende schaduwen van de komende nacht, rees trots de Eifeltoren óp. En daar verscheen te gen zijn top een gloeiend rode stra lenkrans waar doorheen een onzicht bare hand in lichtend blauwe letters schreef: „Norman's kauwgom is bal sem voor het hart!" Doch zij zagen het geen .van bei den. Morris' blikken waren geheel en al gevangen door de bekoorlijke figuur van het meisje, zoals zij daar stond en hem de hand ten afscheid reikte, terwijl harerzijds het ver koopstertje uit het Louvre voor de laatste maal goedkeurend het oog langs de flinke gestalte van de chauf feur glijden liet. Op dit moment rees eensklaps weer het beeld voor hem op, zoals hij haar in die nacht tijdens dat ellendige, koude stormweer aan dek van de kanaalstomer had zien staan, het gelaat in de handen ver borgen, hartstochtelijk snikkende. En nu, nu bevond ze zich hier alleen, heel alleen in dit grote Parijs, als verkoopstertje in -een magazijn, •blootgesteld aan.... ja, blootgesteld aan alles, waaraan een mooi meisje in een wereldstad ook maar bloot gesteld zijn kan. Een eindeloze deer nis kwam in hem op. Niet alleen was zij een zeer aantrekkelijke jonge dame, maar zij was tenslotte in de eerste plaats zijn landgenote. „Als...," zei hij en hij, merkte, dat hij zich geweld moest aandoen, om het beven van zijn stem te on derdrukken, „als u misschien eens iemand nodig mocht hebben, de -hulpvan een grote broer- bij voorbeeld", vervolgde hij onhandig met een poging om grappig te zijn, „belooft u me dan, dat u een beroep op me doen zult?" En meteen reikte hij haar zijn kaartje over, waarop zijn adres genoteerd stond. Werktuigelijk nam zij het in ont vangst en stopte het in haar tasje. Zij poogde te glimlachen, maar hij zag, dat het niet van ganser harte ging, alsof zij .reeds met haar ge dachten ver, ver van hem verwij derd was. Wat was er in het leven van dit jonge meisje, dat haar zo lijden deed? Want dat zij verdriet had was hem thans meer dan ooit duidelijk. „Ik dank u voor uw vriendelijk aanbod," zei zy, na een ogenblik te hebben gezwegen, alsof zij niet ze ker was, wat zij hem hierop ant woorden moest. Toen trokken haar lippen zich eensklaps weer vastbe sloten samen. „Ik kan u niet zeggen, hoe dank baar ik u ben voor uw welgemeend aanbod", herhaalde zij, „maar ie mand, die voorbestemd is om zijn eigen weg te banen door het leven, moet dat kunnen, zonder iemands hulp, vindt u dat ook niet? Alleen zwakkelingen steunen op een ander, en tot die categorie heb ik mij nooit gerekend. En niemand uit mijn om geving, wees daarvan overtuigd. Nog maals, ik dank u voor uw goede be doelingen, en.., en vaarwel." Snel bukte hij zich over haar hand heen en drukte opnieuw een kus op haar vingertoppen. En vóór hij nog in staat was er nog een woord ten afscheid aan toe te voegen, was zij in de menigte A-\rdwenen, de jonge man aan zijn lot overlatende, die verder uit zijn evenwicht was, dan hij ooit in zijn leven was geweest. Immers, wat had zij gezegd? „Alleen zwakkelingen steunen op een ander". En wat had hij eigenlijk tot nu toe anders gedaan? De tijd, de wereld, de lente, alles had plotseling opge houden voor hem te bestaan. Be stond er inderdaad een verachter- lijker wezen dan de John P. Nor man, die heel Londen door zijn feesten en schitterende partijen had overbluft, die zich een naam geves tigd had van denkbeeldige, domme, kortstondige roem met.... het geld van zijn vader. Diep rampzalig slen terde hij voort, en hoe verder hij liep, hoe ellendiger hij zich voelde. Éen ding stond voorgoed bij hem ATHLETIEK REG. JEUGDWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag worden ln de Leidse Hout regionale atletiekwedstrijden voor de jeugd gehouden, georganiseerd door de Leidse athletiekcommissie. Aan vang 3.15 uur. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Duindigt zijn: Stal Arctlc-priJs (2040 m.): 1. Rio Rita (Teseelaar) 1.35.6; 2. Sun Rise (Zuyder- duin); 3. Surprise'G (Heskes). Toto: w. ƒ4,10 (stal); pl. ƒ2,80, 1,60, 1,40; gek. ƒ29,60; cov. ƒ3,50. Stal Meteor-prijs <2500 m.): 1. Queen G (v. d. Berg) 1.30.2; 2. Rob (Leeuwen kamp); 3. Raleigh Harvester (Tesselaar). Toto: w. ƒ5,10; pl. ƒ2,30, 6,30; gek. ƒ24,40; cov. 7,90. Stal Westland-prijs (1500 m.): 1. Ten der Erebus (Smit) 1.37.2; 2. True Spen cer (Vergay); 3. Thea Cornelia (Knij- nenburg). Toto: w. ƒ2,50; pl. 1,90, 4,80, 3,30; gek. ƒ17,90; cov. ƒ8,60. Stal Duinzicht-prijs (2100 m.): 1. Mon sieur Hollo (Van Wegen) 1.26.9; 2. Qui est-ce qui (Runhaar)3. Nimble's Boy (Oudshoorn). Toto: w. ƒ3.10; pl. ƒ1,60, 1,80; gek. ƒ3,90; cov. ƒ2.30. Stal Holiandia-prijs (2100 m.)1. Peter Pech (Smit) 1.28.2; 2. Oscar (Onrust); 3. Moquette de la Maire (v. d. rBoek). Toto: w. ƒ6,30; pl. ƒ3,10, 2,30, 1,50; gek. ƒ9,70; cov. ƒ7,60. Sialkot-prijs (1900 m,): 1. Grettello (Dumont); 2. Frederique (Leenheer); 3. Taxiol (Delbrassinne). Toto; w. ƒ3,60; pl. 1,60, 2,50, 1,50; gek. 11,cov. 11,30. Looc Mó-prys (1900 m.) (le afdeling): 1, Sans Culotte (Pex). Toto: w. 11,80; pl. ƒ3,90, 2,30, 5,20; gek. ƒ4,80; cov. 5,10. 2e afdeling: 1. Dream Star (Desmet); 2. Rosjanara (Van Dijk)3, Cape d'Or (Dumont). Toto: w. ƒ5,20; pl. ƒ1,20, 1,30, 2,10; gek. ƒ8,50; cov. ƒ6,50. POSTDUIVEN De Witpen (Zoetermeer)Concours vanaf Maastricht (157 km.). Gelost 8.10 uur; aankomst eerste 10.18.17, laatste 10.35.12. Uitslag: T. Pelle 1, 9. 12; S. Ho- gendoorn 2, 6; N. de Braber 3, 4, 7; M. Ponse 5; A. Brusse 8, 11. Concours vanaf Orleans (498 km.), aankomst eerste 2.56.13, laatste 4.38.39. Uitslag: L. v. d. Goes 1; M, Ponse 2, 3; N. de Braber 4, 5, 6; T. Pelle 7. Scheepsberichten ALCYONE, 15 v. St. Vincent KV, 'n. Antwerpen; ALDEGONDA, 15 v. Pladju n. Makassar; ALDERAMIN, 16 n.m. Co lombo verw.; ALIOTH, p. 15 Fern. No- ronha n. Bahia; ALNATI, 15 v. Ham burg n. Antwerpen; ALUDRA, 15 Bahia; ANNENKERK, p. 15 Socotra n. Penang; ARMILLA, 15 v. Surabaja n. Ballkpapan; AVERDIJK, 15 v. Bremen n. R'dam; BALI, 15 v. A'dam te Genua; BONAIRE 15-16 v. Paramaribo te Plymouth verw.; BORNEO, 16 v. Surabaja te Aden; CAL- TEX DELFT, p. 15 Oostpunt Kreta n. R'dam; CALTEX PERNIS, p. 15 Fini- sterre n, Sidon; CALTEX THE HAGUE, p. 15 Gibraltar n. R'dam; CALTEX UTRECHT, p. 15 Ouessant n. Sidon; CASTOR. 15 v. Paramaribo n. Curacao; CRONENBURG, 14 te Zaandam; ENA, 15 v. Pulusambu te Colomobo; GRAVE- LAND, 14 v, Rio de Janeiro te Santos; HEEMSKERK, 15 v. Lor Marques naar Beira; HELDER, 15 v. Kingslyn n. Tela; HERMES, 14 v. Baltimore, 15 te New York; HYDRA, 15 v. Guayabal n. Rot terdam; JAGERSFONTEIN, 15 400 m. n. St. Helena n. Las Palmas; LAERTES, 15 v. Priok n. Semarang; LANGKOEAS, p. 15 Gibraltar n. Marseille; LOPPERSUM, p. 15 Kp. St. Vincent n. Pt Talbot; MAASDAM. 15 v. Cobh n. Southamp ton; MARIEKERK. 15 v. Hongkong n. Shanghai; MEERKERK, p. 15 n.m. Oues sant n. Antwerpen; MIRZA, 15 van Chittagong te Singapore; NIEUW HOL LAND, 16 v. Bali te Sydney; OOST- KERK, 15 v. R'dam te Genua; ORANJE, 15 170 m. o. Aden n. Colombo; PHRON- TIS, 15 v. Djibouti n. Suez; REMPANG, p. 15 Keywest n. Galveston: ROTULA, 16 v. Colombo tc Madras; SARANGAN, 16 v. Mombasa te Djibouti; SLOTER- DIJK, 15 v. Antwerpen te R'dam; STAD BREDA, 15 v. Kirkenes n. Emen; STAD HAARLEM, 15 v. Birkenhead n. Wa- bana; TALISSE, 15 v. Malta n. Pt Said; TARAKAN, 13 v. Cheribon te Priok; TEIRESIAS, 15 v. Priok n. Cheribon; THALATTA. p. 15 Kp. St. Vincent naar R'dam; TOMINI, p. 15 Ouessant n. Rot terdam: WAAL, 15 v. Pto Plata n. St. Juan; WIELDRECHT, p. 15 n.m. Perim n. Fao; WILLEM RUYS, 15 200 m. ozo. Str. Messina n. Napels; WILLEMSTAD, 15 te Trinidad; IJSSEL, p. 15 Dover n. Rotterdam. AAGTEDIJK, 15 v. Paranagua naar Santos; AALSDIJK, 15 n.m. v. Galve ston te R'dam; ABBEDIJK, 16' v. San Francisco te Los Angeles; ALDABI, 16 v.m. 700 m, z. Kaap Verdische Eil, naar Las Palmas; ALTAIR. 16 v. B. Aires te Antwerpen; AMSTELVEEN. 16 v. Casa blanca te Marseille; ANDIJK, 15 van Galveston n. Havre; ARGOS, 15 van Lissabon n. Oran; BILLITON, 16 van Karachi te Bahrein; BINTANG, 16 van Santos, 16 te Rio de Janeiro; BLIJDEN- DIJK, 15 v. New York n. Baltimore; FRIESLAND krl„ 16 v. Aden te Djed- dah; INDRAPOERA, 16 v. Aden te Suez; ITTERSUM, 15 v. Antwerpen n. Houston. vast, hij mocht dit meisje, nimmer, nimmer meer onder de ogen komen. ,Want zeer zeker zou hij nimmer de diepe, minachtende blik te boven komen, die hij dan in haar ogen le zen zou, wanneer zij zijn werkelijk verleden kende! De jaren, waarin sir William Spar- kes zich een fortuin verworven had in de woeste, onontgonnen landen van Australië, waren betrekkelijk .rustige jaren geweest, jaren waarin geduld en onverwoestbaar zelfver trouwen eerste voorwaarden tot suc ces waren. En het was niet zonder weemoed, dat hij dit land eindelijk vaarwel gezegd had, waar hij de beste jaren van zijn leven had door gebracht. Maar hij had nog een zen ding in het Westen te volbrengen. Hij had zich voorgenomen, dat hij op grondige wijze zou afrekenen met zijn aartsvijand, Francis P. Nor man. Langzaam, met het hem karak teriserende taaie geduld, had hij zijn mijnen uitgezet tot midden in het kamp van zyn vijand, Amerika zelf. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9