Feestviering van het zestig jarig bestaan met huldiging van de oude garde ingezet Terugkeer naar oude geestdrift gewenst Feest van neomyst werd door een gehele parochie gevierd Van de ene sensatie in de andere leiöAto-nieuws Oefenprogramma Leidse Reserve- Gemeentepolitie 40 jaar bij de krant Wrijving bij Avifauna M -r. 13 SJi' DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Kaderleden van de K.A.B. bijeen Nieuw vaandel aangeboden De Leidse K.A.B. heeft de viering van haar zestig jarig bestaan gister morgen ingezet, met de huldiging van vijf pioniers, die óf bij de wieg van de nog zorgwekkende bond stonden, óf de reeds opgroeiende be weging lopend hielden. Duidelijk is hierbij tot uitdrukking gekomen; de grote erkentelijkheid van het heden daagse kader van de bond, voor wat de jubilarissen in het verleden on der de moeilijkste omstandigheden voor de katholieke arbeiders ge presteerd hebben. Het was nog zeer vroeg voor de Zondagmorgen, to en een groot aan tal K.A.B.- en K.A.V. kaderleden in de kapel van het St. Elisabeth- zi-ekenhuis een plechtige H. Mis bij woonden, tijdens welke rector eBr- nefeld de feestpredikatie hield. Spre ker wees op de grote geestelijke •kracht, die de .pioniers uit hun ge loof geput hebben, en riep het kader tenslotte op, terug te keren naar de godsdienstige ijver, waarmee de pioniers voor hun idealen gestreden hebben. Na deze H. Mis, waaronder werd in de foyer van „Den Burchtt" het ontbijt gebruikt. De K.A.B.- symphonie verzorgde een gepaste muzikale begeleiding en de noten toe. Voorzitter verhinderd. Toen een snel in dikte toenemend rookgordijn aankondigde, dat de vergadering na de welbelegde broodjes verorberd te hebben haar genoegen elders zocht, nam de vice- voorzitter, de heer P. Oostdam het woord. Spreker betuigde eerst zijn leedwezen dat de voorzitter, de heer De Bree. door ziekte verhinderd was. Hij las vervolgens een schrij ven van de heer De Bree voor, waarin deze vooral de heer W. Pee- ters zijn dank zegde voor wat in het verleden gepresteerd heeft. In zijn openingswoord noemde de heer Oostdam de dag van gisteren een heel blijde dag. Na vervolgens en kele waarderende woorden aan het adres van de jubilarissen gesproken te hebben, ging spreker in op het wel en wee van de zestig-jarige ver eniging. Hij achtte zich echter ont heven van de taak alle gedenkwaar dige feiten uit het verleden op te duiken en verwees de leden voor een grondiger bestudering, naar het bij het veertig-jarig jubileum door de heer Horikx geschreven herden kingsboek. Grote daden zolderkamertje De heer J. van Jaarsveld, dis- trictsbesturuder vond het een voor recht bij deze huldiging aanwezig te mogen zijn. Hij voerde zijn gehoor terug naar de tijd dat de ingrijpend ste veranderingen in kleine zolder kamertjes werden voorbereid. Wan begrip dreef de pioniers dichter naar elkaar ttoe. Ook in eigen kring moest echter dikwijls grote strijd geleverd worden. In vergelijking met wat zij presteerden, meende spreker nu een zekere lauw- en slapheid te moeten constateeren. Nu het eerste vuur gedoofd is, staan alle leden niet meer achte rh£t be stuur. Kader- en kernvorming is Idaarom hoogst belangrijk om het verloren gegaan contact te herstel len. Spreker besprak vervolgens het nut van de zogenaamde popieren le den, waarop een tijd van nood toch altijd gerekend kan worden. De grote taak van de arbeidersorganisa tie is de katholieke werkers voor het geloof te bewaren en op deze wijze de grootste steunpilaar van de kerk te blijven. Spreeker deed ver volgens een beroep op de leden bijzondere aandacht aan het vor mend werk in de afdeling te beste den. De Credo-Pugno clubs blijven voor de katholieke arbeiders het studiecentrum bij uitstek. Aldus de heer Jaarsveld. De eher I. de Groot bood hierna liet bestuur een nieuw vaandel aan, en hoopte dat deze frisse vlag over niet al te lange tijd een even nieuw gebouw zou mogen sieren. Bijdrage tot huiselijke vrede. Onder het oude en het nieuwe vaan had vervolgens de huldiging De heer Oostdam, vice-voorzitter van de K.AJB., overhandigt de heer W. Peeters, mede-oprichter van de bond, een geschenk. Links in de boven hoek een tipje van de nieuwe vlag. één zestig en de anderen vijftig jaar het vaandel hoog hadden ge houden. De heer Oostdam betrok ook de vrouwen en kinderen, die hen door vergadering zoveel had den moeten missen in zijn dank woord. De vereniging, aldus spre ker heeft weliswaar de overwinning meter voor meter moeten bevechten, maar in wezen blijft zij een vredes- bond; ook voor het huisgezin. Spre ker meende dan ook dat een gte- schenk in de vorm van sigaren het meest tot de huiselijke sfeer zou kunnen bijdragen. Een laatste belet sel voor de vrede werd vervolgens weggenomen door bij de. rokertjes een asbak toe te voegen. Onder een persoonlijke gelukwens werden xe volgende jubilarissen voor de door hen verworven blijvende vruchten een kistjes vluchtig genot aangebo den: de heer W. Peeters, medeop richter der K.A.B. en de heren W. A. Verplancke, W. Lut„ F. P. J. Swa- nen H. A. M. van Remundt, die al len meer dan vijftig jaar lid ge weest zijn. .Tijdens een gezellig koffie-uurtje, waaronder vele dierbare herinnerin gen werden opgehaald, kwam deken M. A. Jansen de jubilarissen nog even complimenteren. Voor de receptie-avond op Zater dag a.s. kunnen Woensdagavond van 18.3019.30 uur de gratis kaarten op vertoon van het programmaboekje worden afgehaald aan het Antonius Clubhuis. Tevens is daar gelegenheid van vijf leden plaats, waarvan er tot plaatsbespreking. In de affaire-Montesi is vandaag wederom sensatie gewekt door de aankondiging van dr. Raffaele Sepe, de officier van Justitie, die belast is met de leiding in het onderzoek in dit geruchtmakende schandaal, dat hij dit onderzoek heeft gestaakt. Reden: de openbare aanklager heeft niet gehandeld naar de resultaten, die dr. Sepe bij zijn onderzoekingen van de laatste zes maanden had bereikt. Dr. Sepe deelde dit nieuws zon der verdere détails persoonlijk mee aan de pers. Terwijl nu de bladen van de oppo sitie vrijwel eenstemmig het aftre den eisen van premier Scelba en van de minister van Buitenlandse Zaken Piccioni (vader van Piero, die in het schandaal-Montesi betrokken zou zijn), omdat de gerechtelijke verwar ring rond het schandaal het vertrou wen der Italianen in de Justitie heeft geschokt, verwacht men algemeen, dat nu weldra een of meer arrestaties zullen geschieden. Herensingel ontving pater Goddijn De Herensingel-parochie heeft haar jonge priesterzoon pater Borro- meus Goddijn SS.CC., een hartelijk welkom bereid en het volle pond ge geven van erkentelijkheid en warme belangstelling. Zaterdagavond begon dat al op de Herensingel, waar talrijke parochia nen van het feestelijk inhalen van de neomyst pater Borrameus God dijn getuige waren. Vóór de kerk stonden de vertegen woordigers van de jeugdbewegingen en in de kerk vormden bruidjes met liefelijke erebogen een belommerd pad, waarover de neomyst naar het altaar schreed, terwijl allen het wel komstlied „Heil U, o jonge priester" lieten klinken. Pastoor Van Kleef sprak tot pater Goddijn het welkomstwoord. Hij zei- de, dat de jonge priester nu zélf zou mogen uitdelen, wat hij vroeger had mogen ontvangen. Geheel in harmo nie met zijn woorden verzocht hij aan de jonge priester om zijn zege nende handen over de gelovigen uit te spreiden. Hierop volgde een kort Lof, dat door de neomyst gecele breerd werd. De H. Mis. Alle plaatsen in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph waren Zondagmorgen om tien uur bezet, toen de neomyst, vergezeld van zijn confrater pater Julius de Visser SS.CC. als presbyter-assistenp, pa toor Van Kleef als diaken en kape laan Watervis als subdiaken het priesterkoor betrad. Het parochiekoor onder directie van de heer Verburg met de heer Martijn aan het orgel zong de missa „Cantate Domino" van Refice en de wisselende gezangen van het feest van Maria's naamdag. Het altaar was voor de gelegenheid bijzonder ver sierd; links en rechts stonden de groepsvlag en de Jorisvlag van de Jo. sephgroep, die er aan herinnerden, dat de jonge priester voor een ge deelte zijn vorming te danken heeft aan de invloed van de jeugdbewe ging. Pater Julius de Visser hield de predikatie, waarin hij het waaróm van de feestvreugde van moeder, fa milie en parochie op een bijzondere wijze belichtte. Herinnerend aan de woorden van de Heilige Gregorius: „Een heel leven lang zou niet lang genoeg zijn om zich op het priester schap voor te bereiden", vroeg de predikant het gebed van de gelovi gen voor goede priesters en heilige roepingen, want één priester bete kent zo véél meer aan zegening en genade. Een met overtuiging gezongen „Ju. bilate" van het koor besloot deze eer. ste plechtige H. Mis van pater God dijn. Receptie en serenade. 's Middags was het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg voortdurend ge vuld met parochianen en vrienden om pater Goddijn en zijn familie met deze onvergetelijke dag geluk te wensen. Om ongeveer half drie stapte de complete staf van de St. Joseph-groep onder aanvoering van de oubaas, de heer Van Hameren, naar binnen om het oud-lid van welpen en verken ners van deze groep te feliciteren. De heer Van Hameren hield een korte toespraak, waarin hij er de na druk op legde, dat het devies van de padvinders: „helpen waar kan", nu op een bijzondere wijze voltooid zou gaan worden. Namens de St. Josephgroep schonk hij de neomyst een boekwerk. Om 6 uur in de namiddag stond de jonge priester nogmaals aan het al taar voor het celebreren van een plechtig Lof. Na het Lof om een uur of zeven kwam met krachtige pas de R.K. Leidse Harmonie aangemar- cheerd om pater Goddijn een klin- BAZAR TEN BATE VAN MYTYLSCHOOL GEOPEND. Wethouder J. C. van Schaik heeft hedenmiddag om twee uur de bazar geopend in het Rehoboth-gebouw ten bate van de Mytylschool voor het gebrekkige kind. „Het werk van de Mytystichting", aldus de wethouder is boeiend er belangrijk". Hij noemde het verblij dend, dat het bestuur in de luttele jaren 'van zijn bestaan zo veel tot stand heeft kunnen brengen. Het ac tie-comité bracht hij hulde voor het tot stand komen van deze bazar. Dr. L. W. Liebenstein, voorzitter van de stichting, sprak vooraf een woord van welkom tot de aanwezi gen, waarin hij mevr. Van der Valk en haar medewerksters dankte voor het vele werk, dat zij verricht had den. Hij wees er op, dat door de bij zondere vorm van het onderwijs aan de Mytylschool veel geld nodig is. Subsidie, en de liefdadigheid van de Leidse burgerij zijn toch nog onvol doende om het onderwijs te finan cieren, temeer, omdat noodzakelijke uitbreiding van het schoolgebouw in het verschiet ligt. Burgerlijke Stand Geboren: Robertus Fredericus Ma rie zn van J. N. Bouter en S. T. Kar- reman; Margje dr van A. Kamping en W. M. L. Smit; Sophia Maria dr van P. v. Tongeren en M. J. C. Bak ker; Margriet, dr van P. J. den Hol lander en W. L. Beider; Johannes zn van H. v. d. Kwaak en J. Boom; Petrus Johannes zn van P. J. Jong en J. v. Zantwijk; Cornelia Hendri- ka, dr van C. v. Acquoij en J. Ouwe hand; René Theodorus zn van G. P. v. d. Meer en J. J. Castelein; Ernest Maurice, zn van E. Chapelier en C. Spaargaren; Antonius Maria zn van N. P. Captein en J. S. Heemskerk; Johanna dr van W. J. Bink en M. C. Boter; Petrus Theodorus Johannes Maria zn van J. F. Q. Montanus en C. J. M. Stijnman; Monica Catharina Maria dr v. E. J. Coster en E. Dijck- hoff; Johannes Louis, zn van C. A. Imthorn en P. E. Ruggenberg. Met recht kan men over het bezoek aan de Leidato van Zaterdagavond spreken als van een stormaanval. Vóór de Stadsgehoorzaal stond een rij van tenminste 150 meter. Wij spraken er reeds van, dat in de loop van middag of avond de 10.000ste bezoeker ontvangen zou worden, maar door de overstelpende drukte ;s de 10.000ste Zaterdag onopgemerkt binnengekomen. Daarom heeft het Leidato-comité besloten om de 15.000ste, die vandaag verwacht wordt, in de bloemen te zetten. In de kelders heeft men de maat regel moeten nemen, de belangstel lenden in gedeelten en voor een be paalde tijd toe te laten, omdat de opstoppingen in de kelders het rustig genieten van de muziek onmogelijk maakteji en ook niet zonder gevaar waren. Zaterdagavond heeft de burgemees ter, jhr, mr. F. H. van Kinschot met zijn echtgenote de Leidato een be zoek gebracht. Bij de ingang van de tentoonstelling werd aan mevr. Van Kinschot een boeket anjers aange boden. Bij het mastklimmen werd aan spitsvondige Leidenaren menige ham uitgereikt. Ook de z.g. „lik-op-stuk" vraag leverde een schrandere vra gensteller een worst op. LEIDSE VARIA Zaterdagmiddag heeft de Leidse bond van Volkstuindersverenigingen aan de zieken van het Academisch ziekenhuis en de Annakliniek bloe men overhandigd. Ruim 800 zieken werden met een boeket verrast. Zondagmiddag om tien vóór half zes werd in de Steenstraat de 21-jarige wielrijder B. S. door de stadstram aangereden. Met ernstige verwonding aan de knie werd hij door de E.H.D. naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. De R.K. Gymnastiekvereniging „Sportief" verzoekt ons te berichten, dat morgenavond om half negen de rhythmische oefeningen weer begin nen in de zaal aan de Krauwelsteeg. Schietuitkomsten in stijgende lijn Het oefenschem avan de reserve- gemeentepolitie te Leiden is zodanig opgesteld, dat de vrijwilligers de oefeningen kunnen volgen, zonder dat zij te veel van hun vrije tijd wor den beroofd. Iedere maand is er een praetiscbe oefening (Schieten op de baan iu Katwijk of exercitie) op een Zaterdagmiddag en twee uren theo rie (op één avond). Vooral de schietoefeningen nebben grote belangstelling van de vrijwilli gers en de schietuitkomsten zijn in stijgende lijn. Hieraan zal wel niet vreemd zijn het feit, dat na elke schietoefening de drie schutters met de hoogste schietuitkomsten een prijsje als beloning in ontvangst mo gen nemen. De stof voor de theorie wordt ge put uit die wetboeken, wetten en verordeningen, waarvan de kennis voor de politieman van practische waarde is. Veel tijd wordt ook be steed aan wapentheorie, waarvoor steeds veel belangstelling bestaat. Rapporten en processen-verbaal. Aangezien het de bedoeling is, dat a'le vrijwilligers hun opsporingsbe voegdheid naar behoren kunnen uit oefenen wordt naast de normale theo rie een speciale cursus van 3 maan den (per week 2 uren theorie op een avond) gegeven, waarin de nadruk wordt gelegd op het op een juiste wijze opmaken van rapporten en pro cessen-verbaal. In verband met het feit, dat het uiteindelijk de bedoeling is, dat het corps Reservepolitie onder eigen lei ding optreedt, zijn enige daarvoor in OPENING BLOEMEN- FN FRIIIT- TENTOONSTELLÏNG IN OOSTERKWARTIER. Zaterdagmiddag heeft in het club huis van de Speeltuinvereniging „Oosterkwartier", de keuring en ope ning plaats gevonden van de bloe men- en fruittentoonstelling, welke georganiseerd werd door de Leidse dahliavereniging „Johan Mater" de amateur fruitteeltclub „Prof. Ir. Sprenger". De heren W. F. Smit, voorzitter van „Johan Mater", en ir, C. L. W. Ruys, hoofd van de Voor lichtingsdienst van het Departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, lieten zich beiden in loffelijke bewoordingen uit. Zij be treurden de geringe opkomst en hoop ten, dat de belangstelling voor het volkstuinbouwwerk zou groeien. De inzendingen, hoewel niet talrijk, wa ren van goede kwaliteit. De uitslag van de-keuring was als volgt: de „Johan Mater"-beker voor de beste dahlia ging naar de heer De Graaf, die tevens de VTL-medaille wist te veroveren, terwijl de VTL- beker in het bezit kwam van de heer Dooyenburgh. De eerste prijs voor chrysanthen was voor de heer Broek- sema. aanmerking komende vrijwilligers bevorderd tot hoofdagent. Deze hoofdagenten zullen met diegenen, waarvan verwacht kan worden, dat zij binnen korte tijd eveneens de hoofdagentenrang zullen bekleden, een z.g. kadercursus moeten volgen. Meermalen is een Leids contingent vrijwilligers afgevaardigd naar Landdagen van het Instituut Steun Wettig Gezag, waarop marsen wer den gehouden, waaraan veelal een défilé was verbonden. Op al deze landdagen viel steeds het Leidse Re- serve-Gemeentepolitie op door zijn keurige wijze van marcheren. Meer malen werden door de Leidse vrij willigers groepsprijzen bij de wandel- marsen veroverd. Enige malen per jaar vinden z.g. contactavonden plaats. Men heeft dan gelegenheid in een prettige sfeer buiten dienstver band met elkaar van gedachten te wisselen, terwijl bovendien een leer zame lezing wordt gehouden of een belangrijke film wordt vertoond. UITREIKING JEUGDDIPLOMA'S. R.K. E.H.B.O. „Peerke Donders". Zaterdagavond vond in het Leonar- dushuis de uitreiking plaats van de jeugddiploma's aan de geslaagden van de R.K. E.H.B.O. „Petrus Don ders". De leidster van de Jeugd-E.H. B.O., mej. W. P. M. Pley, heette alle aanwezigen welkom. In het bijzon der de heer P. Willemse van het Dis- trictsbestuur, de geestelijk adviseur, kapelaan De Jong, en de examinator, dr. Jansen. Dr. Jansen reikte na enige welge kozen woorden van lof de diploma's uit. Na de uitreiking dankte de heer Averdieck namens het bestuur mej. Plug voor het prachtige resultaat, dat zij met de jeugdcursus had weten te bereiken. Tevens vestigde hij de aan dacht op de nieuwe cursussen voor de jeugd en volwassenen, welke be gin October een aanvang nemen. Men kan zich hiervoor reeds opgeven bij de heer B. A. Alberts, Melchior Treublaan 30. Hierna gaf een ploegje van de zo juist gediplomeerden jeugd-E.H.B.O.- ers een demonstratie van de behande ling van een ernstig ongeval. Aan het slot van de avond voerden „de Gast- spelers" op kostelijke wijze de klucht „Kan dat?" op, waarmede zij veel bijval oogsten. De geslaagden zijn: Wim van Din- ten, Ton v. d. Kaay, Nico Alberts, Peter Nachtegaal, Wim v. d. Berg, Ankie Nieuwenhoven, Maria van Velthuizen, Betsy Reizevoort, Els Mierenbeek, Herman Wallaert, Ria de Groot, Annie Mulder, Elly v. Du ren, Annemieke Sommers, Agnes Pe ters, Jopy Koert, Corry Koot, Zudi •van de Meer, Mien v. d. Meer, Ina Mulder, Jet Scholte, Truus Vork, Willy Röling, Corry Juffermans, Rie Juffermans. José van der Tuin, Coby van der l'uin, Marian van Latum, Ri ta v. Latum, Hans v. Meegen. kende serenade te brengen. Glimlachend nam de jonge pries ter op het balkon van de pastorie de muzikale hulde in ontvangst. De groote belangstelling van de paro chianen voor deze hulde was er de oorzaak van dat de Herensingel een flink half uur geblokkeerd bleef voor alle verkeer. HAZERSWOUDE DOOR AUTO GEGREPEN Gisteren stak een zoon van de heer H. Borst plotseling per fiets de weg over bij zijn ouderlijke woning. Van uit Leiden naderde een personen wagen, welke de jongen greep en te gen de weg slingerde. Het slachtof fer is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd voor onderzoek. De fiets werd totaal vernield. L. H. Heetvelt Overmorgen zal de heer L. H. Heetvelt, wonend Anna van Saksen straat 8, gedurende 40 jaren aan de N.V. „De Leidsche Courant" werk zaam zijn. De heer Heetvelt was 16 jaar, toen hij, als reeds gevorderd leerling- drukker, verbonden werd aan de stype-inrichting en de rotatiepers afdeling van de krant. Deze was toen nog gevestigd aan het Steenschuur en de heer Heetvelt kwam in betrek king, toen de N.V. daar een eigen drukkerij vestigde. (Voordien werd de krant gedrukt bij „Futura" op de Steenstraat. De heer Heetvelt is met het bedrijf meegegaan van Steenschuur naar Ra penburg en van het Rapenburg naar de Papengracht. Hij is er niet alleen mee medegegaan, hij is ook in zijn werk opgegaan en omhooggegaan, zodat hij rotatie-drukker A werd en een zo belangrijk en kardinaal on derdeel van de „pers" nis «lc pers zel ve aan zyn dagelijkse zorg en toe zicht werd toevertrouwd en onder zijn leiding werd gestald. Da jubilaris van overmorgen heeft zich doen ken nen als een prima vakman en in de huiselijke kring van het bedrijf als een prettige kameraad, zodat er alle reden is dit jubileum te vieren. Agenda van Leiden MAANDAG: Foyer Burcht, 8 uur nam. Opening Mater Amabilisschool. Rectoraat Hooigracht 29, 8.15 uur nam., Maatschappelijk en cultureel overleg. Geb. Steenschuur 6, 8 uur nam. „De Natuurvriend". Geb. Rehoboth, 2—10 uur nam. ba zar Mytylstichting. DINSDAG: Geb. Rohoboth, 210 uur nam. ba zar Mytylstichting. WOENSDAG: „In de Vroolijcke Arke", 7.30 uur, avondmis 12y~-jarig bestaan S.F.R. Hartebrugkerk, 8 uur nam. conf. K.A.B. Geb. Steenschuur 6, 8 uur nam. vergadering „Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde". R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 4. Repetitie „De Vrouw en de slang" Aanvang 7.30 uur. Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. BIOSCOPEN Casino: Afgekeurd. Lido: „Lucky me", alle leeftijden. Luxor: „Een circus vluchtte", 18 jaar Trianon: „De wereld veroordeelde haar", 18 jaar. Rex: „Gevaarlijke onderneming", 14 jaar. De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2y eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 104 uur; 's Zondags 14 uur (Tot 19 September). Stadsgehoorzaal: „Met de Leidato de wereld rond". Dagelijks van 2 5.30 uur en van 6.3011 uur nam. Dienst der apotheken De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 11 September 13 uur tot Zaterdag 18 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blan ken, Hogewoerd 171, Tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274 ALPHEN AAN DEN RIJN Na het doordruppelen van de ge ruchten, dat Avifauna dit jaar een te kort van twee ton zal hebben, blijkt er tussen de leiding gevende functio narissen ook de nodige wrijving te bestaan. Dit is thans o.m. aan het licht gekomen door het feit, dat het Avifaunabestuur de betrekkingen heeft verbroken met de heren M. A. Ladendorff en A. Joosten, resp. re clame-chef en vogcldeskundige bij Avifauna.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2