RIJNSTREEK DUINSTREEK Plan „Bodegraven-Centrum" kost erg veel hoofdbrekens Ziekendag in Oegstgeest VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 ALPHEN AAN DEN PIJN J. v. d. BergD. W. de Zeeuw 20, D. LankhuyzenR. Beekhuizen 20. ALPHENSE BOYS VERGADERDE. H. Trimp—-H. Glazenborg 20. Nu de voetbalcompetitie voor de R.K.V.V. „Alpheuse Boys" voor de deur staat, heeft deze vereniging Donderdagavond in Hotel „Centraal" een algemene ledenvergadering ge houden, waarbij vele leden tegen woordig waren. De leiding berustte bij de voorz., de heer C. J. Winninghoff, die o.m. mededeelde, dat de aanvoerders des Zondags van de spelers de bijdrage ad 0.25 zullen incasseren voor het trainingsfonds. De Boys kunnen trainingspakken bestellen (marine-blauw), bij het be stuur. De lidmaatschapskaarten zijn vol gende week Zondag beschikbaar. Bij zich houden is vereist voor de con trole. Er worden eind Sept.begin Oct. weer de traditionele kaartavonden georganiseerd om de onderlingen band te verstevigen. De jubileum-commissie, ter viering van het 25-jarig bestaan, einde van dit seizoen, heeft al vergevorderde plannen klaar. Zowel de voorz. als de g.a., kape laan L. M. G. Biemans, spoorden de leden aan dit jubileum voor te berei. den door het seizoen zonder strafza ken door te werken en correct en sportief te zijn. Kapelaan Biemans rekent erop, dat nu in dit jubileum jaar bijzonder <^e naam van de R.K. gemeenschap hoog gehouden zal wor den, mede door onderlinge sportivi teit, wilskracht en liefde. Dit bracht do g.a. in een kernachtige toespraak naar voren. De voorz. moest een pessimistisch geluid laten horen i.v.m. de onvol doende aanvoer van de junioren naar de senioren. Er zijn wel 185 leden, maar er is een groot tekort aan ac tieve leden. Het gevolg is, dat de A B. dit seizoen met zeer veel moeite nauwelijks drie elftallen in het veld kan brengen. Hij drong er sterk bij de leden op aan slechts in uiterste noodzaak af te schrijven. Tot elftalleiders zijn aangesteld de heren Winninghoff, voor het eerste. B. Prins het 2e, en P. v. d. Zwet voor het 3e elftal. Junioren A worden geleid door de heer _J. Rooijmans, jun. B door C. Verhaar, adsp. A door Adr. de Korte en A. Haverkamp, adsp. B door B. Prins en A. Heem- rood. Jubileum bij de firma Samsom. Donderdagmorgen werd de heer G. Molenaar temidden van collega's door de Directie van N. Samsom N.V. te Alphen a. d. Rijn gehuldigd. Dit ter gelegenheid van het feit, dat hij op deze dag 25 jaar bij de firma Samsom werkzaam was. Bij monde van een der directeu ren, de heer W. Samsom, werd de heer Molenaar gelukgewenst, waarbij hem lof werd toegezwaaid voor zijn trouwe plichtsbetrachting. De heer Samsom memoreerde, hoe de heer Molenaar als 14-jarig jongmaatje in dienst trad, na een vijfjarige gezel- lentijd een plaats vond op de afde ling monotype en nogmaals vijf jaar later op zijn verzoek werd aangesteld als technisch corrector. Deze functie wordt thans circa 15 jaar door hem vervuld met een trouw, ijver en ac curatesse. Spreker overhandigde de jubilaris het Vererend Getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en speldde hem het gou den embleem voor 25-jarige dienst op. Tevens stelde hij hem namens de gehele directie nog een persoonlijk geschenk ter hand. De chef van de jubilaris, de heer Liefhebber, noemde de heer Mole naar in zijn toespraak het scharnier tussen zetterij en drukkerij en ver-1 meldde hoe hij in de loop der jaren' ca. 100.000 drukproeven corrigeerde. Hy roemde de jubilaris als een tuoos, niet alleen op het gebied van de muziek maar ook in zijn vak De heer Molenaar zelf dankte ten slotte directie en collega'.- voor de hem toegevoegde hartelijke woorden en voor de geschenken. Gaat niet door.. Door bedrijfs- moeilijkheden is de commanditaire vennootschap Knijp en Co. er niet in geslaagd de voorgenomen vestiging van haar lak-afdeling te Alphen aan den Rijn te verwezenlijken. BOSKOOP Wachtmeester keerde met drie eerste prijzen huiswaarts. Door het Gewest Den Haag van de Rijks politie zijn Woensdag j.l. Atletiek wedstrijden om de wisselbeker ge houden. Aan deze wedstrijden na men deel de districten Den Haag, Dordrecht, Middelburg en Leiden. Er werd fel gestreden, om de beker in bezit te krijgen. Op de 800 meter, waarvoor 6 deelnemers waren, werd de Boskoopss wachtmeester, W. van Atten eerste in een tijd van 2 min. 24 sec. Op de 1500 meter (8 deelnemers) werd hy in een tijd van 4 min. 57.6 sec. eveneens no. 1 cn op de 3000 meter (7 deelnemers) bezette hij in een tijd van 10 min. 56 sec. ook de eerste plaats. Hierdoor behaalde de ze loper het maximum te behalen punten t.w. 18. Door deze prestaties kwam de heer Van Atten op over tuigende wijze in het bezit van 3 eerste prijzen, bestaande uit me dailles. Het district Leiden legde beslag op de wisselbeker. Dammen. De Damclub „Bos koop" heeft in haar clublokaal bij de heer P. v. d. Tooren het damsei- zoen 19541955 ingezet met onder linge wedstrijden. De uitslagen van de gespeelde par tyen zijn: Groep 1. H. v. Klaveren W. D. van Es 20, A. M. de Jong Jac. Schoemaker 20, T. A. Vene- ma—A. Nederhof 2—0, Mesman— E. J. Hoogerbrug 11. Groep 2. A. KosterM. Vuyk 20. LEIMUIDEN Geboren: Corstianus M. M., z. van M. J. van Diemen en C. A. v d. Poel, Rudolf F., z. van W Muys en J. G. Dompeling. Grietje, d. van P. Vroonland en H. A. de Vos; Apclo- i.ia M., d. van G. A. Mollers en D. T. Maijenburg; Geesje, d. van B. Kiers en H. Ellen; Johanna M. A., d. van P. W. van Tol en A. C. Finkenflügel; Wilhelmina H. Brummelkamp, d. van H. Brummelkamp en W. H. Vissers. Gehuwd: H. R. J. Knelage en M. H. Bosman. Overleden: Neeltje Kroon echtg. van W. Horsman 70 jaar; kendrikus V. de Rijk, echtg. van C. Kerkvliet 58 jaar. NIEUWKOOP Geboren: Ronnie, z. van G. Blonk en N. Mulder; Hendrikus J., z. van A. J. de Jong en P. van Capel. Ondertrouw*^: M. Goedhart 24 jaar won. te 's Gravenhage en D. Kranen burg 23 jaar; J. R. Boele 32 jaar won. te Kamerik en K. Vermeij 28 jaar, C. Roos 27 jaar won. te Ouder-Amstel en P. Vermeij 27 jaar. Overleden: W. van Diemen 81 jaar, echtgenoot van W. M. Verwer. NIEUWVEEN „Dito". Gisteravond werden in café Leliveld de wedstrijden om het persoonlijk biljart-kampioenschap voortgezet. De uitslagen waren als volgt: J. Gieling wint van J. Pieter- sen, L. Kesting wint van J. Gieling, J. Pietersen wint van A. J. v. Trigt. RIJNSATER WOUDF Gemeenteraad De raad komt 17 Sept. a.s. bijeen. Op de agenda staan 8 punten. Geboren- Neeltje d. van L. Eike lenboom en H. v. d. Vlugt; Nicolaas H. J., z. van J. J. de Jong en C J. W. Heemskerk. Overleden: Theodorus J. Bakker, 3 jaar; Jan de Rijk 83 jaar. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De raad van Ze venhoven komt Vrijdag 17 Sept. a.s. bijeen te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: voorstel van B. en W. tot het verlenen van een subsidie ad 25, aan de Jongveedagcommissie te Ze venhoven; het aangaan van een kas geldlening ad 24.000.voor de tijd van 3 maanden; crediet woning bedrijf inzake reparatie van een schuur, behorende tot het complex van 8 woningen. Geboren: Hendrika M., dr. van P. van Nassau-Immerzeel; Hendrika W. M., dr. van A. A. Epping-Huisman; Cornelia M., dr van A. van der Meer- Touw; Jannetje C., dr van J. C. Im merzeel-van Eijk; Gerardus, zn van G. Griffioen-van der Starren; Maria J., dr van S. P. van Veen-van Steijn. Gehuwd: M. Bader en H. C. M. Weers; B. G. Hoögervorst en A. de Bruin. Overleden: Anna Voshart 79 jr; Martina M. de Zwart, wed. J. E. van 't Hoofd, 74 jr; Aaltje Loef, echtg. J. de Haan 74 jr; Anthonia A. Jan maat, wed. P. Koot, 69 jr; Gerrit Domburg, 7 jr. ZOETER WOUDE R.K. JONGENSSCHOOL WEER IN GEBRUIK. De R.K. Jongensschool aan de Schenkelweg is thans in zoverre her steld, dat Maandag 13 Sept. de les sen weer gedeeltelijk kunnen wor den hervat. Vanaf die datum zijn de lessen als volgt: le klas: hele dagen. 2e klas: 's morgens van 9 tot 12. 3e klas: 's middags van 1 tot 4. 4e klas: 's middags van 1 tot 4. 5e klas: hele dagen. 6e klas: 's morgens van 9 tot 12. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Schaduwneigingen. Een 18-jari- ge tuinder uit Wassenaar maakte in de nacht van Zaterdag 5 op Zondag 6 Juni een zonderlinge tocht door de Van Remensnuizenlaan te Wassenaar. Hij was, na enige glaasjes te hebben gedronken, een tuin ingegaan en was het terras opgewandeld De bewoon ster deed juist de deuren dicht van de kinderkamer, toen zij de jongen zag. Zij schrok hevig en greep hem vast, maar deze rukte zich los. Verdachte weet zijn gedrag aan „schaduwnei- gingen". De officier van justitie vond het een eigenaardig delict Hij vond de fantasie van de jongeling wel erg sterk en eiqsle een boete van 30. subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter vond het misdrijf niet zo ernstig, maar vroeg zich af of het met deze jongen goed zal gaan. Hij legde hem een boete van 15. subs. 5 dagen op. KATWIJK AAN DEN RIJN Ballonberichten. Vorige week op een van de dagen der Oranje feesten zijn door de schoolkinderen enkele honderden ballonnen opgela ten, waaraan kaartjes bevestigd waren, waarop het verzoek de aan komst te willen berichten. Dagelijks komen van deze kaartjes binnen o.a. uit Noord-Holland, Friesland, Waddeneilanden, uit Duitsland en Denemarken. De verst aangekomene is die, welke gedaald is op de Noord punt van Denemarken. Botsingen. K. D. kwam met zijn fiets met aanhang uit de v. Egmond- straat, achter hem kwam een vracht auto plus een auto die de Rijnstraat in moest. D6or onvoldoende aan dacht te schenken aan de aanhang achter de fiets reed de chauffeur van de vrachtauto op de aanhang, waar van hierna niet veel overbleef. K.R.V. Alle elftallen komen het a s. weekend in het veld voor de eer ste competitiewedstrijd. De junioren starten Zaterdagmiddag op eigen ter rein tegen V.V.S.B.c. Het tweede elf tal gaat op bezoek bij Teijlingen 5 en het eerste elftal krijgt bezoek van L.F.C. Een luxe wagen kwam de Mo- lentuinweg uit en een bromfiets de Tulpstraat. Een botsing was onver mijdelijk en de bromfiets moest het ontgelden. Maar het bleef bij mate riële schade, die onderling geregeld zal worden. C. H. Hubz. kwam met zijn bromfiets de Commadeurslaan uit en de chauffeur van Gebr. H. met een zware vrachtauto vanuit richting Wassenaarseweg. Het geval was hier niet zo onschuldig, want niet alleen was de bromfiets in elkaar gereden, maar na geneeskundige hulp van de doktoren H. en B. moest H. met Gemeenteraad Bodegraven Na de opening van de raadsverga dering te Bodegraven door burge meester mr. J. Croles bleek alleen de heer Vreeken afwezig te zijn. In vlot tempo werden een reeks punten bij hamerslag aangenomen, o.a. de beschikbaarstelling van den voor de R.K. school in de Meye tot het aanbrengen van electrische verlichting en het watervry maken van de buitenmuren. Punt 10 bracht de benoeming van leden der woningadviescommissie. Hiervoor ging de Raad op voorstel van de heer v. Veldhuizen in comité. Na heropening werd gestemd. Het resultaat was, dat thans één katho liek als lid zijn intrede deed in de commissie n.l. de heer C. van Doorn, die de plaats innam van de heer Ko ren. Water duurder. Herziening van de waterleidingta rieven was noodzakelijk, daar het be drijf door de herstelwerkzaamheden aan de watertoren ad circa ton en door het stijgen van overige las ten niet rendabel te houden was. De tarieven zullen met circa 20 pet. stij gen. De bouw van 2 woningen aan de Vijver was een punt van breedvoe rige bespreking. Wethouder Karssen betoogde, dat het een oud plan was, dat door de raad reeds was aange nomen. Alleen de plaats en de huur prijs waren veranderd. Maar daar door is het een nieuw voorstel ge worden, meende de heer Boon. Bo vendien lag z.i. de huurprijs niet op 20,meer op 24,De heren Ba telaan en v. Elk zagen geen heil in het bouwen van zulke dure wonin gen, vooral als er nog geen gegadig den waren. Na een toelichting dooi de burgemeester werd het voorstel toch aangenomen met 8 tegen 4 st. De bouw van 4 woningen in Nieu- werbrug ging er vlot door. Ook het bouwen van een gymnas tieklokaal in de z.g. doorbraak. Er zullen douchecelle.n in worden aan gebracht, en mogelijk kan het door het aanbrengen van een podium ge schikt gemaakt worden voor het ge ven van uitvoeringen. „Bodegraven-centrum". Een tweede punt, dat veel tijd vroeg was de onteigening van diver se percelen gelegen in het uitbrei dingsplan „Bodegraven-centrum". Zeer uitvoerig zette wethouder Kars sen uiteen, hoe de onderhandelingen waren verlopen tussen de gemeente enerzijds en de betrokken eigenaren anderzijds. Over het algemeen wa ren deze laatsten onwillig doordat zij een te hoge prijs vroegen. Met een eigenaresse, n.l. mevr. de wed. Stol wijk, zijn de onderhandelingen nog niet afgebroken, en er is een rede lijke kans, dat hier op korte termijn nog alles geregeld kan worden. Met de overigen zal nu, nadat een laat ste bod per deurwaardersexploit door de gemeente is gedaan, niet lan ger gewacht kunnen worden, omdat anders de gemeente het recht ver liest om te onteigenen. De heren Veldhuizen en Slappen- del braken een lans voor resp. de R.K. Landbouwschool en de gronden van de heer Kruijk. De voorzitter zegde toe, dat alles zeer soepel be handeld zou worden. Hierna werd dit belangrijke punt zonder hoofdelijke stemming aanvaard. P® laatste pun*an betroffen enkele wijzigingen in diverse gemeente begroting. Enige hilariteit wekte de verhoging van de post Burgerlijke Stand met 300,voor de aanschaf fing van een toga voor de 3 ambtena- ren van de burgerlijke stand, die het kledingstuk reeds gepast hadden! Interppelatie. De heer v. Elk kreeg nu toestem ming tot het houden van zijn inter pellatie aangaande de 'begraafplaats, waar de stenen niet onderhouden werden; de ventverordening, waar aan z.i. niet de hand werd gehouden: het aanbrengen van een tunnel bij de spoorwegovergang in Oud-Bode graven en de reorganisatie van het gemeentepersoneel in de buiten dienst. De voorzitter zegde toe dili gent te blijven, maar wees op de moeilijkheden van het personeelste kort. De heer Jongebreur wilde we ten hoe het met de nieuwe brug stond. De burgemeester wees op de vele instanties en de moeilijkheden, die hierbij betrokken zijn, maar kon geen concrete toezeggingen doen. De heer Batelaan vroeg naar de bouw van een kaaspakhuis van de fir ma Noordhoek en kreeg te horen, dat dit waarschijnlijk wel niet door zou gaan, en dat dientengevolge genoem de firma een bepaalde som aan de ge meente zal moeten betalen als de fa tale datum verstreken is. zware hoofdwonden naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. KATWIJK Geboren: Jannetje d. van A. Boezaard en P. Hasenoot; Wout z. van R. ten Hoeve en J. Hagen; Jan z van J. Varkevisser en M. van Dijk; Nicolaas J. z. van J. Klok en A. A. de Bruyn; Trijntje d. van A. B. Var kevisser en J. Guyt; Albert z. van J. Ouwehand en K. van der Plas; Maria T. d. van A. Boezaard en M. T. Vos; Riena d. van J. Langmuur en T. van Rijn. Ondertrouwd: W. Coorn en H. J. Haasnoot; P. W. Gillebaart en P. Haasnoot; J. van den Oever en A. van Duyvenbode; J. van Otterloo en G. M. C. van den Haak; C. van der Perk en C. van der Wiel; D. van der Plas en A. van Rhijn; W. Ouwehand en J. Kerpershoek. Getrouwd: H. J. Groen en G. Meij- vogel; C. Ruwaard en M. Varkevis ser; C. Onderwater en I. M. I. Rei- mers; G. S Mijnders en P. Schelvis. Overleden: A. Frank 37 j.; C. A. van Paridon 70 j., echtgen van Th. van Rijn; F. J. Meelis 65 j., echtgen. van L. M. Breuijers. LISSE Ged. Staten knabbelden aan de niet sluitende begroting Door B. en W. van Lisse werd vanger nimmer werd gesteld. B. en W. Ged. Staten een schrijven ontvangen naar aanleiding van het tekort op de Begroting 1954. Door B. en W. was een verhoogde uitkering ge vraagd tot dekking van het tekort. Ged. Staten geven in verband met dit tekort in overweging om de be groting nog eens nauwkeurig na te gaan en te onderzoeken of op de ge raamde posten niet kan worden be zuinigd, dan wel of sommige posten wat de inkomsten betreft niet kun nen worden opgevoerd. In een nota aan den raad der ge meente schrijven B. en W., dat de op brengst aan vermakelijkheidsbelas ting van „Keukenhof" wel aanmer kelijk hoger ligt dan verwacht werd (raming 45.000.en opbrengst 92.000.doch het college acht het billijk, dat een bedrag van 50.000.— als normaal is te achten en wil een som van f 42.000.re serveren ten behoeve van verleende garanties aan „Keukenhof". By een bedrag van 50.000.vermakelijk heidsbelasting moet men minstens op 350.000 bezoekers per jaar rekenen. B. en W. achten het onjuist, een ab normaal hoog bedrag voor de ko mende 5 jaar als basis voor de Rijks- uitkering te nemen. Invoering Rioolbelasting? Ged. St. delen voorts mede, dat 2ij, ingaande 1 Jan. 1954, het invoeren van een rioolbelasting noodzakelijk achten in verband met de finantiële positie der gemeente. G. S. achten deze invoering onvermijdelijk, daal de minister van binnenlandse zaken zich op het standpunt stelt, dat een aanvrage om verhoging der rijksbij drage eerst dan in behandeling ge nomen wordt, als blykt, dat de ge meente haar eigen heffingen niet tot het maximum heeft opgevoerd. De rioolbelasting zou f 15.per perceel bedragen. Het college van B. en W. maken hiertegen bezwaar, daar zij menen, dat een dergelijke voorwaarde vroe- Dat Kerkwerve ook zijn zieke pa rochianen een goed hart toedraagt, bleek wel uit de perfecte wijze, waarop de gisteren gehouden Oegst- geester ziekendag was georganiseerd. Toen de ruim 80 zieken op het einde van deze dag de traditionele bloe- menruiker aangeboden kregen door kleine bruidjes, waren zij zichtbaar ontroerd door deze attentie, maar ook waren zij innerlijk blij en ge lukkig, omdat zij deze hele dag met zijn Plechtige H. Mis, Handoplegging en processie hadden mogen meema ken. En zij hadden dit alles intens en volledig mee-beleefd; zij waren er geheel in opgegaan en zy waren dankbaar, heel erg dankbaar voor alles wat zij op deze dag aan gees telijk en tijdelijk goed hadden ont vangen. Drukte. Roode Kruisauto's en zieken- en particuliere wagens reden al vroeg de morgen af en aan, om alle deelnemende patiënten van huis af te halen en naar het keurig versierde kerkgebouw te brengen, waar banken van het middenschip plaats hadden moeten maken voor een aantal bedden en ruststoelen. Door een schare hulpvaardige verpleeg sters werden zij hier met alle zorgen omringd. Toen de patiënten aanwe- waren begon de Plechtige H. Mis, die werd opgedragen door de pas gewijde zoon der parochie, pa ter Leotinus Hooymans, o.f.m., issisteerd door de kapelaans der pa rochie. Pastoor Looyaard had in het gewaad van Ere-kanunnik der Basi liek van Lourdes op 't priesterkoor plaats genomen. Het zangkoor voerde onder leiding van de heer J. v. Schaik de kerke lijke gezangen uit. Na dë Hoogmis zorgde een staf van dames en verpleegsters voor verzorging van de inwendige mens, waarna te één uur de handoplegging volgde door pastoor Looyaard, daar bij geassisteerd door de drie kape laans der parochie, Prof. v. d. Gaag en pater Hooymans. Na een uurtje rusten volgde te drie uur een plech tig Lof, gecelebreerd door pater Hooymans o.f.m. met assistentie van prof. v. d.. Gaag als diaken en kape laan W. Wüst, subdiaken. Kapelaan F. M. v. d. Zon fungeerde als cere- moniariiLs. De predikatie werd gehouden door kapelaan B. J. M. van Balgooy, die er aan herinnerde, dat het lijden van de mensheid begon, toen Adam en Eva uit het paradijs na hun zondeval werden verdreven. Sinds die dag is de ellende en ziekte over de wereld. Plechtige processie. Daarna volgde de plechtige proces sie met het Allerheiligste en kreeg iedere zieke persoonlijk de zegen met het H. Sacrament, terwijl pastoor Looyaard met alle aanwezigen de smeekbede en aanroepingen bad, die ook in Lourdes tijdens de Sacra mentsprocessie werden gebeden. Dit waren wel de meest indrukwekken de ogenblikken van deze dag, niet alleen voor de zieken, doch ook voor de vele parochianen, die in de zij beuken hadden plaats genomen. De smeekbeden werden afgewis seld door gezangen van het dames koor onder leiding van mej. Weiter. Hetzelfde koortje verzorgde even eens op zeer verdienstelijke wij zo de Beruchte inbreker liep tegen de lamp De rijkspolitie te Oegstgeest heeft een internationale oplichter ingere kend, een 25-jarige Luxemburger, die zich reeds enige dagen in de ge meente ophield en met mooie ver haaltjes geld trachtte los te peute ren. Hij had reeds in 3 landen ver oordelingen uitgezeten en in België nog 4 jaar gevangenisstraf tegoed. Tijdens een vacantieuitstapje in Luxemburg was een inwoner van Oegstgeest met de man in aanraking gekomen. Deze had hem verteld, dat hij Amerikaan was, een salaris van duizend dollar van de Verenigde Na ties genoot en dat zijn vader een ho tel met tweehonderd kamers bezat in New York. De man toonde zich zeer royaal en nodigde zijn gasten uit'later op zijn kosten nog eens te rug te komen. Zelfs' noteerde hy de adressen van de Oegstgeestenaren, want hij had plan spoedig eens naar Nederland te gaan. Zaterdag j.l. kwam de man by zijn Oegstgeester relatie aan, die toeval lig niet thuis was. Hij zocht toen een kennis van zijn kennis op en ver telde, dat hij op aanraden van zijn advocaat Luxemburg had verlaten in verband met een aanrijding. Door zijn overhaast vertrek beschikte hij niet over contanten en dit was be zwaarlijk, omdat hij de taxi, die hem van Luxemburg naar Oegstgeest had gebracht, moest betalen. De man werd geloofd. De taxi-chauffeur kreeg zijn geld en de oplichter een gastvrij onderkomen. Gelukkig kreeg de politie een en ander te horen, waarna een onderzoek werd inge steld. Al spoedig bleek, dat men een internationale oplichter voor had. Hij werd derhalve gearresteerd en zal nu gratis per ri.ikstaxi naar Bel gië worden gebracht, om zyn tijd uit te zitten. NOORDWIJK KON. MIJ. v. TUINBOUW. Gisteravond hield de Mij. v. Tuin bouw haar maandelijkse vergadering in Hotel „Het Hof van Holland". Op deze bijeenkomst werden geëxpo seerd de door de leden gekweekte chrysanthen en de door schoolkinde ren gekweekte plantjes in pot. Voor al verheugend was, dat ondanks het minder gunstige weer van deze zo mer, de Schoolfloralia uitstekend is geslaagd en de 10 scholen waaraan kweekplantjes waren uitgereikt allen met hun producten zijn verschenen. opening en notulen werd een schrijven van de Diergaarde Blijdorp ter kennis gebracht, waarin deze te gen vergoeding van ƒ50.een film en explicatie aanbood over het leven en gedragingen van het dierenleven en een weergave van de floralia, welke in Blijdorp wordt gevonden. Het bestuur nam in overweging om deze film naar Noordwijk te laten komen. Een dankschrijven was in gekomen van het lid mevr. Ruigrok, die reeds geruimen tijd in een zie kenhuis vertoeft, voor de haai- aan geboden attentie. Vervolgens kwam hèt Winterpro- achten het ook tegenover de ingeze tenen niet verantwoord, deze belas ting in te voeren. De opgelegde ge meentelijke lasten achten B. en W. toch al niet gering! Op aandrang van Ged. St. werd de reinigingsbelasting ingevoerd tot een tarief van 6.per emmer per jaar. Deze invoering was niet direct noodzakelijk tot dekking van de kos ten van de vuilnisemmers, doch uit deze gelden werden tevens onkosten bestreden van rioleringswerken, brandweer, enz. Bovendien wijzen B. en W. er op, dat de vermakelijkheidsbelasting in totaal gemiddeld 60.000.opbrengt per jaar, terwijl voor een gemeente van 12.000 inwoners deze belasting normaal op f 10.000.is te stellen, dus ontvangt de gemeente Lisse plm. 50.000.meer dan normaal! Door G. S. is met deze plaatselijke bijzon dere omstandigheden geen rekening gehouden. Uitgaansdag. Ook tegen de rioolbelasting als zo danig heeft B. en W. ernstig bezwaar, omdat het enerzijds naar de mening van het College onjuist is de riool belasting te heffen van eigenaren en anderzijds heffing van gebruikers op frote bezwaren stuit. Heffing van e eigenaren achten B. en W. onbil lijk. omdat de gebruikers het genot hebben van de riolering, terwijl de eigenaars toch al reeds straatbelas ting betalen, terwijl anderzijds de huurders reeds reinigingsbelasting betalen. B. en W. stellen daarom voor om bij Ged. St. ernstig bezwaar te maken tegen de voorgestelde rioolbelasting, doch blijven aan dringen op verhoging van de Rijks bijdrage. Door Ged. St. werd ook bezwaar gemaakt tegen een subsidie voor een uitgaansdag voor het gemeenteper soneel, doch B. en W. verdedigen deze post nogmaals, omdat het ge meentepersoneel in vergelijking met particuliere bedrijven toch al veel moet missen (bijv. nooit overwerk- geld, enz.). Een post van f 4800.kan worden afgevoerd van de dienst 1954 omdat het bevoklingsonderzoek op T.B.C. dit jaar toch niet meer georganiseerd kan worden. Ook de verrekening van school gelden kan naar 1955 verschoven worden. Het College van B. en W. heeft er geen bezwaar tegen, dat het tekort 1954 voorlopig gedekt wordt uit overschotten van vorige dienstjaren, daar dit geen invloed zal uitoefenen op het verkrijgen van een verhoogde uitkering. gram ter sprake en de uit de verga dering gedane suggesties en toezeg gingen voor lezingen over bloemen, planten en bijenteelt, zal het moge lijk zijn, dat het bestuur voor de 7 eerstkomende maanden een aantrek kelijk program kan samenstellen. Door de natte zomer wordt door des kundige verwacht, dat er dit' najaar veel paddestoelen zullen zijn. Beslo ten werd deze aangelegenheid aan te grijpen en in het begin van October een Paddenstoelententoonstelling te doen houden waarvoor enkele experts bereids hun medewerking toezegden. Het laatste gedeelte van de Bind- cursus is Dinsdag 1.1. begonnen, de eindles zal plaats hebben op Vrijdag 24 September a.s. met een expositie van werkstukken. Om er een massaal geheel van te maken zal aan alle oud-cursisten worden verzocht even eens een werkstuk in te leveren. Vervolgens werd de aandacht ge vestigd op de 3-jarige Tuinbouwcur- sus, welke vooral voor jongeren van groot belang is, de cursus voor Be- dryfscontrole voor de ouderen en de cursus in Bloementeelt, welke voor de leden van de Mij. hoogst.interes sant zal zijn. De keuring Van de in gezonden ehrysanthen was als volgt: 1. J. H. Lindhout, 2. A. Linthout Pzn., 3. J. Noordermeer, 4. J Schipper, 5. mevr. Gravin van Bylandt, 6. M. Ver- wey, 7. J. de Groot. De uitslag van de Schoolfloralia: 1. v .d. Bergh Stichting 17!i P-. 2. R. K. Jongens school 16'2 p., 3. Wilhelminaschool 14 p.. 4. School met de Bijbel 12J.J p., 5. R.K. U.L.O.-school 9 p., 6. Prinses Marijke-school 7 p., 7. Herv. School 6!'2 p., 8. Openbare School 6 p., 9. R.K. Meisjesschool 4'2' P-, Christus Koningschool 412 p. De beste Salvia W. v. Zuijlen, de beste Afrikaan W. v. Zuijlen, de beste Ageratum Tine ke Passchier. Bij de vrije inzendin gen verkereg mevr. Timmers 8 p., M. Verweij 8 p., mevr. Knijnenburg 7 p. en H. Schipper 7 p. Door te weinig deelname zal de excursie naar het Kantonspark in Baarn en een bezoek aan Hilversum geen doorgang vinden, Na rondvraag volgde sluiting van deze geanimeerde veryadering. NIEUWE WONINGEN GOLFTERREIN Voor dc reeds gedeeltelijk gereed gekomen en voor de overige, nog in aanbouw zijnde woningen, op de voormalige golf velden is door B. en W. aan de Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting het vol gende huurprijsvoorstel gedaan, waarop inmiddels de goedkeuring is ingekomen: 8 Middenstandswoningen aan de Hoogwakersboschstraat 13.25 per week, 40 kleine woningen aan de Henriëttc Roland Holststraat 9.80 per week, duplexwoningen aan de Al- bert Verweystraat 2x6 middenwo ningen 8.25 per week, 2x2 eind wo ningen 8.60 per week. De definitie ve vaststelling van de huurprijs zal echter eerst kunnen plaats hebber, nadat de bouwkosten bekend zyn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5