RIJNSTREEK De kracht der omgezet Noorse wateren in stroom Boerenleenbank Leidschendam gaat het gouden jubileum vieren „St. Theodulphus" won eerste prijs uit Oude Wetering in WXA.-competitie üetmaqeferi NOORD WIJK VIERDE FEEST Katwijk gonsde gisteren van Oranje-feestvreugde VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Ideeën-bus kreeg twaalf inzendingen >De ideeën-bus in het raadhuis te Alphen heeft sedert Juni tot heden 12 inzendingen opgeleverd. Hiervan is één inzending beloond met een geldsbedrag ad f 5,een van de adviezen had de verwerkelijking ge kruist en vier zijn nog in bewerking. De beloonde inzending betreft die van de heer L. A. Maarleveld, com mies ter gemeentesecretarie, afd. fi nanciën err hield in een vereenvoudi ging van werkzaamheden door mid del van een paar stempels voor vast staande en regelmatigg terugkerende teksten onder ambtelijke stukken en brieven. De inzending (nr. 01323) betrof het verkeer van en naar de noodbrug aan de lage zijde en en kele mataregelen op en nabij deze brug. Deels is het idee overbodig bevonden, omdat op de spitsuren het verkeer door de politie wordt gere geld en deels om technische redenen en' financiële bezwaren niet uitvoer baar. Idee nr. 01152 is reeds opgevangen doordat Prov. Waterstaat bij de nood brug, tezelfder tijd als het idee werd ontvangen, hierin werd voorzien, door stationnering van een pont voor het geval de noodbrug in ongerede mocht geraken. Verhoging lonen in bakkerij De besturen van de werkgevers- en werknemersorganisaties in het bak kersbedrijf hebben tot het college van Rijksbemiddelaars het verzoek ge richt, toe te staan, dat aan personeel, dat bijzondere prestaties levert, een loonsverhoging van 15 procent wordt verleend. De totale loonsvertioging per be drijf zal echter niet meer dan 7 pro cent mogen bedragen. Men neemt aan, dat indien dit voor stel, dat ingegeven is door het ont stellend tekort aan arbeidskrachten in de bakkersbranche, wordt ingewil ligd, zulks practisch zal neerkomen op een loonsverhoging van 7 pet. voor het gehele personeel. Een per centage, dat overeenstemt met dat, welke op het ogenblik bij de bespre kingen in de Stichting van de Arbeid over de loonronde ook reeds ge noemd werd. Gevolg van deze loonsverhoging zal, naar men de „Tel." mededeelde, een lichte stijging van de broodprijs zijn. Deze loonsverhoging is van groot belang, omdat hierin een eerste begin van de doorbreking van het „loonfront" kan worden gezien. Zou het college van Rijksbemiddelaars aan het verzoek van het georgani seerde bakkersbedrijf gehoor geven, dan zal, naar wordt aangenomen, ook de bouwnijverheid spoedig een der gelijk voorstel indienen. Het idee om de noodbrug ook op Zondagen open te stellen, desnoods op bepaalde tijden, voor de scheep vaart, betreft weliswaar niet de ge meente, en is door de gemeente door gestuurd naar de desbetreffende in stantie. Destijds had de afdeling Wa tersport van de ANWB een soortge lijk verzoek gericht tot de P. W., met welk verzoek de gemeente ad- haesie had betuigd. Een aanwijzing om de Bloemstraat weer om te dopen in Burgemeester Bloemstraat, zoals het vroeger heet te, zulks om redenen van volledig heid en duidelijkheid, is in beraad genomen. Om redenen van vereen voudiging werden dergelijke nadere aanduidingen in straatnamen des tijds weggelaten. Een andere inzender (nr. 01326) wil de naam Alphen aan den Rijn vereenvoudigen in Alphen. Ook ten aanzien hiervan is nog geen beslis sing genomen. De idee om de waterkraan op het woonwagenkamp te vervangen door een drukknop-systeem, wordt even eens nader bezien, al staat nu al vast. dat dit idee wel waarde heeft voor het gemeentebestuur. Gemoderniseerde zaak. Dinsdag morgen heeft de firma Niekerk van den Boom alhier haar gemoderni seerde textielzaak in de Hooftstraat feestelijk in gebruik genomen. Het vorig jaar heropende zij haar naar de eisen des tijds verbouwde winkel van dames-confectie. De textielzaak is verruimd, de lijnen zijn rechtge trokken, nieuwe vitrines, kasten, la den en stellages zorgen voor een ge zellige sfeer, waartoe de moderne verlichting niet weinig bijdraagt. Donderdag 16 Sept. a.s. om 7,30 vindt een openbare raadsvergadering plaats. BOSKOOP AFSCHEID KAPELAAN WESSELING. Onder grote belangstelling van de zijde der parochianen heeft kape laan Wesseling Donderdagavond af scheid genomen van Boskoop. Door een haag van gidsen, kabou ters, verkenners en welpen werd de scheidende aalmoezenier het ver enigingsgebouw binnengeleid, waar hij allereerst door de pastoor der parochie werd toegesproken. Wij zijn, aldus de pastoor, nu eens niet hier bijeen gekomen voor een feest, maar voor een afscheid. Wij zende op de woorden uit het brevier: De mens ziet de buitenkant, maar God het hart^ sprak hij een bijzonder woord van dank. Wij zullen u niet vergeten en hopen dat u nog menig maal in Boskoop zal willen komen, om dan nog eens te zien wat gij, vooral onder de jeugd, hebt tot stand gebracht. Namens de gehele katholieke jeugd beweging sprak de heer A. Blom woorden van dank en waardering en bood de scheidende aalmoezenier een fraaie pick-up aan. Vervolgens werd de aalmoezenier nog toegesproken door de heer Th. Pannebakker namens de jeugd onder de 17 jaar, door de heer A. Stolker, namens de jeugd boven de 17 jaar. De heer A. v. Rijn dankte de schei- Zal ook ons land eruan profiteren? De enorme hoeveelheid water kracht, welke in Noorwegen is, maakt het land uiterst geschikt om als ex porteur van electrlsche energie op te treden. Jaarlijks storten millioenen tonnen water van de bergen via de fjorden in zee, zonder dat zij dienst baar zijn gemaakt. Al dat water kan gemakkelijk worden aangewend om de energie-voorziening van Scandina vië aanmerkelijk te verbeteren, ter wijl de industriële ontwikkeling zou kunnen profiteren van de lage kost prijs, welke de opwekking van de energie vereist. In Oslo is door de parlementaire raad gesproken over de leverantie van 300 millioen kWh per jaar aan Zweden, zodra de daarvoor benodig de installaties zijn opgericht. Zwe den, heeft voor de bouw van deze installatie een crediet van Kr. 30 mil lioen in uitzicht gesteld. Men zou zeggen dat de overeenkomst wel ge makkelijk tot stand zou zijn te bren gen omdat Noorwegen groot profijt zou trekken van een dergelijke s troomleverantie. Tot voor kort hebben de Noren echter een afwijzende houding aan genomen tegen de export van elec- trische stroom, een houding die in ternationaal enige verwondering heeft gewekt. Reeds in 1952 heeft de Wapens liggen klaar Zodra er een nieuw plan in de plaats zal zijn gekomen voor de E. D.G. en West-Duitsland dus op een andere manier bij de Westelijke de fensie zal worden betrokken, zullen wapens ter waarde van een half mil jard dollar naar West-Duitsland stromen. Het Amerikaanse departement van defensie heeft meegedeeld, dat aan zienlijke hoeveelheden wapentuig van geweren tot artilleriemunitie en dringend nodig transportmaterieel beschikbaar zijn als gevolg van wets ontwerpen, die door het Amerikaan se Congres zijn aangenomen in de overtuiging, dat er een E.D.G. zou komen, waarin West-Duitsland het recht zou krijgen een leger en een luchtmacht te vormen. Er staat al zoveel klaar, dat het opslaan een probleem begint te wor den. Een deel van de wapens, tanks en andere uitrusting zou in een paar dagen ter beschikking van de Duit sers kunnen worden gesteld, door gebruik te maken van de reserves, die de Amerikaanse garnizoenen in Europa hebben, en die voorraden dan later uit Amerika aan te vullen. De voorraden, die in Amerika zijn op- Seslagen, zijn waarschijnlijk voldoen- e om het grootste deel van de twaalf Duitse divisies, die volgens de plan nen van de E.D.G. zouden zijn ge vormd, uit te rusten. Voorlopige plan nen voor de opleiding van Duitse militairen zyn ook reeds in behan deling. dende kapelaan namens de K.A.B. en overhandigde hem een envelop met inhoud. De heer Bredie sprak namens het jongenskoor de wens uit, dat dit ook zonder de bezielende leiding van de kapelaan, zou kunnen blijven bestaan. Door de gidsen werd een afscheids woord op rijm voorgedragen door enkele gidsen en kabouters. Als laat ste dankte de heer Mathot als leraar van de R.K. Muloschool. In zijn dankwoord had de kape laan voor ieder der sprekers een bij zonder woord, doch uit alle woorden bleek dat hij ten zeerste getroffen was door hetgeen hij nu ondervond. Hij was dankbaar, dat men hem had genomen zoals hij was. Een bijzon der woord van dank wilde hij nog spreken tot de meisjes van de pasto rie voor de bijzondere verzorging welke hij van hen had ondervonden. Door alle aanwezigen werd met een handdruk afscheid genomen. De directeur van de Rijkstuin bouwschool, ir. C. Dorsman, is bij Kon. Besluit, m& ingang van 1 Sept. bevorderd tot hoofdingenieur. Geboren: Regina Helga Johan na, d. van Th. Romijn en C. Grimmi ger; Cornelia W. M., d. van C. J. van Tol en M. E. Steenland. Ondertrouwd: Willem van Es, 23 jaar en R. Vermeulen 23 jaar; Simon Geerst 23 jaar en Sjouke Vermeu len 19 jaar. Overleden: Steven Borst 87 jaar. NIEUWVEEN Ledenvergadering Dito. Onder voorzitterschap van de heer A. Straathof uit Zevenhoven kwam de biljartvereniging in café Lelieveld bijeen. Aangezien er de laatste maan den practisch niet gespeeld is, was het nodig, om weer eens bij elkaar te komen en te trachten de reeds begonnen wedstrijden alsnog te doen beëindigen. Aldus sprak de voorzit ter in zijn openingswoord. De pen ningmeester liet een optimistisch ge luid horen, aangezien er een batig saldo van f 95.in kas is. Het jaar overzicht gaf een uitvoerig beeld van het afgelopen seizoen, welk seizoen niet ongunstig was. Vervolgens werd besloten, om in de maanden Mei t.m. Augustus niet te spelen. Deze maan den behoeft ook geen contributie be taald te worden. Gezien de drukke werkzaamheden is het de penn., de lieer J. Pietersen, niet meer moge lijk zijn functie waar te nemen. De heer j. Gieling verklaarde zich be reid deze functie over te willen ne- Toen na de jaren 1880 en later in de land- en tuinbouw een crisis was ontstaan moesten ook in Leidschen dam een aantal boeren en tuinders hun bedrijf verlaten wegens gebrek aan de nodige financiële middelen. De crisis bracht toenmaals de heer P. van Leeuwen er toe te overwegen, wat tegen die financiële nood gedaan kon worden. Met de heren C. J. van BohemenF. van Heiningen, L. J. Hooymans, J. D. M. Meijer, J. Sonius, C. van Veen en C. Weerdenburg, die met de heer P. van Leeuwen de voor bereidingen troffen, kwam toen ook hier ter plaatse een afdeling tot stand van de Boerenleenbank, welke door onderlinge samenwerking de moei lijkheden trachtte het hoofd te bie den. Op 1 September 1904 namen de men. Aldus werd besloten. Tijdens de rondvraag werd er geïnformeerd of het aanwezige materiaal' niet op geknapt kan worden. Dit zal wel door de heer Leliveld met de directie besproken worden. Aan het slot van deze geanimeerde vergadering deel de de voorzitter nog mede, dat de wedstrijden a.s. Woensdagavond weer een aanvang zullen nemen. ROELOFARENDSVEEN Eerste PI. H. Mis pater Romanus Koek. Roelofarendsveen maakt zich weer op, om een priesterzoon te ontvangen. En natuurlijk zal dit met luister geschieden. Het programma vermeldt in het kort: Zaterdag 4 Sept. wordt de neomyst te 6 uur ingehaald vanaf de grens van de parochie nabij het paviljoen ,.De Brasem" te Oude Wetering. Hier geschiedt tevens de verwelko ming door de burgemeester van Al kemade. Na de feestelijke intocht in de parochie te 7 uur plechtig Lof in de parochiekerk St. Petrus Banden, waaronder begroeting door pastoor Schoenmaker. Zondag 5 Sept. te 10 uur eerste plechtige H. Mis van de neomyst. Van 2—3 uur bijeenkomst in de Pancratiuszaal. Na het officiële gedeelte en aanbieding parochiege schenk is er voor een ieder gelegen heid tot feliciteren. Te 4 uur plech tig Lof tot sluiting van het feest. Jaarvergadering vai kring Rijnland De verlate jaarvergadering van de kring Rijnland van het W.K.A., die gisteravond in Zomerzorg werd ge houden, stond voor een belangrijk deel in het teken van een genoeg lijke en vruchtbare gedachtenwisse- ling, waaruit bleek, dat de kring op het punt staat, om weer eens een flinke activiteit te ontplooien. Door de bekende ziekten, die bij het opbouwen van een organisatie nu eenmaal overwonnen moeten worden, is de activiteit tijdelijk wat rfgezakt, maar in het komende sei zoen zal het weer gaan als van ouds, Er werd op aangedrongen regel matig de contributie te voldoen, om dat daarvan de subsidies afhankelijk zijn. De kring, die zich uitstrekt van Leidschendam tot Hillegom, telt mo menteel 31 leden-verenigingen. Over de mogelijkheid tot het in schakelen van adviseurs in sa menwerking met de Natu werd nog even gesproken. Erg veel zag men er niet in o.m. omdat de des kundigen toch niet alle verenigin gen van dienst kunnen zijn. Wat zou één man per provincie kunnen doen. Zuid-Holland telt al 800 toneelver enigingen en in Nederland zijn er minstens 12.000 geregistreerd. Men as ervan overtuigd, dat de toneel- doeling ligt, om het contact tussen kringbestuur en leden te verstevi gen. Het uitnodigen van het bestuur voor vergaderingen e.d. zou dit con tact kunnen bevorderen. Vermoedelijk komt er deze winter in Leiden een weekendcursus over katholiek toneel. '«en gcwcivi, iiccus ju isji uecit ue j Economische Commissie voor Europacompetities meer doeltreffend zun - v00r de verbetering van het spelpeil. De secretaris, de heer J. A. Meye- van de Verenigde Naties in een rap port over de situatie in de voorzie ning van electrische energie in Euro pa, medegedeeld dat het niet alleen lonend zou zijn de goedkope Noorse energie naar Denemarken te expor teren, doch dat in de toekomst ook)*ar*s' rink, die wegens regie-werkzaamhe den zijn functie ter beschikking stel de, werd voorlopig herkozen. Men zal uitzien naar een geschikte secre- mogelijkheden aanwezig zullen zijn/ ^an Endegeest was een verzoek om stroom aart Nederland te leve- b'""™ gekomen, om ontspannings- ren. Zelfs zou b(J verbeterde technt- "enden voor de patiënten te willen ache installaties, ook aan Groot-Brit-1 3f.aaria£t,.We±2i„® tannië kunnen worden gedacht. De krachtige uitbreiding van de waterkrachtinstallatie in Noorwegen en Zweden heeft het vraagstuk van een Scandinavisch verbond op het ge bied van de energie-voorziening ac tueel gemaakt. De wens om gemeen schappelijk een net van hoogspan ningslijnen op te bouwen is reeds sedert jaren een regelmatig onder werp van besprekingen. De Onderhandelingen in Oslo heb ben nog niet tot een definitief resul taat met betrekking tot het tot stand- komen van een Scandinavische bond geleid. De uitbreiding van de electri sche centralen maakt evenwel dat er op betrekkelijk korte termijn over eenkomsten moeten worden getroffen ten einde te voorkomen dat -er over productie optreedt, waardoor zinloze kapitaalsinvesteringen zouden ont staan. In het belang van de ontwikkeling van de Europese economie is het te hopen dat er een juiste oplossing wordt gevonden, want het zou voor vele landen van groot belang zijn electrische energie uit Scandinavië te kunnen betrekken, z elfs al zijn de kosten voor de aanleg van de hoog spanningskabel zeer hoog. gevestigd, dat generale repetities hiervoor zeer geschikt zijn. Onkosten worden uiteraard vergoed. Men zou de stichting Endegeest mededelen, dat de kosten ongeveer op 100,— tot 125,komen. In de practijk is gebleken, dat de punten bij de beoordeling vaak de primerend werken op de verenigin gen. Daarom zal men gelegenheid krijgen de uitvoeringen zonder pun ten te laten beoordelen. Men krij'gt dan een beknopt of uitgebreid cri- tisch verslag. Daarnaast zal echter ook de gewo ne punten-competitie mogelijk blij ven. Kosten 15,Voor verslagen wordt natuurlijk iets meer gevraagd. Tijdens deze vergadering werden de prijzen uitgereikt van de toneel competitie. Vorig jaar was de eerste prijs een aangelegenheid tussen „St. Matthias" uit Warmond en „De Speelgroep" uit Leiden. Deze ver enigingen kwam er deze keer niet aan te pas. Ze kregen respectievelijk de derde en vierde pry's. De eerste prijs ging naar „St. Theodulphus" in Oudewetering, die op de voet gevolgd werd door „Onze Gezellen" uit Leid schendam. De yijfde prijs was voor „St. Tarcisius" te Stomp wijk. De voorzitter, de heer v. Elburg, deelde nog mede, dat het in de be- werkzaamheden van de boerenleen bank een aanvang met een ledental van slechts 38. Eerste directeur werd de ini tiatiefnemer, de heer Van Leeuwen, met als plaatsvervanger de heer F. van Heiningen. De eerste president van de Raad van Beheer was de heer J. D. M. Meijer, die deze functie no enige tijd overdroeg aan pastoor R. J. C. Bedding. In 1912 maakte de kerkelijke overheid bezwaar tegen deze pastoorsfunctie en werd de pre sident opgevolgd door de heer C. van Veen en vervolgens door de heer T. Romijn. Sinds 1939 wordt het presi dentschap uitgeoefend door de heer A. W. Hendriks. Als kassiers waren achtereenvol gens werkzaam de heren P. J. Kie- boom, A. M. J. Smeele, A. A. M. Haa- gen en sinds 1946 de heer H. J. Mol, die zich in steeds stijgende mate ge plaatst zag voor uitgebreide werk zaamheden. Het aantal lopende re keningen nam gestadig toe, de in- en verkoop van effecten nam ook veel tijd in beslag. Het aantal dag- posten bedroeg in 1952 23.400 en ƒ27.200 in 1953. Gedurende 1954 had de bank een omzet van 39 millioen, terwijl in dat jaar de spaargelden waren opgelopen tot 1.812.032. Wat van groot belang is, zyn de reserves, waarover de bank kan beschikken en deze bedragen thans ƒ63.581. Uit deze gegevens blykt, dat de bank heel goed geboerd heeft en het is dan ook met vreugde dat de bank thans haar gouden bestaansfeest gaat (Advertentie) herdenken. Het comité dat voor deze feestviering is gevormd bestaat uit de heren L. C. de Koning, A. Jan sen en S. de Wit en zij hebben het volgende programma opgesteld: Op Dinsdag 14 dezer zal te 9 uur in de parochiekerk van de H.H. Pe trus en Paulus een plechtige H. Mis worden opgedragen, waarna in het parochiehuis een gemeenschappelijk ontbijt voor de leden (thans 182). Des middags tussen 2.304 uur wordt receptie gehouden in de bovenzaal van het patronaat. De grote feest avond voor leden en genodigden zal plaats hebben op Woensdag 15 dezer, waarop de voorzitter van het feest comité en de directeur van de bank, de heer C. J. van Heiningen, eerst het woord zullen voeren. Daarna wordt de leiding van de avond over gedragen aan de heer Herman Caarls, die met de Alkmaarse Kring van Kleinkustenaars de revue zal opvoe ren „Daar zit wat in". Na de inzet van Dinsdag- en Woensdagavond zijn gisteren de Kro ningsfeesten de gehele dag voortge zet en heeft de O.V. een program af gewerkt voor „Elk wat wils", waar aan door oud en jong werd deelge nomen, terwijl de vermakelijkheden op en om het Lindenplein de nodige fleur aan dit feest gav?n. Het hoogtepunt van de dag was wel de Ronde var. Noordwijk, want naar schatting hadden zich langs het parcour pl.m. 4000 belangstellenden opgesteld, terwijl tientallen premies voor de renners werden beschikbaar gesteld. Dank zij de zomerse dag en de goede organisatie zijn de feeste lijkheden dit jaar volkomen geslaagd De uitslagen der spelen zijn als volgt: Ringsteken met Brom- en Motor fietsen: 1. C. Zuidhoek, 2. P. de Groot, 3. W. v. Wetten, 4. J. van Sprang, 5. C. Vink, 6. A. Steenvoor den. Hardrijden met Autotjes. Meisjes: 1. Annie v. d. Zalm, 2. Greet v. d. Zalm, 3. Miek Bouwhuis. Jongens: 1. Giel Wijnands, 2. Jaap v. Beelen, 3. Wim Schelvis. Ringsteken Paard en Wagen: 1. Daar uias dan Donderdag, dè grote dag voor de Oranjefeesten. Niet dat er vorige dagen iets haperde, o neen, doch de Donderdag was toch wat je noemt... Dat begon al des morgens te 6 uur met een Hengelwedstrijd en wat men al lange tijd niet gewoon was, het was niet eens fris. Al vroeg stond de zon aan de heldere hemel om zich de gehele dag te laten zien. Wat dat betreft boffen de feestelin gen hier wel uitermate. Te 7 uur verscheen in het dorp een rijk versierde jeep, waarin behalve de chauffeur, twee kleurig gekleedde herauten den volke kond deden dat het vandaag het grote feest zou zijn ter gelegenheid van het 40-jarig be staan der Oranjevereniging. En am per waren deze met hun taak klaar, of in de Rijn begonnen de roeiwed- strijden. Dat het lang niet allen schippers waren, bewezen de ver richtingen, die veel hilariteit opwek ten. Veelal zat men vast aan de wal kant, waardoor de riemen niet kon den worden uitgeslagen. Veelal za ten de boten als 't ware in elkaar verward. Er was veel publiek langs de oevers van de Rijn waar de Mu ziekkapel van het vliegveld de boel opluisterde door haar vrolijke tonen. Tegen 10 uur verhuisden het feestter rein naar het Zuiderkwartier, waar een Cross Country gehouden werd, daarna ringsteken per fiets voor meisjes en te 11 uur een behendig heidswedstrijd met auto's. Hiermede waren de nummers van de voormid dag afgewerkt. Volksspelen. Te 2 uur nam. werden de volks spelen voortgezet, te beginnen met tobbetje steken, een interessant num mer en met zulk weer geen gevaar voor longontsteking, nadat men de nodige kuipen water over z'n boddy heeft gekregen. Het nummer Hin- dernisbaan was niet minder' interes sant en touwtrekken in ploegen van drie personen had ook veel bekijks. Het middagprogramma gaf als slot aan een levende stoelendans waaraan een zeer groot aantal personen deel namen, natuurlijk om de helft dames en heren. Ook het avondfeest was een schit terend succes. De inzet was een lichtstoet begeleid door twee muziek korpsen nJ. de Harmonie Katwijk en de kapel van het Vliegkamp. Een onafzienbare rij van voertuigen kwis tig versierd met daarachter een licht stoet van lampions en fakkels; een fantastisch gezicht. Daarna een volks concert op het plein bij De Roskam met de traditionele rondedansen waaraan honderden deelnamen. In tussen was ook weer de illuminatie ontstoken, gebouwen als De Roskam, de Boerenleenbank, het voormalige gemeentehuis, wat zich er al bijzon der voor eigent, de Ned. Herv. kerk verlicht met schijnwerpers en daar bij nog vele particuliere woningen en enige straten. Te 11 uur werd er aan de Nieuwe Duinweg een vuur werk ontstoken, niet maar zo'n ge woon vuurwerkje, o neen, stukken zoals men nog nimmer gezien had. Ook deze feestdag was weer volko men geslaagd waartoe een schitte rend mooi dag weer zeer veel had bijgedragen. Ook de twee muziek korpsen, de Harmonie en het Mario- nierskorps hadden hieraan meege werkt. Vandaag. Vrijdag, wordt de feestweek besloten met een open luchtbioscoopvoorstelling in de tuin achter de R.K. School. Vermelden we ten slotte nog, dat door het bestuur der Oranjevereni ging kransen zijn gelegd op de gra ven der overleden oud-voorzitter, de heren J. Hueting, L. Hueting en H. J. Bokhorst. Prijswinnaars waren: voor henge len: H. Bos, J. Wagter en E. J. Wag- ter. Voor Roeien: T. Noort-P. Wasse naar; 2. A. Verhoef en J. de Winter en 3. M. v. d. Bent en B. Koemans. Voor ringsteken dames: Willy de Ruyter, Adrie Fennes en Bob Win ters. Behendigheidswedstrijd: 1. J. Ruygrok, 2. Co Ruygrok, 3. Han Verhart. Cross Country: 1. P. Win ters, 2. Harry Fennes, 3. B. van Bee len. Tobbetje steken: 1. Rinus v. Pa ridon, 2. Ada Minnee, 3. Truus Fran cken, 4. F. v. Delft-Botermans. Hin- dernisbaan: 1. Joop Vooys, 2. S. Koe- lewijn, 3. H. v. d. Anker. Touwtrek ken: 1. J. Spierenburg, 2. N. v. Kla veren, 3. A. Kuyt en 4. Th. van Leeuwen. Levende stoelendans: 1. Ria Aanhaanen, 2. Sj. v. Paridon, 3. Guurtje van Delft, 4. Sj. Klinkenberg, 5. Kees Vermaas, 6. Zuyderduyn- Verwey. Fotoclub. - Enige amateur-fotogra fen hebben het initiatief genomen, een fotoclub te formeren en daartoe zijn zij Donderdagavond bijeen ge komen in hotel „De Witte Zwaan". Ir. D. R- J. Mulder zette het doel uiteen, n.l.: de leden te leren, hoe men een goede foto kan maken en met welke middelen. In het voorlopig bestuur zitten de herqn ir. D. R. J. Mulder, voorz., W. R. Bolle, Julianastraat 32, Lisse, secr. Mr. J. M. Bartels, penn., drs. A. F. G. Slootweg en dr. G. A. Kamerbeek, bestuursleden. De aanwezigen keur- H. Heemskerk, 2. P. v. d. Plas, 3. A. W. v. d. Holst, 4. J. Landman, 5. B. de Jong, 6. A. Zandbergen. Versiering: 1. J. Landman, 2. A. W. v. d. Holst, 3. B. de Jong, H. Heemskerk. Tobbetje steken: 1. Th. Steenvoor den Thzn., 2. G. v. d. Berg, 3. Rie v. Schie, 4. H. Schmoll, 5. Jac. v. Rui ten, 6. C. v. Dijk. Extra prijs H. Goe- demans, als oudste deelnemer. Ronde van Noordwijk: Senioren: I. L. Plug, 2. G. v. d. Wiel, 3. H. Groenewoud, 4. J. Groenewoud, 5. Jac. v. d. Niet, 6. D. Duivenbode. Junioren: 1. N. Schmall, 2. W. v. Bohemen, 3. J. v. Wetten, 4. J. Vink, 5. E. Groenewoud, 6. Th. Alkemade. Ringrijden met versierde auto's 1. Neijerhuis, 2. W. Zwarts, 3. G. A. Steenvoorden, 4. Jac. Verkade, 5. J. v. d. Meer Jzn, 6. A. v. d. Meer. Versiering: 1. G. Bierman, 2. Rinie Koelman, 3. Hans Vink. Blikjes lopen. Heren: 1. A. v. Bee len, 2. J. Terlaak, 3. C. Vink. Dames. Joke Westgeest, Annie v. d. Wereld, Gré v. Rhijn. Schietwedstrijd: 1. J. Vink 98 p. (beker), 2. J. C. Duindam 97 p., 3. Th. Vink 96 p., 4. P. v. d. Weijden 96 p., 5. J. P. Goudriaan 96 p., 6. F. van Oosten 95 p., 7. J. v. d. Hoonaard 94 p., 8. J. de Groot 94 p., 9. W. Wassing 94 p., 10. F. de Graas 94 p. Diploma-zwemmen in de Bollenstreek Begunstigd door het fraaie zomer weer werden de examens voor het zwemmen afgenomen. Zoals altyd was de belangstelling hiervoor van de ouders zeer gering. Er werden geen candidaten afge wezen. Hieronder volgen de namen van de geslaagden: Diploma zwemproef. Sassenheim: Carla Beyk, Nelleke v. Dijk, Lydia Goudeket, Lidy Jonk man, Loes Ockerse, Loeki Rotteveel, Trijntje Sluymer, Ria v. Rijn, Nico Breedijk, Leo Bisschops, Henk de Groot, Ebi Kwint, Jan Pit, Cel v. d. Vlugt. Abbenes: Corry Biemond, Adri de Wit, Nelly de Wit, Benny v. Tol. Voorhout: Johanna v. d. Holst. Noordwijk; Riet Koomen, Joke Koomen, Tini Peperkorn, Corry Pe- perkorn, Cootje Walraven. Lisse: Job de Bel, Frits Buschman, Bert v. Ginhoven, Ries Noort. Noordwijkerhout: Agatha Okkerse. Diploma geoefend zwemmer. Sassenheim: Mieke Bisschops, Thea Hoogeveen, Tini Hoogeveen, Roeni v. d. Heiden, Leo Bisschops, Ben Schulte, Cel v. d. Vlugt. Abbenes: Corry Biemond, Ineke v. Tol. Lisse: Job de Bel, Ries Noort, Do Rooyakkers, Wim de Vogel. Noordwijkerhout: Agatha Okkerse, den goed, dat genoemd bestuur voorlopig aanblijft en dat in de maand Januari a.s. eerst een defini tief bestuur zal worden gevormd, zo dat de voorbereidende werkzaamhe den ongehinderd voort kunnen gaan. Het ligt in de bedoeling de ama teurs bijeen te brengen en fotogra fische opnamen te doen uitwisselen. Bovendien overweegt men zich aan te sluiten bij de Ned. Bond van ama teur-fotografen en enkele fotografi sche tijdschriften te doen circuleren. Zilveren jubilaris Op Zaterdag 11 September is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Hasenoot, in dienst trad bij drukkerij „De Rijn" te Rijns- burg, in wela. tijdsbestek hy tot chef in de zetterij is opgeklommen. De heer Hasenoot is een sympa thiek en een bekwaam vakman, die het by zijn jubileum zeker niet aar. belangstelling zal ontbreken. Hij ge niet ook grote bekendheid, doordat hij al jaren optreedt als bezorger van het kerkblad der Ned. Herv. ge meente.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2