Geertje Wielema en Joke de Korte favoriet voor 100 m. rug De Knokkersbwr Het Ned. Zevental won met 7-5 van Roemenië De nationale kampioenschappen op IJsselmeer en Westeinder Jaarvergadering afd. Leiden KNVB verliep zeer vlot en prettig DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De Europese zwemkampioenschappen Turijn, 1 September (van een speciale ANP.- verslaggever». Op de ochtend van de tweede dag in het Turijnse sta dion hebben twee Nederlandse meisjes zich rustig maar toch met groot vertoon van superioriteit in de finale geplaatst. Geertje Wielema en Joke de Korte re kenden ieder in haar serie met meters voorsprong met haar tegenstandsters af, Geertje in 1.14.1, Joke in 1.14.2. De vele officieuze tijd waarnemers op de tribu nes hadden tijden van onder 1.14 voor Joke afgedrukt, maar belangrijk was dat allerminst. Belangrijk was wel de ge makkelijke wijze, waarop deze beide meisjes haar banen zwommen. Wanneer Geertje en Joke hedenmiddag in dezelfde lichamelijke conditie aan de start ver schijnen, kunnen ons land de eerste twee plaatsen op de rugslag niet ontgaan. Ten Thije niet. De conditie van de ploeg is tot nu toe uitstekend geweest, maar Woensdagmor gen werd het eerste slachtoffer van de warmte en het verschil van lucht en wa ter gerapporteerd. Piet ten Thije, die zo hard had moeten vechten voor een plaatsje in de estafetteploeg, voelde zich niet fit. Hij had het grootste gedeelte van de nacht liggen woelen en draaien in zijn bed en voelde zich met een van streek zijnde maag niet in staat te zwem men. Dapper maar bleek zat de Fries aan het ontbijt, maar tien minuten later lag hij weer onder de wol. Nu moest Wim Waalewijn zijn plaats in de ploeg innemen en dat scheelde vele seconden. Het mag als troost gelden, dat Nederland ook met Ten Thije geen finaleplaats had kunnen veroveren. De Zweden. Russen, Hongaren. Fransen en Britten, allen had den meer snelle ploegen, die ruim onder de 9 minuten en 10 seconden bleven. Ten Thije had van de 9 min. 22.4 seconden, die nu voor het Nederlandse viertal wer den genoteerd, ten hoogste tien secon den kunnen afhalen. Wim de Vreng was de enige zwemmer, die zich in dit gezelschap van 6 Europe se cracks thuis voelde. Als laatste man van de Nederlandse ploeg liep hij met een 100 metertijd van 1.02.2 vele meters van de grote achterstand op de Tsje chen in. Zijn tijd over de -200 meter (2.15.7) was dezelfde als die van de Franse zwemmer Boiteux. Aan nauwe lijks twee sprinters van internationale klasse heeft men op deze Europese kampioenschappen nu eenmaal niet vol doende om een plaats in de finale van het estafettenummer te behalen. De kleine Agota Sebo uit Boedapest, een van de jongste pupillen van de Hon gaarse zwemvader Hunyadfi heeft in een prachtige finale op de 400 meter vrije slag voor een grote verrassing ge zorgd. In een race. waarin de favoriete, haar landgenote Valeria Gyenge, steeds de leiding had, kwam zij op de laatste baan met een zó overrompelende eind spurt voor de dag ,dat het leek' alsof Va leria Gyenge haar armen niet meer over het water kon krijgen. Eigenlijk was dat ook zo. want Valeria Gyenge is pas her steld van een langdurige ziekte, waar door zij o.a. in Juli niet in Arnhem had kunnen starten. Zij had zich op de Euro pese titelwedstrijden niet voldoende kun nen voorbereiden, zodat de hardheid ontbrak om een dag na de serie de in druk te kunnen bevestigen, dat zij weer in haar beste vorm verkeerde. Want was die hardheid aanwezig geweest, dan had zij ongetwijfeld de laatste aanval van Agota Sebo kunnen afslaan. Hetty Balkenende volgde Gyengo in de eerste banen op de voet en de 100 meter werd door het Amsterdams zwem- stertje in 1 min. 11 sec. afgelegd. Op dat moment lag zij nog in tweede positfe, maar na het keerpunt kwam de gemak kelijk zwemmende Sebo zich op de baan naast Gyenge aandienen en ook de Zuid- Slavische Esa Ligorio kwam dichter bij onze landgenote. Tine van Brenk lag op een der buitenbanen reeds een zestal meters achter de anderen. Ginette Jany en de Belgische Huguette Peeters ble ven intussen goed volgen, en het was na 300 meter reeds duidelijk, dat het ten slotte zou gaan tussen Gyenge. Sebo'en Ligorio. die langs Hetty Balkenende en naast Agota Sebo was gekomen. De laat ste 50 meter pas bracht de beslissing. Se bo had zich van Echa Ligorio los ge zwommen en deed met nog 60 meter voor de boeg een onweerstaanbare aan val op Valeria Gyenge. Voor deze Vale ria Gyenge een onweerstaanbare aanval, want er kwam geen antwoord, geen ver hoging van tempo. Valeria Gyenge was geslagen en 5 minuten later stond een stralende Agota Sebo. die in 5 min. 14.4 sec, zegevierde, en een zichtbaar teleur gestelde Valeria Gyenge met Echa Ligo rio op het ere-platform, terwijl de luid sprekers schor en krassend het melan cholieke Hongaarse volkslied produceer den. Hetty Balkenende had zich. een be hoorlijk en constant tempo zwemmend, op de 4e plaats kunnen handhaven en met de tijd van 5.21-6 bleef zij vóór Gi nette Jany en voor Huguette Peeters. In 1950 was de Deense zwemster Greta An dersen Europees kampioene geworden in 5.30.9 Tine van Brenk ging traag en moei lijk en zij moest met de laatste plaats ge noegen nemen. De 4 x 200 m. estafette. Nog een keer ging het groen-wit-rood van Hongarije aan de middelste mast omhoog deze middag. Dat was voor de 4 x 200 meter estafette, die in 8.47.8 door Hongarije werd gewonnen. Ook deze finale bracht een opwindende strijd tussen de witte kurklijnen. Els van der Horn achtste. Els van der Horn heeft het. geheel vol gens de verwachting, niet ver gebracht in het schoonspringen. In de ochtenduren was zij na de gelimiteerde sprongen als 7e geklasseerd. De vrije srongen kost ten haar echter een plaats in het eind klassement. Na de tweede gelimiteerde sprong bezette zij nog de tweede plants. Maar een half mislukte Auerbach zweef sprong leverde toen een zeer gering aan tal punten op. en één slechte sprong in een dergelijk internationaal tournooi is nu eenmaal fataal. Ans Tenkink was na de ochtendserie veertiende, en daarmee voor de finale, waaraan 12 springsters mochten deelnemen, uitgeschakld. Wij hebben Els van der Hom 's middags een uitstekende anderhalve zweefsalto ge hurkt met loop zien maken met cijfers van 7 tot 8y, als beloning, maar daar naast demonstreerde de Amsterdamse masseuze een paar zwakke sprongen. Verrassend was de uitslag. De Hon gaarse Irene Szagot, na de gelimiteerde sprongen nummer 1, wisselde van plaats met de Russische Choumicheva, die voor de aanvang van de finale-serie de vierde plaats had ingenomen. De Zweedse Hansson handhaafde zich als tweede. Rusland behaalde met dit num- het eerste Europese zwemkampioen- schap in de geschiedenis. De uitslagen. eter vrUe slag dames. Finale: 1. Agosta Sebo (Hong.) 5 min. 14.4 sec.; 2. Valeria Gyenge (Hong.) 5.16.3; 3. Esa Legorio (Zuid-Sl.) 5.18.7; 4. Hetty Bal kenende (Ned.) 5.21.6; 5. Ginette Jany (Fr.) 5.22.9; 6. Huguette Peeters (Belg.) 5.26.5; 7. Else Werther (West-Duitsl.) 5.27 3; 8. Tine van Brenk (Ned.) 5.31.-. 100 meter rugslag dames. Voor de fi nale plaatsten zich de volgende acht 100. zwemsters: Geertje Wielema (serietijd 1.14.1), Joke de Korte (1.14 2). H. Schmidt (W.-Dld.) 1.16.2. Judith Sym- mons (Gr.-Br.) 1.17.3, Esa Ligorio (Z.- Sl.) 1.17.7, M. Hunyaefi (Hong.) 1.18.1, Marie André (Fr.) 1.18.3 en I. Novak (Hong.) 1.18.9. Hier volgen de resultaten der series, waarbij Geertje Wielema en Joke de Korte uitkwamen: tweede serie; 1. Wie lema 1,14.1; 2. Schmidt (W.-Duitsl.) 1.16.2; 3. Symmóns (Gr.-Br.) 1.17.3; 4. Marie André (Fr.) 1.18.3; 5. Milnikiel (Polen) 1.19.5. Derde serie: 1. De Korte 1.14.2; 2. Hunyaefi (Hong.) 1.18.1; 3. Bubniova. Schoonspringen dames (3 meter plank. Finale: 1. Choumicheva (Rusland) 129.45 punten; 2. Birthe Hansson (Zwe den) 126.24 pnt.; 3. Lubov Cigalova (Rusl.) 125 30 pnt.; 8. Els van der Horn (Ned.) 111.98 pnt. In de finale van de 4 x 200 meter esta fette vrije slag heren plaatsten zich Hon garije (serietijd 9.00.2), Zweden 9.00.4, Rusland 9.02.8, Polen 9.04.4, Frankrijk 9.05.2. Italië 905.4, Gr.-Brittannië 9.08.7 en Spanje 9.09.2. Finale: 1. Hongarije 8.47.8; 2. Frank rijk 8.54.1; 3. Rusland 8.55.9; 4. Zweden 9.01.2; 5. Polen 9.04.6; 6. Italië 9.06.-; 7. Gr.-Brittannië 9.11.3; 8. Spanje 9.13.2. Waterpolo. Poule A; ItaliëBelgië 7 3, Duitsland—België 4—1. Poule B: En geland—Roemenië 6—5. Nederland—Roe menie 7—5. Poule C: Rusland—Oosten rijk 7—1, Hongarije—Rusland 3—2. Poule D: Zuid-SlaviëSpanje 7—2, Frankrijk —Spanje 3—3. Zuid-Slavië—Frankrijk Na een 7-2 voorsprong Het Nederlands waterpolo-team heeft het ook tegen Roemenië niet gemakke lijk gehad, ondanks het aanvankelijk leek, of deze wedsetrijd een ruime zege voor de Oranjeploeg zou worden. Bij de rust hadden van Feggelen c.s. een 51 voorsprong, welke werd opgevoerd tot 7—2. doch daarna legden de Roemenen de onzen het vuur na aan de schenen. Het ging er niet bepaald zachtzinnig toe, wat wel bewezen wordt door het feit, dat tien van de twaalf doelpunten gescoord wc.den toen spelers uit het water waren gezonden. Bijlsma opende de score (10) en Luchs verhoogde de voorsprong (20)). Beide doelpunten kwamen tijdens een numerieke meerderheid der Oranjeploeg, terwijl Roemenië op haar beurt tegen- scoorde toen Muller uit het véld gezon den was (2—1). Even later waren van beide ploegen zelfs twee spelers aan de kant en Bijlsma scoorde 31. Luchs en Korevaar brachten de stand op 51 en na de rust verhoogde de laatste de voor sprong tot 61. waarop Roemenië te- genscoorde (62). Zelfs werd het 72 door Bijlsma, maar daarmee was het af- PROFCLUB„HAARLEM"OPGEHEVEN De beroepsvoetbalclub „Haarlem" N.V. in oprichting is opgeheven. Van de se cretaris van de vereniging ontvingen wij bericht, dat het bestuur een schrijven in die geest heeft gericht aan het be stuur en de leden van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond, waarvan tevens een afschrift is gezonden aan de heer H. de Boer, wethouder van de gemeente Vel- ■n. Naar wij vernemen had de gemeente Velsen o.m. de eis gesteld, dat de Ne derlandse Beroepsvoetbalbond zijn leden garant zou stellen voor de waarborgsom, welke werd geëist voor het huren van het sportpark Schoonenberg. Aan deze eis wilde de NBVB niet voldoen en bo vendien kon men het niet eens worden enkele andere punten. Punt 2 van schrijven van de NBVB. dat aanlei ding werd voor „Haarlem'' om de werk zaamheden te staken, luidde als volgt: .Zoals u bekend is zal de competitie van le Nederlandse Beroepsvoetbalbond reeds in de eerste helft van September 1954 een aanvang nemen. In verband daarmede komt het ons voor, dat het voor u zeer moeilijk, zo niet ondoenlijk zal zijn op tijd klaar te zijn met uw interne organisatie, zoals het inbren gen der vereiste geldmiddelen, het con tracteren van spelers enz. Mogen wij u dan ook in uw eigen belang adviseren niet eerder over te gaan tot het aan gaan van verplichtingen alvorens u on zerzijds de toezegging heeft ontvangen dat u als lid van de NBVB wordt toege laten en dat uw elftal aan de competi tie kan deelnemen". Het bestuur van de Beroepvoetbalbond „Haarlem" heeft uit een en ander zijn consequenties getrokken. Men gaf ons de verzekering, dat de reeds gestorte gelden door donateurs binnen 14 dagen zouden worden gerestitueerd. PSV PROTESTEERT. De Eindhovense eerste klasser PSV heeft naar aanleiding van de voorgeno men besprekingen tussen de KNVB en de NBVB een telegram aan de KNVB gericht, waarin gezegd wordt, dat men begrip heeft voor het onderhoud op Vrijdagavond, doch dat men bij voor baat met klem protesteert tegen elke on derhandeling. PSV schijnt besloten te hebben onder geen voorwaarde ooit te spelen tegen de profclubs, die de zusterverenigingen heb ben benadeeld door het wegkopen van spelers. DE ENQELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de Engelse league, luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers Blackpool 30; Manchester United Sheffield Wednesday 20; Preston North EndCardiff City 71; Sunder landAston Villa 00; West Bromwich Newcastle United 42. Tweede divisie: Fulham—Derby Coun ty 2—0; Ipswich TownMiddlesbrough 61; LiverpoolPlymouth Argyle 3— 3; Luton TownBury 32. gelopen. Telkens opnieuw verdwenen er Ned. spelers naar de kant en de Roe menen slaagden erin tot 75 in te lopen, de laatste twee doelpunten uit strafwor- pen. De Ned. ploeg heeft nog steeds haar oude vorm niet te pakken en zij zal het in het verdere verloop van het tournooi zeker niet gemakkelijk hebben. De stand in de beide halve finale- groepen, waarin dus voor ieder land reeds een wedstrijd is verwerkt, is als volgt: Poule A: Italië Nederland Gr.-Brittannië West-Duitsland Poule B: Zuid-Slavië Hongarije Rusland Spanje 110 0 2 110 0 2 10 0 10 10 0 10 0 0 2 7—2 0 0 2 3—2 10 0 10 10 0 10 September is de maand voor de zeil- kampioenschappen, welke wederom door de Koninklijke Verbonden Water sportverenigingen worden georganiseerd op Zaterdag 4. Zondag 5, Zaterdag 11 en Zondag 12 September. De wedstrijden voor de Drakenklas- zullen worden gehouden op het IJs selmeer. voor de overige klassen zijn de Westeinder Plassen weer uitverkoren. De belangstelling van de zijde der zei lers is dit jaar weer buitengewoan groot te noemen, want het aantal inschrijvin gen overtreft verre de verwachtingen. Negen deelnemers zullen in de Dra- kenklasse de strijd tegen elkaar aanbin den en het valt moeilijk te zeggen wie uiteindelijk met de titel zal gaan strij ken. De deelnemers zijn: Ph. H. Keegstra, dr. J. R. Blickman, A. Maas, A. J. Duij- kers, S. Bakker, W. de Vries Lentsch, G. van Wijk, S. de Wit, Jac. v. d. Berg. Voor de wedstrijden op de Westein der Plassen, welke Zaterdagmiddag om 3 uur aanvangen, terwijl op Zondag twee wedstrijden gezeild worden, zijn de vol gende deelnemers ingeschreven: 12 M2 Sharpieklasse: J. C. J. van Sta veren, N. Oerlemans, W. Guldemond, B. Kraan, B. Verhagen, Jac. Kraan, B. E. Ott, G. Visser en B. van Wijk. Valkenklasse: E. J. Hoppe, R. Mulder, J. C. van Tienhoven, B. Staartjes, H. C. Kirkenier, J. Prins, C. Kerpel, F. Laag- water, G. A. S. Jangeneel, F. G. P. C. Goudriaan. W. A. C. Metelerkamp Cap- penberg, B. C. Eveleens, en N. Both. Olympiajollen: W. Maarse, B. Willems, J. Huurmap. H. Sleeswyk, H. Lesage, H. Willems, Jac. Stap, J. H. J. de Jong, B. Markus, J. A. F. Verkuylen. Vrijheidsklasse: J. Bouhuls, Ed. Frech, T. Amons, L. Amons, J. D. Schooneveldt, H. H. A. Frowein, D. Stenhuis. 16 M2 Streepklasse: J. P. van Dyk, W. v. d. Horst, A. Taselaar, A. W. Endstra, Fokke Jansma, P. Verhoeven, C. de Jongh, J. Bol, H. Blom en M. Tournier. Pampusklasse: W. Kost, B. Ouwer- kerk, W. M. v. Staveren, G. Biesot, P. J. Zfcaijer. J. B. Damme, C. Huisken. 12 Voetsjollenklasse: F. van Eek, L. Koopmans, A. Pels, A. W. Reyers, G. de Vries Lentsch, M. van Gijn en F. Da niels. Jürgen Vogler (Oost-Duitsland) heeft de vijfde race voor het kampioenschap van Europa Olympiajollen gewonnen, voor Werner Krogmann (West-Duits land), Nelis (België), Weber (Zwitser land). dr. Rinaldi (Italië), Clayton Love (Ierland), Koos de Jong (Nederland), Elvström (Denemarken). Fereberger (Oostenrijk) en Sarby (Zweden). Het klassement na de vijfde race werd later gewijzigd, aangezien de Italiaan dr. Rinaldi wérd gediskwalificeerd. Hij ver oorzaakte nl. tijdens de wedstrijd een botsing. De stand luidt thans: 1. Kromann (W.- Dld.) 365 pnt.; 2. Elvström (Denem.) pnt.; 3. Neles (Belg.) 301 pnt.; 4. Sarby (Zweden) 264 pnt.; 5. Vogler (O.-Dld.) 208 pnt; 6. de Jong (Ned.) 178 pnt.; 7. Clayton Love (Ierland) 176 pnt.; 8. dr. Rinaldi (Italië) 143 pnt.; 9. Weber (Zwitserl.) 102 pnt.; 10. Fereberger (Ooster.) 89 pnt. competitie en spr. bracht hem ook hier dank voor het vele werk in deze functie verricht. De voorz. memoreerde vervolgens hoe in 1929 een bestuursverkiezing werd ge houden, waarbij twee leden aftraden. Toen deed de heer E. J. Velthuyzen zijn intrede in het bestuur, zodat hij thans DE HEREN E. J. VELTHUYZEN EN C. A. BURGGRAAF ONDERSCHEIDEN Dc afdeling Leiden van de K.N.V.B. heeft de laatste jaren niet te klagen over het goede verloop van haar jaar vergaderingen en ook de vergadering van gisteravond maakte daarop geen uitzondering. Al was het zomerse weer misschien meer aanleiding tot het doen van een wandelingetje, toch was het on begrijpelijk, dat drie verenigingen niet vertegenwoordigd waren, hetgeen in een goede organisatie toch eigenlijk niet mo gelijk moet zijn. De voorzitter, de heer W. Caro, was overigens best te spreken over de op komst, want de Burcht-zaal was aardig gevuld, hetgeen bewees, dat er meer dan afgevaardigden alleen waren. Het is een prettige, vlot verlopen ver gadering geworden, waar maar heel wei nig gesproken is en waar geen enkele wanklank werd vernomen. Het gaat in derdaad goed met de afdeling. In zijn openingswoord memoreerde de voorz. allereerst het overlijden van de leden Mooy en Langeveld (beiden SVLV), Hes (UVS) en v. Weerlee (VW S), te wier nagedachtenis 'n ogenblik stilte werd betracht. Het afgelopen jaar was voor de afde ling een belangrijk jaar, vervolgde de voorz., want het gouden jubileum werd gevierd op een wijze, waarop allen trots kunnen zijn. De algemene toestand is in het voor bije jaar voor de K.N.V.B. wel zeer ver anderd. Jammer genoeg moest het ama teurisme worden prijsgegeven; jammer, zeide de voorz., want het mooie in de sport is daarmee verdwenen. Spr. wist, dat het bestuur van" de K.N.V.B. ge daan heeft wat mogelijk is, maar er was niet aan te ontkomen: het seml-beroeps- spel is ingevoerd. Als afdeling heeft men er hier weinig mee te maken, maar toch is dit besluit van groot belang, want wanneer het beroepsspel zich gaat uitbreiden ook tot het lagere voetbal, dan zullen de verenigingen voor grote kosten komen te staan en het jeugdwerk, dat de afde ling zo belangrijk maakt, zal de terug slag daarvan ondervinden. Ook dit jaar werd weer een jeugdcursus gehouden en van de 400 elftallen, die de afdeling telt, bestaat het grootste gedeelte uit adspi- ranten en junioren, terwijl ook het schoolvoetbal elk jaar meer deelnemers telt. Het afgelopen jaar is voor de com petitie niet best geweest ondanks het zeer goede begin. Spr. memoreerde vervolgens het ver loop der competities en feliciteerde 1 vooral Rouwkoop, dat thans met drie elftallen in de K.N.V.B. uitkomt. De financiën zijn gezond, de strafcom- missie had weer minder werk, want het aantal strafgevallen verminderde van 92 tot 72, d.i. 1 op de 900 spelers. Een zeer klein percentage weliswaar, doch spr. hoopt toch hartgrondig, dat het nog meer zou dalen. De heer Blankwaardt trad af als com- petitielelder van de Zaterdagmiddag- Met caacewca fiippique te, Jt'dam Te Rotterdam is Woensdag 1 September een begin gemaakt met het inter nationaal concours hippique, dat vijf dagen zal duren, en waaraan tal van buitenlandse ruiters en amazones deelnemen. Begonnen werd met een spring concours, waaraan alleen kon worden deelgenomen door Nederlandse rui ters en amazones, die voor 1940 aan concoursen en terreinwedstrijden hadden deelgenomen. Later op de dag kwamen ook de buitenlandse rui ters aan bod. Foto: Majoor L, J. M. Guinness, Canada in actie op „Srnica". 25 jaar zitting heeft. Spr. wenste hem hartelijk geluk met dit jubileum en wees erop, dat hij o.m. als voorzitter van de strafcommissie en lid van de terreincom missie heel veel voor de afdeling en de verenigingen heeft gedaan. Spr. hoopte, dat de heer Velthuyzen zijn resterende tijd in de afdeling met dezelfde toewij ding zou mogen doorbrengen. Als biyk van waardering bood spr. hem namens de afdeling het bondson- derscheldlngsteken aan. dat hfj hem hierna op de borst spelde. Een vulpen en potlood gingen daarbij als neven geschenk. Namens een commissie ad hoe sprak vervolgens de heer W. v. Weizen de ju bilaris toe en bood hem een rooktafel (met toebehoren) en bloemen voor zijn echtgenote aan. In hartelijke woorden dankte de heer Velthuyzen hierna voor de hem gebrach te hulde. De jaarverslagen van administrateur en penningmeester, de begroting, de ver antwoording van het Jubileumfonds en de verslagen van de diverse commissies werden met slechts twee bemerkingen onveranderd goedgekeurd, waarna ver volgens besloten werd de contributie on gewijzigd te laten. De bestuursverkiezing. De bestuursverkiezing kwam vervol gens aan de orde, waarop naar aanlei ding van de candidatuur van mr. J. J. de Jongh door de heer F. van Waveren, wnd. voorzitter der Belangencommissie van Leidse K.N.V.B.-clubs het woord werd gevoerd. Spr. zeide, dat mr. de Jongh candidaat was gesteld voor de aftredende heer C. A. Burggraaf, zulks in overleg met deze. De heer Burggraaf had n.l. de wens te kennen gegeven af te treden. Het resultaat van de verkiezing was, dat herkozen werd de heer G. A. Bro- kaar met 204 stemmen en gekozen de he ren mr. J. J. de Jongh met 188 st. en A. A. C. Dusée met 144 st. Op dé heer Burggraaf waren uitgebracht 72 st„ ter wijl de heer Chr. W. Nieuwenhuizen (aftr.) 88 stemmen verwierf. De voorz. heette de nieuwe bestuurs leden hartelijk welkom en sprak ver volgens een woord van dank tot de heer Nieuwenhuizen, die door ziekte niet aanwezig kon zijn, en tot de heer Burggraaf, die vanaf 1937 zitting had In het afdelingsbestuur. Als blfjk van waardering voor zijn vele werk in de afdeling bood spr. ook hem het bonds- onderscheldingsteken aan. waarvoor de heer Burggraaf hartelijk dankzegde. Hierna werden tot leden van de com missie van beroep benoemd de heren Th. J. v. d. Meer, mr. M. A. V. Slingenberg en rector L. P. M. Vester, tot pl.v. lid de heer J. Bergman, tot leden van de finantiële commissie de heren Th. Ad miraal, C. P. Mulder en F. v. Waveren, tot plv. leden de heren P. Otto en J. Pluimgraaf. De voorzitter reikte vervolgens de prijzen uit voor de elftallen, die in het afgelopen seizoen kampioen waren ge worden en na de rondvraag dankte de heer F. van Waveren bestuur en voor zitter voor de wijze, waarop in het af gelopen jaar door hen de belangen van de afdeling zijn behartigd. DAMMEN DCL HEEFT CLUBLOKAAL. Na talrijke omzwervingen is het de Leidse Damvereniging DCL eindelijk gelukt beslag te leggen op een eigen clublokaal en wel in een keurig inge richte omgeving van het Militair tehuis, Breestraat 19. Vanzelfsprekend bestond hiervoor gis teravond grote belangstelling en toen de waarnemend voorzitter, de heer P. Oli vier, de avond opende kon spr. reeds memoreren dat twee nieuwe leden en één donateur voor het bestuur een prachtig geschenk waren bij deze ope ning. Het werd een ware „Instuif'-avond, want vele variaties op damgebied wer den deze avond gedemonstreerd en ge speeld, tot groot genoegen van de tal rijke aanwezigen. Tijdens de spelen werden voorts nog de behaalde prijzen uitgereikt en wei: 1. S. de Reek, kampioen Hoofdklasse; 2. W. Blom; 1. B. Schiphorst, kampioen le klasse; 2. A. Sch. de Bezemer. Allen ontvingen een fraaie medaille. PAARDENSPORT De uitslagen van de gistermiddag te Duindigt gehouden draverijen luiden: P Louis II-priJs: 1 Tiende van Zora J. Wagenaar) 1.30.7; 2. Tizian; 3 Tommy Mars. Tot w. 3, 1.10, 1.10, gek. 2. cov. 4.10. Peter Karnacprijs: 1 Stuart A (W. H. Geersen) 1.29.9; 2 Sirene; 3 Quick Maire. Tot. w. 2.10, pl. 1.40, 1.30, 2.90, gek. 3.80, cov. 3.10. Peter Spencerprijs: 1 Rolandus (J. L. Olsthoorn) 1.27.8; 2 Quick P; 3 River. Tot. w. ƒ5.20, pl. 1.30, 1.30, gek. 31.50, cov. 6.40. Prinses Zora-pr{js: 1 Spencer Hollan- dia <W. H. Geersen) 1.23.1; 2 Rhea Hol- landia; 3 Queeny Dillon. Tot. w. ƒ1.60, pl. 1.30, 2.20, 1.90, gek. 2.70. cov. 4.20. Petulance K-prijs: 1 Kondor (J. van Dooyeweerd) 1.25.2; 2 Octavianus K; 3 P Louis II. Tot. w. ƒ6.40, pl. 4.40, 2.80, gek. 17.60, cov. 5.60. Mad. de MaintenonprUs: 1 Baccarat (A. C. Th. Bongers) 1.26.2; 2 Roddelaar; 3 Longstop's daughter. Tot. w. 1.80, pl. 1.10, 1.10, gek. 2.10, cov. 2.50. Marlottaprijs: 1. Tsatli (H. Pije) 3.17.8; 2 Invicta; 3 Nanouk. Tot. w. ƒ2.50, pl. 1.70, 3.70, gek. 15.60, cov. 4.80. Totale omzet 44.431.50. Scheepsberichten ABIREO 1 Sept. v. Santos n. Riogran- de; ALIOTH 1 Sept. te Rotterdam; AL PHERAT 1 Sept. v. Rio Janeiro n. San tos; ALWAKI 2 Sept. n.m. New York verw.; AMERSKERK 2 Sept te Antwer pen; BANK A 1 Sept. v. Aden n. Umm- said; BLOEMFONTEN 2 Sept. te Las Palmas; COTTICA 2 Sept. te Funchall (Madeira); DIEMERDIJK 2 Sept. te Antwerpen; EENDRACHT 2 Sept. n.m. te Hamburg verw.; GOUWE 1 Sept. v. Rotterdam n. Hamburg; HECTOR p. 1 Sept. Ouessant n. Rotterdam; HEELSUM 1 Sept. v. Antwerpen n. Houston; ILOS 2 Sept te Rotterdam; JOH AN v. OL- DENBARNEVELT 1 Sept. 560 m. otn. Kp. Race n. Amsterdam; LEKKERKERK 2 Sept. te Antwerpei tit (59) iSr Vdke, net IV goedkeuring komen ri Mi in dr torctit eettigen mi U if /r stm ill de BM-Hmd-(Hn nnrjlt Met een kerel jh krom nel ik mi valig!Murk Iwl nee Belt en roeken wir Bet kiltie nettle toeertormle! trorit Bet stilim tod, ill te in n, eemitneenl.tit'ldie beniii'3 Hit km ik U met reggen mrin or le gevonden BeUenr) fitMmeis I ...SetnboHekt herteken., r Btoemeh'et plokken mr hrttertie... Parieb!oenen en thite/i ...evengoed boom ...wikertie te mger.Jeetie btoe- lA^^Tliliilemiil tukken... ten m ippethoom tut doen... r }^.^&y\til indruk miken.. ilk

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7