Duinstreek Bijna 7IVL hoge hand zal 't drankmis bruik bij snelverkeer halt toeroepen De „kleine drinkers" leveren dikwijls meer gevaar op dan de „grote drinkers" Vogelvrienden verrijkten hun kennis Spoorblad „Tussen de rails" trekt deze maand aandacht naar Leiden DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT te hj i BLAD PAGINA 3 Volgende week propaganda-actie in Leiden Ook wielrijders op zig-zag-koers LIET AANTAL VERKEERSONGE VALLEN, dat ieder jaar in ons land plaats vindt, is een vraagstuk, waaraan verschillende verenigingen en tal van deskundigen op allerlei gebied aandacht schènken. Van be lang hierbij is, dat men weet, welke oorzaak aanleiding tot een verkeers ongeval is geweest. Soms is de oor zaak direct aan te wijzen, b.v. het gebruik van alcohol door de bestuur der van een motorvoertuig enkele uren voor en tijdens het rijden. Alhoewel het aantal verkeerson gevallen, waarbij de bestuurder „on der invloed" was, in verhouding tot het totaal aantal verkeersongevallen gering is, mag toch worden vastge steld, dat door deze oorzaak jaar lijks een tiental mensen het leven verliezen, waarbij dan nog moeten worden geteld een 400 zwaar- en lichtgewonden en de materiële scha de, die ongeveer 2.000.000,— be draagt. Het „onder invloed" rijden heeft ook nog andere gevolgen, zoals een procesverbaal wegens het over treden van art. 26.1 van de Wegen verkeerswet, dood door schuld en het toebrengen van lichamelijk let sel, met als gevolg: gevangenisstraf, boete, intrekking rijbewijs voor een bepaalde tijd, inbeslagneming van het motorvoertuig. Van de 6112 on herroepelijke veroordelingen wegens overtreding van art. 26.1 van de We genverkeerswet in 1953, kwamen niet minder dan 5004 (81 op re kening van de alcohol. Ook bromfietsers en wielrijders. In 1953 werden in totaal 2679 on herroepelijke veroordelingen uitge sproken, waarvan 2057 of 76,5 we- gens het rijden onder invloed van alcohol. Tot de veroordeelden be hoorden niet alleen bestuurders van motorvoertuigen, maar ook brom fietsers en wielrijders. De aandacht wordt er verder op gevestigd dat de genen die licht gedronken hebben, door verlies van reactie vermogen, dikwijls gevaarlijker zijn dan de compleet beschonkenen. Hiertegen dient iets te worden ge daan. Het is de Vereniging voor Al- coholbestrijding bij het Snelverkeer (V.A.S.), die door middel van woord en geschrift het publiek en dan in het bijzonder bestuurders van mo torvoertuigen en bromfietsen ervan Tegen gevaar dat iedereen kan bedreigen Het Koningin Wilhelmina Fonds voqr de Kankerbestrijding vraagt dezer dagen v/ederom ons aller aan dacht voor de huis-aan-'huis en straat collecte. Moeten wij U nog wijzen op het grote gezondheidsgevaar, dat nog im mers de kanker voor ons volk bete kent? Moeten wij nog spreken over de ellende en zorgen, die deze ge vreesde ziekte voor patiënt en omge ving brengt? Het is zaak, dat wij ons allen ach ter de bestrijding van dit kwaad stel len en via het Koningin Wilhelmina Fonds onze bijdrage leveren, opdat in kostbare laboratoria enorm veel werk verzet kan worden. opdat de daarvoor aangewezen zie kenhuizen van de modernste bestra lingsapparaten voorzien kunnen wor den, opdat het probleem van de kanker verder opgelost moge worden. Dit vraagt grote sommen geld, hiervoor zijn millioenen nodig. Dat niemand in Leiden de gele genheid verzuime zijn bijdrage te ge ven, opdat het vele werk gedaan mo ge worden. Het Koningin Wilhelmina Fonds rekent op U! wil overtuigen, dat het gebruik van alcohol bij het wegverkeer, de onvei ligheid op de weg verhoogt. Om dit doel te bereiken voert zij in de zo> mer van dit jaar in een aantal plaat sen, waartoe ook Leiden behoort, een grote propaganda-actie, met het doel de aandacht van de inwoners van onze stad eens extra te vestigen op het gevaar van het gebruik van alcohol door bestuurders van motor- voertuigen. Te Leiden wordt deze actie wordt de volgende week ge voerd. Spandoeken en radiowagen. Tot de propagandamiddelen be hoort een propagandawagen, waarop Congres cel biologie in Pieterskerk geopend Iu de Pieterskerk te Leiden is gis termiddag het 8ste internationale con gres voor celbiologie geopend. Onge veer 200 leden van de „International Society for Celbiology" waren aan wezig, toen prof. P. J. Gaillard, voor zitter van het Nederlandse organisa tiecomité, het welkomstwoord sprak. Spreker bracht dank aan allen die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan de organisatie van het congres, dat wil bewerkstelligen dat het inter nationale contact wordt bevorderd tot heil van de wetenschap. Door beter onderling begrip kun nen wij misschien ook nog iets doen voor het 'bevorderen van de wereld vrede, aldus prof. Gaillard. Prof. dr. E. Newton Harvey, van de Frinceton University, de voorzitter van de „International Society", kon om gezondheidsredenen het congres tot zijn spijt niet bijwonen. Zijn ope ningsrede werd voorgelezen door prof. dr. J. Weiss Prof. Harvey was zeer verheugd dat het congres in Lei den kon worden gehouden, in een van de oudste steden van Nederland met de oudste universiteit van het land. Op voorstel van prof. Weiss werd besloten, een telegram te zen den aan prof. Harvey met groeten en beterschapswensen. Namens het college van curatoren van de Leidse Universiteit sprak de president-curator, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, die de congresle den een hartelijk v/elkom toeriep. In een geestige -toespraak bekende de president-curator niets var» celbiolo gie te weten, maar desondanks hoop te hij dat het congres zijn vruchten zou afwerpen. Ook de rector-magni- ficus, prof. dr. mr. J. M. van Bemme- len, sprak een begroetingswoord. Nadat de bijeenkomst, die werd om lijst met orgelmuziek,, was besloten door prof. Gaillard, begaf men zich naar het Universiteitsgebouw voor een receptie, aangeboden door cura toren en senaat van de Leidse Uni versiteit. Gisteren was de heer H. Rooyak- kers, gérant van 't St .Antonius Club huis aan de Mare, 25 jaar in het café bedrijf werkzaam. Op 31 Augustus 1929 begon de heer H. Rooyakkers kort voor zijn trouwen café „Het Moortje" in het Noordeinde en in November 1924 verhuisde hij naar de Korevaarstraat, waar hij een sinds lang leegstaand winkelpand tot café inricntte. Nu ruim een jaar geleden ging de heer Rooyakkers oyer naar het Antonius Clubhuis. Aan dit jubileum was weinig rucht. baarheid gegeven, doch verschillende ingewijden wisten er van. Van de Amstelbrouwerij ontving de heer Rooyakkers een fraaie klok, die nu de hal van de garderobe siert. Bloe men en felicitaties van diverse rela ties werden de jubilaris toegezonden en zij getuigden van de waardering, die men voor de heer Rooyakkers kosrtert. een met slagzinnen beschilderde stel ling waaruit de waarschuwende hand van de verkeerspolitie steekt. Tussen de vingers een rode driehoek waar in het woord alcohol. Deze zal ge durende de propagandaweek worden opgesteld op Kanaalweg (bij Hoge Rijndijk), Zoeterwoudse weg (Lam- merbrug), Morsweg (Viaduct), Sta tionsplein, Beestenmarkt en Haven. Voorts zullen op daarvoor geschik te plaatsen spandoeken worden op gehangen; de garagehouders en on dernemers met eigen wapenpark af fiches worden aangeboden met het doel deze in hun garage of op hun rollend materieel aan te brengen en aan automobilisten zal worden ge vraagd een transfer op de voor- en achteruit van hun wagen te plakken, Bovendien zal op Woensdag een ge luidswagen, een en ander nog eens onder de aandacht brengen, Wij mogen deze actie zeker wel in de aandacht van het publiek aan bevelen. Zij is in het belang van de veiligheid op de weg. Waterslager, met speciale zangrichting De vereniging De Leidse Vogel vrienden hield gisteravond weer een leerzame vergadering in hotel Bel- levue. De heer Jan Breemer uit Voorburg, bekend als keurmeester en dooi' zijn publicaties in het blad, hield een causerie, waarin hij onder meer de waterslager, een bepaald soort kanarie met een speciale zang richting, behandelde. Uiteraard had hy als een der beste experts op dit gebied in ons land een zeer aan dachtig gehoor. Het vogelforum, bestaande uit de heren Breemers, A. van Mook, voor zitter van De Leoidse Vogelvrienden, en L. Laeourt, voorzitter van De Zanger, verrijkte voorts op onder houdende wijze de kennis van vele leden. In de vacature D. Speksnijder werd de heer T. Degenaars tot eer ste penningmeester gekozen hij was door het bestuur candidaat ge steld. Tot slot wekte de voorzitter alle leden op zo veel mogelijk loten te kopen voor de jaarlijkse tentoonstel ling, die eind November in Bellevue wordt gehouden. Voor de verloting worden verschillende mooie prijzen beschikbaar gesteld onder meer een dames- en herenfiets. BENOEMING UNIVERSITEIT Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 1 September 1954 aan dr J. Korringa op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden en is be noemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijks universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de theoretische natuur kunde, dr P. Mazur, thans weten schappelijk hoofdambtenaar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. GOEDE MAAND VOOR LEIDSE SPAARBANK In de maand Augustus 1954 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd /960,736,29. terubetaald 884.108,36. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 316 en het aantal afbetaalde boekjes 188. Op 5.332 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 84.894,75 bijgeschreven. Er werden 471 busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 9.378,05. Het tegoed der 34.045 inleggers be droeg aan het einde der maand 21.503.737,77. Agenda van Leiden „De vrouw en de slang", repetitie om half acht Donderdagavond in de R.K. H.B.S. voor alle medewerkers, Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. BIOSCOPEN VANAF A.8. VRIJDAG Casino": „De laatste dagen Pan Warschau", 14 jaar. Lido: „De drie musketiers", alle leeftijden. Luxor: ,,De schat van de Gouden Condor", 14 jaar, Trianon: „Geef de sporen', alle leeftijden. Rex: ,,Het brandende circus", 14 j. (Donderdag-cyclus: „De waarheid omtrent het huwelijk", strikt volw.). De aanvangstijden van de biosco pen Zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt vanaf Zaterdag 28 Augustus 1 uur waarge nomen door: de Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2'/, eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur LEIDSE VARIA De leden van de volksdansgroep „De Grote Ronde" worden verzocht er rekening mee te houden, dat a.s. Zondag een bijzondere volksdans- middag zal worden gehouden. Nade re inlichtingen zullen Zaterdag op de oefenavond bekend gemaakt wor den. Aan de Boshuizerkade ontstond vanmorgen groot alarm, doordat en kele afvalhooibergjes, die volgens de plannen aan de rode haan wer den geofferd, een bijzonder hecht rookgordijn over het Haagwegkwar- tier legden. De bewierookte koppen werd bij elkaar gestoken en de brandweer kreeg haar brandmel ding van de dag door. Het duurde hierna niet lang of de afvalbergjes waren vakkundig uit elkaar gespo ten konden de ramen weer geopend worden. Hier en daar in de stad schijnt nog steeds elke avond een wilde wie lerronde gehouden te worden. Buiten het gevaar dat een dergelijk festijn voor de deelnemende jongens ople vert, lopen ook de normale wegge bruikers de kans het slachtoffer van dit kwaad te worden. Iedereen wordt dan ook verzocht mee te helpen om bij de jeugd elke gedachte aan een geletruijagerij in de kiem te smo ren De gymnastiekver. Sportief zal morgenavond haar ring- en spring- werk in de zaal aan de Ursulasteeg verrichten. uaga/; iuuuio éjui (Tot 19 September). VALKENBURG P- a denmarkt in ere hersteld Het belooft dit jaar met de paar denmarkt en Oranjefeesten op 8 en 9 September a.s. heel wat te worden. Op Woensdag 8 September zal in de vroege morgen begonnen worden met het verhandelen van de paarden, waarvoor het comité attractieve prij zen voor de grootse aanvoerders be schikbaar heeft gesteld. Handelaren van buiten krijgen sinds jaren weer de gelegenheid hun paarden een avond van te voren gra tis en onder toezicht te stallen. Sinds vorig jaar werd er getracht de jaarmarkt weer in ere hersteld te krijgen en vele stille marktkooplie den en standwerkers zullen het al oude plein weer vullen. De eerste dag zal de Marine-kapel te beginnen om 9 uur in de morgen een rondgang door het dorp maken, waarna zü verder in de muziektent zullen concerteren. De tweede dag zal dit worden ge daan door Valkenburg's Harmonie. De volgende vermakelijkheden hebben reeds vergunning: Zweefmo len, Schiettent, Vliegbom, Ballentent, Eendenspel, Hengelsport, terwijl een gebakkraam, paling en diverse ver versingen niet zullen ontbreken. De marktmeester, de heer C. de Bruin deelde ons mede, dat de staan- Neomyst in Leiden Op Zondag 12 Sept. zal ln de paro chiekerk O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef de eerste plechtige H. Mis worden opgedragen door pater Bor- romeus (Herman) Goddijn, van de Congregatie der Heilige Harten van Jezus en Maria. De neomyst werd te Leiden gebo ren op 12 Maart 1929. Hij maakte zijn gymnasiale studies aan het mis siehuis Pater Damlaan te St. Oeden- rode. In 1948 deed hij zijn intrede bij de Paters der Heilige Harten te Bavel en legde na een jaar de kloos tergeloften af. Hij vertrok naar Val kenburg (L) voor de studie van phi losophic en theologie. Zondag 29 Aug. j.l. werd pater Borromeus met nog negen confra ters gewijd door mgr. j. H. G. Lem- mens, bisschop van Roermond. plaatsen op de jaarmarkt tot in alle hoeken bezet zijn en door hem geen vergunningen meer kunnen worden verleend. WASSENAAR INBREKERS GEARRESTEERD Dank zij de medewerking van de recherche te Haarlem en te Amster dam heeft de Wassenaarse recher che de hand weten te leggen op de 24-jarige Haarlemmer D, die vorige week inbrak in een woning aan de Duiniustweg. De bewoners, fam. van H. die slechts enkele uren afwezig waren geweest merkten bij hun thuiskomst, dat zij ongewenst be zoek hadden gehad en dat een foto toestel, een beliohtingsmeter, een gouden armband en geld uit de spaarpot van de kinderen waren ont vreemd. D. kon in zijn woning te Haarlem worden gearresteerd. De beliohtings meter werd bij hem thuis aangetrof fen en de camera kon in Amsterdam worden achterhaald. D. die reeds diverse keren in aan raking kwam met politie en justitie, bleek ook inbraken te hebben ge pleegd in De Kwakel, Bergen (N.H.) Blaricum en Soesterberg en werd ter beschikking gesteld van de jus titie te '8 Gravenhage. ONZE STAD, zoals wij haar te weinig kennen De Nederlandse Spoorwegen, die een goed jaar geleden het loffelijk initiatief namen om de reizigers tij dens de treinreizen van lectuur te voorzien en een speciaal spoorblad „Tussen de rails" in het leven rie pen, hebben deze maand een nummer uit de rails laten rollen, dat speciaal aan Leiden gewijd is. Bladerende door het 76 pagina's grote blad, doet men dezelfde ont dekking, die men in sommige reis gidsen maakt, nl., dat de eigen stad effecten heeft, die men in het dage lijkse leven achteloos voorbijgaat, maar die toch de moeite van het op merken ten volle waard zijn. Vroeger en nu. Het blad opent met een vraagge sprek, dat burgemeester j'nr. mr. F. H. Van Kinschot toestond aan mej. Jacqueline Lamers. waarin hij enke le grepen doet uit Leidens grote his torie en huidige activiteit. Dr. J, Keuning beziet in een vol gend artikel Leiden vanuit kunst historisch oogpunt en geelt tevens een overzicht van de genoegens, die de tourist in en om Leiden kan vin den. Zuiver historisch is (natuurlijk) het artikel van mr. R. v. Rooijen, de gemeente-archivaris van Leiden, ter wijl de volgende bladzijde het hoog tepunt van Leidens geschiedenis, het ontzet, aan een beschouwing onder werpt en tevens een overzicht geeft van de festiviteiten, die aan de jaar lijkse herdenking verbonden zijn. De bekende Nederlandse schrijver Maurlts Dekker koppelt hieraan vast een vertelling over de viering van Leidens ontzet in het Zuid-Afrikaan se Johannesburg. Roem en werk. Natuurlijk kreeg het nieuwe sta tionsgebouw een ereplaats in het nummer en de heer H. F- A. Her mans geeft in een rijk geïllustreerd artikel een beeld van de gemakken, die deze schepping aan de reizigers van en naar Leiden schenkt. De oud-directeur van de markt- en havendienst van Leiden, mr. H. Hei- no, belicht Leiden als marktstad, een kwaliteit, die Leiden wellicht nog meer dan het „ontzet" beroemd heeft gemaakt en nog dagelijks roem schenkt. De directeur van dg Lakenhal, de heer J. N. v. Wessem, belicht het door de Leidenaars zelf nog steeds onderschatte culturele leven van on ze stad en bepaalt zich daarbij uiter aard in hoofdzaak tot het Leidse kunstmuseum. Journalistieke bijdragen. Van de Leidse journalisten hebben twee onzer collegae beiden ver bonden aan de redactie van de Leid se Courant, aan dit Leidse num mer medegewerkt. De heer H. J. Schoondergang geeft een beeld van de Leidse sportactivi teiten, maar wo betwijfelen, of het met de ernst geschreven is, die een man zün leven en welzijn veil hebbend voor de sport verwacht, want de foto, waarop professor Gos lings een vergeefse duik in een voet- baldoel maakt genomen tijdens de laatste voetbalwedstrijd tussen de Leidse Raad en de Leidse journalis ten geeft rijpe stof tot ernstige overpeinzingen. De heer W. Korthout heeft een meer serieuse opvatting van zijn taak gehad; hij heeft het bereidingspro ces van de Leidse Kaas besproken *- het probleem van de pitjes en zo en voor alle reizende niet-Leidenaars zal het stukje Leidse kaas na lezing van z(jn artikel ongetwijfeld stukken beter smaken. Aantrekkelijke schijnwerper. Professor mr. J. M. van Bemmelen heeft het zoeklicht laten schijnen over de wereldberoemde Leidse uni versiteit en zowel tekst als foto's to nen aan, dat deze oude Hogeschool niet slechts teert op oude roem, maar tevens volledig met haar tijd meegaat. Een artikel over Leiden als woon stad het valt heus meel dooi de heer T. Leenhouts, over Lelden als industriecentrum door mr. E. Bredeveld en talloze artikelen uit de Leidse handelswereld completeren dit Leidse spoornummer, dat deze maand door tienduizenden reizigers gelezen zal worden en hun aandacht op aantrekkelijke wijze naar Lelden zal trekken. L. S. LISSE BOUW KLEUTERSCHOOL. De bouw van de kleuterschool met annex een jeugdhuis in de Mariapa- rochie vordert gestadig en het ge bouw is bijna onder de pannen. Door stijging van lonen en materia len, gelegen tussen het tijdstip van de begroting en thans, is de finan ciële zijde van deze bouw evenwel nog niet onder de pannen en heeft men zich beraden, wat hieraan te doen zal zijn. Een commissie, samengesteld uit beide parochie's heeft thans het plan opgevat om een extra bloemboÜen- veiling te doen plaats hebben en wel op Maandag 20 September des avonds om 8 uur in de Hobaho. Uit de opbrengst van deze veiling ver trouwt men, dat het tekort zal kun nen worden gedekt. De hoofden van gezinnen is in een circulaire om me dewerking verzocht. Gezien het grote belang van het Kleuteronderwijs en gelet op het ge brek aan plaatsruimte in de school van de parochie St. Agatha voor dit onderwijs, menen wij de inwoners van Lisse te mogen aansporen, om hieraan hun oiKintbeerlijke mede werking niet te onthouden, doch spontaan te geven. Geboren: Gerardus Theodorus Ma ria zn van J. H. Hulsbosch en C. Hui- tema; Robertus Antonius zn van C. G. v. d. Aardweg en C. M. v. Berkel. Ondertrouwd: Johannes Stepha- nus van Tol, 40 jr te Nieuwveen en Anna Theresia Maria Stroet, 27 jr; Jan Eigenbrood 26 jr en Jannetje v. Delft 23 jr. Laatste Berichten KONINKLIJK PAAR MORGEN WEER THUIS. H.M, de Koningin, prins Bernhard en de oudste twee prinsessen zullen morgenmiddag met de regerings-Da- koto op Soesterberg terugkeren. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 1 Sept. Vee Op de Bosche veemarkt van heden werden aangevoerd 5187 stuks vee, zijnde: 2042 runderen, 368 vette kal veren, 309 nuchtere kalveren, 95 fok- zeugen, 247 slachtzeugen. 180 lopers. 1617 biggen, 304 schapen, 26 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien f 700935, guiste koeien 555—800, kalfvaarzen 650830, klamvaarzen 560660, guiste vaar zen 550—665, pinken 350—515, graskalveren f 225—320, nuchtere fokkalveren 34—152, nuchtere slachtkalveren 4358, zware soor ten 6388, drachtige zeugen f 325 —440, lopers 85—110, biggen f 50— 68, vette schapen 80—110, zuiglam- meren 0—790, weilammeren 60— 70 per stuk. Aanvoer van slachtvee: 771 stuks. Prijzen: le kwal. f 2.75— 2.85, 2e kwal. 2.60—2.70, 3e kwal. f 2.40—2.50. vette stieren 2.55— 2.60, worstkoeien 2.152.40 alles per kg. geslacht gewicht; vette kal veren zware soorten 2.45—2.60 per kg., vette kalveren middenklasse 2,202.35, vette kalveren lichte soorten 1.952.15 per kg., nuchtere slachtkalveren 1.331.43, zware soorten 1.58—1.82, slachtzeugen 1.731.79, fijne jonge slachtvarkens f 1.84—1.95 per kg., alles levend ge wicht. Verdere mededelingen: de handel in melk- en kalfkoeien ver liep traag en nauwelijks prijshoudend Guiste koeien weidevee matige han del, prijzen iets lager. Groter aanvoer van graskalveren on pinken, handel stug en nauwelijks prijshoudend. Minder aanbod van vette kalveren, handel williger, de prijzen bleven ruim gehandhaafd. De handel in nuchtere slachtkalveren verliep rus tig, prijzen lager. Vette schapen en zuiglammeren handel vilot, prijzen vaster. Normaal aanbod van fok- zeungen met matige belangstelling, handel traag en nauwelijks' prijshou dend. Minder aanvoer van lopers en biggen, kalme handel, prijzen lager. Minder aanbod van slachtvee, handel williger, prijzen vaster. De handel in slachtzeugen verliep vlug, de prijzen bleven gehandhaafd. GOUDA, 2 Sept. Kaas. Aange voerd 236 partijen, 1ste kwal. 2.08 2.17, 2de kwal. 2.012.07, extra kwal. van 2.18—2.36 per kg. Handel flauw. VïNKEVEEN, 1 Sept Groente Andüvie 15—20 cent, postelein 21 27 cent, spinazie 25—34 cent, groene kool 1315 cent, tomaten 2464 cent, pronkbonen 4860 cent, snijbonen 0292 cent, stambonen 6985 cent, en stokprincessen 0,87—1.09 per kg.; bleekselerij 1721 cent, komkom mers 827 cent en sla 415 cent per stuk, peen 2938 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 1 Sept. Groente. Aardbeien f 0.90—1.15, bramen 21—25 cent per doosje, krop sla I 21—33, idem n 7—18, andij vie 1421, kroten f 1419, Toma ten A 5158, idem B 5802, idem C 44—48, idem CO f 2026, snijbo nen I 4460, idem II 3142, idem stek 2030, pronkbonen 2748, dubb. stambonen 4565, stokprin- cessen f 46—81, Augurken C 88, idem D.A. 62, idem D f 7783. id. E. 55—61, idem CD 5960, idem afw. 35per 100. Bloemen. Asters 5—15 cent, Dhalia's 1121 cent, Montbretia 13 —16 cent, Anemonen 11—14 cent, Chib. Anjerz 25—27 cent, Asp. Phi mosis 34—43 cent. Colvilleis 20—40 cent, Troschrys. Oldland Scepter 57 —60 cent, Chatsworth 4351 cent, Daydream 40—47 cent per bos, Chrys. Stuks: Migoli 9—15 cent. Perfection 13—17 cent, Millersdale 8—11 cent, Rayonanten 13—17 cent, Daydream 710 cent, Champion 1517 cent, Gift 10—14 cent, Alfretlon 12—15 ct„ Am. Anjers 4—12 cent per stuk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3