Wat is de oorzaak van deze slechte zomer Indische Nederlanders protesteren in Den Haag Vissersschepen zoeken thans met meer succes Vacantiegangers geven vreugde aan groep Amsterdamse kinderen Troep Rotterdamse verkenners sminkte gezicht met beenbruin N.E.S.B.-leiders I Oct. voor Haagse Gerechtshof Getrouwde monteur probeerde twee huwelijksbanden te smeden B. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De zon zelf! Niet de atoombom en ook niet de straaljagers zijn oorzaak van het slechte weer. Dat wij deze zomer de zon zo weinig hebben gezien, is hoogstwaarschijnlijk te wijten aan de zon zelf. Haar straling heeft de laatste jaren enige verandering on dergaan en het is niet onmogelijk, dat die verandering heeft geleid tot wat in de weerjournalen als een van de slechtste zomers van deze eeuw bekend zal staan. Gecombineerde onderzoekingen van sterrenkundigen en meteorolo gen hebben geleid tot de conclusie dat de intensiteit van de straling van de zon een grote rol moet spelen in de tostandkoming van het weer op aarde. Het is waarschijnlijk, dat wij zigingen in die intensiteit ook de pe riodieke verschijning van zonne vlekken op hun geweten hebben. De verandering in de sterkte der zonnestraling is zelf ook periodiek. Zij is al zo lang waargenomen, dat men heeft kunnen vaststellen, dat een bepaalde, elf jaar durende pe riode, een belangrijke rol speelt in het leven van de zon. Soms duurt die periode echter langer en soms korter dan elf jaar. De oorzaak van het ver schijnsel is echter alle geleerden een raadsel. Gedurende zo'n periode treden zonnevlekken op. Het aantal vlekken dat men waarneemt, is aan wisseling onderhevig. Er zijn jaren, waarin men dagelijks zonnevlekken ziet soms zijn zij zo groot, dat zij zonder kijker te zien zijn; men moet dan echter wel een donker glaasje of een zwart fotonegatief voor de ogen hou den en in andere jaren verlopen er drie tot vier' weken zonder dat er zich ook maar één vlekje ver toont. Bij het waarnemen van veel zon nevlekken spreekt men van grote activiteit van de zon; het hoogtepunt van die activiteit wordt „maximum" genoemd. Een halve periode (als re gel 5'A jaar dus) later bereikt die zonne-activiteit een .minimum"; zo'n minimum beleven wij op het ogen blik en er is zelfs nog nooit zo'n uit zonderlijk laag minimum geweest als nu, in 1954. Daar staat tegenover dat, merkwaardigerwijs, het laatste maximum ook een record maximum was. Nog nooit had de zon zoveel vlekken vertoond als in dat jaar. En dat jaar was 1947, het jaar van de mooiste zomer die wij de laatste tijd hadden. Dampkring in de war. Vergelijk van de astronomische en de meteorologische gegevens der laatste jaren doen vele geleerden overhellen tot de veronderstelling dat het wel eens de zon zelf zou kun nen zijn, die de oorzaak is van de abnormale weersgesteldheid der laatste maanden. Streken op aarde met een spreekwoordelijk mooi kli maat zuchten dit jaar onder stormen en hevige regens, terwijl in meer ge matigde of zelfs doorgaans koude luchtstreken dit jaar hittegolven ver schijnen. De huishouding van onze .dampkring schijnt totaal in de war te zijn. Welnu, die huishouding wordt in stand gehouden door de straling van de zon. Zij is het, die in de atmos feer van de aarde en in de oceanen allerlei stromingen doet ontstaan en haar moeten wij dus waarschijnlijk aansprakelijk stellen voor de chao tische toestand die het jaar 1954 ver toont. Hoe gaat dat precies in zijn werk? Dat weten ook de geleerden (nog) niet. Ten eerste zijn er nog niet lang genoeg gegevens verzameld, die een waterdichte conclusie verantwoord maken en ten tweede ontbreekt nog het juiste inzicht in hetgeen zich afspeelt in de hoge luchtlagen. Ten dele is dat het gevolg van het feit, dat de hogere lagen van onze damp kring voor ons nog niet toegankelijk zijn. Onderzoekingen, verricht uit raketten of vanaf een zg. kunstmaan, zullen in de toekomst meer licht op deze duistere affaire kunnen werpen. Ultraviolette stralen. Wel weet men reeds, dat de ver anderingen in de intensiteit van de zonnestraling voorkomen in één be paald soort „onzichtbaar zonlicht", namelijk de ultraviolette straling. Dat is de straling die voor het groot ste deel wordt geabsorbeerd (opge slorpt) door de ozon in de lucht, een luchtlaag die zich vijftien tot dertig km boven het aardoppervlak bevindt. Zoals gezegd, kent men het proces dat zich hier afspeelt niet tot in alle details, maar het ligt voor de hand te veronderstellen dat veranderin gen in de ultraviolette zonnestraling ook veranderingen moet teweeg brengen in de ozonsfeer. Dit soort „hemelse scheikunde" moet dan aan leiding geven tot wijzigingen ook in de lagere luchtlagen, waardoor b.v. de gehele algemene toestand zo ver andert, dat wij neiging krijgen te zeggen dat „het klimaat verandert". Zo straf gezegd, is dat natuurlijk onjuist: als inderdaad blijkt, dat de ultraviolette straling van de zon de overbrenger is van de factoren die deze wijzigingen veroorzaken, dan worden de vooruitzichten voor de nu komende jaren weer gunstiger. Im mers: het minimum van 1954 ligt dan achter ons en wij beginnen aan het tweede deel van deze „elfjarige pe riode" van zonne-activiteit (waar van het eerste deel intussen al zeven jaar heeft geduurd, zodat deze „elf jarige periode" wel eens veertien jaar kan duren, hetgeen wel vaker voorkomt). Sommige astronomen verwachten het eerstvolgende maxi mum in 1958, anderen daarentegen zien het niet voor 1960 tegemoet. Dr S. STELLA. VERZENDING VAN ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan tus sen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Langkoeas" (8 Sept.) en m.s. „Sumatra" (16 Sept.): Ned. Nieuw-Guinea: „Sumatra" (16 Sept); Ned. Antillen: m.s. „Helicon" (8 Sept.); Suriname: m.s. „Nestor" (8 Sept); Unie van Zuid-Afrika en ZW-Afrika: m.. „Pretoria Castle" (4 Sept.); Canada: m.s. „Prins Willem van Oranje" (6 Sept.); s.s. „Prins Willem V" (8 Sept.); m.s. „Wester- dam" (9 Sept.); Zuid-Amerika, Ar gentinië, Chili en Paraguay: s.s „Eva Peron" (4 Sept.); en m.s. „Yapeyu" (8 Sept.); Brazilië: s.s. ,.Eva Peron" (4 Sept.); Australië en Nieuw Zee- land: via Engeland (4 Sept.) Zaterdagmiddag a.s. PRINSES WILHELMINA BRACHT VERJAARDAG IN STILTE DOOR Prinses Wilhelmina heeft haar 74e verjaardag in alle rust doorgebracht in het Kviknehotel, op de Noordelij ke oever van de Sognefjord in West- Noorwegen. Toen Prinses Wilhelmi na vorige week aankwam in het klei ne bergdorp, had zij verzocht, dat haar verblijf zo onopvallend moge lijk zou verlopen. De inwoners heb ben dit verlangen zó volledig geëer biedigd, dat de prinses bij het win kelen, evenals de andere vrouwen, moest wachten tot zij aan de beurt was, meldt Associated Press Op Paleis Het Loo zijn gisteren ve le schriftelijke gelukwensen binnen gekomen. Nieuwe taalregels uitgesteld De nieuwe voorschriften voor de schrijfwijze van de Nederlandse taal zullen niet op 14 September in wer king treden. Het is niet mogelijk gebleken aan de nieuwe voorschriften op korte termijn de noodzake.ijke bekend heid te geven. Om moeilijkheden te voorkomen heeft de regering nu be sloten het op 25 Augustus gepubli ceerde Koninklijk besluit alsnog aan te vullen met een bepaling omtrent de inwerkstelling van dit besluit In het aanvullende besluit zal een ruime overgangstermijn worden op genomen. HET ONGELUK BIJ HARMELEN In opdracht van een Deense assu rantie maatschappij onderzoekt thans een Amsterdams expertisebu reau ,in hoeverre de Nederlandse Spoorwegen aansprakelijk zijn te stellen voor het ongeluk op de onbe waakte overweg bij Harmeien op 4 Augustus, dat een Deens echtpaar het leven heeft gekost. Enkele employé's van het experti sebureau hebben Maandag de situa tie bij de beruchte overweg op de Breedijk bekeken. Het is heel goed mogelijk, dat de Deense automobi list van zijn lage wagen uit in het geheel geen uitzicht op de spoor baan heeft gehad en zich ook het ge vaar niet bewust heeft kunnen zijn. Een met foto's gedocumenteerd rapport zal de Deense verzekerings- De K.L.M.-ramp Deventer krijgt geen R.K. technische school Alleen de confessionele partijen stemden voor De gemeenteraad van Deventer heeft Maandagavond op voorstel van B en W geweigerd medewerking te verlenen aan de stichting van een R.K. Technische school. Het verzoek om medewerking was gedaan door het bestuur van de R.K. St. Bernardusscholen. In een nota aan de raad zette de grootst moge lijke meerderheid van het college van B en W uiteen, dat er volgens haar geen behoefte bestaat aan een R. K. Technische dag- en avond school, zoals was gevraagd, omdat de gemeentelijke technische school, die thans 513 leerlingen telt, haar leer lingen-aantal nog tot 694 kan ver groten. Het aantal R. K. leerlingen bedraagt 139. Bij de stichting vrn een tweede vakschool zou volgens de meerderheid van B en W het ge vaar ontstaan, dat de verschillende vakopleidingen afzonderlijk een te ger'ng aantal leerlingen zouden krijgen om te worden voortgezet. Wethouder Von Pickartz (KVP) stelde hiertegenover, dat volgens hem de leerlingen ook bij het voort gezet onderwijs de geestelijke vor ming moeten ontvangen, die in over eenstemming is met de levensover tuiging van het gezin, waaruit zij voortkomen. Na uitvoerige beraad slagingen werd het meerderheids- voorstel van B en W, de gevraagde tromgeroffel een krans gelegd by het Donderdagavond 2 September zal j standbeeld van Johm de Witt op De in de grote zaal van de Dierentuin Plaats. In deze demonstratie, waar in Den Haag een openbare bijeen- I am naar het comité verwacht, enige komst worden gehouden, waarin het duizenden personen zullen deelne- woord zal worden gevoerd door men, zullen spandoeken worden de heren P. J. G. A. Ego, T. Schil- meegevoerd, ling, mr. H. C. Campen en P. P. P. Westerling. Zatermiddag 25 September om half drie wordt onder verantwoor delijkheid van een „demonstratie comité 1954" waarvan bovengenoem de mr. Campen het voorzitterschap op zich heeft genomen, een protest demonstratie gehouden ten bate van de Indische Nederlanders. Duizenden verwacht. Aan deze demonstratie zullen bur gers, legioenairs en Ambonezen deel nemen. Men vertrekt van de Hout- rustweg via Ccnradkade, Groot Her- toginnelaan, Camegielaan, Scheve- ningseweg, Zeestraat en Sophialaan naar Plein 1813, waar de stoet wordt ontbonden. Om 15.30 uur wordt door een deputatie van dertig personen tv onder het ten gehore brengen van maatschappij zo spoedig mogelijk worden opgezonden. Deze zal dan moeten beslissen, of zij de N.S. in ci viele procedure zal laten dagvaar den ter zake van de materiële en eventueel ook de vermogensschade, die uit het ongeluk zijn voortge vloeid. (Tel. DRUIVENFEEST IN NAALDWIJK BEGONNEN. Met de komst van de druivenfee zijn gistermiddag de druivenfeesten in Naaldwijk, die tot en met Zater dag duren, begonnen. De druiven- fee kwam zeer modern per helicop ter aan cp het terrein bij de krui sing van wegen in de omgeving van Honselersdijk. Na de verwelkoming reed de drui venfee in een open auto, begeleid begeleid door herauten en amazo nes, naar het gemeentehuis te Naaldwijk, waar zij door de burge meester van die plaats, de heer S. Hoogenbom, als druivenfee werd ge ïnstalleerd. Zij opende hierna de druiveneet- gelegenheid, die gedurende 't feest in Naaldwijk zal zijn gevestigd. Na de openingsplechtigheid hield de heer J. Barendse, era-voorzitter van het Centraal Bureau van de tuinbouw veilingen in Nederland en ere-voor- zitter van de bond Westland, waar in alle twaalf Westlandse tuinbouw veilingen zijn verenigd, de openings rede. Hij wees er op, dat de wel vaart van het Westland mede af- medewerking te weigeren, met 19hankelijk is van de druiventeeelt. tegen 8 stemmen. Voor stemden Tenslotte werd de sprookjesstad, die PvdA, WD en CPN, tegen de KVP en de Prot. Chr. raadsleden. plaatselijke middenstand heeft ingericht, geopend. Blijvend initiatief? In het watersportcentrum „Sim mer Wille" aan de Loosdrechtse p'as- sen is deze zomer een initiatief ge nomen, dat kan uitgroeien tot een jaarlijks weerkerend nationaal eve nement. De zomergasten hebben n.l. op verzoek van de eigenaar, J. Poor- tinga, elk een klein bedrag gestort, dat zal worden aangewend om kin deren uit armlastige gezinnen een gratis vacantie van een week te be zorgen. Hedenochtend om 11 uur arriveer de de eerste groep van 25 Amster damse kinderen. Er is een comité ge vormd, waarin zitting hebben de burgemeesters van Loosdrecht en Breukelen, enkele schoolhoofden, de wijkverpleegster, de arts uit Tienho ven en een brigadier van politie. De kinderen krijgen een programma aangeboden, waaraan vele bekende figuren zullen medewerken. De heer Poortinga heeft reeds contact gezocht met de organisaties der seizoenbedrijven, opdat het vol gend jaar iedere vacantiegast een klein belrag stort om meer kinde ren in de gelegenheid te stellen een prettige vacantie te genieten Men verwacht van deze actie veel succes en is van mening, dat reeds het vol gende jaar een zeer groot aantal kinderen op deze wijze kan worden onthaald. Net echte Indianen Verlengde vacantie in Noordwijkerhout Een troep verkenners, die sinds de vorige week in Noordwijkerhout kamperen, wilde eens een echt In- dianenspel spelen, maar daar zij niet uit Oklahama, doch uit Rotterdam komen en hun gelaatskleur dus blank in plaats van rood-bruin is, wilden ze de natuur een beetje te bulp komen en van een fles been bruin verwachtten ze de meest ver bluffende resultaten. Inderdaad zagen de padverkenners er na een kwartiertje uit als bloed eigen volgelingen van Winnetou, maar minder leuk was het, dat het been-bruin protesteerde om op het gezicht gesmeerd te worden en des wege de jongens lelijke wonden rond de ogen bezorgde. Een oogarts moest geraadpleegd worden, die de jongens onder be handeling nam en deze behandeling De leiders der Nationaal Europese Sociale Beweging (NESB), Paul van Tienen uit Amsterdam en mr. J. A. Wolthuis uit Groningen zullen op 1 October a.s. voor het Haagse Ge rechtshof terechtstaan. Nadat zij door de Amsterdamse rechtbank tot twee maanden gevan genisstraf met aftrek waren veroor deeld, zijn zij indertijd in hoger be roep door het Amsterdamse Gerechts hof vrijgesproken. Dit hof achtte na melijk niet bewezen, dat de NESB het streven van de vroegere NSB of een in het besluit ontbinding lands- verraderlijke organisaties genoemde organisatie voortzet. De hoge raad heeft het arrest van het Amsterdamse Gerechtshof ver nietigd en de zaak naar het Haagse Hof verwezen. De Hoge Raad was van oordeel dat het Amsterdamse Hof in zijn onderzoek ook de feite lijke werkzaamheid der NESB had moeten betrekken, en niet alleen het streven en de ideële vorm. Mr. Wolthuis zal zich voorts bin nenkort moeten verantwoorden we gens illegale grensoverschrijding. In Juni van dit jaar is mr Wolthuis na melijk door de Duitse autoriteiten gearresteerd ,toen hij met een ongel dig paspoort de Deens-Duitse grens overschreden had. Hij werd in Flens burg tot tien dagen gevangenisstraf veroordeeld. Wegens ongeoorloofde overschrijding van de Nederlandse grens zal hij nu ook in ons land te recht moeten staan. duurde langer dan het kamp, zodat de terugkeer naar Overschie een paar dagen uitgesteld moest worden. De gezichten van de jongens zijn momenteel weer blank en onbescha digd, zodat dezer dagen de tocht naar huis een aanvang zal nemen. JONGEN DOOR STROOM GEDOOD De 15-jarige Hans van der Gracht uit Hoorn, die gisteravond met een aantal vrienden bij het z.g. Houten Hoofd in de Hoornse haven aan het zwemmen was, heeft op tragische wijze de dood gevonden. De jongen wilde een kledingstuk, dat te water was geraakt, ophalen. Hij schijnt zich daarbij te hebben vastgegrepen aan een electrische ka bel van een lichtopstand, waarvan de isolatie was beschadigd. Onmid dellijk toegeschoten hulp mocht niet meer baten; de dood móet onmid dellijk zijn ingetreden. EEN 90-JARIGE TWEELING Donderdag zullen de dames Alida Geertruida Keyzer-Ploeger te Gro ningen en Geerdina Grachten-Ploe ger te Rotterdam, die tweeling zijn, hun negentigste verjaardag vieren. Het zoeken door kotters naar de zijn diverse kledingstukken van de wrakstukken van het verongelukte KLM-toestel „Willem Bontekoe" blijkt resultaten op te leveren. Men stoot voortdurend op wrakstukken, al is het vrijwel zeker, dat daarbij ook oude wrakstukken zijn. Men leidt dit af uit het feit, dat ter plaat se veel kabeljauw aanwezig is, het geen steeds bij oude wrakstukken voorkomt. Niettemin heeft de kotter „Twee Gebroeders" uit Wiermgen gister middag omstreeks h~if vijf blauwe bekleding en een stuk toiletzeep opgehaald; andere kotters halen stukken aluminium op. Bij het zoeken gaan veel netten verloren. Onafhankelijk van het vlootje zoekende kotters, dat op het ogen blik nog steeds wrakstukken van de verongelukte „Willem Bontekoe'' zoekt in een rechthoek van 17 bij 15 km. ter hoogte van Bergen en Cam perduin, heeft gistermiddag de Kat- wijkse kotter KW 35 met zijn sleep net eveneens diverse brokstukken van de verongelukte machine opge vist. Het zoeken duurt voort. Droeve last gelost. De Nederlandse kustvissersvloot, die deelneemt aan de bergingswerk zaamheden heeft gisteravond in IJmuiden de eerste resultaten aan de wal gebracht: met de vlag halfstok meerde öm zes uur in Muiden de „Nehim 3", die o.m. een van de mo toren van het vliegtuig vond. De zwaar beschadigde motor stond aan bakboord van het kottertje als een verwrongen massa metaal, waarvan zes clinderkoppen waren afgeslagen. De zuigers waren eveneens gedeelte lijk verdwenen. Ook de kast van de koppeling was gedeeltelijk weggesla gen. Van de propeller was niets meer over. Het door het zeewater schoonge spoelde aluminiunjkleurige wrak stuk is met behulp van de electrische kraan op een vrachtwagen gehesen en naar Amsterdam vervoerd. Later werd in alle stilte het stof felijk overschot van een van de in zittenden van de „Willem Bontekoe" in een auto geladen. De kotter had bovendien een grote hoeveelheid ver wrongen aluminium aan boord. Ook Tprwillf* van Hp emppr gebeurde nog wel terwyl ze met hem 1C1WI11C vail UC MIICCI afgesproken had de meubeltjes die In Haarlem is iemand in verze kerde bewaring gesteld, <lie, terwijl hij reeds gehuwd is, twee meisjes 'n trouwbelofte had gedaan. Een sterk staaltje van initiatief dus, waar de Nederlandse wet gelukkig wel raad mee weet, temeer daar de man, een 34-jarige monteur, zich tevens aan oplichting en verduistering had schuldig gemaakt. Tegen een van de meisjes een Haar lems verkoopstertje had de onver laat gezegd: „Geef mij je portemon- naie maar want Amsterdam is zo'n grote stad; het wemelt hier van zak kenrollers en ander tuig". Hij had het meisje kort na de kennismaking ten huwelijk gevraagd en haar ver volgens mee naar de hoofdstad ge nomen om het een en ander voor de uitzet te zoeken. Toen het meisje 's avonds haar portemonnaie terug kreeg miste zij f 40.Zeker verlo ren dacht ze en omhulde het geval met de mantel der liefde. Argwaan kreeg ze pas toen haar verloofde de volgende keer niet verscheen. En dit de vorige maal hadden uitgezocht samen te kopen. Zij had hiervoor maar liefst achthonderd gulden van de spaarbank opgenomen. Bezigheden binnenshuis De monteur had echter een goed alibi. Hij was namelijk daags tevo- renren gearresteerd wegens de ver duistering van een polshorloge en een fiets van een andere vriendin in Leidschendam met wie hij eveneens een huwelijksband had beloofd te sluiten. Het verkoopstertje ging na de ge miste afspraak op onderzoek uit en ontdekte dat haar verloofde reeds in een huwelijksbootje had plaatsgeno men. Volkomen gedesillusionneerd deed het meisje toen aangifte van de vermiste veertig gulden. Inmiddels zal de tijd dat de monteur zijn be zigheden binnen het huis van bewa ring zal moeten zoeken nog verlengd worden door een nieuwe aanklacht wegens oplichting. Hij had namelijk in een hotel gelogeerd zonder te be talen. passagiers gevonden, o.m. een over hemd, enige schoenen en een colbert jasje, dat op de rug was gescheurd. De sleepboot „Hector" en de kotter WR 7 kwamen ongeveer op hetzelfde tijdstip binnen. Ook met fragmenten van de KLM-machine. Stoffelijk overschot geïdentificeerd. Het stoffelijk overschot, dat door de kotter „Nehim 3" te IJmuiden is binnengebracht, is geïndentificeerd als dat van de derde officier van de „Willem Bontekoe", de heer R. M. T. Meyers. Tot nu toe was alleen nog het lijkje van de 5 -jarige Richard Yarrow gevonden. Wrak gelocaliseerd? In de loop van de ochten zijn de werkzaamheden tot opsporing van het wrak van het KLM-vliegtuig „Willem Bontekoe" zeer vermoede lijk met succes bekroond. Naar wij vernemen is men er naar alle waar schijnlijkheid in geslaagd de positie van het wrak te localiseren. Duikers zijn naar de zeebodem afgedaald om vast te stellen of het wrak inder daad ligt waar men meent het te hebben gevonden. Over de bevin dingen van de2ë duikers is nog niets bekend. Luchtmachtpersoneel door „lucifer" getest Gistermiddag is voor de Konink lijke Luchtmacht en de Luchtdoel- artillerie de driedaagse oefening „Lucifer" begonnen. De oefening, waaraan ook onderdelen van de Canadese en Engelse luchtmacht meewerken, heeft ten doel de ver dediging van onze nationale sector tegen vijandelijke vliegtuigen. De operatie „Lucifer" is een soort „huishoudelijke oefening". Geen toets van oorlogsparaatheid, doch een oefening van de samenwerking van luchtmacht, luchtafweer en de luchtwachtposten. Het personeel wordt dus meer aan de tand gevoeld dan het materiaal. De oefeningen worden alleen gehou den tussen zonsopgang en zonson dergang. Geleidelijk oplopend. Gisteren is de oefening „Lucifer" begonnen met de aanloopperiode, in de ochtend met het gereedmaken van de machines en het controleren van alle gegevens. Gistermiddag is de \Iiegende oefening aangevan gen, doch voorlopig slechts met ge ringe activiteit in de lucht. Dit laat ste vanwege het minder goede vlieg weer en de slechte grondgesteldheid in Duitsland. De vliegvelden welke aan de oefening deelnemen zijn: Soesterberg, Valkenburg en Volkel. Het ligt in de bedoeling vandaag de activiteit in de lucht geleidelijk op te voeren. Het langzaam opvoeren van het tempo geeft het personeel van de verschillende onderdelen het best de gelegenheid zich in de onder linge samenwerking te oefenen. Donderdag, de laatste dag van de operatie, zal de luchtactiviteit op vol le toeren draaien. Doe mee aan de B.B. Wacht niet op Uw buurman. U bent Uw buurman's buurman. Bureau B.B. Langebrug 56, t«L 30441.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5