Middenstandstentoonstelling in Sassenheim R.K- Openbare Leeszaal en Bibliotheek Leiden NIEUWE BOEKEN Nieuwe mogelijkheden voor jongelui, die avonden nuttig willen maken Het jubileum Hoogheemraadschap van Rijnland B.B. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gisteravond heeft de burgemeester van Sassenheim de grote midden standstentoonstelling „Samito" ge opend. Om even over zeven uur arriveerde de burgemeester in gezelschap van de beide wethouders, het bestuur en de organisator van de stichting, aan de Dr. de Visserkade, alwaar de gro te tentoonstellingstent staat opge steld. Alvorens tot de opening over te gaan sprak de organisator, de heer H. G. v. Riet, een woord van dank aan al degenen, die hadden medege werkt deze tentoonstelling op te zet ten. Vooral het gemeentebestuur en de politie werden door de heer v. Riet bedankt. Ook de leden stand houders en andere medewerkers ont vingen een woord van dank... Hierna was het woord aan de bur gemeester. Spreker gaf eerst een overzicht van 't ontstaan van de mid denstand alsmede toonde hij aan met verschillende voorbeelden, welke grote plaats de middenstand inneemt in het bedrijfsleven. Een vijfde deel der bevolking vindt emplooi in de middenstandsbedry- ven of zijn afhankelijk hiervan. Spreker hoopte dan ook, dat deze eerste tentoonstelling in Sassenheim mag slagen, zodat een volgend jaar INTERNATIONALE DAHLIATENTOONSTELLING Op 10, 11 en 12 September zal in de Hillegomse Bloembollenbeurs een internationale Dahliatentoon stelling gehouden worden, georgani seerd door de Nederlandsé Dahlia vereniging. Geboren: Hillegonda M. W., d. van G. A. Avé en E. J. Molenkamp; Marianne, d. van N. Teeuwen en F. M. Westervelo; Hendrikus L. N., z. van J. C. van Lierop en J. P. A. Sal man, Rudolf J., z. van P. Rijkelijk- huizen en C. H. Verdegaal; Johanna F. H., d. van F. R. Out en J. M. van Lierop; Maartje, d. van A. de Gier en M. van den Ent. Ondertrouwd: A. van Berkel en W. van Trigt; C. P. Verschoor en T. C. Granneman. Getrouwd: C. Slijper en P. J. van der Linden; S. van der Vossen en W. H. van Ewijk; H. J. Hartman en J. M. van Halm; W. Brandsma en J. M. Koppers; H. H. Hylkema en C. Korbee. KATWIJK AAN DEN RIJN BRADERIE EEN SUCCES Dinsdag bepaalden de feestelijk heden zich tot grootse illuminatie en versiering van straten en gevels en werd de Braderie met succes voort gezet. Mede door het mooie weer heerste er een gezellige sfeer en de zakenmensen hebben zichzelf be loofd een volgende keer vast en ze ker weer mee te doen. Dat zegt ge noeg. Woensdagmiddag, dus heden middag is bestemd voor de kinder feesten, die duren tot arn de avond en waarbij de harmenie Katwijk medewerking verleent. Tegen de avond is er een balcnnen-wedstrijd. Voor de verstkomende ballrns zijn prijzen beschikbaar gesteld. Dender- dag wordt het de grote dag mei volksfeesten op diverse plaatsen: aan het Overrijn, in het Zuiderkwar tier, aan de Noordwijkerweg op het feestterrein. Des morgens om zes uur is de start arn het Overrijn met een hengelwedstrijd. Een reeks van volksspelen zal de feestvierenden bezig houden tot des avonds zes uur. Na versterking van de inwendige mens vangen de avondfeestelijkhe den arn te beginnen met een grote lichtstoet, daarna populair volkscon cert en te 11 uur vuurwerk aan de Nieuwe Duinweg. KATWIJK Duivensport Vrnaf Tilburg, af stand 85 km, werd door de Rhijn- mciaders een wedvlucht gehouden met oude en jonge duiven. In con cours waren 82 duiven, die gelost werden te 15 uur. Eerstaankomende duif om 16 u. 30 min. 37 sec., gemid delde snelheid 926 meter per minuut. Uitslag: E. van der Hooff 1 en 10; H. M. Tjebbes 2, 4 en 7; A. Grimbergen 3; P. Varkevisser 5 en 8; Kr. Schaap 6; H. Hoek 9. een nog grotere tentoonstelling kan worden georganiseerd. Met deze woorden opent de burgemeester de tentoonstelling. De heer Turk, voor zitter van het organiserend comité, dankte in enkele woorden de bur gemeester. Bij de rondgang door de grote tent komt men tot de ontdekking, dat ook de middenstand van Sassenheim wel iets kan wanneer zij haar krachten er voor geeft. Tot nu toe was men van mening dat deze poging van de middenstand in Sassenheim bij voor baat tot mislukking gedoemd was. Dit was ook de verwachting van verschil- De burgemeester toonde belangstel ling voor de mogelijkheden van de moderne stofzuiger. (Foto: v. d. Horst). lende personen omtrent deze ten toonstelling. Deze pessimisten zijn echter bedrogen uitgekomen. Het is een genot om een wandeing langs de stands te maken. Men kan er meer zien dan in welke winkel ook. Een bezoek aan de tentoonstelling, die de gehele week geopend blijft, is dan ook de moeite waard. Ontwikkelingslectuur Biot. Mag dat?; ten Broeke. Staats inrichting; Brongersma, Wat wordt de wet?; Bruning, Voorlopige motie ven; Churchill, Memoires over de tweede wereldoorlog, dia 10 v. Doo- ren, Aspecten van de industriële so ciale psychologie; Dupré, Het ver trekpunt der Marxistische wijsbe geerte; van Egeraat, Gids voor Ne derland; Frankfort, Spaans in het dagelijks leven; Frentz, Kano's, klip pen en ravijnen; Geyl, Historicus in de tijd; Helferich, De eenvoudige donkere kamer voordelig en goed inrichten; Fotografisch leren zien; Gezellige kinderfoto's maken in eigen huis; Goed belichten; Negatieven ontwikkelen is niet moeilijk; Scherp instellen; Wanneer een betere came ra?; Herrmann, Op zoek naar de ho rizon; Kalz. In de binnenlanden van Brazilië; Kleinstra, Reprografie; Lu- tin, Gids voor Joegoslavië; Maclaren Cocos aan eenzame kust; Macmanus, Zwarte Patrick; Martinus Nijhoff; opstellen door C. Bittremieux e.a.; Mielche. Diepzeegeheimen; No. 61842, Legionnair; Reith, Honderd jaar kerkbouw in Nederland; Schreurs, Pelgrimstocht door Fran ciscaans Italië; Snijders en Beyers, Jeugd, school en beroep; Van der Veldt en Odenwald, Psychiatrie en katholicisme; Werner, Aquariumvis sen uit Amerika dl. 1; van den Born, Toepasselijke bijbelteksten; Casser- ley, De ontkerstening van de moder ne wereld; Feltin, De weg naar vre de; Guardini, God, koning voor wie alles leeft; Jaarboek 1954; Pfülf, Moeder Clara Fey van 't arme Kind Jesus; Weil, Zwaartekracht en gena de. Nederlandse romans: Arkel Zegwaard, Kwakzalvers; Bordewijk, Mevrouw en meneer Ri- chebois; Breedveld, Sandra; Capel, Geld is de wortel van alle kwaad; v. d. Geest, Op weg naar de toekomst; Japin, Post voor een dode; Mons, Moord in de Apollokliniek; Schot man, Het mysterie der zwarte pion nen; West, De indringster. Vertaalde romans: Buck, De wereld kan goed zijn; Cather, Schaduwen op de rots; Christie, Een handvol rogge; Collins, Kinderen van „De Aartsbisschop"; King, 'sNachts verdwijnen zij; Öl- denbourg, De hoeksteen. Franse romans: Fayet, Eté perdu, Acremant, Gai Marions-nous. NOORD WIJKERHOUT KAMPEERSTER MET BIJVERDIENSTE GEPAKT De Rijkspolitie arresteerde een kampeerster, die in Noord wij kerhout uit een melkzaak in de Zeestraat een kaas had weggenomen en in een manufacturenwinkel in de Zeestraat 'kindersokjes had gestolen. Eerste prijs De gemengde zang vereniging „Concordia" behaalde op het muziek- en zmgconeours te Hui zen een le prijs met 315 punten. Di recteur van deze vereniging is de heer H. Boelee uit Leiden. Burgerlijke Stand Geboren. Robertus Adrianus Ma ria zn van A. C. Broos en M. H. T. Jonkergouw; Frederik Wlilhelm, zn. van F. W. Elfert en C. J. Verbiest; Alida Johanna d. van J. P. Bon en A. Trouwee; Johannes Cornelis Maria zn van J. K. H. Berkhout en M. E. J. Weijers; Neeltje Maria dr van P. G. Roos en W. Schuurman Hess; Marie Thérèse Augustine dr van A. J. A. Hug en C. C. Niersman; Jacobus Cornelis zn van H. Witteman en C. A. Zethof. Ondertrouwd: J. Vinkestijn en J. M. Schoon; T. Gr. Buis en J. C. van Klaveren; F. Hakkaart en C. P. J. M Verkooijen; G. van Zijl en C. J. A. Lindenhoff; W. Kamphuis en J. C. E. Nijssen; W. Sloos en E. J. Siebert W. F. M. Tacx en H. M. A. Dooyen- burgh; J. C. Lanooij en D. M. Wes- terdijk Bosdijk; J. J. la Lau en A. C. Landman; J. G. A. Borghans en J. M. Delvaux; P. van de Velde en A. Nagtegaal; A. A. Melsen en H. C. Batist; J. G. van Voorthuyzen en T. Hartevelt; W. Stikkelorum en A. Bavelaar. Overleden: E. E. L. B. Lohmann wed. v. Nilant 75 jaar; I. F. Bakker, dochter 3 jaar; J. W. Verstèden zoon 1 jaar; N. Molier wed. v. Kok 93 jr C. Hoek man 65 jaar. LEIDSE VARIA Bij een mooie zomeravond hoort muziek. Daarom is het zo prettig dat morgenavond het muziekgezelschap „Nieuw Leven" de openluchtconcer ten in onze stad nieuw leven in gaat blazen. Dit zal op het Stadhuisplein om acht uur gebeuren. Het program ma omvat marsen, walsen en ouver tures, terwijl aan een nonstopmars- programma ook de tamboers mede werking zullen verlenen. De leden van de Volleybalver. Argos zullen Maandag gemerkt hebben, dat de zaal aan de Potgie terslaan plotseling niet gebruikt kon worden en dit door onvoorziene om standigheden. Maandag a s. zal echter niets meer het spel in de weg staan en de training kan dan in de Pot gieterszaal hervat wörden. De speeltuinvereniging „Het Zuiderkwartier" heeft voor Zaterdae- middac een omvangrijk tuinfeest voor alle kinderen van de speeltuin ver. op star>el staan. Een gecostu- meerde rondeang en een openlucht variétévoorstelling zijn de hoogte punten. In de Vrolijcke Aa k zal Donder dag om 2.30 uur de sociëteit voor be jaarden weer aan een nieuw seizoen beginnen. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 December 1954 is be noemd tot lector in de faculteit der geneeskunde aan de universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de anaesthesiologie, dr. L. A. Boere, thans wetenschapelijk hoofdambte naar. Eremedaille voor 52-jarige Diensttijd Afscheid van Th.Disselvelt Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer Th. Disselvelt, rekening cou rant-boekhouder bij A. Sijthoff's Uitg. Mij N.V., na een diensttijd van 52 jaren dit bedrijf gisteren met pen sioen verlaten. Het afscheid, dat plaats vond in intieme kring, werd bijgewoond door de loco-burgemeester, de heer Jonge- leen, die de heer Dissevelt de hem door H. M. de Koningin verleende eremedaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, op de borst spelde. Zowel de directeur van het bedrijf als de collega's van de scheidende functionaris richtte zich vervolgens tot hem in hartelijke bewoordingen van waardering en spraken de hoop uit, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid van zijn pensioen zal mo gen genieten. Namens directie en commissarissen werd de heer Disse velt een gouden horloge met inscrip tie aangeboden, terwijl de collega's een fraaie sigarendoos en een voor raad sigaren schonken. De woord voerder van het technisch personeel der N.V. overhandigde eveneens een kist sigaren, terwijl de heer Disse velt tevenseen paar persoonlijke ge schenken in ontvangst mocht nemen. Onder de indruk van deze vele blij ken van sympathie en waardering dankte de scheidende functionaris met enkele korte woorden. AFSCHEID OP HET POST KANTOOR. Wegens het bereiken van de 65-ja- rige leeftijd, was het vandaag de tijd om afscheid te nemen voor de heren A. Henzen en G. J. F. van Berkel, die gedurende een lange reeks van jaren hun krachten hadden gegeven bij de bestelling en aanverwante werkzaam heden aan het postkantoor te Leiden. De directeur, de heer J. H. Haber- mehl sprak de scheidenden toe en had veel waardering voor hetgeen zij in de loop der jaren hadden ge presteerd. Uit handen van de heer J. Evei's mochten zij namens hun collega's een enveloppe met inhoud ontvangen, terwijl hun dames bloemen kregen 1 aangeboden. Middelbare Handelsavondschool opgericht Volledige opleiding met 3- en 5-jarige cursus Jongelui, die de lange winteravon den niet alléén met wat vluchtig scherts en spel willen opvullen, krij gen deze winter een unieke gelegen heid hun kennis wat bij te spijkeren, om beter beslagen het gladde ijs der zakenwereld te kunnen betreden. Er is namelijk een R.K. Middelbare Handelsavondschool opgericht, die in het najaar haar poorten zal ope nen. Aan deze middelbare avond school zal men een drie- of vijfjarige cursus kunnen volgen, die een all round opleiding biedt voor het kan toor en de handel. De R.K. Handelsschool „Rijnland", die deze opleiding mogelijk heeft ge maakt, is eerst drie jaar geleden op gericht. De successen, waarmee de leerlingen elke weer bij examens uit de bus kwamen, maakte een voor spoedige gi-oei van de school moge lijk. In het a/;fgelopen jaar werd de school bijvoorbeeld door ruim 120 leerlingen bezocht. Dit heeft het be stuur er toe gebracht de bestaande opleidingen in September belangrijk uit te breiden, door een middelbare handelsopleiding aan de reeds be staande studie-richtingen toe te voe gen. Automatische vrijstelling. De school is in principe vijf-jarig, n.l. een drie-jarige onderbouw en een twee-jarige voltooiing van de studie. Het ondei-wijs dat de leerlingen op de lagei-e school ontvangen hebben, wordt in het eerste jaar als uitgangs punt genomen. In cle drie eerste leerjaren wordt 8 uur per week les gegeven, ver deeld over drie avonden, zodat er nog tijd genoeg overblijft om aan minder ernstige bezigheden te wijden. De drie-jarige cursus wordt afgesloten door een Rijksexamen. Het diploma geeft automatisch vrijstelling van van het middenstandsexamen. Na het beëindigen van het vijfde leei'jaar biedt wederom een Rijks examen gelegenheid de vlag op de studie te zetten. Het diploma, dat men hierdoor in de zak kan steken is het officiële diploma van de mid delbare Handelsschool met 5-jarige cursus, dat een groot aantal moge- JUBILEUM H. CRAMA. Heden herdacht de heer H. Crama het feit. dat hij veertig jaren aan de Kon. Ned. Grofsmederij verbonden was. Vanmorgen om 10 uur werd de jubilaris met zijn eohtgenote in de directiekamer door de directeur ir. M. C. de Jong ontvangen en toege sproken. De directeur gaf een over zicht over de loopbaan van de jubi laris, die in de latere jaren zich spe ciaal belast zag met de reparatie van kraankettingen. Dit werk vereist grote vakmanschap en accuratesse omdat aan deze kettingen de hoogste eisen van beti*ouwbaarheid worden gesteld. Na aan de jubilaris zijn ge lukwensen te hebben aangeboden overhandigde de directeur tevens de gebruikelijke enveloppe met inhoud, een blauw herdenkingsbord en de zilveren draagpenning van de Mij. v. Nijverheid en Handel. Vervolgens voerden nog het woord de heer G. G. v. d. Waals, bedrijfsleider, en de heer J. Coert namens de werklieden van de kettingfabriek en buigerij. Deze laatste liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van enige geschen ken. Tenslotte sprak de jublaris een dankwoord en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. III. Teneinde een weg te vinden in al le keuren en ordonnantiën van het Hoog-Heemraadschap van Rijnland werd een register hierop gemaakt bevattende „den zakelyken inhoud van dezelven gedrukt ten bevele van Dijkgraaf en Hoog-Heemraden van Rijnland, Te Leyden bij D. du Mor tier en Zoon 1723. Als N.B. wordt hierbij aangetekend: De Boeten in de Keuren van Rijnland veelal gesteld zijnde op Ponden en Schellingen, zoo dient men te weten, dat zodanig een Pond bedraagt twintig Stuivers of één Gulden Holandsch en een Schel ling één Stuiver Hollandsch." In 1835 vei'scheen te Leiden bij C. C. van der Hoek van de hand van Mr. G. P. van Outeren een pleitrede getiteld: De Regtsmagt van het Hoogheemraadschap van Rijnland verdedigd. Het is een memorie van antwoord op de geproponeerde Décli- natoire Exceptie in de zaak van den Wel Edelen Heere Dijkgraaf van Rijnland R. O., Petrus Cunaeus, ge- excipieerde contra den burgemees ter, Leendert Proos Hogendijk, en Poldermeesteren van den Binnen- polder onder Zwammerdam. Een uit spraak van de schrijver dezer bro chure luidt: „'Eindelijk, voor Uwe territoriale competentie behoeven wij eigenlijk niets meer te zeggen dan dat Zwammredam tot Rijnland en de brug tot Zwammerdam behoort." Dat de ingelanden van het Hoog heemraadschap Rijnland met te ne men beslissingen bereids werden in gelicht moge blijken uit een open baar schrijven van Mr. P. F. Hu- brecht uit 1879, getiteld: Holland in Last, gericht aan „allen die eeni- gen omslag betalen in Hoogheem raadschappen van Rijnland, van Am- stelland en van den Lekdijk-Boven- dams." Hierbij werden de ingelanden attent gemaakt op de dreiging van een buitengewone omslag van plus minus tien gulden per hectare of bunder. „Is zij eens vastgesteld", al dus de schrijver, die het volgens zijn ambt weten kan, „dan valt er niet meer aan te doen, dan moet zij be taald worden, op straffe van parate executie". In Maart 1890 werd vanwege het Hoogheemraadschap van Rijnland uitgegeven: Register der bruggen en kunstwerken in boezemwateren van Rijnland. Uit de categorie Bruggen in boezemwater zonder bekenden naam blijkt, dat Leiden destijds Over 86 en Leiderdorp over 27 brug gen zonder naam beschikte. Bij W. M. Taconis Iz. te Leiden verscheen iri 1897 een opgave in boek vorm der werken bij Rijnland in on derhoud gerangschikt in alpha bet i- sohe orde der gemeenten, waarin zij zijn gelegen: bruggen, duikers, dij ken of kaden, gebouwen, bekken of scheringen, kanalen of wateringen, schoeiïngen, sluizen, stoomgemalen, wegen en werken", niet behorende tot eene der voorgaande afdelingen". Aan de Verenigde Vergadering van Rijnland werd in 1885, vanwege de Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, een overzicht aangeboden van de waterstaatkundige toestand van Rijnland over de jaren 1859 1885. In Mei van het jaar 1901 ver scheen te Leiden, eveneens in druk, een door Dijkgraaf Egbert de Vries en de secretaris H. P. Berdenis van Berlekom getekend, bijgewerkt over zicht tot en met het jaar 1900 „of tot het eind der eeuw". Met deze taak heeft, op hun verzoek, Rijn- land's Ingenieur zich belast. Het overzicht geeft een beschrijving van strand cn duinen, helmbeplanting, waterkeringen, verveningen en droogmakerijen, Noordzeekanaal, ver ruimingen en nieuwe werken, stoom gemalen, verbetering der polderge malen, schoonmaken van wateren, lozingen, waterinlating, toestand van de boezem, waarnemingen, verhoging en verzwaring van de Lekdijk Bo- vendams, een en ander voorzien van tabellen en van grafische voorstel lingen. Bij het doornemen van het archief der twintigste eeuw valt een in Ja nuari 1910 herbonden deel op van wetten, reglementen, verordeningen en instructiën voor Rijnland, een boekwerk, dat de Dijkgraaf gemak kelijk moest kunnen raadplegen. De tekst, zoals weergegeven in de Algemene Keur van het Hoogheem raadschap van Rijnland 1920, is nu, in tegenstelling tot die in de ar chieven der zeventiende eeuw, in de taaiwij ze, die ons meer bekend voorkomt opgenomen, getuige een keur met betrekking tot het wind- recht: Het is verboden binnen de afstand van drie honderd vijf en ze ventig meter van enige windwater molen enig werk van bouwkundige aard te stichten Met het bovenstaande zijn slechts enige vleugjes opgenomen uit de historie van het 750-jarige Hoog heemraadschap, een jubileum, dat begin September as., ter gelegen-1 heid van de openstelling der nieuwe v/erken van Rijnland in Katwijk, op bescheiden wijze zal worden her dacht. E. v. E. lykheden in het zakenleven biedt. In het schoolbestuur hebben plaats genomen vertegenwoordigers van het R.K. Leidse Schoolbestuur. Arka, H.K.W., K.A.B. en de Ned. R.K. Mid denstandsbond. OPENBARE LES Op 20 September a.s. zal er een openbare les zijn van de sociaal-eco nomische school van de K.A.B. in het gebouw van de R.K. M.U.L.O., Vrou wenkerkhof 1. Een juist en breed inzicht by onze mensen in het sociaal-economisch ge beuren, is een van de voorwaarden welke gesteld worden in het Bis schoppelijk Mandemten van 1 Mei 1954 voor het goed functioneren van onze sociale organisaties. Dat ons Gewest 4 jaar geleden in aanmerking kwam voor een sociale school, is in vele opzichten toe te juichen. Dat er vandaag echter niet meer dan een twintigtal cursisten zijn voor deze prachtige instelling, is toch wel beschamend. Er is niemand, die mij wijs kan maken dat er nog niet en kele tientallen flinke kerels zijn met een gezond stel hersenen, die aan de ze driejarige scholing deel kunnen nemen. Vindt U 3 jaar lang? Maar bedenk eens, er wordt ge doceerd in: Sociologie, Economie, Godsdienst, Ned. Taal, Staatsinrich ting, Arbeids- en Sociale Wetgeving, Geschiedenis en Verenigingsboek- houden. Wilt U in deze vakken een behoor lijk inzicht verkrijgen, dan is drie jaar toch niet te lang. De kosten? 25 cent per week de prijs van één sigaar! De boeken worden door de vakver enigingen vergoed onder bepaalde voorwaarden. Ga 20 September eens praten met de heer Hendriks, die de leiding van deze school heeft. Natuurlijk kunt U bij het K.A.B.- bestuur ook inlichtingen krijgen. Vrienden, wij rekenen op U. Agenda van Leiden „De vrouw en de slang", repetitie om half acht Donderdagavond in de R.K. H.B.S. voor alle medewerkers. Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. BIOSCOPEN. Casino: „Chaplin's Festival" (alle leeftijden). Lido; „George verovert de vloot" (alle leeftijden). Luxor: „Staakt het vuren" (14 jaar). Trianon: „De model erfgenaam" (18 jaar). Rex: „Een vrouw in gevaar" (14 jaar). De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt vanaf Zaterdag 28 Augustus 1 uur waarge nomen door: de Apotheek Kok. Ra penburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2 y, eeuw, microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur (Tot 19 September). Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang. Marktberichten WOEHDEN, 1 Sept. Kaas. Aan gevoerd 205 partijen kaas. Prijzen: lste soort 2.10—2.17, 2de soort 2.04 2.09, extra kwaliteit tot 2.31 per kg. De handel was matig. TER AAR, 31 Augustus Groente. Augurken: Fijn 1.82, fijnbasterd 1.46, basterd 99 cent, grof A 9294 een., grof I 82—84 cent. CD 71—75 cent, idem atw. 43 cent, idem groot 25 cent, E. 50 cent, idem geel 17 cent. LEID SCHEND AM, 31 Augustus. Sla A 6.00—7,80, sla B 3.40—5,10, stoofsla 10—13 cent, andijvie 18.10 1.20, spinazie 10—28 cent. bloem kool A 5062 cent, idem B 3046 ct. rode kool 2627 cent, komkommers A 4252 cent, idem B 3746 cent, ide?i C 2832 cent, idem krom 48 56 cent per kg.; tomaten f 6.70—9.20, postelein 1823 cent, snijbonen 52 87 cent, princessebonen 6695 cent, aardappelen 57 cent, perziken 11 22 cent, meloenen 40—93 cent, pronk- bonen 5261 cent. Uw eigen belang, Uw bnurman's belang, gemeenschapszin. Succes in tijd van nood.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3