L.T. B. van Bodegraven hield oogstdankdag in De Meije Vox Laeta en Roelofarendsveen namen afscheid van Toon Vranken Oranjefeesten in Noordwijkerhout Jiatte GOLF VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De zeldzame, zomerse dag van gis teren was wel een gelukkige keur van het bestuur van de L.'f.B. in Bodegraven om de oogstdankdag te vieren. De inzet van de dag was een plechtige H. Mis, opgedragen door pastoor Schulte, in de parochiekerk van de Meije, met assistentie van pastoor Janus en kap. J. Voortwist. Gezongen werd door het dameszang koor uit de Meije o. 1. van de heer J. Vernooij, dat de tweestemmige mis van Perosi ten gehore bracht. Pas toor Janus hield de predikatie, waar in hij er op wees, dat vele parabels en gelijkenissen uit het Evangelie betrekking hebben op de agrarische wereld. Hij wekte de aanwezigen op als ranken, die uit Christus zijn, door te groeien. Na afloop van de H. Mis had er met medewerking van bruidjes een korte Mariahulde .plaats, tijdens welke kap. Voortwist met een kort woord de Mariadevotie onderstreepte. Het was de heer W. Agterof, ide als voorzitter van de L. T. B. het wel komstwoord sprak, hadat allen zich het feestelijk ontbijt in het parochie huis goed nadden laten smaken. In het bijzonder verwelkomde hij de H.H. geestelijken, de heer A. Verkleij van het Rijkstuinbouwconsulent- schap en de heren C. van Schaik en J. Vernooij als landbouwonderwijze- res. Spreker was blij met de zonnige dag, maar vond het jammer, dat daar door nog diverse stoelen leeg geble ven waren, omdat verschillende boe ren deze dag wilden benutten voor werkzaamheden op het land. Jammer genoeg lieten de financiële middelen niet toe de oogstdankdag jaarlijks te houden, maar als pastoor niet meer vraagt, en de boer niet meer klaagt, loopt de wereld ten einde. Vervolgens was de beurt aan het dameskoor „Animo", dat o. 1. v. de heer J. Ver nooij op verdienstelijke wijze een Marialied zong, waarna nog enkele leden van dit koor enige liedjes ten beste gaven. Agrarische jeugd. Het voornaamste programmapunt was de rede van de heer A. Verkleij uit Amstelveen, die kwam spreken over: „Toekomstmogelijkheden van onze agrarische jeugd". Spr. verheug de zich er over, dat hij onder de aan wezigen nog 20 vele bekenden zag, die hij circa 30 jaar geleden voor zich had gezien in de schoolbanken. Hierover en om zijn liefde voor de boerenstand had hij de reis naar Bo degraven graag ondernomen. Spr. be gon vast te stellen, dat vele agrari sche jongeren hun toekomst moeten vinden buiten het boerenbedrijf. Deze overgang wordt door de ouders en de kinderen vaak onderschat. Niet voldoende scholing op velerlei terrein zijn dan oorzaak van mislukking en ontoparing. 10.000 jongeren treden j'aarhjks buiten het agrarische bedrijf. In som mige plaatsen ten plattelande is dit opgelopen tot pl.m. 80 pet van het totaal. De jongeren moeten bij over schakeling niet op de laagste trap terecht komen van de andere be roepskringen Zij moeten 'beschikken over een behoorlijke dosis wilskracht en doorzettingsvermogen. Er moet voldoende onderwijsmogelijkheid zijn Er moet een voorliefde bestaan voor een bepaald vak. Ook de grootte en de samenstelling van het gezin spre ken een woordje mee. Er staan diver se richtingen open, zoals de techni sche richting (industrie enz.) de vrije beroepen en de administratieve rich ting Vooral in de eerste twee zit toe komst. Er is vraag naar middelbaar technici, naar onderwijskrachten enz. Ter afwisseling en tevens als laat ste deel van het programma kwam een afdeling van het Oudewaterse muziekgezelschap „Assortimento" voor het voetlicht met een reeks van aardige liedjes als cowboy-songs, jo- delieuntjes e a., die door de aanwe zigen blijkens de stilte en het spon taan applaus zeer gewaardeerd wer den. BOSKOOP „IRENE" VIERDE FEEST. Pleegt in de barre zomer van 1954 bijna alles in het water te vallen, hd feest, dat de Buurtver. „Irene' Woensdag j.l. op stapel had gezet, maakte daarop één van de weinige uitzonderingen. Zelfs geen spatje water is er tijdens het feest gevallen Nu waren er slechts 12 grote en klei ne hengelaars die inwierpen om zo veel mogelijk voorn en bliek uit de Rijneveldse wetering te slepen. Van deze twaalf was er blijkbaar maar één, die de knepen kende. Hij haal de er 11 op het droge, terwijl de an deren practisch geen staartje konden bemachtigen. De prijswinnaars van de ootocht en de verschillende wedstrijden wa ren: Vissen: 1. Gerrit van Eyk, 2. Cas Coemans. 3. Eddy Hoogeveen. Optocht, versiering: 1. Atie de Jong, 2. Alie Nederhof, 3. Hans Kooy; costumes: 1.' Febr, Hoogeveen, 2. Ro sa Stellaart, 3. Dani Bijland. Balletje lopen: 1. Alie Nederhof, 2. Maartje Delen, 3. Bep van 't Wout. Zaklopen: 1. Jopie de Lange, 2. Tonie v. d. Velden, 3. Nobi Streng. Driebeenloop: 1. Adrie Hoogeveen- Janie de Lange, 2. Bep van 't Wout- Guus Groenestein, 3. Jan de Jong- Feter Binken. Flessen-race: 1. Alie Nederhof. 2. Bertha Nerderend. 3. Ria Koemans. Sprietlopen: 1. Jasper van 't Wcut, 2. Maartje Deelen, 3. Anneke 't Hart, 4 Wim Deelen. Wielerwedstrijd senioren: 1. Wim van Eek, 2. Piet Verdonk, 3. Cas Kce- mans, 4. Piet Binken; junioren; 1. Gerrit van Eyk, 2. Kees Gelaerblom, 3. Joop van Eek, 4. Gert Jan Mulder. Zaklopen (dames): 1. Miep Kol- ALKEMADE Zwemmen gaat niet door. De aangekondigde 1 km. zwemwedstrijd welke op 28-8 zou worden gehouden en door de weergesteldheid van de laatste weken is afgelast, gaat niet door. LANGERAAR AFSCHEID KAPELAAN A. SAERS Gisteravond heeft de parochie van Langeraar afscheid genomen van ka pelaan A. Saers, die zes jaren hier zijn geestelijke arbeid heeft verricht en nu benoemd is tot kapelaan te Lisse (H. Engelbewaarders). Toen de kapelaan, vergezeld van zijn ouders, pastoor Halkes en kape laan Buis. de zaal betrad, werd hij met een daverend applaus ontvangen. Op het podium had Arti met de klei ne staf zich opgesteld en speelde ter inleiding van de avond marsmuziek. Het eerst sprak de pastoor, die en kele aardige herinneringen uit de zes jaren die kap. Saers hier als ka pelaan doorbracht vertelde. Vooral legde de pastoor de nadruk op de zieleijver van deze priester. Het werk voor de Indië-militairen, zowel door briefwisseling als in de Volle Aar, de voorbereiding tot de eerste H. Com munie der kleine communiecantjes, het ziekenbezoek'en de zorg voor de oude bewoners van het St. Antonius- rustoord, dit alles werd nog eens ge memoreerd. De pastoor dankte de ka pelaan voor de bereidwilligheid, waarmede altijd alles door hem was ^Achtereenvolgens spraken dan de vertegenwoordigers der verenigingen waarvan kapelaan geest. adv. was. De heer A. Hoogervorst voor de midden standsver., C. A. Volgering namens „Arti", Th. Hijdra, namens Altior, J. den Haan voor de Jongensclub, P. Vroonhof namens K.A.B. en vakor ganisaties en tenslotte de heer Elberts als hoofd der R.K. Tuinbouwschool. Allen hadden een woord van dank en waardering en ook een geschenk. De vader van kapelaan Saers dank te de pastoor en de parochianen voor al het goede, dat zijn zoon hier heeft ondervonden. Tot besluit sprak kapelaan Saers zelf. Deze bracht dank voor alle goe de woorden en wensen tot hem ge richt. Dankbaar zal hij altijd geden ken de tijd dat hij hier heeft mogen werken. Arti speelde nog een mars en daarna hebben de aanwezigen nog persoonlijk afscheid genomen. ster. 2. Annie Heemrood, 3. Alie Mulder. Zakslaan (heren): 1. K. van Rooy- en, 2. Tn. van Gogh (buiten mededin ging), 3. Adrie Bijland, 4. L. Oos- tium. ERNSTIGE AANRIJDING. Een aanrijding tussen een motor rijder C. S- en een personenauto, welke eergisteren plaats vond aan het eind van de Zijde alhier, ble^-k naderhand ernstiger te zijn dan aan vankelijk leek. De motorrijder wilde aan het eind van de Zijde gekomen linksaf de Puttekade oprijden waar om hij naar de linkerweghelft uit- weke. Een achter hem komende autobestuurder bemerkte de ma noeuvre van S. niet tijdig genoeg, waardoor deze bij de poging de mo torrijder te ontwijken de macht over het stuur verloor en tegen een be tonnen paaltje reed. Hierdoor werd de auto zo ernstig beschadigd, dat de reparatie een belangrijk bedrag zal vorderen. Ook het motorrijwiel be kwam schade. De motorrijder kreeg bovendien nog letsel aan zijn voet. Nieuwe bestratingen. Reeds lan ge tijd verkeerde het wegdek van de Burg. Colijnstraat in zeer slechte toe stand. Voor men echter aan de ver betering van het wegdek kon begin nen werden diverse „ondergrondse" werkzaamheden verricht, zoals ver nieuwing gasleiding e.d. Nu deze werkzaamheden gereed waren geko men kon men met bekwame speed ook het wegdek onder handen ne men. Thans is ook dit gereed geko men en kan men de Burg. Colijn straat weer passeren zonder van de ene kuil in de andere te rijden. Bo vendien heeft men enkele bochten aan de kant van de Wetering recht getrokken en langs de woningen het tro.ttoir verbeterd. Een en ander zeer ten gerieve van de winkeliers die thans uit hun iso lement zyn verlost. Nog een verkeersverbetering. Ook de z.g. Biezentocht was de laat ste jaren een doorn in het oog van de vele weggebruikers. In verband met de aanleg van de nieuwe Prov. weg welke aldaar de Biezenweg kruist, was er van het wegdek niet veel meer overgebleven. Hier moest men echter wachten op het gereed komen van dit deel van de Prov. weg. Zodra dit echter het geval was werd ook hier met bekwame spoed een nieuw klinkerwegdek aange bracht. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt om het eer ste deel van de Biezenweg, welke ■van een bitumen wegdek was' voor zien eveneens te bestraten. Nu men in verband met de wegomlegging welke een gevolg is v.an de vernieu wing van de Zuidwijkse brug, veel van deze weg gebruik moet maken is deze vernieuwing een geduchte verbetering voor het verkeer. DE KWAKEL INBRAAK AAN DRECHTDIJK. Terwijl J. B.. wonende aan de Drechtdijk, met zijn echtgenote op de verjaardag van zijn zuster was, is er een inbraak gepleegd. Door het uit snijden van een ruit is de dader bin nengekomen. Alles werd overhoop gehaald. Vermist werd een gouden horloge met ketting, sieraden en por- te feuille met geld. Ook werd een bezoek gebracht aan de zolder, waar drie kinderen sliepen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Jeugd van de straat. Gisteren heeft de speeltuinvereniging, welke ook de actie „de Jeugd van de straat" heeft ter hand genomen, haar laatste uitgaansdag in deze vaeantie gehou den. Zes bussen van Maarse en Kroon vertrokken met 350 kinderen. Van 2 bussen werden de kleuters af gezet in het Bosplan waar zij de dag doorgebracht hebben. De andere re den door naar Amsterdam, waar Artis werd bezocht. Daarna werd een rondvaart gehouden door de Am sterdamse grachten. Om zeven uur arriveerde het gezelschap weer in de Kwakel. NOORDEN TENTOONSTELLING VAN FATHER KNAAP. Op Nieuwjaarsdag 1955 geeft tim- merman-metselaar-electricien-aanne- mer father R. Knaap uit Noorden, het nieuwe seminarie in Nagon- gera, Brits-Oost-Afrika, over aan mgr. Greiff, bisschop van Tororo. De ze zal dan het seminarie openen voor ruim 120 inlandse studenten. Op het ogenblik is father Knaap in Neder land om inkopen te doen voor zijn seminarie. Hij is al grotendeels klaar. Vijf September opent hij in Noorden een tentoonstelling van alle gekoch te artikelen: twee kookketels, een wasmachine, een electrische ijzerzaag en verder huishoudelijke waren als potten en pannen. Een cirkelzaag voor de houtzagerij staat nog steeds op zijn verlanglijstje, doch zal er ver- Op eenvoudige wijze kenteke nend voor de persoon van Toon Vranken heeft gisteravond het af scheid van „Vox Laeta" en van Roe lofarendsveen plaats gehad. „Vox Laeta" heeft dit terecht en naar de wens van de scheidende di recteur gedaan met blijde stem. Naast bestuur en leden van „Vox Laeta" waren uitgenodigd afgevaardigden van beide kerkkoren en gemeente bestuur, waarbij wij voorts namens „Liefde voor Harmonie" de heer J. Bakker aanwezig zagen. Deze avond, welke in de Pancratiuszaal werd ge houden stond onder leiding van de voorz. van „Vox Laeta" de heer P. J. Koek, die een welkomstwoord sprak. Onder leiding van de nieuwe dirigent Jan v. d. Meer zong „Vox Laeta" allereerst ter ere van de scheidende dirigent Toon Vranken diens eigen compositie „Jesu Dulcis". Mej. Julia Hoogenboom vertolkte in humoristische declamatievorm de dank van „Vox Laeta" aan de schei dende directeur. Pastoor D. Schoenmaker sprak na mens de gehele parochie een dank woord voor hetgeen de heer Vran ken voor „Vox Laeta" heeft gedaan. Het moet wel veel inspanning en energie gekost hebben, aldus pastoor, om van onervaren zang-beoefenaars een zo prima koor te maken. Uw drukke werkzaamheden hebben u genoopt „Vox Laeta" te gaan verla ten. Wij kunnen niet anders dan u dankbaar zijn voor hetgeen gij voor het culturele leven in Roelofarands- veen hebt gedaan en u een stijgend succes in uw roemrijke loopbaan toee wensen. Pastoor Ligthart bracht de mede werking van „Vox Laeta" bij het onlangs in zijn parochie gehouden Mariaspel in herinnering. Dit was zo, mooi, dat ik toen gedacht heb, was dit koor maar aan mijn parochie. Dat dit alles nu mogelijk is. hebben wij aan U. mijnheer Vranken te danken. Daarom hartelijk dank dat gij deze uiting van mooie kunst in Roelof- argndsveen gebracht hebt. In deze 9 jaren heeft „Vox Laeta" vele mooie uitvoeringen gegeven, zeide kape laan Sikking en tevens medegewerkt aan vele parochieavonden. De be langstelling hiervoor was steed zeer groot en dit alles is uw werk ge weest. Daarom is het ongetwijfeld een moeilijk besluit geweest voor U. om afscheid te nemen van „Vox Lae ta". Gij hebt dit echter gedaan om dat dit naar uw inzicht in het be lang van de zangvereniging zal zijn. Kapelaan Sikking besloot met de wens, dat „Vox Laeta" onder nieuwe leiding op het zelfde niveau zal blij ven. Onder leiding van de scheiden de directeur zong het koor hierna enkele gezangen. Hierna was het woord aan de op volger van de heer Vranken n.l. Jan v. d. Meer. Deze zeide in zijn woord ten afscheid te zullen trachten het „largo" in het „allegretto" te doen eindigen. U hebt in Roelofarends- een lange „symphonie" gespeeld. Voorheen mocht lk met mijn gezicht zijdelings naar het publiek gekeerd u begeleiden, thans moet ik het als uw opvolger de rug toekeren. Het zal echter voor mij niet gemakkelijk zijn. Wel is het voor mij een genoe gen geweest reeds jaren met U te hebben mogen mee- en samenwer ken. Hierdoor heb ik naast mijn stu die aan het conservatorium, veel van u kunnen leren. Hiervoor mijn dank en ik hoop, dat ik uw hier begonnen werk in de toekomst op waardige wijze zal kunnen voortzetten. De heèr Th. v. d. Zwet bij wie de heer Vranken tijdens zijn verblijf in Roelofarendsveen vele malen gastvrij logies genoot bracht de oprichting van „Vox Laeta" in her innering, waarbij kapelaan A. H. Schrama er voor zorgde dat de heer Vranken het directeurschap op zich nam. Hij bracht voorts dank aan de heer Vranken alsook mevr. Vrank- ken, die zovele malen „Vox Laeta' als soliste assisteerde. De eenvoud en grote muzikale kennis hebben u bestempeld tot een edel mens en tot een voor ons on vergetelijke directeur zeide de voor zitter. Daarom is het mij een voor recht en een eer u op deze avond tot ere-lid van onze vereniging te mo gen benoemen. Zijn dank aan mevr. Vranken voor de vele malen onbaat zuchtige verleende solistische mede werking deed spr. vergezeld gaan van een prachtig bouquet anjers, ter wijl de heer Vranken als herinnering een prachtige lederen muziektas kreeg. De scheidende directeur zeide dat het hem inderdaad moeilijk gevallen was afscheid van „Vox Laeta" te moeten nemen. Echter juist omdat „Vox Laeta" zo'n actieve vereniging is, waarin ik steeds goede mensen om mij heen wist om my te steunen in het voorbereidend en organisato risch werk, achtte ik het de tijd ge komen omdat ik zelf niet altijd meer aanwezig kon zijn mij terug te trekken. U hebt een goed opvol ger voor mij gekregen en het zal dan ook best lopen. ALARM GEBLAZEN. Alphense Boys 1 en DOSR 1 zullen op Zondag 29 Aug. op het DOSR-ter- rein een wedstrijd spelen. De mu ziekvereniging „Liefde voor Harmo nie" zal hierbij zorgen voor de mu zikale klanken. Deze verenigingen waren terstond bereid, om zich in dienst te stellen van het missiethuisfront, daar de re cette van de wedstrijd ten goede komt aan de missietentoonstelling ALARM. Tafeltennis. Na enige maanden rust gaat Treffers binnenkort haar poorten weer openen met interessan te wedstrijden. 11 Sept komt n.l. het Haagse DOS op bezoek met 6 top- spelers, die de strijd tegen Treffers zullen aanbinden bij de officiële ope ning van het seizoen. Dit wordt dan .de eerste van een reeks nederlaag- moedelijk op moeten blijven staan: zoveel geld heeft hij niet. 27 Septem ber vertrekt hij met de m.s. Noorder- kerk naar Afrika om daar zijn 130 arbeiders achter de broek te zitten, wil zijn seminarie op tijd klaar zijn. ZOETER WOU DE- LEIDERDORP Met veel hartelijke woorden en ca- deaux werd gisteravond in het pa rochiehuis afscheid genomen van ka pelaan Kuylaars bij zijn vertrek naar Wervershoof. Pastoor v. Leeuwen, die hierbij de leiding had, dankte de kapelaan voor al hetgeen hij voor de parochie had gedaan en wenste hem Gods beste ze gen toe in zijn nieuwe parochie. De jeugd, die in grote getalen was opgekomen. Gidsen, Kabouters en Welpen, namen met een speciaal lied afscheid van hun Aalmoezenier en boden hem, verborgen in de rode ko len van de Noordhollandse streek een cadeau aan. Namens de Kath. Actie werd dooi de heer Booms als bewijs van erken telijkheid en dankbaarheid een ver huiswagen met 200.aangeboden om de moeilijkheden van de verhui zing op te vangen. De heer De Vrind dankte de kape laan niet alleen als voorzitter van de sportvereniging Meerburg, maar ook als hoofd van de school voor alles, wat hij voor de kinderen had gedaan. Mevr. Heek sprak namens de gym nastiek—vereniging. Mevr. Evers na mens het Oudercomité. De heer God- dijn namens het comité voor vacan- tiebezigheden en de heer Voost na mens de bibliotheek-leden. Allen brachten met de beste wen sen voor de toekomst en onder aan bieding van cadeaux hun dank voor het werk van kapelaan Kuylaars. Als laatste spreker dankte de ka pelaan allen en verklaarde, dat hij hier wel had willen blijven, doch hij ging met vreugde naar zijn nieuwe parochie, evenals hij 2 jaren ge leden hierheen was gekomen. Zoals wij enige tijd geleden reeds i meldden zullen de Oranjefeesten dit jaar gehouden worden op Dinsdag 7, Woensdag 8 en Donderdag 9 Septem ber a.s. De Oranjevereniging treft hiervoor reeds enige weken haar voorbereidingen. Het Lunapark komt weer zoals vorig jaar op de Brink. De meeste Noordwijkerhouters en ook het bestuur van de Oranjevereniging vinden het nog steeds jammer dat de kermis verplaatst is van het vroegere Hardepad naar het terrein van' thans, doch daar is nu eenmaal niets aan te doen. Eén ding is gelukkig, dat er op de Brink stroom genoeg is voor de gróótste vermakelijkheden en dat is al een voornaam ding. Dinsdagmiddags om 2 uur wordt het Lunapark geopend, want dan be ginnen ook de kinderspelen voor alle schoolgaande kinderen. Ja, dat kin dertal wordt elk jaar groter, dit jaar wordt geschat dat een 1800 kinderen getracteerd moeten worden. De Dinsdagavond is speciaal voor de winkeliers want dan heeft de tra ditionele etalagewedstrijd plaats, wel ke wedstrijd steeds een groot getal inwoners naar het dorp „lokt". Die avond houdt ook de muziekvereniging „St. Jeanr.e d'Arc" een muzikale rondwandeling om de feestvreugde in het dorp te verhogen. De muziekver eniging „Harpe Davids" houdt deze avond eveneens een muzikale rond wandeling. Woensdag is de eerste dag van de volksspelen. Begonnen wordt om 9 uur met het -„Tonkpuppelen", voor heren van 18 jaar en ouder. Om 10 uur „Langzaam fietsen" op de Julianastraat. 's Middags staat al les in het teken van de wielersport. Om 2 uur begint de z.g. voorwed strijd voor „veteranen" op tourrijwie len. In tegenstelling met vorige ja ren is de minimum leeftijd van de deelnemers gesteld op 25 jaar, an ders was het altijd 30. Om 3 uur nam. begint de grote „Ronde van Noordwijkerhout". op tourrywielen voor heren van 16 jaar en ouder. De route voor de beide wedstrij den is precies als altijd. Starten op de Dorpsstraat, vervolgens Zeestraat, Schulpweg, Gooweg, Dorpsstraat. Woensdagavond houdt de mu ziekvereniging „De Harpe Davids" weer een muzikale rondv/andeling door het dorp. Donderdag is de laatste dag van de volksfeesten. Deze dag is in de ogen van" Noordwijkerhout altijd „de dag" geweest. In de loop van de morgen wordt de Oranjevlueht voor postduiven ge houden vanaf Breda. De duiven wor den om ongeveer kwart voor elf uur terugverwacht. Om 9 uur behendigheidswedstrijd op bromfietsen voor dames en he ren van 16 jaar en ouder. -Deze wed strijd vindt op de Viaductweg plaats. Om 9.30 uur begint het ringrijden voor dames met versierde fietsen op wedstrijden, die tevens voor Treffers betekenen selectiewedstrijden voor de hoofd en overgangsklasse-teams. Er worden nog onderhandelingen ge voerd met de A'damse hoofdklassers Rovac en Sparta Ook vraagt Treffers nog even de aandacht voor de R.Veense jeugd. Er wordt n.l. een afd. meisjes-ju nioren opgericht, waarvan meisjes vanaf 15 jaar lid kunnen worden. De genen, die hiervoor interesse hebben, kunnen zich in verbinding stellen met mej. R. v. d. Meer, Zuideinde 80. Ook.'kunnen 's Zaterdagsmiddags nog aspiranten en junioren geplaatst wor den,-die onder deskundige leiding de ze mooie en populaire sport kunnen beoefenen. Opgave hiervoor bij de heer A. Straver, Lindelaan 8. de Emniastraat en om 10 uur voorm. touwtrekken. Dit jaar weer eens voor bedrijven, in groepen van 4 personen. Voor het eerst wordt dit jaar om 10.30 uur eens geprobeerd touwtrek ken voor dames van 18 jaar en ouder in ploegen van 4. Om half elf begint het ringrijden voor heren van 14 jaar en ouder per fiets. Plaats: Havendwarsstraat, 's Middags is op het schoolplein van de N.H. school het spel voor gehuw de dames Pop aankleden met kinder wagen rijden". Om 3 uur Tobbetje steken, om 2.30 uur nam. Ringrijden te paard en om 4 uur ringrijden met versierde auto's. De inschrijving voor de spélen vindt plaats Zaterdag 4 September a.s. van 710 uur in café „De Zwaan". SASSENHEIM Autobotsing Gistermorgen tegen acht uur heeft zich in de Hoofdstraat ter hoogte van de Oude Postbrug. een verkeerson geval voorgedaan. Een truck met op legger. komende uit de richting Haarlem, wilde de zeer smalle Zuil hofstraat indraaien, om bij een al daar wonende aannemer hout te los sen. Op het moment, dat de truck de gehele wegbreedte in beslag nam, naderde uit de richting Leiden een vrachtauto, toebehorende aan de fa. W. te Sassenheim. Deze auto reed tegen de truck op, waardoor deze zo goed als nieuwe wagen zeer zwaar werd beschadigd. Het verkeer van beide zijden moest over de smalle Zandsloot, Hein Baderstraat en Ju- lianalaan worden geleid. Eerst latei- werd de beschadigde wagen aan de kant gesleept, doch het duurde tot na één uur voordat men de lading begon te lossen. Al die tijd vormde het gevaarte een obstakel in de toch al drukke Hoofdstraat. De politie heeft de zaak in onderzoek. HILLEGOM Toen kapelaan Suyker Donderdag avond om half acht de zaal van de Hillegomse pastorie binnentrad, was deze voor het grootste gedeelte ge vuld met welpen en verkenners on der leiding van hun hopman van der Zanden. Nadat zij hun aalmoezenier hun welkomstlied hadden toegezon-1 gen, vertolkte hopman van der Zan- - den de dankbaarheid der jeugdgroe pen, verkenners en welpen en hun leiders voor alles wat kapelaan Suy ker als aalmoezenier voor hun had gedaan. Zijn tegenwoordigheid in de erschillende kampen had veel bij gedragen tot het welslagen er van. Namens de jeugd overhandigde hij de aalmoezenier een fototoestel, dat uit bijdragen van de jongens was ge kocht. Aalmoezenier Suyker prees de samenwerking der leiders en do goede geest onder de jongens. Het geschenk aanvaarde hij zeer gaarne als bewijs van vriendschap tussen hem en de jeugd. Daarna kwamen r.og vele parochianen kapelaan Suy ker de hand drukken ten afscheid. NOORD WIJK Bondsstranddag Kustbrigades. De Bondsstranddag, welke oorspron kelijk zou gehouden worden op 17 Juli, doch door het slechte weer werd uitgesteld, zal thans morgen Zaterdag 28 Aug. plaats hebben om half drie op het strand tussen het Palace Hotel en Huis ter Duin. Aan deze reddings demonstraties, welke zullen worden uitgevoerd door leden van de diverse kustbrigades, zal o.a. medewerking worden verleend door een helicopter van de Marine Vliegdienst. VOORSCHOTEN Afscheid bij de Nationale Reserve. Het oefenverband van de Natio nale Reserve heeft tijdens een oefen avond afscheid genomen van de se cretaris van „Steun Wettig Gezag", de heer F. R. M. Meltzer, die burge meester van Schipluiden is gewor den. Het was een oefenavond met een feestelijk karakter, want het be stuur van „Steun Wettig Gezag" had daarvoor de grote zaal van „Alle- mansgeest" beschikbaar gesteld en gezorgd voor een dronk. De voor de ze avond theoretische instructie droeg ook een buitengewoon karakter en gaf de aanwezige dames van de vrij willigers, de bestuursleden van S. W.G. en mevr. v. d. Hoevende Leeuw de Jongh een beeld wat er in de Nationale Reserve wordt gedaan. Het was drs. H- A. Korthals die als eerste namens S.W.G. afscheid nam van de heer Meltzer en hem een boekwerk aanbood; hij schetste het werk van de scheidende secretaris, het bestaande oefenverband is voor een groot deel zijn werk, en wees op de zoveel van de huidige verschil lende taak die hem te wachten stond. De adjudant A. J. de Laurier bood namens het oefenverband een zilve ren asbak met het embleem der Re serve en inscriptie aan en wees er op, dat het spontaan uit de vrijwil ligers naar voren gekomen plan om een aandenken aan te bieden er vol doende op wees, dat de waardering groot was. De heer Meltzer dankte in warme bewoordingen en hoopte nu op een groot oefenverband in Schipluiden. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven kwam juist op tijd van een dienstreis terug om nog het ein de van de avond mee te maken. WASSENAAR AFSCHEID KAPELAAN C. HAGEMAN. De parochianen van St. Willibror- dus hebben gisteravond in de foyer van het R.K. Verenigingsgebouw af scheid genomen van kapelaan Hage- man, die benoemd werd in Amster dam. Op hartelijke wijze hebben ver schillende sprekers de scheidende kapelaan dank gebracht voor het werk, dat hij 8 jaar lang in deze pa rochie verrichtte. Eerst waren de welpen en de mis dienaars aan de beurt; zij boden ka pelaan Hageman practische geschen ken aan, als aandenken aan Wasse naar. Pastoor J. P. Buys sprak over de 8 jaren dagelijk en deugdzaam priesterlevenu in Wassenaar, over de blijmoedigheid, waarmee de kape laan zich van zijn taken in het ver enigingsleven kweet, waar men zijn heldere oordelen steeds op hoge pry's stelde. Kapelaan van Vliet voerde het woord als oudste cllega. De heer J. Konst sprak woorden van dank namens Blauw Zwart en bood als gezamenlijk geschenk van deze vereniging en van de R.K. Jon geren en van de acolythen een bre vier aan. Nadat de heren G. A. van Leijenhorst en J. v. d. IJssel gespro ken hadden, resp. namens de Ka tholieke Gezinszorg en de R.K. Jon geren, dankte kapelaan Hageman voor de vriendschap, die hij in Was senaar van velen heeft mogen on dervinden en was er gelegenheid, persoonlijk afscheid te nemen. Avondrit Wassenaarse motorclub. De Wassenaarse Motorclub orga niseert Zaterdag 28 Augustus de jaar lijkse avondrit. Het parcours is on geveer 80 km. lang, en de start vindt plaats aan de Papeweg om 20.30 uur. Met Jeep tegen boom gereden. Op een polderweggetje naar de Rijksstraatweg reed gisteren de 18- jarige landarbeiders D. uit Leid- schendam in een jeep met grote snel heid tegen een boom. D. en de 19- jarige landarbeider T. uit Zoeter- rneer. liepen beide een hersenschud ding en schaafwonden op. Nadat door een militaire arts eerste hulp was verleend, zijn zij naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. De jeep werd ernstig bescha digd. Ook in de St. Martinusparochie nam een kapelaan afscheid en hier was het in de zaal van de K.A.J. dat de parochianen de kapelaan de hand kwamen drukken. Het was de alge mene voorzitter van „Concordia", de heer W. F. van Dam, die dankte voor de interesse voor de sportvereniging. Ook de heer A. Kraan, voorzitter van de Katholieke Bond van Overheids personeel, dankte voor de grote vriendschap. Tijdens een B.B.-oefening in .Scheveningen, toen een B. B.-er een „gewonde" via een ladder naar de .begane grond moest brengen, meen de een toeschouwer te moeten in grijpen omdat naar zyn idee alles niet volgens wens ging. De interven tie was nogal krachtdadig en de lad der brak, waardoor de „gewonde" in de grootste moeilijkheden kwam. Hij bereikte echter dank zij de mannen, die vanuit het raam de bran card met een lijn geleidden on gedeerd de begane grond en hield slechts een gebroken bril over, als aandenken. In dc Kathedrale Basiliek te Haarlem is een offerblok gestolende koster heeft aangifte gedaan bij de politie. Een drieling heeft zich gisteren in Den Haag gemeld en de gelukki ge moeder is mevrouw J. Bennink Konings; de drie meisjes wogen bij hun geboorte ieder ongeveer 2300 gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2