,De Knokkemsbur Omgeving Rijnstreek Uitstapje voor 65 jaar en ouder Meisje voor een bekeuring in vroege ochtend van bed gelicht Leidse bedevaart naar Beauraing Nu nog Zomerprijzen BnUldstof-Cenfraie DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Naar het Gooi De Woningbouwvereniging „Ons Belang" maakte gisteren met de le den-bewoners boven de 65 jaar een uitstapje per touringcar naar Hilver sum en een groot gedeelte van Het Gooi. Nadat de touringcars zich uit verschillende delen van de stad ver zameld hadden in de Marnixstraat en de voorzitter, de heer J. Gerritsen, allen een goede reis en mooi weer had toegewenst, vertrok men om acht uur om over Noordwijkerhout, yo- gelenzang, Zandvoort, Bloemende al en Heemstede Schiphol te bereiken, waar een kopje koffie met gebak werd genuttigd. Vervolgens ging men over Duiven- drecht, Abcoude, Loenen, Loosdrecht naar Hilversum. Hier werd een uit stekende lunch gebruikt, waarna een tocht door Het Gooi volgde en een kopje thee werd gebruikt bij het Soesternatuurbad. Daarna vertrok 't gezelschap naar Hilversum, waarna allen zich te goed deden aan het diner. Huldiging Tijdens dit diner had nog een een voudige huldiging plaats van een drietal jubilarissen, die zo juist of enige dagen geleden, hun 55- of 50- jarige huwelijksfeest herdacht. Op initiatief van een der deelnemers, de heer H. W. Wittenaar, werden enige POLITIE-ATHLET1EK- WEDSTRIJDEN IN DE LEIDSE HOUT. Gistermiddag werden dor de Leid se Politie Sportvereniging in het sportpark de Leidse Hout onder goe de weersomstandigheden de A-athle- tiekwedstrijden van het District West van de Nederuandse Politie Sport bond gehouden. Bakhuis van de L.P.S.V., die eerst enkele maanden geleden promoveer- dede naar de A-klasse, liep in dit sterke milieu op de korte afstand verdienstelijk. Hij plaatste zich na de series en de demi-finale op de 200 m. en de 100 m. in de finale en bereikte daarin de 4e „resp. de 5e plaats. bloemstukken aangeboden, waarbij enige toepasselijke woorden werden gesproken. Na het diner vertrok men via de Loosdrechtse- en Vinkeveense Plas sen en Uithoorn, Aalsmeer naar Lei den, waar men te half tien aankwam. „Ons Belang" kan op een in alle opzichten geslaagd uitstapje terug zien. AFSCHEID DIRECTEUR MATHESIS Met ingang van 1 September a.s. zal de heer A. van der Hoogt wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd genoodzaakt zijn zijn functie als directeur van de school van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" neer te leg-i gen. Sedert 1 October 1922 was de heer van der Hoogt aan de school van het Koninklijk Genootschap M.S.G. ver bonden, aanvankelijk als leraar en vanaf 1 September 1933 als directeur. In verband hiermede is het Bestuur voornemens om op Zaterdag 28 Aug. a.s., des namiddags te half vier offi cieel afscheid te nemen van de heer van der Hoogt in de foyer van de Stadsgehoorzaal te Leiden. 21 SIRENES TE LEIDEN De Voorzitter van de A-kring Lei den Bescherming Bevolking heeft aan B. en W. kennis gegeven van een besluit van de Kringraad, tot wijzi ging van de begroting van inkomsten en uitgaven van de Kring voor 1954, zulks in verband met de kosten van opstelling en aansluiting van sirenes. Er zullen in het gebied van de Kring 21 sirenes worden geplaatst. De hier aan verbonden kosten zullen naar raming 26.800,bedragen. In de kosten van plaatsing en aansluiting der sirenes wordt door het Rijk een bijdrage toegekend van maximaal 800,per sirene, derhalve in totaal van maximaal 16.800,De uitga ven van de Kring worden derhalve met 10.000,verhoogd. Hiervan komt, in verhouding tot het aantal inwoners van Leiden en Oegstgeest naar de toestand op 1 Januari 1954, een bedrag van rond 9.000,ten laste van deze gemeente. POLITIONEEL OPTREDEN TIJDENS VACANTIE Met regenjas over pyama over straat Dezer dagen werd op een vacantie- adres te Maastricht om kwart over zes in de morgen de drie en twintig-jari ge tandartsassistente mej. G. v. Kop pen uit Delft van haar bed gelicht, omdat zij een twee jaar oude bekeu ring nog niet had betaald. Toen het meisje weigerde op dat uur van de nacht de rekening ten bedrage van drie gulden te betalen, gelastte de agent mej. Koppen, die slechts een regenjas over haar pyama droeg, on middellijk met hem mee naar het politiebureau te gaan. Meer dan twee jaar geleden reed de tandarts-assistente in Delft op de fiets over het trottoir en kreeg (vol komen terecht) prompt een bekeu ring. Bij die gelegenheid gaf het meis je de politie haar adres in België, waar zij tijdelijk werkzaam was, op. De tandarts-assistente vergat de bekeuring even vlot als zij haar ge kregen had en ze hoorde er niets meer van, noch in België, noch in Delft, waar gedurende de tijd dat zij in België verbleef, haar ouders bleven wonen. Nachtmerrie. Dezer dagen was zij met vacantie in Maastricht. Tot haar stomme ver bazing werd er om kwart over zes in de ochtend op haar kamerdeur ge- N.E.S.B.-PROCES WORDT VOORTGEZET Op Vrijdag 1 October a.s. zullen de NESB-leiders Paul van Tienen en mr. J. A. Wolthuis in vierde instan tie voor het Haagse Gerechtshof verschijnen. In derde instantie onthield de Hoge Raad zich van een oordeel en verwees de zaak terug naar het Ge rechtshof te Den Haag. Bij de komende behandeling zal niet mr. J. Zaaijer, doch mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst als pro cureur-generaal fungeren. MENAGEGELD VOOR MILITAIREN. Met ingang van 1 Juli is een nieu we regeling voor vergoeding wegens gemis van levensmiddelen voor sol dij-genietende militairen in werking getreden. De vergoeding bedraagt 2,80 per dag voor de militair die in België is geplaatst, 3 bij plaatsing in Frank rijk en 2 bij plaatsing in West- Duitsland. Wanneer een in ons land gelegerde militair als gevolg van het uitbreken van een besmettelijke ziekte niet kan blijven in het garni zoen waartoe hij behoort of wanneer hij is vrijgesteld van deelneming aan de menage omdat hij een bij zonder dieet moet volgen, dan be draagt de vergoeding 1.25. In alle andere gevallen wordt 1 per dag vergoed. Het werd bij het vaststellen van de vergoeding billijk geacht deze te differentiëren naar gelang van de gebieden waar de militairen kunnen worden geplaatst. klopt met de mededeling dat er een agent voor de deur stond om een be keuring te innen. Zij vertelde de man met haar slaperige hoofd, nergens van af te weten. Het resultaat was echter dat zy mee naar het politiebureau moest, zonder gelegenheid te krijgen zich eerst te kleden. Met een regenjas over haar pyama volgde zij de agent, Op haar vraag aan een dienstdoen de brigadier wat dit alles te bete kenen had, deelde hij haar mede dat zij gesignaleerd stond en maar had te betalen. Er kwamen nog wat andere agen ten om hen heen staan en die von den het incident maar wat leuk te oordelen naar hun opmerkingen. Het meisje heeft, ten einde raad, om van de hele onwaardige vertoning af te zijn, maar betaald. REDDENDE MOEDER DOOR STROOM CED00D Het achtjarig zoontje van de heer Lambers, in de buurtschap Sibculo bij Vroomshoop, kwam Dinsdagavond in aanraking met een onder stroom staande aardleiding van een clec- trisch las-apparaat. Zijn moeder, de 29-jarige mevr. Lambers-Platjes, zag dit en snelde het kind te hulp. Hoe wel huisgenoten onmiddellijk de stroom uitschakelden, werd de vrouw dodelijk getroffen. De dokter, die spoedig ter plaatse was, heeft nog geruime tijd kunst matige ademhaling toegepast, maar zonder resultaat. Het kind kwam na geneeskundige behandeling weer bij ën was ongedeerd. Het slachtoffer laat drie kinderen achter. DIRECTEUR SODA-INDUSTRIE BENOEMD. Ir. J. B. Nieman, technisch direc teur en mede-eigenaar van de Ar gentijnse porselein-industrie Ansco te San IsidrO» is benoemd tot fa brieksdirecteur van de in oprichting zijnde Nederlandse soda-industrie te Delfzijl. Ir. Nieman zal begin 1955 zijn functie aanvaarden. Hij zal nog enige tijd nodig hebben om zijn za ken in Argentinië te regelen. De algemene directie van de Ko ninklijke Nederlandse zout-industrie zal de directie van de soda-industrie vormen, waarbij ir. Nieman met de dagelijkse leiding zal worden belast. DELFT IN TAPTOE-SFEER. Bij ht begin van de repetities voor het militair muziekfestival „Taptoe- Delft", dat van Zaterdag 21 tot en makt Zaterdag 28 Augustus op de Markt te Delft wordt gehouden, heeft majoor baron Mackay, die de algemene leiding heeft, verklaard dat het schouwspel enig zal zijn in ons land en het werkelijk de eerste maal is dat zoiets gebeurt. Ook re gisseur Johan de Meester is zeer enthousiast. Verscheidene autoriteiten hebben reeds hun aanwezigheid bij de pre mière toegezegd. Men schrijft ons: J.l. Maandagavond arriveerde een groep pelgrims, na een 3-daagse tocht per touringcar, uit het genade oord Beauraing, weer veilig in Lei den. Ondanks de somtijds zeer slechte weersomstandigheden is deze bede vaart onvergetelijk geworden. Wie beschrijft de toestand tijdens de kruiswegoefening in het Maria-do- mcin; het regende toen verschrik kelijk, statie voor statie klommen we omhoog over de modderige paden en toch niemand had dit willen missen. En wat ging er bij de pelgrims om, toen Andrée en Gilberte Degeimbre, twee van de vijf uitverkorenen, die Maria met eigen ogen gezien hebben, het avondrozenhoedje voorbaden. Dit en vele andere oefeningen waaraan deze bedevaart zo vol is, heeft diepe indruk gemaakt. Op de terugreis werd Banneux aangedaan en hebben we geknield op de gedenksteen in het kapelletje dat de plaats aangeeft, waar eens Maria stond. Ook maakten velen er gebruik van om water uit de bron mee naar huis te nemen. Alles tezamen, ook de mooie trip door België, welke vol was van pa norama's en bezienswaardigheden welke door de leider werden ver duidelijkt maakten deze dagen on vergetelijk. Reeds nu is er al gelegenheid om te sparen voor het volgend jaar. U kunt zich daarvoor wenden tot de volgende adressen: J. Devilee, So- phiastraat 52 en D. F. Devilee, Gas- straat 70. LEIDSE VARIA Het bestuur van de H. Familie van de parochie O.L.Vr. Hemelvaart nemers(sters) van de tocht naar Den Bosch op Zondag 22 Augustus, dat er en St. Joseph deelt mede aan de deel- een bus voor komt Evertsenstraat 48 en een bus Kalvermarkt. Beide bussen vertrekken precies 9 uur van de Kalvermarkt. Traditiegetrouw organiseert de Ned. Reisvereniging voor Katholie ken te Leiden ook dit jaar weer een tocht naar het Bloemencorso te Zun- dert. De adressen van de Thuisfront actie a.s. Zondag zijn voor de Leo- nardusparochie: mevr. Van Leeu wen, Noordeinde 35, de heer v. d. Klei, Morsweg 110 en de heer Van Diemen, van Baarlestraat 12. De driejarige Robbie M.. die gis termorgen uit een raam van zijn ouderlijke woning aan de Garen- markt viel en met een ernstige sdhe- delbasisfractuur naar het Acade misch ziekenhuis werd vervoerd, is gisteren tengevolge van dit ongeval overleden. Agenda van Leiden TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2 y, eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 104 uur; 's Zondags 14 uur (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksverhuizingstyd". Werkdagen 10 —17 uur 's Zondags 1317 uur (tot 22 Augustus). Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang. BIOSCOPEN. Vanaf Vrijdag a.s.: Lido: Peter Pan (alle leftijden), geprolongeerd. Casino: Alles goed, in de petoet (alle leeftijden). Luxor: Jolanda (14 jaar). Rex: Complot in de Tropen (14 jaar). Trianon: De vrolijke desparado's (14 jaar). De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VAN ANTHRACIET, COKES, EIERKOLEN ENZ. Kantoor en magazijnen: VAN SPEIJKSTRAAT 1AA Tel. 21484. (Advertentie) NOORDWIJKERHOUT Evenals vorig jaar is het bestuur van de K.A.V. weer een dag met de kinderen uitgeweest. Om 10 uur v.m. trokken de dames met bijna 200 kin deren van de leden, in leeftijd va riërend tussen 5 en 10 jaar, uit het dorp om een fikse wandeling te ma ken. In verband met de weersomstan digheden toog de hele stoet naar de zaal van de Gebr. Brama, waar de kinderen werden getracteerd op li monade, fruit en snoep. De dag werd verder doorgebracht met allerlei spe len, waarvoor 45 prijzen beschikbaar waren gesteld door het bestuur. De kinderen hebben zich best vermaakt en het was voor de dames van het bestuur een grote voldoening, dat al les weer goed verlopen was. Om 5 uur gingen de kinderen weer huis toe. Geboren: Maria Anna Alida, dr van M. A. de Klerk en A. M. Da- men Ermina Quirina Maria, dr van A. H. van Ruiten en C. A. M. Ver- kleij; Johannes Theodorus Antonius, zn van J. T. Koster en C. A. de Groot; Anna Petronella Maria, dr van C. J. van Dijk en A. P. van den Burg, Overleden: H. Giesbergen 31 j. on gehuwde man. STOMPWIJK ZOETERWOUDENAAR MAAKTE LELIJKE VAL Gistermiddag omstreeks 3 uur was H. v. Noort uit Zoeterwoude aan het werk op het land van A. v. Rijn met de weidesleep. Vermoedelijk bleef de sleep steken in een greppel op het moment, dat de paarden aantrokken. Van N. maakte daardoor een lelijke val, waarbij hy zijn rechter boven been brak. De ziekenauto haalde hem uit het land en bracht hem over naar het St. Elisabeth ziekenhuis. VOORHOUT Sportdag. Zondag a.s. zal de door het slechte weer uitgestelde Sport dag, georganiseerd door de N.K.J.B., doorgang vinden. De wedstrijden beginnen om half drie. Iedereen wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. De leiding is in handen van de heer Kampman. De nummers voor de heren zijn: hoog springen, hinkstapsprong, speerwer pen en de 100, 400 en 1500 m. Voor de dames: verspringen en hoogspringen en de 80 m. Gezien het feit, dat Voorhout enige zeer goede atheleten heeft, zal het aan spanning niet ontbreken. VOORSCHOTEN Ondertr.: Cornelis Wilhelmus Maria van den Assem, 29 j., en Hendrika Vreeburg, 23 j.; Johannes Maria Berk, 28 j., en Petronella Johanna Anthonia van der Ham, 26 j.Theo dorus Wilhelmus Johannes Gruwel, 25 j., te Rotterdam, en Elizabeth Annie Streeder 27 j.; Frederik Mons- ma, 33 j., te Leiden, en Anna Margje Blijleven. Geh.: Jacob van Sanden, te Den Helder, en Katinka Louise Agnes Westerop; Jacobus Bekooij te Wasse naar. en Maria Adriana van Beek; Bertus Zuijderduin en Johanna Roe- lofina Krösschell; Hans Yge Bauko Ids Hoogeveen te Leiden en Elisabeth Charlotta Turion; Gijsbert Nasveld en Geertruida Helena van den Broek; Huib Mioulet en Magdalena Weber. WARMOND Harmonie StMatthias". De geldinzameling voor de nieuw op te richten drumband van de harmonie „St. Matthias" heeft netto opgebracht 160,18. Bij gunstig weer geeft deze harmonie Zondag a.s. des avonds om half negen een concert in de mu ziektent. ZOETERMEER Verkeersprobleem voor middenst. De R.K. Middenstanders en de le den van „Aller Belang" hielden een gecombineerde vergadering ter be- spreking van 'n eventueel te houden étalagewedstryd tijdens de oranje feesten en over 't verkeersprobleem. De besprekingen stonden onder lei ding van de heer J. Moers. De heer D. Groenheijde, die namens de oranje vereniging „Wilhelmina" aanwezig was, stelde voor de étalagewedstrijd te doen uitgaan van de beide midden standsverenigingen. Uiteindelijk werd besloten, nu het getij veranderd is, spontaan mede te werken. Staande de vergadering gaven 20 winkeliers zich reeds op voor de wedstrijd. Dit aantal zal nog stijgen, zodat succes verzekerd is. De wedstrijd wordt Maandag 6 Sept. ge houden, als inleiding op de oranje feesten. Het verkeersprobleem in de Dorps straat en de Stationsstraat vereisten veel bespreking. De raad heeft een regeling aangenomen, die twee maan den als proef zal gelden. Bevreem dend is dat in de brede Stationsstr. een inhaalverbod geldt en in de smalle Dorpsstraat niet. De nieuwe regeling is zo vol bepalingen, dat vol gens de heer J. Duinisveld er onge veer 300 verkeersborden nodig zijn. De middenstanders worden door deze bepalingen zeer gedupeerd. In grote lijnen werd een plan ontworpen en men zal proberen deskundig advies in te winnen, waarna een definitieve regeling aan de raad zal worden aan geboden. Getracht zal worden diverse fracties voor de op te stellen rege ling te winnen. ALPHEN AAN DEN RIJN R.K. E.HJJ.O. De start van de eerste vijftig R.K. E.H.B.O.'ers werd Woensdagavond in de St. Josepfhzaal met een feestelijke bijeenkomst ge vierd. De leiding berustte bij de pl. voorz., de heer A. Heemrood. Tegen woordig waren o.m. deken Nieuwen- huizen, mevr. dr. Schers en haar echtgenoot dr. Schers, de heer Wil. lemse, districts-secretaris, een depu tatie van de Nat. Bond E.H.B.O., Wit- Gele Kruis en de afd. „Peerke Don ders" uit Leiden. De heer Willemse sprak een kort woord van gelukwens tot de ge slaagde cursisten. Dr. Schers, de do cente, reikte de diploma's uit en sprak daarbij een opwokend woord tot deelname aan de herhalingscursus en tot werving van nieuwe cursisten. (Men kan zich nog opgeven bij de heer W, Allart, Stationsstraat, Al phen aan den Rijn). De deken, die de geslaagden eveneens complimenteer de, hield de nieuwe R.K. E.H.B.O.'ers van zijn parochie het leven van St. Martinus, de patroon van de A'l- phense afdeling, voor. De -heer W. Allart propageerde de as. pleisteractie op 26 Sopt. a.s. Na de pauze traden vOor een ge zellig samenzijn de „Old Rhine Players op o.l.v. de heer Jac. Steavie en wisten een gezellige stemming te kweken. BOSKOOP Geslaagd. De heren D. Haitsma en E. Scheepstra, beiden werkzaam ter gemeente-secretarie alhier, slaag den voor de vakken Boekhouden en Handelsrekenen van het examen gemeente-financiën. Op het te Utrecht gehouden examen uitgeschreven door de ver eniging ter veredeling van het am bacht slaagden voor het gezel-diplo ma schilder de heren Jack Ho gen- doorn en D. Geers. HAZERSWOUDE Anjerfonds. De opbrengst van de op Maandagavond j.l. door de leden van de R.K. toneel-, zang. en muziekvereniging „Onder Ons" met medewerking van het muziekkorps „De Groene Hazelieren" gehouden collecte ten bate van het „Anjer fonds" bedraagt f 81.50. TER AAR Gertr.: J. A. Mark, 29 j., en G. G. E. Voortman, 23 j., C. Verduijn, 24 j., en J. de Pater, 24 j.; H. J. Pieterse, 27 j„ en E. C. Bos, 24 j. Overl.: P. van Elderen, 90 j.; C. van Vliet, 60 j. (47) Laatste Berichten PAD VINDSTERSPROMINENTEN OP HET KONINKLIJK PALEIS ONTVANGEN. H.M. de Koningin heeft vandaag op ihet paleis Soestdijk een aantal pro minente figuren uit de internationale padvindstersbeweging ontvangen. H.M. begroette het eerst de „world chief guide", lady Baden Powell, die vergezeld was van de presidente van het Nederlandse padvindersgilde mevr, J. van Nispen van Wely. De directrice van het wereldbureau dame Leslie Wateley, werd aan de Koningin voorgesteld door de presi dente van de Nederlandse Gidsenbe- v/eglng, mej. mr. B. Twaalfhoven. Vervolgens werd een 25-tal afgevaar digden ter padvindstersconferentie, buitenlandse leden van het wereld comité, aan H.M. voorgesteld. Koningin Juliana is, zoals bekend, zeer geïnteresseerd bij het interna tionale padvindsterswerk, zodat zich hierover een levendige conversatie ontwikkelde. AVONTUUR VAN DE PEL. Kees Pellenaars, chef d'equipe van de Nederlandse Wielerploeg in de Tour de France heeft Donderdagmor gen op de Rijksweg onder Delft een angstig avontuur beleefd, dat echter voor hem goed is afgelopen. Hij reed met zijn Chevrolet in de richting van Den Haag achter een vrachtauto. Bij het viaduct Brassers- kade wilde hij deze wagen passeren, toen de chauffeur er van plotseling naar links moest uitwijken voor een personenauto, waarvan de bestuur der onverwacht de weg was opge draaid. Pellenaars remde uit alle macht, verloor de macht over het stuur en tolde enige malen in het rond alvorens hij met zijn wagen dwars op de rijbaan tot stilstand kwam. De auto van De Pel was licht beschadigd maar hijzelf was er zon der letsel afgekomen. „Ik heb wel voor hetere vuren gestaan", ver klaarde hij tegenover de politie, die dit grif wilde geloven. DOOR BLAUWE TRAM OVERREDEN. Hedenmorgen omstreeks half 12 is nabij het viaduct-Schenkweg te Den Haag een meisje van 7 jaar door de Blauwe Tram (Voorbui'gse dienst) overreden en vermorzeld. Het ki/Sjp was er met andere kinderen aan het spelen. Ook de dienst op Leiden on dervond door dit droevig ongeluk vertraging. Marktberichten GOUDA, 19 Aug. Kaas. Aange voerd 265 partijen, eerste kwaliteit met rijksmerg ƒ2.08—2.15, tweede met rijksmerk ƒ2.082.15, tweede kwaliteit m. rijksmerk 2—2,07. Ex tra zware kwaliteit 2.16—2.40. Han del kalm. 't HERTOGENBOSCH 18 Aug. Vee Op de veemarkt van heden zijn aangevoerd 0.268 stuks vee, zijnde 1.878 runderen, 407 vette kalveren, 330 nuchtere kalveren, 96 fokzeugen, 265 slachtzeugen, 135 lopers, 1.727 biggen, 407 schapen en23 geiten. De prijzen karen als volgt: melk en kalfkoeien 725950, guiste koeien 565825, kalfvaarzen 650850, lamvaarzen 575675, guiste vaarzen 340675, pinken 340500, graskal veren 225315, nuchtere fokkalve- ren 95160, nuchtere slachtkalveren 47.5062.50, zware soorten 67.50 92.50, drachtige zeugen 350460, lo pers 80105, biggen 5373, vete schapen 70il5, zuiglammeren 70 87.50, weilammeren 5065 alle per stuk. Aanvoer van slachtvee: 693 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten 2.053.—. Ie kw. 2.75—2.85; 2ekw. 2.60—2.70; 3e kw. 2.40—2.5; vete stieren 2-60 2.70: worstkoeien 2.10-2.45, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren zware soorten van 2.402.50 per kg lev. gewicht; vette kalveren middenklasse 2.202.35 p. kg l.gew.; vette kalveren lichte soorten 2.2.15: nuchtere slacht kalveren 1.371.47; zware soorten 1.62—1.87; alachtzeugen 1.75—1.85 met 4 kg tarra (per kg lev. gew.); fijne jonge slacht varkens 1.851.96 per kg lev. gaw. met 4 kg tarra. De handel in melk- en kalfkoeien verliep rustig, de prijzen bleven ge handhaafd. Groter aanvoer van guis te koeien en weidevee, handel stroef, ongeveer prijshoudend. Ruimer aan bod van jongvee, handel gedrukt met iets lagere prijzen. De handel in vette kalveren werd bij een nor male aanvoer redelijk goed ingezet, afloop traag, prijzen lager. Minder aanvoer van nuchtere slachtkalveren, handel vlug, prijzen hoger. De han del in schapen, wei- en zuiglammeren verliep vlot en ruim prijshoudend. Fokzeugen trage handel, prijzen on veranderd. De handel in biggen en lopers verliep kalm en nauwelijks prijshoudend. De aanvoer van slacht vee was even ruimer, handel vlug en prijshoudend. Vette stieren en worst koeien handel willig, prijzen vaster. Slachtzeugen handel vlug, prijzen hoger. TER AAR. 18 Aug. Groente. Snijbonen 5,40—9.70, idem B. 2.40 3.90, idem stek 2.00—2.30, Stokprin- cessebonen 5.108.00, idem B. 4.20 4.90, stamprincessenbonen 4.406.50, idem B. 2.604.30, witte pronkers 3.204.20, idem stek 1.70, spekbonen 4.006.20, idem stek 2.00, alles per 10 kg.; tomaten A 0.210.30, idem h 0.22—0.32, idem C. 0.20—0.24, id. bonken 0.20, andijvie 0.14—0.29, pos telein 0.04—0.11, kroten 0.18—0.21, aardappelen 0.050.08, idem kriel 0.030,04. waspeen 0.170.33, idem E. 0.10, zilveruitjes 0.310.32, idem afw. 0.030.04, rabarber 0.040.05. groene kool 0.120.16. rode kool 0.21, uien 0.14—0.16, spinazie 0.24, sjalot ten 0.18, alles per kg;

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3