RIJNSTREEK DUINSTREEK Kans op verlaging van koffieprijs door Amerikaans optreden toegenomen Kas voor van reisbureau voldoende verzorgde trip naar Parijs Ongeruste ouders door verzuim van vermoeide grootvader misleid Verliefde mecanicien vloog met snelheid 160 km het plantsoen in DINSDAG 17 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Wijziging met mes op de keel Het ziet er naar uit dat de kans dat het bakje leut in prijs zal dalen de laatste weken aanzienlijk is toegeno men. De reeds maanden met veel verbittering gevoerde strijd tussen de grootste producent, Brazilië, en de grootste verbruiker, Amerika, is na melijk met een voorlopige overwin ning ten gunste van een lagere kof fieprijs geëindigd. De Amerikaanse koffie-importeurs zetten Brazilië het mes op de keel door hun import uit dit land te be perken en hun koffie zoveel mogelijk elders te betrekken. Waarschijnlijk voor het eerst in de geschiedenis- was hierdoor in Juni de koffie-import in de V. S. uit Colum bia groter dan uit Brazilië. Uit deze daling van de export heeft Brazilië ten slotte de consequenties gerokken en werd er een wijziging in het valuta-systeem aangebracht. De wijziging komt er op neer. dat 20 procent van de dollars, die met de export van koffie worden verdiend, niet tegen de officiële prijs in cru zeiro's behoeven te worden ingewis seld. maar dat dit gedeelte op de vrije markt mag worden verhandeld. Veel lagere prijzen Hierdoor kunnen de Braziliaanse koffie-exporteurs de koffie tegen veel lagere prijzen verkopen, terwijl toch hun opbrengst in cruzeiro's dezelfde blijft. De koers, waartegen de rege ring de dollars overnam, was name lijk 24 curzeiro's, terwijl de dollars op de vrije markt een ogenblik zelfs tegen een koers van 68 werden ver handeld. Toch zal moeten worden betwijfeld of dit plan nu de oplossing is voor NOODREM voorkwam gevaarlijke sprong Een onbekende reiziger heeft Maan dagmorgen het leven gered van een passagier, die in de electrische trein zat naar Arnhem. De trein moest nabij de Klomp een ogenblik stoppen. Het duurde nog al lang, waardoor de passagier, die veel haast had uit stapte in de hoop een ander vervoer middel naar Arnhem te krijgen. Nau welijks stond hij buiten of de trein zette zich weer in beweging. De man rende naar de deur waardoor hij zo juist de trein had verlaten. Hij moest hoog springen want hij stond niet op het perron. Zodoende kwam hij met de knieën op de treeplank van de steeds sneller rijdende trein terecht. Toen hij de deur niet open kon krij gen sprong hij er weer af en rende naast de trein mee om een nieuwe en levensgevaarlijke poging tot springen te wagen. Op het moment dat de man zijn vergeefse -sprong nam trok een onbekende reiziger aan de nood rem. De trein stond onmiddellijk stil, waardoor een ernstig ongeluk voor komen was. VACANT1ELEERGANG AAN M.T.S. TE 's-HERTOGENBOSCH. De stichting ter bevordering van techniek en ambacht te 's-Hertogen- bosch houdt op 2 en 3 September as. vacantieleergangen aan de M.T.S. te 's-Hertogenbosch. De leergang is bedoeld voor afge studeerde M.T.S.'ers en daarmede ge lijk te stellen belangstellenden. Het programma dér leergangen bestaat uit voor de practijk direct belangrijke onderwerpen. Bij keuze er van is er naar gestreefd, de afgestudeerde MTS'er in de gelegenheid te stellen, zich op de hoogte te houden van de stand der ontwikeling van de takken der techniek. De leergang wordt gehouden in het gebouw van de MTS, Kapelaan Koopmansplein 2 te 's-Hertogen bosch. LOTERIJ „ACTIE VOOR GOD". Nog niet alle prijswinnaars in de loterij van de ..Actie voor God" heb ben zich gemeld. Nog 13 prijzen zijn niet op de plaats van bestemming ge komen. alle moeilijkheden. De meeste oorza ken van de hoge koffieprijzen zijn namelijk niet weggenomen. Overigens mag Brazilië verwach ten, dat zijn export die in het tweede kwartaal van dit jaar slechts 1.867.000 zakken bedroeg, tegen 2.781.000 zakken in hetzelfde kwar taal van het vorige jaar weer zal toenemen en daar is het de Brazi liaanse minister van Financiën ten slotte om te doen. KINDEREN SPEELDEN MET PROJECTIEL Door het exploderen van een pro jectiel waarmee zij speelden, zijn een achtjarige en een zevenjarige jongen licht aan de benen gewond. Laatst genoemde moet een teen van de lin kervoet missen. De kinderen speelden in de schuur achter de woning van hun grootva der aan de Textielweg te Apeldoorn en hebben waarschijnlijk het projec tiel laten vallen. Bij onderzoek trof de politie in de schuur nog verschil lende gevaarlijke projectielen aan. BEDIENDE ONDER ARREST Onthutst gezicht onvoldoende voor bedrog Een 26-jarige gehuwde bediende van een reisbureau in het centrum van Amsterdam is Zaterdagmiddag gearresteerd, omdat hij hij heeft Zondagochtend bekend vele dui zenden guldens uit de brandkast van het reisbureau heeft gehaald. De re cherche van het bureau Singel heeft een nog bijna nieuwe auto, merk Mercedes Benz, die hij vó& 8000 van het verduisterde geld bij een handelaar had gekocht, in beslag ge nomen. In totaal is een tekort ge constateerd van bijna 17.000. Het was deze bediende zelf, die Zaterdagochtend zijn chef het alar merende bericht kwam brengen, dat er geld uit de brandkast was ver dwenen. Deze afleidingsmanoeuvre heeft hem echter niet gebaat. De chef waarschuwde onmiddel lijk de recherche, die om 9 uur met het onderzoek een begin maakte. Al le leden van het personeel werden ondervraagd, ook de betrokken be diende zelf, die een deel der admini stratie voerde en die zoals de re cherche bleek over de sleutels van de brandkast en ook over die van de in de brandkast staande geld kistjes beschikte. Schuld bekend. 's Middags om 2 uur waren de re chercheurs zover gevorderd met hun onderzoek, dat zij ernstige verden king tegen de betrokken bediende zelf koesterden. De man werd mee genomen naar het bureau en daar nader aan de tand gevoeld. Hoewel hij aanvankelijk bleef ontkennen, zag hij zich Zondagochtend bij het voortgezette verhoor, gezien het ve le bewijsmateriaal tegen hem, ge noodzaakt zijn schuld toe te geven. De bediende deelde na zijn beken tenis het volgende mede: Midden Juni constateerde hij tot zijn schrik een kastekort in een der geldkistjes uit de brandkast van 2900. „Ik maakte mij daarover uiteraard ze nuwachtig", zeide hij, „want ik was voor dat geld verantwoordelijk. Ik handel nog wel eens in auto's en hoopte het tekort zelf door een han deltje te kunnen aanvullen. Daartoe heb ik toen 8000 uit een ander geldkistje genomen en daarvan een Mercedes Benz gekocht. Ik liep geen risico onmiddellijk in de val te lo pen, want er was juist een accoun tantsonderzoek geweest. Positie hopeloos. Maar naarmate de weken vorder den begon hij zijn positie als hope loos in te zien. De auto had hij niet verkocht. De tekorten (in totaal dus reeds bijna 11.000) kon hij niet in zijn geheel aanzuiveren. Vrijdagavond jl moest er overge werkt worden. Toen hij omstreeks negen uur die avond naar huis ging, besloot hij „va banque" te gaan spe len, nam opnieuw f 6000 uit de brandkast mee naar huis en meldde In groep II zal Spek met zijn concur renten meer moeite hebben. De eerste uitslagen zijn als volgt: Groep I: A v. d. EndJ. Dissel 11; W. BaartE. Megchelse 20; A. de GrootE. Masmeijer afgeber.; C. LooiensteinR. van Klaveren 02; W. BaartC. Looiensteijn 20. Groep II: A. VerboomM. v. d. Vart 11; G. OudshoornL. Verde- gaal 02; C. v. KlaverenA. van Vliet 02: A. DisselRoubos 20; M. v. d. VaartA. Verboom 20 en ALPHEN AAN DEN RIJN ARC-TERREIN KRIJGT NIEUWE TOEGANG AAN PROVINCIALE WEG Naar wij vernemen is op het ver zoek van het bestur van ARC aan Ged. Staten van Zuid Holland om een rechtstreekse toegang te mogen hebben tot hun terreinen aan de Heulkamp onder bepaalde voorwaar den goedgunstig beschikt. Voor het komende seizoen zal door' L. VerdegaalG. Oudshoorn 02 het ARC bestuur recht tegenover de afrit van de Kon. Julianabrug, een toegangspad rechtstreeks naar de kleedkamers worden aangelegd. De provincie zal ter beveiliging van het verkeer ter plaatse een waaiervor mige bestrating laten aanleggen. Ongetwijfeld zal dit bericht de le den en aanhang van de rood-zwarte Heulbewoners deugd doen. Duidelijk zal het zijn, dat ook de stenen loketten, die nu nog aan de oude ingang staat zullen worden ver plaatst, terwijl aan de achterzijde een stevige afrastering geplaatst zal worden ter afsluiting. VEEL LEVEN OM NIETS Vermist kind rustig in Morpheus armen Toen Maandagmiddag na het nieuws van een uur door de radio een be richt werd uitgezonden waarin om inlichtingen werd gevraagd over een 12-jarig meisje uit Loosdrecht, dat vermist werd er werd een onge luk gevreesd betekende dit tevens het einde van een aantal dramatische spannende uren voor de ouders en de omwonenden die reeds vele uren achtereen naar het vermiste kind hadden gezocht. De ouders waren Zondag naar het gouden huwelijksfeest van de groot ouders in Hilversum geweest en het dochtertje, de 12-jarige Lineke was bij een tante in Nieuw-Loosdrecht achtergebleven, 's Avonds om half negen was ze echter op de fiets weg gegaan. Toen de ouders thuis kwa men was ze nog niet terug, het kind bleef weg en de ongerustheid steeg toen de vader teruggefietst naar Hil versum, bij de grootouders alles reeds in diepe rust vond en de fiets van het meisje niet in de schuur zag, wat een teken zou zijn geweest dat ze daar verbleef. Daarop werd de politie gewaarschuwd en met mede- wjfgking van vele buren, die spontaan hulp boden, werd.een uitgebreide on derzoekingstocht ondernomen, zowel in Loosdrecht als omgeving. Onmiddellijk succes Aangezien de laatste tijd in het Gooi en omgeving zich enige geval len hebben voorgedaan, waarbij het voor kinderen gevaarlijk bleek, al leen in bos of hei te zijn, steeg de angst der ouders naarmate het zoe ken vruchteloos bleef. Toen ook Maandagmorgen alle speurtochten vruchteloos waren werd door de po litie het radiobericht verspreid. Dit had onmiddellijk succes, want het meisje dat toch bij de grootouders logeerde, hoorde het zelf. Ze was Zondagavond naar Hilversum ge fietst om haar ouders op te halen, maar deze waren al weg toen zij er arriveerde. Omdat het zo laat gewor den was, bleef ze logeren. Toevallig echter had de grootvader die ver moeid was van het huwelijksfeest, de fiets niet in de schuur maar in de gang gezet, waardoor de vader was misleid. En de veronderstelling koes terde dat het kind daar niet was. Direct na het omroepbericht snelde Lineke naar huis om aan de angst der ouders die reeds het ergste vrees den, een einde te maken. de volgende ochtend met een ont hutst gezicht aan zijn chef, dat dui zenden guldens uit de brandkast wa ren verdwenen. Naar de recherche eerst later bleek had hij toen de 6000, die hij de vorige avond zelf had weggenomen, nog op zak. Volgens mededeling van de recher che zou hij het plan hebben gehad, indien zijn opzet zou slagen, het af gelopen weekend een reisje naar Pa rijs te maken en daar de bloemetjes buiten te zetten. Behalve de Mercerdes Benz zijn thans ook de 6000, die aan het reis bureau zullen worden teruggegeven, in beslag genomen. LUXE AUTO NA BOTSING GESLIPT EN AANGEREDEN Dode en zwaargewonde Gistermiddag is op de Hoofdvaart- weg te Assen een personenauto ge- slijt en in aanraking gekomen met een juist passerende vrachtauto. De slippende auto werd teruggeworpen op de reohter-weghelft en toen ge raakt door een achterop komende luxe-auto. De beide inzittenden, de 65-jarige R. S. uit Lettelbert (ge meente De Leek) en zijn 23-jarige dochter Alina werden zwaargewond naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen overgebracht. De heer S. is in de loop van de avond overleden, me juffrouw S. is nog steeds buiten be wustzijn. DUIK OP DE STENEN. Ondanks waarschuwingen van Om- standers dook een jonge Delftenaar I Zondag van de pier aan het strand te Hoek van Holland. Aangezien het water daar zeer ondiep is, kwam. de I knaap met het hoofd op de basalt stenen terecht. Nadat hij op de kant was getrok ken, moest hij met een schêurwond aan het hoofd in een Delft zieken huis opgenomen worden. SNEE IN EIGEN VLEES. Een inwoner uit Delft kreeg bij thuiskomst onder invloed van sterke drank, ruzie met zijn echtgenote. De woordenwisseling liep zo hoog, dat de man een mes trok, en daarmee zijn vrouw te lijf ging. Hij sneed echter letterlijk in eigen vlees en moest met een gewonde arm naar het ziekenhuis worden gevoerd. Bordenwedstrijd Hoornse Dam Club De uitslag van de 13e ronde voor de bordenwedstrijd van de Hoornse Dam Club is als volgt: A. de GrootC. Zijlstra 02; M. de GrootE. Mochels 2—0; C. Zijlstra_ Masmeijer 20; A. de GrootE. Masmeijer afgebr.; A. DisselC. Roubos 2—0. M. v. d. Vaart—N. Uit hol 0—2; A. BijlC. van Klaveren 0—2: P. Spek—C. Roubos 2—0. Ook de bekerwedstrijden van de HDC zijn weer begonnen. Het ziet er naar uit, dat in groep I de beker houder C. Zijlstra deze fraaie prijs met succes zal kunnen verdedigen, RECHTZAKEN EEN MAAND VOOR VERBORGEN HOUDEN VAN VOOGDIJKIND. De 30-jarige mevrouw N. S.Van G. uit Amsterdam, die in eerste in stantie door de politierechter bij verstek was veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens het onttrekken van een minderjarig meisje aan het wettig over haar ge steld gezag, is daarvoor vanochtend in hoger beroep door het gerechts hof te Amsterdam een straf opge legd van één maand gevangenisstraf. Gedurende zes en een halve maand had de verdachte haar 18-jarig zusje, dst onder toezicht was gesteld van de kinderrechter en uit het rijksop voedingsgesticht voor meisjes in Nij megen was gevlucht, in haar woning verborgen gehouden. Wanneer de politie een onderzoek in het hüis in stelde, verborg zij het meisje in een bergplaats achter een kast. Het zusje was na haar ontvluchting door de moeder teruggestuurd en had toen om hulp aangeklopt bij haar gehuw de zuster. BODEGRAVEN SIMULTAANSEANCE P. ROOZENBURG De wereldkampioen dammen P. Roozenburg speelde aan 36 borden simultaan tegen de sterkste dam mers uit Bodegraven, Alphen Woer den en Nieuwkoop. De heer H. v. d. Born sprak een woord van welkom tot de wereldkampioen en hoopte hoopte op een vlot en sportief ver loop. De districtsvoorziter, de heer B. Gastelaars uit Leiden sprak een pro pagandistisch woord en prees de or ganisatoren van deze kamp, die al vroeg een inzet maakten van het seizoen. Hierna ving de heer Roozen burg zijn rondgang langs de borden aan. Hij speelde, in tegenstelling tot de schaaksimultaanspelers met zwart Na circa 1 uur spelen viel het eerste slachtoffer. Allengs kwamen er meer. Na ruim 2 uur spelen was de totale uitslag als volgt: de wereld kampioen won 32 partijen en speel de er vier remise. Een schitterend resultaat. Als slot van de avond speelde hij onder grote belangstel ling een blindparty tegen de jonge kampioen W. Terlouw. Een spontaan applaus beloonde de heer Roozen burg voor zijn gewonnen partij. Met een Bodegraafse kaas als geschenk nam de wereldkampioen afscheid. BOSKOOP Vacantietrip van de KJB De le den van de Katholieke Jeugdbewe- gin, afd. „Contact-avond'" maakten gisteren een vacantietrip naar Bra bant. In de beste stemming werd ge start en ging het eerst naar Rotter dam alwaar de Maastunnel werd „genomen" zowel de voetgangers tunnel als autobaan. In Breda werd de Brabantse koffietafel alle eer aangedaan. Vervolgens ging de tocht door het fraaie Brabantse landschap hetgeen voor de Boskopers, die ge wend zijn aan het vele water weer eens wat anders was. Na al deze uit wendige geneugten werd in „De Steenbakker" de inwendige mens goed verzorgd, hetgeen eveneens goed in de smaak viel. Hierdoor ge sterkt kon een bezoek worden ge bracht aan „De Efteling" het beken- ke ontspanningsoord in Kaatsheuvel alwaar men zich geruime tijd heeft vermaakt, zowel in het sprookjesbos als in de speeltuin en kanovijver. Bovendien konden de deelnemers nog getuige zijn van het bekende Autorace ontijdig beëindigd Een 22-jarige Engelse mecanicien uit Walton on Thames heeft gister avond in gezelschap van een 17-jarige Haarlemse schone een plezlerritje ge maakt in een H.W.M. sportwagen van een Engelse deelnemer aan de Zon dag J.l. in Zandvoort gehouden auto races. Bij het einde van de Delftlaan in Haarlem moest de Engelsman de bocht nemen om op de Rijksstraat weg te komen. Hij meende evenwel rechtdoor te kunnen rijden. De me canicien remde uit alle macht, waar door de wagen dwars over de weg tegen een trottoirband söhoof, enige buitelingen maakte en tenslotte in een plantsoen in brand geraakte. De beide inzittenden waren tevoren uit de wagen geslingerd. Zij werden naar het St. Elisabeth Gasthuis ver voerd. waar bleek, dat het meisje en kele ribben had gebroken. De En gelsman had slechts lichte verwon dingen opgelopen. De brand in de sportwagen is door een bewoner van de Rijksstraatweg met een schuimblusapparaat bedwon gen. De mecanicien heeft verklaard met een snelheid van 160 km. te heb- KATWIJK Geboren: Johan z. v. J. Hoek en A. Schaap. Jacoba Adriana d. v. J. van der Pas en A. Schaap. Gerrit z. v. G. C. Hoek en M. v. Duyn. Maraij'ke d. v. D. L. van Duyn en M. van Duyn. Hendrik z. v. M. van Duyn en C. Remmelzwaal. Elisabeth Antoinette d. v. C. Schaap en L. Hartevelt. Cor nelia d. v. J, van der Plas en C. Kuyt. Rlasina d. v. P. Burgerhout n K. Peet. Petronella Angelina d. v. C. Hogeiheid en J. van Duyn. Ondertrouwd: H. J. Groen en J. Meijvogel. J. van der Plas en J. B. Berkheij. G. S. Mijnders en P. Schel vis. I. van Eist en P. E. H. A. Dijk man. K. H. Peatfield en J. C. Gut. P. J. Oranje en J. A. Dundam. Getrouwd: G. Róus en D. Verhoef. W. A. Vorster en L. Versteeg. DE KWAKEL Tournooi KDO. KDO II heeft een tournooi gehouden met de vol gende uitslag: KDO IIUithoorn III 2—1; Roda 3Nieuwkoop 2 13. Verliezersronde: UithoornRoda 33 met strafschoppen wint Roda. Winnaarsronde: KDONieuwkoop 2—0. Geboren: Theodorus Gerardus Johannes Wilhelmus z. v. C. Kok en M. A. v. d. Dijl. Maria Theresia He lena d. v. H. J. J. Dijkman en J. W. Ha'bets. Saskia Cunera Chiara Maria d. v. P. J. Bolten en M. Ruijter. Hui- brecht Hendrik Cornelis z. v. C. Glansdorp en M. W. Walison. Wilhel- mina Adriana Johanna d. v. J. L. v. Doorn en J. A. Bakker. Maria Agatha Wilhelmint d. v. H. M. Pieterse en J. G. van der Zwet. Ondertrouwd: Nicolaas Hendricus Ruskermolen en Cornelia Theresia Bosman. Rut Huibert Kennis en Brabantse boogschieten. Het laatste bezoek gold de Hertogstad alwaar o.a. de prachtige St. Jans kerk werd bezocht. Na nog enige aangename verpozing in de stad zelf werd ten zeerste voldaan de terugreis aan vaard en kwamen allen, behouden weer in Boskoop aan, dank zij de goede verzorging door de heer J. Middelkoop die het reisschema op zo'n uitnemende wijze had uitge voerd. HAZERSWOUDE Rectificatie De heer P. Hooge- veen slaagde aan de Academie voor Beeldende Kunsten „St Joost" te Breda voor het diploma verbonden aan een middelbare kunst- en kunst nijverheidsschool, afdeling „Reclame Illustratief en Industriële Vormge ving". OUD-ADE MOTORRIJDER IN MODDERSLOOT Maandagmorgen passeerden het dorp een automobilist en drie mili taire motorrijders. Bij het verlaten van de dorpskom meende een der motorrijders de auto links te passe ren. De automobilist meende echter juist linksaf te slaan, de zgn. Kui- persweg op en beweerde daartoe tij dig een teken te hebben gegeven. Bij de aanrijding werd de auto behoor lijk gehavend en verdwenen motor en 'berijder in de moddersloot naast het voetbalveld. Behulpzame handen knapten de motorrijder weer op, die er gelukkig zonder letsel van af kwam. ROELOFARENDSVEEN Zuster Christenata gaat heen. Naar wij vernemen gaat zuster Chris- tinata, hoofd der Kath. Meisjes school. op Donderdag 19 Aug. a.s. Roelofarendsveen verlaten. Zij is door haar overste overgeplaatst naar Schayk zij Grave. Zuster C'nristinata, die slechts 4 jaar in Roelofarends veen werkzaam is geweest, heeft zich in deze korte tijd zeer bemind weten te maken. Ze wist zowel met het onderwijzend personeel als met ae meisjes-leerlingen prettig samen te werken. Zeer veel is door haar tot stand gebracht o.a. de kookschool en het huishoudonderwijs van het V.G. L.O. Voorts is het interieur dei- school verbeterd. Door haar werden ook diverse nieuwe onderwijs-me- thodes toegepast. RIJNSATERWOUDF Openstelling Poststation. In ver band met de vacantie van de sta tionhoudster is het poststation voor de telegraaf- en telefoondienst be perkt opengesteld. Van 17—25 Aug. zal in verband hiermede het station voor de post-, telegraaf- en telefoon dienst slechts opengesteld zijn van Maandag tot Vrijdag van 1 u. 30 tot 3 u. 30 en Zaterdag van 12 tot 1 uur. TER AAR Viswedstrijd. Zaterdagmiddag hield de Hengelaarsvereniging „De Brasem" een viswedstrijd voor haar leden. Deze keer ging men het eens in de Langeraarse plassen proberen, doch ondanks het mooie weer, was de vangst bedroevend slecht. Er werd door 31 leden aan deelge nomen die in totaal 3 vissen aan de haak wisten t§ slaan. Het slechte zo merweer zal hier ook wel debet aan zijn, dat ze niet willen bijten. De prijswinnaars waren: 1. P. Schijf 370 gram; 2. M. Thomas 90 gram. WpUBRUGGE Gemeenteraad. De raad van Woubrugge komt Vrijdagavond a.s. I te 8 uur bijeen. Op de agenda staat o.m.: Diverse subsidie-aanvragen; Re clame hondenbelasting; Vaststelling van het uitbreidingsplan, onderdeel ben gereden. De politie heeft een Hoogmade; Onteigening van gronden remspoor van 100 meter aangetrof-tussen Bateweg en Dokter Lothlaan; fen. Tjitske Lunenburg. Jacobus de Boer en Johanna Petronella Martina Smits. Getrouwd: J. H. D. Sinkkenga en J. G. Daalhuizen, H. v. d. Jagt en C. M. Winter. L. J. Smits en A. J. M. Plasmeijer, J. F. Verhoef en E. J. T. Plasmeijer. Overleden:. Gerarda Brouwer wed. van G. J. Kraan 90 j. Wilhelmina van IJzendoorn echtgenote van W. Noordhoek 82 j. NOORDWIJK De Noordwijkerhoutse kwekers, die met een praalwagen deelnamen aan het bloemencorso in Den Haag zijn weer een onaangename ervaring rij ker geworden. In de nacht na het feest heeft de Haagse jeugd de ver sierde wagen, die op het Malieveld stond, volkomen vernield. Tengevolge daarvan kon de wagen niet meer deelnemen aan de bloemenfeesten in Rotterdam. Geb.: Johannes, z. van A. v. d. Loo en J. v. d. Vegt; Nanny, d. van J. Hoek en N. Duiker; Margaretha d. van B. de Graaf en G. Boogaard; Yvonne E. J., d. van W. H. Schelvis en M. v. Polanen; Cornelia M. A. M., d. van J. M. v. d. Weijden en M. H. Broeders; Maria J. F. H., d. van J. H. de Barbason en G. P. M. Vieveen. Ondertr.: W. v. Duyn en M. H. van Asten; K. Fr ago en J. Duivenvoor den. Getr.: G. de Jong en T. Russchen; T. G. Brouwer en J. v. d. Meulen; D. G. Ninaber en S. Inen; J. H. L. Urlus en A. Gerretsen. Overl.: Magdalena A. v. Went, 80 j.; Grietje Hoogkamer, 46 j.; Jacobus Ouwehand, 54 j. STOMP WIJK Padrd sloeg twee keer op hol Waarschijnlijk doordat het paard voor de 2-wielige wagen niet goed ingespannen was kon P. Onderwa ter, die met zijn vrouw en 2 zoontjes op weg was naar Zoeterwoude het paard niet goed besturen. Het paard ging aan de haal. De kerkgangers moesten een goed heenkomen zoe ken. Eerst aan het einde van de Dr. van Noortstraat had hij het paard weer in bedwang en kon de weg naar Zoeterwoude weer worden op gezocht. Op de terugweg brak een broekriem van het paard. Het riem- stuk slingerde tegen de lies van het paard, dat van schrik weert aan de haal ging en tot stilstand kwam op een langs de weg staande auto van de heer C. Boer, nadat eerst nog een fiets in diggelen gereden was. De 2 kinderen werden uit de wa gen geslingerd bij de botsing. Een er van kon worden opgevangen, doch de ander kwam op de straat terecht. Dat hierbij geen persoonlijke onge vallen gebeurd zijn is onbegrijpelijk. Wat lezers schrijven Leiden, 17 Augustus. HET STINKT IN LEIDEN In perioden met weinig regenval, waaraan deze zomer nu niet bepaald rijk is, plegen de Leidenaars zich vaak nijdig te maken over de stin kende stadsgrachten. Daar is wel in te komen. De geurtjes zijn verre van aangenaam, maar voor het stads- schoon moet men nu eenmaal wat na righeid voor lief nemen. Anders is het gesteld met de stank, die men vanuit Pernis via Den Haag over de Sleutelstad pleegt uit te stor ten. Bij het ontwaken krijgt men de indruk, dat er twintig lekkende bromfietsen naast zijn bed gepar keerd staan en men behoeft slechts even zijn tong te bewegen, om een afgrijselijke, weeïg-zoete smaak te constateren. Terwijl Leiden slaapt, wordt het vooral bij weinig wind half vergiftigd met de uitwerpse len van industrieën, die tientallen kilometers verder hun stankjes spuien. Ook in Den Haag en in an dere plaatsen ondervindt men hier van de last. Vanmorgen was het weer raak! Zou hier nu werkelijk niets aan te doen zijn? Mogelijk zou de ge meente met andere belanghebbende plaatsen deze stinkende kat de bel eens kunnen aanbinden. We hebben werkelijk al meer dan genoeg aan onze grachten en niet te vergeten onze autobussen, die ieder een bij tijd en wijle de ademhalings organen afsnoeren met een gore walm van afgewerkte dieselolie. W. K. Wilt U iets weten? Vraag; Inzake de tronk verdeling in een seizoen-hotel. Antwoord: De tronkverdeling het onvervreemdbaar recht van het personeel geschiedt naar punten, waarbij de algemene regeling aldus is: oberkellner 8 p., 2e kellner 5 p., restaurantkellner of -serveerster 5 p., zaalkellner 4 p., leerling-kellner of kamermeisje 2 p., kamermeisje serveerster 2 p. Voor uw geval doet u beter u te wenden tot de R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurantper- soneel, secr. de heer Joh. v. Asperdt, Maresingel 48, Leiden. - tussen Ddveweg en uoKier L, I Aankoop rollend materieel. Diphterie, Kinkhoest? - Nee! Inenten ertegen? Ja! Bij uw dokter: iedere Woensdag van 23 uur

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2